Welpen United kampioen F1 Oranje Wit kampioen Jubileum 35 jaar Manual Golftoernooi in Geijsteren Nederlandse hockeytoppers Korfbalsters De Peelkorf naar NK De Peelkorf v aoem PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni9 2010 - Pagina 22 De Peelkorf onderuit in verlenging SVOC'01 verliest finale om kampioenschap Vlakwater Open 2010 SV Oostrum korfbal kunstgrasveld van Avanti in Schijndel. In de verlenging ging De Peelkorf in de slotseconden met 10-11 onderuit. "We hebben heel goed gespeeld, maar staan wel met lege handen", treurde Kim Kusters na afloop. "Maar we heb ben wel laten zien het niveau van de topklasse aan te kunnen", probeerde Kusters de dramatische ontknoping nog een positieve wending te geven. Manual MHCV Oranje Wit "We hebben bewezen de topklasse aan te kunnen" "Verschrikkelijk balen" competitie van korfbalkring Venray. Tennisclub Venray houdt van maan dag 21 tot en met zondag 27 juni het jaarlijkse open toernooi, het Atlantic Telecom Vlakwater toernooi. Inschrij ving is mogelijk in de categorieën 3, 4, 5, 6: alle leeftijden,7, 8 18+ en 35+, in zowel heren- en dames enkel, heren en dames dubbel en gemengd dubbel. In iedere categorie van het toernooi zijn geldprijzen te winnen. Inschrij ven kan via www.tennisclubvenray.nl. tot donderdag 10 juni. Uitslagen Pupillen D1 Oostrum-DOT 3-0 Aspiranten B1 Oostrum-ROKA 6-4 Midweekdames Oostrum-SVSH 6-9 Midweekdames 2 De Eendracht- Oostrum 0-14 Programma woensdag 2 juni Midweekdames 2 Lottum-Oostrum 20.00 Uitslagen De Peelkorf-SVSH 6-11 De Peelkorf-DSV 10-11 De Peelkorf 3-Noviomagum 5 4-4 Wittenhorst-De Peelkorf 6 3-10 Recreanten-De Korfrakkers 0-6 De Peelkorf-DSV 10-11 (na ver lenging). Doelpunten De Peelkorf: Paula van Veghel (3x), Lisa Ver- lijsdonk (2x), Sharon Wismans, Moniek Peters, Nicole Tielen, Kim Kusters en Renee Wilmsen. Bij zonderheid: DSV blijft door deze zege topklasser, terwijl kampioen De Peelkorf ook volgend seizoen in de hoofdklasse uitkomt. De Peelkorf is er niet in geslaagd om te promoveren naar de topklasse van het dameskorfbal. In vier dagen tijd gingen twee beslissingsduels om promotie naar de topklasse verloren, waardoor de kampioen van de hoofd klasse B aan het einde van de rit met lege handen staat. Wel een fraai kam pioenschap, maar geen promotie. De druiven waren afgelopen zondag dan ook zuur na de tweede verloren wed strijd tegen topklasser DSV op het Kim Kusters (rechts) wist met De Peelkorf een fantastisch seizoen niet af te sluiten met promotie naar de topklasse. Drie dagen eerder verloor De Peel- korf in de eerste promotiewedstrijd tegen de kampioen van de hoofd klasse A, SVSH, op hetzelfde veld in Schijndel nog vrij kansloos met 6-11. De Ysselsteynse formatie vergooide de promotiekansen in de eerste helft. Bij rust leidde SVSH al met 2-8, een achterstand die na de thee niet moet kon worden goedgemaakt. Afgelopen zondag gaven de korfbalkenners wei nig voor de kansen van De Peelkorf tegen de nummer zeven van de top klasse, DSV uit Diessen. DSV schoot inderdaad als een komeet uit de start blokken en nam binnen enkele minu ten een 0-2 voorsprong. De Peelkorf herstelde zich echter snel en kwam via treffers van Sharon Wismans, Lisa Verlijsdonk en Paula van Veghel op 3-3. Nog voor de pauze nam De Peelkorf door doelpunten van Nicole Tielen, opnieuw Verlijsdonk en Van Veghel zelfs een 6-4 voorsprong. Na de pauze vergrootte Moniek Peters de marge zelfs naar drie. DSV toonde vervolgens na de pauze veerkracht en kwam met drie treffers op rij langszij. Na zeventig minuten stond een 9-9 eindstand op het scorebord en moest er verlengd worden. In die extra tijd kwam DSV op voorsprong. In de tweede helft van de verlenging kwam De Peelkorf via een treffer van de jeugdige Renee Wilmsen langszij: 10-10. Waar beide partijen al aan het nemen van straf- worpen dachten, sloeg DSV in de slot seconden met een elfde treffer alsnog toe en pakte de zege. "We waren er zo dichtbij", aldus Kim Kusters meteen na afloop van de korfbalthriller