Gemeente Venray Dag van het Park ondanks het wisselende weer succesvol Afsluiting spoorwegovergangen Smakt Verkiezingen: weer mobiel stembureau Leefbaarheidsprojecten krijgen groen licht Evenementenhal voorVenray Venray op tv Programma Special Olympics k Vif 14 PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden W W I De spoorwegovergangen van de Pelgrimslaan en de Loobeek in Smakt worden op zondag 6juni tijdelijk afgesloten. De overweg Pelgrimslaan is tussen 3.00 uur en 17.00 uur afgesloten en de overweg Loobeek tussen 6.30 en 18.00 uur. Eind vorig jaar is door Strukton aan het spoor gewerkt tussen Venray en Vierlingsbeek. Hierdoor kwamen de overwegen Loobeek en Pelgrimslaan lager te liggen, wat hersteld werd met noodbestrating. Deze wordt nu definitief hersteld en geasfalteerd. Betrokken bewoners worden door Strukton nader geïnformeerd. W -/s Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 22 Alle kiesgerechtigden voor de Tweede Kamerverkiezingen hebben een stempas ontvangen. Wanneer u gaat stemmen, is het belangrijk dat u uw stempas meeneemt. Neem daarnaast een geldig identiteitsbewijs mee, bijvoorbeeld uw paspoort, iden titeitskaart of rijbewijs. Zonder legitimatiebewijs en stempas kunt u niet stemmen! U kunt tussen 7.30 uur en 21.00 uur stemmen in één van de 25 stem bureaus in de gemeente Venray. Daarnaast kunt u uw stem uitbren gen in het mobiele stembureau dat zich viermaal verplaatst naar onderstaande locaties. Locaties Het mobiele stembureau staat van: - 7.00 tot 9.30 uur op het NS- station, Stationsweg 213, Oostrum - 10.00 tot 12.00 uur bij het Ziekenhuis Venray (VieCuri), Merseloseweg 130, Venray - 12.30 tot 14.30 uur bij het Raay- landcollege, Leunseweg 6, Venray - 15.00 tot 17.30 uur op het NS-station, Stationsweg 213, Oostrum. Volmacht geven Als uop9 juni niet zelf kunt stem men, dan kunt u iemand anders een volmacht geven. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Op de achterzijde van uw stempas kunt u de naam invullen van de ge machtigde. Dat kan iedereen zijn die in Venray woont en ook een stempas heeft ontvangen. Van belang is wel dat de gemachtigde niet meer dan twee machtigingen heeft aangeno men en de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengt. Het geven van de machtiging kan tot en met de dag van de verkiezingen zelf. De gemachtigde moet naast de stempas(sen) en zijn eigen legiti matiebewijs, ook een kopie van uw legitimatiebewijs meenemen. De voorzitter van het stembureau vraagt hiernaar. Stempas kwijt? Als u uw stempas kwijt bent, dan kunt u tot uiterlijk dinsdag 8 juni 13.00 uur een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publieks diensten. Hiervoor moet u persoon lijk naar het gemeentehuis komen met uw geldig legitimatiebewijs. Mocht u alsnog uw 'oude' stempas terugvinden dan kunt u daarmee niet meer stemmen; dat kan alleen met de nieuwe stempas. Rectificatie Op het huis aan huis biljet en op de gemeentepagina van 20 mei staat abusievelijkvermeld dat stembureau 18 Wijkcentrum Veltum, Veltumse Kleffen 62 B is. Dit moet echter stembureau Basisschool Coninxhof, ingang Kuiperstraat, Venray zijn. Demonstraties bekijken, schatgraven, in bomen klimmen en streekgerechten proeven; het kon afgelopen zondag allemaal tijdens de zesde Dag van het Park. In Venray bezochten zo'n 1500 mensen het Vlakwatergebied, dat bol stond van de activiteiten. Mede dankzij zo'n 170 vrijwilligers was er weer