Leunse Zomerfeesten Krakers op MOB-complex Ingezonden V 4*. PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2010 - Pagina 9 Op 3 en 4 juli staat Leunen weer even in het teken van de Leunse Zomerfeesten. Zaterdag avond om 19.00 starten dit jaar de feesten op het Brinkplein met een teamactiviteit in plaats van het jaarlijkse beachvolleybal. Deze zal bestaan uit verschillende onderdelen, waarbij de 24 teams die zich hebben aangemeld tegen elkaar moeten strijden om een joker te behalen. Deze joker kan de volgende dag worden inge zet. Hierop aansluitend wordt de avond voortgezet met een Leuns Piratenfestijn. De gehele avond wordt door DJ Bjorn van gezellig heid voorzien. Daarbij zullen ook andere artiesten bijdragen tot de creatie van een Piratenfestijn, met veelal Nederlandstalige muziek. Op zondag wordt het plein omge- toverd tot een beachvolleybalveld, waar de teams vanaf 12.00 tegen elkaar om de eerste prijs zullen spelen. Deze sportieve dag wordt door DJ Izzy van muziek voorzien. Ook is er op zondag aan de jeugd gedacht. Zo is er een 'boarding- voetbaltoernooi' op touw gezet, waar teams van drie tegen elkaar strijden om tot koning voetbal van Leunen gekroond te worden. Tij dens dit toernooi komt profvoet baller Willem Janssen van Roda JC de jongens en meisjes onder steunen en laat hij zijn eigen voet balkunsten zien. Verder zijn er tal van terrasjes opgesteld en zijn er nevenactiviteiten, zoals een loting, schminken en het maken van een groot schilderwerk. De opbrengst van dit weekend gaat naar een nog te bepalen project in Leunen. Schenking GGW De Peel De Commandant Groep Geleide Wapens, kolonel Peter Wijninga, overhandigt vrijdag 2 juli een tram poline en diverse andere gebruiks middelen voor kinderen en perso neel aan De Twinkeling in Horst. De Twinkeling is een onderdeel van Kleur Kinder- en Jeugdzorg. Deze organisatie ondersteunt kin deren en jeugdigen met een ont wikkelingsbeperking. De Twinke ling biedt dag- en weekendopvang aan deze kinderen. De trampoline en andere gebruiksmiddelen voor De Twinkeling worden betaald uit het Basis Goodwill Fonds van de Groep Geleide Wapens. Het Basis Goodwill Fonds heeft zijn inkom sten uit giften en donaties van het personeel met als doel het onder steunen van goede doelen. De aan dacht van het fonds gaat uit naar instellingen voor gehandicapten, kinderen en ouderen in de regio van luchtmachtbasis De Peel. Stage Match Match houdt drie voorlich tingsavonden voor organisaties in Venray en omgeving die met vrij willigers werken. Doel hiervan is alle organisaties op de hoogte te brengen van de maatschappelijke stage in Venray en vooral de veran deringen voor het nieuwe school jaar. Vanaf september kan men namelijk beschikken over een digitaal systeem waarmee men de maatschappelijke stage efficiënter en transparanter kan gaan rege len. Geen papieren contracten en dikke stageboeken meer, maar een inzichtelijk systeem voor leerlin gen, docenten, medewerkers van Match en met name makkelijker voor u. De voorlichtingsavonden zijn niet alleen voor de organisa ties die al meedoen met de maat schappelijke stage maar ook zeker voor alle organisaties die belang stelling hebben om mee te gaan doen. Op deze avonden wordt de nieuwe werkwijze en ondersteu ningsmogelijkheden vanuit Match verder toegelicht. De voorlichtin gen vinden plaats op donderdag 1 juli en de maandagen 5 juli en 12 juli. De start is om 19.30 uur. Opgeven kan via info@maatschap- pelijkestagevenray.nl, info@vrijwil- ligerswerkvenray.nl of via telefoon (0478)516995. Kermis Tienray Net zoals in veel andere kerk dorpen van de gemeente Horst a/ d Maas liep ook het bezoekersaan tal van de kermis in Tienray terug. Om situaties als in Meerlo, waar het kermisfeest sinds twee jaar in een zaal plaatsvindt, te voor komen, wilde de jongerensoos dit jaar een nieuwe, kostenbespa rende opzet van de festiviteiten. Een nieuwe locatie en activitei ten geven de kermis een nieuw gezicht. Na een gesprek met de gemeente bleek dat de dorpsraad en de kermisexploitant tot dezelf de conclusie