Processie in Blitterswijck Veilig fietsen Open dag De Haam Verkoopdagen PDV De Zwaluw PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 24 PEEL EN MAAS Jeugdbowlen De Acht van Horst De Mudhunters ATV Venray De Peelrunners ISBV Venray Veiling Publiek kiest werk Trees Broers Bedevaart Wittem De Locht Match DACapella LRV St. Jan Merselo Wijnproeven bij Plus Inloopactiviteit succes e-mail: Reportage op www.peelenmaastv.nl VVD: vraagtekens bij noodzaak azc Tien jaar Maatjes, ook iets voor u? De maatjes bovenste rij van links naar rechts Erik, Michiel, Chantal, Anke, Joyce en onderste rij van links naar rechts Ilja, Christianne, Dianne. Op de laatste speeldag heeft lei der Masterball de titel veilig weten te stellen door met 22-19 het Pin- nenjagersteam aan de kant te zetten. Naaste concurrent Fireballs wist met 22-5 tegen het eigen gemiddelde te winnen, maar dat bleek achteraf niet voldoende om de achterstand om te buigen en in kampioenschap in de wacht te slepen. Daarom werd Mas- terball toch wel verrassend, maar met vier punten voorsprong wel verdiend kampioen. Bij de aanstaande kampi oen Masterball was vooral Jelle van Duuren uitstekend op dreef met 159 551 en was daarmee goed voor drie persoonlijke punten. Ook Sander van Bree had weer eens van die uitschie ters en dat leidden tot een score van 145 463 en Melvin Hendriks leverde met 126 418 en twee persoonlijke eveneens zijn bijdrage aan het team succes. Bij verliezer Pinnenjagers verraste Carmen Dabrowski met een puike serie van 500 en 133 als hoog ste game en was daarmee de beste van haar team. Alleen in de derde game wist Pinnenjagers de opponent van het lijf te houden door met 19 pins verschil te winnen, maar meer zat er helaas voor hen niet in. Fireballs deed nog verwoede pogingen op Mas- terball te achterhalen en had daarbij in Melvin een uitstekende gangmaker. Mijn zijn score van 206 654 was hij dan ook veruit de beste speler van de dag. Ook de scores van Quincy Ver meulen (145/518) en Kilian Martens (138 505) waren van goed gehalte, maar de zege van 22 - 5 bleek uit eindelijk net te klein om Masterball van de titel af te houden en de kleine voorsprong, die ze had opgebouwd, uitstekend wist te verdedigen. Het kampioensteam Masterball bestaat uit Jelle van Duuren, Sander van Bree en Melvin Hendriks. Op de slotdag wer den de prijzen in het bijzijn de ouders onder groot enthousiasme uitgereikt. Na Masterball werd Fireballs tweede en Pinnenjagers derde en de spelers kregen daarmee hun welverdiende medailles. Melvin Vermeulen won de volgende prijzen: hoogste game jon gens handicap (272), hoogste serie jongens handicap (836), hoogste serie jongens scratch (236) en hoogste serie jongens scratch (692). Carmen Dabrowski werd winnares van de hoogste game meisjes handicap (278), hoogste serie meisjes handicap (813), hoogste game meisjes scratch (204) en hoogste serie meisjes handicap (501). Tevens won zij de aanmoedi gingsprijs voor de hoogste stijging van haar gemiddelde van 22,10 pun ten. Bij de jongens ging deze aanmoe digingsprijs naar Quincy Vermeulen met een stijging van 23,69 punten. Bij de nieuwelingen werd Sander van Bree winnaar van zowel de hoogste game handicap (262) als de hoogste serie handicap (876). Winnaar van de Harrie Claessens-League werd Sander van Bree met 473 punten, die daar mee ook de wisseltrofee in ontvangst mocht nemen. Melvin Hendriks werd tweede met 427 punten en de derde plek was voor Youri Vermeulen met 418 punten. Lopersgroep De Peelrunners houdt op vrijdag 18 juni voor de zevende maal De Acht van Horst. Deze hard loopwedstrijd, bedoeld voor wed strijdatleten en recreatieve lopers, maakt deel uit van het Midden Lim burgs Avondloop criterium 2010. De Acht van Horst is de vijfde wedstrijd van de in totaal zeven criteriumwed strijden. De start en finish zijn bij de atletiekbaan van de Peelrunners gele gen in het recreatiepark Kasteelse