Jongeren met beperking steeds belangrijker voor arbeidsmarkt FEZZ speelt tijdens opening Special Olympics Lintje Jan Smits Driekwart vindt komst asielzoekers onverantwoord Venray moet de komende jaren bezuinigen Militaire oefening 30.000 euro voor Ruby Rose ruby=rose9 1 I Ik Burgers van Venray www.rubyandrose.nl PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 9 TECA verwacht veel plaatsingen om vergrijzing in Limburg op te vangen Jongeren met een beperking zullen steeds belangrijker wor den voor de arbeidsmarkt in Limburg. Ruim 100.000 werk nemers stromen de komende jaren vanwege hun leeftijd uit het arbeidsproces in Limburg. Om die uitstroom en vergrij zing te kunnen opvangen, zul len bedrijven in bijvoorbeeld de maakindustrie, productiewerk, zorg en horeca vaker een beroep kunnen doen op jongeren met een beperking. Wethouder Ramon Testroote van de gemeente Venlo hield tijdens een seminardiner bij Sunny Tom dan ook een warm pleidooi voor het in dienst nemen van deze jongeren. Tijdens de bij eenkomst werd het Transfer Expertise Centrum Arbeidsinte gratie (TECA) officieel gelanceerd, een nieuwe dienst van Stichting Speciaal Onderwijs Noord- en Mid den-Limburg (SSONML). SSONML heeft een succesvolle aanpak ontwikkeld om jongeren met een beperking perspectief te geven op een (duurzame) werkplek. Om deze innovatieve en voor Limburg unieke aanpak verder uit te bou wen en te professionaliseren, heeft SSONML een nieuwe organisatie ingericht:TECA. TECA wil een partner zijn voor scholen, bedrijven, instellingen en andere organisaties als het gaat om de transfer van schoolloopbaan naar een duurzame loopbaan op de arbeidsmarkt of in de arbeids- matige dagbesteding voor jonge ren en jongvolwassenen met spe cifieke ontwikkelingsvragen. "We willen sociaal maatschappelijk ondernemen stimuleren", vertelde Jack Smulders tijdens het seminar diner. Jack Smulders is directeur van 't Wildveld (school voor prak tijkonderwijs) en voorzitter van TECA. Samen met onder anderen Jack Kerkhofs (coördinator arbeid- stoeleiding SSONML) en Dick van Tulden (bestuurder SSONML) stond hij aan de wieg van TECA. "Binnen TECA werken professio nals op het gebied van onderwijs, zorg en arbeid samen om jongeren in de leeftijd van 15 tot 27 jaar die moeilijk plaatsbaar zijn op de arbeidsmarkt gericht naar werk te begeleiden." Sunny Tom is een van de bedrijven die hebben gepartici peerd in de succesvolle wijze om jongeren met een beperking aan een baan te helpen. Vier leerlin gen van het praktijkonderwijs en speciaal onderwijs hebben vorige week een contract getekend bij het tomatenbedrijf. Joep Raema- kers, directeur van Sunny Tom, spoorde de ruim 100 gasten van het seminardiner aan om zijn voor beeld te volgen. "Jongeren met een beperking kunnen zich ontwikke len tot gewaardeerde werknemers, als ze maar structuur hebben en goed worden begeleid. Daar zorgt TECA voor." Een filmpje liet zien hoe jongeren met een beperking al in allerlei branches werkzaam zijn: in de horeca, in de zorg, in de techniek. Jobcoaches zorgen voor de gewenste begeleiding op de werkplek, zodat werkgevers daar geen omkijken naar hebben. Voor het seminardiner was bij Sunny Tom een restaurant ingericht. Leerlingen uit het speciaal onder wijs en praktijkonderwijs hadden, in samenwerking met de koks Maurice Smits en Rick Custers, een menu bereid, gebaseerd op streekproducten. Ze serveerden de gerechten uit en zorgden voor de bediening. "Ook op deze wijze kunnen leerlingen in de praktijk leerwerkervaring opdoen", con cludeerde Jack Smulders, die in de toekomst veel plaatsingen van jon geren verwacht om de uitstroom op de arbeidsmarkt in Limburg op te vangen. Meer