Carrie Wegh naar EK Goud voor Bram Verhofstad Geslaagd tennistoernooi Venray Open 2010 Diploma's voor jeugdbridgers Geslaagde bridgedrive Winnaars De Ronde Bal Bevrijdingsrit Manual viert 35-jarig jubileum Limburgs kampioenschap Stratego Zilver op NK zwemmen Goud voor turnsters St. Christoffel PEEL EN MAAS Paardensport vereniging Ysselsteyn BC Klavertje Vier De Mudhunters AED voor scheidsrechters- vereniging De Stichting Vrienden van de Scheidsrechters heeft een AED gedo neerd aan de scheidsrechtersvereni- ging. Een AED (Automatische Externe Defibrillator) is een apparaat dat door middel van elektrische schokken het hartritme weer op gang kan helpen. Bij deze donatie behoorde een te vol gen cursus reanimatie en bediening van de AED voor zeven personen. De AED bevindt zich in het clubgebouw van de scheidsrechtersvereniging op het sportpark van Wittenhorst in Horst. De Stichting Vrienden van de Scheidsrechters is een in 1989 opgerichte sponsorclub die zich ten doel stelt op structurele wijze finan ciële middelen vrij te maken voor de Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray e.o. een abonnement waard PEEL EN MAAS BC 2002 RV PC Nobel PC De Jumpers Overloonse Bridgeclub BC Common Sense LVR St. Jan De Roerdomp Donderdag 24 juni 2010 - Pagina 18 Jeugdinterlands in Milsbeek Kampioenen TC Venray De Peelrunners A Rsbobi - i Onder leiding van gids Piet is er een rit gemaakt door De Peel. Er werd vertrokken uit Ysselsteyn en al snel reden de Mudhunters omringd door natuur over paden die nu voor de afwisseling niet zo nat waren. Voor komende zondag een totaal nieuwe activiteit Bike-Breakfast-Bike met ont bijt in Siebengewald. Aanmelden kan via de weblog en is exclusief voor leden. De kids vertrek ken om 10.00 uur voor een training met leuke onderdelen. Aansluiten bij de Mudhunters hoeft geen probleem te zijn. Omdat de trai ningen de kans geven tot differenti atie kan iedereen mee. Voor mensen die interesse hebben is er altijd de mogelijkheid om een aantal keren gra tis mee te doen. Ga voor meer informatie naar www.mudhunters.nl. Agenda: Zondag 27 juni vertrek 8.30 uur per fiets voor een BBB trai ning Venray-Siebengewald-Venray 60 km, aanmelden gewenst, Zondag 27 juni vertrek 10.00 uur per fiets voor de kids. Op dinsdag (in het bos) en donderdag (op de weg) om 19.00 uur een training. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. Wedstrijdagenda 26 juni Baarlo Loop 1930 uur. Wedstrijduitslagen kun je lezen op onze website: www.peelrunners.nl De Rabobank Heuvelentocht wordt gehouden op zondag 27 juni. Er is dit jaar een volledig nieuwe route uit gezet door de heuvels rondom het Reichswald en Berg en Dal. Deze tocht is daarom opgenomen in het klimmersprogramma Brevet des Cyclistes. De fietsers kunnen deze tocht vanuit Overloon rijden. De route is 120 kilometer lang en bevat dus het nodige klimwerk want er moeten ruim 550 hoogtemeters over wonnen worden. Nieuw is dit jaar de mogelijkheid om bij inschrijving de route voor de GPS te downloaden. De recreatieve fietsers komen aan bod in de Rabobank Bevrijdingsrit. Op grond van het aantal behaalde limieten is Carrie Wegh uit Leunen geselecteerd voor het Europees kam pioenschap handboogschieten juni oren en cadetten in het Zuid-Duitse Winnenden. Het Nederlandse team vertrekt op maandag 12 juli en komt zaterdag 17 juli terug. De wedstrijden beginnen Zij blijven in de buurt