Geslaagde keepersavond C4 SV Venray kampioen te scoor mee met |peel en maas r~ y PEEL EN MAAS Tien jeugdspelers van Holthees stappen over naar SSS'18 Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 21 SSS'18-voorzitter Frank Huisman over jeugdconflict Holthees-Volharding Ruud Custers naar Volharding en Chris Wilschut twijfelt over SSS'18 Tal van festiviteiten op 4, 5 en 6 juni zolang Nederland meespeelt op het WK voetbal kunt u uw advertentie plaatsen met steunkleur oranje ■'■W "1. - Z' flsï lij V1 s. "*i V- .ruudswinkelsfoto.nl Holthees en Volharding botsen over jeugdafdeling Er is een breuk ontstaan tus sen Volharding en Holthees. Tien jeugdspelers uit Holthees en Smakt, die voetballen bij Vol harding, maken de overstap naar SSS'18. Holthees heeft de samen werkingsovereenkomst met Vol harding opgezegd. Vanaf medio 2011 verhuizen alle jeugdvoetbal lers naar Overloon. Sinds 1993 heeft Holthees geen eigen jeugd afdeling meer. Die is toen in zijn geheel ondergebracht bij de grote buurman uit Vierlingsbeek. Tot voor kort verliep de samenwer king op rolletjes. Door Henk Willemssen Holthees heeft dringend behoefte aan jong bloed bij het eerste elftal. Bij Volharding B1 zit een sterke lichting voetballers uit Holthees en Smakt. Begin dit jaar doet het bestuur van Holthees het verzoek aan de Vierlings- beekse club om komend seizoen van Volharding A1 een combinatie-elftal te maken. Dit betekent dat de jongens uit de twee dorpen weer lid worden van Holthees. Achterliggende gedachte is dat ze dan op zondag kunnen worden ingezet bij het eerste elftal. Nu is dat onmogelijk omdat alle jeugdspelers lid zijn van Volharding. Na enkele gesprekken over en weer komen de besturen van beide clubs er niet uit. Volharding voelt er niets voor van de A1 een combinatieteam te maken. "Vanwege botsende belangen", zegt De lachende derde of een dode mus? SSS'18 krijgt tien jeugdvoet ballers van Holthees in de schoot geworpen. En over een jaar vol gen er nog 23, als alles goed is. Dan hebben alle jeugdspelers uit Holthees en Smakt onder dak gevonden in Overloon. "Nee, het is niet zo dat we ze met open armen ontvangen", zegt voorzit ter Frank Huisman van SSS'18. "Er was een patstelling. Holthees en Volharding kwamen er samen niet uit. Zie het meer als een vrienden dienst." Door Henk Willemssen Critici uit het Vierlingsbeekse kamp zeggen dat SSS'18 er helemaal niets aan heeft. Want de jeugdspelers wor den lid van Holthees. Ze krijgen in Overloon de opleiding en zodra ze naar de senioren gaan, vertrekken ze In het weekend van 4, 5 en 6 juni viert SV Swolgense Boys het 90-jarig jubileum. Vanwege de aanstaande fusie met buurvereni- ging TOP'27 uit Tienray tot Spor ting ST wordt dit laatste jubileum uitgebreid gevierd. Het feestweekend begint vrijdags met een receptie in zaal Wilhelmina, van 19.00 tot 20.00 uur. Aanslui tend is er een feestavond voor leden, jeugdvoorzitter John Weijers. "Nu is er al soms een twist over een jeugdspe ler. Dan gaat het tussen de trainers van het eerste, tweede en de A1. Binnen onze eigen vereniging kunnen we dit meestal wel oplossen, waarbij de spe ler in bescherming wordt genomen. Als Holthees daar ook nog tussen komt, dan vrezen we dat het over de rug van de speler wordt uitgevochten." Stel dat Holthees op zondag de jeugdspelers hard nodig heeft. Ter wijl hetzelfde geldt voor Volharding A1Als daarbij ook nog promotie of degradatie een rol speelt, dan kan er een getouwtrek ontstaan. Met alle vervelende gevolgen van dien. Daar voelt het bestuur van Volharding hele maal niets voor. Om toch enigszins tegemoet te komen aan de wensen van