Start bouw appartementen Schoolstraat Met korting woonwinkelen bij Hofmans Boodschappen thuis bezorgen Grote brand op Smakterheide Peuters in lege klas Open dag bij Jeeco Atelier Meerderheid snapt bezuinigingen Fraayste Ondernemerke i 11 84 Burgers van Venray MondZorG Is het fietsplan gedoemd te mislukken? PEEL EN MAAS MA Gun hoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2010 - Pagina 10 In het centrum van de Ven ray, aan de Schoolstraat, is bouwbedrijf Fleuren gestart met de grond- en funderings werkzaamheden voor de bouw het nieuwbouwcomplex van twaalf stadsappartementen. Bij deze appartementen ontvan gen alle kopers die reeds gekocht hebben en kopers die in de toe komst nog een van de beschik bare appartementen kopen, een subsidie van 7.500 euro per appartement. Deze verkoopstimu- lerende maatregel, de zogeheten 'Van der Laan-subsidie', heeft het Rijk ingezet om de teruggang in de bouwproductie en terugval in werkgelegenheid te beperken. De subsidie kan door een koper bij de gemeente gevorderd worden en wordt na oplevering en inschrij ving op het adres als woonadres rechtstreeks door de gemeente aan de koper uitgekeerd. Wilt u meer weten over deze appartementen of deze regeling, dan kunt u contact opnemen met de verkopend makelaars InterMa- kelaars, telefoon 0478-516605, e mail venray@intermakelaars.com, of Wijnhoven Makelaardij, tele foon 06 18 19 18 90, e-mail: info@ wijnhovenmakelaardij.nl. Of u nu uw (eerste) woning gaat inrichten, uw interieur wil restylen of uw huis gaat verbouwen, uitstekende ser vice en een goed advies is altijd welkom. Bij Hofmans Cuijk krijgt u een goed advies en heeft u een enorme keuze in vloerbedekking, raambe- kleding of binnen- en buiten zonwering. Hofmans Tapijten Cuijk is een unieke samen werking aangegaan met ser viceorganisatie Extra. Leden van Extra ontvangen een aan trekkelijke korting. Dat is pas voordelig woonwinkelen! Extra is een initiatief van Pantein, Mooiland Maasland, Dich terbij en Wonen Vierlingsbeek. De serviceorganisatie biedt haar leden allerlei gemaksdiensten aan huis, extra zorg en kortingen. Extra heeft als doel leden, cliënten en huurders te helpen een com fortabel en gezond leven te leiden. De diensten en zorg van service organisatie Extra bieden gemak en voordeel. Ideaal voor ouderen die veel moeten regelen om zelf standig te willen blijven wonen of voor tweeverdieners met weinig tijd. Leden van de serviceorgani satie Extra krijgen extra korting bij Hofmans Cuijk. De korting Bonny Jansen van Patein en Twan Hofmans bezegelen de overeenkomst. varieert van 10 tot 25% op tapijt, vinyl, parket, laminaat, kleden en andere vloerbedekking. Ook krij gen leden korting op een uitge breid en gevarieerd assortiment gordijnen, vitrages en binnen- en buitenzonwering. Geen lid en wilt u ook profiteren van de korting? Kijk dan voor meer informatie op www.panteinextra.nl, bel naar 0900-8803, keuze 5 of kijk op de site van de overige deelnemende organisaties. Verbouwen of verhui zen is vaak een drukke periode. HofmansTapijten Cuijk wil u graag, voor wat betreft de stoffering van de woning, de zorgen hiervoor uit handen nemen. 'Wij zorgen ervoor dat het stofferen, van meten tot en met de oplevering, netjes volgens de gemaakte afspraken verloopt. Wij kunnen u ook helpen met het verzetten van meubels en het verwijderen en afvoeren van de oude stoffering. Ons vakkundig personeel, allemaal in eigen dienst bij Hofmans Tapijten Cuijk, staat u graag met raad en daad bij zodat al uw woonwensen vervuld wor den. Als grootste speciaalzaak van Nederland vindt u bij ons alles op één adres'. Vershuys.com verwelkomt binnenkort zijn 600ste par ticulier bestellende klant en groeit sterk. Deze goede score wordt bereikt nadat pas een half jaar geleden met dit con cept gestart is. Verse groen ten, fruit, brood, vlees en zui vel uit de regio worden via internet besteld en gekoeld thuis bezorgd. De klant heeft