Waterpeil beken te laag door droogte Alle topmerken op één plek! Cartier J.F. REY alain mikli TAGHeuer l(£nray 10478 58 34 40 www.mijlingoptiek.nl PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2010 - Pagina 3 Helft briefschrijvers krijgt geen ontvangstbevestiging Het is onmogelijk een oor deel te vellen over de dienst verlening van de gemeente Venray. Die conclusie trekt de Rekenkamercommissie na een onderzoek van het bureau Aha Data uit Den Bosch. Het bureau onderzocht de publieke dienst verlening, in het bijzonder de afhandeling van brieven. De helft van de briefschrijvers krijgt geen ontvangstbevesti ging. Die zou binnen een week verstuurd moeten worden. Als er wel een ontvangstbevesti ging uitgaat, dan gebeurt dat in 21 procent van de gevallen te laat. De Rekenkamercommissie wil niet zeggen dat de dienstverlening onder de maat is. Want dit is niet objectief vast te stellen. De rappor tages en metingen zijn daarvoor te beperkt. "Geen controle betekent dat de gemeenteraad te weinig informatie krijgt en geen invulling kan geven aan zijn kaderstellende rol", meldt het rapport. De Reken kamercommissie noemt het een gemiste kans dat er nog steeds geen kwaliteitshandvest is. Dit zou er in 2007 al moeten zijn, maar het is nu uitgesteld tot 2012. In dit handvest staan servicenormen waardoor de burgers duidelijkheid krijgen over de te verwachten prestatie van de gemeente. Ook verschaft het duidelijkheid aan de eigen medewerkers. Pas na meting en evaluatie kan de volgende stap worden gezet in de verbetering van de dienstverlening. Venray loopt ook achter bij de landelijke ontwikkelingen. Er is bijvoorbeeld nog geen digitaal loket. Er is een steekproef gehouden waarbij 150 brieven, verspreid over de zes afdelingen, zijn onder zocht. De helft van de afzenders krijgt geen ontvangstbevestiging. Het geven van een inhoudelijke reactie gebeurt bij driekwart van de brieven tijdig. Doorgaans staat hier acht weken voor. Bij een kwart van de brieven is niet gereageerd binnen de wettelijke afhandelingstermijn. Ook is ver zuimd om de burgers tussentijds op de hoogte te stellen. "Zeer klantonvriendelijk. Een tekortko- ming in de dienstverlening", oor deelt de Rekenkamercommissie. De registratie van de brieven in het systeem Corsa gebeurt niet uniform en efficiënt. Afdelingen en medewerkers doen het op hun eigen manier. Het gevolg is dat Cora geen betrouwbare informa tie biedt. Tweederde deel van de digitale dossiers is incompleet. "Dat wil dus zeggen dat slechts in eenderde deel alle relevante stukken zich in het registratiesy steem bevinden", concludeert het rapport. De kans is groot dat de gemeente de uitgaande brief niet kan terugvinden. Er zijn ook pluspunten. Het merendeel van de vragen in de brieven van burgers en bedrijven wordt volledig beantwoord. De naam van de behandelend amb tenaar en een algemeen telefoon nummer staan bijna altijd ver meld. Het taalgebruik is eigentijds. Formeel ambtelijk taalgebruik komt bijna niet voor. De Reken kamercommissie wijst op de mogelijkheden van het registra tiesysteem, waardoor automatisch ontvangstbevestigingen kunnen worden verstuurd. Het probleem van de incomplete dossiers komt vooral door het niet registreren van uitgaande corresponden tie. "Volledig digitale dossiers zijn van grote waarde voor het opzoeken en naslaan van stukken en bevorderen bedrijfsefficiënt werken. Het gebruik van Corsa moet verplicht gesteld worden", vindt de commissie. Er moet ook snel een inhaalslag komen om alle openstaande dossiers af te handelen. De Rekenkamercommissie advi seert te stoppen met het intern rondsturen van de post naar afdelingen en