Holthees, is het voorstel gedaan om van de A2 een combinatie-elftal te maken. Dat ligt prestatief niet zo gevoelig. Holthees heeft deze hand reiking afgewezen. Omdat beide clubs er niet uitkomen, heeft Holthees toenadering gezocht tot SSS'18. Het bestuur van Volharding betreurt deze stap ten zeerste. De Overloonse ver eniging blijkt wel bereid met com binatieteams te werken. Momenteel zijn er 33 jeugdspelers uit Holthees en Smakt lid van Volharding. De Vier- lingsbeekse club wil weten waar ze aan toe is.Afgelopen week zijn daarom alle ouders telefonisch benaderd met de vraag wat ze gaan doen. "Van tien spelers weten we nu dat ze overstap- weer. Terwijl nu alle jeugdspelers van Holthees lid zijn van Volharding. En daar wringt juist de schoen. Holthees strijdt voor het voortbestaan van de club en wil dat Volharding met com binatieteams gaat werken. Zodat de spelers lid worden van Holthees, waar door ze op zondag bij de senioren betrokken kunnen worden. SSS'18 heeft er geen enkele moeite mee om aan de eis van Holthees te voldoen. "Nee, waarom", zegt voor zitter Huisman. "Wij maken van alle jeugdteams combinaties. Zo hebben we in het verleden ook met Merselo samengewerkt. Op het eerste oog lijkt het of wij er niets aan hebben. Maar je moet het op de lange termijn zien. Alle spelers de hele jeugdopleiding bij ons doorlopen, dan bestaat de kans dat ze hier blijven. Alhoewel dat niet de intentie is. De afspraak is dat Hol- oud- leden en partners. Enkele leden verzorgen tijdens deze avond een optreden en er is een 'ludieke' veiling, waarbij zeer 'waardevolle' stukken uit de geschiedenis van Swolgense Boys onder de hamer gaan. Tevens wordt tijdens de feestavond het unieke 235 pagina's tellende jubileumboek 90 jaar Swolgense Boys uitgereikt aan één van de oud-leden. Het dorpsspektakel, een spellenzeskamp, waaraan meer dan 200 Swolgenaren in 17 buurtteams pen naar SSS'18", zegt Weijers. "Het zijn vooral jongens uit de A, B en C. Van de andere 23 verwachten we dat ze gewoon bij ons lid blijven. We heb ben niemand onder druk gezet en we hebben geen beloftes gedaan. De jongens moet zelf hun keuze maken." Holthees-voorzitter Ed Poels betreurt het dat er geen akkoord is bereikt met Volharding. "We zijn er helaas niet uitgekomen. Over de jeugdopleiding hebben we niets te klagen. Maar voor het voorbestaan van onze voetbalclub hebben we deze stap moeten zetten. We willen dat de jeugdspelers binding houden met Holthees. Dat kan door ze 's zondags alvast te laten proeven aan het seniorenvoetbal." Holthees heeft drie seniorenteams. De hoofdmacht, die uitkomt in de vijfde klasse, raakt aardig op leeftijd en telt nogal wat spelers uit Venray en Vierlingsbeek. "We willen in de toe komst dat onze eigen jongens in het eerste elftal voetballen. Nu lopen we het risico dat ze bij Volharding blijven. Met SSS hebben we de afspraak dat ze terugkomen naar ons, zodra ze over gaan naar de senioren", zegt Poels, die beseft dat er altijd uitzonderingen zijn. Zoals Ruud Janssen uit Smakt die dit seizoen als A-junior al een basisplaats opeist bij Volharding 1. "Jongens die de capaciteiten en de ambitie heb ben om hogerop te voetballen, moe ten die kans ook krijgen. Die houd je toch niet tegen." De kwestie heeft de van oudsher goede verstandhouding thees altijd de eerste rechten heeft." Huisman haalt Ruud Janssen als voor beeld aan. De A-junior uit Smakt haalt de hoofdmacht van Volharding. "Er zijn straks mogelijk andere spelers die een hoger niveau aankunnen dan dat van Holthees. Zo kunnen wij er ook profijt van hebben." Tweedeklasser SSS'18 speelt drie niveaus hoger dan