van Overloon en de lengte is bijna 40 kilometer en gaat door de omgeving rondom Sint Anthonis, langs de Maas en de Maasheggen. Beide tochten worden verreden onder voorwaarden van de NTFU. De start van de 120 kilometer is tussen 7.00 en 930 uur, de 40-kilo- meterrijders kunnen starten tussen 8.00 en 11.00 uur bij eetcafé en pan nenkoekenhuis Museumzicht aan het Museumpark in Overloon. Meer informatie is op te vragen bij Ton Toonen van Toerklub Overloon via telefoon (0478)642160. Zie ook www. toerkluboverloon.tk. woensdag 14 juli. Naast Carrie Wegh is ook Maud Custers geselecteerd voor de Dames Junioren Recurve. Nederland treedt niet met een team aan, omdat Daisy Laan en Ingrid van Boxtel niet de vereiste limieten heb ben gehaald. De trainer-coaches Wiet- se van Alten en Pier Elzinga zullen het team begeleiden. Tijdens het NK turnen in Heeren veen heeft de vijftienjarige Bram Ver hofstad uit Overloon bij de junioren een gouden medaille gewonnen op het onderdeel vloer. Met een voor sprong van 0,10 punten veroverde Bram het goud. Net als vorig jaar mag hij zich opnieuw een jaar lang Neder lands kampioen op vloer noemen. Verhofstad nam op zaterdag aan de meerkamp finale deel. Op zondag turnde hij de toestelfinale sprong en vloer. Tijdens de meerkamp toonde De derde laddercompetitie in geel is gewonnen door drie paren. Dit waren de dames Mien Kuenen en Truus Kusters, de heren Frans Mer- tens en Jan Janssen en Toon den Brok en Math Keulards. Alle drie de paren behaalden 59.03 procent. In de rode lijn waren de dames Riet Dobbe en Jo Linders eerste met 62.50 procent. De tweede plaats ging naar de dames Wilhelmien van Dijk en Annet Timmer met 5938 procent, terwijl het bridge- paar Nel Houben en Toon Stiphout de derde plaats bemachtigde met 57.50 procent. Een clubwedstrijd is een lijn is gewonnen door de heren Toon den Brok en Math Keulards met 66.96 pro cent. Tweede was het gelegenheids- paar Annie van den Munckhof en Hay Houwen met 65.77 procent. De derde plaats werd geclaimd door de dames Nelly Bexkens en Jacqueline Herm- kens met 56.25 procent. Een andere wedstrijd in een lijn is gewonnen door de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 69.43 procent. Tweede waren de heren Frans Mertens en Jan Janssen met 66.82 procent, gevolgd door de dames Rieky Cremers en Nel Camps met 56.41 procent. Op donderdag 24 juni wordt de slotdrive gespeeld. Op donderdag 2 september start het bridgeseizoen 2010-2011. In Meerlo is een selectiewedstrijd voor pony's gehouden. Luca de Rijck bracht haar pony Omira uit in de klasse D-Z2. Deze combinatie behaal de de eerste prijs met 259 punten. Lisette van de berg heeft gestreden in de klasse DL2 dressuur met haar pony Hoppenhof's Amy. Dit leverde een derde prijs op met 197 punten. Jeanine Huijbers heeft in Helden gere den bij de paarden. In de klasse M2 dresuur behaalde zij een tweede prijs met 205 en een derde prijs met 191 punten met haar paard Zinnya. De Heldense Ruiterdagen zijn bezocht door Iris en Katja Jeurissen. In de categorie M springen behaalde beiden een prijs. Katja behaalde de vierde prijs met Roadster en Iris de tiende prijs met Lola van Olensa. Iris werd verder nog derde met Tango Lord in de categorie I. In Helden is een concours voor paarden gehouden. Tamara Klaassen werd tweede met Zicorlien in de klas se M springen. Verhofstad aan een echte topsporter te zijn. Ondanks zijn