Ruim 1500 euro voor Metakids Cadeautje van mannenkoor Jong Arcen wint Rollebol Nieuw bedrijf in Venray Seminar Ronde Tafel 160 groot succes Niets! Topwaardering restaurant Geef uw bril een tweede leven Winnaar actie Rabobank Jeeco Atelier in Venray Ballonnenactie www.omroepvenray.nl Ingezonden PEEL EN MAAS mFvt' f4i/}] Gunhoek ook voor üw tuin De Hoveniers PEEL EN MAAS Donderdag 10 juni 2010 - Pagina 7 In de paasweek heeft de familie Straetman een collecte in Venray gehouden voor de Stichting Meta- kids. De collecte leverde liefst 1533,45 euro voor het goede doel. "We danken alle mensen die gedoneerd hebben en alle collectanten die het mogelijk hebben gemaakt om dit mooie Een deel van de collectanten die ruim 1500 euro voor Metak ids inzamelden. bedrag in te zamelen. Het is een prachtige bijdrage om het onder zoek naar stofwisselingsziekten te steunen", aldus de familie Straetman. Reportage op www.peelenmaastv.nl Het Venray's Mannenkoor trok dit weekend alle registers open om het 100-jarig bestaan van de vereniging luister bij te zetten. Een van de vele hoogtepunten was een groots feest op het Schouw burgplein in Venray. Een festijn met volop muziek, sfeer en gezel- ligheid. Gratis voor de Venrayse bevolking, een cadeautje van het Venray's Mannenkoor. Op Peel en Maas TV was dins dagavond een sfeerimpressie te zien. Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl. Rollebol 2010 op het St.Annaterrein in Venray kreeg zaterdag een wel erg zonnig complimentje. Het was een prachtig gezicht om de ruim 200 deelnemende kinderen van zes jeugdclubs uit Noord Limburg bezig te zien met de 36 spellen en spelletjes die opgesteld stonden. De deelnemers legden twee circuits af. Het ene met het thema 'zeskamp', het andere met het thema 'beestenboel'Dat de water spelletjes het meest in trek waren, behoeft geen uitleg. Met name het buikschuiven, met of zonder binnenband over de groene zeep, voorzag ruimschoots in de behoef- Thema-avond De Nissehof Kindercentrum De Nissehoff houdt op woensdag 23 juni van 19.30 tot 22.00 uur de thema avond Omgaan met lastig gedrag van kinderen. Helen Janssen, opvoed- en communicatiecoach, verzorgt deze avond over omgaan met lastig gedrag van kinderen. Of het nu gaat om een kind van acht maanden of van elf jaar, soms wil het kind iets anders dan de ouder. Hoe kan men dan van boosheid en machteloosheid naar verbin ding schuiven? Daar wordt deze avond aan gewerkt. Geïnteresseer den kunnen zich aanmelden via telefoonnummer (0478)589314 of via e-mail nissehoff@wish.net. Collecte Astma Fonds In het artikel over de collecte van het Astma Fonds waren vorige week de opbrengsten van de nieu we kerkdorpen van de gemeente Venray niet vermeld. In die drie dorpen werd ook nog bijna 1400 euro ingezameld: Wanssum 620,50 euro, Blitterswijck 466,66 euro en Geijsteren 299,57 euro. Bedankt Graag wil ik het Venray's Man nenkoor bedanken voor hun trak tatie. Het waren voor mij twee geweldige avonden en een fan tastische middag. Ik heb, samen met heel veel Venraynaren, weer drie dagen op het plein gewoond. VMK, geweldig! Joop Vorst te naar afkoeling. Temeer daar de koude douche in de buurt stond om schoon te spoelen. De 110 vrijwilligers van AdOR Oostrum, Sirene'99 uit Lomm, Jong Arcen, OJC De Hobbits uit Kessel, SJW Castenray en gastheer Springplank uit Venray-Zuid kregenloon naar werken. Vanaf de eerste werk zaamheden, om 05.30 uur, tot de prijsuitreiking, om 15.00 uur, liep alles volgens het draaiboek. Voor wethouder Twan Jansen was het dan ook erg plezierig om de ope ning voor zoveel enthousiaste kin deren te mogen verrichten. Daar bij ging de Rollebolvlag de hoogte in. De zon, het water en de leuke spelletjes op een prachtige locatie maakten de zesentwintigste Rolle bol tot een waar kinderfestijn. Veel ouders, opa's en oma's en andere belangstellenden kwamen kijken en moedigden de kinderen aan. Volgend jaar wordt Rollebol bij De Hobbits in Kessel gehouden. Er moet een nieuwe wisselbeker komen, want na de derde zege op rij mag Jong Arcen de bokaal houden. De uitslag: 1 Jong Arcen, 2 SJW Castenray, 3. Sirene'99, 4 OJC De Hobbits, 5 Springplank en 6 ADOR. Peel en Maas TV schonk dins dagavond aandacht aan Rollebol 2010. Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl. Collecteweek Maag Lever Darm Stichting Dit jaar zorgt een oranje toilet- rol voor aandacht voor de collecte van de Maag Lever Darm Stich ting, die start op maandag 14 juni. De stichting haakt hiermee in op de actualiteit: heel Nederland is in de collecteweek immers oranje in verband met het WK Voetbal. De oranje toiletrol biedt de stichting de mogelijkheid om een belang rijk en serieus onderwerp op een positieve manier onder de aandacht te brengen. Uiteindelijk gaat het niet om de kleur van het toiletpapier. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat de kleur van de ontlasting daaren tegen wel belangrijk is. Deze kleur kan namelijk een alarmsignaal zijn voor een spijsverteringsaan doening. Met wetenschappelijk onderzoek en voorlichting bindt de Maag Lever Darm Stichting de strijd aan tegen spijsverte- ringsziekten. In de week van maandag 14 tot en met zaterdag 19 juni gaan 29.000 vrijwilligers collecteren. Uniek project Innovatief Platteland Officieel heet het project 'Art Yard', maar je zou het ook 'Boer zoekt kunst(enaar)' kunnen noemen. In het kader van de Floriade wil Innovatief Platteland agrarische bedrij ven en kunstenaars bij elkaar brengen. De agrariërs stellen hun bedrijf beschikbaar, de kunstenaars geven daar invul ling aan en het Noord-Limbur- ges platteland heeft er tijdens de Floriade een extra attractie bij. Op 15 juni is er in de Oelderse Halte aan de Deputé Petersstraat een interactieve informatiebijeen komst, waar kunstenaars en agrari- ers tekst en uitleg krijgen over de plannen van Innovatief Platteland. "Het is de bedoeling dat op deze avond agro-ondernemers en kun stenaars op informele wijze met elkaar kennismaken en samen de mogelijkheden bespreken om tot een spraakmakend kunstproject te komen", aldus Joep Hermans van Innovatief Platteland. "Art&Yard brengt culturele en agrarische ondernemers bij elkaar met kan sen voor beide partijen: kunst als communicatiemedium tussen de agribusiness en het publiek. Kunst waarmee bedrijf én kunstenaar zich onderscheiden. Dat vraagt om durf en open mind aan beide kanten", stelt Joep Hermans. Aanleiding is de wereldtentoon stelling Floriade, die in 2012 in de regio Venlo gehouden wordt. Daar worden twee miljoen bezoekers verwacht, van wie velen verder willen kijken dan het Floriade- terrein en daartoe de regio bet behulp van Art&Yard kunnen ontdekken. De bedrijven die aan de basis staan van de Floriade, zijn vaak onbekend bij een gro ter publiek. "Denk daarbij aan telers en kwekers, kassenbou- wers, onderzoekers, ict, logistiek en toeleveranciers", vervolgt Joep Hermans. "Art&Yard haalt hen uit de anonimiteit en brengt hen in contact met beeldend kunste naars, voor een kunstwerk dat het wezen van hun bedrijf verbeeldt. Kunstenaars kijken anders dan agrarisch ondernemers, dus dat zal zeker tot verrassingen leiden. Vooraf is er natuurlijk een dialoog tussen kunstenaar en onderne mer, want beiden zullen zich in het werk willen herkennen. De kunstwerken worden vervat in routestructuren en moeten van de weg af goed zichtbaar zijn, zodat de ondernemer niet de hele dag gastheer hoeft te spelen." Innovatief Platteland is op zoek naar 30 bedrijven en evenveel kunstenaars. Art &Yard is een gezamenlijk project van Innova tief Platteland en Regio Venlo. Bent u geïnteresseerd of wilt u meer