2 DE GEHELE HERENCOLLECTIE ARTIKEL MONDZORG PEEL EN MAAS Donderdag 10 juni 2010 - Pagina 5 Politiek wil Kunstencentrum Jerusalem als alternatief achter de hand houden Euterpe heeft zijn zinnen gezet op het pand Hoederstraat 10-12. Samen met drum- en showkorps St. Petrus Banden wil de harmonie het gebouw van het voormalige jongeren centrum in gebruik nemen. Sef Raedts liet donderdag in de commissie Maatschappelijke Diensten weten het onderzoek naar een locatie in Kunsten centrum Jerusalem overbodig te vinden. De twee muziekverenigingen trekken samen op in de stich ting Odeon. De gemeente houdt twee opties open. Het wordt of de Hoenderstaat of het kunsten centrum aan de Heuvelstraat. Qua kosten maakt het weinig verschil, de investering bedraagt in beide gevallen ruim zes ton. Het voor malige jongerencentrum heeft een flinke renovatie nodig. Bij het kunstencentrum zou nieuw bouw moeten komen, grenzend aan de grote zaal aan de kant van Augustinessenhof. Een deel van de groenstrook moet hiervoor verdwijnen. Daarnaast kunnen de muziekverenigingen gebruik maken van de bestaande verga derruimten en leslokalen van het kunstencentrum. De gemeente zegt dat het onderzoek naar beide varianten parallel kan lopen, zodat er geen tijd verloren gaat. Voor Sef Raedts mag het onderzoek naar het kunstencentrum achterwege blijven. "Het kost alleen maar tijd en geld. Het kunstencentrum is voor onze vereniging ongeschikt. Daar worden wij te veel beknot", aldus Raedts. "Terwijl wij ons aan de Hoenderstraat volledig kunnen ontplooien." Euterpe is momenteel geves tigd in De Perdstal aan de Kemp- weg. Dit gebouw is niet meer geschikt als repetitielokaal. MMSK St. Petrus Banden moest enkele jaren geleden zijn onderkomen aan de Oostsingel verlaten voor de uitbreiding van basisschool De Hommel. Sindsdien heeft het drum- en showkorps onderdak bij handboogsportvereniging Diana op sportpark De Wieën. Uitgangspunt is dat de gemeen te tweederde deel (ruim vier ton) betaalt van de investering en dat Odeon ongeveer 200.000 euro moet bijdragen. De stichting zal met een goed onderbouwde meerjarenbegroting moeten aan tonen dat de investering finan cieel haalbaar is. Odeon wil het beheer en de exploitatie van het gehele pand Hoenderstraat 10-12 op zich nemen. Harrie Francken (PP2) is er een voorstander van dat het kunstencentrum wordt meegenomen in het onderzoek, dat 15.000 euro kost. Jeanne Til- lemans (inVENtief) is blij met de keuze voor de Hoenderstraat. "Want het betekent het behoud van een gemeentelijk monument. De verloedering wordt zo tegen- gegaan."Anderzijds wijst Tillemans op de mogelijke geluidsoverlast en dat commerciële horeca er niet is toegestaan. Dit kan negatieve gevolgen hebben voor de exploi tatie van Odeon. Ingeborg de Barbanson (VVD) vindt het de hoogste tijd dat er wat gaat gebeuren. "Het is logisch dat er twee locaties onderzocht worden", vindt ze. De Barbanson vraagt extra aandacht voor de geluidsoverlast aan de Hoender straat, gezien de negatieve ervarin gen in het verleden met het jon gerencentrum. "Een harmonie kan ook een aardig volume produce ren. Het moet goed geregeld zijn. We willen hier achteraf niet door verrast worden." Martin Leenders (Samenwerking) is blij dat er ein delijk schot in de zaak zit. Hij is een voorstander van twee opties. "Want als het aan de Hoender straat niet kan doorgaan, dan heb ben we een alternatief achter de hand." Ed Stevens (PvdA) vraagt, net als de VVD, aandacht voor de geluidsoverlast. "En het knelpunt