slechte voor bereiding knokte hij zich naar een vierde plaats. Door een foutje op zijn laatste toestel greep hij maar net naast het brons. Op zondag ontspon zich bij de sprongfinale een mooie strijd. Na een goede eerste sprong kwam Ver hofstad bij zijn tweede sprong jam mer genoeg ten val. Hij eindigde deze finale als zesde. Er is een vrije avond met gemixte paren gehouden. In lijn A bestond het beste paar uit Luus en Wim van Son met 70.83 procent. Tweede waren Miny en Wiel Verhoeven 59.38 pro cent, gevolgd door Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 56.25 procent. In lijn B waren de win naars Nelly en Bert Vloet met 61.88 procent. Tweede waren Ber Poels en Annie Siroen met 61.82 procent. Gerda en Mathieu Crooijmans bezet ten met 58.15 procent de derde plek. In lijn C waren Lieny en Frans van den Heuvel de beste met 59.38 procent. Antoinette Coppus en Riet Muer- mans waren tweede met 55 procent, gevolgd door Nellie Jeuken en Math Keulards met 53 75 procent. De eerste plaats ging met 67,50 procent naar Anny en Onnik Karago- zyan, gevolgd door Frank Bender en Jeanne Korsmit met 65,42 procent. Derde met 63,19 procent waren Tiny van Goinga en Wim Vervuurt. Op de laatste avond van het seizoen werd er slechts in een lijn gespeeld. Lucy Pingen en Joop Hooft eindigden op de eerste plaats met 67.52 pro cent. Tweede waren Yorgo Canli en Martien Verheyen met 59.40 procent en de derde plaats ging naar Paul Faas en Sip van Goinga met 57.71 procent. In Meerlo is een concours voor pony's gehouden. Bij het springen behaalde Lenneke Paijens met haar pony Quicksilver een tweede plaats in de klasse EB. Bij de dressuur vielen er meerdere combinaties in de prij zen. Paijens wist hier eveneens met haar Quicksilver een derde prijs te behalen met 197 punten in de klasse EB. Judith Selder wist met haar pony Jose Z zowel in haar eerste proef als in haar tweede proef een prijs binnen te slepen. In de eerste proef werd ze derde met een puntentotaal van 202 en in de tweede proef een vierde prijs met 187 punten, in de klasse EL1. In de klasse CB werd Sannah Kreuzer met haar pony Chindy vierde met 196 punten. Hieke Kreuzer eindigde in de klasse BB met Boyke als derde met 189 punten. In Helden werd er ook nog een concours hippique voor paar den gehouden. Hier behaalde men ook nog wat prijzen bij het springen. Verne Janssen werd met Zeldzaam 2e in het springen klasse L. Haar broer Rick wist met Awesome in dezelfde klasse een 5e prijs binnen te halen en in het springen klasse M eindigde hij op een 3e plaats met Time Out. De finales voor de clubcompetitie en de Limburgse toestelfinales dames in Stein zijn gehouden. Bij de meisjes niveau 11 behaalden Nienke Meijers, Quinty Koppens, Jamie Lammerts van Bueren, Judith Steffers, Roos Ponjee en Laura Driessen de eerste plaats met 208,45 punten. Deze meisjes behaalden op alle toestellen de eer ste plaats. Bij de meisjes niveau 10 behaalden Sanne van Leerdam, Minke Hesen, Maureen van Leerdam, Milou Swinkels, Damita van Soest en Ilse van Ass de tweede plaats met 204,40 punten. Bij de toestelfinales behaalde Amy van Broekhoven goud op het onderdeel balk en sprong, op vloer de bronzen medaille. Verder werd ze vierde op het onderdeel brug. Bette Hebben behaalde de vierde plaats op onderdeel vloer en Jaimy Claessens werd zevende bij sprong. De finales van het zeventiende Keijsers-Manders Open