medewerkers. Alle inkomende post wordt gescand en is dus digitaal leesbaar. Na de registratie zou alle post voortaan naar het archief moeten. Hier door wordt het registratiesysteem beter benut. Het management kan voortaan betrouwbare informatie halen uit Corsa. Het werkt veel efficiënter en medewerkers kun nen veel beter reageren op vragen van burgers. In een reactie laat het college weten dat de verbetering van de bedrijfsvoering voorop staat. Het college wil pas met een kwaliteitshandvest werken, zodra het zeker is dat aan de service normen grotendeels kan worden voldaan. Een geschikt moment is de terugkeer in het gerenoveerde gemeentehuis in 2012. Eerdere rapporten - het klant- tevredenheidsonderzoek in 2007 en de kwaliteitsmonitor in 2005 - hebben al geleid tot verbeteringen. Zoals de telefonische dienstverle ning. In 2009 werd 88 procent van de binnenkomende gesprekken binnen de norm van 20 seconden aangenomen. Er is een plan van aanpak voor de invoering van het post- en e-mailprotocol. Het col lege vindt dat iedereen binnen vijf dagen een ontvangstbevesti ging moet krijgen. Nog beter zou zijn als er binnen een week een inhoudelijk antwoord kwam. Een volledig digitale werkomgeving is nog te hoog gegrepen voor de gemeente. Dit kan pas na de komst van een nieuw systeem voor postregistratie. Interview met Henk Verberk op www.peelenmaastv.nl Nadat in 2008 door de ANWB het strandbad met de bijbeho rende voorzieningen van Parc de Witte Vennen al was uitge roepen tot de beste openlucht- zwemlocatie van Nederland, ontvangt het recreatiepark in Oostrum weer een tweetal pluimen. Door de populaire consumen tenwebsite Zoover kreeg de Witte Vennen onlangs een Zoover-Award toegekend in de categorie cam pings. Alleen de hoogst scorende accommodaties in Europa ontvan- gen deze onderscheiding. Bezoe kers kunnen een recensie schrij ven en door van punten voor een aantal thema's hun tevredenheid over hun vakantiebestemming uit drukken. Elk jaar worden de beste accommodaties (hotels, campings en bungalowparken) onderschei den. Omdat consumenten zelf de punten uitdelen op basis van eigen ervaringen en hier ook vaak uitgebreid over schrijven, is dit de meest eerlijke informatiebron, die dan ook steeds vaker door andere toeristen wordt geraadpleegd. Parc de Witte Vennen scoort al jaren tussen de 8,5 en 9,0 van de maximaal 10 te vergeven punten. Verder is her recreatiepark ook opgevallen bij de Duitse tegen pool van de ANWB, de ADAC. In de ADAC Bungalow und Mobilheim Führer worden 1630 geselecteer de vakantieterreinen in Europa beschreven. Voor de verhuurob- jecten (luxe oeverwoningen en chalets) in combinatie met het ter rein heeft Parc de Witte Vennen de prestigieuze 'ADAC Auszeichnung für Mietangebote' (ADAC- toeken- ningsprijs voor huurobjecten) ontvangen. Met deze prijs worden de verhuurobjecten en het recrea tiepark in het algemeen geroemd om kwaliteit, opzet en uitvoe ring. Voor wezenlijke onderdelen moet een goede tot zeer goede waardering worden behaald. Voor het jaar 2010 konden slechts 138 vakantieterreinen binnen Euro pa met dit exclusieve predicaat worden bekroond. Al met al een kroon op het werk van de eigena ren Henk en Lidy Verberk en hun medewerkers, voor de enorme inspanning die zij gedurende de Henk en Lidy Verberk, de trotse eigenaren van recreatiepark de Witte Vennen. afgelopen twaalf jaar geleverd hebben. Het team van de Witte Vennen blijft echter niet stilzit ten. De bedoeling is dat er direct na het hoogseizoen wordt gestart met de bouw van een nieuwe ruim centrumgebouw met onder meer receptie, horeca, sauna en een zogeheten slechtweer- voorziening voor