vertrouwen in Vershuys.com. Deze geeft Vershuys een 8.4 voor de totale verskwaliteit. Ondertussen wordt in heel Nederland bijna 30% van de totale retail-omzet via inter net gedaan. Boodschappen en gezonde voeding zijn hierin de snelst groeiende categorie. De eigenaren kijken met ver trouwen naar de toekomst. Gedu rende de zomer breidt Vershuys. com het bezorggebied verder uit in Limburg met Sittard en Geleen en in Brabant met 's-Her- togenbosch en Tilburg. Met name gezinnen met kinderen bestellen online hun versboodschappen bij Vershuys. Maar zeker ook de senioren weten Vershuys.com steeds beter te vinden. Speciaal voor mensen die niets met inter net hebben, is een telefonische orderlijn geopend. Het gemak van aan huis bezorgen blijkt de doorslag te geven, wanneer na de eerste bestelling de verskwaliteit en de prijs goed blijkt te zijn. De consument krijgt bij Vershuys. com de garantie dat hij niet meer betaalt dan in de supermarkt. Hij ontvangt het beste vers, waar mogelijk uit de eigen regio, met een 100% versgarantie. Niet goed betekent dan, geld terug. Vers- huys.com heeft afgelopen maand samen met een koelspecialist een vernieuwende koeltas-technologie geïntroduceerd. Klanten hoeven hierdoor niet meer thuis te zijn op het moment van levering. De koel- tassen worden volgens instruc tie van de klant achter het huis geplaatst. De boodschappen blij ven in deze koeltas minimaal 6 uur vers en de bezorgkosten bedragen dan slechts 3,50 euro. De eerste klanten werken reeds met dit systeem. Steeds meer bedrijven zien het als onderscheidend en tevens gezond voordeel om hun medewerkers de service aan te bieden versboodschappen op het werk te laten bezorgen. De mede werkers bestellen voor 11.00 uur hun boodschappen. De volgende dag staan deze dan gekoeld voor hen klaar op het werk. Zo nemen UWV Venray, Toverland, Citaverde en Elkerliek Ziekenhuis onder andere deze service van Vershuys. com af. Bijzondere versproducenten weten Vershuys.com ook te vin den, aangezien hun lokale kwa liteitsaanbod direct aangeboden wordt aan de gehele regio Lim burg en Brabant. Afgelopen weken zijn boerenzuivel, zacht fruit, cocktailsalades, aardappelschijfjes, verslunches en luxe echte bak kersvlaaien toegevoegd. Binnen twee weken is ook de top 20 van de patisserie producten van Patis serie Broekmans uit Venlo aan huis verkrijgbaar via Vershuys.com. IJs, vers gesneden fruit en verse vis worden binnenkort toegevoegd. niet ontvangen? Bel 582877! Het Mondiaal Platform Ven- ray gaat zaterdag tijdens een wereldmarkt en een wereld maaltijd aandacht besteden aan de zogenaamde millen niumdoelen, die in 2000 wer den geformuleerd. In de aan loop naar deze manifestaties verschijnt er tot begin juli elke week een artikel in deze krant over wat er in of vanuit onze gemeente allemaal wordt gedaan om die doelen te berei ken. Deze week gaat het over de millenniumdoelen 5 en 6: het terugdringen van moe- dersterfte (in 2015 moet het aantal gevallen van moeder- sterfte ten opzichte van 1990 met drie kwart zijn terugge bracht) en het toeroepen van een halt aan de verspreiding van ziektes als aids, malaria en tbc. Hoe staan die dingen er nu voor en wat doet Venray daaraan? In 1990 overleden in de ontwikke lingslanden naar schatting 572.000 vrouwen tijdens hun zwanger schap of bij de geboorte van hun kind. In 2005 waren dat er nog 533.000. Dat zijn er minder, maar met die kleine daling van 40.000 zal het doel in 2015 niet worden gehaald. Om dat te bereiken moe ten het er jaarlijks 460.000 minder zijn geworden. In april 2010 werd in medisch vakblad The Lancet een onderzoek van de universi teit van Washington gepubliceerd, waaruit voor 2008 aanmerke lijk lagere sterftecijfers werden genoemd. De onderzoekers kwa men uit op 340.000 sterfgevallen in 2008, maar ook dan gaat het nog steeds om onvoorstelbaar hoge aantallen. Het blijven aantal len die je niet goed tot je te kunt laten doordringen, zeker niet