Openbaar examen fanfareleden Concert drumfanfare luchtmacht Verzameling van Toon Kortooms Menu 2010 Gouden Confetti De hand van Fatima De kunst van het ontdekken i'wr PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2010 - Pagina 17 Nog geen drie maanden gele den stonden ze tot twee keer toe in de 013 in Tilburg en nu spelen ze op Metalcamp, een festival met 120.000 verkochte kaarten. De Venrayse metalband All Sea sons Remain is geselecteerd om te spelen op dit metalfestival. De band vertrekt 3 juli vanaf het repetitiehok in Oostrum om ver volgens met een tourbus af te rei zen naar het Sloveense Tolmin. Samen met de Nederlandse bands Heidevolk en Epica ver tegenwoordigen ze de metal uit Nederland. Ze delen het podium onder anderen met grote namen zoals Soulfly, Hammerfall, Sonata Arctica, Cannibale Corpse Behe moth en Devildriver. Daar zullen ze verblijven tot 10 juli, ook zal hier een dvd uitgebracht worden. Daarna stappen de bandleden weer in de bus om op 16 juli op het Venrayse festival Venray Muzi- kaal Totaal te spelen. Ze zullen een één uur durende set spelen van half elf tot half twaalf 's avonds bij 't Podium. All Seasons Remain. (Foto: Shirley Goorts) Luikse markt In Wanssum wordt op zondag 4 juli de jaarlijkse Luikse markt gehouden door fanfare Concordia en SV United. De markt vindt dit jaar voor de 26e maal plaats op het plein in het centrum van Wanssum en is gesitueerd rondom de kerk. Mede door deze pittoreske en gezellige entourage heeft dit eve nement inmiddels een naam opge bouwd als de grootste markt in de verre omtrek. Circa 250 standhou ders gaan ervoor zorgen, dat voor ieders gading wel iets te vinden is. De bezoekers vinden op de markt schilderijen met afbeeldingen van bijbelse taferelen, postzegels, beel den van heiligen, medailles, brillen, lp's en cd's, oude afspeelappara tuur, roestige bietensnijmachine en houten antieke meubelen. Bij komen kunnen ze op het terras, onder het genot van een hapje en een drankje en live muziek op de achtergrond. Verder is er een roofvogelshow, waarin sneeuw witte uilen, arenden en gevaarlijk uitziende andere roofvogels de hoofdrol hebben. Ook staan er diverse kinderattracties op het marktterrein opgesteld. De markt is voor publiek geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Honingslingeren Bij de modelbijenstand van het praktijkcentrum voor bijenteelt 't Zoemhukske aan de Kasteellaan in Horst wordt op zondag 4 juli van 14.00 tot 16.00 uur een honing slingerdemonstratie gehouden. De bijen hebben van fruit, koolzaad, bloemen en planten veel nektar kunnen verzamelen die zij in hun kasten omgezet hebben in honing. Deze zondag kan men zien hoe de bijen deze honing hebben opgesla gen in de raten. Men kan zelf getui ge zijn van deze slingerdemon stratie en de aanwezige imkers vertellen over het leven van de honingbij. Verder heeft men gele genheid de drachtplantentuin te bezoeken. Zie voor meer informa tie www.zoemhukske.nl. De Locht In museum De Locht in Mel- derslo wordt op zondag 4 juli een groot accordeontreffen gehouden. Diverse accordeonisten uit de regio spelen hun favoriete num mers en zorgen daarmee voor een feestelijke sfeer. Naast de vaste collecties zijn er momenteel drie wisseltentoonstellingen te bewon deren. In de vaste ruimte voor wisseltentoonstellingen staat een tentoonstelling met als titel Tex tielkunst met Metaal. In het daglo nershuisje is een tentoonstelling te zien over de bevrijding van Horst en de kerkdorpen 65 jaar geleden en in het aspergemuseum is een tentoonstelling van postze gels met als onderwerp het WK- voetbal van 1958 tot en met 2006. Het museum is dagelijks open van 11.00 tot 17.00 uur. Expositie Stan Vosters In de publieksruimten van Maas ziekenhuis Pantein in Boxmeer is tot en met 27 september een schil derijenexpositie van Stan Vosters- Van der Burgt te zien. De expositie is vrij toegankelijk tijdens de ope ningsuren van het ziekenhuis. Vos