informatie: www. teca-ssonml.nl Zesduizend mensen komen op vrijdag 4 juni in Seacon- stadion De Koel in Venlo bij elkaar voor de openingscere monie van de Special Olym pics. De elfkoppige Venrayse vriendenband FEZZ heeft de eer om deze opening muzikaal te begeleiden. En dat is nog niet alles. Een dag later staat de band op de feestavond voor alle sporters en begeleiders. Een week later speelt de Ven- rayse band op Funpop. "De band begon 7 jaar geleden als een grapje met zes muziek- vrienden", vertelt Ron Wilmsen, drummer en mede initiatiefne mer van de band. "Met een gita rist, twee toetsenisten, accordeon, basgitaar en drummer. We traden zelf op zonder zanger of zangeres en begeleidden enkel artiesten van velerlei pluimage. In de kern genomen spelen we alles wat van Nederlandse bodem komt. Van Nick en Simon tot Borsato van Anouk tot Jan Smit en de Dijk. De optredens variëren van the ater tot echte 'drinkfeesten'. In de afgelopen jaren hebben zich nog vijf muzikale vrienden bij het collectief aangesloten: de zanger, zangeres en een complete blazers sectie. We zijn dus een complete band geworden, waarbij iedereen naast FEZZ ook nog binnen diver se andere gezelschappen actief is. Een aantal bandleden mag zich zelfs professional noemen." GEHANDICAPTE DOCHTER "De link naar de Special Olym pics is een spin-off uit het netwerk rond onze gehandicapte dochter. Na acht jaar Epilepsiecentrum Kempenhaege kwam voor haar drie jaar geleden de mogelijkheid om met behulp van een PGB weer thuis te gaan wonen. We kregen hierbij de hulp van een traject begeleider van bureau MEE, die bij toeval ook zitting had in het hoofdbestuur van Funpop. Dit is een jaarlijks festival dat met name bedoeld is voor mensen met een verstandelijke beperking. Samen vatten wij destijds het idee op de Funfactor te organiseren. Dit is een soort van X-factor voor artiesten met een verstandelijke beperking. Uit een aantal audities, gehouden door het gehele land, zijn ook dit jaar weer de beste tien kandidaten geselecteerd, die mogen optreden in de Funfactor tijdens Funpop. Na afloop zijn er mooie prijzen weg gelegd voor de beste drie kandida ten. Naast het competitie-element is het belangrijkste motto: mee doen is belangrijker dan winnen." De jury bestaat net als voor gaande jaren uit Bas van der Zwaan (L1), burgemeester Kees van Rooy van de gemeente Horst aan de Maas en Nard Reijnders. De live band tijdens Funfactor is FEZZ. Daarnaast vult de band op verzoek de changementen van de hoofdartiesten van het festival muzikaal op. "Elk jaar komen er duizenden toeschouwers naar het festival en is het toch bijzonder dat we als bandje uit Venray voor zo'n groot publiek mogen spelen. Dit jaar staat FEZZ op 13 juni voor de derde keer op dit festival." OVERWELDIGEND "Het optreden voor mensen met een verstandelijke beperking geeft de muzikanten een ontzet tend goed gevoel. Het is mooi om te zien hoeveel intens plezier ze aan onze optredens beleven. De reacties uit het publiek zijn altijd overweldigend. Mede door de Funpop contacten hebben wij in 2009 als enige live band, naast Wolter Kroes en Beppie Kraft, op het tweejaarlijkse Winterzonfesti val gestaan. In 2011 staat dit festi val wederom op ons programma. Door al deze contacten zijn we ook in aanraking gekomen met de organisatie van de Special Olym pics. Met als prachtig gevolg: het muzikaal begeleiden van de ope ningsceremonie. Dat wordt één groot feest." Ben Verdellen heeft het ope ningslied 'Same' geschreven, dat hij samen met FEZZ zal vertol ken. Vervolgens zullen er ook drie kandidaten van de Funfactor onder begeleiding van FEZZ hun opwachting maken op het enor me podium in de Koel. Verder zal