Boegbeelden weg bij Volharding Sterk Venray sloopt WKE met tien man 9 t"J FLE> TRONICS ÏPHIUPS PEEL EN MAAS Donderdag 10 juni 2010 - Pagina 18 Financiële perikelen: Frank, Ruud Brands en Frits Lucassen naar Lake Valley Johan Speijcken naar Ysselsteyn Frits Lucassen terug bij Leunen? Chris Wilschut blijft bij Oostrum Hoofdsponsors: Kledingsponsors: SPORT2000 Dames Jeugd Challenge op sportpark De Vlies Einde topzaalvoetbal in Venray? Er dreigt een abrupt einde te komen aan het zaalvoetbal van SV Venray in de topdivisie. Frank Brands, Ruud Brands en Frits Lucassen zijn vanwege de finan ciële perikelen overgestapt naar plaatsgenoot Lake Valley. Ook de meeste andere spelers zullen hun heil ergens anders zoeken. Het is de vraag hoe en of de zaalvoet- baltak van SV Venray verdergaat. Enkele bestuursleden willen het bijltje erbij neergooien. Iedereen verwijst door naar Sjef Keijzers, voorzitter van SV Venray. Hij is de enige woordvoerder. Ook coach Jos van Gerven wil er niets over kwijt. "Ik geef geen commentaar. Dat hebben we zo afgesproken." Door Henk Willemssen Wat is er aan de hand? Jarenlang is er met vereende krachten gewerkt om Venray op te stuwen naar het hoogste zaalvoetbalniveau. In 2008 ging TV/Sportijn op in SV Venray. De zaalvoetbaltak zou zo kunnen profi teren van de florerende businessclub. Bovendien leek het voortbestaan van het zaalvoetbal, onder de vleugels van het grote SV Venray, gewaarborgd. Twee jaar later lijkt het de doodsteek te zijn. Door de economische crisis haken steeds meer sponsors af. Er komen bijna dagelijks afzeggingen, nu de jaarlijkse bijdrage van 1500 euro moet worden overgemaakt. Het budget voor het zaalvoetbal was voor komend seizoen al verlaagd. Daardoor kon de beoogde doelman Martijn Jacobs (van Arcan) niet worden aan getrokken. Toch hadden alle spelers - op keeper Martin Michels na - hun jawoord gegeven. Door de verslechterde financiële situatie zouden de spelers ook hun winstpremie moeten inleveren. Naar verluidt 100 euro per gewonnen wedstrijd. De basisvergoeding blijft gewoon intact. Vorige week maandag is dat in een bijeenkomst besproken. Daags erop besluit aanvoerder Frank Brands over te stappen naar Lake Valley, waarna Ruud Brands en Frits Lucassen volgen. Woensdag is alles in kannen en kruiken. Tot 15 juni kun nen spelers nog wisselen van club. Het bestuur ziet geen mogelijkheid om in de komende dagen nog een representatief team voor de topdivisie bij elkaar te krijgen. De kans op een doorstart lijkt dan ook nihil. Mogelijk dat het tweede team, dat twee niveaus lager in de eerste divisie uitkomt, de hoofdmacht wordt. Van daaruit kan de club opnieuw worden opgebouwd. De vraag is of de begeleiding en het bestuur dat nog kunnen opbrengen. Want de klap is als een mokerslag aangekomen. Doordat juist echte clubmensen als de broers Brands en Frits Lucassen de vereniging als eerste de rug toekeren. Wat ooit zo'n stevig zaalvoetbalbolwerk was, is binnen een paar dagen als een kaartenhuis in elkaar gestort. Sjef Keijzers wil de handdoek nog niet in de ring werpen. "De tijd zal het uitwijzen", zegt hij diploma tiek. "Maar als de belangrijke peilers wegvallen, dan wordt het wel heel lastig."De preses is flink teleurgesteld in de opgestapte spelers. Want er was een week bedenktijd - tot afgelopen maandag - gevraagd. In de tussentijd zou er nog alles op alles worden gezet om nieuwe sponsorinkomsten te wer ven. "Daar ben ik zeker teleurgesteld over. Dat de jongens niet hebben wil len wachten", zegt Keijzers. "Wij doen alleen wat financieel verantwoord is. De inkomsten