'Inbraakpreventie belangrijk' Scholen fietsen Lcd-tv voor Leon Boom Computeren zonder zorgen 'Kraampakketten kunnen levens redden' Vernielingen, maar ook nieuw toestel Wanssums servies als zitbank op Schiphol li grans fipeel en maas www.omroepvenray.nl PEEL EN MAAS NOORD-LIMBURG SPORT - ZOMERSTOP JUBILEUMTOUR OMROEP VENRAY PEEL EN MAAS Politiemensen van het team Politiekeurmerk Veilig Wonen en handhavers van de gemeente Venray bezoch ten in het kader van het pro ject Waak voor Inbraak dins dag een nieuwbouwwijk en enkele bestaande woningen in Venray. Bouwers en huisei genaren werden gewezen op het belang van goed hang- en sluitwerk. Aannemers, bouwvakkers en eigenaren kregen gratis advies. "Met succes", aldus Tom Gallas van de Stichting Veiligheids Adviezen Keurmerk (VAK) uit Sittard, die actief bij de actie was betrokken. "Met name bij de nieuwbouwwo ningen zag het er perfect uit. Met uitzondering van organisatorische maatregelen, zoals het goed slui ten van ramen en deuren, waren de preventieve maatregelen prima in orde. We kunnen bewoners er niet genoeg van overtuigen om vooral op te letten dat een woning er bewoond uitziet en dat ramen en deuren, ook wanneer mensen maar even gaan boodschappen doen, goed worden afgesloten. Inbrekers maken er bijvoorbeeld dankbaar gebruik van als een raam op de kiepstand staat. Dan is een woning een gemakkelijk doelwit voor inbrekers." Over de bestaande woningen die werden gecontroleerd, was Gallas bedui dend minder enthousiast. "Dat was bar slecht. Die woningen waren heel inbraakgevoelig. De bewoners hebben we adviezen gegeven met name op het gebied van hang- en sluitwerk. Positief was dat de mensen heel enthou siast reageerden en aangaven meteen aan de slag te gaan om de woning te verbeteren." Gallas benadrukt hoe belangrijk goed hang- en sluitwerk is. "In politie keurmerk gecertificeerde wijken is de kans op woninginbraak 95 procent minder. Bewoners die nen dan ook een bewuste keuze te maken om woninginbraak te voorkomen. Inbraakpreventie is enorm belangrijk" De actie was een onderdeel van het project Waak voor Inbraak dat de politie en de gemeenten in het politiedistrict Venray in 2008 heb ben opgezet. Voor meer informa tie kunt u kijken op de website www.waakvoorinbraak.nl De jubileumeditie van Fiets vierdaagse Venray is dit jaar van dinsdag 20 juli tot en met vrijdag 23 juli en valt, net als het vorig jaar, samen met de laatste schoolweek van de basisscholen. Op verzoek van veel kinderen en ouders is gezocht naar een mogelijkheid om de kinderen van de basisscholen toch minimaal één dag te kunnen laten fietsen. De kinderen kunnen deelnemen aan de gangbare route van 30 kilometer. Deze route is speciaal bestemd voor groepen van de diverse basisscholen. Belangstel lenden kunnen vanaf 10.00 uur tot 14.00 uur starten en de slui tingstijd is 18.00 uur. Het is niet mogelijk om voor 10.00 uur te starten. Deze tocht is alleen op woensdag 21 juli ingericht voor de jeugd. Daarnaast is er een spe ciale korte jeugdroute. Deze route is ongeveer achttien kilometer en is bestemd voor alle jeugd en hun begeleiders. De controleplaats van deze tocht is bij het Platteland aan de Lorbaan. Hier vinden ook de kinderspelen plaats. Voor deze tocht kunnen belangstellenden vanaf 13.00 tot 14.00 uur starten en de sluitingstijd is om 18.00 uur. Ook aan deze tocht kan de jeugd alleen op woensdag 21 juli deel nemen. De organisatie heeft voor de basisschooljeugd nog een ver rassing in petto. Naast extra acti viteiten onderweg kan de jeugd, op vertoon van de startkaart, na afloop van de fietstocht terecht in één van de zalen van disco theek Zenith, waar van 16.00 tot 18.00 uur een jeugddisco wordt gehouden. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen zet Zenith de deuren van The Dome of The Pit open. Om de deelname aantrekke lijk te maken voor basisscholen, is er een speciaal kortingtarief voor groepen van minimaal vijftien personen. Die groepen betalen slechts twee euro per deelnemer, ongeacht de leeftijd. Voorwaarde voor het verkrijgen van deze kor ting is dat groepen zich via het emailadres info@fietsvierdaagse- venray.nl aanmelden. Dit wordt gedaan om drukte op de startloca tie te voorkomen. Om de jeugd te stimuleren om deel te nemen, zal de fietsvier daagse de basisscholen aanschrij ven. Fietsvierdaagse Venray vindt dit jaar plaats van dinsdag 20 juli tot en met vrijdag 23 juli. Wauw voor jou Wauw houdt iedere woensdag in het wijkgebouw op 't Nipperke aan de st. Odastraat 41 in Venray een middag voor kinderen/ jonge ren. Dit kunnen kinderen en jon geren met een Autisme Spectrum Stoornis, spierziekte, ADHD, of een vorm van (verstandelijke/motori sche) ontwikkelingsachterstand zijn. Kinderen van elke leeftijd kunnen hun creativiteit kwijt bij Wauw! Aan ieder woensdag wordt een thema gekoppeld, bijvoor beeld indianen, huifkartocht, gla- mourmiddag, playmobilwedstrijd, muziek en dans, maskers maken, sieraden maken, heksen, circus, etc. Op de maandagavond houdt Wauw een stoere jongensavond/ malle meidenavond. Ook in de vakantie is er een leuk programma. Op maandag is er samen koken met jou, waar samen met de kin deren een heerlijke maaltijd wordt bereid. Het Wauw-weekend weg is een maal per maand in hoeve De Knol in Holthees. Nieuw is Wow let's go voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar. Voor meer informatie over Wauw speci aal voor jou kijk op de website www.wauwspeciaalvoorjou.nl. Carbootsale Bij de kasteelruïne in Horst wordt op zondag 25 juli een carbootsale gehouden. Behalve genieten van de gezellige sfeer en de omgeving, kan men op deze sale ook zijn onderne merstalent in de praktijk op de proef stellen. Als verkoper kan men vanuit de kofferbak van auto, busje of aan hanger koopwaar aan het publiek aanbieden. Ondanks de toenemen de populariteit om tweedehands spullen te kopen en verkopen via internet is de populariteit van car- bootsales ook in Nederland nog steeds sterk groeiende. Het ouder wets rondsnuffelen tussen koopjes heeft voor velen nog iets magisch. Inmiddels heeft de drukbezochte carbootsale in Horst haar bestaans recht dubbel en dwars bewezen. Bezoekers uit het hele land trek ken naar dit maandelijks terugke rend evenement. Er worden ook sales gehouden op 15 augustus en 26 september. Voor meer infor matie kan men terecht op www. carbootsalehorst.nl. Men kan ook contact opnemen met Mcc Events via telefoon 06-54345123. Donderdag 24 juni 2010 - Pagina 9 De Hommel naar Kinjer-OLS Na een periode van veel oefe nen, voorbereiden, uniformen maken, het leren van het Limburgs volkslied, het leren marcheren, het leren schieten is het dan eindelijk zover: groep 7 van basisschool De Hommel gaat deelnemen aan het Kinjer-Oud Limburgs Schutters feest in Grubbenvorst op vrijdag 25 juni. De leerlingen van groep 7 zijn al geruime tijd, samen met de leden van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray, bezig om deel te gaan nemen aan het Kinjer- Oud Limburgs Schuttersfeest. Dit initiatief is zes jaar geleden in Wes- sem ontstaan om de jeugd spelen derwijs kennis te laten maken met dit aloude cultuurgoed. Het is de bedoeling dat de leerlingen samen een kinderschutterij gaan vormen en de kinderen bepaalden dan ook het uniform, de uitmonsterin gen en dergelijke. 