de band met eigen geschreven medleys alle sporters het stadion muzikaal binnen leiden. Vanzelf sprekend zullen veel Nederlands talige nummers en het Wilhelmus niet ontbreken op 4 juni in Venlo. Een dag later treedt de band op tij dens de feestavond voor alle spor ters en hun begeleiders. Ook hier FEZZ bestaat uit Otto Kooien (keyboards en bandleider), Cor van de Crijsen (keyboards en accordeon), Ad Welten (lead gui tar en zang), Frenk Huwaë (gui tar), Monique Verhoeven (bas), Ron Wilmsen (drums), Frank Peters (trombone), Mark Lucas- sen (saxen en fluit), Olav Pij pers (trompet), Johan Bertrams (zang) en Mieke Janssen (zang). zal voornamelijk muziek van eigen bodem met een hoog feestgehalte ten gehore worden gebracht." Het spelen in De Koel is voor de bandleden een geweldige opsteker. Ook al hebben ze inmid dels enkele keren voor een groot publiek gespeeld, dit is toch wel heel bijzonder voor de bandleden. Op 17 juli beleeft FEZZ nog een tweede primeur: het eerste bui tenoptreden in Venray. Tijdens de manifestatie 'Venray Jubelt' speelt FEZZ op het Schouwburgplein. "Als volledig Venrayse band kijken we ook hier nu al naar uit!" Kunt u eenvoudig uw site onderhouden? Met ons CMS heeft u zelfde touwtjes in handen. Flyers Internet Communicatie Jan Smits uit Tienray is zaterdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde bij de visvijver van hengelsportver eniging De Vriendenkring in Tien- ray, waarvan Jan Smits sinds 1972 bestuurslid is. Hij was in 1955 medeoprichter van de vereniging, die inmiddels ruim 120 leden telt. Jan Smits is echter niet alleen Foto:Jos Derks. actief voor de hengelsportvereni ging. Ook is de Tienraynaar vanaf 1995 vrijwilliger bij voetbalvereni ging TOP'27 in Tienray, waarvoor hij wekelijks de voetbalterreinen onderhoudt. Tevens was hij van 1960 tot 1965 vorst van carna valsvereniging De Geiten. Trainingslocatie darmonderzoek VieCuri Medisch Centrum in Venlo is een trainingslocatie voor Nederlandse en buitenlandse radi ologen. In het Venlose ziekenhuis leren ze omgaan met een nieuwe manier voor darmonderzoek: de CT-colonografie, een scan waar mee met behulp van röntgenstra ling in enkele seconden het hele dikke darm oppervlak wordt afge beeld. VieCuri loopt landelijk en regionaal voorop in het gebruik van deze techniek voor darm- onderzoek. De radiologen dr. P. Simons en M. de Witte van VieCuri verzorgen over de hele wereld presentaties en workshops. De workshops van de radiologen worden goed ontvangen en de positieve commentaren zijn niet onopgemerkt gebleven. Hierdoor is VieCuri aangewezen als trai ningslocatie voor trainingen niet alleen aan Nederlandse radiologen maar tevens aan radiologen uit de hele wereld. Inmiddels kreeg een tweede lichting radiologen trai ning in de nieuwe techniek. Zij verbleven onlangs in Venlo. 127 Reacties op eerste stelling burgersvanvenray.nl 'De komst van 1200 asiel zoekers op het St. Annater- rein is verantwoord', was de eerste stelling op de website www.burgersvanvenray.nl. Bijna driekwart van de 127 reacties (75%) is het daar niet mee eens. Slechts 25% van de respondenten vindt dat wel goed. 55 personen (43 oneens, 12 eens) maakten bovendien gebruik van de mogelijkheid om hun antwoord toe te lich ten. Een ruime meerderheid is dus tegen de komst van 1200 asielzoe kers, wat overigens niet betekent dat zij überhaupt tegen de komst van asielzoekers zijn. Dat blijkt uit de toelichting die de responden ten konden geven. Twaalf van 43 mensen die het oneens waren met de stelling, geven in hun toelich ting aan dat als het er minder zijn, zij zich daar wel in kunnen vin den. Daarbij worden aantallen van 300 tot 650 genoemd. De meeste personen