tegen DSV "De eerste helft liep het als een trein. En ook in de tweede helft kregen we meer dan genoeg kansen om het duel definitief te beslissen. Ja, waar het aan ligt dat we het niet afmaken?", stelt ze zich zelf de vraag. "Ik weet het niet. Verde digend stonden we als een huis. Daar heeft het niet aan gelegen. Dan komen we toch weer bij de afwerking. We missen teveel kansen. Een gebrek aan scherpte? We hebben een team waarin iedereen kan scoren. Dus daar kan het niet aan liggen. Misschien ontbrak het vandaag ook aan een greintje geluk." Toch hield Kim Kusters een goed gevoel over aan de wedstrijd: "Vooraf gaf niemand ons maar enige kans tegen DSV. Als team hebben we echter laten zien dat we niet onder hoeven te doen voor de lager geklasseerde ploegen in de topklasse. Sterker nog, we hadden vandaag gewoon moeten winnen." In het kamp van De Peelkorf werd vooral een beschuldigende vinger gewezen richting de scheidsrech ter. "Hij floot heel consequent, maar alleen in een richting", foeterde coach Erwin Dijkstra, die doelde op de vele strafworpen en vrije worpen die aan DSV werden toegekend. "Aan de ande re kant floot hij niet. Dat is zuur. Ik kan de dames niets verwijten. De ploeg heeft uitstekend gespeeld en laten zien niet voor een topklasser onder te hoeven doen. Dat is al een com pliment op zich. Al blijft het enorm jammer dat we een mooi seizoen niet hebben kunnen afsluiten met promo tie", aldus de afscheid nemende coach in zijn slotconclusie. Het derde welpenteam van SV Uni ted is kampioen geworden in de veld- De pupillen F1 van Oranje Wit zijn kampioen geworden door hun laatste wedstrijd met 3-0 te winnen. Handbalvereniging Manual uit Ven- ray bestaat dit jaar 35 jaar. Dit jubi leum wordt gevierd tijdens het jaar lijkse feestweekend op zaterdag 26 en zondag 27 juni. Tijdens de feestavond op zaterdag worden de kampioens teams in het zonnetje gezet. Verder wordt deze avond officieel afscheid genomen van oud-voorzitter Hans Kersten en oud-bestuurslid Theo Stu art. Na jarenlang deze functies te heb ben bekleed, hebben zij eind 2009 besloten om het stokje over te geven aan een nieuwe generatie. Zij worden tijdens de feestavond bedankt voor hun inzet. Ook oud-leden van de ver eniging zijn welkom om Kersten en Stuart een hand te komen geven en te bedanken. De feestavond vangt aan om 20.00 uur en de receptie begint om 20.30 uur. Op zondag staat het jaarlijkse familie- en vriendentoernooi op het programma. In twee poules gaat men strijden om de wisselbeker. Aanvangstijdstip van de wedstrijden is 10.00 uur. De inschrijving loopt nog tot 8 juni. De activiteiten vin den plaats op de atletiekbaan aan de Sportlaan in Venray. Meer informatie is te vinden op www.hvmanual.nl. Uitslagen Dames Manual-Jasper Sport 9-16 D-jeugd Manual-BSAC 24-6 Heren B Manual-Eurotech Bevo 13-33 Dames B Manual-Swift 2000 8-8 Dames C Manual-Swift 2000 4-11 Heren BSAC-Manual 27-12 Programma zaterdag 5 juni Heren B Vios-Manual 14.45 Programma zondag 6 juni D-jeugd Manual-Wittenhorst 11.00 Dames B Manual-BSAC 12.00 Heren Manual-Noav 13.00 Dames C Manual-Ospel 14.10 Heren C Swalmen-Manual 11.30 Uitslagen Venray JA1-Tegelen JA1 2-1 Venray JD1-Boxmeer JD1 6-3 Venray MD1-Tegelen MD3 5-1 Grave JB1-Venray JB1 8-2 Peel en Maas Jc1-Venray JC1 3-4 Uden MA3-Venray MA1 0-6 Nuenen MB2-Venray MB1 0-5 Bakel MC1-Venray MC1 2-3 Horst MC3-Venray MC2 6-0 Uitslagen ODOS 3-Oranje Wit 4 4-3 OW pupillen F1-SV United 3-0 Roka D2-Oranje Wit D2 1-4 Yvonne Classens lijkt haar team naar de zege te willen schreeuwen. SVOC01-NDZW 8-10 (4-3). Doel punten SVOC'01: Linda Claessens (2x), Kim Dircks, Yvonne Clas sens, Debbie Wismans, Yvonne Classens, Noortje Philipsen en Kelly Wismans. De korfbalsters van SVOC'01 heb ben afgelopen zondag in Schijndel de finale in de strijd om het kampi oenschap in de overgangsklasse met 8-10 verloren van NDZW Woensdag (gisteravond, red.) krijgt SVOC'01 nog een derde herkansing om te promo veren naar de hoofdklasse. Opnieuw in Schijndel is