Kermis in Merselo Dertiende editie Caselse Bierfeesten Concert op zondagochtend Theaterstuk HOT Klassiek op Locatie 2010 Beeld opnieuw vernield k 1 1 I :'T- PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 24 juni 2010 - Pagina 11 Liefhebbers van bluegrass, cajun, zydeco en folk komen deze zomer in Overloon ruim aan hun trekken in open luchttheater Victoriaklef. Daar wordt op zaterdagavond 26 juni en zondagmiddag 27 juni een countryfestival gehouden. Op zaterdagavond is de band Calyx te gast met het theaterpro gramma The History of Country Music. Calyx won in 2007 de Dutch Country Music Award voor Concert van het Jaar voor dit pro gramma, dat de ontwikkeling van de countrymuziek vanaf 1920 tot nu toont en een inzicht geeft in de verschillende stijlen binnen het genre. Daarbij worden echte countryinstrumenten gebruikt zoals de fiddle, vijfsnarige banjo, dobro en autoharp. In 2009 won Calyx nogmaals de hoofdprijs toen het gelijknamige album werd uitgeroepen tot album van het jaar. The History of Country Music is een aaneenschakeling van der tig bekende songs en verhalen, met videobeelden die het publiek de historische, culturele en socia le achtergronden van countrymu- ziek tonen. In het voorprogramma speelt John Schets. Hij is een singer en songwriter van Nederlandse bodem en geeft een eigen kijk op countrymuziek. Op zondag wordt het allemaal iets frivoler. De band Babes in the Grass bestaat uit drie dames die met hun mengelmoes van folk, bluegrass, 'gouwe ouwen' en een flinke dosis humor een sfeer weten te scheppen waar de meest verstokte pessimist nog vrolijk van zou worden. Op luch tige wijze bezingen en bespreken de dames onderwerpen als diëten, liefdesverdriet, schoonmoeders, knellend ondergoed en gokversla ving. Aansluitend treedt het duo Heartstrings op. Zoals de naam al doet vermoeden, spelen Elly Beurskens en Bruno van Hoek hun muziek simpel en recht van uit het hart. Ze gebruiken daarbij de snaarinstrumenten die typisch zijn voor de ouderwetse country en bluegrass: banjo, dobro, man doline en gitaar. De muziek is in de traditionele duet stijl van bij voorbeeld de Louvin Brothers en de Lilly Brothers. Modernere stukken maken ook deel uit van hun repertoire, maar worden op zo'n manier vertolkt dat het toch in de gehele sfeer past. De focus ligt op de samenzang, hun inven- Babes in the Grass tieve manier van het bespelen van de instrumenten, de variatie in de keuze van nummers en een sobere maar smaakvolle benadering van Amerikaanse countrytraditie. Niet alleen in de Nederlandse country-, folk- en bluegrassscene is Heart strings bekend, ook in Duitsland, Denemarken en de Verenigde Staten hebben ze op het podium gestaan en ze zijn regelmatig in Engelse folk- en bluegrasscafés te vinden. Kaarten voor deze concer ten zijn te koop bij Plus, café Bos en Berg en het oorlogsmuseum in Overloon en, zolang de voorraad nog strekt, ook vanaf een halfuur voor aanvang aan de kassa van het openluchttheater zelf. Ook is er een passepartout te koop voor zowel de zaterdag en de zondag. Merselo staat van 26 tot en met 29 juni weer in het teken van de jaarlijkse kermis. Ook dit jaar heeft het kermiscomi- té, in samenwerking met café Den Tommes, een programma uitgewerkt met voor elk wat wils. Bijzonder is dat de hoogmis, in het verleden de start van de kermis in de dorpen, dankzij de medewerking van het kerkbe stuur ook daadwerkelijk op de zondagmorgen wordt opgedra gen. Op de zaterdag wordt voor het eerst de Merseloop georga niseerd, een loopwedstrijd voor recreanten in alle leeftijdscatego rieën over verschillende afstan den, met de 10 