49 leerlingen zullen straks deze schutterij gaan vormen en er is gekozen om alle functies van een schutterij mee te nemen. Nieuwe logistieke speler in Venray Jabil gaat in Venray de assemblage en logistiek van HP overnemen van Flextronics Logistics. Dit is het gevolg van een wereldwijde aanbesteding die door Jabil is gewonnen. De werkzaamheden worden op de locatie Maasheseweg voort gezet. Voor Flextronics Logistics bete kent dit een verlies aan omzet. Jabil is momenteel alleen nog op Schiphol gevestigd. Tussen de bedrijven worden afspraken gemaakt zodat de personeelsle den, die nu nog voor Flextronics werken, hun werk voor Jabil kun nen blijven doen. Over enkele weken zullen zij met meer details naar buiten treden. Jabil is net als Flextronics een fullservice logis tieke dienstverlener die wereld wijd opereert. Denk daarbij aan distributie en warehousing, maar ook aan assemblage, eindmontage en het managen van producten van ontwerp tot eindproduct. De Jan Linders-actie 'Win een Lcd-tv voor uw held' heeft Venray- naar Leon Boom een fraaie nieuwe televisie opgeleverd. Afgelopen week kreeg Boom, die was aan gedragen door plaatsgenoot Wim Swinkels, de televisie overhandigd door de nieuwe supermarktmana ger Rob van Haaren. Swinkels noemde Boom zijn held vanwege de wijze waarop de Venraynaar positief in het leven blijft staan. In de afgelopen peri ode heeft hij diverse tegenslagen gehad, zoals het overlijden van zijn vader, zijn moeder die een hersen bloeding kreeg en zelf verloor hij zijn baan. "Hij is altijd goedgemutst en in voor een praatje. Hij heeft nog echt de oude buurtmentaliteit en is altijd bereid om te helpen." Jan Linders telt in totaal 52 super markten met 2600 medewerkers. De Venrayse Jan Linders is geves tigd aan de Raadhuisstraat 40. Zomeractie van ERA Maas Regio Je zou kunnen stellen: wat de politiek laat liggen, dat pakt ERA Maas Regio op. Om meer beweging in de huizenmarkt te krijgen, zorgt dit Venrayse NVM-makelaarskantoor ervoor dat kopers die een bestaande woning willen kopen, geen overdrachtbelasting en nota- riskosten betalen. Deze actie, waarmee kopers tot tiendui zenden euro's goedkoper uit kunnen zijn, duurt vijf weken (25 juni tm 31 juli 2010). Na die periode betalen kopers weer het volle pond, dat wil zeg gen zes procent overdrachtsbe lasting over de koopsom plus de leveringskosten (notaris wordt tijdens de actie gekozen door ver koper) die variëren tussen de 750 en 1.500 euro. ERA Maas Regio heeft met deze actie de primeur voor Noord-Limburg. De actie 'k.k v.o.n.' werd in 2009 met succes geïntroduceerd door een ERA makelaar in Zundert, die er meteen landelijke tv-aandacht mee kreeg via RTL. Gemma Stockmans (ERA Horst): "Ook wij hebben inmiddels twintig woningeigenaren die mee doen aan de 'k.k. v.o.n.'-actie. Zij betalen de overdrachtsbelasting en ook nog de leveringskosten bij de notaris voor de nieuwe eigenaar." "Het gaat om woningen in alle prijsklassen", aldus kandidaat- NVM-makelaar Stockmans. Zij benadrukt wel dat het een tijde lijke aanbieding betreft gedurende deze vijf weken, 'dus sla nu uw slag!' Het voordeel kan, zeker bij woningen in het hogere segment, fors oplopen. Bij een woning die voor 450.000 euro k.k. te koop staat, bespaart de koper ruim 28.000 euro. Collega-makelaar Carel Fijen van ERA Maas Regio: "Het is hoog tijd dat er actie op de woningmarkt wordt ondernomen. Nog teveel starters en jonge gezin nen twijfelen of ze op dit moment een huis moeten kopen. Wij vinden dat de politiek nieuwe regelingen moet treffen om de huizenmarkt weer in beweging te krijgen. Dat gebeurt in onvoldoende mate en daarom pakken wij het op, onder meer via deze actie." Voor meer informatie: www.eramaasregio.nl dan wel telefoon 0478-636922 of loop binnen bij het kantoor aan de Poststraat 9 te Venray. Burgers van Venray Inmiddels hebben ruim 100 mensen hun stem uitgebracht op de stelling 