die het oneens zijn met de stelling, waren in hun reacties een stuk harder. "Het gros is alle maal gelukzoekers", stel ene Wim of, verwijzend naar de problema tiek in Landweert: "Een gemeente die niet in staat is de problemen in Landweert op te lossen, zal ook de overlast door de zogenaamde asielzoekers niet aan kunnen". M. Arts vindt het van de zotte om nog meer volk naar Nederland te halen. "Het moet maar een keer afgelopen zijn met iedereen hier heen te halen. Over een 20 jaar zijn we geen Nederland meer." Een aantal respondenten geeft daarbij bovendien een voor de hand lig gend stemadvies. Opvallend is dat ook de zorg voor ouderen als tegenargument wordt gebruikt. Volgens Rick zou den asielzoekers ons 7,2 miljard jaarlijks kosten. "Als we dit eens in de ouderen, algemene zorg, vei ligheid en banencreatie zouden kunnen steken", en "dat ze het geld maar eerst voor de ouderen gebruiken die het hard nodig heb ben dan het zo maar over de balk te gooien". Uit de reacties blijkt ook dat burgers zich buitenspel gezet voelen. Marij stelt dat het ons door de media door de strot geduwd wordt. "Vervolgens hoor je niks meer, maar iedereen weet dat achter de schermen alles al geregeld wordt door al die organi saties en die zogenaamde bijeen komsten die nog gaan komen om ons burgers verder te informeren, hebben niks op de kous. Dat zijn zoethoudertjes." Maar, zoals gezegd, er zijn ook Venraynaren die het met de stel ling eens zijn. Gerda is van mening dat asielzoekers ook een kans moeten krijgen. "In Stevensbeek is het ook allemaal goed verlopen." Wim schrikt van de negatieve reac ties op de site en stelt dat het jam mer is dat onze maatschappij zo hard wordt. Ans ziet er ook voor delen in. "Het Annaterrein kan de komende 10 jaar een mooi gebied blijven en onderhouden worden, ook door de asielzoekers." Arnoud geeft aan dat het onze plicht is en dat we het centrum een kans moeten geven. De stuurgroep, initiatiefnemer van de website, zal binnenkort de betrokken instanties informeren over de resultaten en reacties van deze enquête. De website kende begin mei wel enkele startproble men. Zo was de site via Google niet te vinden. Die problemen zijn nu opgelost. Wilt u alle reacties nalezen, dan kan dat in het archief van www.burgersvanvenray.nl. Op deze website vindt u ook de nieuwe stelling. Eenheden van de Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht ver trekken maandag 7 juni vanaf luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel naar de Maasvlakte in Rotterdam voor een groot schalige luchtverdedigings oefening. De oefening met de naam Harbour Guardian vindt plaats van 7 tot en met 11 juni. De militairen worden tijdens de oefening getraind op alle aspecten van grondgebonden luchtverdediging, waaronder het gesimuleerd uitschakelen van bal listische raketten, het opereren in een havengebied en het samen werken met civiele autoriteiten. Deze aspecten worden getraind om nationaal en internationaal de luchtverdedigingstaak uit te kun nen voeren. Aan de oefening nemen 230 militairen met het Patriot-lucht en raketverdedigingssysteem en bestaat uit ongeveer 100 voer tuigen. Gedurende de oefening staan de voertuigen met de syste men, die gezamenlijk zorgen voor grondgebonden luchtverdediging, in het havengebied opgesteld. De Groep Geleide Wapens heeft een (inter)nationale luchtverde- digingstaak. Hierbij kan zij overal ter wereld ingezet worden voor lucht- en raketverdediging met het Patriot-wapensysteem, een toonaangevend luchtverdedigings systeem dat bescherming biedt tegen vijandelijke ballistische raketten, vliegtuigen en helikop ters. De omgeving zal geen hin der ondervinden van de oefening. Waar