Gemeente Venray mM WMA Fietsers hebben voorrang op nieuwe fietsroute Werkzaamheden in Oostrum Fase 3en4 Westsingel Kijk ook op www.venray.nl Collegeprogramma 2010-2014: 'Venray, veilig vooruit' Infoavond over ontwikkelingen bestemmingsplan buitengebied We maken het scheiden van plastic afval makkelijker JB PEEL EN MAAS Donderdag 10 juni 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden •1* 0 Van maandag 14 juni tot en met vrijdag 18 juni is een gedeelte van de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum afgesloten voor doorgaand gemotoriseerd verkeer. Het gaat om het gedeelte vanaf Hoefslag/ Ghünenbeek tot de rotonde Wanssumseweg. Ter hoogte van het bebouwde kom-bord wordt de drempel op de Mgr. Hanssenstraat aangepast. Dit maakt de situatie voor fietsers in de toekomst veiliger. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer met borden omgeleid en de percelen aan de Mgr. Hanssenstraat blijven bereikbaar. Daarnaast wordt aan de Witte Vennenweg de oversteekplaats aangepast vanaf de rotonde richting de Sparrendreef. De oversteekplaats wordt haakser gemaakt, zodat fietsers richting de Sparrendreef recht de Witte Vennenweg kunnen oversteken. De Witte Vennenweg wordt hiervoor niet afgesloten. Gemeente Venray start proef Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 23 De rotonde Westsingel- Kempweg gaat half september open voor het verkeer. Hiermee wordt fase 3 van het project 'reconstructie Westsingel' afgesloten. Maandag 21 juni starten de nutsbedrijven al met het verleggen van kabels en leidingen in het vierde en laatste gedeelte van de Westsingel, tussen de Kempweg en de Lang straat. Half september begint de aannemer met de wegwerk zaamheden in dit gedeelte. Het barre weer van afgelopen winter heeft bij de diverse wegwerkzaam heden in Venray veel vertraging veroorzaakt. Dit heeft onder andere voor de rotonde Westsingel- Merseloseweg veel vertraging opgeleverd. Omdat deze rotonde eerst open moest zijn voordat de volgende fase kon starten, is de derde fase van de Westsingel ook met vertraging gestart. Door extra inzet van de nutsbedrijven en de aannemer is een groot deel van deze vertraging inmiddels weggewerkt, maar helaas nog niet helemaal. De geplande einddatum van de gehele reconstructie van de Westsingel blijft overigens ongewijzigd, namelijk eind 2010. Heeft u nog vragen over de reconstructie van de Westsingel, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via (0478) 52 33 33. De herinrichting van het centrum is bijna klaar. Belangrijke mijl paal is de compleet opgeknapte Schoolstraat. Een straat waarvan niet alleen het uiterlijk veran derd is; de Schoolstraat is ook fietsvrij, net als het centrum. Dat heeft het college van BenWin mei besloten. Omdat er voor de fietser natuurlijk een goed alternatief moet zijn, is er in de Bontekoestraat, Hoenderstraat en Deken Thielenstraat een fiets route aangelegd waarop de fietser voorrang heeft. Deze route is iets langer, maar net zo snel. De fietsers mogen wel over de drie pleinen, Hofstraat en Marktstraat blijven fietsen. Rode fietsroute Nu in de Schoolstraat een fiets- verbod geldt, loopt de alternatieve fietsroute door de Bontekoestraat, Hoenderstraat en Deken Thielen straat. Deze fietsroute is voor de herkenbaarheid gemaakt van rood asfalt. Op de complete fietsroute heeft de fietser voorrang en het fietspad op de Hoederstaat is zelfs exclusief voor fietsers. De Bonte koestraat en de Deken Thielenstraat zijn zogenoemde fietsstraten. Dit betekent dat er ook auto's mogen rijden, maar dat de fietsers in die straten de 'baas' zijn en dat zij dus voorrang hebben. Fietsen parkeren Een fietsvrij centrum houdt niet op bij het weren van fietsers in de win kelstraten. Ook geparkeerde