Fieke Reintjes Nederlands kampioen Medailles voor zwemmers Sjoelclub Venray Rolstoeldansen groot succes PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 23 Internationaal judotoernooi groot succes Atletiek, gymnastiek, judo en zwemmen in Venray Tweede hal geeft evenement nog meer cachet In een geweldige entourage werd afgelopen weekend het 36e interna tionale judotoernooi van Judo Vereni ging Venray afgewerkt. Met in één van de hallen van sporthal De Wetteling een speciaal ingerichte finalehal, met in het midden één professioneel uit gelichte judomat waar ook de prijsuit reiking plaatsvond, kreeg het toernooi in vergelijking met voorgaande jaren nog meer cachet. Adrie van Stokkem van Judo Vereniging Venray was dan ook verheugd met de komst van de tweede hal: "Daar kunnen we einde lijk gebruik van maken. Dat misten we eigenlijk. Het evenement was al jaren veel te groot om in een hal onder te brengen. Met de komst van de nieuwe hal heeft het toernooi enorm aan uit straling gewonnen." Ongeveer 1500 De trotse winnaars van Judo Vereniging Venray: voorste rij vanaf links Maggy van Hoof, Stijn Huntjens, Petran van Acquoij en Mandy van Rhee. Achter hen staat Bas Philipsen. judoka's uit 23 landen waren naar Ven- ray afgereisd om deel te nemen aan een van de meest prestigieuze judo toernooien in Europa. Van Stokkem: "We staan nog altijd bijzonder hoog aangeschreven bij de judoka's. De kwaliteit van het toernooi willen we de komende jaren blijven verbeteren. Het niveau was ook dit jaar weer erg hoog. In diverse klassen zijn er natio nale kampioenen in de finale, of zelfs nog eerder gesneuveld. Dat geeft wel aan dat veel judotoppers hebben deel genomen. In de top, maar zeker ook in de breedte was de bezetting heel goed. Zo was de Britse judobond, een toon- aangevende natie op judogebied, met nationale selecties present, maar wist desondanks op zaterdag geen enkele medaille te behalen. Dat zegt ook iets over de sterkte van de judoka's uit de andere landen. Opvallend was dat met name de Duitse judoka's heel veel medailles in de wacht hebben gesleept, vooral bij de dames." Over de inbreng van de eigen judoka's was Adrie van Stokkem bijzonder tevre den. "Als je het niveau op beide dagen ziet, dan kun je gerust stellen dat onze judoka's het met verschillende medail les uitstekend hebben gedaan. Daar mogen we trots op zijn." Vooral de finale van Bas Philipsen in de klasse jongens geboren in 1994-1995 in de gewichtsklasse -46 kg was zeer span nend. Tot achttien seconden voor tijd had Philipsen een voorsprong van een yuko tegen de nationaal kampi oen Jelmer Touw uit Twente. Uitein delijk kwam Touw toch nog terug en won in de toegevoegde golden score tijd nipt van de Venrayse judoka. Een van de judoka's van de organiserende vereniging behaalde goud. Petran van Acquoij mocht op zaterdag bij de jeug digen op de hoogste trede van het ere podium plaats nemen. De resultaten van de Venrayse judoka's: eerste plaats Petran van Acquoij, tweede plaats Bas Philipsen en derde plaatsen voor Maggy van Hoof, Mandy van Rhee en Stijn Huntjens. Het is Fieke Reijntjes uit Meerlo en de andere dames van raftteam Fl'eau voor de vierde keer op rij gelukt om Nederlands kampioen te worden tijdens het NK Raften 2010. Het deelnemersveld bij dit landelijk evenement, dat plaats vond van 20 t/m 23 mei in het Franse Chateauroux les Alpes, bestond uit negen herenteams, vier damesteams en een scholen competitie. Volgens 'teamcaptain' Ted Toussaint, vanaf het begin al actief betrokken bij dit team, is dit absoluut de mooi ste. "Hier hebben we het hardst voor moeten knokken". Met de overwin ning op het NK heeft het team zich tevens geplaatst voor de wereldkam pioenschappen in Costa Rica. Het NK is niet het eerste kampioenschap waar Team F'leau een gouden winst wist te behalen. Naast de NK-overwin- ningen werden de inspanningen van de leden vorig jaar dubbel bekroond. Fieke Reintjes uit Meerlo won samen met haar teamgenoten het NK. Tijdens het WK Raften in Bosnië werd het team eerste op de 