waren gekomen: Tienray is toe aan een nieuwe kermis. Dit heeft ervoor gezorgd dat de betrokken partijen rond de tafel zijn gaan zitten. Van 9 tot en met 13 juli wordt de kermis in een nieuw jasje gestoken. Aller eerst is de locatie van de feesttent veranderd. Die komt namelijk te staan op het evenemententerrein naast de soos, waar voorheen alle kermisattracties stonden. Dit om een goedkopere en kleinere tent te kunnen plaatsen. De tent komt naast de botsauto's te staan, de overige kermisattracties worden verplaatst naar het Hanna v/d Voort Plein. Om de feesttent meer bij de kermis te laten betrekken, is er besloten om naast de tent een terras te maken met uitzicht op de botsauto's. Op dinsdagmiddag wordt een spellendag gehouden en op kermiszondag komt een clown op bezoek. Openluchtmis bij de St. Goarkapel In Meerlo wordt op zondag 11 juli niet alleen het 120-jarig jubile um van Fanfare Eendracht gevierd, maar ook de feestdag van de H. Goar. Meerlo is de enige plaats in Nederland waar de H. Goar jaar lijks wordt herdacht. Hij werd vroeger aangeroepen voor mensen die aan koude koort sen leden. Verder is hij de patroon van de wijnboeren. In 1662 is voor deze heilige een kapel gebouwd in een bosschage aan de Post- baan nabij de grens van Meerlo en Wanssum. Om 10.00 uur trekt een processie vanaf de kerk naar de kapel met fanfare Eendracht voorop, gevolgd door de Duitse gasten van Musikverein uit Sankt Goar, de pastoor, misdienaars en veel Meerlonaren. Om 10.30 uur begint de openluchtmis, die wordt opgeluisterd door de beide muziekverenigingen. Ook men sen van buiten Meerlo, die de mis willen bijwonen, zijn van harte welkom. Het kerkbestuur nodigt iedereen uit om zoveel mogelijk met de processie mee te trekken. Na afloop van de openluchtmis wordt een kunstwerk onthuld, dat door de gemeenten Horst aan de Maas en Venray is aangekocht. Het stelt een roedel wolfshonden voor, drie staande in de richting van Wanssum [gemeente Venray], drie staande in de richting van Meerlo [gemeente Horst aan de Maas], waar men symbolisch de zes dorpen van de per 1 januari 2010 opgeheven en opgesplitste gemeente Meerlo-Wanssum in kan zien. De beide gemeentebe sturen zagen het kunstwerk graag geplaatst dicht bij de grens van de twee nieuwe gemeenten. De plek waar het kunstwerk staat, is naar een idee van Mieke van Uden uit Geijsteren van galerie Keramieke. Het kunstwerk staat op gepaste afstand van de kapel en is ook zichtbaar vanaf de Pieterpadroute die langs de kapel loopt. Kinderen voor Kinderen Het VARA- liedjesfestijn trekt opnieuw het land in met het Kin deren voor Kinderen Songfestival. De VARA houdt dit jaar voor de negentiende keer het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfes tival. Kinderen vanuit het hele land worden daarom weer uitgenodigd om mee te komen zingen, onder voorwaarde dat zij geboren zijn na 1 oktober 1998 en voor 1 oktober 2003. De deelnemers zingen lied jes uit het bekende Kinderen voor Kinderen-repertoire. De registra tie van de landelijke finale wordt door de VARA op televisie uitge zonden. De voorronden voor het Kinderen voor Kinderen Songfesti val beginnen in september. Tijdens deze voorronden, die op verschil lende locaties in het land worden gehouden, worden de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit beoordeeld, maar ook op hun presentatie. Kinderen die wor den geselecteerd voor deelname aan de provinciale finales van het Songfestival worden dan begeleid door een band en vocals. De pro vinciale finales vinden plaats vanaf januari 2011. De winnaars van de provinciale finales plaatsen zich voor de landelijke finale die begin 2011 zal plaatsvinden. De deelne mende kinderen kunnen kiezen uit veertig geselecteerde liedjes uit het Kinderen voor Kinderen- repertoire. Kinderen die willen deelnemen aan de voorronden van het Kinderen voor Kinderen Songfestival kunnen alle informa tie vinden op kvk.vara.nl. Er wordt een voorronde gehouden op 30 oktober in Venray. Bezoekers van het tennistoer nooi Wimbledon in Londen zijn getrakteerd op Limburgse