veel te doen, al was het weer regelmatig spelbreker. De Dag van het Park is een dag om aandacht te vragen voor het binnenstedelijk groen en wordt landelijk jaarlijks de laatste zondag in mei gehouden. Gerrit Linders van de afdeling Openbare Ruimte van de gemeente Venray, heeft de afgelopen weken hard gewerkt aan de organisatie van deze dag. Hij is tevreden over het resultaat: "Het was weer een gezellige dag met activiteiten voorjong en oud! Volwassenen en kinderen konden zich vermaken met allerlei spellen, activiteiten en demonstraties en tegelijkertijd iets leren over de natuur." De vijf prijswinnaars van de leefbaarheidsprijs van de gemeente Venray kunnen aan de slag. Vorige week gaven Burgemeester en Wethouders groen licht voor de plannen. Elk van de vijf initiatieven om de leefbaarheid te verbeteren krijgt subsidie tot een maximum van vijfduizend euro. Met dit besluit van BenWis het project 'Leefbaarheidsprijs 2009' afgesloten. Vorig jaar stelde de toenmalige wethouder Elly van Dijck maximaal 25.000 euro beschikbaar voor projecten die bijdragen aan een beter leefklimaat in stad, dorp of wijk. In november werden de beste vijf ideeën beloond met een aanmoedigingsbijdrage van vijfhonderd euro en de inzenders kregen het verzoek hun idee uit te werken. Een goede uitwerking kon rekenen op vergoeding van de kosten tot maximaal vijfduizend euro per project. Wethouder Patrickvan der Broeck is blij dat alle initiatiefnemers hun voorstellen zo gedegen hebben uitgewerkt. "Het zijn stuk voor stuk prima initiatieven die het verdienen om werkelijkheid te worden", meent de wethouder. "Ze kunnen nu aan de slag en ik ben benieuwd naar de voortgang." Van bazaar tot pannakooi De vijfwinnende projecten zijn: het activiteitenplan voor mensen met een beperking, het inrichten van de buitenruimte bij de Bachfiat, een welzijnswebsite voor vrijwilligers, een infobazaar in Brukske en de aanleg van een pannakooi in Heide. Over een jaar gaan de gemeente en de initiatiefnemers de projecten evalueren. Het college van BenW heeft ingestemd met de intentie om op de Blakt een evenementenhal te huisvesten. Het voorstel is een initiatief van Evenementenhal bv en Maessen bv en biedt goede kansen voor de werkgelegenheid en de naamsbekendheid van Venray. Om tot een daadwerkelijk besluit te komen, moeten nog diverse procedures doorlopen worden. Op de Blakt zou in een reeds bestaande hal (bekend als Moduslink) een evenementenhal gevestigd kunnen worden. Volgens het bestemmingsplan is deze bestemming geoorloofd, wel dient nog aan overige voorwaarden op het gebied van veiligheid, verkeer en bijvoorbeeld milieu te worden voldaan. Ook afspraken over grondtransacties en de exacte (financiële) invulling zijn in dit stadium van het initiatief nog aan de orde. Binnen enkele weken verwacht de gemeente met een vervolgnota te komen. Kansen De gemeente Venray is enthousiast over het initiatief. Wethouder Loonen: "Evenementenhal Holding is een succesvolle organisatie die in Venray kansen ziet voor een verdere uitbreiding van zijn bedrijf. Daar zijn we uiteraard trots op. We zien mooie kansen maar we realiseren ons ook dat het hier nog een initiatief betreft. Beide ondernemers moeten nog aan veel voorwaarden voldoen voordat er een definitief besluit ligt. Ikvertrouw erop dat zij nu voortvarend aan de slag gaan om aan de voorwaarden te voldoen om dit initiatief te laten slagen." Beide initiatiefnemers