Bossen in Horst. Het parcours, over half verharde en asfaltpaden, voert door dit mooie bosrijke recreatiege bied. De inschrijving vindt plaats via www4nschrijven.nl. Na-inschrijving is mogelijk op de avond zelf vanaf 18.30 uur tot 15 minuten voor aanvang van desbetreffende wedstrijd bij de atle tiekbaan van De Peelrunners gelegen aan de Tienrayseweg in Horst. Het programma ziet er als het volgt uit: 19.00 uur 1.000 m. Categorieën jon gens t/m 12 jaar, meisjes t/m 12 jaar. 19.10 uur: 2.500 m. Categorieën: jon gens 13 t/m 17 jaar, meisjes 13 t/m 17 jaar. 1930 uur: 5.000 m. Categorieën: Vsen, V35, V40, V45, V50, V55+, Man nen neo-senioren 18 t/m 23 jaar, Mrec. 20.10 uur: 10.000 m. Categorieën: Msen, M35, M40, M45, M50, M55, M60, M65+, Vrec. Voor het bepalen van de leeftijdscategorie wordt de peildatum 18 juni gebruikt. Elke deelnemer die de wedstrijd uitloopt ontvangt een attentie, daarnaast zijn er per klasse geldprijzen te verdienen voor de eerste drie geklasseerde deelnemers. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Wiel Dinghs via telefoon (0478)571805. Voor reglement, prijzenklassement en puntentelling van het Midden Limburgs Avond criterium zie http:// www.middenlimburgsavondloop- criterium.nl/. Wedstrijdcommissie Lopersgroep de Peelrunners (www. peelrunners.nl). Op de vierde bijeenkomst van deze kennismaking kwamen nog 27 kinderen naar de training. De trainin gen waren vooral gericht op plezier ervaren in de mountainbikesport en daarnaast nog wat techniek te leren die het fietsen in het bos met zich meebrengt. Alle vier de trainingen zijn de kinderen in twee leeftijdsgroepen verdeeld om zo optimaal aandacht te kunnen geven aan de specifieke bele ving van de kinderen. De senioren maakten een grote lus die via Gennep richting Bergen ging. Aansluiten bij De Mudhunters hoeft geen probleem te zijn. Omdat de trainingen de kans geven tot differentiatie kan iedereen mee. Met name op de dinsdag zijn de trainingen erg geschikt voor een groep met een groot niveau verschil. Voor mensen die interesse hebben is er altijd de mogelijkheid om een aan tal keren gratis mee te doen. Ga voor meer informatie naar www.mudhun- ters.nl. Zondag 6 juni vertrek 8.00 uur per fiets en 8.30 uur per auto voor een training rond Venlo. Op dinsdag (in het bos) en donder dag (op de weg) om 19.00 uur een training. Vertrek is bijna altijd vanaf De Sprank. In Someren op de C/D competi tiewedstrijd heeft ATV Venray goede prestaties behaald. De Meisjes D behaalden een vierde plaats in het eindklassement. De Meisjes C behaal den een zesde plaats, de Jongens D behaalden een tweede plaats en de Jongens C een derde plaats. Ook indi vidueel waren er ereplaatsen voor atleten van ATV Venray en zijn er meerder persoonlijke records verbe terd. Ereplaatsen: Meisjes D 2e divisie: 60 mh. 1.Femke Riensema, 11.10sec., Hoog. 3. Femke Riensema, 1.35m. Jongens C 2e divisie: 100m. 2. Richard Schlüter, 13.27sec., 800m. 2. Jesper Vrouwenvelder, 2.16.60min., 4x100m. 3. Dennis Kok, Richard Schlüter, Jesper Vrouwenvelder, Cas per vd Schaft, 51.44min., Discus. 1. Jesper Vrouwenvelder, 32.46m. Meisjes C 2e divisie: 80m. 2. San dra Kleuskens, 10.32sec., 4x80m. 2. Evi v Berlo, Sandra Kleuskens, Aukje Michiels, Linda Riensema, 44.12sec., Ver. 2.Sandra Kleuskens, 4.54m., Speer, 2. Aukje Michiels, 22.98m. Jongens D 2e divisie: 80m. 3. Max v Haren, 11.98sec., 4x80m. 2.Olle vd Boom, Max v Haren, Jona Pütz, Valen- tijn Ruiter, 45.80sec., Hoog, 2. Olle vd Boom, 1.50m., Kogel. 1. Olle vd Boom, 10.54m., Discus. 1. Max v Haren, 20.00m. Ereplaatsen van ATV atleten tweede wedstrijd pupillencompetitie in Venlo Meisjes Pupillen C. 600m. 1. Demi Boom, 2.17.13., Eindstand meerkamp 1. Demi Boom. 978 ptn. 4. Chantal Schellekens, 770., Jongens Pupillen A (1jrs)., Eindstand meerkamp, 2. Jakop Pütz, 1705. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00 CD junioren. Baantraining dinsdag 19.00-20.30 AB junioren, baan woensdag 18.00-19.15 pupillen Baantraining donderdag 19.00-20.30 looptraining. Baan zaterdag 10.00 11.15 pupillen. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB jun senioren. Lopers- groepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Don derdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur, donderdag atletiekbaan 18.30-1930 uur. NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Agenda: Zaterdag 5 juni en zondag 6 juni Special Olympics op de kunst- stofbaan, Vrijdag 11 juni Steinakker- loop Stramroy Zie ook www.atvvenray.nl De Nordic walkers kunnen elke woensdag vanaf parkeerplaats bij het Schuitwater (begin van de wandelrou tes) aan de slag. Het Schuitwater ligt tussen Melderslo en Broekhuizen aan de Broekhuizerdijk. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 5 juni Schadijkerbossen. Vertrek 9.00 uur vanaf parkeerplaats aan de Gusseweg in Meterik. Het ver dere schema staat op www.peelrun- ners.nl. Iedereen is welkom om een keer mee doen. Uitslagen Dwars door Beegden: Heren trimmers 5km: Piet Aarts, Wanssum 22:31. Jos Thielen, Wanssum 22:51, Heren 55 10 km: Jan Peeters, Horst 38:40, Heren 60 10 km: Wim Philipsen, Sevenum 49:16 Dinsdag baantraining van 19.00 uur tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donder dag training op de baan van 19.00 uur tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 uur tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostraining van 16.00 uur tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 4 juni Echt Pepijnloop 19.15 uur, 6 juni Weert IJzeren Man Volkslopen 10.00 uur. Landgraaf Megaloop 11.00 uur, 11 juni Stram- proy Steinakkerloop 19.30 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. De Invaliden Sport- en Belangen Vereniging Venray e.o. heeft deelge nomen aan de finale om de Limburg Bokaal in Sittard. Alleen voor Marjo Manders was er een ereplaats wegge legd. In de klasse C werd zij tweede met een goed gemiddelde van 129,80. Ze speelt het hele seizoen al constant waardoor zij in het totaalklassement ook de tweede plaats bezet. In de klasse E was Martien Manders deze keer Wilma Wismans duidelijk de baas. Manders werd vierde met 117,55 gemiddeld, terwijl Wismans bleef steken op 111,15. Daarmee werd zij twaalfde. Bas Pastors kwam in de klas se F niet verder dan de zesde plaats met zijn gemiddelde van 109,95. Ook inde klasse H speelden Jan Pijpers en Leo Reintjes geen rol van beteke nis. Met gemiddelden van 105,45 en 96,10 werden zij vijfde en achtste in de daguitslag. In de klasse I bleven de ereplaatsen eveneens buiten bereik. Marjan Litjens wist nog de vierde plaats te behalen door haar uitsteken de gemiddelde van 91,55. Hans Otten- heim kwam niet verder dan de zesde plaats met 87,90 gemiddeld. Daarmee bleef hij Leo Janssen net voor. Deze werd zevende met 84,70 gemiddeld. Lange tijd leek Hans Ottenheim in de klasse I kansrijk voor de eerste plaats in het eindklassement van de Lim burg Bokaal, maar uiteindelijk slaagde hij daar net niet in en werd tweede. Marjan Litjens bemachtigde de derde plaats. Uitslag wedvlucht vanuit Bourges; 22 deelnemers, 199 duiven. 1, 11 J. Kerstens. 2, 6 Reijnders-Cuijpers. 3 L. Snijders. 4 P. van Houdt. 5 P. Smits. 7, 12, 22 Hendriks-Arts. 8 M. Voesten en dochter. 9, 21 van Haren-Stiphout. 10, 17 Strijbosch-Derks. 13, 18 P Loonen. 14 H. Litjens. 15, 16 W Bouten. 19 P Janssen K. 20 W. Heynen. 23, 24 Chr. Gerrits. 25 M. Basten Uitslag wedvlucht Nanteuil le Hau- douin; twintig deelnemers, 235 dui ven. 1, 5, 6, 8 H. Strijbosch. 2 J. van Kes- sel. 3 H. Peeters. 4, 14, 20 M. Voesten en dochter. 7, 21 N. van Hoof. 9, 10, 17 P Loonen. 11, 22 Reijnders-Cuijpers. 12 van Haren-Stiphout. 13 M. Basten. 15, 19, 25 Comb. Verdellen. 16 G. D. Raaijmakers. 18 A. Janssen. 23 P. van Houdt. 24 A. Sijbers. Op zaterdag 5 juni vindt in gemeen schapshuis de Smelenhof in Yssel- steyn een goederen- en dienstenvei ling plaats. