FLE> TRONICS PEEL EN MAAS Donderdag 24 juni 2010 - Pagina 17 Frits Lucassen kiest voor SSS'18 Merseloop 2010 Tweede klasse H ATV Venray Het Alvertje Indeling damesvoetbal Tweede klasse Drie zeges Mike Teunissen Receptie dames BVV'27 Manual MGC Venray Jeugdafdeling en twee seniorenteams verder als nieuwe vereniging TV Kledingsponsors: Hoofdsponsors: Kledingsponsors: SPORT2000 Ysselsteyn in Brabantse vijfde klasse H°rtn'euws8& -infoi Wout Poels geeft visitekaartje af Wout Poels (rechts) samen met oud-ploeggenoot Reinier Honing in Lor- rain aan de start. De KNVB heeft de indeling voor het seizoen 2010/11 bekendge maakt. Venray treft in de hoofd klasse B zes nieuwe opponenten. Vijf clubs promoveren uit de eer ste klasse en Juliana'31 uit Mal den komt over van de hoofdklas se C. In de tweede klasse H staat de derby SSS'18 tegen Volharding weer twee keer op het program ma. Net als de hoofdklasse telt 2H voortaan veertien ploegen. In de vierde klasse F zijn Leunen, Oostrum en Sporting ST ingedeeld bij louter Limburgse clubs, veelal uit de omgeving van Venlo. Ysselsteyn is niet in de Limburgse vijfde klasse E (met Holthees en SV United) terechtgeko men. De nieuwkomer staat in de over wegend Brabantse klasse 5F. "Aan de ene kant wel jammer", zegt voorzitter Henk Jenniskens. "We missen nu de derby's tegen Hol- thees, Meterik en SV United. We zijn toch een Limburgse club en we heb ben met de Brabantse tegenstanders minder het derbygevoel." Ysselsteyn gaat geen stappen ondernemen. "Nee, onze jeugd speelt ook voornamelijk in Brabant. Daar hebben we goede ervaringen mee, er liggen prachtige sportparken. We zijn er eigenlijk vrij neutraal in", aldus Jenniskens. In de zesde klasse E treffen Merselo en SVOC'01 elkaar weer. Hoofdklasse B Blauw Geel DESK Deurne De Valk Dongen EHC Juliana'31 Meerssen OJC Rosmalen Papendrecht Schijndel UDI'19 UNA Venray Gemert, Baronie, EVV, JVC Cuijk en Dijkse Boys hebben de hoofdklasse B ingeruild voor de nieuwe topklasse. OSS'20 is gedegradeerd. Dus zes ver trekkers en evenzoveel nieuwkomers. Frits Lucassen speelt komend seizoen voor SSS'18. De 21-jarige vleugelaanvaller stopte een jaar geleden op het veld bij vierdeklas ser Leunen. Hij gaf toen de voorkeur aan het zaalvoetbal bij SV Venray in de topdivi- sie. Samen met Frank en Ruud Brands stapte hij onlangs over naar Lake Val ley, waardoor hij ook weer op het veld mag uitkomen. Lucassen leek weer bij de club in zijn woonplaats Leunen aan de slag te gaan, totdat tweedeklasser SSS'18 zich meldde. "SSS heeft con tact gezocht en ik ben op gesprek geweest. Het trekt me wel aan. Het is een hoger niveau en ik wil op het veld ook eens kijken waar mijn grenzen lig gen", zegt Frits Lucassen, die de laatste jaren de zaal prefereerde. Hij maakte deel uit van de selectie van Jong Oran je. "Nu ik voor SSS heb gekozen, ligt het iets anders. Overloon speelt twee de klasse en ik wil er vol voor gaan. Ik ben er een jaar uit geweest en ben eens benieuwd hoe het hogere niveau gaat bevallen. Ik heb er veel zin. SSS lijkt me een leuke en ambitieuze club." SSS'18 heeft afscheid genomen van drie spelers. Doelman Ales Jurcik is gestopt, Paul Janssen gaat zijn geluk beproeven bij hoofdklasser Venray en Paul Joosten doet een stapje terug. Naast Frits Lucassen trok de Over- loonse club nog drie nieuwelingen aan: keeper Remco Loeffen (JVC Cuijk), Ton Aben (Constantia) en Mark Philips (Olympia'18). Buurman