streek- gerechtenhapjes. De Limburgse topsporters Eugène Martineau (tienkamper, twee keer deelnemer aan de Olympische Spelen) en Carla Nouwen (Europees kampi oen tafeltennis met de Nederland se ploeg) deelden aspergehapjes van TastyLimburg uit aan het ver raste Engelse tennispubliek. De Bokkesprong uit Veulen leverde de geitenkaas voor de hapjes. TastyLimburg is een nieuw project van Topsport Limburg in het kader van de campagne Limburg Bridge to London. Met deze campagne wil Topsport Limburg verbin dingen leggen tussen Londen en Limburg met het oog op de Olym pische Spelen en Paralympics in 2012. De officiële presentatie van TastyLimburg vindt op 22 sep tember dit jaar in Londen plaats. Topsport Limburg en Limburgse topsporters zullen de komende weken nog meer verrassingsacties in Londen en Limburg houden. De aspergehapjes zijn bereid door koks en leerlingen van 't Wildveld, school voor praktijkonderwijs in Venlo. Ze deden dit in het kader van het Transfer Expertise Cen trum Arbeidsintegratie (TECA), een nieuwe dienst van Stichting Speciaal Onderwijs Noord- en Midden-Limburg (SSONML). Tal van leveranciers van streekpro ducten zorgden voor de ingredi- enten voor de aspergehapjes. De Bokkesprong juicht het initiatief Eugène Martineau en Carla Nouwen deelden de aspergehap jes van TastyLimburg uit. toe. "Het is prima als Limburgse streekproducten ook in het bui tenland worden vermarkt. Omdat wij in een gesloten keten werken, is de toevoeging 'Limburgs' vol ledig op z'n plaats. En het is leuk om te weten dat bezoekers van Wimbledon in Londen ons pro duct proeven." Meer informatie: www.tastylimburg.com. Venrays stel begint bed breakfast in Spanje José van Bennekom en Twan van Enckevort, een stel uit Venray, zeiden het geregeld leventje in Venray vijf jaar geleden vaarwel. Zij vertrok ken naar Spanje om daar aan een nieuw avontuur te begin nen. De eerste start was in het lief lijk dorpje Mollina, vlak bij Ante- quera. Een plaatsje in Zuid-Spanje, op ongeveer een uur rijden vanaf Malaga.Voordat zij naar Spanje vertrokken, kochten ze in dit dorp een appartement. Het werk lag toen niet voor het oprapen in Spanje, en nu al helemaal niet meer. José (van origine verkoper bij een drukkerij) kon een groot aantal uren per week gaan werken bij een Engelse makelaar, waarbij met name de Nederlandse markt haar aandachtsgebied was. Twan (van origine een offset-drukker) kon, na enkele maanden rust, aan de slag bij een steenafgraverij, als vrachtwagenchauffeur (dumper). Hij werkte wel op privéterrein, want het vrachtwagenrijbewijs had hij niet. Na ruim een jaar zakte de huizenmarkt in elkaar en was er geen werk meer voor José. Zij bleef echter niet bij de pak ken neerzitten, maar ging driftig op zoek naar ander werk. Ze ging fitnesslessen geven in Mollina en poetste in een Bed Break fast in Colmenar. De fitnesslessen werden na bijna een jaar ingeruild voor het serveren in een Neder landse bar in Torremolinos. Zij kreeg het echter zo druk in de bar, dat het poetsen erbij inschoot. Met het poetsen is zij dan ook gestopt. Ondertussen kwam het bedrijf waar Twan werkte, door de crisis, ook in de problemen. En na maanden gewacht te hebben op zijn loon, kreeg hij ontslag. Na enkele maan den driftig zoeken, ging ook hij aan de slag in de horeca in Torre- molinos. Op het laatst werkten zij beiden in dezelfde bar, José over dag en Twan s avonds. Een perio de waarin ze ontzettend veel uren maakten en elkaar maar weinig zagen. Niet alleen werkten Twan en José tijdens hun eerste jaren in Spanje op diverse plaatsen, zij woonden ook op diverse plaatsen. Na enkele jaren bleek Mollina een ideale plaats te zijn om te rente nieren, maar voor het werken was het minder. Nadat ze hun apparte ment hadden verkocht,verhuisden ze naar Colmenar. Wat dichter bij zee en het toeristische gebied. Zij woonden daar schitterend, maar de weg naar hun huis was een hele belevenis. Kort langs afgron den en soms kon je de bocht niet in een keer nemen. Maar dit had zeker zijn charme. Door hun werk in Torremolinos zijn ze begin