TV De Gagel kampioen Ruiterfestijn in Meerlo in de startblokken Kruudwis in het nieuw Venray in de wereld, de wereld in Venray Jubileumkoning in Blitterswijck Ronald Boogaard clubkampioen Red Stars Junior Kamer loopt voor Uganda PEEL EN MAAS Donderdag 10 juni 2010 - Pagina 20 fe Goud voor Ellen van Duren van Spio Jonge hondendag SV Ysselsteyn Ride for the Roses PC Nobel PDV De Zwaluw Venray PDV De Maasvogels De Peelrunners ATV Venray De Mudhunters Het Alvertje Het afgelopen weekend hebben vier leden van Junior Kamer Ven- ray deelgenomen aan de Trailwal- ker van hulporganisatie Oxfam Novib. Naast deelname werd door de Venrayse Kamer een bedrag van 3300 euro bijeengebracht voor het goede doel. aOO k ni Het eerste team 50+ van TV De Gagel uit Meerlo-Wanssum is kampi oen in de hoofdklasse Limburg gewor den. Nadat eerder enkele jeugdleden Limburgs kampioen waren geworden, was het nu de beurt aan de 'oudjes' om te laten zien dat ook zij nog mee tellen in het Limburgse tennis. Op zaterdag 5 juni moesten minimaal drie punten gehaald worden in Maas- bree. Na enkele zenuwslopende sets werd uiteindelijk met 4-0 afgerekend Op de foto van links naar rechts: Sjaak Gielen, San Ebus, Harrij Bruijsten, Gérard Bruijsten en Arnold Disveld. met Maasbree. In Landgraaf zijn de Limburgse Speedo-inales voor zwemmers tot en met elf jaar gehouden. De Venrayse Ellen van Duren (foto) had zich op zes afstanden gekwalificeerd bij de besten van Limburg. Op haar favoriete nummer, de rugslag, wist zij een gou den medaille te veroveren. Van Duren, zwemster bij Spio en uitkomend voor Startgemeenschap Noord-Limburg, was met 1.19.68 de snelste op de 100 meter rugslag. Ze verbeterde haar oude record met bijna 7 secon den. Ook op de 100 meter schoolslag en 100 meter vlinder wist ze een pr te zwemmen, maar met een vijfde en zesde plaats viel ze net niet in de medailles. KC Venray e.o. houdt op zondag 11 juli het inmiddels jaarlijks terugke rend outdoor-evenement voor jonge rashonden binnen de vereniging. Ras honden die geboren zijn tussen 11 juli 2008 en 11 maart 2010 strijden om de eer in verschillende leeftijdscategorie- en. Het evenement wordt gehouden op het oefenterrein van KC Venray e.o. aan De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Er is een grote tent als cen trum van het evenement aanwezig. Vanaf ongeveer 16.30 uur kunnen de bezoekers deelnemen aan een geza menlijke barbecue. Om de JHD ook dit jaar weer tot een succes te maken, heeft KC Venray e.o. voor de deelne mers een zestal keurmeesters gese lecteerd en deze bereid gevonden de honden te beoordelen. Het keurmees tersteam bestaat uit de dames J.J. Vink, A. Wijnands, drs J.C.G. Trésoor-Homan en de heren W Wellens, PJ. van Baaren- Grob, J. Neijenhuis. Er wordt gekeurd in drie ringen en iedere hond komt minimaal twee keer in de ring om bewonderd en beoordeeld te wor den door telkens een team van twee keurmeesters per keuring. In de eer ste ronde wordt van iedere hond een keurverslag gemaakt. Per leeftijdscate gorie worden honden van alle rassen door loting in verschillende ringen onderverdeeld. Hierdoor komen de honden in verschillende samenstel lingen tegen elkaar uit. De inschrijf formulieren moeten uiterlijk 11 juni door het JHD-secretariaat ontvangen zijn. Inschrijvingen naar Petra van de Camp, Nieuweweg 30, 5853 AP in Sie- bengewald, telefoon (0485)317907. Uitslag Veteranen-toernooi America 1e De teller van de fietstoertocht Ride for the Roses, die wordt gehouden op zondag 5 september, staat inmid dels op