'Sprint' en tweede op de 'Down River'. Het damesteam onderging afgelopen jaar een behoorlijke make-over. Wisseling van teamleden, naamsverandering en nieuwe sponsoren zorgden ervoor dat het heel wat moeite heeft gekost om de nieuwe koers te bepalen. "Maar die inspanning is met het behalen van de eerste plaats in het eindklassement dubbel en dwars beloond", aldus Tous- saint. Vanuit de Franse Alpen is het team doorgereisd naar Val di Sole in Italië, waar in de eerste week van juni het EK Raften plaatsvindt. Team Fl'eau doet mee aan de vier- en zespersoons- wedstrijden en is nu bezig om de rivier de Noce te verkennen waarop het kampioenschap wordt gevaren. De ontwikkelingen kunnen worden gevolgd op www.teamfleau.nl. De Limburgse A-kampioenschap pen in het 50-meterbad in Kerkrade leverden veel medailles op voor de zwemmers van Startgemeenschap Noord- Limburg. Kasper van Dijk (zv Manta) won zes gouden medailles en twee bronzen medailles. Margot van Iersel (BZ PC) veroverde een gou den medaille op de afstand 200 meter rugslag en twee zilveren medailles op de 100 meter rugslag en 100 meter vlinderslag. Lisa Dreesens (Spio) behaalde goud op de 200 meter wis selslag en zilver op de 50 meter vrije slag en een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag. Minke Jans sen (Spio) had tweemaal zilver op de 100 meter rugslag en 100 meter vlinderslag. Vera Hendriks (BZ& PC zetten een knappe prestatie neer na een lange tijd van blessures, ze behaalde zilver op de 50 meter vrije slag in een persoonlijk record en een bronzen medaille op de 100 meter vrije slag eveneens een persoonlijk record. Bernadette Verstegen (Spio) wist een derde plaats te veroveren op de 50 meter schoolslag. Verder zetten Maxime Rintjema (Spio) een nieuw persoonlijk record neer op haar favo riete slag 100 meter vlinderslag in een tijd van 1.27.75. Vele persoonlijke records sneuvelden in deze kampi oenschappen onder meer van Job van Duijnhoven (Spio), Denise Peeters (Spio), en Fenne Vervoort (zv Manta). De dames Margot van Iersel en Fenne Vervoort hebben een startbewijs voor de Nederlandse juniorenkampioen schappen gekregen. Deze worden gehouden op 18, 19 en 20 juni in Amsterdam. Lisa Dreesens en Kasper van Dijk komen uit op de Nederland se kampioenschappen op 11, 12 en 13 juni, die gehouden worden in het Pieter van den Hoogenband-zwem- stadion in Eindhoven. Beiden komen ook uit op de Nederlandse sprintkam pioenschappen op 26 en 27 juni in Drachten. Aan de finalewedstrijd om de Lim burg Bokaal van de ANS (Algemene Nederlandse Sjoelbond) afdeling Lim burg in Sittard hebben elf sjoelers van Sjoelclub Venray deelgenomen. Dit was ook tevens de laatste competi tiewedstrijd van dit seizoen. Er werd gestreden om de bonuspunten die bij deze wedstrijd dubbel te verdienen waren. Tevens werd de wisselbokaal uitgereikt aan de deelnemer die de meeste bonuspunten behaalde over alle klassen. In de daguitslag vielen drie sjoelers in de prijzen, dit waren: Klasse E 1e Truus Schoeber. Klasse E 2e Frans Geurts. Klasse F 2e Mien Classens. De uitslagen van de overige sjoe- lers: Klasse D 6e Harrie Rongen. Klasse E 7e Ben Rongen. Klasse F 4e Willeke Baltussen. Klasse F 6e Bas Pas tors. Klasse F 7e Paul Bouten. Klasse G 5e Mimi Jansen. Klasse G 8e Anny van der Heijden. Klasse H 6e Regien Sanders. Klasse I 5e Wim Pijnenburg. Ook werden naast de dagprijzen de klasseprijzen uitgereikt over het aan tal behaalde bonuspunten in iedere klasse. Voor Sjoelclub Venray waren dit: Klasse E 2e Ben Rongen. Klasse F 2e Willeke Baltussen. Klasse G 3e Mimi Jansen. Klasse H 3e Regien San ders. Van de overige sjoelers die niet voor de eindprijs in aanmerking kwa men maar toch aan de bokaal deel genomen hebben zijn dit de eindre sultaten: Klasse D 6e Harrie Rongen. Klasse E 6e Truus Schoeber. Klasse E 10e Frans Geurts. Klasse F 4e Mien Classens. Klasse F 6e Bas Pastors. Klasse F 7e Truus Jenniskens. Klasse F 12e Paul Bouten. Klasse F 16e Andre Tersteegen. Klasse G 5e Anny van der Heijden. Klasse G 9e Judith Kateman. Klasse H 