Summer Games Buitenkantje Rechts zesde Beachvolleybal populair PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2010 - Pagina 19 Gelijkspel en winst in promotieronde in Berkel-Enschot MGC Venray Beachtoernooi Via een zijdeur is Lake Valley alsnog naar de eredivisie gepro moveerd. Vorige week woensdag in Berkel-Enschot won het Ven- rayse zaalvoetbalteam de halve competitie met MMS/United - dat eveneens promoveerde - en FV Snoekie. Myrthe niet naar WK Street Cup LRV St. Jan Merselo PC De Jumpers de BOND DIE WERKT! actueel iveeJz Math en Toos Steeghs winnen jeu-de- boulestoernooi Math en Toos Steeghs uit Heide zijn de winnaars geworden van het KBO- Rabo Jeu de Boules 55+ Toernooi. Zij versloegen in de finale Jan en Toon van de Pas uit Ysselsteyn met 13-4. Het toernooi werd donderdag gespeeld op de jeu-de-boulesbanen van JBC Venray 80 in Vlakwater. Er waren 96 deelnemers uit Venray-kern en de kerkdorpen, die werden verdeeld over twee poules van elk 24 dou- blettes. Het toernooi werd geopend door Trudy Eekhout, voorzitter van de Centrale van Ouderenverenigingen van Venray. Ze vond het een unieke prestatie dat de KBO-afdelingen van de gemeente Venray gezamenlijk dit toernooi al voor het vijfde jaar met zoveel deelnemers organiseren. Een extra woord van welkom was er voor de deelnemers uit de 'nieuwe' dorpen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren. Poule B: 1) Math Toos Steeghs uit Heide, 2) Sraar en Truus Arts uit Ysselsteyn, 3) Gerrit Pelzer en Harrie Kessels; Poule A: 1) Jan en Toon van de Pas uit Ysselsteyn, 2) Wiel en Mia Pieper, 3) Geert Camps en Martien Beckers. Na de huldiging van de winnaar en de prijsuitreiking door Oriana Pluk, als vertegenwoordiger van hoofd sponsor Rabobank, werden er ook De finalisten:Math en Toos Steeghs uit Heide en Jan en Toon van de Pas uit Ysselsteyn. nog dertig VVV-Iris-cheques verloot onder de rest van de deelnemers. Het prijzenpakket van twaalf boodschap- pakketten van EMTÉ was mede moge lijk gemaakt door de bijdrage van de sponsors. Lake Valley naar eredivisie Ruud Geurts wint Vlakwatertoernooi Sanne Erps ging in de finale van het dames dubbel 5 samen met Monique Hoff onderuit tegen Michelle en Angelique Ritman. Afgelopen week vond het jaar lijkse Atlantic Telecom Vlakwa tertoernooi plaats. De banen van Tennisclub Venray waren traditio neel het decor van dit open toer nooi. De organisatie mag teruglijken op een geslaagde editie, die even wel overschaduwd werd door het overlijden van Jos Peeters, directeur van Atlantic Telecom, de hoofdspon sor van het Vlakwatertoernooi. In de hoogste categorie (3) werd Ruud Geurts uit Horst winnaar van het herenenkelspel, door in de finale betrekkelijk eenvoudig te winnen van teamgenoot Michiel Boers. Beide heren spelen samen competitie in het eerste Venrayse herenteam. Opval lende naam verder was Bram Martijn. Deze jeugdige speler (tevens lid van TCV) slaagde erin zowel het herenen kel -als het herendubbelspel te win nen in de categorie 4. Alle uitslagen: Herenenkel 3 Ruud Geurts-Michiel Boers 6 2 6-4 Damesenkel 3 Julie Cremers-Eline van Bergen 6-1 6-2 Herenenkel 4 Bram Martijn-Sjors van Eck 6-2 6-0 Herendubbel 4 Tim Cornelissen/ Bram Martijn-Rens Bouwmans/Stefan Poels 6-3 6-2 Gemengd dubbel 4 Julie/Glenn Cremers-Tom Maassen/Eline van Ber gen 6-3 1-6 6-2 Herenenkel 5 Robert Hesen-Mark Geurts 6-2 6-3 Herendubbel 5 Tom Maassen/Sjors van Eck-Joost Ninhuijs/Ruud Wagema- kers 6-0 6-4 Damesenkel 5 Annabel Boers- Michelle Ritman 6-3 6-0 Damesdubbel 5 Angelique/Michelle Ritman-Monique Hoff/Sanne Erps 6-4 6-4 Herenenkel 6 Pim Verkoijen-Bram Mulder 3-6 6-4 6-1 Herendubbel 6 Marco Janssen/ Robert Hoelen-Wouter Brecheisen/ Wilko van Kampen 7-5 7-5 Damesenkel 6 Carolien Boers-Mela- nie Beerkens walk over Gemengddubbel 6 Jan Droesen/ Desiree van