als je je realiseert hoe ongelijk alles over de wereld verdeeld is. Een verhoudingsgetal maakt dat met- een duidelijk: in Nederland is de kans voor een vrouw om te over lijden door haar zwangerschap 1 op meer dan 10.000 zwanger schappen. In de Sahara in Afrika is dat 1 op 22. Veel voorkomende doodsoorzaken bij de vele vrou wen die aan de gevolgen van hun zwangerschap jaarlijks overlijden, zijn bloedingen, infecties en een hoge bloeddruk. Met goede medi sche hulp en kraamzorg zouden veel sterfgevallen voorkomen kun nen worden. Ook is moedersterfte vaak het gevolg van illegale en gevaarlijke abortussen. Een oplos sing zou natuurlijk zijn als de ver loskundige hulp gewoon zo dicht als mogelijk bij de bevolking geor ganiseerd zou worden, maar voor een goede verloskundige zorg ontbreekt het vooral in Afrika en Azië aan een goede infrastructuur. In de Sahara en Zuid-Azië is nog steeds bij meer dan de helft van alle geboorten geen arts of ver pleegkundige aanwezig. In landen waar oorlog heerst worden veel jonge meisjes en vrouwen ver kracht. Ze raken zwanger, worden uit hun sociale omgeving versto ten en lopen bovendien een groot risico besmet te worden met bij voorbeeld een geslachtsziekte of het hiv/aidsvirus. Als zesde millenniumdoel is afgesproken dat in 2015 de ver spreiding van hiv/aids tot staan moet zijn gebracht en dat ook aan malaria en andere grote ziek ten, zoals tbc, een halt moet zijn toegeroepen. In 1996 raakten nog circa 3,5 miljoen mensen besmet met het hiv-virus. Het aantal nieu we besmettingen is de afgelopen jaren fors gedaald, in 2008 tot 2,7 miljoen. Hoewel de strijd tegen aids dus duidelijk vruchten begint af te werpen stierven er in 2008 toch nog naar schatting 2 mil joen mensen aan aids. En omdat mensen met hiv langer leven dan voorheen, is het totale aantal geïnfecteerden gestegen van naar schatting 29,5 miljoen in 2001 tot 33,4 miljoen in 2008. De voortgang in het terugdrin gen van malaria is moeilijk vast te stellen, omdat er in weinig ontwik kelingslanden betrouwbare gege vens over bestaan. Per jaar sterven naar schatting 900.000 mensen aan malaria, merendeels kinderen onder de vijf jaar oud. Het risico op malaria lijkt het hoogst te blij ven in sub-Sahara Afrika: hier komt zo'n 95 procent van alle malaria- gevallen voor. Voor wat betreft tbc geldt dat in de meeste regio's het aantal nieuwe gevallen van tbc per 100.000 mensen de laatste jaren is gedaald. Als die daling doorgaat, lijkt het millenniumdoel in 2015 te worden gehaald. Bart Veldpaus is voorzitter van de stichting Ontwikkelingshulp Derde Wereldlanden. Al enige jaren ondersteunt die stichting het project Helpende Handen (Udavum Karangal) in Chennai, India. Dat project voorziet in de opvang van 1500 zieke en versto ten mensen, in de zorg voor 450 weeskinderen en in onderwijs voor 1350 kinderen uit krotten wijken en 450 kinderen uit het project. Bart Veldpaus: "Eigenlijk werken wij met dit project aan bijna alle millenniumdoelen. Als het om de gezondheidszorg voor vrouwen gaat, denk ik meteen aan de vrouwen die in ons pro ject worden opgevangen. Ernstig getraumatiseerde vrouwen, vaak gedwongen tot prostitutie of met incestervaring, worden in India niet zelden gewoon gedumpt. Maar ook zonder die traumatische ervaringen kunnen vrouwen het heel moeilijk krijgen. Wanneer de familie van de bruid de financi- ele claims van de bruidegom niet kan opbrengen, loopt die vrouw een groot risico op mishandeling. Wij hebben meegemaakt dat in zo'n situatie de vrouw met kero sine werd overgoten en in brand gestoken. Het doen van aangifte is dan als het ware vragen om nog meer ellende. Een vrouwenleven telt vaak niet op het platteland in India. Wij werken niet alleen aan de directe opvang van slacht offers, maar wij proberen ook preventief te werken. We hebben recent 16 klaslokalen kunnen bou wen en inrichten waar 700 kans arme meisjes uit de nabij gelegen krottenwijken onderwijs