kilometer als lang ste afstand. Inschrijving daarvoor is mogelijk tot 16.30 uur in ver enigingsgebouw Den Hoek. Meer informatie is te vinden op www. merselo.dorpenvenray.nl/mer- seloop. Via deze site is inschrijving ook mogelijk. Na de prijsuitrei king van deze wedstrijden wordt de kermis geopend. Op het terras bij café Den Tommes speelt het orkest Random. De zondag begint met de hoogmis om 10.15 uur, met aansluitend het kermiscon- cert door fanfare St. Oda. De zon- dagmiddag is een familiemiddag bij uitstek met de kermisattracties, schminken en een ballonnenkun- stenaar. In de namiddag speelt op het terras het orkest Part-time. Maandagmiddag 28 juni start de kermis met de kinderspelen, waarvoor dit jaar een samenwer king tussen de volwassenen en kinderen centraal staat. Samen moeten zij het parcours van de 'blinddoekenrace' zonder fouten afleggen in een zo kort mogelijke tijd. Aansluitend worden er pan nenkoeken gegeten. De dorps raad nodig daarvoor met name de 'nieuwe' inwoners van Merselo uit, zodat zij in een ongedwongen sfeer kennis kunnen maken met hun dorpsgenoten en natuurlijk ook met de kermis. In de vroege avond speelt het orkest Met Mate. De dinsdagavond staat in het teken van het 'onbekende talent; Merselose artiesten kruipen in de huid van hun idool en vertol ken de zangkwaliteiten van deze zanger of zangers in een sound- mixsessie. De avond wordt afge sloten met een optreden van de Sevenumse groep Da ma Zoeë. De wedstrijden van het Nederlands elftal zijn op een groot scherm te volgen op het kermisterras. Het Venrayse kerkdorp Castenray staat zondag 27 juni weer in het teken van de Caselse Bierfeesten. Het thema van dit jaar is Duitse bier feesten. Het dorpsfeest vindt plaats op het feestterrein aan de Matthiasstraat. Het bijzondere aan de Caselse Bierfeesten is dat de plaatselijke verenigingen dit evenement in hartje van Castenray volledig dra gen. Dat begint al tijdens de ope ning van de bierfeesten met de Battle of the Buurten. Vanaf 11.00 uur strijden vijf teams om de fraaie wisselbeker. Voor de minder spor tief aangelegde bezoekers start tegelijkertijd een vrijmarkt, die bestaat uit een kofferbakverkoop en een kindermarkt. Ambachte lijke en creatieve hobbyisten pre senteren een gevarieerd aanbod aan artikelen. Ook in de middag uren zijn er tal van activiteiten. Tevens is er een demonstratie van de handboogsport met moderne hulpmiddelen en wordt de moge lijkheid geboden om zelf met pijl en boog te schieten. De kleinere jeugd kan zich laten schminken en zich op het luchtkussen verma ken. Dit jaar is er ook weer straat theater. Om 15.00 uur begint op het feestterrein tegenover de basis school het middagprogramma met playbackshows en diverse optredens van lokale artiesten. Rond de klok van 17.00 uur staat Drums Roses met slagwerkmu- ziek op het podium. Tussen de optredens door vullen de dj's van 'de mannetjes van de radio kinder show' de middag en avond op een feestelijke manier in. Rond 18.30 uur vindt de laatste opdracht van de zeskamp plaats op het feest terrein. 's Avonds rond 19.00 uur start het optreden van de feest band Immerklem. Dit jaar worden er weer verscheidene speciale bieren gedemonstreerd. Ook is de achtste finale van het WK voetbal te bekijken op een groot scherm. De Koninklijke Harmonie Euterpe en Muziek-, Mars- en ShowKorps St. Petrus' Banden geven gezamenlijk op zon dag 27 juni een concert in de schouwburg van Venray. Dit jaar viert Harmonie Euterpe het 150-jarig bestaan en vorig jaar bestond MMSK St. Petrus'Banden vijftig jaar. Vanwege dit feestelijk gebeuren hebben beide verenigin gen tot dit concert