Holthees. Merselo heeft alweer een paar jaar zelfstandig een jeugdafdeling. Toch zijn er drie spelers (Roel Cree- mers, John Poels en Luke Vogelsangs) die niet zijn teruggekeerd en bij SSS'18 zijn gebleven. Een maand geleden wordt SSS'18 voor het eerst benaderd door Hol- thees. "Onze eerste reactie was, pro beer hier samen toch uit te komen", vertelt Huisman. "Dat hebben we ook tegen het bestuur van Volharding gezegd. En ik begrijp eerlijk gezegd niet, dat het niet gelukt is. Want er is deelnemen, vindt op de zaterdag plaats. Zondag is er om 9.00 uur eerst een heilige mis in de Lambertuskerk. Vanaf 11.30 uur is er een korfbalcli- nic met medewerking van een drietal toppers uit de korfbalwereld, onder wie Leon Simons, dé Johan Cruijf van de korfbalwereld. Om 14.30 is de aftrap van de jubileumwedstrijd tus sen Swolgense Boys en VVV Allstars. tussen beide voetbalclubs flink onder druk gezet. In 1993 klopt Holthees bij Volharding aan om er de jeugdaf deling onder te brengen. Jongens die tien jaar tot ieders tevredenheid de jeugdopleiding hebben doorlopen, verkassen nu naar buurman Overloon. "Dit ligt inderdaad gevoelig", weet John Weijers. "Er zijn clubmensen die er zelfs wakker van liggen. Het is niet fijn dat het zo gelopen is. We leiden spelers op voor het eerste en tweede elftal. En dan is het vervelend dat ze op deze manier vertrekken." Daarbij speelt de hoogste jeugd van Volhar ding in de hoofdklasse. Dat is een hoger niveau dan waarop de jeugd van SSS'18 uitkomt. Van de drie jong ste jeugdgroepen blijven de meeste spelers dit seizoen nog bij Volharding. "Overloon ligt iets verder en dan moe ten ze een drukke weg en het spoor over. Het terrein van Volharding is wat veiliger te bereiken", zegt Weijers. Ed Poels beseft dat de goede ver houding flink is bekoeld. "Ja, absoluut. Maar we hebben het open en fair gespeeld. Alles is met de ouders en beide besturen besproken. We had den gehoopt dat Volharding meer zou toegeven. Wij moeten aan de toekomst van onze club denken. Er zijn genoeg voorbeelden van kleine verenigingen die het heel moeilijk hebben. Kijk maar naar Geijsteren en BVV De voet balclub is een belangrijke sociale fac tor in Holthees en Smakt. En die wil len we in stand houden." In 2011 viert Holthees het 75-jarig jubileum. nooit geen wanklank geweest. Wij snappen niet dat Volharding geen combinatieteams wil." Op het moment dat Holthees zich meldt, is SSS'18 al druk bezig met komend seizoen. Voor 1 juni moeten de teams bij de KNVB zijn aangemeld. Getalsmatig heeft de Overloonse voetbalclub de extra spelers niet nodig. "Nee, we heb ben voldoende leden", zegt Huisman. "Maar laat ze lekker bij ons komen voetballen. We passen ze wel in. En het klikte trouwens ook wel met de mensen van Holthees. We zijn ook al benaderd door Stevensbeek. De kleine dorpen kampen met minder jeugdle den. Het wordt steeds lastiger om daar een voetbalclub in stand te houden. Holthees heeft erg de drang op eigen benen te blijven staan. De fanfare en de voetbalclub zijn heel belangrijk in een dorpsgemeenschap. Ik denk dat Volharding dat wat onderschat heeft." VVV-coryfeeën als Maurice Graef, Ger van Rosmalen, Huub Vercoulen, Jay Driessen, Harrie Heijnen en Juno Verberne spelen tegen een selectie van de kampioensteam uit 1991 en de huidige selectie van Swolgense Boys. Dit duel staat onder leiding van eredivisiescheidsrechter Reinold Wie- demeijer.De entree voor de jubileum wedstrijd is gratis. Afgelopen weekend vierde SV Oostrum haar 75-jarig jubileum. Waar alles en iedereen op hoopte kwam uit, het werd een geweldig feest. De vrijdag werd gestart met een