Vol harding raakt Nermin Hamzic niet kwijt. De linkermiddenvelder woont in Roermond en hij overwoog over te stappen naar SVC 2000. Hamzic heeft besloten toch bij de Vierlingsbeekse tweedeklasser te blijven. Het parcours van de zaterdag 29 juni te houden Merseloop zal enkele uren een belemmering betekenen voor een deel van de inwoners van Merselo. Tussen 16.30 uur en 19.30 uur zal het niet mogelijk zijn om de route van deze loopwedstrijd te gebruiken, en dat geldt zowel voor auto, fiets als voor andere vervoermid delen. Het parcours is als volgt vastge steld: start in het voorste gedeelte van de Haag, vervolg via Grootdorp (kermisterrein)-Past.de Botstraat- Weth.Pubbenstraat-Grootdorp-Past. Vercoulenstraat-Coppelenberg-Groot- dorp (richting Venray)-Merseloseweg- Pas-Haag (richting Grootdorp) naar de Finish voor Den Tommes. Bij de kortere afstanden zal slechts een deel van dit traject gelopen worden. De deelnemers komen in verenigings gebouw Den Hoek bij elkaar voor inschrijving, kleedruimte en verdere verzorging. Op drie plaatsen langs dit parcours wordt een bevoorradings stand ingericht voor de deelnemers. Dit is bij Familie Willems (Past.Vercou- lenstraat), bij Familie Arts (Merselo- seweg) en bij Familie Wismans (Pas). Wellicht zijn dit mooie locaties om de deelnemers aan te moedigen. De orga nisatie verzoekt aanwonenden om de vlag uit te steken om zo de sfeer te verhogen en de deelnemers aan te moedigen. Jolanda Verstraaten, een van Neder lands topatleten in de atletiek, zal zaterdag 29 juni om 17.00 uur het startschot lossen bij de eerste Mer- seloop in Merselo. Zij heeft zich met name toegelegd op de middellange afstanden (3000 en 5000 meter) van zowel de steeplechase als de veldcross. Uit de eerste klasse D promoveer den Deurne, Blauw Geel (Veghel) en EHC (Hoensbroek). Het trio keert na respectievelijk een, drie en acht jaar terug in de hoofdklasse. Debutant is het Brabantse Dongen, dat in de eer ste klasse C gelijk aan kop eindigde met De Valk. Dongen greep de titel door de kampioenswedstrijd met 5-2 te winnen. De Valk uit Valkenswaard was er in 1974 al bij toen de hoofd klasse werd opgericht. Twee jaar later degradeerde de voormalige profclub, om na 34 jaar terug te keren. Juli- ana'31 is overgeplaatst uit de hoofd klasse C. De club Malden debuteerde afgelopen seizoen met de zevende plaats. Achates Baarlo Blerick Festilent Herpinia HVV Helmond Margriet Rood Wit'62 Someren Sportclub Irene SSS'18 Venlosche Boys Volharding Wilhelmina'08 De tweede klasse H is uitgebreid van twaalf naar veertien ploegen. Van afgelopen seizoen zijn nog zeven clubs over, waaronder SSS'18 en Vol harding. Voor het derde jaar op rij liggen er weer twee rasechte derby's in het verschiet. Van de zeven nieuw komers zijn er zes afkomstig uit de derde klasse. Someren is de enige degradant uit de eerste klasse. Uit de derde klasse C promoveerden kampi oen Baarlo en de nummer twee Ble- rick rechtstreeks. Sportclub Irene, dat als vijfde eindigde, wist na een lange reeks beslissingswedstrijden de stap omhoog te maken. Uit 3D komen kampioen HVV Helmond en achter volger Festilent uit Zeeland. De num mer vier Rood Wit'62 (Helmond) wist via de nacompetitie te promoveren. Vierde klasse F Belfeldia De geplande clubkampioenschappen op 10 juli komen te vervallen. Ere plaatsen ATV Venray atleten tijdens de gebiedsfinale In Kerkrade: jongens C. 100mtr. 3. Jasper van Die- lingen, 12.31 sec. 800mtr. 1. Mark Hofma. 