vorig jaar wederom verhuisd. De afstand was niet zo groot, maar het zijn daar (uitge zonderd de hoofdwegen) heel andere wegen dan in Nederland. Het kostte veel reistijd. Zij hebben in Alhaurin de la Torre gedurende bijna een jaar in een apparte ment van Ria Valk gezeten. Totdat zij naar Nerja verhuisden, eind José van Bennekom en Twan van Enckevort, zittend op hun terras, met uitzicht over de stad Nerja en de Middellandse Zee. vorig jaar, en een Bed Breakfast begonnen. Hun horecabedrijf, de Cortijo La Residencia ligt tussen de bergtoppen van de Sierra Neva da en de stranden van de Costa del Sol. Tegen de berg gebouwd, met een prachtig uitzicht over Nerja en meteen daarachter de Middellandse Zee. Het pand is een Spaanse boerenhoeve in oude stijl met drie tweepersoonskamers en een tweepersoons appartement. Gelegen in een zeven hectare grote tuin, met een weelderige flora en fauna. Tussen een man goplantage. Als je daar, heerlijk ontspannen, aan het immens grote zwembad ligt, hoor en zie je allerlei reptielen en gevogelte, die je in Nederland bijna niet meer tegenkomt. Om een nog beter beeld te krijgen van de B&B van Twan en José kijk op de website www.cortijolaresidencia.com. Op het mobilisatiecom plex in Ysselsteyn verblijven momenteel krakers. Zij heb ben een of meerdere gebou wen op het complex als woonruimte in gebruik geno men. Een voorlichter van de Koninklijke Marechaussee heeft dat woensdag bevestigd. Om hoeveel krakers het gaat en hoeveel gebouwen zij bezet houden, wil de voorlichter niet zeggen. Onbevestigde bronnen praten over zeven krakers. De voorlichter laat verder weinig los over de kwestie. "Wij bespreken dit momenteel met het Open baar Ministerie." Wel stelt hij dat het betreden van defensieterrein strafbaar is. Het MOB-complex in Ysselsteyn is al enige tijd niet meer in gebruik. In 2008 was het idee om in een aantal gebouwen Poolse arbeiders te huisvesten. Dat stuitte op grote weerstand van de Ysselsteynse bevolking. Ook de dorpsraad was tegen, waarna de gemeente Venray de plannen terugtrok. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Recht zetten! Afgelopen zaterdag organiseer de Stichting Stelcom een jonge renmeeting over vrijetijdsbeste ding voor met name allochtone jongeren. Twee dingen wil ik er over kwijt. Voor deze meeting boekten wij de rapgroep RBF uit Amsterdam. Ik moet toegeven dat ik regelmatig, tot aan de laatste avond, contact zocht om nogmaals te horen of ze ook echt zouden komen. Maar mijn twijfels waren onterecht: ze kwamen. Wat moet je dan verwachten van Marok kaanse rappers uit Amsterdam? Iedereen heeft daar wel zijn idee- en en vooroordelen over. Maar zij voldeden daar niet aan. Dit waren nette jongens, die werkten of op het vwo zaten. Niets straathangers of lastpakken. Bij mij en bij andere volwassen aanwezigen zijn deze vooroordelen weer eens onterecht gebleken. Maar nog meer mensen in Venray zullen deze vooroorde len moeten gaan bijstellen, want een voorbijganger op zoek naar een rapper voor het examenfeest van zijn dochter, boekte de jon gens voor begin juli. Het andere ding had ik eigenlijk al in een eerdere brief willen doen. Het gaat namelijk over 'het varken op de rotonde'. Tijdens de work shop schilderen tijdens de mee ting schilderde een meisjes een prachtig varken. Moesten wij hier iets van zeggen? Want stoorde 'de moslimgemeenschap' zich niet aan varkens ergens afgebeeld? Nee, dat doet de moslimgemeenschap niet. Misschien een enkele, maar zeker niet de hele gemeenschap. Persoonlijk stoor ik mij vooral aan mensen die zich eraan storen. Het zou beter geweest zijn als deze mensen er op gewezen werden dat ook het varken een schep sel is van God en dat die met een bepaald doel geschapen is. Dat wij aan dat doel een andere invul ling geven, staat daar los van. Wij mogen geen onderdelen van het varken eten, maar verder is er geen enkele beperking. Amina Sebbar, Venray. Chaos in Venray Een jaar lang lag het centrum overhoop. Makkelijk te accepte ren als je weet wat het resultaat kan zijn. En dat is er! Het centrum heeft