Gemeente Venray BenWde boer op BenW bezoeken schoonmaakopleiding Woningmarktonderzoek; doe mee! Kijk ook op www.venray.nl Denk aan de reclame vergunning Gezondheidsklachten door eikenprocessierups PEEL EN MAAS Donderdag 24 juni 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Betaal uw parkeergeld achteraf, dan betaalt u nooit teveel! Meld u nu aan voor belparkeren via www.venray.nl. Brandweertips Laat het WK niet in rook opgaan Om iedereen ruim de gelegenheid te geven de enquête in te vullen, is de reactietijd verlengd tot maandag 28 juni. Vul voor deze datum de enquête in een laat uw mening horen over wonen in gemeente Venray. Hartelijk dank voor uw medewerking! Een aantal weken geleden heeft u een uitnodigingsbrief ontvangen voor deelname aan het woningmarktonderzoek van de gemeente Venray. Om een zo goed mogelijk beeld te krijgen van de actuele situatie op de woningmarkt is het van groot belang dat zoveel mogelijk mensen meedoen aan het onderzoek. Het onderzoek moet per dorp of wijk antwoord geven op vragen over hoe tevreden men is met de huidige woonsituatie, of de inwoners verhuisplannen hebben en wat voor soort woning zij dan wensen. Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 25 wegen en kunnen binnen een paar uur klachten veroorzaken. De klachten kunnen van persoon tot persoon sterk verschillen. Je kunt last krijgen van: - (hevige) jeuk, bultjes, blaasjes, roodheid ofeen huidontsteking - rode,dikke en/ofontstokenogen - een loopneus, kriebel in de keel, hoesten, moeilijkslikken, kortademigheid - duizeligheid, braken, koorts, een algeheel gevoel van malaise. Wat te doen bij klachten Bent u in aanraking gekomen met de brandharen, voorkom dan dat ze zich verder over het lichaam ver spreiden. Ga niet krabben ofwrijven, maar strip de huid met plakband. Spoel huid en ogen schoon met lauw water en was uw kleding op 60 °C. Meestal verdwijnen de klachten binnen enkele dagen tot twee weken vanzelf. Bij jeuk kan een zalf op basis van menthol helpen. Ga met ernstige klachten naar de huisarts. Meer weten? Bel voor meer informatie met de GGD Noord- en Midden Limburg, (077) 85 04 848 (toets 4) of kijk op www.ggdnml.nl. Hebt u vragen over bestrijding van de eikenprocessierups, neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente. Bovenstaande informatie is terug te vinden op www.venray.nl Direct naar...> Veelgestelde vragen. Het WK-voetbal 2010 is bezig en bij het ter perse gaan van deze gemeentepagina hopen nog vele oranjefans dat het Nederlands elftal op 11 juli in de finale staat. De oranjegekte is in alle hevig heid losgebarsten en menigeen bekijkt de wedstrijden gezamenlijk in de sportkantine, het café of thuis. Voor de brandweer aanleiding om de brandveiligheid van deze versierde ruimtes onder de aandacht te brengen. Veiligheid begint bij het bewust stilstaan en nadenken over de mogelijke risico's van het aanbrengen van de oranje versierselen. Controleer daarom of u de juiste versieringsmaterialen gebruikt en op de goede manier, houd rekening met de brandbaarheid, bevestiging, hoogte van ophangen en de hoeveelheid versieringmateriaal. Moeilijk brandbaar Alle versieringen moeten van moeilijk brandbare materialen gemaakt zijn en mogen bij brand geen overmatige rook of druppelvorming geven (dit staat op de verpakking aangegeven). Houd versieringen op minimaal 50 centimeter afstand van spotjes en andere apparaten. Houd rekening met de bereikbaarheid van uw straat of buurt voor brandweer en ambulance. Test uw materiaal U kunt bij twijfel zelftesten ofversieringsmateriaal brandveilig is. Doe dat op een veilige plaats in de buitenlucht: - Neem een monster (5 x 25 cm.) van het materiaal en houd één uiteinde hiervan in een vlam van een lucifer of aansteker. - Wanneer het proefstuk vlam heeft gevat (of na 5 seconden) neemt u de ontstekingsbron weg. - De vlammen moeten nu direct doven. Indien dit niet het geval is, ofals er brandende druppels zijn vrijgekomen, heeft het materiaal bijna zeker niet de vereiste brandvertragende kwaliteit. Regels ondernemers Ga na hoeveel mensen u in uw horecagelegenheid binnen mag hebben. Zorg dat de vluchtwegaanduiding en de noodverlichting goed zichtbaar zijn en door de versieringen niet aan het zicht worden onttrokken. Ook de uitgangen en vluchtwegen moeten vrij zijn van obstakels. Het is immers noodzakelijk dat, bij een calamiteit, iedereen het gebouw snel en veilig kan verlaten. De exacte brandveiligheidseisen kunt u terugvinden in uw gebruiksvergunning. Advies Samen met u maken we Venray mooier. Heeft u plannen die betrek king hebben op aanpassing van uw pand of reclame? Neem even contact op met de gemeente. Zij kan u adviseren en ondersteunen. Meer informatie over het vastgestel de reclamebeleid kunt u vinden op www.venray.nl. Natuurlijk kunt u voor meer informatie ook telefonisch contact opnemen met afdeling Publieks-diensten, telefoon: (0478) 52 33 33. Het bestuur van de Venrayse afdeling van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) had de burgemeester en wet houders uitgenodigd voor een kennismaking. De ontmoeting vond plaats op het varkens- houderijbedrijfvan de familie