Gemeente Venray Bewaakte fietsenstalling tevens opstap naar nieuwe baan Start plasticinzameling huis aan huis Kijk ook op www.venray.nl V|ag jn dg tQp VQQr de |0giStjek Zevende werelddag Stankoverlast Collegeprogramma 'Venray, veilig vooruit' 4 PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Deze maand start de gemeente zoals aangekondigd met het huis aan huis ophalen van kunststof verpakkingsmateriaal. Voortaan komt elke vier weken de vuilniswagen van Sita bij u langs. De eerste inzamelronde vindt op 23 juli plaats. Volgende week ontvangt elk huishouden een pakketje met twaalf plastic zakken. Daarin kunt het plastic afval verzamelen tot de volgende ophaalronde. Bij het pakketje hoort een brief met alle informatie over de inzameling. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 26 Zaterdag 3 juli tussen 11.00 en 16.00 uur vindt de zevende werelddag van het Mondiaal Platform Venray plaats. Een groot aantal Venrayse organi saties presenteren zich op het Schouwburgplein, dit zijn alle maal organisaties die actief zijn vóór of in ontwikkelingslanden met mensenrechten en/of vrede en veiligheid. Op 12 juli gaat de (gratis!) bewaakte fietsenstalling achter het postkantoor aan de Poststraat open. Langdurig werkelozen en mensen met een beperking zorgen ervoor dat bezoekers aan het winkelcentrum van Venray hun fiets op een veilige plek kunnen stallen. "Een win-winsituatie voor alle betrokkenen", zegt wethouder Sociale zaken Twan Jansen. "De vraag naar een bewaakte fietsenstalling ligt er al lang", vertelt Twan Jansen. "Daar komt bij dat we na het afronden van het project Centrum op de schop fietsen uit de winkelstraten willen weren. Maar dan moeten daar wel voorzieningen voor zijn. Inmiddels staan er al ruim duizend zogeheten 'nietjes' in het centrum waar de fiets aan kan worden vastgezet. Maar er blijft ook vraag naar bewaking. Het bemensen van een fietsenstalling is echter kostbaar. Met het fietsbewakingsproject dat de gemeente heeft opgezet samen met GGZ Noord- en Midden-Limburg, Mensana en Dichterbij hebben we nu een goede oplossing gevonden." Werkervaringsplek De bewaakte fietsenstalling biedt namelijk een werkervaringsplek aan mensen met bijvoorbeeld een bijstandsuitkering of die al lang werkeloos zijn. "Daarvoor hebben we een aantal mensen uit onze eigen bestanden benaderd", zegt Twan Jansen. Daarnaast is de bewaking ook een zinvolle dagbesteding voor mensen die door een beperking niet in aanmerking komen voor een baan in het bedrijfsleven. "Zij kunnen zich op een plezierige manier dienstbaar maken voor en deelnemen aan de samenleving. Bovendien krijgen zij hiermee een kans om zich te ontwikkelen in hun eigen tempo. Gemeente en zorgverleners kunnen dit vanuit hun maatschappelijke betrokkenheid aanbieden. En het winkelend publiek kan rekenen op een veilig plekje voor zijn fiets." Door het aanhoudende droge weer is het mogelijk dat het stankslot in de straatkolken droog komt te staan. Dit kan stankoverlast veroorzaken. U kunt dit oplossen door een emmer water in de kolk te gooien. Het college van BenW van de gemeente Venray heeft onlangs het collegeprogramma 2010 2014 met de titel 'Venray, veilig vooruit' vastgesteld. De komen de weken leest u op deze gemeentepagina's meer over verschillende onderdelen van het collegeprogramma. Een samenvatting van het college programma 2010-2014 is na de zomer gereed. Het volledige collegeprogramma kunt u vin den op www.venray.nl/BIS. Het collegeprogramma is opgesteld in de wetenschap dat er de komende jaren flink bezuinigd moet worden. We richten ons daarom in dit programma meer op kwaliteit en herstructurering dan op groei. In de raadsvergadering van 22 juni heeft de raad overwegend positief gereageerd op het programma. De raad heeft het college succes gewenst met de uitvoering en zal het college daarbij kritisch volgen. Leefbaarheid centraal Het college stelt leefbaarheid centraal en richt zich daarbij op drie thema's: 1. Kwaliteit van leven: Onze inwoners willen zo lang en plezierig mogelijkzelfstandig kunnen leven. Daar is iedereen in eerste instantie zelfverantwoor- delijk voor, de gemeente zorgt dat de randvoorwaarden hiervoor zijn ingevuld. Onder andere door het voorzieningenniveau in wijken en dorpen kritisch tegen het licht te houden en levensloopbestendig bouwen nog meer als norm te hanteren, ook voor accommoda ties. We helpen mensen belem meringen voor het zelfstandig functioneren weg te nemen en we zorgen ook dat jongeren zich op een goede manier kunnen ontplooien. 