ters is geboren in 1945 in Eindho ven en woont nu in Bladel. Na een uitgebreide tekencursus, volgde ze een schildercursus en rondde daarna de Academie voor Schone Kunsten in Arendonk in België af. Ze maakt olie- en acrylverf schilderijen op doek waarbij ze veelvuldig het paletmes hanteert. Haar werken zijn meestal abstract; haar kleurgebruik rustig, maar ook contrasterend. Ze werkt graag met frisse en aardkleuren. Het schilde ren, veranderen, weghalen, com bineren, het zoeken naar de juiste compositie van vormen en lijnen die elkaar aanvullen of mogelijk contrasteren, het zoeken naar evenwicht in het werkstuk is voor haar de echte uitdaging waarbij ze het proces belangrijker vindt dan het eindproduct. De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twin tig kunstenaars die de vele gezichten van natuurgebied de Peel laten zien. De tentoon stelling is open op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor Optreden St. Catharina Het opleidingsorkest en de blokfluitgroep van Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide combineerde afgelopen zondag een optreden en het jaarlijkse uitje in Speelpark Klein Zwitser land in Tegelen. Op het terras, in de schaduw van de bomen, gaven het opleidingsorkest en de blokfluitersgroep onder leiding van dirigente Marjo v.d. Locht twee keer een concert van ca. 45 minuten. Vooraf, tussendoor en na afloop kon de jeugd genieten van versnaperingen en de activiteiten in het speelpark. De jeugd en hun ondersteuners vanuit het harmo nieorkest gaven een concert waar veel mensen van genoten hebben. Zie ook www.harmomoniestca- tharina.nl. Kermis Ysselsteyn De grootste dorpskermis in de gemeente Venray staat weer voor de deur. Van zaterdag 3 tot en met dinsdag 6 juli staat op het Lovinckplein in Ysselsteyn een kermis opgesteld. Met ook dit jaar weer een primeur. Ker misondernemer Kroon komt met zijn familieachtbaan Dragon naar Ysselsteyn. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de Yssel- steynse kermis dat er zo'n grote attractie zijn opwachting zal gaan maken.Naast de achtbaan komt er nog een ware trekpleister naar deze kermis: namelijk de dertig meter hogeBomber-booster.De Bomber beleefde zijn Nederland se première twee jaar geleden in Ysselsteyn en was ook in 2009 aanwezig en mocht beide keren rekenen op grote belangstelling van het kermispubliek. Ook de botsauto's Crash Cars en de rups- baan La Paloma zijn aanwezig zijn. De kermis bestaat verder uit een nostalgische draaimolen voor de kleintjes. Spelletjesfanaten kun nen terecht bij de fotoschietsalon, touwtjetrekken, bussengooien, grijpkranen, big one, eendjesvis- sen, aqua blasta en de boksbal. Voor de inwendige mens staan er nougat-/suikerwerken, suikerspin/ popcorn, viskraam en een snack- kraam. Meer informatie staat op www.kermisvenray.com. 'EEL EN MAAS een abonnement waard meer informatie zie www. museumvenray.nl. In een serie artikelen stellen we u een aantal schilders voor. Michel van der Heijden (Some ren, 1929-). Michel van der Heijden is zijn gehele leven al een bohémien en Bourgondiër geweest. Zijn extroverte aard en lust om te leven moest gestalte krijgen, anders dan de verplichte last die de Brabantse jongen uit de Peel van vóór de oorlog aan plichtplegingen opgelegd kreeg. Op veertigjarige leeftijd nam hij het penseel ter hand en vanaf het eerste moment voelde hij, dat hij zijn levensweg gevonden had. Hij bleek het vermogen te bezitten zijn gevoelens op geheel eigen wijze te kunnen te kunnen ver talen op linnen of paneel. Vooral het landschap boeide hem, moge lijk omdat dat evenzeer wisselt als zijn eigen stemmingen. Waar ter wereld zijn die landschap pen afwisselender en ruiger dan in de Peel, aan de rand waarvan hij woont in het landelijke Some ren. Daar werd hij geboren op 9 juni 1929 en aan dat gebied is hij altijd verknocht gebleven. Zuid Frankrijk, Limburg en het Twentse platteland konden hem even zijn