Wandelen Feest op school Al 20 jaar glas in lood Geschenkboek Award voor Janssen Venray Stucadoors Rollebol in Venray Websdesign wint prijs Dag van de Fooi Ingezonden Venray in de wereld MondZorG ff ff PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 3 juni 2010 - Pagina 11 Junior Kamer Venray onder steunt dit jaar de Trailwalker van hulporganisatie Oxfam Novib, zowel financieel als via een deel nemend team van 4 JK-leden. De Trailwalker is een wereldwijd eve nement waarbij vier teamleden binnen maximaal 30 uur ieder een afstand van 100 kilometer moeten wandelen over onverhard ter rein. De Trailwalker vindt dit jaar plaats op de Veluwe. Het doel is het werven van voldoende spon sorgeld om 30.000 kinderen naar school te laten gaan in Uganda. Door scholing verkrijgen deze kinderen een toekomst. De Trail- walker vindt plaats op 5 en 6 juni 2010. Oxfam Novib Trailwalker is een klassieker. Een wandeltocht die jaarlijks terugkeert in vele lan den, op drie continenten. In 2010 De ploeg van Junior Kamer Venray: Michel Creemers, Andre Karman, Roel Waals en Jeroen Meijer doen weer duizenden wandelaars mee, onder meer in Hongkong, Nieuw-Zeeland, Groot-Brittannië, Japan, Ierland en Duitsland. Wilt u het Junior Kamer Venray team voor dit goede doel steunen of een van de andere deelnemende teams Kijk dan op http://2010. trailwalker.nl. De teamleden zijn Michel Creemers, Andre Karman, Roel Waals en Jeroen Meijer en het supportteam bestaat uit Roel Clevers en Ilze de Rijk. De start is op zaterdag 5 juni 2010 te 7.00 uur te Ede en de finish is hope lijk voor 13.00 uur op zondag 6 juni 2010. £33 De Petrus' Bandenschool in Ven ray heeft feestgevierd. Drie juffen en een meester zaten 25 jaar in het onderwijs en dat moest gevierd worden. 's Ochtends kwamen meneer Gejo, juf Bep, juf Marly en juf Monique met de cabriolet aan op school. Met fluitjes en slingers werden ze ingehaald door alle kinderen van school. Ze werden de hele dag in het zonnetje gezet met een speciaal lied, cadeaus en nog veel meer leuke dingen. De kinderen werden getrakteerd op popcorn en ijs. Groep 1 tot en met 4 mochten naar een theater voorstelling gaan kijken en de kinderen van groep 5 tot en met 8 hadden een bioscoopmiddag op school. 's Avonds werden de collega s nog door het team in het zonnetje gezet. Al sinds 1980 is Frank Lind ner actief op het gebied van glas in lood. Onder de naam Atelier Estrella is Lindner gevestigd aan de Grotestraat 95 in Vierlingsbeek. Lindner leerde glas ontwerpen in Maastricht, waarna hij de lera renopleiding in Arnhem volgde. Vervolgens ging hij als glazenier werken in Amsterdam en later in Cuijk. Sinds 1980 is hij gevestigd in Vierlingsbeek. Lindner is gespe cialiseerd in glas in lood, smeltob- jecten en andere glastechnieken. Denk daarbij ook aan de renovatie of restauratie van glas-in-loodpa- nelen, maar ook aan toepassingen in zowel bestaande woningen als nieuwbouwwoningen. Daarbij is de combinatie met isolatieglas geen probleem. Alle bestellingen worden op maat gemaakt en met een kwaliteitsgarantie tot tien jaar. Naast bouwkundige toepassingen ontwerpt Lindner ook kunstob jecten van gesmolten glas. Parti culieren kunnen hun eigen idee laten uitvoeren en soms werkt Lindner nauw samen met kunste naars. Atelier Estrella heeft een ruim assortiment aan glassoorten en kleuren in diverse prijsklas sen. Voor meer informatie kijk op www.atelier-estrella.nl of loop eens binnen in het atelier aan Grotestraat 95 in Vierlingsbeek. Zie ook de advertentie elders in dit blad. Alweer voor de 22ste keer wordt de maand van het spannende boek gehouden die dit jaar in het teken staat van Scandinavische misdaadlitera tuur. Nederlandse lezers zijn in de ban van Scandinavische thrillers: in tenminste 1 op de 10 huishou dens werd afgelopen jaar een Scan dinavische