Dorpentoer- nooi bij Tennisvereniging Ysselsteyn zijn afgelopen weekend gespeeld. De toernooiweek was volledig bezet met bijna zeventig dubbelteams die samen 114 wedstrijden speelden. De toernooiweek kende spannen de wedstrijden met de volgende fina les en winnaars: GD5 17+: Lou Gilisse en Renata v. Vegchel-Peeters, Boy Janssen en Frou- kje Timmermans 6-7 6-0 6-1 HD7 17+: Bart Bens en Ivo Cuppen, Robert Lamers en Richard van Veg- chel 4-6 6-2 6-3 DD7 17+: Kim Kusters en Anne- De finalisten van DD5: Melanie Beerkens en Monique Verhoeven, Marielle Cuppen en Dorien Mulders. miek Manders, Rieky Cox en Els Dee- nen 6-2 6-2 HD6 17+: Jan Droesen en Twan van Osch, Peter-Paul Koonings en Ton Mar cellis 6-4 6-3 GD7 17+: Servie Huibers en Rieky Cox, Peter Philipsen e n Rian Spreeu- wenberg 6-2 6-3 DD5 17+: Melanie Beerkens en Monique Verhoeven, Marielle Cuppen en Dorien Mulders 6-2 6-0 HD5 17+: Wilbert Bovee en Frank Kersten, Tom Berhitu en Theo Nellen 6-3 4-6 6-4. Voor de veertiende keer in suc cessie wordt van woensdag 30 juni tot en met zaterdag 3 juli het Venray Open gespeeld. Dit is een tennistoer nooi tussen de acht tennisverenigin gen van de Gemeente Venray. Dit zijn de verenigingen uit Oostrum, Oirlo/ Castenray, Merselo, Leunen/Veulen/ Heide,Ysselsteyn,Wanssum,TC Rodhe en TC Venray. Sinds vorig jaar is TV De Gagel vaste deelnemer geworden van het Venray Open, Gastvereniging is TC Loonse Duinen uit Overloon. Zowel de jeugd als de senioren spelen namens hun vereniging in teamver band in een soort Daviscup-systeem in poules tegen elkaar om het kampi oenschap in de diverse categorieën. De jeugd speelt het hele toernooi op het park van TCV de poulewedstrijden op woensdag en donderdag, en op vrijdag de finales en de wedstrijden om de derde en vierde plaats. In ver band met het grote verschil in speel- sterkte is de indeling bij de Jeugd dit jaar behoorlijk gewijzigd: Voor leden tot en met twaalf jaar is een categorie driekwart opgezet. Deze spelen alleen enkelspel op een kleine baan met speciale stage-2 ballen. Daarnaast zijn er twee categorieën voor jeugdleden van 9 tot en met 16 jaar in de speel- sterktes 8/9 en 7+. Deze spelen, zoals gebruikelijk enkel- en dubbelspel op een heel veld met gewone ballen. De senioren spelen de poulewedstrijden op de parken van Wanssum (Open Klasse), Leunen (Klasse 7), Ysselsteyn (Klasse 8/9) en Rodhe (Klasse Senio ren 50+). De senioren 50+ spelen dit jaar voor het eerst in meerdere sterk tecategorieën 8/9 en 7+. De finales en de wedstrijden om de plaatsen 3 tot en met 6 worden gespeeld op zater dag 3 juli op de banen van TC Venray. Het toernooi wordt om 18.00 uur afgesloten met de prijsuitreiking. Voor inlichtingen over vergun ningen kan men terecht bij HJ. v.d. Ekker aan de St. Antoniusstraat in Venray, telefoon 06-12668661 of via e-mail huubvdekker@home.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Uitslag zesde zomeravond. 1) A. van Mill. 2) H. Hermans. 