2.1396min. 4x100m. 2. Richard Schlüter, Jesper Vrouwenvelder, Jasper van Dielingen, Sergio Reijnders, 12.31sec. 100m 2. Jasper van Dielingen 15.80 Kogel 2. Jesper Vrouwenvelder, 10.28 Discus 1. Jesper Vrouwenvelder, 32.03. Jongens D. 80m. 2. Max van Haren, 14.52sec. 4x80mtr. 3. Olle van den Boom, Max van Haren, Jona Pütz, Valentijn Ruiter. 45:81sec. Kogel, 1Olle van den Boom, 10.65mtr. Discus, 2, Max van Haren, 23.32mtr. Meisjes C. 80mtr. 2. Sandra Kleuskens, 10.19sec. Ver, 3. Sandra Kleuskens, 4.73mtr. Kogel, 2 Aukje Michiels, 8.69mtr. Eindklassering: Jongens C. 2e 5449 ptn. Jongens D. 6e 3456 ptn. Meisjes C. 8e 4030 ptn. Meisjes D. 5e 3175 ptn. Tijdens de derde pupillencompetitie- wedstrijd bij ATV Venray werd Demi Boom eerste in de meerkamp bij de meisjes pupillen C. Ereplaatsen Acht van Horst: Jeugd 13-17, 2.5 km. 2. Bo Brands, 10:58min. V55+, 5 km. 2. Rita Voets 1.26:11 45M, 10 km 1Peter Scheres 35.10 M50, 10 km. 1. Jack Niessen, 36.19 Uitslag halve marathon Gennep: ATV-lid Neiske Becks heeft haar favo- rietenrol bij het NK Junioren volledig waar gemaakt. en won in 01.04.10.. Bij de jongere categorieën reikte meerdere ATV leden tot vlak bij het NK-podium: Junioren B: 4. Anne Reintjes, 1:19:46u. Jeugd: 4. Imke van de Munckhof, 1:22:14u, 5.Nicky Teunissen, 1:23:36u Overige Uitslagen: 11. Stan Gorree (Jun-B), 1:08:24u, 17. Maikel Wismans (Jun-B), 1:11:19u 6. Marcel Meulendijks (H40), 1:09:10u, 7. Suzan van der Wijst (D24-Recr.), 1:23:37u. De jeugdcommissie houdt zaterdag 26 juni een koppelwedstrijd waar bij een jeugdlid vist samen met zijn vader, moeder, opa of oma. Aanvang 14.00 uur. Er wordt gestart met twee wedstrijden om de jeugdcup Noord Limburg, en wel op de vrijdagavond 25 juni in de vijver in Tienray en op vrijdag 2 juli in de vijver in Grubben- vorst. Aanvang 19.00 uur. Aanmel ding voor donderdag 24 juni 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.thee- uwen@home.nl. Uitslag tweede wedstrijd vijverko ning: 1) Harrie Theeuwen. 2) Peter Cuppen. 3) Rob Wijnhoven. 4) Piet Beijersbergen 5) Theo Hendriks. Uit slag tweede wedstrijd lentekoning: 1) René Wijnhoven. 2) Pieter Kunen. 3) Antoon Sanders. 4) Martien Voer- mans. 5) Will Berden. Uitslag eerste wedstrijd pickercompetitie: 1) Henk Theeuwen. 2) Frank van de Heuvel. 3) Math Denissen. 4) Antoon Langen- kamp. 5) Peter Beelen. Op zaterdag 26 juni is de derde wedstrijd om de len tekoning voor korte hengels. Aanvang 08.00 uur. Op zondag 27 juni is de tweede wedstrijd van het Pickerkam- pioenschap, aanvang 08.00 uur. Op dinsdag 29 juni is de vierde wedstrijd om de vijverkoning, aanvang 18.30 uur. Aanmelding kan tot uiterlijk don derdag voorafgaande aan de wedstrij den, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home.nl. HBSV Leunen MVC'19 Oostrum Quick Boys Sparta'18 Sporting ST SVEB VCH Venlo VOS De KNVB heeft de vierde klassen weer aardig door elkaar gehutseld. Vorig seizoen troffen de regionale clubs vooral Brabantse opponenten. De vierde klasse F bestaat nu voorna melijk uit verenigingen uit de omge ving van Venlo. Leunen is samen met SVEB en Swolgense Boys (dat met TOP'27 is gefuseerd tot Sporting ST) overgebleven uit 4G. Uit 4F komen MVC'19 en Sparta'18 terug. Vijf ploe gen zijn afkomstig uit 4E: Belfeldia, HBSV Quick Boys, Venlo en VOS. Er zijn twee nieuwkomers. Oostrum werd kampioen in de vijfde klasse F en VCH