START SUPER berden Nieuwbouwplan vergroot leefbaarheid Ruim 3300 wandelaars! Waak voor inbraak WOLFF Peter Nellen mister KOOL's creootieve iedereen lu intratuin irnm P&/EA& I En verder: Bandoetere vtoi^itfvv Echte Bakker, Slager, Boer in één klik! Vershuys.com T 0900 - 8600 Venray feest na zege Oranje Galabal Raayland College Musical Avenue in schouwburg ho ve niers 20% KORTING Peelrand Magazine Honderdeenendertigste jaargang - week 24 - donderdag 17 juni 2010 Kunst Cultuur 10-11 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 19-20 Kerkelijke diensten 22 Bouwplan Heiveld 2 in Geijsteren In Geijsteren is al tien jaar niet meer gebouwd. Heiveld 1 is het laatste project geweest waarin meerdere nieuwe woningen tegelijkertijd in Geijsteren zijn gerealiseerd. Nu ligt er een nieuw bouw plan klaar, dat een gevarieerde mix aan starterswoningen, vrijstaande huizen, senioren woningen en twee-onder-een- kapwoningen gaat opleveren. Het nieuwbouwproject wordt niet door een externe projectont wikkelaar uitgevoerd, maar door een groep particulieren uit Geijs teren die de krachten heeft gebun deld. Dit wordt een Collectief Parti culier Opdrachtgeverschap (CPO) genoemd. Bouwen in Natuurlijk Geijsteren (BOING) is het CPO dat het nieuwbouwtraject vorm geeft. De aanleiding van de nieuwbouw- plannen is de behoefte van veel Geijsternaren om in Geijsteren een huis te bouwen. "Er zijn geen kleine locaties meer in Geijsteren waarop huizen kunnen worden gebouwd", vertelt Leo Nabben, voorzitter van BOING. "Alles is inmiddels volgebouwd. Voor het bouwen op een grotere locaties heb je een club nodig die de kar gaat trekken. Daarom hebben we deze vereniging opgezet." In het DOP van Geijsteren is een duidelijke wens naar voren gekomen om nieuwbouw te rea liseren in het dorp. "Het initiatief om het echt te gaan doen, is geno men door onze secretaris. Inmid dels zijn we drie jaar bezig met de plannen. In de eerste twee jaar verliep het proces stroperig. Dit kwam enerzijds omdat de gemeen te Meerlo-Wanssum ophield te bestaan, en anderzijds omdat het beoogde perceel twee eigenaren had. Nu is de grond van het Land goed Geijsteren en behoort Geijs teren tot de gemeente Venray. De gesprekken met deze gemeente, in de persoon van wethouder Patrick van der Broeck, verlopen soepel. We hebben onlangs de eerste aan vraag ter wijziging van het bestem mingsplan ingediend. Tegelijkertijd is een bureau voor ruimtelijke ordening bezig met een schets van het perceel. Buiten nieuwbouw moet er natuurlijk groen en infra structuur komen." Op dit moment heeft de vereniging 25 leden. "Al deze leden willen een huis bou wen, maar niet iedereen heeft dezelfde voorkeur voor de termijn waarop hun huis klaar moet zijn. Sommigen willen over een paar jaar beginnen, terwijl anderen, onder wie ik, het liefst morgen de schop in de grond zetten. Als de grond bouwklaar is, worden de kavels verdeeld. De eigenaren van deze kavels worden dan actieve leden. Alleen zij krijgen inspraak op de ontwikkeling van de grond." De insteek van de plannen is om de nieuwbouw gezamenlijk te realiseren. Leo Nabben legt uit waarom. "Samen bouwen is gunsti ger, doordat we geen projectont wikkelaar nodig hebben. Wij zijn allemaal belanghebbenden en zijn in tegenstelling tot een projectont wikkelaar niet uit op winst. Met een groep kun je goede prijsafspra ken maken. Dit betekent overigens niet dat de bouw allemaal hetzelf de wordt. Het wordt een mix van starterswoningen, seniorenwo ningen, vrijstaand en twee-onder een-kap." De voorwaarde voor de nieuwbouw is dat alle leden uit Geijsteren komen. "Voor en door Geijsteren. In ons dorp is de noodzaak voor nieuwbouw groot en daarom willen we uitsluitend dorpsbewoners de kans geven. Doordat we een CPO zijn, kunnen we afspraken maken waardoor het voor starters financieel haalbaar is om te kunnen bouwen. Daarnaast werken we aan een constructie, zodat deze starterswoningen voor de volgende bewoners ook finan cieel haalbaar zijn. Ik denk dat de nieuwbouw veel kan betekenen voor de leefbaarheid van Geijste ren. Jonge en oudere mensen kun nen gewoon in het dorp blijven wonen. Door de starterswoningen blijven ook de jonge mensen in het dorp wonen. Jonge mensen betekent ook jonge gezinnen met kleine kinderen. Hierdoor vergrijst Geijsteren niet. Het