kunnen volgen. Dat onderwijs stelt hen in staat om te ontsnappen aan de traditionele afhankelijkheid en kan hen meer zelfstandigheid brengen. Wij geven trouwens ook aandacht aan kwetsbare oudere alleenstaande vrouwen die niet voor zichzelf kunnen zorgen. Die krijgen via ons dagelijks een gratis voedzame maaltijd en waar nodig gezondheidszorg. Daarnaast zijn wij doende met de oprichting van polikliniekjes, waar onder meer voorlichting wordt gegeven over hoe hiv en aids te voorkomen is. In vergelijking met Afrika zijn de hiv- en aidsinfectiecijfers in India nog laag, onder de 1%, maar de geweldige populatie van het land maakt dat het aantal vrouwen en mannen die met hiv en aids moeten leven wordt geschat op 5 miljoen, waardoor India qua abso lute aantallen als hoogste op de wereldranglijst staat." Hoezeer de band tussen Ven- ray en Chennai gevoeld wordt, blijkt uit het feit dat Bart Veldpaus van de vrouwen uit het project onlangs een handgeschilderd wandkleed mee terugbracht voor de vrouwen van het EVA-pro ject in Venray. De vrouwen van EVA hadden in 2008 een zelfge maakt wandkleed gemaakt voor de vrouwen in Chennai. Bij Martens Eko aan de Ener gieweg op industrieterrein Smakterheide brak vorige week woensdagavond rond half acht een flinke brand uit. De Venray- se brandweer moest met groot materieel uitrukken en kreeg assi stentie van korpsen uit naburige gemeenten. De brandweer was de hele nacht bezig om de brand onder controle te krijgen en te houden. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door een stofexplosie. Op het moment van die explosie waren geen personen in de buurt. Er deden zich dan ook geen per- Het zwaar gehavende pand van Martens Eco. soonlijke ongelukken voor. Mar tens Eko verwerkt houtkrullen en -afval tot, bijvoorbeeld, pallets. De brandweer nam de grootste voorzichtigheid in acht omdat het niet uitgesloten was dat het vuur onder de bovenlaag van de hout krullen zou kunnen smeulen. De politie gaat ervan uit dat de brand bij het Venrayse bedrijf Martens Eko niet is aangestoken. Er zijn geen aanwijzingen dat er sprake is van een misdrijf. Bij vier basisscholen in de gemeente Venray wordt momenteel bekeken of peu terspeelzalen in lege klaslo kalen ondergebracht kunnen worden. Dat maakte wethou der Twan Jansen vorige week tijdens de raadsvergadering bekend. Het gaat om De Meu- lebeek in Oostrum, Sint Oda in Ysselsteyn, Coninxhof in de wijk Veltum en een vierde school waarvan Jansen de naam nog niet bekend wil maken. "De plannen zijn nog te pril." De verwachting is dat het aan tal basisschoolleerlingen in de gemeente Venray de komende jaren fors zal dalen. Om leeg stand en sluiting van een school te voorkomen, wordt onderzocht of de schoolgebouwen op een andere wijze kunnen worden gebruikt. Te denken valt aan het combineren van functies. Een peuterspeelzaal huisvesten in een lege schoolklas is in de ogen van Jansen een prima optie. Voor de scholen in de kleine kernen is het onderbrengen van een peu terspeelzaal in het schoolgebouw volgens de wethouder geen optie, omdat er geen peuterspeelzaal is of omdat het aantal peuters te gering is. Na alle ophef over de toekomstvisie van schoolbestuur SPOV - sluiting van dorpsscho len en samenvoeging van scholen in wijken - besloot de gemeente dat er een adviesgroep komt met een onafhankelijke voorzit ter en een onderwijsdeskundige. De adviesgroep levert uiterlijk op 21 oktober 2010 een rapport op, dat op 14 december door de gemeenteraad wordt besproken. De adviesgroep, met afgevaardig den van dorpen, wijken, SPOV en gemeente, wordt ondersteund door een werkgroep, die analyses maakt, notities schrijft het proces bewaakt en in de gaten houdt of alles volgens afspraak verloopt. De gemeenschappelijke medezeggen schapsraad geeft pas daarna zijn advies over de toekomstplannen van SPOV. Vooruitlopend daarop hebben sommige ouders al de stap genomen om hun kinderen van 'bedreigde' scholen