thriller gelezen. Bijna 1 op de 5 titels in de Top 60 van bestverkochte thrillers is afkom stig uit Scandinavië. Stieg Larson is met zijn drie delen van de Mil lennium Trilogie de best verkoch te auteur van Nederland. Alleen al van het eerste deel werden in 2009 800.000 exemplaren ver- kocht. Saskia Noort staat met De Verbouwing als hoogst genoteer de Nederlandse auteur in de top 5. Het geschenkboekje Onmacht, dat thrillerauteur Charles den Tex schreef telt een recordoplage van 865.000 exemplaren: 60.000 exemplaren meer dan vorig jaar. Dit geschenkboekje wordt in de maand juni door boekhandel Van den Munckhof cadeau gedaan bij besteding van ten minste 12,5 euro aan Nederlandse boeken. Onmacht is een zinderend verhaal over het menselijk tekort, hard en heel dichtbij, waarin de psycholo gische spanning naar een hoogte punt wordt gevoerd. U ontvangt bovendien gratis de NS-boeken- legger met actiecode. Basisschool Vierlingsbeek is vernielingen beu Voor de vierde keer in zes maanden tijd is basisschool Laurentiushof in Vierlings beek het doelwit geweest van vandalen. Afgelopen weekend werden onder meer tiental len ontluchtingspijpen van het dak van de school getrapt. De installateur was maan dag urenlang in touw om de schade te herstellen. "De maat is vol", zegt een nog altijd ver ontwaardigde schooldirecteur Henny Cremers. De school heeft opnieuw aan- gifte gedaan van de vernielingen bij de politie. "Het is te hopen dat zich eindelijk eens mensen gaan melden die meer weten over de vernielingen. Maar het zou natuur lijk nog mooier zijn als de daders eindelijk tot inkeer komen. Want dit noem ik geen baldadigheid meer, het moet nu echt afgelo pen zijn." De totale schade van de reeks vernielingen op en rondom de school schat Cremers op ruim 20.000 euro. De kleutertuin is ver nield, er zijn bloempotten stuk gegooid en regelmatig worden na het weekend lege flessen, al dan niet aan gruzelementen, op de speelplaats aangetroffen. Vier lingsbeek wordt de laatste tijd vaker opgeschrikt door vernielin gen. Auto's die worden bekrast, ruiten van gebouwen die worden ingegooid, bloempotten die her en der door het dorp worden weggehaald en elders aan stukken worden teruggevonden: het is de inwoners een doorn in het oog. In het afgelopen weekend werden ook enkele ruiten van de kerk, aan de overzijde van de school, ingegooid en vernielingen aange richt aan auto's. Cremers besloot Tientallen ontluchtingspijpen werden afgelopen weekend van het dak van basisschool Lauren- tiushof in Vierlingsbeek getrapt. De schade is enorm. deze week - na voor de vierde keer digitaal aangifte te hebben gedaan van de vernielingen - ook maar eens telefonisch contact op te nemen met de politie. "Ik heb aangedrongen op maatregelen. De daders zijn dit keer, door op het dak van de school te klimmen en de ontluchtingspijpen te vernie len, echt te ver gegaan." Janssen Venray Stucadoors BV uit Venray heeft vorige week woensdag de kwaliteits- award Garantiefonds gevelsy stemen ontvangen. Directeur Richard Janssen mocht de prijs tijdens een speciale bij eenkomst in Utrecht in ont vangst nemen. De Kwaliteitsaward Gevelisola tie wordt uitgereikt aan een bedrijf op grond van de door het bedrijf geleverde kwaliteit. Daarbij wordt naar meerdere projecten gekeken. Tijdens de prijsuitreiking meende de jury toch te moeten wijzen op een door Janssen in Roermond gerealiseerd project (zie foto). Daarbij werd gerefereerd aan de zorgvuldige afwerking en het oog voor detail. Het is echter de con stante kwaliteit van het werk die de doorslag heeft gegeven. Richard Janssen is verheugd met de prijs. "ik ben trots dat ik leiding mag geven aan dit bedrijf, dat al vijf generaties binnen onze familie is. ik heb van mijn vader (Frans, red.) alle kneepjes van het vak mogen leren, en daarmee de kans gekregen