wist via extra promotieduels te promoveren uit de vijfde klasse E, waarin de Blerickse club als twee ein digde. De noordelijke verenigingen Milsbeek, Montagnards, Olympia'18 en Stormvogels zijn ingedeeld in 4H met Brabantse tegenstanders. Vijfde klasse E DEV-Arcen Egchel EWC'46 FCV Holthees Koningslust Melderslo Meterik Resia TSC'04 SV United De vijfde klasse E telt slechts elf clubs. Het Zuid-Limburgse Huls trok zich op het allerlaatste moment terug uit de vijfde klasse. Voor de KNVB was het te laat om nog een extra promo tiereeks te organiseren voor zesde- klassers. Vandaar dat 5E een club min der telt. Zes ploegen zijn afkomstig uit 5F: DEV-Arcen, Holthees, Melder- slo, Meterik, Resia en SV United. Drie clubs zijn in de vijfde klasse E geble ven: Egchel, FCV en Koningslust. Uit de vierde klasse degradeerde TSC'04 en EWC'46 is de enige promovendus. De club uit Well won de nacompetitie in de zesde klasse E. Vijfde klasse F Bavos De KNVB heeft de competitie-inde ling voor de hoogste klassen van het damesvoetbal bekendgemaakt. Eerste klasse D Almania DESK FC Gelre Koninklijke UD Prinses Irene RKHVV 2 RKSVO SC 't Zand Sparta'25 SSS'18 Varsseveld Venray Amstenrade De Willy's Gemert Herpinia Nooit Gedacht RKVVL/Polaris Reuver SNA Someren Spcl.WVV Venray 2 Vesta Wielrenner Mike Teunissen uit Ysselsteyn heeft afgelopen week drie wedstrijden gewonnen. Het criteri um in Weert won hij door in de laat ste ronde weg te rijden bij zijn drie vluchtmakkers, met wie hij 20 kilome ter voor het einde uit het peloton was ontsnapt. In Valkenswaard werd hij districts kampioen tijdrijden door Danny van Poppel met zes seconden te verslaan. Afgelopen zaterdag won hij in het Luikse Romsée. Na twintig kilometer wedstrijd ontsnapte hij samen met Daan Olivier en het peloton werd op een achterstand van meer dan twee minuten gereden. Een sprint zou de beslissing moeten brengen en hierin toonde Mike zich overduidelijk win naar en won deze wedstrijd met een tiental meters voorsprong. De over winning in Romsée was alweer zijn achtste overwinning dit seizoen. De voetbalsters van BVV'27 krijgen ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in de zesde klasse op vrijdag 2 juli door het bestuur een receptie aangeboden. In de kantine van de Blitterswijckse voetbalvereni ging heeft iedereen van 20.00 tot 21.30 uur de gelegenheid de speel sters en de begeleiders te feliciteren met het behaalde resultaat. Uitslagen D jeugd Manual-Eurotech Bevo 5-20 D jeugd Manual-Blerick 11-11 Heren C Manual-Loreal 24-10 Heren B Loreal-Manual 5-32 Dames B Manual-Wittenhorst 8-26 Heren B Manual-Swift 2000 17-18 Dames Manual-Eurotech Bevo 19-28 Heren Manual-Wittenhorst 13-28 Programma zaterdag 26 juni Heren C lentecup in Susteren Griendtsveen Handel Lierop Milheezer Boys Neerkandia Olympia Boys ONDO PVV SJVV SPV Ysselsteyn De KNVB houdt bij de indeling geen rekening met provincie- of gemeentegrenzen. Zo kan het gebeu ren dat de Peeldorpen Griendtsveen en Ysselsteyn als enige Limburgse ploegen in een Brabantse klasse terecht komen. De voetbalbond geeft aan dat qua afstanden 5F gunstiger is voor zowel Griendtsveen als Yssel- steyn. Theoretisch zou een van deze clubs nog naar het Limburgse 5E kun nen, omdat hier een plek vrij is. Maar dat verzoek zal wellicht niet worden ingewilligd. De vijfde klasse F telt liefst vijf promovendi: ONDO, Olym- pia Boys en PVV komen uit de zesde klasse D en