af te halen of ze daar niet aan te melden., ver telde Jansen. "Dat speelt met name in Heide, maar die trend was al langer ingezet." Nieuw creatief kunstzinnig centrum Jeeco Atelier in Venray houdt zondag 4 juli open huis. Jeeco is niet alleen de werkplaats van de Venrayse edelsmid Lianne Aarts, zij geeft er ook workshops sieraden maken en beeldhouwen. In het nieuwe creatieve centrum verzorgen derden daarnaast onder meer workshops intuïtief schilde ren, patchwork/quilten en glas in lood. De open dag bij Jeeco aan Keizersveld 71e is van 10.00 tot 17.00 uur. Jeeco is de koepel waaronder Lianne Aarts verschillende acti viteiten presenteert. In het ate lier ontwerpt en maakt Lianne in opdracht gouden en zilveren siera den. Zij heeft haar eigen sieraden- lijn, maar maakt bijvoorbeeld ook trouwringen of jubileumspeldjes voor bedrijven en verenigingen. Daarnaast ontwerpt en maakt zij beelden/sculpturen. Tijdens de open dag is zij in het atelier aan het werk. Naast haar werk in het eigen atelier geeft Lianne ook workshops. Deelnemers kunnen dan bijvoorbeeld edelsmeden of een stenen hanger maken, maar ook meedoen aan een workshop beeldhouwen. Bij Jeeco zijn ech ter nog meer kunstzinnige en creatieve workshops. In de grote ruimte waar normaliter alle work shops worden gegeven zijn op de open dag enkele activiteiten te zien. Zo is een gedeelte ingeruimd waar wordt geschilderd. De work shop intuïtief schilderen bij Jeeco wordt verzorgd door Julia Janssen, grafisch ontwerper en holistisch beeldend kunstenaar. Ook bestaat er de mogelijkheid om bij haar aparte thema work shops schilderen te volgen. Gerda Tonen geeft bij Jeeco workshops patchwork/quilten en kartonnage. Naast haar dagelijkse werk als pop pendokter (het herstellen en repa reren van poppen) laat zij zien hoe met dezelfde precisie en geduld een mooi doek gemaakt kan wor den door toepassing van diverse technieken. Thea van Houdt en Peter Souren verzorgen de work shops glas in lood. Er wordt met diverse soorten glas gewerkt, zowel qua vorm als in helderheid en kleur. Iedereen kent glas in lood van de ramen, maar het materiaal kent veel meer toepassingen. Tij dens de open dag demonstreren Thea en Peter hoe glas-in-loodra men worden gemaakt. Bezoekers kunnen tijdens de open dag niet alleen deze niet alledaagse werk zaamheden aanschouwen, maar wellicht ook zelf even wat gereed schap ter hand nemen. Wie alleen nieuwsgierig is naar het eindre sultaat van de diverse activiteiten is ook welkom, want in de hele ruimte is er tevens een expositie ingericht. Nieuwsgierig? Kom dan op zondag 4 juli tussen 10.00 en 17.00 uur naar Jeeco Atelier, Kei- zersveld 71e in Venray. Meer infor matie over de workshops staat op www.jeeco.nl. Open huis voor seniorenhuis Het nieuwe seniorenhuis in Meerlo wordt op vrijdag 9 juli in gebruik genomen. Dit nieuwe home is aangebouwd aan de Speulplats, de repetitieruimte van de Meerlose fanfare. Na het noodgedwongen vertrek uit de Ouderensociëteit is de nieuwe verenigingsruimte met groot enthousiasme gebouwd en inge richt. Ook zijn er nieuwe jeu-de- boulesbanen aangelegd. Senio renvereniging St. Goar uit Meerlo nodigt alle 55-plussers uit Meerlo uit om een kijkje te komen nemen. Er wordt informatie verstrekt en de aanwezigen kunnen genieten van historische en actuele beelden van de vereniging. Het open huis duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Venray moet de komende jaren bezuinigen. Dat was de stelling op www.burgers- vanvenray.nl. Zestig procent van de 147 mensen die heb ben gereageerd is het met die stelling eens. Veertig procent denkt daar dus anders over. De mensen die het niet met de stelling eens zijngeven vooral aan op welke sectoren er niet bezuinigd mag worden. Onder wijs en cultuur scoren daarbij hoog. Van de 147 personen die gerea geerd hebben, zijn er 49 die hun standpunt beargumenteerd heb ben. Opvallend, of misschien juist niet opvallend, is het feit