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis. Er zijn weer veel ludieke en waardevolle kavels te vei len. Vooraf kunt u de kavels bekijken op de website www.peelklank.nl De opbrengst komt geheel ten goede van de aanschaf van instrumenten voor de vereniging. Instrumenten die zeer belangrijk zijn bij de voorbereiding van de 'Wervelende Herfst Show'. Dit is een avondvullend programma op 30 oktober in Schouwburg Venray door de complete muziekvereniging; zoals het Jeugdorkest Fanfare, Jeugd Ensemble Slagwerk (JES), het Percus sie Ensemble en de Fanfare. Kaarten voor de show zijn te bestellen bij de schouwburg. Het publiek dat de lente-expositie van schilderclub 't Brouwershuis in het Parkhotel in Horst bezocht, heeft het schilderij Dames van Trees Broers uit Meerlo als mooiste aangewezen. Uit de honderden schilderijen kon het publiek kiezen welk schilderij het mooiste is. Het werk van Hors- terse Thea Surminski werd ook zeer gewaardeerd door de meer dan vijf honderd bezoekers. Haar werkstuk ken eindigden op de plaatsen twee en drie. De lente-expositie werd geopend door wethouder Ger van Rensch van Horst aan de Maas. De expositie werd opgeluisterd door het Seniorenorkest Horst aan de Maas. Bij schildersclub 't Brouwershuis zijn amateurkunste naars actief uit vrijwel geheel Noord Limburg. De 38 leden van deze club exposeren voor het merendeel wer ken in acryl en olieverf. Al deze wer ken zijn gemaakt tijdens de lessen het afgelopen jaar op de zondagmorgen en dinsdagavond onder leiding van docent Leo Coppus. De schildersclub heeft een leslocatie in 't Gasthoes in Horst. Er wordt op zondag 4 juli een bede vaart gehouden vanuit Venray naar Wittem in Zuid Limburg. Dit is het bedevaartsoord van Sint Gerarddus van Majella. De bus vertrekt om 9.00 uur vanaf zorgcentrum Het Schut tersveld. Om 11.50 uur komt de bus aan in Wittem, alwaar men een speci ale eucharistieviering gaat bijwonen in de kapel met de zegening van de relekwie van de heilige Sint Gerardus. 's Middags is er een plechtige middag- dienst met een processie met gebed door de kloostertuin. Opgeven kan tot en met zondag 27 juni bij Myce Sur- minski via telefoon 06-48115795. In museum De Locht in Melderslo worden op zondag 6 juni door de 'eigen' scheerder schapen vakkun dig van hun wintervacht ontdaan. Dat gebeurt uiteraard 'op z'n Lochts'. Dus niet met een elektrisch scheer- apparaat, maar met een ouderwetse schaar en bezoekers staan er met hun neus bovenop. De wol wordt vervolgens gevild en kinderen kun nen deze techniek leren onder des kundige begeleiding. De hele middag wordt opgeluisterd door Math Cre- anmehr met Nederlandstalige liedjes. In het daglonershuisje is tot en met 15 september een tentoonstelling te zien over de bevrijding van Horst en de kerkdorpen 65 jaar geleden. Met informatieve teksten en foto's wordt een beeld gegeven van het einde van de oorlog en de binnenkomst van de geallieerden in deze regio. Het muse um is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De demonstraties en speciale activi teiten beginnen om 13.00 uur. Voor nadere algemene informatie zie www. museumdelocht.nl. Steunpunt Vrijwilligerswerk Ven- ray Match is voor inVENtief op zoek naar een administratieve duizendpoot. inVENtief zoekt een vrijwilliger die kan helpen bij diverse secretariële werkzaamheden zoals administratief werk, archivering, voorbereiding frac tieactiviteiten en ongeveer tien keer per jaar verslaglegging van fractie vergaderingen. Eisen; administratieve vaardigheden bezitten. Voor meer informatie Steunpunt Vrijwilligers werk Venray Match, Marktstraat 8, 5801 BM in Venray, telefoon (0478)516995, e-mail info@vrijwilli- gerswerkvenray.nl. Zie ook www.vrij- willigerswerkvenray.nl. Op de Servaashof in Venray vindt zondag 6 juni van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag plaats met