uit de businessclub vallen inderdaad tegen. We moeten bezuinigingen, iedereen zal moeten inleveren. Dat geldt ook voor het veld- voetbal en de damesafdeling. SV Ven- ray is een gezonde vereniging en dat moet en zal ook zo blijven." Frank Brands (29) wil niets zeggen over de ware reden van zijn plotse linge vertrek. "Nee, dat houd ik liever voor mezelf." De captain had al zijn jawoord gegeven aan Venray. "Dat klopt maar het probleem was niet op te lossen. Heel jammer, ik had graag nog een paar jaar bij Venray op het hoogste niveau gespeeld. We hebben een fijne groep en een goede trainer. We hebben enkele fantastische jaren gehad met twee kampioenschappen. Maar ik denk dat ze mij wel zullen begrijpen." Dat blijkt niet het geval. "Als spelers alleen voor het geld voet ballen, dan houdt het op", verzucht Sjef Keijzers. "Maar goed, iedereen is vrij te gaan en staan waar ie wil." De voorzitter is het ook niet met Brands eens dat het probleem onoplosbaar zou zijn. "Als je echt wilt, dan kom je er altijd uit." Frank Brands had ook nog contact met CFE/Ciba. Bij de top- divisionist uit Eindhoven staat zijn oud-coach John Adriaansen aan het roer. "Maar ik heb drie jaar geleden besloten om niet meer te reizen en in mijn eigen plaats te gaan voetballen." Zijn broer Ruud wil er niet veel over kwijt. "Misschien later een keer. Dit doet me verdriet. Ik had niet verwacht nog ooit bij Venray weg te gaan." Ook Frits Lucassen kan en wil niets zeg gen. "Dat is zo afgesproken." Lake Valley is plotseling drie uit stekende zaalvoetballers rijker. De ambitieuze eerstedivisionist heeft de laatste maanden al veel spelers van buitenaf aangetrokken. De selectie voor komend seizoen was nagenoeg rond. "Het is heel positief dat deze drie spelers bij ons komen", zegt bestuurslid Jeroen van Stokkem. "Het zijn jongens uit Venray en ze beschik ken over veel kwaliteit en ervaring. Binnen een dag was het beklonken." Buitenstaanders vragen zich af waar Lake Valley het geld vandaan haalt om al die spelers te bekostigen. "We heb ben ze een voorstel gedaan. Echt niets bijzonders, daar zijn ze mee akkoord gegaan. En ik weet niet wat ze bij Venray krijgen", aldus Van Stokkem, die weet dat de wildste geruchten de ronde doen. Achter de schermen is Lake Valley al langer bezig een spon- sorgroep te formeren. "Dat ziet er goed uit. Over een paar weken komen we ermee naar buiten." SV Venray heeft tevergeefs de licen tie voor de topdivisie aangeboden aan Lake Valley. Jeroen van Stokkem: "Het is wel het niveau dat we nastreven, maar nu nog niet. Daar willen we een paar jaar voor uittrekken." De KNVB stelt hoge eisen aan clubs op het hoogste platform. Bovendien mogen spelers dan niet meer op het veld uit komen. Het zou betekenen dat Enis Genc, Mehmet Gurbuz en Richard van de Kerkhof moeten afhaken. Voor Lake Valley een reden te meer de licentie af te wijzen. Aanvoerder en libero Rob Branje (24) en spelverdeler Mark Blenckers (24) hebben hun ver trek bij Volharding aangekon digd. Branje stapt over naar de ambitieuze Groesbeekse derde klasser Rood Wit, terwijl Blenc- kers zijn geluk gaat beproeven bij eersteklasser HVCH in Heesch. Daarmee verdwijnen twee rasech te Vierlingsbekers uit de hoofd macht van de plaatselijke voetbal- trots. Door Henk Willemssen Beiden zijn al vanaf hun zesde jaar lid van Volharding, waar ze de gehele jeugdopleiding doorliepen. Na acht tien jaar vinden ze het tijd om hun vleugels uit te slaan. Daarbij heeft het teleurstellende afgelopen seizoen zeker meegespeeld. Volharding raakte in degradatiegevaar na een serie van