'Venray moet bezui nigen'. Deze stelling staat op de nieuwe website www.burgersvan- venray.nl. Ook u kunt uw mening hierover geven door deze website te bezoeken en vervolgens aan te geven of u het daarmee eens of oneens bent. Bovendien kunt u uw standpunt op deze site toelichten. U heeft nog tot eind juni de tijd om op deze stelling te reageren. In juli volgt een nieuwe stelling. niet ontvangen? Bel 582877! ComVice Computerservicebureau In 2007 richtte Mark Weijers (32) uit Wanssum het bedrijf ComVice Computerservicebu reau op. Inmiddels is de naam ComVice bij veel mensen in de regio bekend door de ver trouwensrelatie die ComVice met hun heeft opgebouwd. ComVice richt zich op consu menten en het klein-mkb in de regio Horst/Venray. Heeft u een trage pc of rare mel dingen in beeld? ComVice biedt de oplossing: de ComVice PC-Service. Tijdens deze jaarlijkse opschoon- beurt wordt uw pc volledig nage keken (waaronder de beveiliging), softwarematig opgeschoond en waar mogelijk geoptimaliseerd. De pc wordt op afspraak bij u thuis opgehaald en de volgende werk dag teruggebracht, aangesloten en getest. Tevens kunnen ComVice PC-Service klanten gebruikma ken van de telefonische en e-mail helpdesk. De ComVice PC-Service is daarom ook uitermate geschikt voor oudere mensen en zorgt voor computeren zonder zorgen. Naast de ComVice-PC Service kun nen de kleine (eenmans)bedrijven ook terecht voor de ontwikkeling van een website. Tevens ontwik kelt ComVice sjablonen en appli caties (Microsoft Office) voor het klein-mkb, waarmee bijvoorbeeld administratief werk vereenvou digd kan worden. ComVice advi seert en verkoopt onder meer ook computers, printers en draadloze apparatuur en kan de volledige installatie (inclusief het overzetten van gegevens) aan huis verzorgen. ComVice verzorgt ook computer trainingen op locatie voor zowel consumenten als bedrijven. Voor meer informatie (en/of aanmelden voor de ComVice PC-Service) kunt u terecht op de website: www.comvice.nl. Natuurlijk kunt u ook vrijblijvend contact opnemen: 0478 - 53 33 80 of e-mail naar: info@comvice.nl. Reportage op www.peelenmaastv.nl Mirjam Michels zamelt kraampakketten in voor de Stichting Baby Hope, die ze op haar beurt weer verzendt naar derdewereldlanden. Ze doet dit vrijwilligerswerk al twee jaar. In haar huis aan de Tim mer mannsweg 26A heeft ze een ruimte waar alle spullen worden opgeslagen. Stichting Baby Hope zamelt onder het motto 'Gooi uw onge bruikte kraampakketten niet weg, u kunt er levens mee redden!' kraam- materialen in voor kraamprojecten in Afrika, Zuid-Amerika en Oost Europa. Het doel is meer hygiëne tijdens bevallingen, zodat meer vrouwen hun pasgeboren baby's levend en wel tegen zich aan kun nen drukken. Stichting Baby Hope is medio 2003 opgericht door een moeder die haar ongebruikte kraampakket niet wilde weg gooien. Baby Hope is inmiddels uitgegroeid tot een netwerk van 187 inzamelingspunten door heel Nederland. Daarmee ondersteunt de stichting maar liefst veertien kraamprojecten in elf landen. Wilt ook u uw kraampakket inleveren? Neem dan contact op met Mirjam Michels, Timmermannsweg 26a, 5813 aN Ysselsteyn, telefoon 06 27048556, of met Sharon de Win- Mirjam Michels zamelt kraam pakketten in voor de Stichting Baby Hope. ter-Deenen, Kerkveld 22, 5866 BW Swolgen, telefoon 0478-850819. Of kijk op de website www.stichting- babyhope.org. Op Peel en maas TV was afgelopen weekend een inter view te zien met Mirjam Michels. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Reportage over speeltuin op www.peelenmaastv.nl In speeltuin 't Speelvlak in Ven- ray zijn voor de zoveelste keer vernielingen aangericht. Speel toestellen zijn vernield en op diverse plekken in de speeltuin zijn vuurtjes gestookt. Sinds de opening drie jaar geleden is de speeltuin in Vlakwater vaker het doelwit van vandalen. Stichting 't Speelvlak heeft de politie en de gemeente ingelicht over de overlast, die volgens bestuurslid Hein van Laaroven de laatste tijd wel minder is geworden. Peel en Maas TV besteedde deze week aandacht aan de vernielingen in de speeltuin. In die uitzending maakte bestuurslid Jeannette van de Werf tevens bekend dat binnenkort waarschijnlijk een nieuw speeltoestel in de speeltuin wordt geplaatst: een slingertoe- Jeannette van de Werf en Hein stel. Uitzending gemist? Kijk dan van Laaroven vinden 't Speel- op www.peelenmaastv.nl. vlak een verrijking voor Venray. Directeur Leo Schraven van het Wanssumse coatingbedrijf Leolac glundert als hij vertelt over zijn jongste opdracht. Trots wijst hij naar de meters hoge theeset die zijn voltooi ing nadert in zijn bedrijfshal in Wanssum. Het bijzondere zitje is bedoeld voor de Hol land Corner op Schiphol. En omdat het een typische Hol landse uitstraling moest heb ben, zijn gespecialiseerde schilders van Royal Delft afgereisd naar de havenplaats om de witte theeset te voor zien van unieke Delfts blauwe beschilderingen. "Het ziet er geweldig mooi uit. Onze mannen en de schilders van Delfts blauw hebben vakwerk geleverd", aldus Leo Schraven. Vier dagen is men bezig geweest op de typische Delfts blauwe beschilderingen op de grote zit banken te schilderen. De theekan is compleet met deksel enkele meters hoog en de kopjes zijn bijna twee meter. Het is allemaal in de fabriek van Leolac gemaakt van piepschuim, voorzien van een speciale coating. Die coatinglaag wordt keihard. Deze week wordt de Wanssumse theeset per vracht wagen naar Schiphol getrans porteerd en is het kunstwerk te bezichtigen in de Holland Corner, of beter gezegd: kunnen de reizi gers rusten op de banken in de theepot en -kopjes. Vanaf 1 juli staat het setje op Schiphol en later die maand vindt de officiële ont hulling plaats. Leolac is gespeci aliseerd in het coaten van schuim, maar de coating is toepasbaar op tal van materialen. Deze methode werd eind jaren negentig door Leo Schraven ontwikkeld. Op de applicatiemethode is zowel het Nederlands als op 8 okto ber 2008 het Europees octrooi verleend. In 1999 begon Leo Schraven met de ontwikkeling van deze coating. De jarenlange ervaring die zich vertaalde in het steeds verder perfectioneren van het product, wat resulteerde in een Leo Schraven bij de imposan te theekan in de hal van zijn bedrijf in Wanssum. reeks hoogwaardige coatings die Leolac op dit moment toepast. De diversiteit van de materialen waar op de coating wordt toegepast, neemt toe. Hout, EPS, metaal en policarbonaat vinden in de coa ting van Leolac een ideale opper vlakteafwerking. De afgelopen jaren heeft Leo Schraven al diver se grote opdrachten in de wacht gesleept. Op Schiphol is hij inmid dels een bekende. Eerder maakte hij enkele prachtige balies voor de nationale luchthaven. scoor mee met zolang Nederland meespeelt op het WK voetbal kunt u uw advertentie plaatsen met -viiawutX. v ^"steunkleur oranje* ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Het sportprogramma van Omroep Venray neemt even verlof. Vanaf 5 september zijn we weer terug met wedstrijdverslagen, informatie, achtergronden en actualiteiten op sportgebied. Zondag 27 juni staat de jubileumtour in Castenray tijdens de bierfeesten, met live verslagen van dit dorpsfeest! Zondag 4 juli zijn we te gast in Wanssum tijdens de Luikse Markt en zijn we in Leunen bij de zomerfeesten! V I1 *3 -- >~s*'- van den munckhof bv keizersveld 19 venray tel. 0478-58 27 27 www.vandenmunckhof.nl advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9