Handel en Ysselsteyn uit de zesde klasse E. Neerkandia is de enige degradant uit de vierde klasse. Zesde klasse E Astrantia De Willy's Elsendorp Fiducia HRC'27 Lottum Menos Merselo Sambeek St. Hubert SVOC'01 De zesde klasse E is ingekrompen van dertien naar elf ploegen. Handel, EWC'46 en Ysselsteyn promoveer den naar de vijfde klasse. Hiervoor is alleen degradant St. Hubert in de plaats gekomen. Merselo en SVOC'01 komen elkaar weer tegen in de onder linge derby. De zesde klasse bestaat nog slechts uit zes poules: A tot en met F. Dit zouden er eigenlijk acht moeten zijn, zoals in de vierde en vijfde klasse. Door fusies en clubs die voor het recreatieve voetbal kiezen, wordt de spoeling steeds dunner. Dit seizoen komt daar de topklasse plus de uitbreiding van de eerste en twee de klasse, van twaalf naar veertien clubs, bij. Dit leidde tot een extra pro- motiegolf waardoor er nog 69 zesde- klassers overblijven. De KNVB heeft drie poules van elf en drie van twaalf geformeerd. Op het 45+ toernooi van Appel scha heeft Jan Engels na barrage tegen Duno-speler Peter Groeneveld de tweede prijs gewonnen, nadat beiden na de vier reguliere ronden op 97 sla gen waren geëindigd. Winnaar werd clubgenoot Mees Bouwman van De Putters met 91 slagen. Engels scoorde met 21 slagen de laagste ronde van het toernooi. In de districtscompetitie heeft Venray in Nuth een zware neder laag geleden. Het thuisspelende Zicht Nirve bleek op alle fronten beter en dat bleek ook uit het nieuwe teamre cord van 369 slagen, dat de gastheren wisten te realiseren. Uitblinkers van de dag waren Kevin Weijermans (88 slagen), die met een rondje van 19 (slechts één misser) meteen de toon zette en Osman Uzunyol, die met 87 slagen de beste speler van de dag werd. Tegen zoveel geweld was het Venrayse team niet opgewassen, dat wel een rede lijk constante wedstrijd speelde, maar over de hele linie te hoog. Alle vier ronden gingen dus verloren en zodoende valt er op de uitslag 3 - 0 (8 - 0) met de score 369 - 442 niets af te dingen. Toch speelden vooral Gerrit Vermeulen met 100 slagen en 22 als laagste ronde en Harrie Lenssen met 102 slagen een prima wedstrijd. In de onderlinge competitie speelde Harrie Lenssen tegen Jo Litjens een goede wedstrijd en won zonder problemen met 6 - 0 en 78 slagen met 25 als laag ste ronde. Leo Wilms (77 slagen) ver raste koploper Gerrit Janssen (79), die toch een constante wedstrijd speelde, met 4 - 2, nadat Wilms zich in de eer ste twee omlopen zich met rondjes 23 en 24 de sterkere had getoond. Beide scores betekenden voor Wilms verbeteringen van zijn beste seizoen prestaties. Piet van der Elst begon sterk aan zijn wedstrijd tegen Bets Wilms met een rondje 27, dat tevens zijn beste seizoenprestatie betekende. Daar had Bets Wilms geen afdoende antwoord op. Ook in de tweede ronde bleek Van der Elst sterker dan zijn opponente. Jammer genoeg voor hem ging raakte hij in de laatste ronde het spoor bijs ter en daar wist Bets Wilms van te pro fiteren, zodat Van der Elst zijn eerste winstpartij (4 - 2) van het seizoen te pakken had. Jan Engels speelde een zeer matige wedstrijd tegen Jan Lit- jens, al was zijn start van 24 slagen en rondewinst nog veelbelovend. In de tweede ronde kwam Jan Litjens net te kort voor rondewinst. In de derde ronde zakte Engels finaal door het ijs met een 32-er, waar Jan Litjens gretig van wist te profiteren, maar moest toch een 2 - 4 nederlaag