met de commerciële horeca moet goed worden opgelost." Net als enkele andere partijen vraagt John Michels (CDA) hoe het zit met de bouwvallige kelder van het Din- gus-pand. De renovatiekosten hiervan zijn nog niet meegeno men in de berekening. "Het CDA kan verder instemmen, maar we vragen wel de vaart erin te hou den", aldus Michels. Wethouder Van der Broeck (CDA) wil beide locaties onder zocht hebben. "Zodat we straks een goede afweging kunnen maken." Euterpe heeft van ouds her altijd een eigen pand gehad. Van der Broeck wijst erop dat fanfares en harmonieën in de kerkdorpen ook geen eigen repe titielokaal hebben. "Zij huren een ruimte in het gemeenschapshuis. Bij Euterpe is het historisch zo gegroeid en daar zullen we ook rekening mee houden", aldus de wethouder. "Maar het kunstencen trum is zeker de moeite waard om als optie te bekijken." Reportage op www.peelenmaastv.nl Afgelopen donderdag was het zover. De presentatie van de cast van 'n Ongeluuëfeleke Kersaovend. Op het toneel van Schouwburg Venray maakte de commissie Klatergold bekend wie er mee gaan spelen in deze unieke voorstelling van en voor Venray. 'A Christmas Carol' van Charles Dickens is voor deze productie her schreven naar een uniek, compleet op Venray en omgeving toegespitst verhaal, in het 'plat Venrods', waar door het bijzonder herkenbaar en humoristisch wordt. De Venrodse Scrooge is een initiatief van com missie Klatergold, bekend van de Klatergold-voorstellingen. Onder de bezielende leiding van regis seur Frans van de Pas ontstaat er langzaam een bijzondere voorstel ling, waar maar liefst 50 acteurs uit de eigen regio in meespelen. Genoeg ingrediënten voor een bijzondere voorstelling! De hoofd rol van deze voorstelling komt, na uitgebreide audities, voor rekening van Frank Claessens in de rol van de volwassen Scrooge. De rol len van de geesten, die Scrooge die kerstnacht bezoeken, worden gespeeld door Viola van Haver, Sanne Claessens en Paul Franc ken. De overige rollen zijn er voor diverse bekende en minder beken de Venraynaren, onder wie Ramon Nieuwhart, Rob van Lieshout en Ellen Munten. Het kinderensem ble bestaat uit ongeveer twintig kinderen van verschillende leef tijden. Samen met het team van Schouwburg Venray, de initiatief nemers van Klatergold, is iedereen momenteel volop bezig met de repetities. Op de website van Peel Maas TV (webadres: www.pee- lenmaastv.nl) kunt u de reportage van 8 juni 2010 bekijken van de presentatie en het repetitieproces van de Venrayse productie. Natuur- lijk blijft Peel en Maas dit project op de voet volgen. Voor verdere informatie kunt u altijd contact opnemen met Milton Cavis, voor zitter van commissie Klatergold, via telefoonnummer 0478 - 513696 of met Bianca Pelders van Schouwburg Venray via telefoon nummer 0478 - 530992. Ook is er een website in het leven geroe pen voor waarop aklle informatie over de speciale productie staat: www.venraysescrooge.nl. Onder leiding van voorzitter Petri Ykema en onderwijsdeskundige Jack Beckers Petri Ykema is de voorzit ter van de adviesgroep die de toekomst van het basison derwijs in Venray onder de loep neemt. Zij is werkzaam bij adviesbureau GITP. Jack Beckers is aangetrokken als onafhankelijk deskundige. Hij is tevens voorzitter van de werkgroep, die de advies groep ondersteunt. Beckers is directeur van BCO Onderwijs- advies in Venlo en bestuurder van O2 Onderwijsadvies in Sit- tard-Geleen. Na alle ophef over de toekomst visie van schoolbestuur SPOV - sluiting van scholen