Gemeente Venray Een tweede leven voor koek Openbare bekendmakingen Collectes Inzameling grof huishoudelijk afval Informatieve raadsbijeenkomst 10 juni Deze maand Evenementen Inzamelingen Subsidies voor Venrayse cultuurhistorie PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden Centrum op de schop De inzameling van grof huishoudelijk afval vindt deze maand plaats op dinsdag 8 juni. De firma Maessen Recycling doet de inzameling op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken voor deze datum. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Vergaderingen Bouwplannen Ruimtelijke plannen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 22 MaRKTSTR. GROTE ^^MARKT SCHOUTEN STRAATJE STf*AAT Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) is in gesprek met GGZ NML en de gemeente over de mogelijke vestiging van een opvanglocatie voor asielzoekers in Venray op het St. Anna terrein. Vertegenwoordigers van het COA geven hierover informatie tijdens een openbare informatieve raadsbijeenkomst op 10 juni om 19.30 uur in het gemeentehuis. Tijdens deze bijeenkomst kunnen zowel raadsleden als aanwezige belang stellenden vragen stellen. U bent van harte uitgenodigd. 4jun - Mannenkoor, Schouwburgplein Sjun - Special Olympics, Sportpark 6jun - Special Olympics, Sportpark 6jun - Mannenkoor, Schouwburgplein lOjun - Avond4daagse, Schouwburgplein lOjun - Streetwise ANWB, De Landweert 14jun - Groot scherm, Schaapskooi 18jun - 50-jarig bestaan BS Geijsteren, Geijsteren 18jun - Proms Now, Wanssum 26jun - Merseloop, Merselo 26jun - Beach volley toernooi, Oostrum 27jun - Caselse Bierfeesten, Castenray 30 mei t/m Sjun - Prins Bernhard Cultuurfonds 6 t/m 12jun - ANGO, Algemene Ned. Gehandicapten Organisatie 13 t/m 19jun - Maag Lever Darm Stichting 20 t/m 26jun - Rode Kruis 8jun - grof huishoudelijk afval 16jun - textiel Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van het raadspresidium op maandag 7 juni 2010, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling van de agenda 2. Vaststelling verslag van de vergadering van het raadspresidium van 26 april 2010 3. Ingekomen stukken en mededelingen a. Lijst majeure projecten b. Verslag Rekenkamercommissie d.d. 3 mei 2010 c. Brief van het college van BenW aan de fractie van de SP d. Brief van de wnd. raadsgriffier inzake voortgang onderzoek 'vergaderstructuur gemeenteraad', incl. planning 4. Evaluatie raadsvergadering d.d. 11 mei 2010 5. Vaststelling concept raadsagenda voor de vergadering van dinsdag 22 en dinsdag 29 juni 2010, inclusiefvoorlopig blokschema behandeling voorjaarsnota 6. Verantwoordingen fractievergoedingen 2009 7. Voornemen burgemeester om alle fracties te bezoeken 8. Rondvraag en sluiting. Aangevraagd Bouwvergunningen - Everestlaan 18, Venray - bouwen van een serre (nr. bal00213) - Overloonseweg 65a, Venray - bouwen van een veranda (nr. bal00215) - Veulenseweg 20, Veulen - plaatsen van een container en prefab unit (nr. bal00216) - Mambostraat 154, Venray - plaatsen van een dakkapel (nr. bal00217) - Venrayseweg 26, Wanssum - bouwen van een garage (nr. bal00218) - Rouwkuilenweg 27, Ysselsteyn - veranderen bedrijfsruimte (nr. bal00219) - Laagheidseweg 8, Venray - herbouwen van de woning (nr. bal00220) - Eindstraat 130, Venray - bouwen van een overkapping (nr. bal00221) - St. Michaëlstraat 7, Wanssum - vergroten van een bijgebouw (nr. bal00222) - Hoofdstraat 34, Oirlo - vergroten van het gemeenschapshuis (nr. bal00223) - Kruisstraat 3, Venray - bouwen van een berging, overkapping en carport (nr. bal00224). Sloopvergunningen - Veulensewaterweg 22, Veulen - slopen van de woning en garage (nr. slpl00031) - Kempkensberg 32, Ysselsteyn - gedeeltelijke sloop van een pluimveestal (nr. slpl00032). Reclamevergunningen - Passage 17, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00021) - De Bleek 2, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00022). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Lavendelheide 24, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00193). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 4 juni 2010 t/m 15 juli 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen buitenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van de Uniforme Openbare Voorbereidingsprocedure van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Puttenweg 67, Ysselsteyn - vergroten bedrijfsruimte (nr. BA090319) - De Zomp ongenummerd, Oostrum - vestigen melkveebedrijf (BA090360) - Zwarte Klef43a, Venray - bouwen woning (BA090057). Voor deze initiatieven loopt momenteel een projectbesluitprocedure. De ontwerp projectbesluiten en ontwerp bouwvergunningen van deze initiatieven kunt u inzien van 4juni t/m 15 juli 2010 (zes weken). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt uook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Wanssumseweg 14, Oostrum - bouwen van een kantoorgebouw (zorgcentrale) (nr. bal00050, verzenddatum 28/05). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbankte Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Bouwvergunningen - Buskensven 1, Oostrum - bouwen van een rundvee- en paardenstal (nr. bal00098, verzenddatum 28/05) - Bachstraat 15 t/m 98, 14a, 14b en Mozartstraat 21 t/m 104, Venray - renoveren en vergroten flatgebouwen (nr. ba090277, verzenddatum 28/05) - Wanssumseweg 17b, Oostrum - bouwen van een loods fase 2 (nr. bal00082, verzenddatum 28/05) - Scheiweg 7, Leunen - bouwen van een biggen, zeugen- en vleesvarkensstal (nr. bal00013, verzenddatum 28/05). Sloopvergunningen - Wanssumseweg 17b, Oostrum - slopen van rundveestallen en verwijderen van asbesthoudende dakbedekking van het bedrijfsgebouw (nr. slpl00014, verzenddatum 28/05). Reclamevergunningen - Henseniusplein 2, Venray - plaatsen van reclame (nr. recll00019, verzenddatum 28/05) - Klaproos 10, Venray - plaatsen van reclame op de garage (nr. recll00020, verzenddatum 28/05). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Projectbesluiten Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van de ontwerp projectbesluiten: - Zwarte Klef 43 te Venray (NL.IMR0.0984.PRB09002.on02) Het ontwerp projectbesluit voorziet in het realiseren van een woning - Puttenweg 67 te Ysselsteyn (NL.IMR0.0984.PRB09026.on01) Het ontwerp projectbesluit voorziet in het uitbreiden van een lasbedrijfannex constructiewerkplaats - De Zomp ongenummerd te Oostrum (NL.IMR0.0984.PRB1001.on01) Het ontwerp projectbesluit voorziet in het vestigen van een melkveebedrijf. U kunt de desbetreffende stukken van 4juni tot en met 15 juli 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn zijn de ontwerp projectbesluiten en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u de ontwerp projectbesluiten raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Projectbesluit Vastgesteld Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde projectbesluit: - Veltumse Kleffen (ParcVelt) Venray (NL.IMR0.0984.PRB09036-va-01) Het vastgestelde projectbesluit voorziet in het realiseren van een vijfde bouwlaag op blok 2. U kunt het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken van 4 juni tot en met 15 juli 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het vastgestelde projectbesluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het vastgestelde projectbesluit raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). U kunt tijdens de inzagetermijn beroep indienen tegen het projectbesluit en een eventuele aanwijzing bij de Rechtbank Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep schrift. 3 juni 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Op uitnodiging van Martin Derks, algemeen directeur, bezocht het college van Burgemeester en Wethouders Nijsen/Granico bv, het diervoederbedrijf dat sinds 1938 in Veulen gevestigd is. Van oorsprong een familiebedrijf waar vandaag de dag zo'n tach tig mensen werken. De collegeleden mochten kennis maken met de verschillende bedrijfsactiviteiten. Naast de pro ductie van diervoeders herverwerkt Nijsen/Granico restproducten uit de levensmiddelenindustrie op een in novatieve manier tot hoogwaardige halffabricaten voor de diervoeder industrie. Dit proces leidde tijdens de rondleiding tot verraste blikken op de enorme voorraad producten die in ieders huishouden te vinden zijn. Producten die geschikt zijn voor menselijke consumptie, maar volgens de leverancier net niet voldoen aan de kwaliteitseisen, krijgen bij Nijsen/Granico een goede, nieuwe bestemming. Omdat de input varieert (van koekjes tot toast en snoepgoed), is er hoog waardige kennis nodig om een eindproduct van constante kwaliteit te kunnen garanderen. Daar investeert het bedrijf dan ook in. Samenwerking Een bedrijf dat wil blijven inspelen op de markt heeft een ondernemers visie. De directie van Nijsen/Granico deelde haar toekomstplannen met het college. Bedrijven en overheid hebben elkaar nodig als het gaat om behoud van werkgelegenheid en op het gebied van wet- en regelge ving. Het bezoek van BenW draagt dan ook bij aan een constructieve samenwerking op alle gebieden. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft drie subsidie aanvragen voor de restauratie van monumenten in Venray gehono reerd. Ook voor de organisatie van de Open Monumentendag is subsidie toegekend. Het totale subsidiebedrag is 53.271,40 euro en wordt toegekend in het belang van het behoud van cultuurhistorie in de gemeente. De subsidies voor restauratie zijn bestemd voor een drietal panden die liggen aan Raadhuisstraat 18, Grotestraat 20 en Stationsweg 29. Verder ontvangt de Stichting Venray Monumentaal subsidie voor de organisatie van de Open Monumentendag. Deze vindt ook dit jaar weer plaats op de tweede zaterdag van september: 11 september. Voor 2010 is het onderwerp 'De smaak van de 19e eeuw'. - Schoolstraat (tussen Schouten straatje en Hoenderstraat), tot half juni. - Paterstraat (vanaf Kortestraat) en Poststraat, tot half juli. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeenteVenray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Bert Smits Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 22 adv.indd 18 02-06-2010 1

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18