besloten. Het is de eerste keer dat deze twee Ven- rayse verenigingen samen op de bühne staan. Tijdens dit concert treden beide orkesten afzonder lijk op, maar ook brengen ze geza menlijk enkele liedjes ten gehore. MMSK speelt de nummers Virgi nia, Tendance, Something Groovy, Toccata, Mc Arthur park, Children of Sanchez (met drumband), Late in the evening (met drumband). Nummers die Harmonie Euterpe speelt zijn onder andere Chillers Trillers, Global Variations, Paris Montmartre en Porgy Bess. Gezamenlijke nummers zijn The Saints en 76 trombones. Konink lijke Harmonie Euterpe viert in 2010 haar 150-jarig bestaan en is daarmee één van Nederlands oudste muziekverenigingen. De harmonie heeft 51 spelende leden in het grote orkest en 30 muzi kanten in het opleidingsorkest. Muziek-, Mars- en ShowKorps St. Petrus'Banden is een korps dat uit twee delen bestaat. Het orkest, bestaande uit 35 blazers en het tamboerkorps, bestaande uit 15 muzikanten. Zij treden hoofdza kelijk gezamenlijk op, maar het tamboerkorps heeft ook zijn eigen optredens. De optredens van MMSK zijn onder te verdelen in drie catego rieën: Veldshow: Op de tonen van Marco Borsato heeft MMSK een veldshow ontwikkeld en worden tijdens taptoes uitgevoerd. Terwijl de muzikanten de muziek van deze zanger ten gehore brengen, lopen ze in allerlei wisselende figuren en patronen. Straatoptre dens: MMSK begeleidt diverse optochten, corso' s en andere straatfestiviteiten in binnen- en buitenland. Zo was men in 2005 en 2009 op het Fête des Jonquil- les, een groot bloemencorso in Gerardmer (Frankrijk). Ook is MMSK een vaste gast bij allerlei feesten en officiële aangelegen heden in Venray en omstreken (carnavalsoptocht, de intocht van Sint Nicolaas en het defilé van de Avondvierdaagse). Concerten: MMSK brengt meerdere keren per jaar zittende optredens en concerten. Maar ook gaf zij the atervoorstellingen Musicals on Stage in de Venrayse schouwburg. In 2011 volgt een nieuwe thea tervoorstelling in de schouwburg Venray Magic on Stage. Het con cert begint om 11.30 uur in de schouwburg van Venray en de toe gang is gratis. Kijk voor meer informatie op www.euterpevenray.nl of op www.mmskpetrusbanden.nl. Het Overloons Toneel (HOT) speelt op 2 en 3 juli en op 18 september het theaterstuk Rupa Lucian, Kind van Roeme nië van Ad de Bont. De uitvoeringen vinden plaats in het vernieuwde openluchtthe ater in Overloon. Aanvang: 20.00 uur. In december 2009 was het twintig jaar geleden dat in Roe menië de revolutie uitbrak en Ceausescu werd geëxecuteerd. In de maanden erna kwamen de gruwelijke beelden en verhalen naar buiten over de leefomstan digheden van de weeskinderen in vele tehuizen. Rupa Lucian is een van die kinderen. Hij wordt direct na zijn geboorte door zijn moe der naar zo'n tehuis gebracht en groeit daar op. Al op jonge leeftijd wordt hij geselecteerd voor een opleiding bij de geheime dienst, de Securitate. In de laatste maan den van de revolutie, Lucian is dan 18 jaar en een volleerd moor denaar, begint hij te twijfelen of Ceausescu wel de redder des vaderlands is die hij zegt te zijn. Die twijfelt verdwijnt, en Rupa is een van de soldaten in het pelo ton die Elena en Nicolae Ceauses- cu op eerste kerstdag 1989 exe cuteren. Een Nederlands echtpaar gaat op vakantie naar Roemenië. Een prachtig land met vriendelijke mensen. Als hen wordt gevraagd een popje met belangrijke infor matie het land uit te smokkelen, raken zij betrokken met het land en zijn onderdrukte bevolking. Als hen na terugkeer in Neder land wordt gevraagd om nog een keer naar Roemenië te gaan, kruisen de paden van het echt paar, de onderdrukking en Rupa Lucian elkaar. Voor het bestellen van kaartjes kunnen belangstel lenden terecht op www.hetover- loonstoneel.nl. Kaartjes zijn ook verkrijgbaar bij de kassa van het Liberty Park en bij Home en Body in Overloo. Het openluchtthea ter is gelegen in het Libertypark in Overloon. 