Bladella, de nummer zeven van de hoofdklasse, de tegen stander. Bij het ter perse gaan van Peel en Maas was de uitslag nog niet bekend. Een verslag van dit duel kunt u vandaag (donderdag, red.) lezen op Kabelkrant Venray. Bij een zege pro moveren de korfbalsters uit Oirlo en Castenray alsnog naar de hoofdklasse. In een derde poging promotie naar de hoofdklasse te bewerkstelligen, ging het afgelopen zondag opnieuw mis. Met het onverwachte verlies op de slotdag tegen De WilmaÖs ver speelde SVOCÖ01 de eerste kans op het kampioenschap. Drie dagen later herstelden de tricolores zich uiter mate knap door met 9-5 te winnen van Concordia en zich zo te plaatsen voor de finalewedstrijd om het kam- pioenschap in de overgangsklasse A. Opnieuw op het kunstgrasveld van Avanti in Schijndel, de laatste ander halve week zoÖn beetje de thuisha ven van SVOC'01. Zondag aan het einde van de middag is de ambiance sfeervol. Vele supporters van NDZW en SVOC'01 hebben zich met toeters, vlaggetjes en spandoeken verzameld rond de perfecte kunstgrasmat. Bin nen de kortste keren pakken zich echter donkere wolken samen boven sportpark De Leemput. Tijdens de warming-up worden de speelsters al getrakteerd op de eerste regenbuien. Ondanks de plensbuien die daarna gestaag uit de hemel vallen, gaat SVOC'01 vanaf het eerste fluitsignaal voortvarend van start. Kim Dircks vanuit een vrije worp en Yvonne Clas sens, kort van onder de korf, bren gen de stand al snel op 2-0, voordat NDZW iets terug kan doen. Debbie Wismans uit een strafworp brengt na een kleine twintig minuten de marge weer op twee treffers. De wolken boven De Leemput worden steeds zwarter en op het moment dat NDZW het verschil weer terugbrengt naar een treffer (3-2), barst het noodweer los. Hevige regenbuien, onweer, blik sem en zelfs hagel teisteren Schijndel en omgeving en de scheidsrechter neemt de enige juiste beslissing: het duel wordt gestaakt. De meeste toe schouwers, die al gedurende het duel onderdak vinden in een tent naast het veld, verplaatsen zich naar de kantine. Anderen wachten in spanning af op het besluit van de scheidsrechter en de bondsgedelegeerden van de korf- balbond. Na een gedwongen rust pauze van bijna een half uur klaart de lucht op en maken beide ploegen hun rentree. SVOC'01 pakt de draad met een weer op en het is Linda Claessens die uit een strafworp de 4-2 laat aan tekenen. In de laatste minuut bepaalt NDZW de ruststand op 4-3. Meteen na de pauze komt NDZW op gelijke hoogte. SVOC'01 is geens zins aangeslagen en neemt opnieuw het initiatief. Binnen tien minuten staat er door treffers van Linda Claes- sens (strafworp), Yvonne Classens (doorloopbal) en Noortje Philipsen (vrije trap) en marge van drie treffers op het scorebord: 7-4. SVOC'01 lijkt op weg naar de zege en promotie naar de hoofdklasse ligt voor het grijpen. Om onbegrijpelijke redenen gaat het vervolgens helemaal mis. NDZW, dat zich op een onoverbrugbare afstand waant, gooit alle schroom van zich af en gaat verbeten op jacht naar de aansluiting. SVOC'01 verstijft en moet toezien hoe NDZW met zes treffers op rij de achterstand ombuigt in een 7-10 voorsprong. Dat Kelly Wismans vlak voor het einde de achtste tref fer scoort, mag niet meer baten. Met gebogen hoofden en vol onbegrip en woede incasseren de speelsters uit Oirlo en Castenray de mokerslag. Aanvoerster Yvonne Classens weet meteen na het duel nauwelijks de teleurstelling onder woorden te bren gen. "Dit is verschrikkelijk balen", ver woordt Classens het gevoel van haar team in een eerste reactie. Haar ploeg genoten vallen elkaar in de armen, de meesten kunnen een traan nauwelijks onderdrukken. "Waar het fout ging?", herhaalt Classens de vraag. "Ik zou het echt niet weten. We hadden er het volste vertrouwen in dat we van daag het karwei zouden afmaken. Tot aan 7-4 ging het ook perfect. Wat er toen gebeurde, ik weet het echt niet. Misschien dachten we dat we er al waren. Waren we niet scherp genoeg meer. Ik weet het niet", herhaalt ze opnieuw. Ze