allure. Maar wat speelt zich af achter de schermen? Al een lange tijd zijn overal onafgewerkte onderdelen een doorn in het oog en zorgen voor veel overlast. Je ziet nauwelijks of geen verbete ring. De glas-, plastic- en andere containers achter Albert Hein zijn inmiddels enkele maanden onbe reikbaar; zowel voor gebruikers als het bedrijf dat moet zorgen voor lege containers. Het resultaat is dat er bergen afval liggen opge stapeld, omdat de containers niet worden geleegd. Je bent wel gek als je met enkele zware tassen of dozen met inhoud, bestemd voor die containers, braaf en netjes de troep weer mee naar huis neemt. Bovendien was de achterkant van AH maandenlang onbereikbaar voor klanten, die gebruik willen maken van de afhaaldienst. Waar om moest dat zo lang duren of zijn hierbij andere belangen in het geding? Op een groot aantal plaat sen in het centrum zijn trottoirs en wegdek opengebroken of nooit of amateuristisch gedicht. Je ziet hier geen of nauwelijks verbete- ring. De Poststraat: een puinhoop. Het wordt eentonig, maar nauwe lijks of geen verbetering. De Kor- testraat; idem dito. De Paterstraat; het blijft eentonig. Maar laat ik maar stoppen. Iedereen ziet met eigen ogen wat er aan de hand is. Toen de nieuwbouw van de Gou den Leeuw werd opgeleverd, was geen moeite te veel om de zaak tijdig op orde te brengen. Met de komende bouwvakvakantie en de kermis ziet het er niet erg hoopvol uit, dat nog deze zomer de klus volledig zal zijn geklaard. Dan de ondergrondse afvalcontainers. Met name die op de hoek Langstraat/ Henseniusstraat. Die is in ruim een maand tijd al drie keer op rij kapot. Bij navraag op het gemeentehuis is het antwoord: 'U moet hierover contant opnemen met het betref fende bedrijf'. Zijn we nu met zijn allen opeens onbezoldigd ambte naar Het moet toch niet gekker worden. Voor alle bovengenoemde problemen zijn enkele ambtena ren aansprakelijk Bovenal is het voor mij een raadsel, dat deze wan toestanden niet zijn gesignaleerd en gerapporteerd. Of is dat wel gebeurd en wordt dit gemakshalve maar genegeerd. W. de Groot, Venray Jan Jansen Donderdagavond las ik in de Peel en Maas de overlijdensadver tentie van Jan Jansen. Velen die deze naam dragen hebben een for tuinlijker leven dan deze Jan! De tekst van deze kennisgeving was persoonlijk en ontroerend, vooral door de woorden en daden (die ik eruit las) van twee vrouwen die Jan in zijn laatste dagen hebben begeleid. Wellicht doordat wij ook een hond hebben, wist ik meteen wie er werd bedoeld. In deze tijd waarin steeds vaker gesproken wordt over de individualisering van de mens, hebben Marianne en Els laten zien dat er wel degelijk mensen zijn met een warm hart. Ik hoop nooit zo eenzaam mijn laatste levensdagen te hoeven slij ten, maar mocht het wel zo zijn, dan hoop ik dat er tegen die tijd nog altijd Mariannes en Elsjes zijn. Dames chapeau! Mede namens Jan, die jullie nu toelacht. Paula Timmermans, Venray Cursus puppy's KC Venray e.o. start op donder dag 8 juli met de socialisatiecur- sus voor jonge honden vanaf 8 weken oud. Deze cursus wordt vervolgd op 15, 22, 29 juli en 5 en 12 augustus. De praktijklessen worden gegeven op het oefenter rein De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Omdat de belangrijkste periode in een hondenleven, om te wennen aan alles en iedereen waar hij de rest van zijn leven mee te maken krijgt, maar zeer kort is, namelijk de leeftijd van 8 tot 12 weken, geeft KC Venray e.o iedereen de gelegenheid om tij dens de cursus nog in te stromen. Voor informatie: www.kcvenray.nl of bellen naar 06-25142457. Geslaagd Aan de Hogeschool Arnhem, Nij megen (HAN) zijn Willem Janssen en Jeroen Janssen afgestudeerd als bachelor aan de studierichting Information and Communication Technology. Is uw site aan een facelift toe? Flyers Internet Communicatie Kaas Bokkesprong in hapjes Wimbledon Nieuw avontuur voor Twan en José Wij zorgen dat uw site weer bij de tijd is. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling jngü p

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9