incasseren. In de inhaalpartij tussen Bets Wilms en Leo Wilms waren beide spelers precies aan elkaar gewaagd, getuige de eindscore van 90 - 90, maar twee maal rondewinst voor Leo zorgden voor een 4 - 2 zege. In de stand had de nederlaag van Gerrit Janssen geen gevolgen. Hij blijft leider met 4,5 punten. Voor Jan Engels waren de druiven zuurder. Hij zakte door zijn matige score naar de vierde plek met 8 punten en zag zich gepas seerd door Huub Straatman (6,5) en Leo Wilms (7,5), die ook nog allebei een wedstrijd tegoed hebben. Bij de dames wist Bets Wilms (14 punten) haar voorsprong op haar concurren ten Jo Litjens en Fieke van Ham te ver groten tot 9 punten. Wat de supporters van wielren ner Wout Poels uit Blitterswijck al lang wisten, heeft de talentvolle 22-jarige renner tijdens de negen dagen durende Ronde van Zwit serland laten zien. Zowel in de zware bergetappes als in de tijdrit fietste hij met de besten der aarde mee. Wout Poels, die voor de Vanca- soleilploeg koerst als profwielrenner, spreekt over negen geslaagde dagen. De Blitterswijckse coureur gaf in de Na twee jaar komt er een einde aan het zaalvoetbal onder de vlag van SV Venray. Door de financi- ele perikelen valt niet alleen het eerste team uit elkaar, maar is de complete vereniging meegesleurd in de val. Afgelopen zondag vond de oprichtingsvergadering plaats van TV (Topzaalvoetbal Venray). De nieuwe vereniging neemt de talentvolle jeugdafdeling over plus twee seniorenteams (Venray 2 en 9). Door Henk Willemssen Eind mei valt het doek als Frank Brands, Ruud Brands en Frits Lucas- sen overstappen naar Lake Valley en de complete staf het bijltje erbij neer gooit. Alle betrokkenen wilden toen niet reageren. Behalve SVV-voorzitter Sjef Keijzers, die de enige woordvoer der is. Hij zegt erg teleurgesteld te zijn in de spelers, die niet willen wachten op een reddingsplan. Nu blijkt dat de spelers niet alleen de winstpremie moeten inleveren. Het financiële pro bleem blijkt veel groter te zijn. Op zaterdag 29 mei krijgt de delegatie van de zaalvoetbaltak te horen dat het budget voor komend seizoen met 35 procent wordt ingekrompen. Dat is voor coach Jos van Gerven onac ceptabel, evenals voor teammanager Hennie Hanen, bestuurslid Freek Smals en enkele andere kaderleden. Zij besluiten hun functies per direct neer te leggen. Twee dagen later, op maandag 31 mei, worden de spelers geïnformeerd. Zij krijgen te horen dat de staf is opgestapt en dat het budget met een derde omlaag moet. De spelers wordt gevraagd nog een week te wachten, omdat er aan een noodplan wordt gewerkt. Daags erna vertrekt Frank Brands naar Lake Valley. Ruud Brands en Frits Lucassen volgen al snel. De zaak raakt in een stroom versnelling en de gehele vereniging loopt leeg. Dertig spelers verhuizen naar Lake Valley, een team stapt over naar Venrode en een ander team sluit zich aan bij ZVV Leunen. Op 15 juni sluit de overschrijvingstermijn en er zijn spelers - Venray telde tien seni orenteams - die nog geen onderdak hebben gevonden. Dat hoeft geen probleem te zijn omdat de zaalvoet balclub SV Venray formeel wordt opgeheven. Zodat spelers zich nog altijd kunnen aansluiten bij een ande re club. Van het eerste team heeft bijna iedereen een vereniging gevonden. Jeffrey Geurts keert terug naar Ami- citia, Egon Claessen gaat naar Arcan, jeugdinternational Eloy Linke verkast naar de nieuwe topdivisionist ZSW uit Wijchen, Issam