6e Frans van Soest. Klasse I 5e Wim Pijnenburg. Stichting BES hield afgelopen zater dag in samenwerking met Roll for Fun - onderdeel van de stichting - een freestyle rolstoeldanswedstrijd in zaal 't Brugeind in Meerlo. De wedstrijd vond plaats in het kader van het vijf jarig bestaan van de stichting. Uit alle windstreken van Nederland en Bel gië kwamen de deelnemers. In totaal deden 120 dansers mee verdeeld over twaalf groepen en verspreid over vier categorieën. Vele toeschouwers genoten van de wedstrijd en lieten zien deze vorm van dansen een warm hart toe te dragen. De organisatie kijkt Henk Classens van de dansrol- stoelgroep Steingood behaalde een eerste en tweede plaats in Meerlo. dan ook zeer tevreden terug op een geslaagde, succesvolle wedstrijddag. "We willen iedereen die mee heeft geholpen om dit evenement te laten slagen enorm bedanken voor het bereikte resultaat", aldus Sabrina van den Bekerom. Voor meer verslagen, informatie en foto's kunt u een bezoekje brengen aan de website www.freestylewed- strijdmeerlo.nl.ae Special Olympics startblokken in de Het aftellen is begonnen. Ruim 2000 sporters en 700 coaches zijn naar Noord-Limburg gekomen voor de Special Olympics Natio nale Spelen 2010: het tweejaar lijkse, landelijke sportevenement voor mensen met een verstande lijke handicap. Op 4, 5 en 6 juni bruist Noord-Limburg van sport, competitie, feest, gezelligheid en vrolijkheid. Uiteraard draaien de Special Olym pics Nationale Spelen om sport. Op zaterdag 5 en zondag 6 juni dingen de sporters naar medailles in een van de veertien takken van sport: atle tiek, badminton, gymnastiek, handbal, hockey, judo, korfbal, paardrijden, tafeltennis, tennis, voetbal, volley bal, wielrennen en zwemmen. Rob Schmitz, voorzitter van de Stichting Special Olympics Nationale Spelen 2010, vertelt: "Deze sportwedstrijden vinden plaats op sportaccommoda ties in de regio, om precies te zijn in de gemeenten Venlo, Venray en Peel en Maas. Sportverenigingen uit deze Ook Venray staat komend weekend in het teken van de Special Olympics, het tweejaarlijkse sportevenement voor mensen met een verstandelijke han- Duitsland leggen onder begeleiding van ME- escorte en een bikerteam een route af door de regio. Deze loopt van Panningen, via Koningslust, Maasbree en Blerick naar Venlo, waar tijdens de openingsceremonie om omstreeks 20.00 uur het vuur wordt ontstoken." De openingsceremonie is een verhaal apart. Deze vindt plaats in VVV-stadi- on De Koel, op vrijdagavond tussen 18.30 en 21.30 uur. Rob Schmitz: "We zijn overweldigd door de belangstel ling voor dit programmaonderdeel. Maar liefst 7000 stoelen zijn bezet. We hopen dat dit een voorbode is op de belangstelling van de Noord-Lim burgse bevolking voor dit evenement en daarmee ook de sporten." Door de grote belangstelling zijn kaarten voor de openingsceremonie helaas niet meer verkrijgbaar. Maar niet getreurd. "Geïnteresseerden zijn van harte welkom op de sluitingsceremonie", benadrukt Rob Schmitz. "Deze vindt gemeenten hebben een groot deel van de toernooiorganisatie voor hun rekening genomen en zullen er gedu rende het weekend op alle sportloca- ties een schitterende happening van maken." Alle wedstrijden zijn vrij toe gankelijk. "Op deze manier willen we een breed publiek kennis laten maken met gehandicaptensport", vervolgt Schmitz. "Het is werkelijk fantastisch om te zien wat deze mensen op hun eigen niveau presteren." Net zoals bij de Olympische Spelen is ook rondom de Special Olympics een compleet randprogramma geor ganiseerd, dat begint op vrijdagmid dag. "Dan start om 15.00 uur de Torch run", vertelt Rob Schmitz. "Dit houdt in dat de Special Olympics Vlam, net zoals in de oude olympische traditie, naar de plaats van bestemming wordt gebracht, in ons geval VVV-stadion De Koel. Politiemensen uit Nederland en plaats op zondag 6 juni van 17.00 tot 18.00 uur en is vrij toegankelijk. Ook hier maken we een schitterend feestje van, met als afsluiting een optreden van Grad Damen." Ook vrij toeganke lijk en absoluut een