Gemeente Venray Wethouder Jan Loonen: 'Venray zit op goud' Samenwerkingsovereenkomst Loobeekdal Werkzaamheden vanaf 25 juni Solfestival 20 juni Special Olympics groot succes Infoavond bestemmingsplan buitengebied goed bezocht Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 17 juni 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden De Leunseweg is vanaf de Zuidsingel tot de afslag naar de Deurneseweg afgesloten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer van vrijdag 25 juni 18.00 uur tot en met maandag 28 juni 7.00 uur. Tijdens die dagen worden er rioolwerkzaamheden uitgevoerd. Op de Acaciastraat en Plataanstraat vinden tussen 25 juni en half oktober ook werkzaamheden plaats. Die bestaan voornamelijk uit rioolvergroting en de aanleg van voetgangervoorzieningen. Borden geven de omleidingsroutes aan. Bedrijven en woningen, met name de huisartsenpost aan de Leunseweg, blijven bereikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de gemeente Venray, telefoonnummer (0478) 52 33 33. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 24 Op zondag 20 juni vindt het Solfestival voor de zesde keer plaats in het Brukske rondom wijkcentrum de Kiosk. Wethou der Twan Jansen opent het festival om 13.30 uur. Ruim vier uur zijn er dans- en muziek- voorstellingen, veel activiteiten voor de kinderen en een Luikse markt. Kortom een zeer gevarieerde middag, de entree is gratis en iedereen is van harte welkom! heet het traject Helmond-Venray- Wanssum officieel). Via Venray kan een belangrijke ader worden in de verkeers- en vervoersstromen rondom Venray, voorspelt Jan Loonen. "Via Venray kan een prachtige aanvulling worden op de A73, de Maas en Wanssumse haven, het spoor en verderop Airport Weeze. We zitten hier op goud. Er valt economisch gezien veel meer uit deze weg te halen," zegt Loonen enthousiast. "Er is nu al heel veel economische bedrijvigheid en afwisseling rondom deze weg. Het wemelt van de logistieke bedrijven, kantoren, productie-industrie, detailhandel, agrarische bedrijven en recreatieve voorzieningen. Denk aan het agrarisch bedrijventerrein Ysselsteyn, Intratuin, De Brier, de Melkfabriek, industrieterrein De Blakt, recreatiegebied de Witte Vennen en de zorgzone bij de TBS-kliniek. Die bedrijvigheid moet zich op een gezonde manierverder kunnen ontwikkelen. Wij willen als gemeente ondernemers faciliteren om te kunnen ondernemen. Daarvoor is de N270 heel belangrijk. En vergeet ook de haven in Wanssum niet. Er komt een Tweede Maasvlakte in Rotterdam. Al die containers moeten hun weg vinden naar het achterland. Ook de haven in Wanssum is dus heel belangrijk Recessie Economisch gaat het minder goed in Nederland. Passen ambitieuze plannen wel in deze tijd? "Dit gemeentebestuur heeft ambities," zegt Loonen. "Ondanks economische tegenwind en krimpvoorspellingen wil ik inzetten op groei. Niet groei om te groeien, maar groei waar Venray iets mee opschiet. De prognoses zeggen dat de vraag naar faciliteiten om goederenstromen te vervoeren flink toeneemt de komende decennia. Daar moeten we nu al op inspelen. Ik richt mij met name op infrastructuur. Het gaat niet om een groots project dat vanaf nul moet worden opgebouwd, het gaat om het verbeteren van iets bestaands." Profiteert de gemiddelde Venraynaar ook van bedrijven die zich ontwikkelen rondom de Via Venray? "Ja," antwoordt Jan Loonen. "Economische ontwikkeling levert banen op. En het brengt geld in het laatje van de gemeente. Bijvoorbeeld als we grond verkopen voor de ontwikkeling van terreinen. Dat geld komt ten goede van de mensen in Venray. Bovendien: je moet durven investeren om ontwikkeling mogelijk te maken." voor de totale gebiedsontwikkeling die ik voor ogen heb." Ruim 2000 deelnemers, 700 be geleiders, coaches, vrijwilligers en vele toeschouwers genoten in het weekend van 4,5 en 6 juni volop van de Special Olympics 2010 in Noord-Limburg. De drie dagen stonden in het teken van sport, plezier, feest en gezellig heid. De organisatie kijkt terug op een zeer geslaagd weekend. Liefst 5000 sportprijzen werden er uitgereikt. "Een medaille winnen is natuurlijk geweldig, maar het gaat erom dat de deelnemers plezier hadden in het sporten. Dat is gelukt dankzij de inzet van velen; door hen zijn de dagen perfect gelopen", al dus Jos Sijkens, sportconsulent van 'Iedereen kan Sporten'. "Locatie manager van Venray Annette Visser, ATVVenray, St. Christoffel, Sport instituut Verhagen, Judovereniging Venray, zwemvereniging Spio en alle vrijwilligers leverden een onmisbare bijdrage aan dit geslaagde evene ment. Het mooiste resultaat zou zijn als de deelnemers van de Special Olympics andere mensen met een beperking enthousiast hebben gemaakt om structureel te gaan sporten." Venray ligt economisch zeer gunstig, vindt wethouder Jan Loonen. "Maar we moeten de kansen nog beter benutten. Bijvoorbeeld door van de Deur neseweg en de Wanssumseweg (ofwel de N270) een belangrijke verbinding te maken. Ik noem het Via Venray." Venray doet het economisch gezien uitstekend. Het vakblad Logistiek riep de regio Venlo-Venray uit tot dé logistieke hotspot van 2010. En het weekblad Elsevier bedeelde Venray in 2009 met de 