de jeugd, iets wat al jaren op het verlanglijstje stond. De gemeente Venray gaat straatcoaches inzetten om de overlast in de wijken Land- weert, Brukske en het centrum aan te pakken. Een particulier beveiligingsbedrijf in Venray gaat in wisselende samenstel ling veertig uur per week men sen leveren die als koppel toe zicht gaan houden. Het is een pilot van de gemeente Venray en duurt drie maanden. De straatcoaches gaan met ingang van 1 juli aan de slag in de wijken Landweert, Brukske en het centrum van Venray, maar kun nen, als dat nodig is, ook in andere delen van de gemeente worden ingezet. Het Venrayse college heeft voor die oplossing gekozen omdat bewoners van de wijken last hebben van groepjes jongeren, deels van allochtone komaf, die bewoners door hun gedrag een gevoel van onveiligheid geven. De mensen die worden ingezet als straatcoaches waren eerder ook portiers bij de inmiddels failliete discotheek The Zenith. "Mensen die de taal van de straat spreken", aldus wethouder Twan Jansen. De straatcoaches worden voorname lijk ingezet in de avonduren en weekenden, op tijden dat de over last in de drie buurten het grootste is. "De straatcoaches spreken de jongeren aan op regels en fatsoen snormen. Ze maken duidelijk wat wel en niet kan in de openbare ruimte. Ze spreken de doelgroep direct aan op fout gedrag. Kortom, de straatcoaches zitten er boven op", aldus wethouder Ike Busser. Daarnaast moet van de inzet van de straatcoaches ook een preven tieve werking uitgaan. Busser: "Ze zijn ook contactpersonen tussen jongeren en andere wijkbewo ners. Zodat er over en weer meer begrip ontstaat." De tijdelijke coaches hebben geen opsporingsbevoegdheid. Het bureau en de coaches zijn uitgeko zen omdat ze zowel de doelgroep als de situatie in de wijken kennen. De inhuur van de coaches ziet de gemeente als pilot. "Straatcoaches gaan zich ook niet beperken tot overlastgevende jongeren, maar iedereen aanspreken die in de openbare ruimte over de schreef gaat. De mensen in de wijken moe ten echt het idee hebben dat er iets gebeurt om de overlast te ver minderen," verzekert Busser. Vol gens de wethouder zijn de straat- coaches geen 'kleine jongens'. "Bij hen is het tot hier en niet verder. Ze kennen de jongeren die over last veroorzaken en die kennen op hun beurt de mensen die als straat- coaches gaan fungeren. Ze zullen duidelijk herkenbaar in de wijken aanwezig zijn." De straatcoaches moeten deel uit gaan maken van een pakket van maatregelen om de overlast in de buurten structu reel te verminderen. "We zijn bezig met buurtouders, huiskamers voor jongeren en komt er een bike- team van de politie", aldus Busser. Omdat het college verwacht dat de overlast in de zomerperiode niet minder wordt, wordt tijdelijk een particulier beveiligingsbureau ingeschakeld. Volgens burgemees ter Hans Gilissen is het een taak van iedereen om de wijken leef baar te houden. "Daar zijn we de laatste tientallen jaren in tekort geschoten. Mensen moeten zich samen verantwoordelijk voelen voor hun eigen leefomgeving." Gilissen geeft nadrukkelijk aan dat het handhaven van de veilig heid en openbare orde niet alleen meer een taak is van de politie. "Ik heb grote bewondering voor wat de politie de afgelopen maanden in de wijken heeft gedaan. Maar de politie kan niet alle problemen oplossen, dat moeten we met z'n allen doen." Gilissen heeft dan ook het idee dat het in de wijk Land- weert beter gaat. "Het is een stuk rustiger en het aantal klachten is verminderd." De proef met de straatcoaches kost de gemeente 37,500 euro. De provincie Limburg draagt daarvan ongeveer de helft bij. Wethouder Busser, "Ik ben