zeven nederlagen. Uiteindelijk wisten de Vierlingsbekers zich nog net te handhaven in de tweede klasse. Rob Branje werd twee maanden geleden al benaderd door Rood Wit. In eerste instantie wees hij het aanbod af. "Als ik wegga, dan wil ik hogerop. Dan ga ik niet naar een derdeklasser", rea geert hij. Drie weken geleden meldde de Groesbeekse club zich opnieuw. Rood Wit heeft al veel versterkingen binnengehaald. "Ik ben op gesprek geweest en het sprak mij aan. Het is een heel ambitieuze club die wil doorstoten naar de eerste klasse", zegt Branje. Bij Volharding ziet hij een min dere rooskleurige toekomst. Uitschie ter was het seizoen 2008/09, toen de Vierlingsbekers de nacompetitie bereikten. "Volharding is een gezel ligheidsclub. Er worden geen spelers betaald en dat is goed. Maar dan kun je geen eersteklasser of hoofdklasser worden. Mijn persoonlijke uitdaging ligt ergens anders. Ik denk ook dat het goed is het beschermde nest te verla ten. Ik wil eens in een andere omge ving gaan kijken." Branje beseft dat zijn overstap niet door iedereen wordt begrepen. Toch ziet hij de derde klasse niet als een stap terug. "Nee, Rood Wit krijgt een heel sterk team. Komend seizoen moet het daar gebeuren. En ik zie het als een stap vooruit in mijn persoon lijke ontwikkeling. Al weet ik dat ik mensen bij Volharding op de tenen trap. Natuurlijk heeft het mindere sei zoen meegespeeld. Die zeven neder lagen hebben me pijn gedaan en ik Johan Speijcken (24) heeft over schrijving aangevraagd van Volhar ding naar Ysselsteyn, dat zojuist naar de vijfde klasse is gepromoveerd. De in Blitterswijck geboren en in Ven- ray wonende Speijcken speelde vier jaar voor Volharding. In 2002 keerde hij van de jeugd van VVV terug naar BVV'27. In Blitterswijck was hij een veel scorende aanvaller. "Het is een bewuste keuze om een stap terug te doen", vertelt Johan Speijcken. "Mijn vriendin komt uit Ysselsteyn. Vandaar dat ik voor die club heb gekozen. Ik heb Ysselsteyn een paar keer zien spelen. Met Noud Janssen komt er een nieuwe trainer. Ik heb er wel ver trouwen in." Speijcken is werkzaam als accountant en hij volgt daarnaast nog de pittige studie voor registerac countant. "Die opleiding duurt nog twee jaar. Vooral in de wintermaan den is het een drukke periode. In heb daarom besloten bij Volharding weg te gaan." De laatste jaren speelde hij in Vierlingsbeek als linksachter of als linkshalf. Zijn voorkeur gaat uit naar een positie op het middenveld of in de voorhoede. Voor de vijfde- klasser is de allrounder een wel kome versterking. Eerder trok Yssel- steyn al topschutter Tom Hendriks van Leunen aan. miste de spelers die er echt voor wil den gaan." Rob Branje wil kijken waar zijn top ligt en hij hoopt nog ooit in de hoofdklasse te acteren. Mark Blenckers bewaart ook geen goede herinneringen aan het voorbije seizoen. Door een blessure miste hij de eerste tien weken. Daarna bereikte de frêle centrale middenvelder niet meer zijn oude niveau. Hij kwam zelfs enkele keren op de bank terecht. Een paar weken geleden werd hij bena derd door HVCH, dat onlangs kampi oen werd in 2H."Heesch is niet echt in de buurt, veertig minuten rijden", zegt Blenckers. "Ik heb er twee gesprekken gehad en ik heb besloten de overstap te maken. Ik zit mijn hele leven lang al bij Volharding. De eerste klasse is een stap hoger. Ik ben benieuwd of ik het niveau aankan. Het is een uitdaging om met betere voetballers samen te spelen. Een nieuwe omgeving spreekt me ook aan." Blenckers geeft toe dat hij geen fijn seizoen ('een kwakkel jaar') achter de rug heeft. In