ruim 6000 deelnemers. Maar dat kunnen er nog meer worden. De organisatie hoopt dat nog veel men sen zich inschrijven en daarmee een bijdrage leveren aan de strijd tegen kanker. Aanmelden kan via www.ridefor- theroses.nl. Iedereen die meefietst, is meteen gever aan het goede doel. De opbrengst gaat naar het KWF Kanker bestrijding, dat een deel gaat spen deren aan een onderzoek naar dik- kedarmkanker, uitgevoerd door het AZM in Maastricht. Deelnemers heb ben de keus uit toertochten van 30 en 55 kilometer, of voor de Cyle Tour van 110 kilometer. De toertochten worden op eigen gelegenheid gefietst en de 110 kilometer Cycle Tour wordt in één lange stoet van 5.000 deelne mers gereden. Start en finish liggen bij bloemveiling FloraHolland in Venlo. Er kan individueel of als hoofddeel nemer van een team worden inge schreven. De hoofddeelnemer kan vervolgens weer deelnemers uitnodi gen om zich in te schrijven en aan zijn team toe te voegen. Individuele deel nemers kunnen zich ook na inschrij ving nog aan een team toevoegen. Alle informatie is te vinden op www.ride- fortheroses.nl. Voor het eerst in zijn histo rie hangt het bordje uitverkocht op de poort van het ruiterfestijn in Meerlo, dat van 11 tot 13 juni plaatsvindt. Tussen de 2500 startende combina ties bevinden zich exotische namen. West- Europa was al goed vertegen woordigd, maar dit keer staan er ook ruiters op de lijsten uit Japan en het Midden Oosten. Deze ruiters zijn bij voorbeeld in Nederland voor de voor bereidingen op de Wereldruiterspelen in Kentucky deze zomer. Tegelijk met het 75-jarig jubileum houdt Meerlo alweer het vijftiende concours op rij. Er is dit jaar een welness- en lifestyleboulevard inge richt en voor de kleintjes is er een kinderboerderij. Er is ook gezocht naar verbinding met andere grote evenementen in de regio. De Floriade presenteert zich op de boulevard en op zaterdagmiddag wordt de Grote Prijs van het OLS in Grubbenvorst verreden. Als tegenprestatie gaat de koning van het OLS later de inspec tie afnemen van het kampioensacht tal van 1975. Deze acht gaan hun kunstje weer vertonen tijdens het feestprogramma van de zaterdag avond. Naast de Grote Prijs, een 1.40 rubriek, op zaterdag, is zondagmiddag het Masterspringen het hoogtepunt van het concours. Bij dit Masters- pingen komen de winnaars van alle Z-rubrieken tegen elkaar uit in een knock-outwedstrijd. De balken gaan omhoog, totdat er een deelnemer overblijft die vervolgens ook met de prijzenpot naar huis gaat. Lokaal gaat de aandacht zeker uit naar Aniek Poels. Dit 23 jarige talent uit de eigen vereniging reed zich onlangs bij de groten in Amsterdam in de kijker met Luca de Rijck heeft in Horst een selectiewedstrijd gereden en behaal de de eerste prijs in de klasse DZ2, met 250 en 252 punten met haar pony Omira. Verder behaalde ze de overwinning in Afferden met 253 en 265 punten. Kim Muijsers kwam met haar pony Hali's Voluma uit bij het springen. Door twee foutloze parcoursen af te leggen met de snelste tijd, won ze de eerste prijs. Jeanine Huijbers en haar paard Zinnya hebben gestreden in de klasse M2 dressuur. Ze werden tweemaal eerste met 191 en 188 punten. Asteria, werd vervolgens geselecteerd door de bondscoach voor het natio nale team en won daarmee afgelopen week de landenwedstrijd in Portugal. Met een dubbele nulronde was ze ook nog de beste van het nationale team. Ze krijgt ongetwijfeld weerstand van haar nicht Carolien Poels of van James Patterson Robinson. Deze Australiër bereidt zich voor op de