bezoekje waard is het Special Olympics Dorp. Dit is gesitueerd op de parkeerplaats voor De Koel in Venlo. Rob Schmitz: "Gedu rende het gehele weekend vinden hier allerlei leuke activiteiten plaats. Zo kunnen bezoekers deelnemen aan een fitnessmarathon, een mountain- bikeclinic of een klimtoren beklim men." Het programma wordt continu omlijst door livemuziek en entertain ment. Het Special Olympics Dorp is op vrijdag 4 juni geopend van 15.00 tot 19.00 uur, op zaterdag 5 juni van 10.00 tot 20.00 uur en op zondag 6 juni van 10.00 tot 17.00 uur. De wed strijden die op zaterdag 5 en zondag 6 juni van 10.00 uur tot 16.00 uur in Venray plaatsvinden, zijn atletiek (sportpark De Wieln), gymnastiek (sporthal De Wetteling), judo (sport park De Wieln) en zwemmen (zwem bad De Sprank). met Beleid 75 jaar m In Meerlo gaat zich een unieke gebeurtenis voltrekken. In het kader de viering van het 75-jarig bestaan van de landelijke rijver- eniging Rijdt met Beleid, ontstond het idee om de oud-kampioenen weer opnieuw hun kunsten te laten zien. Nadat in 1964 al een Limburgse titel werd veroverd, werd in 1975 his torie geschreven doordat het lokale achttal van Meerlo de Nederlandse titel wist te veroveren in Rossum bij het verenigingsrijden. Een ongeëve naard unicum in de 75-jarige historie van deze toch zeer succesvolle rijver- eniging. Toen voorzitter Jan Janssen in gesprek kwam met Paul Rouwet, fokker van koudbloedpaarden op zijn 'Trekpaardenhouderij de Lindehoeve', ontstond het idee de kampioenen van 1975 opnieuw in een achttal te for- Kopman Lei Willems voert met zijn 70 jaar het achttal aan. meren op de paarden waar het 75 jaar geleden allemaal mee begon: de koud- bloeds oftewel de trekpaarden. Aldus geschiedde en een zoektocht werd gestart. Negen oud-kampioenen, inclusief de reserve en natuurlijk commandant Jan Custers, werden gevonden en ze waren bereid om deze uitdaging aan te gaan. En dat op een leeftijd waarop de gemiddelde burger met pensioen mag gaan, de gemiddelde leeftijd van het achttal is namelijk 65 jaar! Kopruiter Lei Wil lems voert met zijn 70 jaar het achttal als in zijn jonge jaren aan en comman dant Jan Custers, maar liefst 81 jaar jong, geeft te paard als vanouds weer de commando's. Inmiddels hebben de heren veteranen er twee oefenavon den opzitten en zullen er nog twee volgen om zodoende op zaterdag- avond 12 juni een spectaculaire show weg te geven op het Ruiterfestijn van Meerlo. Dat het rond spreekt moge blijken uit de publieke belangstelling die zelfs bij het oefenen al groot is. Inmiddels dienen zich ook de eerste blessures aan en kregen twee ruiters, Jan Willems en Jan Bovee, afgelopen dinsdag al problemen met hun ruiter- spier. Henk Poels had al 25 jaar geen paard meer gezien, maar die spierpijn trok na enkele dagen weg. Het zal een hele uitdaging zijn en veel mas- sagewerk vergen om het achttal over twee weken fit aan de start te krijgen. En aan Jan Custers dan de zware taak om aan te wijzen wie dan als reserve uiteindelijk langs de kant zal moeten toezien bij deze première. Overigens kan Jan Custers bogen op ruime erva ring, want in 1952 werd hij lid en vanaf 1956 is hij onafgebroken com mandant van de rijvereniging in Meer- lo. Hij zal daarmee ongetwijfeld als de langstzittende trainer ooit van een club de geschiedenisboeken ingaan. In die 54 jaar heeft Jan al van verschil lende families drie generaties lesgege ven en voorlopig is het eind nog niet in zicht want nog steeds is Jan dage lijks te vinden op het ruiterterrein waar hij zowel aan de jeugdruiters bij de pony's als de volwassen ruiters les geeft. Het afgelopen jaar wist hij met zijn pony zestal wederom een kam pioenschap te behalen en weet daar door ook 46 jaar na zijn eerste kam pioenschap nog steeds kampioenen af te leveren. Op zaterdagavond 12 juni tijdens het Ruiterfestijn in Meerlo zullen deze heugelijke feiten gevierd worden met alle oud-leden en net als vroeger zal ook dit feest tot diep in de nacht gaan duren.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 23