2 Veiligheid: We willen dat iedereen zich veilig voelt in Venray. Daartoe zet ten we sociale veiligheid op de agen da van burgers, ondernemers en instellingen. We stimuleren hen om samen met ons en maat schappelijke partners verant woordelijkheid te nemen voor de eigen leefomgeving. Grens overschrijdend gedrag pakken we aan. 3. Economie: Op het gebied van economie kiezen we voor kwaliteit en duurzaamheid, en het verster ken van onze lokale economie door ons meer te richten op het Venrays Midden- en Kleinbedrijf en regionale samenwerking te bevorderen. Vorige week overhandigden burgemeester Hans Gillissen en wethouder Jan Loonen de gemeenteviag aan René Richters, general manager van Flextronics. De overhandiging van de gemeenteviag onderstreept de goede samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven. En dat is erg belangrijk, vooral nu onze regio zich opnieuw de 'logistieke hotspot' van Nederland mag noemen. Eind augustus wordt de gemeenteviag gehesen en kan die her gaan wapperen op industrieterrein De Blakt. De werelddag vindt dit jaar voor het eerst plaats rond de millennium- doelenfontein. Tijdens deze wereld dag is er veel ruimte voor informatie over projecten uit onder andere India, Sri Lanka, Zuid-Amerika en Afrika. Ook zijn er producten uit ontwikkelingslanden te koop. Uiter aard wordt er ook ruim aandacht besteed aan de millenniumdoelen. Activiteiten en informatie Deze werelddag wordt opgeluisterd met Afrikaanse muziek en dans door een aantal West-Afrikaanse muzi kanten en dansers. Voor de kinderen zijn er onder andere een spring kussen, een schminkcaravan en een Afrikaanse haarvlechtster. Kortom, iedereen kan rondkijken en genieten van wat ontwikkelingslanden ons te bieden hebben, en tegelijkertijd zien wat wij voor hen kunnen betekenen. Toezichthouder De bewaking van de fietsenstalling is in handen van een toezichthouder. Twee bewakers/ondersteuners zorgen voor wat extra service. "We gaan als het eenmaal loopt kijken wat er mogelijk is", aldus Twan Jansen. Johnny Sahetapy (51) is een van die toezichthouders. Na negentien jaar werken bij dezelfde baas als heftruckchauffeur is hij nu ruim een jaar werkeloos. Toen het erg moeilijk bleek om opnieuw aan de slag te komen begon hij op eigen initiatief al aan een cursus beveiliging. Dat werpt nu al vruchten af. "Noodgedwongen thuiszitten is echt niet leuk", vertelt Johnny. "De muren komen opje af." Hij hoopt dat zijn aanstelling een opstapje is naar een andere baan. "Het leuke is dat dit werk meteen als stageplaats telt." Johnny is ook overtuigd van het nut van een bewaakte fietsenstalling in het centrum. "Ik ken verschillende mensen van wie de fiets is gestolen. Het is dan fijn als je nieuwe, dure fiets wordt bewaakt terwijl je aan het winkelen bent. Bewaking door mensen werkt toch beter dan cameratoezicht. Ook in de winkelstraten is het dan veiliger, omdat niemand door de fietsen wordt gehinderd." Bewaking De fietsenstalling achter het postkantoor aan de Poststraat is 24 uur per dag open. Er zijn 175 plaatsen. De bewakers zijn aanwezig op maandag tot en met zaterdag van 12.00 tot 18.30 uur, op de vrijdagavond tot 21.30 uur en op koopzondagen van 12.00 tot 17.30 uur. Op de overige uren is er camerabewaking. T adv. week 26.indd 15 30-06-2010 17:13:55

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15