geboortegrond doen vergeten, maar met rassé schreden keerde hij steeds terug naar de Peel, de bron van inspiratie voor de mees te doeken van zijn hand. Michel van het Heijden is een echte auto didact, die een eigen stijl ontwik kelde en die zich vooral kenmerkt door bijzondere lichteffecten. Vanaf 1970 schildert Michel, vanaf 1974 als beroeps. Sedert 1982 heeft hij in Someren zijn eigen galerie, waarin hij ook anderen de kans geeft hun talenten te tonen. Op de in de jaren '90 in Eindho ven gehouden exposities van hon derden kunstenaars, Holland Art Initiative, bezocht door 60.000 bezoekers, werden de ingezon den werken van Michel van der Heijden, met als onderwerp Het Brabantse land en de Peel met algemene stemmen gekozen als de beste inzending in de cate gorie landschappen. Michel is in de regio en ver daarbuiten, geen onbekende meer. Tientallen expo sities van zijn Brabantse land en de Peel waren te zien door het hele land: onder andere in Hel mond, Valkenswaard, Deurne, Venlo en Eindhoven. De kunstenaars Marije Feriks en Pepijn de Jonge hebben een natuurgebied tot museum omge toverd. Bij het gehucht Elsteren op de oostoever van de Maas in de omgeving van Well ligt De Baend, een 23 ha groot terrein dat is ontstaan door kleiwinning ten behoeve van kadeaanleg na de overstromingen van 1993 en 1995. De Baend is een reliëfrijk terrein waar plasjes en hoger gele gen kleiruggen elkaar afwisselen. Door begrazing wordt voorkomen dat het gebied volledig dichtgroeit met bos. Het verbazingwekkende is dat wanneer men dit gebied bezoekt, het lijkt alsof men de enige bezoeker is die het gebied betreedt. De toegangspoort begint dicht te groeien. Er is nauwelijks een pad te vinden, of men moet de paadjes die door de Gallo ways belopen zijn, als wandelpad beschouwen en dan nog blijft het moeilijk. De Jonge en Feriks heb ben een aantal keren in dit gebied rondgestruind en zich afgevraagd wat de mens ervan weerhoudt dit gebiedje te bezoeken. Is het de woestheid en de wildheid die de natuur uitstraalt, de dichte begroeiing of de galloways die de mensen tegenhoudt. Na over leg met het Limburgs Landschap is daarom besloten De Baend voor een middag tot museum te verklaren. Op zondag 4 juli heeft men tussen 12.00 en 17.00 uur de gelegenheid om een bezoek te brengen. Beide kunstenaars laten dan zien dat er talloze schatten te ontdekken en kunstwerken te bewonderen zijn. Laat u meevoe ren over een pad uitgezet door de kunstenaars en val van de ene ver bazing in de andere. Eerlijk duurt het langst Met de voorstelling Eerlijk duurt het langst staat Dansschool Martine op zaterdag 3 juli voor het vijfde jaar op rij op het toneel van Theater de Maaspoort in Venlo. De leerlingen van Dansschool Mar- tine komen behalve uit haar ves tigingsplaats Well vanuit de hele regio: inwoners van de gemeen ten Bergen, Venray en Horst zijn goed vertegenwoordigd. Martine Janssen, eigenaresse, heeft voor de ruim driehonderd leerlingen tussen de vier jaar en veertig-plus het beroemde verhaal 'Pinokkio' vertaald naar dans, compleet met mooie kostuums, decor en video montage: een familievoorstelling om niet te missen. De voorstelling van komende zaterdag is mogelijk dankzij de hulp van een groot aan tal vrijwilligers. Er zijn twee voor stellingen van 'Eerlijk duurt het langst', om half vier en om half acht. Kaarten zijn te verkrijgen via www.dansschoolmartine.nl of telefoonnummer (0478) 501851. Jolanda te gast Op de Servaashof in Venray vindt zondag 4 juli van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale mid dag plaats met een optreden van Jolanda. Als jongste telg van een gezin met zeven beroepsmusici is Jolanda met muziek opgegroeid. Ze biedt een gevarieerd reper toire, aangepast aan de gasten, de sfeer en het moment. Belangstel lenden zijn van harte welkom in het restaurant Le Tambourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. De organisatie is in han den van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tam- bourin van de GGZ Noord en Mid den Limburg. 