Wereldrui- terspelen in Kentucky. Maar ook titel verdediger Pieter Keunen is in bloed vorm. En wat te denken van Kristian Houwen, een ander talent uit Meerlo, momenteel succesvol bij de jeugd, en de ervaren Martien Amendt, huidig nationaal kampioen bij de KNHS? En met 76 deelnemers in de Grote Prijs komen er ongetwijfeld ook verassen de namen uit de koker die mee gaan strijden om de titel op zondag. Verder staan bij het springen alle andere lan delijk rubrieken op het programma en vrijdag staat in het teken van de jonge paarden met de Hendrixcom- petitie voor vier-en vijfjarige paarden. Uiteraard staat op zaterdagavond het leuke Jump Quad op het program ma: een quad neemt het op tegen een paard. Dit jaar strijden de twee generaties uit een gezin tegen elkaar. De dressuur blijft qua deelname enigs zins achter, al is de Z2-rubriek ook uitverkocht. De felbegeerde plek in de DEC, de Dressage Exchange Com petition, blijkt ruiters van heinde en verre te trekken. In een extra rubriek op zondagmiddag gaan de eerste zes geplaatsten in de dressuur van paard wisselen en rijden vervolgens op het paard van de concurrent nog een proef, een formule die is afgekeken van het wereldkampioenschap sprin gen, maar nog steeds uniek is in de dressuur. De lokale favoriet is Fieke Houwen met haar paard Lord Loxely, die is gefokt door de penningmeester van het festijn Piet Kuipers. Zij krijgt concurrentie van Nicky Creemers, John Deenen of van Ellen Willems, die in de voetsporen wil treden van vader Lei Willems, die in 1975 het kampi oensachttal van Meerlo aanvoerde en dat zaterdag weer gaat doen. De DEC wordt voor het eerst op het hoofdter rein verreden. In het kader van het tienjarige jubi leum van OTTO Work Force is basis school De Kruudwis door OTTO gesponsord in de aanschaf van shirts met het nieuwe schoollogo. Karolina Swoboda heeft de eerste shirts uitge- reikt aan het jongste en oudste kind van De Kruudwis. De shirts worden tijdens de 52e Avondvierdaagse Ven ray voor het eerst gedragen door 171 kinderen van De Kruudwis en hun begeleiders. Uitslag wedvlucht Bergerac; dertien deelnemers, 109 duiven. 1, 4, 6, 15 Strijbosch-Derks. 2, 20, 23 van Haren Stiphout. 3, 7, 9, 10, 12, 13, 18, 19, 25. Hendriks-Arts. 5, 21 M. Basten. 8 H. Arts. 11, 16,24 P van Houdt. 14 H. Lit- jens. 17 Cuppen-Siebers. 22 J. Basten. Uitslag wedvlucht Mantes la Jolie; achttien deelnemers, 182 duiven. 1, 18 H. Strijbosch. 2, 17, 23 H. Peeters. 3, 4, 13, 14 Chr. Gerrits. 5, 10 W Bou ten. 6, 25 Van Haren-Stiphout. 7, 16 Reijnders-Cuijpers. 8, 22 M. Basten. 9 N. van Hoof. 11 P. Loonen. 12, 19 A. Sij- bers. 15, 20, 24 J. van Kessel. 21 Comb. Verdellen. Uitslag wedvlucht Nantuil le Hadouin: 227 duiven, dertien deelne mers. 1, 23 Sraar Peters. 2, 5, 21, 22 Jac Verhoeven. 3, 11 Jan Kuijpers. 5, 14, 16 Theo Kleeven. 6, 18 Bert Verhoeven. 7, 12 Toon Roosen. 8, 13, 24 Harry Cup pen. 9, 10, 20, 25 Harry Francken. 15 Wiel Theeuwen. 17 Freddy Textor. 19 Wim Rutten. Uitslag wedvlucht Mantes la Jolie. 218 duiven, dertien deelnemers. 1, 2, 3, 6, 11, 16, 22, 24 Freddy Textor. 4, 9, 17, 23 Harry Francken. 5, 7, 14, 15 Jac Verhoeven. 8, 12 Sraar Francken. 10, 20 Theo Kleeven. 13 Wiel Theeuwen. 18, 19 Sraar Peters. 21 Jan Kuijpers. 25 Wim Rutten. De Nordic Walkers kunnen elke woensdag vanaf de parkeerplaats bij het Schuitwater (begin van de wan delroutes) aan de slag. Het Schuitwa ter ligt tussen Melderslo en Broekhui zen aan de Broekhuizerdijk. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 12 juni: Schadij- kerbossen. Vertrek 9.