3 Twee prachtige uitvoeringen Avenue Het was dit weekend genie ten geblazen in Schouwburg Venray. Leerlingen van Kun stencentrum Jerusalem in Venray voerden twee keer de musical Avenue op. In Ave nue gaat het om een willekeu rige straat in een willekeurige stad. We maken kennis met de bewoners van Avenue. We zien wie er wonen, waar ze mee bezig zijn en wat hun dagelijkse problemen zijn. Als bewoners te horen krijgen dat ze moeten verhuizen omdat de hele wijk gesloopt gaat wor den, komen ze in opstand. De musical bestond uit twee delen. Voor de pauze liet de musi calklas met 47 enthousiaste leer lingen zien wat ze het afgelopen jaar heeft geleerd. De leerlingen schepten aan algemeen beeld van het leven in Avenue. In diverse scènes, liedjes en dansen maakten de bezoekers kennis met diverse bewoners. Na de pauze was de productiegroep aan de beurt. Ze speelden, zongen en dansten het leven van de bewoners van Ave nue rond het moment dat de wijk gesloopt moest worden. Sinds enige jaren worden er op Kunstencentrum Jerusalem musi- callessen gegeven onder leiding van een team docenten bestaande uit Jacqueline Fijnaut (zangdo cente), Frank van den Berg (drama docent en regisseur) en de chore ografen Martine Janssen en Char lotte van Hegelsom. "Er wordt les gegeven aan de musicalklas, de productiegroep en talenten, kun nen persoonlijk worden begeleid op allerlei gebied in de talenten ontwikkeling", aldus Myrna van Rens, hoofd afdeling dans en thea ter van Jerusalem. "De musicalklas bestaat uit 50 leerlingen die weke lijks les krijgen in drie groepen, zang dans en theater. Na 30 lessen met allerlei technieken aan de slag te zijn geweest, mondt dat uit in een hele flitsende vrolijke en zeer boeiende presentatie, waarin alle kids aan bod komen op allerlei gebieden. In de voorstelling, die twee keer gespeeld werd in een volle zaal met familie, vrienden, maar ook met gewoon nieuwsgie rige mensen, deden de meiden en jongens van 12 tot en met 18 jaar het geweldig." De jongeren van de musicalklas speelden verschillen- 4- =3 - de soorten mensen uit alle lagen van de bevolking. Tussendoor was er tijd voor spannende num mers zoals All that Jazz en Brand New Day. Aan het einde werden de jongens en meisjes getrakteerd op een overweldigend applaus en een roosje. Tijd voor de productiegroep, die klaar was voor de show. Een decor, gemaakt door de leerlingen, stelde een muur voor van een flat, zichtbaar in de verloedering. De muziek klinkt een man zit daar in pak wordt gek gemaakt door te veel mobieltje die overgaan. Hij rent in het rond en langzaam aan wordt hij gek. De rest van de spe lers vormen een cirkel om hem heen en blijven koelbloedig. Na een nummer dat prachtig gezon gen werd door een tandarts was daar de lieve maar ook irritante helemaal in rose geklede Kate, zij is helemaal gek van Bryan, de huurbaas en laat dat zichtbaar merken. Ze word er zelfs een beet je onhandig door. "Er werd gewel dig goed gezongen en de kwaliteit van het spel en de dans waren hoogwaardig. Na de voorstelling van het vorig jaar is gebleken dat de hele groep weer een stapje is gegroeid. Een uitdaging om volgend jaar er weer een mooie voorstelling van te maken." Dylan Haegens, een van de leerlingen van de productiegroep, genoot afgelopen weekend met volle teu gen. "Het leek als de dag van