in dorpen en samenvoeging van scholen in wijken - heeft de gemeente beslo ten dat er een adviesgroep komt met een onafhankelijke voorzitter en een onderwijsdeskundige. De adviesgroep levert uiterlijk op 21 oktober 2010 een rapport op, dat in december door de gemeente raad wordt behandeld. Naast Petri Ykema en Jack Beckers bestaat de adviesgroep uit leden van het dorpsradenoverleg, wijken, wijk- radenoverleg, SPOV en gemeente. De vier 'bedreigde dorpen' zijn met ieder twee personen verte genwoordigd. Bert Arts en Erik Jakobs (Castenray), Leon Janssen en Martin Peeters (Heide), Marco Botden en Theo Kooter (Vrede- peel) en Henk Hellegers en Joost de Wit (Veulen). De adviesgroep wordt ondersteund door de werk groep. Deze werkgroep maakt ana lyses, schrijft de notities, bewaakt het proces en houdt in de gaten of alles volgens afspraak verloopt. Jack Beckers is voorzitter van de werkgroep die nog zeven perso nen telt. Erik Jakobs en Joost de Wit (dorpen), Carel Janssen en Elly Keijsers (wijken), een amb tenaar van de gemeente en twee stafleden van SPOV. Het omstreden rapport van SPOV dat in januari 2010 naar bui ten werd gebracht, wordt tegen het licht gehouden. Belangrijk is dat alle vragen en onduidelijkhe den worden opgehelderd. Alterna tieven worden in beeld gebracht om sluiting van scholen in de klei ne dorpen te voorkomen. Onder- wijswethouder Twan Jansen ziet veel in een nauwe samenwerking tussen de basisschool, kinderop vang, peuterspeelzaal en welzijn onder één dak. "Het is wellicht de enige manier om de school in de kleine dorpen in stand te hou den", zei Jansen onlangs tijdens de onderwij sconferentie van de PvdA. "We moeten stevig inzetten op deze koers. Hier is nog veel te winnen." In het rapport worden aanbe velingen gedaan over de koers van het basisonderwijs in tijden van dalende leerlingenaantallen. Essentieel is dat alle partijen - die in de afgelopen maanden vaak lijnrecht tegenover elkaar ston den - overeenstemming bereiken over de inhoud. Dat zal nog een hele klus worden. Mochten er afwijkende standpunten overblij ven, dan worden die afzonderlijk vermeld in het rapport. Naast de analyse van de toekomstnota van SPOV wordt tevens gekeken naar ieders rol in het proces. Daar bestaat onduidelijkheid over. De maximale speelruimte van SPOV wordt in beeld gebracht, evenals de rol en de verantwoordelijk heid van gemeente, ouders, dor pen en wijken. Inhoudelijk wordt gekeken naar de kwaliteit van het onderwijs, de optimale organisatie van een school en de functie van de school in de samenleving. Dit laatste aspect kwam nauwelijks aan bod in de toekomstvisie van het schoolbestuur. Tot slot worden de leerlingen aantallen en de financiële gege vens uit het SPOV-rapport nage rekend. De kosten van leegstand en leerlingenvervoer moeten dui delijk in beeld worden gebracht. Evenals de financiële ruimte die SPOV heeft voor alternatieven. Het huishoudboekje van SPOV wordt vergeleken met andere schoolbe sturen van een gelijke omvang. De gemeenteraad bespreekt op 22 juni het plan. Het college heeft 50.000 euro uitgetrokken voor de kosten van de twee onafhankelijke deskundigen. Het CDA opperde in de raadsvergadering van 11 mei dat SPOV hieraan moet meebeta len. Het schoolbestuur heeft dit nog niet toegezegd. Infoavond bouwplan Van Haren Op donderdag 17 juni vindt in de Witte Hoeve een infor matieavond plaats over de bouwplannen op het terrein van Van Haren. De avond begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. Van