tegenstel ling tot de jaargang 2008/09. "Dat was een heel goed jaar. En ik wil graag om de prijzen voetballen. Bij Volharding zie ik de komende jaren geen moge lijkheid om hogerop te komen." De middenvelder heeft net als Rob Branje positieve, maar ook negatieve reacties ontvangen. "Sommige mensen begrij pen het en anderen niet. Daar trek ik me maar niets van aan. Het is nu tijd voor mezelf te kiezen. Ik krijg de kans om hogerop te gaan en die wil ik graag grijpen." Volharding ziet in totaal zes spe lers vertrekken. Thijs van Gent keert na een jaar terug naar JVC Cuijk. Doelman Daan de Bruin vertrekt naar Olympia'18, Johan Speijcken stapt over naar Ysselsteyn en Jasper van Elferen stopt. De club verwel komt zeven nieuwelingen: Marvin Chirino (Rood Wit Veldhoven), Koen van der Cruyssen (Constantia), Ruud Custers (Oostrum), Bas Eising (Olym- pia'18), Tom Kuijpers (Toxandria), Jaap Litjens (Leunen) en Herwin Vorsthof (Vaassen). Frits Lucassen (21) voetbalt vol gend seizoen wellicht weer voor vier deklasser Leunen. Een jaar geleden moest de aanvaller noodgedwongen stoppen met veldvoetbal. Hij was met zijn zaalvoetbalclub Venray gepromo veerd naar de topdivisie. De KNVB staat het niet dat zaalvoetballers op het allerhoogste niveau tevens op het veld spelen. Lucassen koos toen voor de zaal. Vorige week besloot de Leunenaar samen met de broers Frank en Ruud Brands over te stappen naar Lake Valley, dat uitkomt in de eerste divisie. Op dat niveau is de combina tie met veldvoetbal wel toegestaan. "Ik heb het veldvoetbal het afgelopen jaar best gemist", zegt Frits Lucassen. "Ik heb de intentie om weer op het veld te gaan spelen. Dat zal dan zo goed als zeker bij Leunen zijn. Maar ik wil het eerst nog met de trainer (Henk Langstraat, red.) bespreken." Chris Wilschut vertrekt niet naar tweedeklasser SSS'18. De twintig jarige topscorer heeft besloten bij Oostrum te blijven. De rood-witten pakten onlangs de titel in de vijfde klasse en promoveren naar de vierde klasse. "Het was best een moeilijke keuze", zegt Wilschut. "Maar ik zie het bij Oostrum wel zitten met dit team en de nieuwe trainer. Ik wil eerst een jaar in de vierde klasse spelen en dan zie ik wel weer verder. Dat lijkt me het beste. Ik kan straks altijd nog een keer de stap omhoog maken." WKE-Venray 0-3 (0-1). Doelpunten: 30. Nick Bron- zwaer 0-1; 57. Khalid Hlimi 0-2; 72. Khalid Hlimi 0-3. Rode kaart: 26. Angelo van Mil (Venray) van wege neerhalen tegenstander. SV Venray: Nielen; Van Mil, Geenen, Lenders en Custers; Van Bergen, Willemse, Bronzwaer en Linders; Joosten (30. Hendrix) en Hlimi. Venray zorgde zondag voor een regelrechte sensatie in Emmen door landskampioen WKE met 0-3 te ver slaan. De ploeg van Jan Poels blijft zo in de race voor een plek in de top klasse. Het zag er aanvankelijk slecht uit zonder de geschorsten Wout Gom- mers en Freek Thoone. Na tien minu ten ontsnapten de rood-witten aan een achterstand toen de lat redding bracht. In de 26e minuut kreeg rechts achter Angelo van Mil de rode kaart nadat hij een doorgebroken tegen stander neerhaalde. Middenvelder Rik Linders verhuisde naar de achterhoe de. De toegekende vrije trap belandde op de lat. Even later viel Bas Joosten uit met een enkelblessure. Hij werd verdienstelijk vervangen door Dave Hendrix. Ondanks alle tegenslagen bleef Venray fier overeind in het verre Drenthe. Na een halfuur kwamen de in het blauw gestoken Venraynaren op voorsprong door een schitterende knal van Nick Bronzwaer. Na een afge slagen corner van Tom van Bergen nam de middenvelder vanaf achttien meter de bal