fietsen worden geweerd uit het kernwinkel gebied. U kunt uw fiets aan de rand van het winkelgebied tegen fiets- leunhekken, de zogenaamde nietjes, zetten. De nietjes garanderen een schadevrije stalling. En u kunt uw fiets er gemakkelijk met een ketting aan vastleggen. Daarnaast zijn er bij de Emté en het postkantoor bewaakte fietsenstallingen, die samen plaats bieden aan zo'n 200 fietsen. Momenteel worden beide fietsenstallingen bewaakt door camera's, maar vanaf 2 juli gaan mensen met een verstandelijke of psychiatrische beperking de fietsenstalling in de Poststraat bewaken. Het werk biedt de bewakers een zinvolle dagbesteding en verhoogt de kwaliteit van de fietsenstalling. MARKTSTR. *0* foXS GROTE HENSENIUS- POststrAat lu; STrAat Fietsenrekken Bewaakte fietsenstalling ■II Alternatieve fietsroute Het college van BenW van de gemeente Venray heeft vorige week het collegeprogramma 2010-2014 met de titel 'Venray, veilig vooruit' vastgesteld. "Het is een bijzonder collegeprogramma", aldus burgemeester Hans Gilissen, "omdat het is opgesteld in de wetenschap dat er de komende jaren flink bezuinigd moet worden. Daarom richten we ons in dit programma meer op kwaliteit en herstructurering dan op groei". Het college stelt leefbaarheid centraal en richt zich daarbij op drie thema's. 1. Kwaliteit van leven: onze inwoners willen zo lang en plezierig mogelijk zelfstandig kunnen leven. Daar is iedereen in eerste instantie zelfverant- woordelijk voor; de gemeente zorgt dat de randvoorwaarden hiervoor zijn ingevuld. Onder andere door het voorzieningenniveau in wijken en dorpen kritisch tegen het licht te houden en door levensloopbestendig bouwen nóg meer als norm te hanteren, ook voor accommodaties. We helpen mensen belemmeringen voor het zelfstandig functioneren weg te nemen en we zorgen ook dat jongeren zich op een goede manier kunnen ontplooien. 2. Veiligheid: we willen dat iedereen zich veilig voelt in Venray. Daartoe zetten we sociale veiligheid op de agenda van burgers, ondernemers en instellingen. We stimuleren hen om samen met ons en maatschappelijke partners verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen leefomgeving. Grensoverschrijdend gedrag pakken we aan. 3. Economie: op het gebied van economie kiezen we voor kwaliteit en duurzaamheid, het versterken van onze lokale economie door ons meer te richten op het Venrays Midden en Kleinbedrijf en regionale samenwerking te bevorderen. Ook de organisatie zal een belangrijke verandering ondergaan. In deze collegeperiode realiseren we de verbouwing van het gemeentehuis. Dit betekent ook dat we een nieuwe manier van werken invoeren met flexibele werkplekken en een digitale werkomgeving. Onze visie op de organisatie, 'Samenwerken aan partnerschap'gaan we actualiseren. Met een evenwichtig pakket aan bezuinigingsdoelstellingen, zowel op het gebied van beleid als organisatiekosten streven we naar een meerjarig sluitende begroting. De bezuinigingsdoelstellingen presenteren BenW tegelijk met dit college programma aan de raad. Er wordt hard gewerkt aan een nieuw bestemmingsplan voor het buitengebied van Venray. Eerder ditjaar heeft het ontwerp bestem mingsplan ter inzage geleden. Om alle inwoners te informeren over de ontwikkelingen op hoofdlijnen, houdt de gemeente op maandag 14 juni een informatieavond. U bent van harte welkom vanaf 19.30 uur in café-restaurant Roelanzia in Ysselsteyn. Het programma begint om 20.00 uur. De gemeente heeft ongeveer 300 reacties (zienswijzen) ontvangen op het ontwerp bestemmingsplan Buitengebied Venray 2010. De reacties zijn zeer verschillend van aard en hebben zowel betrekking op meer beleidsmatige onderwerpen als op individuele zaken op bouwkavelniveau. Heroverweging beleidsthema's