behouden van dorpsbewoners is ook belangrijk voor het verenigingsleven. Door de nieuwbouw komen er ook woningen vrij, die ruimte bieden voor doorstroom. Ook aan mensen van buiten Geijsteren. Hierdoor blijft Geijsteren in beweging." LEES VERDER OP PAGINA 3. Vaders Het leven van een vader gaat niet altijd over rozen. Af en toe zou ik willen dat ik geen kinde ren had. Niet alleen omdat die doetjes je van 's morgens vroeg tot 's avonds laat niet met rust laten en zelfs onder een WK-par- tijtje van Oranje je de oren van het hoofd toeteren, want ook die van 'ons' hebben natuurlijk zo'n oranje vuvuzela, maar ook omdat ze overal aan mee willen doen. De afgelopen dagen was het weer eens een straf om kin deren te hebben. De familieagen da stond bom- en bomvol met jeugdactiviteiten. Papa, wil je met mee meelopen met de avondvier daagse? Papa, ik ben naar Zenith voor het galabal. Haal je me even om 02.00 uur op? Papa, ik moet korfballen. Jij brengt me toch wel even weg? Papa, ik moet naar de generale voor een balletuitvoe ring. Koop je nog even nieuwe roze dansschoenen voor mij? En terwijl de een ging zwemmen tij dens de wedstrijd van het Neder lands elftal, de school was maan dag immers lekker vroeg uit, ging de ander naar het terras om daar, gehuld in een hip Bavaria-jurkje, samen met haar meer naar haar dan naar het voetbal koekeloe rende hitsige vriendjes te kijken naar het WK-openingsduel van Oranje. Ik was na afloop van dat saaie duel zo gestrest en dronken, dat ik besloot om even een trim- rondje te maken door de Bal- lonzuilbossen. Om al het bier en alle frustratie over het matige spel van Van Persie en co eruit te zweten. Gezweet heb ik zeker, van angst. Want vlak nadat ik mijn favoriete liedje 'Viva Hollandia' en de strijdkreet 'aanvalluh' luid keels het kaalgevreten bos in had geslingerd, kreeg ik een boze papa achter me aan. Hij scheerde vlak over me heen en gaf me een klap op mijn hoofd. Waarom? Kwam ik te dicht bij zijn kinde ren in de buurt? Of interpreteer de hij mijn strijdkreet 'aanvalluh' wat al te letterlijk? Misschien wel, maar ik denk eerder dat ook papa buizerd met een bomvol nest om eten zeurende jongen een struc tureel slaaptekort heeft. Of wilde hij met zijn stoere actie punten scoren voor Vaderdag, dé belang rijkste dag van het jaar? Nou, dat is gelukt. Het is maar goed dat mijn kin deren me niet hebben zien ren nen. Want voor hen ben ik nog altijd die slimme, sterke papa, die voor de duvel niet bang is en altijd, net als papa buizerd, zijn territorium en zijn jongen zal beschermen. En dat is toch wel een nieuwe stropdas waard. Vaders, geniet ervan! Hannes Zaterdag reportage op Peel en Maas TV De 52e Avondvierdaagse Venray is zondagmiddag met een feestelijk defilé afgeslo ten. De lange stoet van wande laars, behangen met bloemen en snoep, vormde een kleur rijk geheel en werd muzikaal omlijst door de muziekgezel schappen uit Venray en de kerkdorpen. Burgemeester Hans Gilissen reikte de prijzen uit aan de winnaars op de ver schillende afstanden. Vier dagen lang trokken ruim 3.300 wandelaars samen met hun groepsleiding door de stra ten in en om Venray. Wandelend en zingend vormden zij voor de vele toeschouwers langs de route een prachtig schouwspel. Ook de weergoden waren de 52e Avondvierdaagse Venray gunstig gezind. Samen met de fanfares en harmonieën trok het defilé op zondagmiddag als afsluiting door het centrum van Venray. De stoet met wandelaars werd dit jaar aangevuld met de Ven- rayse deelnemers aan de Special Olympics van het weekend daar voor. Germy Thielen, de nieuwe voorzitter van de Stichting Avond vierdaagse Venray, was zondag verheugd over de deelname: "Een heel mooi aantal dat ongeveer gelijk is aan voorgaand jaar. We hebben vier dagen prachtig wan delweer gehad met veel zon en gelukkig geen regen. Mooier kan bijna niet." Over de toekomst hoeft de organisatie zich geen zorgen te maken. Toch zijn er nieuwe uitda gingen. "Met het teruglopen van het aantal kinderen op de basis scholen gaan we bekijken hoe we op andere manieren nieuwe wandelaars kunnen bereiken", aldus Thielen. Burgemeester Hans Gilissen van Venray reikte de prij zen uit aan de winnaars. De eerste prijzen gingen naar basisschool Meulenbeek Oostrum (3 km), basisschool de Hommel (5 km onderbouw), basisschool