druk bezochte receptie, waar vele (oud-) leden en bekenden elkaar weer eens de hand schudden. In een schitterend versierde tent was een heus museum ingericht over de historie van de ver eniging, wat voor velen aanleiding was om verhalen van vroeger weer eens op te halen. Na de serenade van de harmonie en het uitreiken van de NKS-onderscheidingen aan een zevental jubilarissen, werd de avond feestelijk voortgezet door feestband Immerklem. Bij een feest ben je altijd afhankelijk van het weer. In het begin Na het kampioenschap en de viering van het 75-jarig jubileum lijkt Oostrum wreed te ontwaken uit de feestroes. Het koningskop pel Ruud Custers-Chris Wilschut is komend seizoen niet meer te bewonderen op sportpark De Spar. Spelmaker Custers (23) ver trekt zeker naar Volharding. Top schutter Wilschut (20) staat hoog op het verlanglijstje van SSS'18. Door Henk Willemssen Het duo Custers-Wilschut heeft een groot aandeel in het kampioenschap van Oostrum in de vijfde klasse F. Bei den scoren vijftien doelpunten. Chris Wilschut maakt deze week zijn keuze bekend. De talentvolle aanvaller twij felt nog. "Ik heb het goed naar mijn zin bij Oostrum. Maar het trekt me ook wel om hogerop te gaan. Ik weet het nog niet zeker", zegt Wilschut afgelopen maandag. Voorzitter Sjef Arts geniet maandag nog na van het geslaagde jubileumweekeinde. Maar de harde realiteit dringt langzaam tot hem door. Middenvelder Stan Janssen, die woont en studeert in Nijmegen, heeft ook al zijn vertrek aangekon digd. "Het is inderdaad een forse ader lating voor Oostrum", zegt Arts. "Ruud en Chris zijn onze smaakmakers. We SV Ysselsteyn heeft vorige week vrijdag voor de vierde keer een kee persdag gehouden met deelname van SVOC'01, Oostrum, Leunen, Merselo, Grashoek en Liessel. Na een warming-up werden onder leiding van gasttrainer Huub Sturme een aantal nieuwe technieken geoe fend. De 22 aanwezige jeugdkeepers van de week zag het er nog niet naar uit, maar zaterdag werden de bezoe kers door de weergoden beloond met schitterend weer. Honderden kinderen konden genieten van een schitterende jeugdspellendag. Aan sluitend konden de kinderen en vele toeschouwers genieten van een aantal oud- Ajax-coryfeeën die onder leiding van 'Mister Ajax', Sjaak Swart, een wedstrijd speelden tegen de kampi oensselectie van SVO, die eindigde in een mooie 3-3 eindstand. Na het uit delen van de handtekeningen en de fotosessies konden mensen met een VIP-kaart bij de oud-Ajax-spelers aan schuiven aan het buffet. De avond werd gestart met een geweldige jubileumshow, waar de zien ze niet graag vertrekken. Maar ik hoop, en ik ga er ook van uit, dat Chris bij ons blijft. Ik heb hem zaterdag nog gesproken. Het zou echt geweldig zijn als hij toch voor Oostrum kiest." De voorzitter wordt ruim een maand geleden door zowel SSS'18 als Volhar ding op de hoogte gebracht van de belangstelling voor respectievelijk Wilschut en Custers. "Het is netjes dat beide clubs dat melden. Ik heb wel gevraagd om te wachten tot na het kampioenschap. Ik kan en wil dit niet tegenhouden. Als spelers hogerop wil len, moeten we dat respecteren. Het is wel ontzettend jammer voor Oostrum. Vooral nu we net weer naar de vierde klasse zijn gepromoveerd." Ruud Custers (23) heeft vlak na het behaalde kampioenschap een gesprek bij Volharding. De aanvallen de middenvelder spreekt ook met de nieuwe Oostrum-trainer Wim de Roy. Custers zegt voorbereid te zijn op de belangstelling. "De geruchten gingen al langer. Ik heb er daarom goed over na kunnen denken. Ik heb een posi tieve indruk gekregen van Volharding. Het lijkt me een leuke club." Toch valt