Goinga-Angelique Rit- man/Bernd Röttgering 2-6 6-2 6-3 Herenenkel 7 Kees Jegerings-Ted Heinen 6-3 7-6 Herendubbel 7 Harrie Lodewijks/ Grad Swinkels-Ronny Chu/Dirk Schoeren 7-5 2-6 6-2 Damesenkel 7 Marloes Smits-Sanne Kerkers 6-1 6-4 Damesdubbel 7 Sanne Kerkers/ Marloes Smits-Loes Creemers/Tjessica Kessel 6-3 6-1 Gemengddubbel 7 Jan Reintjes/ Yvonne Manders-Wiet en Lenie Crie- nen 6-4 0-6 6-4 Herenenkel 8 Peter van Beek-Ber- nard Tiggeloven 6-3 6-1 Damesenkel 8 Ilze de Rijk-Swin- kels-Imke Welles 6-3 6-4 Damesdubbel 8 Inge Theeuwen/ Gea Denissen-IJH Stappers/IAA Rijk Swinkels 6-1 6-0 Damesdubbel 7 35+ Lenie Crienen/ Karin Overbeek-Petra Thielen/Kris Clermonts 4-6 6-2 7-5. Bij de onderlinge competitie speel de Harrie Lenssen tegen Leo Wilms, die zijn dag niet bleek te hebben, waardoor Lenssen, goed spelend, maar toch verrassend gemakkelijk de partij met 6 - 0 (76 - 88) naar zijn hand wist te zetten. Alleen in de tweede ronde was er van enige strijd sprake, aange zien het verschil voor Wilms beperkt bleef tot twee slagen. Lijstaanvoerder Janssen speelde weliswaar niet zijn beste wedstrijd, maar bleef tegen Bets Wilms gemakkelijk met 6 - 0 over eind. 81 slagen bleken hiervoor meer dan voldoende. Huub Straatman ging tegen Jan Engels sterk van start: 24 - 26, maar kwam zichzelf tegen in de tweede ronde, waar Engels opnieuw tot 26 slagen kwam en daarmee acht slagen won. In de laatste ronde had Straatman halverwege nog twee sla gen voorsprong op zijn tegenstander, die voor de derde keer op 26 slagen uit zou komen, toen op baan elf het noodlot voor hem toesloeg, waarna hij niet meer in zijn ritme kwam en de partij kansloos verloor: 2 - 4. Karel van Ham en Jan van Dijk maakten er mooie pot van. Van Dijk startte met een rondje 26 en dat was goed voor vijf slagen winst. Van Ham pakte de tweede ronde met drie slagen en de laatste ronde met twee slagen, waar door het kon gebeuren, dat de score 93 - 93 eindigde, maar Van Ham met tweemaal rondewinst de 4 - 2 zege veilig stelde. In een inhaalwedstrijd heeft Gerrit Janssen tegen Jo Litjens laten zien, dat hij niet voor niets kop loper is. Vooral in de tweede ronde ging bijzonder sterk van start met vijftien enen op een rij, waarna de laatste drie banen een twee volgde: 21 slagen. In dezelfde ronde speelde Jo Litjens eveneens voortreffelijk, maar ook voor haar bleken de laatste drie banen een te groot obstakel: 29 sla gen. Janssen (75 slagen) won de partij uiteindelijk verdiend met 6 - 0. In de stand heeft Gerrit Janssen met 2 pun ten uit 7 wedstrijden de leiding stevig in handen. Leo Wilms staat met 8,5 punten uit 5 als tweede geklasseerd. Op de gedeelde derde plaats staan Gerrit Vermeulen met 9,5 uit 5, Harrie Lenssen met 9,5 uit 6 en Huub Straat man met 9,5 uit 5 wedstrijden. Bij de dames gaat Bets Wilms onverminderd op kop met 14,5 punten uit 6, gevolgd door Jo Litjens met 21 uit 3 en Fieke van Ham met 23 uit 3 wedstrijden. Jules Wijers, sportconsulent Venray, houdt samen met verschillende partij en en jongeren steeds meer activitei ten. Iedereen tussen de twaalf en de twintig jaar mag zich inschrijven voor de workshops die op maandagen van 15.15 tot 16.30 uur plaatsvinden in de gymzaal van St. Christoffel. Verder houden de sportconsulenten op 12 en 13 juli in samenwerking met Rooy on the Beach een beachtoernooi. Op de dinsdag spelen verschillende basis scholen tegen elkaar, en de maandag staat in het teken van het Raayland College: samen met de sportconsulent houden ze een groot beachvoetbal- en beachvolleybaltoernooi. Leerlingen kunnen zich inschrijven via www. sportconsulent.weebly.com Door Henk Willemssen Door het terugtrekken van enkele clubs - waar onder SV Venray uit de topdivisie - kwamen er twee extra plaatsten vrij in de eredivisie. De vier verliezers van de nacompetitie