gis teren dat ik voor het laatst in de kleedkamers van de schouwburg was geweest. We voelden ons direct thuis en vulden de kleedka mer al snel met onze eigen troep. Eenmaal in de zaal zagen we dat het decor al helemaal opgebouwd was. Het was een erg groot decor en we hadden het zelf gemaakt. Wij waren trots! Toen de steigers achter het decor eenmaal stonden en de musicalklas een spetterende doorloop had laten zien, waren wij aan de beurt. Stiekem hoopte ik dat de doorloop voor mij niet zo goed ging, denkend aan een toneelfabeltje dat als de doorloop slecht gaat, het optreden goed gaat. De doorloop liep niet hele maal vloeiend. In het geluid zaten een aantal fouten en we werden een aantal keer stop gezet voor wat aanwijzingen." Een minder goede generale werd echter gevolgd door twee fantastische optredens in de schouwburg. Dylan: "Toen we het publiek de zaal hoorden voor de eerste voorstelling, kregen som migen toch wel wat last van zenu wen. Gelukkig stelde regisseur Franks ons op ons gemak. 'Als jul lie er maar lol in hebben', waren zijn geruststellende woorden. Het doek ging open en het applaus begon. We stonden weer een voorstelling te spelen. Gelukkig gingen beide voorstellingen super. Natuurlijk had je er wel wat klei ne schoonheidsfoutjes inzitten, maar dat zul je altijd hebben. Het ging als een speer en het publiek genoot. Er werd gelachen en na elke scene kwam er een groot applaus vanuit de zaal. Uiteinde lijk stonden we het laatste num mer Seasons of Love van Rent te zingen. Onze zangdocente Jacque line stond te genieten in de cou lissen. Bij de laatste uithaal kregen we een geweldig applaus en een staande ovatie. Toen we uiteinde lijk in foyer kwamen werden we door onze familie en bekenden ontvangen als helden. Volgens de meeste mensen was dit het beste stuk dat we ooit gespeeld hadden. Iedereen had het erg goed gedaan en het stuk was van erg hoge kwa liteit. Er waren mensen komen kijken die eigenlijk helemaal niet van musical hielden, maar die toch met een open mond hebben zitten genieten. Onze voorstelling was geslaagd. De regisseur Frank, de zanglerares Jacqueline, de danslerares Martine was trots. En wij waren natuurlijk ook allemaal supertrots." De organisatie van Klassiek op Locatie heeft het programma voor het seizoen 2010 bekendgemaakt. In de gemeente Venray vinden in de maanden juli en augustus ver schillende optredens plaats. Het 45-koppige Braziliaanse koperor kest Lyra Tatui geeft op zaterdag 4 juli bliksemconcerten door heel Noord-Limburg en doet om 15.30 uur de Grote Markt in Venray aan. Op de dag van de WK-finale, zon dag 11 juli, komen om 15.00 uur de Zuid-Afrikaanse pianistes Cara Hesse en Laura Pauna naar Noord- Limburg met Bach, Debussy en Ravel, om de oude Willibrordus- kapel op het Landgoed Geijsteren opnieuw in te wijden. Op zondag 15 augustus om 15.00 uur, in het Annapark in Venray, speelt Sinfonia Rotterdam onder het dak van de vroegere houten carrousel een feestelijk zomerprogramma met Mozart, Haydn en Beethoven. Reserveren is mogelijk via www.klassiekop- locatie.nl. Voor de gratis toeganke lijke concerten van Lyra Tatui kan men niet reserveren. H i ■1 Hf HHBgH Het beeld En Passant van kun stenares Liesbeth Rutten uit Leu nen is opnieuw vernield. De sok kel, waarop het beeld staat, is het afgelopen weekend omgeduwd. Het beeld werd door Berden Mode Venray vanwege het 40-jarig jubileum afgelopen zomer aan de Venrayse gemeenschap aangebo den. Het staat pal voor de winkel aan de Grotestraat. Het kunstwerk werd tijdens de oudejaarsnacht Het beeld En Passant is razend snel rechtgezet door de gemeente. ook