ineens op zijn slof: 0-1. Na rust voerde WKE de druk stevig op. Er kwamen enkele uitstekende kansen maar de fenomenale doelman Niels Nielen keepte een wereldpartij. Venray kreeg ruimte voor de counter en in de 57e minuut was het raak. Dave Hendrix passte op Khalid Hlimi die hoog en hard raakschoot: 0-2. Een kwartier later werd een aanval van WKE afgebroken op de rand van de zestien. Sander Lenders plaatste de bal naar Khalid Hlimi die, nog op eigen helft, scherp stond opgesteld. Hlimi snelde alleen op het doel af, omspeelde de keeper en schoof de bal vakkundig binnen: 0-3. "De spe lers hebben gevochten als leeuwen. Venray heeft WKE helemaal gesloopt", zegt bestuurslid Peter Rongen trots. De strafschoppenserie verloor Venray met 5-4. Na de 1-1 tegen Be Quick is Ven- ray afhankelijk van de uitslag van Be Quick-WKE. Deze wedstrijd wordt komende zondag in Groningen gespeeld. WKE is door de nederlaag al uitgeschakeld voor promotie naar de topklasse. Als Be Quick met drie doelpunten verschil of meer wint, dan winnen de Groningers ook de nacom- petitie. Peter Rongen gaat ervan uit dat WKE zijn sportieve plicht doet. "Want er schijnt een gezonde rivaliteit te zijn tussen beide clubs." Doordat Veendam toch in de Jupi- ler League blijft, degradeert FC OSS naar de topklasse. Dit betekent dat er een plek minder vrijkomt voor de hoofdklassers. De winnaar van de nacompetitie bij de zondagamateurs (Be Quick of Venray) neemt het daar door straks in de finale op tegen de winnaar bij de zaterdagamateurs. Dit wordt ARC uit Alphen aan den Rijn of GVVV uit Veendendaal. Beide clubs treffen elkaar komende zaterdag in de beslissende ontmoeting. m M MEMBERS VAN •S "Venray SüMMAAd^esGroep B.V. Personato Werving Selectie Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen Art.com Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair De Aanpak Bouwservice B.V. De Lekkernij - tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hoogma Advies BV Hotel Asteria Hypotheeshop, Venray ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" PG Group BV Peelrand Makelaardij B.V. Restaurant de Beejekurf Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie üitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Steenhandel Kusters Sterke Tekst Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Wonen Venray ZR Accountants en Adviseurs jSBofethieuws -info Swolgense Boys neemt afscheid in stijl Swolgense Boys kan terugkij ken op een prachtig jubileum weekend. Het feest ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan was een waardige afsluiting van het bestaan van de vereniging. De reünie voor leden en oud-leden, vrijdagavond, was een gezellige avond waar de vele herinneringen werden opgehaald. Tijdens de avond werden Jan Claassens, Hay de Swart, Martien De VVV-allstars speelden zondag tegen het kampioensteam van het sei zoen 90/91 van Swolgense Boys. Kuijpers en Twan Christians benoemd tot erelid van de vereniging. Voorzitter Hans van der Klij werd zelfs benoemd tot erevoorzitter. Het prachtige jubileumboek werd gepresenteerd en uitgereikt aan Ben Custers. Ben is al ruim 71 jaar lid van Swolgense Boys. Zaterdagavond vond het grote dorpsspektakel plaats. Onder een stralende zon gingen ruim 200 Swolgenaren de strijd met elkaar aan. Spellen als tobbedansen, het levend voetbalspel en een dienblad race vielen erg in de smaak. Zondag morgen in alle vroegte werd de dag begonnen met een heilige mis, waar na er een korfbalclinic plaatsvond op sportpark Kerkebos. Het sluitstuk was een voetbalwedstrijd tussen de VVV-allstars en