3 Vier leden van fanfare Ons Genoegen doen op vrijdag 2 juli het openbaar D-examen. Daarmee sluiten ze hun muziekopleiding af die zij gevolgd hebben bij Kun stencentrum Jerusalem Venray. Het is vrij uniek dat in een jaar tijd vier leden van één vereniging dat doen. De vier leden zijn: Karlon Cox en Mirthe Nelissen, beiden op trompet en Noortje Philipsen en Angelique Verkoeijen, beiden op bugel. De meesten van de kan didaten hebben er een opleiding van acht jaar op zitten boven op het voorbereidend jaar voor instrumentaal vormend muziek onderwijs. Het belangrijkste is dat zij al die jaren de discipline heb ben getoond om met regelmaat te oefenen thuis, op de les en op de repetities van de fanfare en eerder van de jeugdfanfare. Dat hopen ze nu met een D-diploma af te slui ten. Onderdeel van het D-examen is een openbaar optreden en dat doen de kandidaten op 2 juli in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Dat doen de kandidaten onder begeleiding van een bege leidingsorkest dat bestaat uit een gedeelte van fanfare Ons Genoe gen waar zij zelf lid van zijn. Het begeleidingsorkest staat onder leiding van dirigent Geert Jacobs die zelf ook docent is bij Kun stencentrum Jerusalem Venray. De kandidaten zullen elk een solo spelen die beoordeeld zal worden door een vakkundige jury. Meestal is zo'n optreden op het Kunsten centrum zelf met begeleiding van een pianist. Op deze avond wordt voor de eerste keer ook een kort optreden verzorgd door een amusementsorkest bestaande uit voornamelijk leden van muziek vereniging Ons Genoegen. Ook dat orkest staat onder leiding van Geert Jacobs. De bezetting van het orkest bestaat naast de blaas instrumenten en drums ook uit een basgitaar, elektronische piano en een zangeres. Iedereen is van harte welkom. Het programma begint om 20.30 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Tamboerkorps Oostrum is er op zondag 11 juli vanaf 14.30 uur op het dorpsplein een concert door de drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht. Deze drumfanfare is een zelf standig opererend ensemble en trekt vele malen per jaar het land in onder de noemer, veelzijdig, muzikaal en flexibel. De hoofdtaak van de drumfanfare bestaat uit het verzorgen van militaire cere moniële diensten zoals beëdigin gen, commando-overdrachten en medaille-uitreikingen. De sound van de drumfanfare mag met recht uniek genoemd worden. Het orkest bestaat volledig uit koper blaasinstrumenten en slagwerk en is bijna met geen enkel ander te vergelijken. De arrangementen worden daarom ook uitsluitend 'op maat' voor de drumfanfare geschreven door mensen die de kwaliteiten en werkzaamheden van goed kennen. Naast het mili taire ceremonieel verzorgt de drumfanfare ook promotie- of relatieconcerten. Vaak gebeurt dit in de drumfanfare plus bezetting. Dat wil zeggen dat de drumfan- fare wordt aangevuld met (bas) gitaar en piano, daar dit aanzien lijk meer mogelijkheden bied en het unieke karakter van de drum fanfare nog eens onderstreept. Na het succes van het vier seizoenen programma en het vier kleuren- programma trekt de drumfanfare dit jaar het land in met een nieuw programma, getiteld Starflight. De werktitel dekt geheel de lading en is luchtmachtgerelateerd. Muziek uit onder andere Starwars, The Thunderbirds en nummers als Fly me to the Moon en Venus passe ren de revue. Uiteraard in de eigen herkenbare Latinsound die de drumfanfare zo uniek maakt. Het concert zal onder leiding staan van gastdirigent Koos Mark. Accordeon- en harmonicafestival Het Trio Buddiger houdt op zon dag 4 juli een accordeon- en har monicafestival met open podium in museum De Locht aan de Kop- pertweg in Melderslo. De zaal gaat open om 12.00 uur en de aanvang is om 13.00 uur. Meerlonaar Jan Koppes (54) exposeert in juli in de Deurnese bibliotheek een groot deel van zijn immense