El Ouadi kiest tus sen FSG of een avontuur in België en doelman Martin Michels heeft over schrijving aangevraagd naar ZVV Leu nen. Samir El Ghoul blijft mogelijk bij TV. Tijdens de oprichtingsvergadering is zondag het nieuwe bestuur geko zen onder leiding van voorzitter Han Zwitserse bergen zijn visitekaartje af. Hij won tijdens de koninginnenrit de bergtrui, klasseerde zich uiteindelijk als 37ste in het algemeen klassement en als tweede in het bergklassement. En zaterdag verraste hij iedereen door negende te worden tijdens de tijdrit, hij fietste sneller dan zevenvoudig Tourwinnaar Lance Armstrong. Poels: "De eerste dagen van de ronde verlie pen goed. In de finale kon ik bergop Slooter. De andere vier bestuursleden zijn: Nico Jakobs (secretaris), Chico Bos (penningmeester), Loed Arts (senioren) en Hans van den Bekerom (jeugd). De clubkleuren zijn hetzelfde als die van voorganger TV/Sportijn, dat twee jaar geleden opging in SV Venray. Een wit shirt, blauwe broek en witte kousen. TV hoopt dat de hoofdmacht de plek van Venray 2 in de eerste divi sie kan innemen. Omdat TV een nieu we vereniging is, is het de vraag of de KNVB deze wens kan inwilligen. Het raamwerk van het eerste team bestaat uit spelers van de reserves. Lesley de Sera en Tom Tamineau blijven aan als trainer-coaches. Hoofdcoach Jos van Gerven keert terug bij de jeugdafde ling. Hij neemt komend seizoen de D's onder zijn hoede. Mogelijk dat hij ook weer bij de KNVB als districtstrainer aan de slag gaat. Van Gerven vindt het onterecht dat de vertrokken spelers de zwarte piet krijgen toegespeeld. Ze zouden voor een paar honderd euro zijn gaan lopen. "Ook ik ben enorm teleurge steld. Maar ik kan de spelers begrij pen. Ze zijn pas heel laat ingelicht. We hadden al een begroting die minimaal was voor hoofdklasse begrippen. Daar komt die forse inkrimping nog eens bovenop. Dan is er geen representa tief team voor het allerhoogste niveau samen te stellen. We hadden al geen keeper meer en we konden helemaal niets extra's doen." Half april wordt de zaalvoetbaltak door SV Venray inge licht over de penibele financiële toe stand. Door de slechte economische situatie zijn veel sponsors afgehaakt bij de businessclub. Op dat moment gaan de alarmbellen nog niet rinkelen. "Ik heb steeds geloofd dat we er wel uit zouden komen. Op welke manier dan ook", zegt Jos van Gerven. Op zaterdag 29 mei barst de bom als de kille cijfers op tafel komen. "Iedereen die er bij was, heeft toen zijn functie neergelegd. Met zo'n krap budget wilde ook ik niet doorgaan. De ambi ties om volgend seizoen een stapje omhoog te maken, kunnen we zo nooit waarmaken." Teammanager en secretaris Hennie Hanen ziet zijn 'levenswerk' in elkaar storten. Vijfentwintig jaar stond hij dag en nacht klaar om zaalvoetballend Venray op te stuwen naar de top. Na een jaar topdivisie is alles over. "De klap is enorm hard aangekomen", zegt Hanen. "We hadden alles zo goed voor elkaar, behalve de financiën. Daarop is het volledig misgegaan. De gehele vereniging valt in een keer uit elkaar." Net als Van Gerven vindt ook Hennie Hanen dat eerder actie ondernomen had moeten worden, nadat half april de seinen op rood waren gezet. "We zijn te goeder trouw geweest. We heb ben ten onrechte gedacht dat het alle maal goed zou komen." Ook hij neemt de vertrokken spelers niets kwalijk. "Nee, want wat maanden daarvoor niet lukte, zou dat in een week