blij dat ook de provincie erkent dat we de pro blemen snel en adequaat moe ten aanpakken en ook aan crea tieve oplossingen haar bijdrage wil leveren." Midden-en Zuid-Limburg economisch zwakste regio's Noord-Limburg neemt de vijfde plaats in op de Regio Top 40 van de Rabobank. Jaarlijks worden de economi sche prestaties van het regio nale bedrijfsleven gemeten. In 2009 krijgt Noord-Limburg het rapportcijfer 6,4. Midden-Lim burg eindigt met 5,6 op de 38e plaats en Zuid-Limburg is zelfs hekkensluiter met 5,4. De scores voor de regio's zijn berekend aan de hand van eco nomische groei en economische kracht in het afgelopen jaar. In 2008 vertoefden Midden- en Zuid Limburg ook al in de onderste regionen. Noord-Limburg was in dat jaar een middenmoter met het cijfer 6,0. In het afgelopen jaar heeft deze regio het op alle eco nomische fronten (prestatie, groei en kracht) beter gedaan. Koploper is de regio Den Haag met het cij fer 6,7. Alle bedrijfseconomische indi catoren zoals winst, productie waarde, investeringen, arbeidspro ductiviteit en werkgelegenheid worden gemeten. De scores zijn weergegeven in rapportcijfers. Hierbij is het landelijk gemiddelde op een zes gezet. Een score onder de zes betekent een onvoldoende, een score boven de zes een vol doende. De landelijke economie is in 2009 gekrompen. Deze landelij ke krimp vormt het uitgangspunt waartegen de regionale ontwikke ling is afgezet. Op verschillende momenten tijdens de recessie worden weer andere sectoren geraakt. Zo krijgt de industrie als een van de eer ste klappen te verduren. Terwijl de publieke sector (overheid) in 2009 grotendeels buiten schot blijft. Dat verklaart de lage scores van de industrieregio's en de num mer 1-positie van 's-Gravenhage. In 2009 doen vooral de export- georiënteerde sectoren het slecht. De industrie, de handel en de logistiek hebben veel last van een sterke daling van de wereldhandel. Opvallend is dat deze sectoren juist in Venray sterk vertegenwoor digd zijn. De zakelijke dienstverle ning springt er ook negatief uit, vooral door het grote banenver lies. Het arbeidsvolume in die sec tor daalt met bijna 5 procent. Rela tief goed presteren de agrarische sector, de gezondheidszorg en de overheid. De agrarische sector en de gezondheidszorg hebben, net als de industrie en logistiek, een groot aandeel in de economische kracht van Venray. Zij hebben ervoor gezorgd dat de balans voor deze regio positief uitslaat. Beregeningsverbod Peel en Maasvallei Waterschap Peel en Maas vallei heeft besloten dat vanaf maandag 28 juni 7.00 uur geen water uit beken en rivie ren mag worden gebruikt om akkers en weilanden te bere genen. Het waterpeil van de meeste beken in Noord- en Midden-Lim burg is laag. Dit komt door de droogte en warmte van de afge lopen dagen. Het doel van het verbod is om verdere daling van het waterpeil te voorkomen en voldoende voorraad te behouden voor de warme en droge periode die wordt verwacht. Het verbod geldt voor het onttrekken van water uit alle beken in Noord- en Midden-Limburg,met uitzondering van de beken die in de regel altijd voldoende afvoer hebben. Dat zijn met name de Niers, de Swalm en de benedenstroomse gedeel ten van de Heukelomsebeek, de Eckeltsebeek, de Neerbeek en de Oostrumsche beek. Het verbod geldt ook niet voor onttrekkingen met pompen waarvan de capaci teit gelijk aan of kleiner is dan 5 m3 per uur voor het vullen van een buffervoorziening. Deze uitzondering is met name gemaakt ten behoeve van de bere gening van gevoelige teelten. De bedoeling is dat door middel van zo'n kleine pomp gedurende de gehele dag een buffervoorzie ning kan worden