3)G. Verdonschot. Agenda: 27 juni tweede Maasko ning wedstrijd, aanwezig zijn om 7.00 uur. 30 juni zevende zomeravondcom petitie wedstrijd 4 juli vissen groep Swinkels van 7.00 tot en met 11.00 uur De leerlingen van basisschool De Keg die meededen aan de cursus minibridge 1 en minibridge 2 hebben de lessen afgesloten met een feeste lijke diploma-uitreiking. Ook dit jaar hebben de leerlingen de kneepjes van deze denksport goed onder de knie gekregen, hetgeen bleek uit de ver schillende mooie toernooiresultaten en de prachtige tweede plaats op de Nederlandse kampioenschappen van Luc Dael en Ralf Tijssen. Helemaal afgesloten is het jaar echter nog niet. Op vrijdagmorgen 2 juli wordt het Venrayse schoolbridgetoernooi in de Kiosk gehouden. Alle cursisten van dit jaar doen daar aan mee als afsluiting en dan kunnen ook degenen die eer der niet aan een toernooi meededen ervaren hoe leuk en gezellig het is deze denksport in wedstrijdvorm te doen. Wellicht gaat het paar dat het best heeft opgelet en geoefend in de les met de eerste prijs aan de haal. De Mijling Open Bridge Drive Ottenheim en Ron van Gaal. Het was van de Overloonse BridgeClub is een druk bezochte en zeer geslaagde gespeeld. De winnaars zijn Edith bridgedrive in het gemeenschapshuis. Het seizoen 2009-2010 zit erop voor Koersbalclub De Ronde Bal. De soepballenbokaal is gewonnen door Ad Verzeilberg met 415 ballen, gemid- deld 10.6. De dameswisselbeker ging naar Mia v.d. Zanden, gemiddeld 26.10 en de herenwisselbeker was voor Hans Montijn, gemiddeld 29.82. Korfbalsters spelen tegen Zwitserland Sanne Versteegen (links) van De Peelkorf speelt met oranje onder 16 tegen Zwitserland Op vrijdag 2 juli zal een delegatie van 30 jeugdspeelsters en begelei ding van de Zwitserse Korfbbal- bond in Milsbeek aankomen voor een ontmoeting met Nederlandse leeftijdsgenoten. In het Neder landse team onder 19 spelen Noor tje Philipsen (SVOC'01) en Aniek Drabbels (Oranje Wit), terwijl in onder 16 Pia Bartray en Sanne Ver- Handbalvereniging Manual uit Ven ray bestaat dit jaar 35 jaar. Dit jubile um wordt gevierd tijdens het jaarlijk se feestweekend op zaterdag 26 juni en zondag 27 juni. Tijdens de feest avond op zaterdag worden de kampi oensteams in het zonnetje gezet. Ook wordt deze avond officieel afscheid genomen van oud-voorzitter Hans Kersten en oud-bestuurslid Theo Stu art. Oud-leden zijn welkom om Hans Kersten en Theo Stuart een hand te Er zijn dit jaar zeven teams van Tennisclub Venray (TCV) kampioen geworden tijdens de externe compe titie. Het derde mixteam, bestaande uit Andre Maessen, Yvonne Manders, Roos Bockholts, Ernst Jan Kleinbus- sink en Henk Janssen is kampioen geworden in de derde klasse. Het damesteam dat dit jaar startte in de eerste klasse, wist een plek in de hoofdklasse te veroveren. Het miniteam bestaande uit Max Berkvens, Jovey Smits en Stijn Zeeu wen werd ook kampioen. Ook een 3/4 team wist het kam pioenschap te behalen. Bram Röttge- ring, Cas van Haren, Kosse Elbers en Bas Berben zijn hiervan de kampioe nen. Het tweede jongensteam werd kampioen in de derde klasse. Martijn van de Craats, Ronny Chu, Dirk Schoe- ren en Jeroen Lipman vormden het tweede jongensteam bij de landelijke competitie derde klasse. Ook zij wer den kampioen. steegen (beiden De Peelkorf) uitko men. Korfbball is een sport die gespeeld wordt in Zwitserland door zowel man nen als vrouwen en qua regels afwijkt van het dameskorfbal zoals het in Nederland gespeeld word. Tijdens dit komen geven en te bedanken. De feestavond begint om 20.00 uur en de receptie begint om 20.30 uur. Op zon dag staat het jaarlijkse familie- vrien- dentoernooi op het programma. In twee poules gaat men strijden om de wisselbeker. Aanvangstijdstip van de wedstrijden is 10.00 uur. Meer infor matie is te vinden op www.hvmanual. nl en p.klomp@home.nl. De activitei ten vinden plaats op de atletiekbaan aan de Sportlaan in Venray. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf de par keerplaats bij het Schuitwater, tussen Melderslo en Broekhuizen aan de Broekhuizerdijk. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 26 juni: 't Ham in Horst. Vertrek 8.30 uur clubgebouw in Horst. Uitslagen Maastrichts Mooiste V40 5 km 2e Petra van Rens (Oirlo) 22.43 V50 5km 3e Marjolijn Jans (Swolgen) 25.46 M rec 5km Piet Aarts (Wanssum) 22.17 Jos Thielen (Wanssum) 22.34 M4510 km Patric Andriessen (Swolgen) 44.37 Wilbert Classens (Castenray) 46.29 Gerard Joosten (Meerlo) 53.56 Trainingen Dinsdag: baantraining 19.00-20.30 uur Kastiëlse Baan. Donderdag: training op de baan 19.00- 20.30 uur. Zaterdag: damestraining 09.00 10.00 uur Kastiëlse Baan. Bostraining 16.00-17.30 uur, verzamelen Schadij- ker Bossen. bezoek zullen de gasten uit Zwitser land tot 4 juli verblijven op het sport park van SV Milsbeek. In 2008 hebben de selecties van het dameskorfbal reeds kennis gemaakt met de spelvariant van Zwitserland. In dit weekend zal met de coaches/scheidsrechters van beide landen geëxperimenteerd worden met spelregels om zo qua spel weer dich- De Venrayse zwemmers Lisa en Dion Dreesens wisten op het NK in Eindhoven enkele successen te boe ken. De 17-jarige Dion Dreesens won op de 400 meter vrije slag een zilveren medaille. Op de 100 meter vrije slag werd hij derde en bij de sprint op de 50 vrij vierde. Met de estafetteploeg van Eiffel Swimmers-PSV wist hij in een spannende race op de vier maal 200 meter vrij het zilver te behalen. Dreesens werd door bondscoach Titus Mennen geselecteerd voor het nationaal team dat in juli deelneemt ter bij elkaar komen. Deze aangepaste spelregels worden tijdens gezamenlijke trainingen op zaterdag vastgesteld. Op zondag 4 juli worden de landenwed- strijden gespeeld tussen Nederland en Zwitserland. De landenwedstrijd begint voor onder 16 jaar om 12.30 uur en voor onder 19 jaar om 14.30 uur op het sportpark van SV Milsbeek. Vooraf gaande aan deze wedstrijden zal Spes 1 om 10.30 uur spelen tegen het reserve team van Zwitserland. aan het EJK in Finland. Daarnaast is hij als enige jongen geselecteerd voor deelname aan de Jeugd Olympische Spelen in augustus in Singapore. Lisa Dreesens verbeterde het Limburgs record op de 200 meter wisselslag met anderhalve seconde en bracht dit naar 2 minuut en 19 seconden en eindigde hiermee op de vijfde plaats. Ook op de 100 meter vlinderslag werd ze vijfde. Op de 50 meter vlinderslag en de 100 meter schoolslag werd ze achtste en op de 50 meter schoolslag negen de. Het open Limburgs kampioen schap Stratego 2010 wordt gehouden op zaterdag 26 juni in café Back in Time in Oostrum. Senioren en juni oren uit heel Nederland strijden die dag om de provinciale titels. Naast bekers en medailles zijn er ook spel len van Jumbo te winnen. Het kampi oenschap wordt gehouden door de Stratego Bond Nederland (SBN) en is bedoeld voor iedereen die dit spel van strategisch inzicht en bluf graag speelt. Er wordt gespeeld volgens het Zwitserse competitiesysteem. Het kampioenschap begint om 10.45 uur en inschrijven kan vanaf 10.00 uur. De prijsuitreiking is om 17.25 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon 06-51009751 of via e-mail strategobondnederland@gmail.com. Zie ook www.strategobond.nl.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18