De Hom mel (5 km middenbouw), Kleine Jeugd Castenray (5 km gelegen- heidsgroepen), basisschool Anto- nius Veulen (10 km middenbouw), SJMO St. Jongerenwerk Machutus Oirlo (10 km gelegenheidsgroe- pen), basisschool De Hommel (10 km bovenbouw) en basisschool St. Petrus Banden (15 km). Nadere informatie over de uitslagen is te vinden op www.a4d.nl. Op Peel en Maas TV is zaterdag avond een uitgebreide sfeerim pressie te zien. De uitzending begint om 19.00 uur en wordt om Ook de leerlingen van basis school de Hommel deden mee aan de avondvierdaagse. het uur herhaald tot zondagavond 23.00 uur. Gemeenten en politie gaan de bouw op om bouwers en huiseigenaren te wijzen op het belang van goed hang- en sluitwerk. Aannemers, bouw vakkers en eigenaren krijgen gratis advies. Zowel nieuw bouw als verbouwingsprojec ten krijgen een bezoek. Dinsdag 22 en woensdag 23 juni trekken politiemensen van het team Politiekeurmerk Veilig Wonen samen met handhavers van de gemeente Venray en Horst aan de Maas de regio in. In de gemeenten Venray, Horst aan de Maas en Bergen bezoeken ze een aantal bouwprojecten. De projec ten zijn geselecteerd op basis van de verleende bouwvergunnin gen. Meedoen gebeurt op vrijwil lige basis. Bouwers krijgen gratis advies over hoe ze kunnen voor komen dat inbrekers in enkele seconden een deur of raam force ren en er met waardevolle spulle tjes vandoor gaan. De actie is een onderdeel van het project Waak voor Inbraak dat de politie en de gemeenten in het politiedistrict Venray in 2008 hebben opgezet. In het project werken ze samen met woningcorporaties, de bouw sector en het openbaar ministe rie. Doel is het terugdringen van het aantal woninginbraken in de regio. Onder de vlag van Waak voor Inbraak werden de afgelo pen verschillende acties gehou den. Zo werden in honderden woningen van de deelnemende woningcorporaties inbraakvei- lige slotplaten aangebracht. In de Venrayse wijk Brukske werd een geslaagde proef gedaan met synthetisch DNA, waarmee waar devolle spullen onzichtbaar kun nen worden gemerkt. Het project Waak voor Inbraak loopt nog tot het einde van dit jaar. Sinds de start in 2008 is het aantal inbraken in het politiedistrict Venray met 35% afgenomen. «SS»! JEANS MODE CASUALS tel 0478 516 708 BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl duurzaam reinigen /plüt/rt/H/ IW/ cUf WCM/d T (0478) 569 750 misterkools.nl Aanhouding De politie heeft zaterdagmor gen rond 8.45 uur een 22-jarige man uit Venray aan de Ossendijk in Merselo aangehouden op ver denking van brandstichting. Een getuige had de man bij de garage achter een woning gezien. De man, die geen identiteitsbewijs bij zich had, had geprobeerd vuurtje te stoken. Ook waren er diverse brandplekken, lagen er spullen in de vijver en waren er vernielingen aan de garage aan gericht. De Venraynaar werd mee genomen naar het politiebureau, waar hij voor nader verhoor in verzekering werd gesteld. VLOTTE, SPORTIEVE HERENHORLOGES van loon ZONDAG VADERDAG kom eens iets leuks voor hem kopen ""'"RA JT 51 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Rongen dé specialist: r tegeïs, sanitairr en tegelwerken! Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl MAAS berden SALE kortingEn 20 tot 50% Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Speciaal voor alle kinderen MAASHESEWEG SDA Venray tel. D478- 51 1 466 WWW.ASTERIA.NL schoonheidssalon naqpl styling Uitverkoop Showroomkeukens De Hulst 9a, Oostrum-Venray T 0478 - 56 93 28 www.peternellenkeukens.nl www.wolffjeansvenray.nl ven ray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 Begin met een goed en gratis gesprek! KlIIGHI T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl op het hele assortiment bij Intratuin Venray Zaterdag 19 juni tussen 8 uur en 11 uur voor 20% korting de artikelen voor 11 uur afrekenen bij de kassa. Deze actie is geldig op het gehele assortiment met uitzondering van: blokhutten, bestrating, bestellingen, cadeaukaarten, boeken, horeca, fleurop en andere lopende aanbiedingen en acties-/tuinfeestchecques. Alleen geldig op zaterdag 19 juni 2010 bij Intratuin Venray tussen 8 uur - 11 uur. Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Bijlage bij dit nummer f op uw werk. Niet duurder!

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1