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Gusseweg in Meterik. Zaterdag 19 juni: Kastielse bossen. Vertrek 9.00 uur vanaf het clubgebouw aan de Tienrayseweg in Horst. Het verdere schema staat op www.peelrunners.nl. Iedereen is wel kom om een keer mee te doen. Uitslagen: Zondag 30 mei Comra des marathon Pietermritzburg-Durban (Zuid-Afrika). Afstand 89,1 km. Irm- gard Gijsen 11:37:35. Sraar Theeuwen 9:48:15 Trainingen: Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 11 juni Stramproy Steinak- kerloop 1930 uur, 18 juni Horst Acht van Horst 19.30 uur, 20 juni Gennep AH halve marathon 11.00 uur, 26 juni Baarlo eerste knooppunt Baarlo Loop 19.30 uur. Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl Door de leden van ATV Venray is goed gepresteerd op de Zwemloop in Reuver. Het podium in de categorie tot en met 12 jaar werd geheel bezet door leden van ATV-Venray. Ook in de categorie tot en met 16 was de hoog ste trede van het podium voor ATV- Venray. Helaas verliep de race van de categorie vanaf 17 jaar niet geheel vlekkeloos. Door grote niveauverschil len in de banen bij het zwemmen, zijn de verwachtingen van een aantal deelnemers niet uitgekomen. Toch werd bij de dames nog een tweede en bij de heren nog een derde plaats behaald. De uitslagen: In de categorie t/m 12 jaar: 1) 06:40 Finn Timmermans, Broekhuizenvorst. 2) 06:57 Vera Wismans, Veulen. 3) 07:35 Tessa Jerzykowski, Venray. 4) 08:38 Kelsy Waaijenberg, Venray. In de categorie t/m 16 jaar: 1) 17:13 Bo Brands, Venray. In de categorie vanaf 17 jaar: 3) 29:07 Marcel Martens, Castenray. 5) 31:14 Martien Dupont, Venray. 6) 32:11 Bart Schilders, Castenray. 2) 33:06 Suzanne van der Wijst, Venray. 4) 33:39 Imke van den Munckhof, Horst. 5) 35:07 Nicky Teunissen, Ven ray. 6) 36:00 Mieke Reintjes, Castenray. 7) 36:57 Anne Reintjes, Castenray. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00 CD junioren. Baantraining dinsdag 19.00-20.30 AB junioren baan, woensdag 18.00-19.15 pupillen. Baan training donderdag 19.00-20.30 loop training. Baan zaterdag 10.00-11.15 pupillen. Baantraining zondag 10.00 11.30 AB jun. senioren. Lopersgroe- pen/alle niveaus: Dinsdag (start atle tiekbaan 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur, donderdag atletiekbaan 18.30-19 30 uur NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Agenda: Vrijdag 11 juni Steinakker- loop Stramroy, Vrijdag 18 juni Acht van Horst, Zondag 20 juni Derde Pupillencompetitie Venray Zie ook www.atvvenray.nl Gids Jos had een lange rit uitgezet die in totaal ongeveer 80 kilometer lang was en waar ook nog de nodige hoogte meters in verstopt zaten. Er werd in een grote groep van vijftien bikers gereden. Alle bikers kwamen moe maar voldaan weer thuis. Voor komende zondag een vergelijkbaar programma, maar dan meer richting Venlo. Aansluiten bij de Mudhunters hoeft geen probleem te zijn. Omdat de trainingen de kans geven tot dif ferentiatie kan iedereen mee. Met name op de dinsdag zijn de trainingen erg geschikt voor een groep met een groot niveauverschil. Ga voor meer informatie naar www.mudhunters.nl Agenda: Zondag 13 juni vertrek 8.15 uur per fiets en 8.45 uur per auto voor een training rond Venlo. Vertrek 9.00 uur per fiets voor het schaduwpro- gramma. Vertrek 10.00 uur per fiets voor de kids. Op dinsdag (in het bos) en donder dag (op de weg) om 19.00 uur een training. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. overwinning op de sterk spelende Matthian Vaes. Dit was tevens Toms laatste jeugdtitel, want hij gaat over naar de senioren. Komende weekend spelen vier teams, twee meisjes- en Clubkampioen Ronald Boogaard. twee jongensteams, een internatio naal teamtoernooi over twee dagen in Sundern, Duitsland. Verder spelen een jongens- en meisjeswelpenteam in Swalmen op het afdeling Limburg Welpen Toernooi. Begin juli van dit jaar wil het Mondiaal Platform Venray door middel van een wereldmarkt en een wereldmaaltijd aandacht besteden aan de zogenaamde mil lenniumdoelen die in 2000 wer den geformuleerd. In de aanloop naar deze manifes taties verschijnt er tot begin juli elke week een artikel in deze krant over wat er in of vanuit onze gemeente allemaal wordt gedaan om die doelen te bereiken. Deze week gaat het over de eerste twee millenniumdoelen: honger- en armoedebestrijding (verge leken met 1990 moet de armoede in 2015 zijn gehalveerd en dan mogen er ook minder mensen honger hebben dan in 1990) en onderwijs (ieder kind waar ook ter wereld moet in 2015 in de gelegenheid zijn om basisonderwijs te volgen).Hoe staan die dingen er nu voor en wat doet Venray daaraan? Mensen leven in extreme armoede als ze minder dan 1 euro per dag te beste den hebben. Wat wij bij het bood schappen doen in een parkeermeter stoppen, staat voor bijna de helft van de wereldbevolking gelijk aan het bedrag dat zij dagelijks te besteden hebben. In 1990 gold dat voor maar liefst 1,8 miljard mensen, d.w.z. voor 41,7% van de wereldbevolking. Dat in 1990 één op elke drie kinderen onder de vijf jaar ondervoed was, is dan niet vreemd, maar gek is dat natuurlijk wel. Te gek! Hoe is dat nu? In 2005 was het aan tal mensen dat in extreme armoede leefde, gedaald naar 1,4 miljard. In procenten van de bevolking in ont wikkelingslanden was dat een daling van 41,7% naar 25,7%. In 2006 - nog voor de crisis dus - was het percentage ondervoede kinderen gedaald naar 26%. Toen was dus nog één op elke vier kinderen onder de vijf jaar onder voed. Met dit tempo zal de halvering van het armoedepercentage in 2015 kunnen worden gehaald, maar zeker is dat niet, want van de economische crisis ondervinden ook en misschien wel vooral de ontwikkelingslanden de gevolgen. Die crisis kan dus nog roet in het eten gooien, letterlijk. Verplicht en toegankelijk basis onderwijs is een belangrijk middel in de strijd tegen armoede en kin derarbeid. Vaak worden kinderen in ontwikkelingslanden thuis gehouden om ze mee te laten helpen in het huishouden of om ze een bijdrage te laten leveren aan het gezinsinkomen. Onderwijs geeft kinderen de kans zich verder te ontwikkelen waardoor hun kansen in het leven toenemen. Hier is aanzienlijke vooruitgang geboekt. In Afgelopen zondag schoot schutter en commandant Pascal Franssen, tij dens het jaarlijkse koningschieten in Blitterswijck, met het 720ste schot de koningsvogel naar beneden. Hij mag zich komend jaar koning van het St. Antonius-Abt Gilde Blitterswijck noe men. Het koningschieten stond dit jaar geheel in het teken van de gildefeesten die plaatsvinden in het weekend van 16 tot en met 18 juli. In dit feestwee kend viert het gilde dat het reeds 525 jaar aanwezig is in Blitterswijck. Het hoogtepunt van de festiviteiten wordt gevormd door de grote internationale Pascal Franssen gaat op de schou ders nadat hij het winnende schot heeft gelost. gildedag op zondag 18 juli, waarbij de nieuwe koning zich als jubileumko ning mag presenteren. Op de jubileum- koningsreceptie, die wordt gehouden op zaterdag 17 juli in de feesttent op het evenemententerrein in Blitterswij ck (aanvang 20.00 uur), is gelegenheid het koningspaar Pascal Franssen en Sylvia van de Water en de andere win naars Annette Roosengarten Klabbers en Job van Kempen te feliciteren. De voorjaarssessie van de karper wedstrijd is gespeeld. Uitslag: 1) Huub van Houdt. 