Naar aanleiding van de binnengekomen zienswijzen wil het college van BenW enkele beleidskeuzes heroverwegen. Tijdens de informatieavond geeft de gemeente toelichting op het nieuwe bestemmingsplan en de geplande wijzigingen. Daarnaast wordt de verdere procedure besproken en kunt u reageren op de gewijzigde plannen. Vanwege het verwachte bezoekersaantal wordt het bestemmingsplan op hoofdlijnen besproken en kunnen we niet ingaan op individuele zaken. Vaststelling door de raad De gemeente verwacht nog ongeveer drie maanden nodig te hebben om alle zienswijzen zorgvuldig te beoordelen. Daarna wordt het bestemmingsplan definitief afgerond en neemt de gemeenteraad een besluit over de vaststelling. Naar verwachting gebeurt dit in december van dit jaar. w ft De gemeente Venray start in juli 2010 met twee nieuwe proeven om plastic afval in te zamelen. In de hele gemeente Venray gebeurt dat huis aan huis. En in Oostrum start een proef met een ondergrondse pers container. Venray was en is een trendsetter op afvalgebied. Terwijl de rest van Nederland sinds begin ditjaar plastic afval gescheiden inzamelt, doet Venray dat al enkele jaren. Maar wie vooroploopt, loopt ook de kans af en toe zijn neus te stoten. "Dat was het geval met de VIP-terminals voor pet-flessen", erkent Ike Busser, wethouder van openbare ruimte. "Het waren nieuwe apparaten die storingsgevoelig bleken en regelmatig verstopt raakten. We hebben ons lesje geleerd. Een ervaring rijker gaan we nu nieuwe manieren van afvalinzameling testen. We maken het de mensen nog gemakkelijker.'" Twee proeven Het gaat om twee proeven. Om te beginnen haalt de gemeente vanaf juli 2010 in de hele gemeente Venray plastic afval huis aan huis op. Dat gebeurt eens in de vier weken en gedurende een halfjaar, tot eind 2010. De gemeente stelt gratis zakken ter beschikking, verkrijgbaar bij supermarkten, wijkcentra, het gemeentehuis en het milieustation. "Slaagt de proef, dan gaan we met deze aanpak door", zegt Ike Busser. "En wellicht dat we het ophalen dan deels kunnen overlaten aan Venrayse verenigingen. Met oud papier werkt dat al jaren prima."Tijdens de proef kan het plastic afval overigens ook gewoon in de bestaande bakken en containers worden ingeleverd. De tweede proef vindt plaats in Oostrum. Hierwordt vanafjuli en tot en met 31 december een speciale container geplaatst waar de plaatselijke inwoners hun plastic afval kwijt kunnen. Het gaat om een ondergrondse container met persmechanisme. "Deze container is uitgebreid getest en wordt in verschillende gemeenten gebruikt tot volle tevredenheid van deze gemeenten en hun inwoners. Na 31 december bekijken we of de proef navolging krijgt." Bereidheid Wethouder Busser twijfelt er niet aan dat de bereidheid van de Venraynaar groot is om zijn plastic afval gescheiden aan te bieden. "Mensen zien er wel degelijk het nut van in. Ze snappen dat het goed is voor het milieu, want de recycling van plastic afval levert de grondstof voor allerlei nieuwe producten, van vloerbedekking en tennisballen tot automaterialen en fieecekleding." Het scheiden van plastic afval is ook goed voor de eigen portemonnee. "Want het scheelt simpelweg ruimte in je grijze container. En vergis je niet in de hoeveelheid plastic afval waarmee je dagelijks te maken krijgt. Flessen, flacons, tubes, boterkuipjes. Of de verpakking van scheermesjes: daar zit enorm veel plastic omheen. Ik schat dat ik zelf 25 a 50 procent minder afval in mijn container heb sinds ik plastic afval scheid van de rest. En van andere mensen hoor ik hetzelfde. Met de twee proeven maken we het scheiden van plastic afval makkelijker. Ik zou zeggen: doe het milieu een lol én jezelf."

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15