kregen van de KNVB alsnog de kans te pro moveren. Het tweede team van CFE/ Ciba, dat als tiende was geëindigd in de eredivisie B, had er geen trek meer in en legde zich neer bij degradatie. Dat gold niet voor FV Snoekie uit Den Haag, de nummer negen uit de eredi visie B, dat zijn plek verdedigde tegen de eerstedivisionisten Lake Valley en MMS/United uit Roosendaal. Het begon in de sporthal van Berkel-Enschot om half acht met het duel Lake Valley-Snoekie. Het Ven- rayse team stond onder leiding van de nieuwe coach Johan den Otter. De nieuwe aanwinsten waren nog niet inzetbaar. "We hadden een paar weken geleden al afscheid genomen van Paul Janssen", zegt voorzitter John Kemmelings. "Omdat Johan al begon nen was met de voorbereiding, leek het ons beter dat hij als coach zou optreden. Anders hadden we Paul nog voor een avond moeten oproe pen. Deze promotie is zeker wel de verdienste van Paul Janssen. Hij heeft ons in de afgelopen vier jaar op dit niveau gebracht." FV Snoekie nam voor rust een 0-1 voorsprong. Dat was tegen de verhouding in want het sterkere Lake Valley kreeg de beste kansen. Drie keer stond de paal een treffer in de weg. Johan den Otter kon over een ruime selectie beschikken. Alleen moest Mehmet Gurbuz tijdens de warming up geblesseerd afhaken. Richard van de Kerkhof had hinder van gekneusde ribben, maar hij kon beide duels spelen. Dat gold niet voor Nelson de Kok, die vanwege een ham stringblessure alleen in de eerste wed strijd in actie kwam. Na rust scoorde Enis Genc de 1-1 gelijkmaker. Haissam Seifeddine zette Lake Valley op een 2-1 voorsprong maar uit een counter wist Snoekie weer op gelijke hoogte te komen: 2-2. "Het was geen beste wedstrijd", zegt teamleider Jeroen van Stokkem. "Omdat de eerste twee zouden pro moveren, wilde niemand deze eerste wedstrijd verliezen. De 2-2 was een terechte uitslag." Om negen uur moest de verliezer aantreden tegen MMS/ United. Na een lange strafschoppen- serie verloor Lake Valley uiteindelijk met 8-9. Na een kwartier rust moes- selectie van Lake Valley. Jeroen van ten de Venraynaren alweer vol aan de Stokkem: "Nee, Freek heeft weliswaar bak tegen de nog frisse tegenstander overschrijving naar ons aangevraagd. uit Roosendaal. Sifedien Assouiki zette Maar hij gaat niet meetrainen en hij Lake Valley op een 1-0 voorsprong. Er zal misschien op afroep een keer kwamen kansen over en weer en de meedoen. Onze selectie is met elf, uitblinkende doelman Arjan Schatorjé twaalf spelers breed genoeg." hield het Venrayse team lang op de Door de promotie van de hoofd been. Toch kon hij niet voorkomen macht wordt het tweede team van dat MMS/United nog voor rust op 1-1 Lake Valley komend seizoen inge- kwam. Aanvoerder Niels Hermsen en deeld in de landelijke eerste divisie. de uitblinkende Mark Blenckers speel- Dat is twee niveaus hoger dan de eer den hun laatste wedstrijd voor Lake ste klasse waarin het reserveteam dit Valley. Na rust sloegen de Venrayna- seizoen als derde eindigde. ren toe. Enis Genc wist twee keer te Indeling eredivisie B profiteren van een Roosendaalse tijd- BEC'09 straf: 3-1. In de laatste wedstrijd, die Brabantia om half elf begon, won MMS/United DZS/Team Truva op de valreep met 5-4 van FV Snoekie. FSG Waardoor de Hagenaars moeten afda- Groenoord len naar de eerste divisie. "We zijn een Lake Valley aanwinst voor de eredivisie", meent MMS/United John Kemmelings. "Zeker met alle Noordzee versterkingen moeten we komend sei- TFH/Omnisport zoen goed mee kunnen doen." Freek Watergras Thoone zal, in tegenstelling tot andere ZVVM/Campus berichten, geen deel uitmaken van de ZV Weert Het Nederlands damesteam onder 17 jaar heeft in Zwitserland ook de troostfinale van het Europees kam pioenschap tegen Duitsland met 3-0 verloren. De Duitse ploeg nam voor de pauze een 1-0 voorsprong