21e plek op de ranglijst van economisch best presterende gemeenten (nummer 1 in Limburg). Maar resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst, weet Jan Loonen. Wil Venray het goed blijven doen, dan moet er vooruit worden gedacht. "Venray ligt gunstig, mede dankzij de noord-zuidverbinding A73. Nu is het tijd om onze oost- westverbinding, van Deurne via Venray naar Wanssum, zó te verbeteren dat de economie, de veiligheid en de leefbaarheid ervan profiteren." Via Venray Via Venray. Dat is de naam van de opwaardering van de N270 (zo Er zijn optredens van Turkse en Caribische dansgroepen (El Ele, Ay Yildiz, The Ritmo Caribeno Dance Company), sambaband Batida Mestreech, buikdanseres Debbie, Michael Jackson-imitator Fatih Jackson en De Dikke Nillus Band verzorgt de muzikale omlijsting. Voor de jeugd zijn er twee lucht kussens, een glijbaan, een draai molen en een luchtballon van waaruit je over het Brukske kan kijken. Er wordt geschminkt en je kunt henna tattoos laten zetten. Dit jaar is er voor het eerst ook een jongerenpodium met optredens van onder andere rapper Sjaak. Luikse markt en pannatoernooi In het winkelcentrum van het Brukske zijn verschillende winkels open en aan het Zwarte Pad staat een Luikse markt met ruim 75 kramen en informatiestands. Om 13.30 uur begint een pannatoernooi voor de jeugd (twee tegen twee- straatvoetbal op een klein omheind veldje). Inschrijven kan bij de pannakooi, die achter de cafetaria van het Brukske staat. De gemeente Venray organiseerde op maandag 14 juni een informa tieavond over de ontwikkelingen van het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied Venray 2010. De gemeente gaftoelichting op het nieuwe bestemmingsplan en de geplande wijzigingen. Ongeveer zestig mensen bezochten de bijeenkomst en lieten zich goed informeren. De Samenwerkingsovereenkomst Loobeekdal is op 9 juni onder tekend door de provincie Limburg, Waterschap Peel en Maasvallei, LLTB, Staatsbosbeheer en de gemeente Venray. De overeenkomst onderstreept hoe belangrijk het ontwerp inrichtingsplan voor alle partijen is. Ook staat erin hoe de partijen het plan gaan uitvoeren. Na een inleiding door wethouder Patrick van der Broeck, waarin hij de belangrijkste thema's besprak, konden bewoners hun vragen stellen aan de vakspecialisten van de gemeenten. "De opkomst was iets beneden verwachting, maar dat geeft aan dat het vertrouwen in een goede afloop is toegenomen", aldus een tevreden Van der Broeck. "We gaan het plan nu afmaken en zijn blij dat we de vragen van de bezoekers vanavond goed hebben kunnen beantwoorden." Heroverweging beleidsthema's De gemeente heeft zo'n driehonderd zienswijzen ontvangen op het ontwerp bestemmingsplan van het buitengebied. De reacties zijn zeerverschillend van aard en hebben zowel betrekking op meer beleidsmatige onderwerpen als op individuele zaken op bouwkavelniveau. Naar aanleiding van de binnengekomen zienswijzen wil het college van BenW enkele beleidskeuzes heroverwegen. Vaststelling door de raad De gemeente heeft nog ongeveer drie maanden nodig om alle zienswijzen zorgvuldig te beoordelen. Daarna wordt het bestemmingsplan definitief afgerond en neemt de gemeenteraad een besluit over de vaststelling. Naar verwachting gebeurt dit in december van dit jaar. Waterschap Peel en Maasvallei neemt de daadwerkelijke uitvoering voor haar rekening. Dit moet uiterlijk eind 2015 gereed zijn. Venray is bestuur lijk trekker van het plan, waar de Dienst Landelijk Gebied (DLG) de ecologische hoofdstructuur (EHS-)gebieden realiseert. Het ontwerp inrichtingsplan Loobeekdal biedt kansen om meerdere (reconstructie)doelen voor landbouw, water, natuur, landschap en recreatie te realiseren. Het plan creëert voor ieder doel een winsituatie. In totaal stellen alle partijen ruim tien miljoen euro ter beschikking. Integraal Gebiedsuitwerkingproject Het project 'Loobeekdal' is een van de 24 zogenaamde Integrale Gebieds- uitwerkingen van de provincie Limburg, die voorzien in de realisering van de doelen van het uitvoeringsprogramma Platteland in uitvoering tussen 2007 en 2013. In het Loobeekdal komen meerdere (reconstructie) doelen samen. Dat vraagt om een totale gebiedsuitwerking en een totale uitvoering van maatregelen. Het is het eerste project waar de uitvoering vooraf in een samenwerkingsovereenkomst is geregeld. Doelen De doelen van het ontwerp inrichtingsplan zijn: Natuur realiseren (ecologische hoofdstructuur en verbindingszones) Landbouwstructuur voor de toekomstgerichte agrarische bedrijven verbeteren Natuurlijk beekherstel van de Loobeek Recreatieve mogelijkheden voor inwoners (van Venray) verbeteren Van links naarrechtszittend Landschap aantrekkelijker maken de ondertekenaarsA. van Hoof, 3. Classens, P. van der Broeck, Het plangebied Loobeekdal ligt ten noordwesten van de stedelijke kern van G. Driessen, G. Jonkman. Venray en heeft een oppervlakte van circa 1.180 hectare. De beek die nu nog 9 kilometer is, wordt na meandering 11,5 kilometer. Daar wordt 50 hectare ecologische hoofdstructuur en 32 hectare ecologische verbindingszone gerealiseerd. adv week 24.indd 15

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15