verzameling van romanschrijver Toon Kortooms. Kortooms, die in Meerlo heeft gewoond, heeft veel boeken geschreven is dit dorp. De verzameling van Koppes bestaat uit onder andere 400 boe ken, tijdschriften, krantenknipsels, brieven, dvd's en posters. De lief de voor Kortooms is begonnen in 1976. Lezen was toen een manier om te ontspannen. Na aankoop van het boek Beekman en Beek man was Koppes verkocht. De luchtige manier waarop Kortooms de verhalen vertelde, sprak Jan Koppes zeer aan. Zijn waardevol ste boek is Terug naar Beekman en Beekman. Dit boek gaf zijn vrouw aan hem cadeau in 1994 en liet het persoonlijk signeren. Kop- pes is nog steeds op zoek naar bij zondere exemplaren. Hij reist er stad en land voor af. "Wat ik pro beer te krijgen is van elk boek de eerste druk in de beste kwaliteit en het liefst gesigneerd. Daarnaast probeer ik zoveel mogelijk ver schillende uitvoeringen te verza melen en ook oude tijdschriften, krantenknipsels en brieven", aldus de Meerlose verzamelaar. Ook boeken die niet door Toon Kort- ooms zijn geschreven, maar waar wel iets van hem of over hem in staat. Jan Koppes: "Samen met mijn vrouw Tiny geniet ik ervan om in mijn vrije tijd en tijdens vakanties in tweedehands boeken winkels rond te snuffelen en we kunnen dagen over boekenmark ten struinen. Als ik dan een boek tegenkom, is dat een grote mee valler. Tegenwoordig is ook Inter net een perfecte wijze om naar boeken te zoeken en om in con tact te komen met boekwinkels en verzamelaars." De bibliotheek in Deurne is gevestigd op de Markt 14, hier staat ook het borst beeld van Toon Kortooms voor de deur. Tegenover de bibliotheek ligt Grand Café Beekman en Beekman. De bibliotheek is elke dag open. Meer informatie is te vinden op www.toonkortoomsmaand.nl. In de maand oktober vindt Menu 2010 plaats: een nieuwe, tweejaarlijkse cultuurmanifes tatie die de Noord-Limburgse voedselindustrie centraal stelt. Het festival is een rei zende cultuurfabriek die in vijf weekenden langs vijf Noord-Limburgse gemeenten trekt: Gennep, Venray, Horst aan de Maas, Peel en Maas en Venlo. Als opmaat naar de Floriade geven kunstenaars tijdens Menu 2010 hun visie op het DNA van deze regio: de agro- en foodsector. Met de kracht van hun verbeel ding creëren zij een marktplaats voor nieuwe ideeën, meningen en open discussies. Noord-Limburg heeft wereldwijd een toonaange vende status op het gebied van voedselproductie, gekoppeld aan innovatie, nieuwe technologie en hoogwaardige logistiek. Opmerke lijk genoeg ontlenen Noord-Lim burgers desondanks weinig tot geen identiteit aan deze succes volle Greenport. De kennis over en het contact met de voedselin dustrie is sterk teruggelopen en er is veel maatschappelijke weer stand tegen boeren, tuinders en veehouders. Menu 2010 is ontstaan uit ver bazing over deze situatie: hoe kan het dat Noord-Limburgers zo ver verwijderd zijn geraakt van datgene waar ze juist zo goed in zijn? Heeft dit varken een goed leven gehad? Eet jij wel biolo gisch? Megastallen. Er wordt heel wat gediscussieerd over de voed selindustrie en meningen zijn vaak gebaseerd op nostalgie en emoties. Menu 2010 neemt geen standpunt in, maar laat de ver beeldingskracht aan het woord. Want als weerstand en onbegrip zijn gebaseerd op onderbuik- gevoelens is kunst de ultieme gesprekspartner. Door hun onbe vangen blik kunnen zij een gevoel bevestigen of een idee op losse schroeven zetten, het onderwerp kantelen, vervormen, uit elkaar trekken of comprimeren. Menu 2010 kijkt middels kunst met een open vizier naar de voedsel- industrie: vrij van vooroordelen of vastgeroeste meningen. Menu 2010 gaat van start op 2 oktober in Gennep. De weekenden daarna is Menu 2010 achtereenvolgens te vinden in Venray, Horst aan de Maas en Peel en Maas. De finale vindt ten slotte plaats op 30 en 31 oktober in Venlo. Vijf weekenden lang iedere zaterdag en zondag een rijk gevuld programma met beeldende