al een keer vernield. De dader meldde zichzelf destijds, na publi catie van zijn foto, bij de politie. Na dit incident, waarbij het beeld werd losgehaald van de sokkel, is het beeld steviger in de sokkel verankerd. De gemeente Venray heeft het beeld maandagmorgen weer rechtgezet. Rooymarkt op 11 juli In het weekend van 9, 10 en 11 juli 2010, tijdens het voetvolley- en beachvolleybal- toernooi Rooy on the beach, vindt op zondag 11 juli van 11.00 tot 17.00 uur een zomer- markt plaats. De markt wordt gehouden op de parkeerplaats bij sporthal De Wetteling/ATV Venray aan de Zuidsingel 2 in Venray. Deze zomermarkt, met de naam Rooymarkt, is een initiatief van Bert Snijders van Calmness-Top- Sportive. Calmness-Top Sportive bestaat op 1 juli drie jaar. Tijdens de markt wordt onder meer een draaispel gehouden met leuke prijzen voor het goede doel: de Invaliden Sport- en Belangenver eniging Venray en omstreken. Standhouders die nieuwe en/ of gebruikte spullen willen ver kopen, kunnen zich aanmelden voor de Rooymarkt bij Bert Snij ders, telefoon 0478-587707 of 06-40022279, of via de website www.calmness-topsportive.nl. De markt is goed toegankelijk en de entree is gratis. Een ruime par keergelegenheid is aanwezig. 50+ Wandelen WSV De Natuurvrienden Mer- selo houdt op maandag 28 juni een groepswandeling van tien kilometer. De start is om 13.30 uur in Den Hoek aan het Grootdorp in Merselo. Het clublokaal is om 13.00 uur open. Er is een wagen- rust. Meer informatie is verkrijg baar via telefoon (0478)546496 of (0478)502237. Kienen Wijk Zuid In wijkgebouw Zuid aan de Beukenlaan in Venray wordt op vrijdag 25 juni vanaf 20.00 uur een kienavond gehouden. niet ontvangen? Bel 582877! Match Het Steunpunt Vrijwilligers werk Venray Match is voor de Vrij willige Thuishulp Noord-Limburg op zoek naar diverse vrijwilligers, zoals een gespecialiseerde demen- tievrijwilliger. Dit is iemand die persoonlijk contact gaat onder houden en de mantelzorger kan ontlasten. Taakomschrijving; men komt bij de mensen thuis, fun geert als praatpaal, neemt wat zorg uit handen en gaat bijvoor beeld wandelen. Eisen; interesse in ouderen en dementie. De dementievrijwilliger werkt samen met en wordt ondersteund door de trajectbegeleider. Voor meer informatie: Steunpunt Vrijwil ligerswerk Venray Match, Markt straat 8, 5801 BM in Venray, tele foon (0478)516995, e-mail info@ vrijwilligerswerkvenray.nl. Zie ook www.vrijwilligerswerkvenray.nl. 12.500 euro voor De Peelklank Muziekvereniging De Peelklank in Ysselsteyn heeft van het VSB- fonds het bericht ontvangen dat het een bijdrage wil verstrekken van 12.500 euro in de kosten van de aanschaf van nieuwe instru menten voor zowel de fanfare en de percussiegroep als de jeugdaf delingen van deze beide groepen. De bijdrage komt goed van pas, zeker gezien het gezamenlijke optreden dit najaar in Schouw burg Venray, waar de vereniging met maar liefst 110 musicerende leden een concert verzorgt. De aanschaf van nieuwe instrumen ten stelt de vereniging in staat een gevarieerder aantal composities in het programma op te nemen. Braderie Het team recreatie van het Intern Activiteiten Centrum van de Servaashof houdt op woensdag 30 juni een braderie. Op deze bra derie staan kraampjes met onder meer sieraden, houtsnijwerk, bloemstukjes en kaarten. Verder is er een optreden van Henk Wap- stra. De markt duurt van 14.00 tot 17.00 uur en vindt plaats op het terrein van Servaashof, locatie Sta tionsweg, D'n Herk in Venray. Country centraal in theater Overloon Musicaltalent van eigen bodem A \u ■■I H Was vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11