en pakte met twee treffers na rust de derde plaats tijdens het EK. Spanje, dat eer der Oranje onder 17 met 3-0 versloeg, werd Europees kampioen door Ier land in de finale te verslaan. Na een 0-0 eindstand was Spanje de betere in het nemen van strafschoppen: 4-1. In de strijd om de derde en vierde plaats begon Myrthe Moorrees van SV Ven- ray als wisselspeelster. In het eerste duel met Spanje stond Moorrees nog in de basis van Oranje onder 17. Bij een 3-0 achterstand mocht het jonge talent van SV Venray in de 73e minuut invallen. Oranje onder 17 wist zich door de nederlaag niet te kwalificeren voor het wereldkampioenschap. Voetbalvereniging Wittenhorst houdt op zondag 11 juli voor de derde maal de Wonen Horst Street Cup. Vorig jaar heeft Wittenhorst in samenwerking met Wonen Horst voor de tweede maal het straatvoetbal toernooi gehouden in het centrum van Horst. Om er voor te zorgen dat alle deelnemers dit jaar voldoende aan spelen toekomen zullen er maar liefst zes velden neergelegd worden. Tevens plaatsen we rondom de vel den nog een aantal leuke voetbalat tracties. Zo kunnen de deelnemers een speedcheck doen. Hiermee wordt de snelheid van je schot gemeten en er zijn voetbaldarts, zodat de deelne mers ook hun precisie kunnen testen. Iedereen vanaf acht jaar is van harte uitgenodigd om naar het Wilhelmin- aplein in Horst te komen. Voor meer informatie en opgave kijk op www. panna-horstaandemaas.nl of www. wonenhorst.nl. Het evenement begint om 12.00 uur. basisschool De Hommel (12 augus tus), grasveld tegenover basisschool De Meulebeek in Oostrum (19 augus tus), grasveld tegenover basisschool Antonius in Veulen (26 augustus) en grasveld naast de Jera in Ysselsteyn (2 september). Wat gaan de sportconsu- lenten daar doen? Dat is steeds weer een verassing en kan mede ingevuld worden door de deelnemers zelf. Iedere keer zullen er twee grote spel len worden neergezet, zoals beach- voetbal, beachvolleybal, frisbee, rugby, zeskamp, badminton en natuurlijk waterspellen bij warm weer. En voor wie niet van deze grote activiteiten houdt, zijn er ook verschillende klei ne spellen mogelijk. Lijkt het jou ook leuk om mee te doen? Kom dan een keertje kijken. Inschrijven is niet nodig en meedoen is gratis. Meer informatie kan gevon den worden op www.venray.nl/sport of http://jules-sportconsulent.hyves. nl/. Geslaagd jeugdtoernooi Tijdens de landelijke finale van de Nationale Straatvoetbaldag, afgelopen zaterdag in Roermond, zijn de drie teams uit Venray niet in de prijzen gevallen. In Roermond mochten de Venrayse teams zich meten met teams uit grote steden als Den Haag, Amster dam en Rotterdam. Leunen-Veulen werd in de leeftijdscategorie 10-12 jaar helaas laatste in de poule, maar won de wedstrijd om de negende plaats knap met 5-3. Team GTA Venray, leeftijdscategorie 13-15 jaar, kwam in de poule niet verder dan een puntje maar werd uiteindelijk zevende. Bui tenkantje Rechts, uitkomend in de leeftijdscategorie 16+, wist zich net niet te plaatsen voor de halve finale. Het team won de eerste drie wedstrij den soeverein, maar verloor de laatste poulewedstrijd met 4-2. Op doelsaldo miste het team uiteindelijk de finale. Buitenkantje Rechts kwam slechts een doelpunt te kort. In de wedstrijd om de vijfde en zesde plaats verloor het team, waardoor Buitenkantje Rechts op een zesde plaats eindigde. Ondanks dat prijzen zijn uitgebleven, hebben de Venrayse straatvoetbal teams een prestatie van formaat gele verd. De teams hebben zich gemeten met de straatvoetballers uit de grote steden. Naast veel mooie doelpunten, mooie acties en panna's viel de spor tiviteit van de Venrayse teams ook bij zonder goed op. Volgend jaar krijgen de Venrayse straatvoetballers wellicht een nieuwe kans om Nederlands straatvoetbalkampioen te worden. Het team van Buitenkantje