kunst, theater, muziek, workshops en films. Menu 2010 plaatst de agrarische sector let terlijk en figuurlijk in het hart van de samenleving. De festival locatie is een mobiele voedsel fabriek. Drie jonge designers uit de Venlose wijk Q4 ontwierpen een cluster van loodsen, kassen, een erf en de zogenaamde iden- titeitsfabriek: een eyecatcher in hartje stad. Speciaal voor Menu 2010 maak ten gerenommeerde kunstenaars en designers uit binnen- en bui tenland en aanstormend talent een aantal unieke kunstwerken die hun primeur zullen beleven tijdens Menu 2010. Zo maakte de wereldberoemde Noord-Limburg se kunstenaar Pii speciaal voor Menu 2010 een machtig icoon voor de hardwerkende agrari- ers: gigantische rubberen laarzen voorzien van een aureool; Andreus Hetfeld en Suus Baltussen vroegen zich af of de megastal een Trojaans paard is en creëerden een enorme, houten kip. Het bekende Britse duo Doyle en Mallinson toont op Menu 2010 de Fascist Food Boys. Verder onder andere: topdesig- ner Kiki van Eijk, kunstenaar Dirk Claesen, kunstenaar Koen van Mechelen, theatermaker Albert Hoex, filmmaker Tanja Nabben, theatergezelschap Huis van Bour- gondië, singer-songwriter Arno Adams, audiovisueel kunstenaar Louk Voncken, culinair kunste naar Amaro en Marije Vogelzang met een workshop voor kinderen die deel uitmaakt van het uitge breide educatieve programma. Daarnaast leveren lokale arties ten en gezelschappen in iedere gemeente een bijzondere bijdra ge aan het vaste programma van Menu 2010. Close Harmony Group Confetti heeft afscheid genomen van Mark Minten. Confetti, dat elke woens dag na de repetities de Klokken luider als stamcafë bezoekt, werd al jarenlang door hun vaste huis cateraar Mark voorzien van drank jes en hapjes. Gedurende die tijd werd de band tussen Confetti en Mark zodanig, dat elke woensdag avond uitgroeide tot een klein feestje, waarbij Mark de Confet- tileden altijd weer op een aange name manier verraste met zijn ser vice. Als dank zette Confetti Mark, die de horeca definitief vaarwel zegt, in het zonnetje met een spe ciaal lied en de uitreiking van de Gouden Confetti, een kleinood als herinnering aan de de goede ver standhouding tussen hem en Con fetti. Een weerzien vindt volgens Mark plaats tijdens het jubileum concert van Confetti in april 2011. Boekrecensie in Peel en Maas In 1568 brak er rebellie uit in Alpujarras, een berggebied in het zuiden van Spanje. De morisken - moslims die onder dwang bekeerd zijn tot het christendom - hadden genoeg van de rechtsongelijkheid, de plunderingen en de vernede ringen van hun volk en kwa men in opstand. Hun strijd mislukte echter. Ze werden verslagen, verspreid over het koninkrijk Castilië en ten slot te in 1609 verdreven. Onder de rebellen bevindt zich de jonge Hernando, die zich na de nederlaag van 1568 in Cordo ba vestigt en daar een bestaan opbouwt. Hij richt al zijn ener gie op het eerherstel van zijn onderdrukte cultuur en religie. Daarvoor moet hij grote risico's en gedurfde initiatieven nemen. Intussen dingt hij naar de hand van Fatima, een mooie jonge vrouw met donkere, amandelvor- mige ogen. De hand van Fatima is een roman vol vaart en verve, die - tegen de achtergrond van de tragische geschiedenis van de Spaanse Moren - het verhaal vertelt van een man die tussen twee werelden leeft, die zich niet gewonnen wil geven maar vecht voor zijn liefde en voor een vreed zaam bestaan. Ildefonso Falcones is Catalaan en woont in Barcelona. Hij is advocaat en vader van vier kinderen. Zijn debuut De kathe draal van de zee won verschil lende literaire prijzen en was een groot internationaal succes, met tot nu toe vier miljoen verkochte exemplaren in bijna vijftig landen. De hand van Fatima is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 24,95 euro. ILDEFONSO FALCONES De kand. van FATIMA Venrayse band speelt voor 120.000 mensen De Peel in Beeld (8)

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17