een optreden van het DACapella-bandje. Dit bandje is ontstaan binnen het dagactiviteitencentrum in Venlo en bestaat uit drie mannen en een vrouw. Bij DACapella gaat het voornamelijk om de zang. Ze zingen van jazz tot pop. Belangstellenden zijn van harte welkom in het restaurant Le Tam- bourin op de Servaashof aan de Sta tionsweg in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden- Lim burg. In Horst is een concours hippique voor pony's gehouden. De ponyrui- ters waren afgereisd naar het terrein bij de Kasteelse bossen en enkele combinaties wisten met een prijs huiswaarts te keren. In de dressuur eindigde Hieke Kreuzer met Boyke in de klasse BB op een tweede plaats met een megascore van 209 punten. Sannah Kreuzer behaalde een derde plaats met 195 punten in de klasse CB met Chindy. In de klasse DL1 was het Ciska Peters die met haar pony Selly in de prijzen viel, zij werden zevende. Tenslotte sleepte Lenneke Paijens met haar Quicksilver een vierde prijs in de wacht in de EB met een puntentotaal van 191. Bij de Bixie dressuur behaal de Joey Jacobs met zijn pony Bo een derde plek. Plus Verbeeten Vierlingsbeek en Plus Verbeeten Overloon houden samen een wijnproeverij op donder dag 17 juni. Enkele wijnkenners zijn bereid gevonden om deze avond te vertellen over de basisvaardigheden van proeven. Vervolgens zijn een vijf tigtal wijnen geselecteerd die men kan proeven en waarover men speci fieke informatie krijgt. De nadruk zal liggen op frisse zomerwijnen. Ook het combineren van wijn en barbecue en bovendien het genieten van wijn op terras, in de tuin of op het balkon, komt samen met tapas aan bod. Er is volop tijd om persoonlijk over al het mooie van wijn te praten. Deze avond wordt gehouden in de Plus- super markt in Vierlingsbeek. De avond begint om 20.00 uur. Aanmelden voor deze avond kan tot en met zaterdag 12 juni, formulieren zijn verkrijgbaar bij de kassa-afdeling en servicebalie. Het Jongerenwerk van Synthese is in januari in samenwerking met activiteitenvereniging Landweert gestart met een inloopactiviteit in de kelder van wijkcentrum 't Stekske in Venray. Deze activiteit wordt op ver zoek van jongeren gehouden en is bedoeld voor twaalf- tot en met acht tienjarigen. Tijdens de activiteit wor den diverse spelletjes gedaan zoals kaarten, Playstation, tafelvoetbal en dammen. Ook is er ruimte voor een gesprek met een jongerenwerker die de jongeren advies kan geven over uit eenlopende zaken zoals school, werk, sport en vrije tijd. De afgelopen maan den hebben de jongeren zich keu rig gedragen binnen deze activiteit. Dat was dan ook de reden om hen een dagje mee te nemen naar Walibi World. Deze activiteit werd begeleid door het jongerenwerk van Synthese en was tevens een middel om beter met de jongeren in contact te komen en vertrouwen op te bouwen. Vanuit dit vertrouwen wordt geprobeerd het gedrag van de jongeren positief te beïnvloeden. Ook worden jonge ren gestimuleerd om hun talenten op een positieve manier in te zetten in de samenleving en hun medemensen zo min mogelijk overlast te bezorgen met hun bezigheden. De wekelijkse inloopactiviteit op donderdagavond ligt gedurende de zomerperiode stil. De komende tijd wordt samen met andere samenwerkingspartners de mogelijkheid onderzocht de activiteit uit te breiden naar meerdere avonden in de week. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Op Sacramentsdag zondag 6 juni trekt de traditionele processie door de straten van Blitterswijck. Vooraf gaand aan de tocht begint om 9.00 uur in de kerk en heilige mis met gilde-eer. Deze keer is de 'korte route' aan de beurt, die loopt via de Kerk straat, Jan Vissersstraat, Mgr. Martens- straat, Jan Franssenstraat en het Plein. Pastoor Van Horne wordt tijdens de processie begeleid door misdienaars, acolieten, flambouwdragers, hemel- Van de 327 kinderen die vorige week woensdag en donderdag deel namen aan het praktisch verkeers- examen, zijn er zeven niet geslaagd. De meeste van hen verleenden niet juist voorrang op de kruising van de wegen St. Jozefweg-Noordsingel- Overloonseweg. Ook aan de voor rangssituatie op de nieuwe rotonde Merseloseweg-Westsingel wordt door de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland de komende jaren extra Aan de zijlijn staan, niet meer kunnen meedoen in de maat schappij, een kop koffie drinken, een boodschap doen, wandelen, voor elk ander zo gewoon maar niet voor iemand met een psychi atrische achtergrond. Maatjes Noord-Limburg is een dienst van het Cliëntenadviesbureau Noord-en Midden-Limburg, een orga nisatie die zich sterk maakt voor vol waardig burgerschap van mensen met een GGZ achtergrond. Maatjes Noord-Limburg koppelt vrijwilligers en stagiaires aan een cliënt met een psychiatrische achtergrond. Voor deze cliënten, ook wel maatjes genoemd gaat er een hele nieuwe wereld open. Hier zijn de stagiaires van de HAN (Hogeschool Arnhem en Nijmegen) ook achter gekomen. Begin septem ber kozen zij voor de studierichting Maatschappelijk werk en dienstver lening aan de HAN. Tijdens deze stu die moesten zij stage lopen en kozen voor het maatjesproject. Zij maakten kennis met de maatjes en enkele sta giaires kozen er voor om aan twee maatjes gekoppeld te worden. Om de ene week met het ene maatje en dragers en communicanten en alle andere kinderen strooien bloemen. Er zijn langs de route drie rustaltaren opgesteld. Aan deze processie nemen deel muziekvereniging Moed en IJver, St. Antonius Abt Gilde, Gemengde Zangvereniging Erato, kerkkoor en dameskoor De Engelenbak. Na afloop vendelt het gilde op het plein en is er voor alle deelnemers koffie en thee bij café de Zwart. Voor de kinderen staat in het café iets lekkers klaar. aandacht besteed. Dit schooljaar zal de afdeling nog het praktisch ver- keersexamen in Wanssum afnemen. Komend schooljaar wordt een nieuwe examenroute samengesteld omdat de verkeerssituatie in het centrum, onder meer op de Schoolstraat, wijzigt. Peel en Maas TV besteedde afgelopen weekend aandacht aan het praktisch verkeersexamen. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. de andere week met het andere ma tje iets leuks te gaan doen. Joyce is een stagiaire die twee maatjes heeft: "Het waren twee verschillende ken nismakingen, bij het ene maatje ver liep het heel soepel, ze vertelde over zichzelf en stelde ook vragen aan mij. Het tweede maatje was juist het tegenovergestelde, ze was stiller dan ik verwacht had. Beide contacten verlopen heel goed. Bij één van mijn maatjes is er een baby geboren, dit is natuurlijk heel erg leuk. Meestal ga ik met mijn maatjes theedrinken, praten en af en toe gaan we eens naar het dorp. Maatjes kijken echt uit naar het wekelijkse bezoekje. Samen spelletjes spelen, even naar het dorp lopen en daar gezellig iets drinken. Voor ons is dit heel normaal om af en toe met een vriend of vriendin iets te gaan drinken. We zien dat ook de maatjes hier volop van genieten, ze vinden het heel leuk als je komt. Je bent als het ware een steuntje in de rug voor hen die het op dit moment moeilijk heb ben." Dianne vult aan: "Ik vind het heel gezellig om met mijn maatje naar het dorp te gaan en te praten. Soms heb ben we het over dingen van vroeger of over wat we de afgelopen week hebben gedaan. Als ik mijn maatje ont moet, zie ik meteen een glimlach op haar gezicht, dit is schitterend om te zien. Eerst vond ik het een beetje eng om op stap te gaan met iemand die je nog niet zo goed kent. Dit veranderde heel snel" Ilja: "Er is alweer ruim een halfjaar voorbij van mijn stage bij het maatjes project. Iedere woensdagmiddag ga ik naar mijn maatje. Wij zijn intussen op veel woensdagen samen weggeweest, maar moesten soms door het slechte weer binnen blijven. Het is lastig om met haar naar buiten te gaan als het weer slecht is. Ze zit in een rolstoel en kan