wel worden opgelost?", vraagt hij zich af. Hennie Hanen bekleedt voorlopig aanvallen. Erg gaaf om te doen in zo'n sterk deelnemersveld. Ik finishte dan ook vaak in de eerste groep met alleen maar toppers. In de koninginnenrit zat ik in de vroege vlucht. We kregen deze dag drie cols voor de kiezen. Op de eerste twee cols kwam ik als eerste boven. Dat leverde mij het bergklasse- ment op. Uiteindelijk werden we op de laatste klim teruggepakt, maar na de finish mocht ik de bergtrui in ont- geen functie meer in het zaalvoetbal. Alhoewel hij over veel kennis en uit stekende contacten in het wereldje beschikt. Wel blijft hij als adviseur aan TV verbonden. "Nee, zeker het eerste jaar ambieer ik geen enkele functie meer. Daarvoor is de klap te hard aangekomen. Ik ben blij dat er met een nieuwe vereniging een doorstart komt. Daar wil ik op de achtergrond mijn steentje aan bijdragen." Jos van Gerven kijkt met gemengde gevoelens terug op het kortstondige huwelijk met SV Venray. "Er was te weinig draagvlak en betrokkenheid voor het zaalvoetbal", vindt Van Ger- ven. "Het vertrouwen in het bestuur was ook weg. Daarnaast liepen de visies van de beide jeugdafdelingen uiteen. Dat zorgde voor afstand." Toch heeft de coach er geen spijt van de SUMmAETg roep B.V. Personato Werving Selectie Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen Art.com Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal S/AmRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair De Aanpak Bouwservice B.V. De Lekkernij -'tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen vangst nemen. De dag erop verloor ik helaas de trui weer, waar ik erg van baalde. De rest van de etappes gingen goed en ik voelde me ook sterk. Het hoogtepunt in de ronde was de afslui tende tijdrit die ik met een negende plek afsloot, zeven seconden sneller dan Lance Armstrong. Ik kan dan ook met een tevreden gevoel terugkijken op de Ronde van Zwisterland." Zon dag start de Blitterswijckse renner op het "Nederlands kampioenschap. Hij is vol vertrouwen: "Maar eens kijken wat we hier kunnen klaarspelen." samenwerking. "Nee, twee jaar gele den was het zelfs noodzakelijk. Op commercieel en financieel gebied konden we profiteren van de busines sclub van SV Venray. Zonder die steun hadden we nooit kunnen doorgroeien naar de topdivisie. Heel jammer, dat het na een jaar al is afgelopen." Dat de jeugdafdelingen van het veld en de zaal niet op een lijn zitten, heeft de breuk bespoedigd. Daarnaast is er geen opvolger voor Freek Smals in het hoofdbestuur van SV Venray. Jos van Gerven is vanaf het begin betrokken bij de jeugdafdeling. "De basis van de nieuwe vereniging is de jeugd. Er zit ten grote talenten bij. Het zou dood zonde zijn de jeugdafdeling verloren te laten gaan. Het is ook beter dat we zelfstandig verdergaan. We maken met TV een nieuwe start. ereniging kan een mooie toekomst tegemoet gaan." Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hoogma Advies BV Hotel Asteria Hypotheeshop, Venray ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" PG Group BV Peelrand Makelaardij B.V. Restaurant de Beejekurf Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Steenhandel Kusters Sterke Tekst Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Wonen Venray ZR Accountants en Adviseurs SV Venray stoot zaalvoetbaltak af m m MEMBERS VAN •S ^Venray

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17