informatie?, neem dan con tact op met Peter Toonen, tele foon 077-3219423, peter.toonen@ regiovenlo.nl of Joep Hermans, telefoon 06-11381078, contact@ innovatiefplatteland.nl Indien u de informatiebijeen komst wilt bijwonen, dan kunt u zich bij hen aanmelden. De avond begint om 20.00 uur. Succes voor basisschool De Hei Waarin een kleine school groot kan zijn. Leerlingen van basisschool De Hei hebben tij dens de landelijke finale van het Techniektoernooi twee prijzen in de wacht gesleept. Vol verwachting vertrokken veertig leerlingen van De Hei op donderdag 3 juni naar de landelijke finale van het Tech- niektoernooi in het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem. Van de school deden vier groep jes (van 4 leerlingen) mee met de diverse onderdelen. Zij werden aangemoedigd door de overige 24 leerlingen. Er deden in totaal 200 teams van ruim 80 basisscholen uit heel Nederland mee. Het Tech- niektoernooi is de grootste tech- niekwedstrijd in Nederland voor het basisonderwijs. En de kinde ren uit Heide waren succesvol. In de categorie 'Blijf in balans', een uitdaging voor groep 5 en 6, werd de school eerste. Daarnaast won- nen de leerlingen van groep 7 en 8 de tweede prijs in de categorie 'Watertiller'. De werkstukken van de leerlingen werden beoordeeld door een team van hoogleraren. Speciaal voor het Techniektoer- nooi jureerden zij in toga en met baret op. Het Techniektoernooi is een initiatief van de Neder landse Natuurkundige Vereniging. Onder het motto 'Alles draait om jouw techniek!' wil de organisatie bètavakken onder de aandacht brengen van het basisonderwijs als essentieel voor onze kennis samenleving. De wedstrijd in Arn hem werd mede mogelijk gemaakt door diverse TU's, overheidsinstel lingen en het bedrijfsleven. De prijsuitreiking was in handen van Klokhuis-presentator Bart Meijer. schoonmaakdiensten In april is Michel Arts gestart met een eigen schoonmaak bedrijf onder de naam Arts Schoonmaakdiensten. Naast allround schoonmaakwerk- zaamheden is Arts gespeciali seerd als autopoetsbedrijf. Michel Arts is al vele jaren werk zaam in de schoonmaakbranche en ziet in zijn eigen onderneming een nieuwe uitdaging. "Al jaren wilde ik zelfstandig ondernemer worden. Met mijn specialisaties denk ik dat ik een goede kans van slagen heb", stelt Michel Arts. Hij richt zich zowel op bedrijven als particulieren. "Als specialiteit doe ik auto's schoonmaken en rei nigen. Uiteraard op locatie. Mijn mobiliteit is een belangrijk plus punt." Naast algehele schoonmaak- werkzaamheden kunt u bij Arts Schoonmaakdiensten ook terecht voor het reinigen van meubels en tapijten.Arts Schoonmaakdiensten is gevestigd aan de Klaproos 10, 5803 HC Venray, tel. 06-12454039. Kijk ook op www.artsschoon- maakdiensten.nl Afgelopen woensdag vond het seminar Dirk Dirk plaats in de schouwburg te Venray. Het was de tiende keer dat de Ronde Tafel 160 Venray-Horst een dergelijk seminair organi seerde. Met twee top-'entertai- ners' Dirk Scheringa en cabe- ratier Dirk Denoyelle en een nagenoeg volle zaal (550 per sonen) was het seminar een groot succes. Het seminar wordt jaarlijks georganiseerd met als uitgangs punt geld in te zamelen voor een goed doel. Ondernemers worden uitgenodigd om de avond bij te wonen waarvan de opbrengst gespendeerd wordt in de regio Horst-Venray. Dit jaar ging een deel van de opbrengsten naar Omroep Reindonk. Een streek- omroep uit Horst aan de Maas die verder wil professionaliseren en voor vele mensen in de regio een vaste baken is voor het ver nemen van het laatste nieuws en goede muziek. Maar liefst 7000 euro werd aan Reindonk geschon ken. Met de opbrengst van het seminar kunnen echter komend jaar meer goede doelen worden gesponsord. Weet u een goed doel: info@rt160.com. De Ronde Tafel is een serviceclub