een combinatie van de selectie van Swolgense Boys en het kampioensteams van 90/91. De spelers van beide teams werden aan de hand van jeugdspelers één voor één voorgesteld, waarna de wedstrijd voor het talrijk opgekomen publiek kon beginnen. Swolgense Boys won uiteindelijk met 5 - 2, waardoor het weekend en het bestaan van de club in stijl werd afgesloten. Korfbaltalenten naar Ysselsteyn Sportpark De Vlies in Yssel steyn is zondag 13 juni het strijd toneel van de Dames Jeugd Chal lenge van het district Zuid van de Nederlandse korfbalbond KNKV. In de leeftijdscategorieën onder 14, onder l6 en onder 19 jaar komen de teams van de drie regio's west, midden en oost tegen elkaar uit. De korfbaldag met de beste talenten uit het dis trict Zuid begint om 10.00 uur met de eerste wedstrijdronde. De organisatie is in handen van korfbalvereniging De Peelkorf in Ysselsteyn. De organiserende vereniging De Peelkorf is met maar liefst tien speel sters vertegenwoordigd tijdens de Dames Jeugd Challenge. De 18-jarige Lisa Verlijsdonk, speelster van dames 1 van De Peelkorf, speelt al enkele jaren in het regioteam oost. "De clubs kunnen hun meest talentvolle speel sters opgeven voor de clusterteams. Via trainingen wordt uiteindelijk een groep van achttien speelsters geselec teerd, van wie er veertien mee mogen doen aan de challenge", legt zij uit hoe de selectieprocedure verloopt. "Iedere vereniging maakt een keuze uit de jeugdspeelsters die voor het regiote am in aanmerking kunnen komen. Dat kunnen er maximaal vijf per leeftijds categorie zijn", vult Moniek Peters, eveneens speelster van De Peelkorf 1, maar nu belast met de organisatie van de Dames Jeugd Challenge, aan. "Wie uiteindelijk wordt gekozen, wordt bepaald na selectietrainingen. Zo is bijvoorbeeld de groep onder 19 gestart met ruim veertig speelsters waarvan er achttien zijn overgeble ven." De pas 14-jarige Anke Houben speelt in De Peelkorf A1 en komt uit voor het regioteam oost onder 16 jaar. "Ik ben geselecteerd na enkele the matrainingen waarbij er bijvoorbeeld Op de foto van links naar rechts: Lisa Verlijsdonk, Trudy Kleuskens, Moniek Peters, Sacha Marcellis en Anke Houben. speciale aandacht is voor het schot, of het aangeven. Aan de hand van die trainingen maken de trainers een keuze wie in het regioteam komt." Ook Trudy Kleuskens, 15 jaar, en Sacha Marcellis, 14 jaar, beiden uit komend voor De Peelkorf B1, zitten in het regioteam oost. Kleuskens in onder 16 en Marcellis onder 14. Helaas mag Kleuskens zondag niet mee doen. "We hebben een groep van achttien speelsters, maar er mogen slechts veertien meiden meedoen. Ja, dat is heel jammer, maar er moeten er uiteindelijk voor ieder toernooi vier afvallen." De regio oost omvat grofweg het gebied tussen Velden en Milsbeek en naast de verenigingen SVOC'01, Oran je Wit en De Peelkorf uit de gemeente Venray, zijn in deze regio ook de top talenten vertegenwoordigd van top- klassers als Spes en Swift. "Maar niet alle verenigingen vaardigen hun beste talenten af. Dat is jammer, maar een keuze van de clubs", verduidelijkt Peters. Voor de korfbaltalenten van De Peelkorf zijn de trainingen van het regioteam een toegevoegde waarde. "Heel zeker", bevestigt Sacha Marcel lis. "Vanaf het begin van het seizoen train je regelmatig met goede speel sters van andere clubs. Daar word je alleen maar beter van." "Je maakt bovendien kennis met andere spelty pen en nieuwe ideeën dan bij je eigen club. Dat is goed voor mijn ontwikke ling", vult Anke Houben aan. EER Speelsters die in de regioteams spe len of ooit gespeeld