Haren Beheer Venray wil de locatie Akkerweg, Maashese- weg Noordsingel gaan heront- wikkelen. Op het terrein zijn de voormalige garage van Van Haren gevestigd, de tijdelijke vestiging van Jan Linders en een tanksta tion. Tijdens de avond worden de nieuwe plannen bekendgemaakt. Voor de herontwikkeling heeft Van Haren Beheer Venray de expertise ingeroepen van DTB. Directeur Maarten Littooij van dit bedrijf zal de ontwikkeling bege leiden. Voor de zevende keer zet tennishal De Schaapskooi een groot voetbalfeest op touw voor het Venrayse Oranjelegi oen. Voor wie ongestoord wil genie ten van dit voetbalevenement, is De Schaapskooi 'the place to be'. Een binnenbaan 500 m2) is tij dens de wedstrijden van Oranje volledig omgetoverd tot voetbala rena. "Wij hebben de beschikking over 27 meter tribune, goed voor 300 supporters, die van hieruit ongestoord kunnen genieten en vrij zicht hebben op het megavi- deoscherm", laat Frank Janssen weten. "De grote stadionbar is heel tactisch geplaatst onder het projectiescherm, zodat niemand voor het beeld loopt." De lampen aan het plafond worden langzaam gedimd naarmate het beginsignaal van de wedstrijd klinkt. "Door deze duisternis is het publiek ver zekerd van een haarscherp beeld en samen met het perfecte geluid beleef je deze Oranjewedstrijden alsof je erbij bent." Supporters die iets ruimer willen zitten én het beste uitzicht willen hebben, kunnen één van de vier skyboxen reserveren op naam inclusief de VI.P-lounge. Hier hebben ze de beschikking over een eigen hangtafel, krukken en een per soonlijke bediening. De skybox biedt plaats aan maximaal acht tot tien personen en de kosten zijn 5 euro per persoon. Het sta dion opent zijn poorten één uur voor de wedstrijd, maar ben wel op tijd want de eerste fans heb ben natuurlijk de beste plaatsen (vol vol). Toegang alleen voor 16+. Ben je jonger, dan mag je alleen naar binnen onder begelei ding van een of beide ouders. De entreeprijs is 5 euro per persoon, inclusief twee consumptiebon nen. Even onthouden: maandag 14 juni 13.30 uur: Nederland- Denemarken. Corridor Mode Eind dit jaar wordt de knoop doorgehakt. De gemeente Ven ray onderzoekt momenteel vier locaties voor het nieuwe sport complex. Dit zijn de bestaande sportparken in Blitterswijck ('t Hoogveld), Wanssum (De Broekberg) en Meerlo (Bergs- bos). Daarnaast is een geheel nieuwe accommodatie aan de Helling - op het grondgebied van Wanssum - in beeld. De laatste optie is een vurige wens van SV United, de grootste gebruiker. Eind vorig jaar besloot de gemeenteraad van Meerlo- Wanssum dat het sportpark aan de Helling zou komen. De gemeente Venray lapte het raadsbesluit aan haar laars omdat het financieel onvoldoende onderbouwd was. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) meldde donderdag in de commissie Maatschappelijke Dien sten dat alle betrokken verenigin gen meewerken. "Ja, ook BVV'27. Ik heb begin dit jaar een goed gesprek gehad met het nieuwe bestuur." Al jarenlang wordt er gesproken over een nieuwe sportpark. Er zijn al veel onderzoeken verricht. "We gaan die niet opnieuw doen", aldus Van der Broeck. "De rapporten die er liggen stoffen we af en gebrui ken we." Bergsbos is een vreemde eend in de bijt omdat het buiten de gemeentegrenzen van Venray ligt. "Dat klopt. Maar dit was een wens van SV United. En daar heb ik gehoor aan gegeven", aldus de wethouder. Bergsbos lijkt sowieso weinig kans te maken vanwege de ligging in de oude Maasarm. Die gaat straks - na de uitvoering van