Cornelissen in Leunen. Na een kort welkom en een voorstel rondje vertelde voorzitter Diederik Nijenhuis over de LLTB en haar toekomstvisie. Daarna gaf Pieter Cornelissen een toelichting op het ontstaan, de historie en de toekomst van zijn bedrijf. Ooit had hij plannen om het bedrijffors op te schalen op een nieuwe locatie in een Landbouw Ontwikkelings Gebied (LOG) tegen over het bestaande bedrijf. Wegens Burgemeester en wethouders van Venray moesten tijdens hun we kelijkse werkbezoek de handen uit de mouwen steken. Ze waren te gast bij Propers BV, het bedrijf van Patrick Arts en Camile Peters. Ze werden door de cursisten ingewijd in het betere schoonmaakwerk. Propers BV is zo'n 15 jaar geleden opgericht door de beide directeuren/ei genaren. Het bedrijf kent drie bedrijfstakken. Het richt zich op het leveren van schoonmaakdiensten en op woning- en projectstoffering. Sinds kort is er een opleidingspoot bijgekomen. Deze nieuwe ontwikkeling bij het bedrijf was de aanleiding voor het werkbezoek. Het gaat hierbij om een leer-werk traject waar leerlingen na het praktijkonderwijs terecht kunnen voor een opleiding tot AKA (Arbeidsmarktgekwalificeerd Assistent). Na afronding hiervan kunnen ze doorstromen naar een MBO opleiding. De cursussen zijn kleinschalig, praktijkgericht en laagdrempelig. Cursisten worden individueel begeleid waarbij de persoonlijke aanpak voorop staat. Er wordt met veel ernst maar vooral ook met veel plezier gewerkt. Uniek concept "Propers bedenkt slimme oplossingen om mensen een kans te geven op een erkend diploma. En daarmee vergroten de cursisten hun kans op een plek op de arbeidsmarkt. Een voor Nederland uniek concept in de schoon maakbranche", aldus Twan Jansen. De wethouder ziet goede mogelijkheden voor samenwerking met de gemeente voor mensen met een uitkering die een afstand tot de arbeidsmarkt hebben. Nu de werkzaamheden van Centrum op de schop langzaam tot een tevreden einde gebracht worden, investeert menig pand- eigenaar en winkelier in zijn pand en reclamevoering. Dit alles resulteert in een bijzonder fraai centrum, dat vele lande lijke centra ver achter zich laat. Echter, niet iedere ondernemer beseft dat voor het wijzigen en/ of aanbrengen van gevels en reclame-uitingen een vergunning nodig is. U of uw reclamebureau dienen hier zelf voor te zorgen. Een bouw- en/of reclamevergunning geeft u zekerheid dat hetgeen u aanbrengt ofwijzigt, voldoet aan het gemeentelijke beleid en voorkomt dat u alsnog zaken moet verwijderen of aanpassen tegen bijkomende kosten. veranderende regelgeving ging dat niet door. Onlangs is toch gestart met de bouw van een kleinere stal op deze nieuwe locatie. De onder nemer gaf aan niet ontevreden te zijn met de kansen die hij krijgt in Venray. Wel duren zaken in zijn visie soms lang en zijn er veel regels waaraan de veehouderij zich moet houden. Tussen de varkens Gekleed in een overall mochten de heren daarna het hele bedrijf bekij ken. Van kraamhok, biggenopfok, dragende zeugen tot afmeststallen. Lopend door de stallen maakten de varkens burgemeester Hans Gilissen pijnlijk duidelijk dat het de dieren niet uitmaakt op wiens voeten ze gaan staan... Buiten bekeken de collegeleden een bezinkvijver; een maatregel in het kader van Bouwblok Op Maat (BOM+), en een luchtwasinstallatie die stofen ammoniak afvangt. Informatief en leerzaam Wethouder economische ontwikke ling Jan Loonen: "Het was een zeer informatief en leerzaam bedrijfs bezoek. We hebben echt kunnen zien hoe het in de praktijk werkt. We hebben kennisgemaakt met de lokale LLTB-bestuurders en met elkaar van gedachten gewisseld over actuele ontwikkelingen in de sector. Denk aan ontwikkelingsruimte, grondclaims en marktmacht. Al met al was deze ontmoeting zeer de moeite waard." De eerste eikenprocessierupsen van ditjaar zijn gesignaleerd. De brandharen van deze rups kunnen vervelende gezondheids klachten geven. Hieronder vindt u meer informatie. De eikenprocessierups is de larve van een nachtvlinder en komt in april en mei uit de eitjes. Samen vormen ze grote nesten op de stammen of dikkere takken in voornamelijk eikenbomen. Na een tijdje krijgen de rupsen brandharen die je met het blote oog niet kunt zien. Het is een verdedigingsmechanisme van de rups; bij aanraking 'schiet' hij zijn brandharen af. Mensen kunnen ermee in aanraking komen als zij onder besmette bomen lopen of fietsen en als die bomen vlakbij hun huis staan. Bestrijding De gemeente bestrijdt de rups dit jaar met een biologisch middel dat met een blazer in de bomen wordt gespoten. De spuitnevel komt op het blad en door het eten van het blad krijgen de rupsen het middel binnen en sterven. Deze behandeling is alleen succesvol als de larven net uit het ei zijn. Alle bomen waarin vorig jaar de eikenprocessierups is geconstateerd, worden op deze manier behandeld. Daarna is bestrijding alleen mogelijk door de nesten op te zuigen, weg te branden of in te spuiten met lijm. Gezondheidsklachten De pijlvormige brandharen van de eikenprocessierups dringen gemak kelijk in de huid, ogen en lucht- adv. week 25.indd 15 23-06-2010 1

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15