hebben, kijken er met veel plezier op terug. Ze houden er zelfs vriendschappen met speel sters van een andere vereniging aan over. Moniek Peters: "Het vergt van de speelsters en hun ouders extra inzet en tijd omdat trainingen en wedstrij den op verschillende plaatsen wor den gehouden. Omdat het jeugdige speelsters betreft moeten ouders ook bereid zijn er extra tijd in te steken, al is het maar op de speelsters op de afgesproken plaats te krijgen. Daar naast is er de ondersteuning van de eigen vereniging om, als dat nodig is niet bij de eigen club te trainen maar bij het cluster. Het is natuurlijk ook een eer om speelsters van je vereni ging terug te zien in een clusterteam." Het hele binnen- en buitenseizoen komen de speelsters regelmatig bij elkaar voor trainingen. De toetjes zijn de Challenge-toernooien tegen de regio's west en midden. Volgens Kleuskens maakt haar team goede kans om de challenge te winnen. "We hebben het toernooi in de zaal ook gewonnen. Bovendien hebben we zeven speelsters van het Nederlands team in onze selectie. We hebben een goede kans om te winnen." Lisa Verlijsdonk speelde dit seizoen voor het tweede jaar in De Peelkorf I. Een jaargang met wisselend succes. Met de challenge in het vooruitzicht kan haar seizoen al niet meer stuk. "De doelstelling was om in de zaal te promoveren, maar dat mislukte jam merlijk. Buiten zijn we ontzettend sterk aan het seizoen begonnen en zijn uiteindelijk ook kampioen gewor den. Dat is toch prachtig om mee te maken. Een fantastische afsluiting van het seizoen." Alle meiden zijn gek van het spelletje, want naast de wedstrij den in het eigen team trainen ze daar naast nog jeugdteams van De Peelkorf. "Het samenspel, als team iets berei ken. Dat is het mooiste", zegt Trudy Kleuskens. "En je kunt je helemaal uitleven", vult Sacha Marcellis veelbe- tekenend aan. Voor De Peelkorf wordt het zondag een vuurdoop. "Het is de eerste keer dat wij als vereniging de challenge organiseren", zegt Peters, die sinds vorige maand op parttime basis in dienst is van de korfbalbond. Samen met Gerli Knapen en Toos van Asten is ze de laatste weken in de weer om de puntjes op de i te zetten. "Aan het begin van het seizoen hebben we ons ingeschreven. Je moet aan bepaalde eisen voldoen, zoals de velden en de materialen. Vandaar ook dat we zon dag op de voetbalvelden drie korf- balvelden uitzetten. Met dank ook aan de collega-verenigingen Oranje Wit en SVOC'01 die materialen ter beschikking hebben gesteld. Vooral de laatste paar maanden zijn we druk in de weer om het toernooi tot een suc ces te maken. Sponsoring, promotie, het wedstrijdprogramma, alles moet kloppen. Bovendien krijgen alle deel nemers, ruim 140 speelsters en bege leiders, een blijvende herinnering aan het toernooi. We zijn er in ieder geval klaar voor." Uit de gemeente Venray nemen de volgende korfbalsters voor de teams oost deel aan de Dames Jeugd Chal lenge in Ysselsteyn: Onder 14: Renee Philipsen, Sacha Marcellis, Tina Janssen (allen De Peel- korf) en Maartje Janssen, Rian Willems en Elien Nabben (allen SVOC'01). Dit team staat onder leiding van Marianne Potten en Loes Elbers van De Peelkorf. Onder 16: Pia Bartray, Sanne Ver- steegen en Anke Houben (allen De Peelkorf) en Merel Deenen (SVOC'01). Onder 19: Lin Bartray, Lisa Verlijs- donk, Paula van Veghel en Renee Wilmsen (allen De Peelkorf), Aniek Drabbels en Kim Hendrix (beiden Oranje Wit) en Noortje Philipsen en Maud Deenen (beiden SVOC'01). Dit team staat onder leiding van Meine Jonkers van SVOC'01.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18