het Maasproject Ooijen-Wans- sum - weer meestromen met de moederrivier. BVV'27 stelde zich voorheen halsstarrig op. SV United en de andere clubs waren welkom op het Blitterswijckse sportpark, dat makkelijk uitgebreid kan wor den. BVV'27 voelde er echter niets voor te verkassen naar Meerlo of Wanssum. De Blitterswijckers wil den ook helemaal niets weten van een fusie. Die houding werd de toenmalige voorzitter Hans Speijc- ken niet altijd in dank afgenomen. Maurice Wolters is nu bijna een jaar voorzitter van BVV'27. Na de nodige strubbelingen hebben alle jeugdspelers onderdak gevonden bij SV United. Naast een dames team - dat onlangs kampioen werd - telt de Blitterswijckse voet balclub nog twee seniorenelftal len. Een jaar geleden nam BVV'27 afscheid van het prestatieve voet bal. Het eerste elftal kwam dit sei zoen uit in de recreatieve vijfde klasse, waarin het een beschei den rol speelde. Vier spelers (Jean Aerts, Mike Franssen, Constantijn Jeuken en Marco Rutten) stapten voor zit seizoen over naar SV Uni ted. Ook komend jaar blijft BVV'27 met twee teams bij de recreanten spelen. "We willen ooit weer terug naar de zesde klasse", zegt Maurice Wolters. "Misschien al over een jaar en anders nog een seizoen later. Als we de stap maken, dat moeten we ook in de middenmoot kunnen meedoen. We willen niet, zoals in de voorgaande jaren, helemaal onderin bungelen." Bij SV United A1 spelen enkele talentvolle voet ballers uit Blitterswijck. Een paar gaan er nu over naar de senioren en anderen maken over een jaar die stap. BVV'27 hoopt rond deze groep een nieuwe hoofdmacht op te bouwen. Maar de vraag is of Blitterswijck nog tot in lengte van jaren een eigen voetbalclub op de been kan brengen. Voorzitter Wolters toont zich een realist. "We willen meewerken aan het onder zoek. Voor ons als bestuur is alles bespreekbaar. Maar eerst is nu de gemeente aan zet. Zij moet beslis sen op welke van de vier locaties het sportpark komt. Venray heeft het besluit van Meerlo-Wanssum zelf teruggedraaid. We zijn nu eigenlijk weer terug bij af." Mocht het sportcomplex in Wanssum of Meerlo komen, dan is het de vraag wat er met BVV'27 gebeurt. "Dat is straks aan de leden vergadering", aldus voorzitter Wol ters. "De leden moeten beslissen of ze met een verhuizing akkoord gaan." Daarbij is tevens het voort bestaan van de Blitterswijckse voetbalclub in het geding. "Ja, dan is het de vraag of we zelfstandig blijven. Daarover moeten we ons beraden. Mijn voorkeur heeft het niet. Maar nogmaals, de leden gaan erover." Een eerder planologisch onder zoek wees Blitterswijck aan als beste locatie voor het nieuwe sportpark. Dat stuitte weer op grote bezwaren van SV United. Rondom 't Hoogveld is ruimte genoeg voor uitbreiding. Mocht 't Hoogveld straks uit de bus rollen, dan kan BVV'27 in eigen dorp blij ven voetballen en lijkt het voort bestaan gered. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AV Venray Tel. 0478-514468 Euterpe gaat voor pand Dingus Presentatie cast 'n Ongeluuëfeleke Kersaovend Adviesgroep basisscholen aan de slag FRANK 5 C Renovatie Bitumineuze daken Lood- en zinkwerken Velux vensters 0478-511094 Stationsweg 124B Venray-Oostrum www Oranjefeest in De Schaapskooi ■e HALVE ■PRIJS! KORTING GELDT VOOR GOEDKOOPSTE ARTIKEL. ACHE T/M 30-6 KORTING GELD NIET VOOR ACTIES EN OP AFGEPRIJSDE ARTIKELEN met&jleM/karaktër Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 BVV'27 houdt alle opties open www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5