normaal gesproken met mij nog genoeg uitstapjes maken, maar dat ging in de winterperiode dus niet. De activiteiten die we samen hebben ondernomen zijn een bezoek aan het tuincentrum, naar de bingo gaan en in het dorp koffie drinken of om bood schappen te doen. Bij slecht weer blij ven we binnen om samen te praten. Mijn maatje vindt het altijd leuk als ik kom en ze praat graag met mijIk vind het leuk om naar haar verhalen te luis teren en met haar op pad te gaan." Dit jaar bestaat Maatjes Noord-Lim burg tien jaar. In deze tijd zijn er veel vrijwilligers aan maatjes gekoppeld. Er zijn zelfs een aantal koppels die tien jaar geleden al gestart zijn en nog steeds activiteiten met elkaar onder nemen. Samen gaan ze één keer in de week of veertien dagen iets onder nemen. Iedereen kan maatje worden, niet alleen studenten. Door slechts enkele uurtjes per week vrij te maken, kunt ook u iets voor mensen met een psychiatrische achtergrond beteke nen. Maatjes Noord-Limburg zoekt mensen met hart voor de zaak. Word u ook vrijwilliger bij Maatjes Noord Limburg? Voor u zijn het enkele uur tjes, maar deze uurtjes zijn een licht puntje in het leven van deze mensen. Voor meer informatie of aanmelding kunt u terecht bij: Cliëntenadviesbu reau NML, Maatjes Noord Limburg e.o. vraag naar Sylvia Hermsen, telefoon 0478-527280 of email maatjesnoord- limburg@cabnml.nl. Voor meer infor matie kunt u ook kijken op de web site www.clientenadviesbureau.nl De Haam in Veulen houdt op zater dag 12 juni open dag. De zorgboer derij, die een samenwerkingsverband heeft met Proteion Thuis, zet deze dag van 11.00 tot 16.00 uur de staldeuren open. Een unieke gelegenheid om een kijkje te nemen in de 'boerenkeuken' van een zorgboerderij voor senioren. Tijdens deze dag, die plaatsvindt in de Maand van de Zorglandbouw, hebben bezoekers de gelegenheid de leef ruimte te bezichtigen. Daarnaast zijn er rondleidingen op het boerenbedrijf en in de bloemen- en moestuin kun nen de bezoekers terecht voor infor matie over de dagverzorging. Ook is er muziek en kunnen de bezoekers kennismaken met diverse activiteiten die passen binnen het boerenleven, zoals het scheren van de schapen. Begin 2010 bestond De Haam, als eer ste zorgboerderij van Noord-Limburg, vijf jaar. In het kader van dit jubileum is er een fotopresentatie gemaakt over de afgelopen vijf jaar. Deze presenta tie is deze dag eveneens te bezichti gen. Met deze open dag willen de initiatiefnemers van de zorgboerderij, Gerdy en Annerie Janssen, geïnteres seerden de kans geven om kennis te maken met hun zorgboerderij: "De Haam draagt eraan bij dat senioren vaak langer zelfstandig kunnen blij ven wonen. Onze zorgboerderij is bedoeld voor zelfstandig wonende senioren (55+) die vanwege lichame lijke of geestelijke achteruitgang van wege ouderdom, ziekte, eenzaamheid of een handicap ondersteuning nodig hebben om in hun eigen vertrouwde omgeving te kunnen blijven wonen." De open dag is toegankelijk voor alle geïnteresseerden. Gerdy en Annerie Janssen: "Zorgboerderijen worden een steeds bekender begrip in de regio. We merken dat mensen nieuwsgierig zijn hoe het er nu precies aan toegaat op een zorgboerderij. De open dag biedt een kans om een kijkje in onze keuken. Ook (aanverwanten van) potentiële deelnemers, mensen uit de zorg en (zorg)instanties zijn van harte welkom." Op De Haam kunnen seni- oren uit de regio Veulen-Venray van maandag tot en met vrijdag terecht voor een zinvolle dagbesteding. De zorgboerderij maakt onderdeel uit van een gevarieerd agrarisch bedrijf met onder meer tuinbouw, scharrel- kippen met vrije uitloop, een scha penhouderij en een hondenkennel waar labradors en langharige en ruw harige teckels worden gefokt. Gerdy en Annerie Janssen: "Met onze activi teiten richten we ons op de wensen van de cliënten. We merken dat ze, naast het meedoen en meekijken op de boerderij, ook erg genieten van activiteiten op het gebied van spel, bewegen en muziek. Zodoende bie den we dit ook steeds meer aan." De dagverzorging op de zorgboerderij wordt aangeboden in samenwerking met Proteion Thuis. Voor deelname aan de dagverzorging is een indicatie nodig. Proteion Thuis helpt graag met de aanvraag van de indicatie. Bel hier voor naar de Klantenservice, telefoon (088)8500000. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden contact opnemen met De Haam via telefoon (0478)515292. Proteion Thuis biedt dagbesteding op dagvoorzieningen en zorgboerderijen op diverse plekken in de regio. Kijk voor meer informatie op www.dehaam.nl. De VVD in Venray zet vraagtekens bij de noodzaak en wenselijkheid van de komst van een asielzoekerscen trum op het St. Annaterrein in Venray. De liberalen zijn 'in principe' geen voorstander van het inrichten van een nieuwe opvanglocatie in Venray. Komt het azc er echter toch, dan wil de VVD aanvullende eisen stellen, onder meer over het aantal bewoners van het cen trum en de maximale duur. Dat laat de Venrayse afdeling van de VVD in een verklaring weten. De gemeente en GGZ onderhandelen momenteel met het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) over de vestiging van het azc, waarin maximaal 1500 asielzoe kers zouden worden gehuisvest. De VVD wijst erop dat in de gemeente al diverse instellingen, bijvoorbeeld op het gebied van de psychiatrie en de verslavingszorg, zijn gevestigd. Ook is in Oostrum een tbs-kliniek. 'Dit alles legt al een behoorlijke druk op de gemeenschap en de politie', aldus de VVD. De partij verwacht tevens dat er na de landelijke verkiezingen - waarbij ze ervan uitgaat dat de VVD aan het roer komt - minder behoefte aan azc's zal zijn. 'De VVD is van mening dat het aantal asielzoekers dient te worden teruggebracht, dat het beleid van toe lating selectiever dient te zijn en dat de procedures sneller en efficiënter dienen te worden uitgevoerd'. Ook vindt de VVD dat Limburg al genoeg azc telt en dat het COA voor het onder brengen van de asielzoekers eerst naar een locatie zou moeten zoeken in een 'wat azc's betreft witte vlek in Neder land'. Verder is de fractie van mening dat er niet getornd mag worden aan het bestaande globaal stedenbouw kundig plan voor het St. Annaterrein. 'Mede in dit licht is het genoemde aantal van 1500 asielzoekers veel te hoog om een menswaardige opvang naast het behoud van de cultuurhisto rische waarden van het terrein te kun nen garanderen'. Formeel gesproken kan de gemeenteraad de komst van het azc niet tegenhouden. Het bestem mingsplan staat planologisch toe wat het COA wil. Maar burgemeester Hans Gilissen verklaarde onlangs wel dat het voor het gemeentebestuur 'gewel dig belangrijk is dat de gemeenteraad ook draagvlak voor het plan heeft'. De informatiebijeenkomst over het azc voor raad- en commissieleden staat op donderdag 10 juni op de agenda. Kiwanisclub Land van Cuijk houdt twee zomer uitverkoopdagen op zaterdag 5 en zondag 6 juni. Een deel van de opbrengst gaat naar de wedu we van een overleden lid van de kiwa- nisclub. Er is van alles voor in huis, zoals linnen-, kleer- en keukenkasten, tafels en stoelen, nachtkastjes, klok ken, glaswerk, schalen, heiligenbeel den, goudkleurige lijstjes enzovoort. Buiten staan tuinameublementen, aardewerken kruiken, brievenbussen, manden enzovoort. Iedere bezoeker kan gebruikmaken van kortingsbon- nen 40, 50 en 60% voor een artikel naar eigen keuze. Als tegenprestatie voor de hulp van Kiwanis schenkt Rietje een deel van de opbrengst aan goede doelen. Eén daarvan is het plaatsen van een fraaie bank bij de nieuwe vijver in Maashees. De verkoopdagen zijn zaterdag 5 juni van 10.00 tot 17.00 uur en zon dag 6 juni van 10.00 tot 16.00 uur aan de Mgr. Geurtsstraat 44 in Maashees. Voor een voorproefje: www.kiwanis- lvc.nl/binnenhof [Cliënte/adviesbureau Noordcn Midden-Limburg

Peel en Maas | 2010 | | pagina 24