2) Joost Nooijen. 3) Jill Jansen. 4) René Theeuwen. 5) John Derks. Op zaterdag 12 juni is de eer ste wedstrijd om de lentekoning voor korte hengels. Er wordt gevist van 8.00 tot 12.00 uur in vijver 2. Bijen komst 7.00 uur. Op zondag 13 juni is de derde wedstrijd uit de 5-dorpen- serie. Deze wordt gevist aan de vij ver bij de Kasteelse bossen in Horst van 8.00 tot 11.30 uur. Bijeenkomst 7.00 uur bij de vijver. Op dinsdag 15 juni is de tweede wedstrijd om de vijverkoning. Deze wedstrijd wordt gevist in vijver 2 en wel van 18.30 tot 21.30 uur. Bijeenkomst 18.00 uur. Aanmelding kan tot uiterlijk donder dag voorafgaande aan de wedstrijden, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home.nl. Voor de korte hengels kan men zich aanmel den bij Huub Reijnders via telefoon 06-25597166. Voor vragen en infor matie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opne men met de ledenadministratie, Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. 1990 ging 80 procent van de kinderen in de basisschoolleeftijd naar school, in 2007 was dat gestegen tot 88 pro cent. Deze stijging zien we overal, maar ondanks deze vooruitgang gaan er in ontwikkelingslanden toch nog miljoenen kinderen niet naar school. Wat wordt daaraan vanuit Venray gedaan? Venray is op bijna alle conti nenten actief. Stefani van der Broek is met haar stichting 'Leven redden, toekomst schenken' actief in Afrika en ondersteunt in Zuid Afrika in Bizana een basisschool. Maar was dat wel een school, toen zij daar begon? Er zaten er 265 kinderen op die school, maar er was geen vloer, er stonden geen tafeltjes en stoeltjes in de klassen, er zaten geen ruiten in de ramen en er was geen ruimte waar de leerkracht met ouders kon spreken. De ouders hebben actief meegewerkt aan de renovatie. Stefani: "In het najaar van 2009 konden wij eindelijk beginnen met de bouw van nieuwe lokalen en de eerste drie klassenruimtes zijn nu klaar. Op dit moment zamelen we geld in voor een computerruimte en voor een lerarenkamer, want het zou toch wel erg fijn zijn als de leerkracht die met de ouders wil spreken, niet meer met hen naar buiten hoeft te gaan. Het zou fantastisch zijn als er straks 425 kinderen op een school kunnen zit ten met alles erop en eraan!" In Azië zijn vanuit Venray Anton Thurayappah en Jacques Swinkels actief met de stichting Mullai. Deze stichting werkt voor een tehuis in Kayts, Christ Hall Boys Home genaamd. Het gaat daarbij om de opvang en scholing van kinde ren (voornamelijk jongens) die hun ouders verloren hebben bij de grote tsunamiramp of bij de oorlogshande lingen van 2009. In dit weeshuis ver blijven ongeveer 45 kinderen die voor heen in het weeshuis in Mullaitivu woonden, maar dat dit weeshuis werd helaas compleet vernield door die zelfde oorlogshandelingen. In totaal wonen er nu 125 jongens in dit wees huis. Jacques: Deze kinderen zijn vol ledig afhankelijk van hulp die zij van anderen krijgen, want ouders die voor hen zorgen hebben ze niet meer. Ze zijn bovendien vaak ook getrauma tiseerd door de oorlogshandelingen. Voor hun toekomst zijn ze op anderen aangewezen. Laten wij hen de juiste voeding geven, zowel lichamelijk als geestelijk." In Zuid-Amerika zijn Jan Hendriks en Alda Haegens onder de vlag van Los