het hem niet mee om Oostrum te verlaten, de vereniging waarvan hij al vanaf de F'jes lid is. "Inderdaad is dat heel lastig. Maar ik moet nu een zagen gast Wouter van der Steen een inspirerende demonstratie geven. De negentienjarige Van der Steen speelde bij PSV in de jeugd en is nu keeper van Helmond Sport 2. Na de individuele training werd een kee percompetitie gespeeld en tot slot mocht elke keeper een strafschop nemen op Van der Steen. aanwezigen onder leiding van Willem Verheijen en Roy de Kleijn meegeno men werden op een reis door de his torie van de vereniging met foto's, een quiz, beste speler aller tijden (Theo Kessels) en een prachtig uitgevoerd jubileumlied. Drie hoogtepunten op een dag, wat mag een organisatie nog meer verwachten? Maar de absolute topper moest nog komen. De band De Coronas zette de tent finaal op de kop met een spectaculaire show, waar iedereen met bewondering van genoot. Dat het zondag met het weer ietwat tegenzat, kon de pret niet meer drukken. Vanouds werd er genoten van voetbal, korfbal, tennis en jeu des boules. Voor de kinderen waren extra attracties aanwezig, zowel buiten keer voor mezelf kiezen. Ik wil graag hogerop en ik denk dat het daarvoor nu het goede moment is. Ik ben eraan toe om de stap te maken." Custers en Wilschut vinden elkaar welhaast blin delings in het veld. "Als Chris voor Overloon kiest, dan komen we elkaar volgend seizoen wel weer tegen", aldus Custers, die in de afgelopen vijf jaar 45 doelpunten scoort. Chris Wil schut begint zijn loopbaan ook bij de pupillen van Oostrum. Als C-speler maakt hij de overstap naar Volharding. Na de A1 keert de in Venray wonende voetballer in 2007 terug bij Oostrum, dat zojuist naar de vierde klasse is gepromoveerd. De rood-witten moe ten na een jaar weer terugkeren naar Met acht gewonnen en drie gelij ke spelen was de C4 van SV Ven- als binnen in de tent. Na de prijsuit reiking van deze jaarlijkse sportdag, kreeg de plaatselijke feestband Aacht vur Elluf het vermoeide publiek nog een keer op de vloer. Nog steeds lid en oud-bestuurslid notaris Q. Paantjes verrichtte de trekking van de loterij met als hoofdprijs een geheel verzorg de voetbalreis naar Barcelona voor twee personen.Nadat voorzitter Jan Janssen de jubileumcommissie had bedankt, werd het feest afgesloten met het jubileumlied dat ditmaal live werd uitgevoerd door diverse SVO- leden. Al met al kan men in Oostrum terugkijken op een prachtig jubileum feest waar nog lang over nagepraat zal worden. de vijfde klasse. Wilschut scoort in drie seizoenen 31 treffers. Na het ver trek van drie belangrijke spelers lijkt Oostrum een moeilijk jaar tegemoet te gaan. Het doemscenario van de sei zoenen 1991/92 en 2007/08 ligt weer op de loer. De vorige twee keer wordt promotie naar de vierde klasse direct gevolgd door degradatie. "Maar we zit ten heus niet stil", zegt Sjef Arts strijd vaardig. "Er zijn al wat namen gevallen en we hebben een speler op het oog met wie we binnenkort een gesprek hebben. Daarnaast beschikken we over een goede tweede selectie en ook uit de A-jeugd komen er enkele spelers aan. We wanhopen zeker niet, maar prettig is anders." ray dit seizoen de sterkste in haar klasse. "Ik snap niet dat de clubs er niet uitkomen" SV Oostrum vierde Raakt Oostrum zijn koningskoppel kwijt? Swolgense Boys viert 90-jarig jubileum Een foto uit de oude doos: het eerste team, 1956. Vn - -■ - fan - van den munckhof bv keizersveld 19 venray tel. 0478-58 27 27 www.vandenmunckhof.nl advertentie@vandenmunckhof.nl ik Vz it"*' "fSr-Tf - AV. SV SWOLGENSE BOYS

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21