gevuld. Vanuit deze buffervoorziening kan dan toch beregend worden. Daarnaast geldt het verbod niet voor ont trekkingen met weidepompen ten behoeve van veedrenking. Ten slotte geldt het verbod niet voor onttrekkingen uit het grondwater. Het waterschap heeft alle circa 600 personen die een vergunning hebben voor het onttrekken van oppervlaktewater schriftelijk geïn formeerd over het verbod. Handhavers van het waterschap controleren op naleving van het verbod. Ze zullen komende tijd veel aanwezig zijn in het gebied en controles uitvoeren vanuit de lucht. Het verbod geldt tot de waterafvoer van de beken weer op niveau is en uiterlijk tot 1 okto ber 2010. Het waterschap houdt de komende tijd het water zoveel mogelijk vast in de beken door stuwen dicht te zetten en met gemalen zoveel mogelijk water vanuit de Maas naar de beken toe te voeren. Deze maatregelen zijn nodig om te zorgen voor vol doende water en een goede ver deling van het water. Zowel de land- en tuinbouw als de natuur, stedelijk gebied en recreatie heb ben water nodig. Door droogte gaat ook vaak de waterkwaliteit achteruit. Ondiep water warmt sneller op en heeft een lager zuur stofgehalte waardoor vissterfte kan ontstaan. Doordat concen traties van opgeloste voedings stoffen en bacteriën toenemen, komen blauwalg en botulisme vaker voor. Tankstation verhuist naar Maasheseweg Het BP-tankstation aan de Noordsingel gaat verhuizen naar de Maasheseweg in Venray. Het huidige tankstation op de loca tie van Van Haren moet wijken voor nieuwbouw. Op de hoek Noordsingel-Raadhuisstraat komt een bouwplan met woningen en de nieuwe supermarkt van Jan Linders. Het nieuwe tankstation aan de Maasheseweg komt op de plek van de voormalige Rover garage. Op deze locatie worden diverse oude bedrijfsgebouwen gesloopt, waaronder het garage bedrijf en het truckservicestation. De gemeente wil meewerken aan de verplaatsing naar de Maashese- weg 87. Het tankstation, zonder lpg, past qua functie op het bedrij venterrein Smakterheide I. Dorpsradenoverleg Venray In gemeenschapshuis Gelder- koel aan de Heidseweg in Heide wordt op maandag 5 juli een ver gadering gehouden vanaf 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer informatie uitwisseling met gebiedsbureau Platteland in Ontwikkeling met betrekking tot criteria en projecten en de voortgang informatieverstrekking met betrekking tot leefbaarheid budget. Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 6 juli in D'n Oester ham in Oostrum een openbare vergadering. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer de dorpsontwikkeling. Bestuurder gewond In Venray is zaterdagmiddag een bestuurder van een quad na een aanrijding van een viaduct geval len. Hij kwam op de A73 terecht en raakte ernstig gewond. De bestuurder was op het viaduct over de snelweg in botsing geko men met een tegemoetkomende auto. De bestuurder nam volgens de politie vermoedelijk een te ruime bocht op de Spurterdijk, waardoor de tegenligger hem niet meer kon ontwijken. Door de botsing vloog de quadrijder van zijn voertuig af, waarna hij via het talud van het viaduct viel en op de A73 belandde. Het slachtoffer is met een traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht. Afkoopregeling? Functiewijziging? Concurrentiebeding? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) PRADA Klantonvriendelijke afhandeling door gemeente De Witte Vennen opnieuw in de prijzen Straatcoaches in drie wijken Noord-Limburg onttrekt zich aan malaise INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray D A K L E Y L I N D B E R G mm SPECIAAL OPTIEK

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3