om uiteindelijk deze prijs te halen. Ik wil deze prijs dan ook aan mijn ouders opdragen. Maar het zijn ook onze medewer kers en hun vakmanschap die garant staan voor de kwaliteit die wij leveren. Zo is deze week Jeu Smits al 40 jaar bij ons in dienst. Dat geeft aan hoe de relatie tus sen werkgever en werknemer is", aldus Richard Janssen. Rollebol'10 wordt dit jaar gehouden op zaterdag 5 juni op het St. Annaterrein aan de Noordsingel in Venray. Op de plek waar jaren geleden de St. Annakermis plaatsvond, komen deze dag ruim twee honderd kinderen samen om strijd te leveren om de Rolle- bolwisselbeker. Jeugdclub De Springplank uit Venray ontvangt haar collega jeugdclubs ADOR uit Oostrum, Sirene '99 uit Lomm, SJW Cas- tenray, Jong Arcen en OJC De Hobbits uit Kessel. Twee spel- lencircuits, zeskamp en beesten boel met in totaal 36 spelletjes vormen het menu, dat de kinde ren van de basisschoolgroepen 3 tot/met 8 voor de voeten krijgen. Hierbij titels als: buikschuiven, apenkooi, pinguïnrace, artille- riekist, appelvangen, sprinkhaan en kikkerloop. Wethouder Twan Jansen hijst om klokslag 10.00 uur de Rolle- bolvlag als teken dat de spellen- dag kan beginnen. Daarna trekken de groepjes van 5 of 6 kinderen langs de spellen volgens een rou leersysteem. Rollebol wordt dit jaar voor de zesentwintigste keer gehouden en was in 1983 een idee van de Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL). Alle deelnemende jeugdclubs zijn lid van deze koe pelorganisatie, die ook voor de begeleiding zorgt. De VJL is er voor de vrijwilligers van de clubs, die hun kennis op allerhande gebieden wat jeugdwerk betreft, bij de VJL kunnen afnemen in de vorm van cursussen en work shops. Zaterdagmorgen om 5.30 uur zijn de eerste van een hon derdtal vrijwilligers op het speel veld aanwezig om alle spellen af te bakenen met lint. De catering is aanwezig om hen te voorzien van koffie en voor de jeugd is er ook wel wat te koop. Als de weersgo- den meewerken belooft Rolle- bol'10 een leuke en gezellige hap pening te worden. De afsluiting is rond 15.00 uur en daarna is er de prijsuitreiking. Vierde prijs PCinstal PCinstal heeft afgelopen maandag de vierde prijs behaald in de strijd om de titel automatiseerder van het jaar. De wedstrijd was geor ganiseerd door de brancheor ganisatie ICTWaarborg, waar PCinstal sinds kort bij is aan gesloten. Vorige week werd bekend dat PCinstal uit 500 genomineerden doorgedrongen was tot de top 10. Met een vierde plaats vallen Mari an en Mike ten Holder weliswaar net buiten de prijzen, maar zij zijn er niet minder blij om. "Voor ons is dit een heel mooi resultaat", aldus Marian PCinstal is sinds 1 Novem ber 2004 actief als leverancier van computers. Het bedrijf is vooral gespecialiseerd in computers en toebehoren. U kunt bij PCinstall terecht voor uw nieuwe computer of laptop, maar ook voor printers, webcam, inktpatronen en nog veel meer. Door aansluiting van PCin- stal bij ICTWaarborg hebben klan ten van het bedrijf nu de garantie dat zij in tijden van nood kunnen terugvallen op zekerheden die tot nu toe nog door niemand konden worden geboden. niet ontvangen? Bel 582877! In de Koepelkerk in Amster dam zijn vorige week de Dutch Interactive Awards uitgereikt aan de crème de la crème van de Nederlandse branche op het gebied van communica tie, e-commerce, marketing en publishing. In de categorie 'Communities' viel Websde sign Internet Communicatie in de prijzen met de website van dj/producer Fedde le Grand (www.feddelegrand.com). De onafhankelijke vakjury heeft gelet op alle aspecten die bij een succesvol internetproject aan bod komen: strategie, design en bouw. Enkele lovende geluiden uit het juryrapport: "Fedde le Grand en het team van Websdesign Internet Communicatie hebben op een innovatieve manier een online community weten op te