dat meer oneens-stemmers zich laten horen. De mensen die het ermee eens zijn zijn heel duidelijk. "We ontkomen er niet aan", is de algehele tendens. Maar ook wordt erop gewezen dat de gemeente duidelijke keuzes moet maken. "Geen kaasschaaf techniek toepassen" wordt door menigeen geopperd. Sjaak laat in zijn reactie weten dat, voordat er gekozen moet worden, eerst maar eens in de Dikke van Dale opge zocht moet worden wat het woord "gemeenschapsgeld" betekent. Wil stelt: "Het is aan de plaatselijke politici om daarbij onderscheid te maken tussen prioriteiten die de gehele gemeenschap betreffen en ambtelijke stokpaardjes". Kritiek is er ook op de verbouwing van het gemeentehuis. Veelvuldig wordt dit als voorbeeld aangehaald om op te bezuinigen of juist helemaal niet uit te voeren. Ook de komst van het AZC mag door menigeen wel wegbezuinigd worden. Onder de reflectanten zijn behoorlijk veel fans van de Volksuniversiteit. Daar mag volgens hen absoluut niet op bezuinigd worden. Wat men ook belangrijk vindt, is dat een lasten verhoging voor de burgers voorko men moet worden. Net als Appie, die stelt dat bezuinigd moet wor den op onnodige uitgaven, maar ook op lelijke kunstwerken. "Kijk gewoon waar je alles aan uitgeeft", is zijn advies. bedoek onze Site: ïwvw.gLinhock.nl t Venray De Hoveniers <mvn<m Zo'n 300 mensen hebben via www.fraayvenray.nl gestemd op de vijf genomineerde fraaye ondernemerkes. Gijs Berkel is uiteindelijk de winnaar gewor den met bijna 100 stemmen De vijf enthousiaste deelnemers aan de Venrayse kindermarkt op Koninginnedag zijn door fotogra fen van de Fotoclub Venray gese lecteerd op creativiteit, enthou siaste uitstraling, of vanwege het feit dat ze een 'slim product' ver kochten. De vijf, Gijs Berkel, Jesse Willems, Rebica en Mikias Flinsen- berg, Sander van Bree en Thomas Leyten en Mette, stonden vanaf 10 mei met een foto op de site van Fraay Venray. Bezoekers konden vervolgens hun stem uitbrengen. Dit jaar was de meerderheid van stemmen toebedeeld aan Gijs. Vrij dag 25 juni is de prijs overhandigd door Toon Kateman (voorzitter van Venray Centraal) en Deborah van Oyen, initiatiefneemster van 't Fraayste ondernemerke. En hoewel de titel 'fraayste ondernemerke' al heel wat waard is, ontving Gijs een grote mand met cadeaus en tegoedbonnen, geschonken door Venrayse centrumwinkeliers. Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Venray in de wereld, de wereld in Venray Burgers van Venray kunnen hun mening geven Met de afronding van het project Centrum op de schop vormt het weren van fietsen uit het winkelcentrum een elementair onderdeel. Het centrum moet volgens de gemeente een domein voor voetgangers worden. Om die reden is zowel een om leidingsroute voor fietsverkeer aangelegd alsmede een verbod om met de fiets aan de hand het centrum te bezoeken. Een aantal fietsenstallingen aan de rand van het centrum worden zodanig ingericht dat iedereen zijn of haar fiets daar kan stal len. Sommige stallingen wor den zelfs bewaakt. Alleen voor personen die een door de ge meente verstrekte vergunning hebben, mogen met hun fiets aan de hand nog het centrum in. Tegen overtreding van het verbod op het rijden op de fiets in de winkelstraten en zelfs het met de fiets aan de hand, zon der vergunning, het centrum in gaan, wordt binnenkort door de gemeente opgetreden. Fietsen die buiten de stallingen worden geplaatst zullen zonder pardon worden afgevoerd en fietsers in de winkelstraten worden ge verbaliseerd. Op de website www.burgers- vanvenray.nl kunt u uw mening geven over de stelling: Is het fietsenplan tot mislukken ge doemd? Op deze website kan iedere burger van Venray aan de hand van een aantal keuzemo gelijkheden, zijn of haar mening geven over dit plan. Bovendien wordt iedereen in de gelegen heid gesteld die mening, eens of oneens met de stelling, na der te motiveren. CENTRUM www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10