voor onderne mende jongeren (max. 40 jaar) die inzicht willen verschaffen in de wijze waarop anderen zich, zowel in persoon als in beroep, ontplooi en en die elkaar willen stimuleren bij de ontwikkeling van de eigen persoonlijkheid. Ook het bevor deren van onderlinge (internatio nale) vriendschap en wederzijds begrip, behoort tot de doelstel ling van de Ronde Tafel. Daarnaast stelt de Ronde Tafel ten doel het besef bij haar leden te versterken dat eenieder op zijn eigen wijze de gemeenschap behoort te die nen. Vanuit deze gedachte zet de Ronde Tafel serviceprojecten op voor verschillende doelgroepen in de maatschappij. Wat gebeurt er als U niet adverteert? De Beejekurf is jarig Restaurant de Beejekurf bestaat een jaar en viert dat met een topwaardering door Maurice van Bussel, hoofdre dacteur van Knoopjelos, dat al sinds 2001 restaurants secen- seert. De Beejekurf kreeg een 8.3. Het is alweer een jaar geleden dat Restaurant de Beejekurf aan de Paterslaan haar deuren opende. Met veel ambitie begonnen Paul en Ilse Franssen, samen met hun chef-kok Mathijs Jacobs, een res taurant voor een gezellig avondje tafelen. Een perfecte prijs-kwali- teitverhouding is daarbij het sleu telwoord. Het echtpaar kijkt terug op een goed eerste jaar, alhoewel Franssen toe moet geven dat de recessie ook aan zijn deur niet voorbijgaat. Hij merkt dat de con sument terughoudender is dan een half jaar geleden en minder uit gaat eten. Dit biedt volgens de restaura teur echter ook kansen en prikkelt je creativiteit. Recentelijk werd de Beejekurf nog beoordeeld door de keurmeester van Knoopjelos, die hun lof uitspraken over de groei en ontwikkeling van het restau rant, de keuken en de bediening. Hoofdredacteur Maurice van Bus sel, die alle toprestaurants van Nederland keurt en beoordeelt, beloonde het restaurant met een 8.3. Vooral voor de prijzen die het restaurant hanteert voor de gerechten die worden geserveerd, kreeg het alle lof. Dit maakt de Beejekurf tot een goed betaalbaar restaurant. De hoofdredacteur van Knoopjelos betiteld de regio tussen Helmond en Venlo als een blinde vlek in gastronomisch Nederland. Slechts enkele restau rants stijgen boven de massa uit. Volgens Van Bussel is restaurant de Beejekurf in Venray daar één van. Het volledige rapport is te lezen op www.knoopjelos.nl. De maand juni is, in het kader van de verjaar dag, dan ook tot feestmaand uit geroepen. In het restaurant wordt elke woensdag en donderdag een driegangendiner voor 25 euro geserveerd. De Beejekurf serveert vanaf 1 juni ook heerlijke lunchge rechten en salades op het terras Mijling Speciaal optiek en nonprofithulporganisatie Eye- Clarify.com geven u oude bril een tweede leven. Elke bril is daarbij welkom! Afgedankte brillen hebben in Nederland geen enkele waarde. Maar waar Mijling Speciaal Optiek ze heen stuurt, vertegenwoordigt zo'n bril de waarde van een half of zelfs heel maandloon. EyeCla- rify.com is een non-profitorgani- satie die samen werkt met kleine hulporganisaties wereldwijd die zich bezighoudt met het inzame len van oude en gebruikte brillen en gehoorapparaten voor men sen over de héle wereld! Uw bril komt terecht, na controle van een plaatselijke oogarts, bij minderbe deelden die zich geen bril kun nen veroorloven door de slechte economische situatie waar zij in verkeren. Het gaat hierbij om min derbedeelden uit onder andere landen als Ghana, Zimbabwe, Roemenië, Polen, Rusland, Kongo, Suriname, Servië, Sri Lanka en Bra zilië. Ook gaan er in de toekomst kinderbrillen naar Zuid-Afrika. Het gaat niet alleen om 'gewone' bril len, maar ook om leesbrillen, zon nebrillen (hoeven niet op sterkte te zijn), kinderbrillen, monturen en gehoorapparaten! Wilt ook dat u bril of gehoorapparaat een tweede leven krijgt, dan kunt u deze inleveren bij Mijling