baalt enorm dat juist zij bij een stand van 7-9 in het voordeel van NDZW, tien minuten voor tijd, een cruciale strafworp mist. "Ik wist het zeker, die gaat er in. Ik had ook niet de angst dat ik zou missen. Helemaal niet." Ze staart weer even voor zich uit. Nog niet beseffend welke kans zij met haar team heeft laten liggen. Haar gedachten gaan al uit naar woensdag (gisteren, red.), de derde kans op pro motie: "Dan moet het maar gebeuren." De subtop van Nederlandse pro fessionals, topamateurs en veelbe lovende talenten spelen van don derdag 24 tot en met zaterdag 26 juni op G&CC Geijsteren voor de 22e keer het nationaal open kam pioenschap Matchplay. Aan het NK voor heren en dames in Noord-Limburg gaat een voor ronde vooraf die wordt gespeeld op woensdag 23 juni op de Peelse Golf. Titelverdediger bij de heren is pro fessional Mus Deboub. Bij de dames is amateur Chrisje de Vries de heer sende kampioen. Golfliefhebbers zijn van harte welkom om dit evenement bij te wonen. De golfbanen van Geijs- teren en De Peelse Golf liggen in een mooie, rustige omgeving en het golf is van dichtbij te volgen. Het jaar lijkse Matchplay bepaalt wie de beste matchplay-golfers van Nederland zijn. Het toernooi is uitgegroeid tot een ware klassieker en een van de grootste nationale golfevenementen. De laatste jaren is het kampioenschap succesvol uitgebouwd tot Matchplay voor heren en dames en voor professionals en amateurs. Meer informatie is te vin den op www.matchplay-pro.nl. Zeker de laatste jaren heeft de bredere deel name (heren, dames, professionals en amateurs) garant gestaan voor een hoog kwaliteitsniveau. Door de strijd tussen de meer ervaren professionals en jonge amateurs is het een van de meest aantrekkelijke nationale toer nooien voor het publiek. Het unieke dubbelevenement voor dames en heren wordt wederom georganiseerd door de Stichting Matchplay onder auspiciën van de NGF (de Nederland se Golf Federatie) en de PGA Holland (de nationale associatie voor profes sionals). Het Nationaal Open Kampioen schap Matchplay heeft de status van een officieel NGF-toernooi. Bij de heren mogen op basis van ranking en eventueel selectiewedstrijden de beste 120 spelers (72 professionals en 48 amateurs) meedoen aan de offici- ele voorronde op 23 juni. Die wordt elke jaar dankzij een voortreffelijke samenwerking gespeeld op De Peelse Golf. De voorronde is een strokeplay- wedstrijd waarbij de 32 beste spelers zich plaatsen voor het hoofdtoernooi op Geijsteren. Ook de damesprofessio nals en -amateurs maken via ranking en separate selectierondes uit welke 16 speelsters (8 professionals en 8 amateurs) op Geijsteren zullen strij den om het Nationaal Open Match- play Kampioenschap 2010. Hockeyvereniging Venray houdt op zaterdag 10 juli de Rabobank Hoc- keyclinic. Op initiatief van MHCV-lid Wouter Born presenteert de hockey- vereniging dit evenement, dat perfect aansluit op de ambitieuze visie van MHCV. Voor de veldspelers komen twee toppers naar Venray; oranje-interna tional Geert-Jan Derikx en HGC-aan- valler Eric-Jan Iding. Laatstgenoemde heeft in zijn jeugd gehockeyd in Venray. Deze hockeyers verzorgen deze dag een leerzame clinic. Voor de keepers is er een speciale keepercli- nic met gastkeeper Peter Baars. Deze oud-keeper van Venray is onlangs met zijn huidige club Venlo gepro moveerd naar de Overgangsklasse. 's Avonds tijdens de barbecue is er een optreden van de regionale band Pilot Flame, waarvan bassist Mark Born een vaste kracht is in het Venrayse herenteam. Leden van MHCV kunnen zich aanmelden voor het evenement, maar ook mogelijke nieuwe leden kunnen op deze dag eens proeven van de hockeysport en de sfeer bij MHCV. Voor meer informatie kijk op www.mhcv.nl. De Nederlandse kampioenschap pen voor het jeugd dameskorfbal wor den gehouden op zaterdag 5 juni in St. Oedenrode. Peelkorf B1 en Peelkorf C1 hebben zich hiervoor, vanwege goede presta ties in de competitie, weten te plaat sen.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 22