Rechts kwam een doelpuntje tekort voor het behalen van de eindstrijd. Het zonnetje breekt al steeds vaker door en de zomerkriebels worden sterker. Nog even doorbikkelen op school en dan begint de zomervakan tie. Lekker naar het strand, zonnen, ijsjes eten en lekker buiten sporten. De sportconsulenten van gemeente Venray zorgen ervoor dat dit laatste niet zal ontbreken deze zomer. Vijf weken lang zal er op iedere dinsdag middag (14.00-15.30 uur voor 9 tot en met 12 jaar en 16.00-17.30 uur voor 13 tot en met 16 jaar) en don derdagavond (18.00-19.00 uur voor 9 tot en met 12 jaar en 19.30-20.30 uur voor 13 tot en met 16 jaar) een activiteit worden georganiseerd. De eerste activiteit zal plaatsvinden op dinsdag 3 augustus en de laatste op donderdag 2 september. De locatie op de dinsdagmiddag is altijd de zand vlakte Vlakwater Venray. De donder dagavond rouleert van locaties, name lijk het voetbalveld in de Brabander (5 augustus), grasveld tussen GGZ en Op het tennispark van TCV werd vorige door de jeugd het mini -en driekwarttoernooi gespeeld. Voor veel kinderen was dit de eerste keer dat zij een echte wedstrijd speelden. Er stond meteen veel op het spel, want de poulewinnaars kregen een uitno- diging om deel te nemen aan de Lim burgse kampioenschappen. Dit evenement wordt voor de drie kwarttennissers net zoals vorig jaar gehouden op het park van TCV en wel op 4 en 5 september. Het aantal deelnemers was weder- om groot, er deden maar liefst 71 kin deren mee. Naast jongens en meisjes uit Venray, waren er ook verschillende deelnemers uit de omgeving. De poulewinnaars waren: Cas van Haren, Thijs Berhitu, Jamijn van Wun- nik, Jovey Smits, Max Berkvens, Lieke van Dijk, Martijn Vennekens, Franka van Beek, Mijntje Reijs, Kosse Elbers en Bas Berben (allen TC Venray), Nomi Litjens, Puck van Gameren, Axel Weijs, Tristan Pranger, Vivan Bom en Suzi Lit- jens (allen TV Leunen V-H), Thom de Wit (TV Ysselsteyn), Roy Boots (LTC Maasbree), Nantiya Gallo Balma (TV Bergen), Ellis Christis, Kjell Jeurissen, Elise Mols en Merel Segers (allen Ten nisclub Venlo). Afgelopen zondag vond in Meerlo de tweede editie plaats van het Dela Jeugdbeachvolleybaltoernooi. Een uniek toernooi in de regio Noord Limburg met deelname van meer dan 300 sportende kinderen in de klas sen niveau 3 tot en met de B-jeugd. Het weer werkte vanzelfsprekend erg mee en gelukkig kwam de vrij willige brandweer halverwege de wedstrijden de verhitte kinderen even afkoelen. Het toernooi, dat ook De vrijwillige brandweer van Meerlo in actie om de kinderen een lekkere koele douche te geven dit jaar weer door VC Set Up werd georganiseerd, was een doorslaand succes voor veel verenigingen uit de omgeving en is zeker een vaste waar de op de volleybaltoernooikalender geworden. Komend weekend vinden nog het bedrijfstoernooi en het open toernooi plaats. In Grave is het jaarlijks terugke rende hippisch festijn verreden. Inge Hermans behaalde met Worichta in de klasse L2 een vierde plaats met 193 punten. Saskia Beerkens startte World Jumper in de dressuur klasse B en ein digde op een vierde plaats met 195 punten. Bij het springen was ze twee keer foutloos en met 51,5 stijlpunten, en behaalde de zesde plek. Verder ver scheen Beerkens aan start met Saline D in de dressuur klasse L1. Ze werden zesde met 188 punten. In Reuver is een concours hippique gehouden. Petra van Dijck behaalde met Zemen- dus de eerste prijs bij het springen M en met Wolivia eindigde ze bij het springen klasse L op een zesde plaats. De zussen Katja en Iris Jeurissen van PC De Jumpers uit Oirlo namen deel aan een outdoorwedstrijd in Geldrop. In de categorie M behaalde Katja met Roadster een tweede plaats, terwijl Iris met Videla een vijfde prijs in de wacht sleepte.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19