Ninos ook bezig met een school. In het bergdorp San Mateo in Guate mala wordt door hun toedoen op dit moment een geheel nieuwe school gebouwd. Er is straks plaats voor 150 kinderen, drie lokalen, een compu terruimte, een speelveld en toiletten voor jongens en meisjes apart. Met de bouw van die school wordt ook heel bewust plaatselijk werkgelegenheid gecreëerd. Jan en Alda: "Tot nu toe was het zo dat de mensen uit de bergdor pen hun armoede probeerden te ont vluchten door naar Guatemala-city te gaan, maar ook daar bleek hen dan alleen maar armoede te wachten. Vaak belanden ze daar dan op de plaatse lijke vuilnisbelt, waar - schrik niet! - 22.000 mensen leven. Door onze school blijven de mensen in het dorp. Na de basisschool kunnen ze een beurs krijgen voor vervolgonderwijs. Door de week moeten ze dan natuur lijk werken, dus dat vervolgonderwijs vindt plaats op zaterdag en zondag. Die kinderen grijpen de kansen die geboden worden echt aan. We krijgen elke twee weken foto's over hoe de bouw vordert. Het is echt geweldig om te zien hoe gemotiveerd daaraan wordt gewerkt!" Oxfam Novib organiseerde deze wandeltocht wereldwijd met het doel om 30.000 kinderen naar school te laten gaan in Uganda. De tocht van 100 kilometer over onverhard terrein werd door de Venrayse deelnemers in 27 uur afgelegd. Junior Kamer Venray verwierf bekendheid met de realisatie van speeltuin het Speelvlak en het AED-project. Het afgelopen weekend bewees de jongerenclub dat zij zich niet alleen organisatorisch inzet voor het goede doel, maar ook fysiek. Het Foto van links naar rechts: Michel Creemers, Andre Karman, Roel Waals, Jeroen Meijer. team bestond uit Michel Creemers, Roel Waals, Andre Karman en Jeroen Meijer. De lopers startte als team 84 van de in totaal 121 teams en haalde de eindstreep als 65e. Tijdens de gehele tocht werden zij ondersteund door de collega -Kamerleden Roel Clevers, Edwin Keijsers, Ilse de Rijk en Ramon Poels. De gehele Venrayse Kamer en met name de lopers wil len Jeroen Meijer bedanken voor zijn originele idee om op deze manier het goede doel te ondersteunen. Bij het ter perse gaan van de Peel en Maas bedroeg het totaal bijeengebrachte bedrag volgens de site van Oxfam Novib 489.000 euro. fllfiWj In het afgelopen weekend wer den de clubkampioenschappen van Summa/Red Stars gehouden voor zowel de jeugd, de senioren als de recreanten. Een leuke bijkomstig heid was eveneens het meespelen van zeven oud-leden. Na de poule wedstrijden speelde iedereen verder, verdeeld over een A- en een B-groep. In de A-Groep plaatste zich verras send voor de kwartfinale jeugdspeler Tom Thijssen, die hierin verloor van Ronald Bogaard. Hierdoor ging de halve finale tussen leden van de teams heren 1 en heren 2: Ronald Bogaard tegen Peter Frey en Frank van der Vleuten contra Maurice Achten. Beide wedstrijden waren erg spannend en uiteindelijk trokken aan het langste eind Ronald Boogaard van heren team 1 en Maurice Achten van heren team 2. De finale werd vervolgens gewonnen door Ronald Bogaard. De B-finale was een aangelegenheid voor de oud-leden Noud van de Locht en Stephan van der Donk. Deze eind strijd werd gewonnen door Noud van de Locht. Bij de jeugd was de strijd om de clubtitel in de categorie meisjes een prooi voor Miranda Jas pers, door winst op Lynn Martens. De B-finale werd gewonnen door Maud Verhaegh en bij de jongens was de B-finale voor Willem van der Zanden. Tom Thijssen werd de verwachte win naar van de jongens A-finale door een

Peel en Maas | 2010 | | pagina 20