verwachten nog dit jaar met de ombouw en het inrichten van het gebouw en de omgeving te kunnen starten. Twee nieuwe wereldbomen De Stichting Wereldboom heeft tijdens de Dag van het Park twee bomen van het Odapark aangewezen en toegevoegd aan de lijst met wereldbomen. Deze bomen staan op een plek waar ze (oer)oud kunnen worden. Door de installatie van een beschermheer zijn deze bomen voor de toekomst verzekerd. Fred Welschen heeft deze taak met veel enthousiasme voor de komende jaren op zich genomen tijdens de officiële installatie. TV Limburg maakte zondag een reportage over de Dag van het Park in het Odapark. Dinsdag 1 juni is die uitgezonden. Op zondag 6 juni zit het item in de weekendcompilatie die tussen 15.45 en 16.00 uur wordt uitgezonden. De weekendcompilatie wordt elke twee uur twaalf keer herhaald. Dit weekeinde komen ruim tweeduizend sporters en zevenhonderd coaches naar Noord-Limburg voor de Special Olympics Nationale Spelen 2010; het tweejaarlijkse, landelijke sportevenement voor mensen met een verstandelijke handicap. Op zaterdag 5 en zondag 6 juni dingen de sporters naar medailles in liefst veertien takken van sport: atletiek, badminton, gymnastiek, handbal, hockey,judo, korfbal, paardrijden, tafeltennis, tennis, voetbal, volleybal, wiel rennen en zwemmen. De wedstrijden worden gehouden in Venray, Venlo en de gemeente Peel en Maas. Sportverenigingen uit deze gemeenten tekenen voor een groot deel van de toernooiorganisatie. In Venray wordt gezwommen (348 deel nemers), aan atletiek (280 deelnemers) en gymnastiek (83 deelnemers) gedaan en speelt hetjudotoernooi (231 deelnemers) zich af. Alle wed strijden zijn vrij toegankelijk. "Op deze manier willen we een breed publiek laten kennismaken met gehandicaptensport," vertelt Rob Schmitz, voorzitter van de Stichting Special Olympics Nationale Spelen 2010. Programma sportwedstrijden Alle wedstrijden die in Venray plaatsvinden, zijn op zaterdag 5 juni en zondag 6 juni van 10.00 uur tot 16.00 uur. De wedstrijden op zaterdag staan in het teken van divioning: elk team of sporter wordt ingedeeld in een zogenaamde divisie, afhankelijk van het prestatieniveau. Op zondag vinden de finalewedstrijden plaats (met uitzondering van de sporten volleybal en badminton). Hierondervindt u het spoorboekje. Sporten Venray Locatie en organiserende vereniging Venray Atletiek Sportpark De Wieën - Sportlaan 1, Venray ATV Venray Judo Sportpark De Wieën - Sportlaan 1, Venray Sportinstituut Verhagen en Judovereniging Venray Gymnastiek Sporthal De Wetteling - Zuidsingel 2, Venray Gymnastiekvereniging St. Christoffel Zwemmen Zwembad De Sprank - Kempweg 70, Venray Spio Buiten Venray Accommodatie/locatie Badminton Sporthal Piushof - Piushof 137, Panningen Handbal BouwCoach Hallen - Wilhelminastraat 44, Panningen Hockey Sportpark Herungerberg - Louisenburgweg 5, Venlo Korfbal Sportpark Herungerberg - Louisenburgweg 5, Venlo Paardrijden Manege De Cavaliers - Ninnesweg 176, Panningen Tafeltennis Thyas Complex - Minister Calsstraat 3-5, Panningen Tennis Thyas Complex - Minister Calsstraat 3-5, Panningen Voetbal Sportpark Aide Wielerbaan - Merelweg/ Nachtegaalweg, Venlo Volleybal Sporthal Piushof - Piushof 137, Panningen Wielrennen Thyas Complex - Minister Calsstraat 3-5, Panningen Kijk voor meer informatie op www.specialolympics2010.nl week 22 adv.indd 17 02-06-2010 15:12:31

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17