Speciaal Optiek, Passage 5 te Venray. Tycho Reijnders uit Tienray heeft toegangskaartjes voor het hele gezin gewonnen met de Koninginnedagactie van Rabo bank Venray. Voor Koninginnedag konden kinderen met een TopKid Rekening bij Rabobank Venray een Koninginnedagpakket opha len. Met dit pakket bestaande uit stoepkrijt, ballonnen, prijsstickers, een petje en een boekje met tips en ideeën hielp de Rabobank de Tycho kreeg de kaartjes over handigd door Mariëlle Kleuskens van Rabobank Venray. kinderen om tijdens Koningin nedag de beste winkelier van de straat te worden. Wanneer je na Koninginnedag de winst van je 'winkeltje' kwam storten op je Rabo TopKidRekening, maakte je kans op toegangskaartjes voor de Efteling voor het hele gezin. Gouden en zilveren sieraden gemaakt in opdracht. Hard- en zachtstenen beelden. Diverse workshops op kunstzinnig gebied, van sieraden maken en beeldhouwen tot intuïtief schilderen. Dat zijn de acti viteiten van Jeeco Atelier, een creatief centrum dat zich onlangs vestigde aan Keizers- veld 71e in Venray. Jeeco is de koepel waaronder Lianne Aarts haar verschillende activiteiten presenteert. Lianne Aarts volgde succesvol de vak opleiding in Schoonhoven en is al meer dan 20 jaar edelsmid van beroep. Naast het edelsmeden heeft zij zich inmiddels toege legd op beeldhouwen. Vanuit dat creatieve aspect is het idee ont staan haar onderneming, Lianne Aarts Sieraden, breder op te zet ten. Jeeco is daarvan het resultaat. Jeeco heeft als creatief centrum verschillende activiteiten. Om te beginnen maakt en ontwerpt Lianne in opdracht gouden en zilveren sieraden. Van oorbel tot armband en trouwring tot jubile umspeldje. Verder maakt zij beel den, in hout en diverse soorten zacht- en hardsteen. Verder geeft Lianne diverse kunstzinnige work shops, zoals edelsmeden, stenen hangers maken en beeldhouwen. Daarnaast zijn er binnen Jeeco workshops patchwork quilten door Gerda Tonen, intuïtief schil deren door Julia Janssen en glas in lood door Peter Souren en Thea van Houdt. Voor meer informa tie kunt u terecht op de website www.jeeco.nl. teSSÓm onze site: www.gunliGek.nl Venrtty Van den Hoven Schoenmode is alweer vier jaar gevestigd aan het Henseniusplein in Venray. Omdat het plein kortgeleden na een flin ke renovatie is heropend, vierde ook Van den Hoven dit mee. Er was een ballonnenactie, waarbij klanten moesten raden hoeveel ballonnen er in de Gattino-smart pasten. Er werd flink geraden, maar het juiste aantal ballonnen was 93. De eerste plaats was voor Remy, die een prachtig fiets won. De tweede plaats was voor Sanne, die werd verrast met een paar gratis schoenen ter waarde van 50 euro en op de derde plaats eindigde de familie Boon, die een waardebon van 25 euro in ont vangst mocht nemen. Voor alle prijswinnaars was daar ook nog een lekkere snoepzak. De win naars kregen hun prijzen vorige week overhandigd door het team van Van den Hoven Schoenmode in Venray. WIN EEN VIP BEZOEK OP 18 SEPTEMBER! Wie-kent Nico Niet? Adrenalinerush ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Boer zoekt kunstenaar Prijzen op landelijke techniektoernooi 06-12454D39 aakhBjlfjjf Zaterdag 18 september 2010 houdt Omroep Venray een Open Dag. Een mooie gelegenheid om eens een kijkje te komen nemen! Kijk op de website en beantwoord de prijsvraag! Wellicht ontvangen we je dan samen met je familie of vrienden als VIP! Luister zaterdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur naar Wie-kent Nico niet? en maak kans op een tocht die je niet snel zult vergeten! Een RIB boot met 315 PK zorgt voor een ultieme adrenalinerush als je met hoge snelheid over de Maas scheurt! Ben jij niet bang om in deze supersnelle boot te stappen luister dan naar Wie-kent Nico niet?

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7