nodig wordt het verplaat sen naar en van het havengebied begeleid door de Koninklijke Marechaussee. De eerste editie van het Ruby Rose-golfevent op golfcom- plex De Golfhorst heeft maar liefst 30.000 euro opgebracht. Aan het toernooi deden diverse BN'ers mee, onder wie Wilbert Gieske, Karel van de Graaf, John Jaakke, John Bosman, Ronald Waterreus, Piet Schrijvers, Anto- nie Kamerling, Cor van der Geest, Marcel Maier, Hans Seegers, Fred van der Hoorn, Matthijs Brouwer, Edward Linskens, Marcel Bal- kestein en Eefke Mulder. Zij waren de captains van de flights. Alle maal met hetzelfde doel, namelijk strijden tegen en geld inzamelen voor 'vrouwenkanker'. Tijdens het ontvangst stond dr. Prof. Massuger stil bij het feit dat wereldwijd nog nooit een voor stadium van eierstokkanker is ontdekt. Hierdoor overlijdt vrijwel iedere vrouw bij wie de ziekte geconstateerd wordt. Onderzoek kan dit veranderen, maar daar is geld voor nodig, veel geld. Gehuld in een mooie Ruby Rose-polo gingen de flights van start. De ont spannen sfeer van de wedstrijd kwam verder tot zijn recht door een heerlijk hapje en drankje op de fairway van hole 9.Onder het genot van een tiengangenwalking- dinner, en het stemgeluid van de zangeressen Mariska Rommers en Annelie Reijnders, werden de deelnemers en hun vrouwen ver rast door een prijsuitreiking met fantastische gesponsorde prijzen. Ook Antonie Kamerling zong spontaan met een van de zange ressen een nummer. De organisatie vond talloze bedrijven bereid prijzen ter beschikking te stellen. Speciaal voor alle dames was er een (gra tis) verloting met prachtige prij zen en een veiling wederom voor dit goede doel. Aan het einde van de avond werd een cheque van maar liefst 30.000 euro aangeboden aan het bestuur van Ruby Rose. Op 7 mei 2011 is inmiddels het tweede Ruby Rose-golfevent gepland. Voor een sfeerimpres sie kunt u een kijkje nemen op www.rubyandrose.nl. RUBY ROSE GOLFEVENT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling Burgers van Venray kunnen hun mening geven Den Haag moet bezuinigen en daardoor ontkomt Venray vol gens het college van B en W ook niet aan deze bezuinigings ronde. Bent u het daarmee eens of juist oneens? En waarop zou Venray dan moeten bezuinigen of waarop juist niet? Denk daar bij aan onderwerpen als cultuur, verenigingsleven, veiligheid in de wijken, leefbaarheid in de dorpen, wegenonderhoud, verbouwing gemeentehuis, ou derenbeleid, welzijn, milieu, on derhoud openbare ruimte etc. Graag verzamelt burgersvan- venray.nl uw mening en ar gumentatie. Deze informatie wordt aan de plaatselijke poli tiek doorgegeven. TRC Advocaten Ricor Venray Hezelaer Vastgoed Frank Nelissen Beheer Rimenzo Venray Bluebelle coaching communicatie Park Hotel Horst Drukkerij van den Munckhof Venray van Haren Autobedrijven Kerastase Francis Hairdesign Horst 1-RIS mode Venray Argowil electrische bedradingen Yagua detox drinks Blue Bay Curacao First Lady Venray Parfumerie Cocon Venray Sport 2000 Oss Holland Golf events I am PIET artistic products Heuvelsport Eindhoven Fotostudio Henk van Kooten Cruyff International Bek Boeken Want er is nog een wereld te winnen! Janssen Venray Stucadoors Golfcomplex de Golfhorst LI TV Personato werving selectie Verstraaten Personenvervoer Boerhof Projectinrichters Bol Accountants So Expo BV Rituals De Aanpak Bouwservice Frank Eibers Assurantie Advies JDS Bedrijfsautomatisering Make Up Studio Thetru Venray Rozenkwekerij Bruinen Venlo Kersten Europe Rabobank Venray Plus Judith Guido van Dijck Venray Wilmer BV Atlantic Telecom Rocom Telecommunicatie Wijnhuis Venray Bloemsierkunst September

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9