bouwen waar interactie een belangrijke rol speelt. Het idee 'community based growth' is origineel bedacht en de groeicijfers zijn goed. De site biedt de mogelijkheid een eigen label te starten dankzij je commu nity. Talent wordt gemobiliseerd dat onder de Fedde le Grand-vlag nieuwe dingen kan doen. Dit is zoals het moet; de community is vrij om elders dingen met elkaar te delen over Fedde le Grand, er is slim gebruikgemaakt van bestaan de communities, maar toch is het gelukt om de fans bij elkaar krij gen." Met zo'n 140.000 vrienden op MySpace, 63.400 fans op Face- book, 20.300 Hyves vrienden en ruim 22.400 volgers op Twitter, kan er met recht gesteld worden dat Fedde le Grand niet alleen op de dansvloer, maar ook online enorm veel aanhang heeft. Zeven maanden geleden wisselde Fedde Le Grand zijn traditionele web site in voor een online commu nity, waar de leden (inmiddels 8587) de dienst uitmaken. Niet alleen het team van Websde sign, maar ook Fedde le Grand zelf heeft veel energie gestoken in het eindresultaat, dat continu in beweging en ontwikkeling is. Camiel Freriks neemt de award in ontvangst (Foto: Foto toko) Via het online platform commu niceert en interageert Fedde le Grand op een unieke en consi stente wijze met zijn fans. Eerder dit jaar trok ook de lancering van zijn eigen iPhone app. 'iFedde' de aandacht van fans en media. Fedde le Grand is blij met de Dutch Interactive Award. Bij de ontwikkeling is sprake geweest van intensieve samenwerking tus sen Websdesign en het team van Fedde le Grand, waarbij de bunde ling van expertise heeft geleid tot deze mooie prijs. Fedde le Grand wil vooral zijn fans bedanken: "Dankzij hun interesse en actieve deelname is de site een succes geworden. We blijven werken aan nieuwe tools om het leuk te hou den voor de leden!" Het award winning full-service bureau Websdesign is gevestigd in Venray en sinds kort in Eindho ven. Volledig transparant en meet baar werken hier dagelijks vijftien gepassioneerde internetprofes- sionals aan oplossingen voor ruim honderd toonaangevende klan ten. Naast Fedde le Grand beho ren ook bijvoorbeeld KPN, Stork Prints en Nevobo tot de klanten kring. Het bureau bedenkt, bouwt en beheert online oplossingen die bijdragen aan het behalen van de marketing-doelstellingen van hun klanten. Ze hebben expertise in huis met betrekking tot Strate gie Advies, Concept Design, Techniek, Online Marketing en Onderhoud. Websdesign eigenaar Camiel Freriks: "Het afgelopen jaar hebben wij zeer intensief samen gewerkt om de merknaam 'Fedde le Grand' online beter te positio neren. Wij zijn dan ook zeer trots op het winnen van deze prestigi euze prijs." Meer informatie op www. websdesign.nl, www.feddele- grand.com en www.dutchinter- activeawards.nl De landelijke Dag van de Fooi wordt dit jaar gehouden op zater dag 5 juni. Met name in de grote steden staat deze dag en nacht in het teken van het goede doel. Ook Venray doet sinds vorig jaar mee aan deze dag op initiatief van Jan Hendriks en Alda Haegens. De fooi komt deze dag geheel ten goede aan hun project in San Mateo Semilla de Esperanza y Amor, wat zaad van de hoop en de liefde betekent. Inmiddels is in dit arme bergdorpje begonnen met de start van een nieuw educatief cen trum, dat naar alle waarschijnlijk heid eind 2010 klaar zal zijn. Het project is geadopteerd door de Stichting Los Ninos, een kleinscha lige Nederlandse stichting. Dat het project geadopteerd wordt was geweldig nieuws voor Hendriks en Haegens, temeer daar er zo ook garant gestaan wordt voor de werkingskosten van het nieuwe centrum; leerkrachten worden betaald, kosten zoals water en elektriciteit alsmede alle overige noodzakelijke dingen voor een goede voortgang. Eind 2010 gaan Hendriks en Haegens terug naar Guatemala om daar samen met alle 150 kinderen, de directrice en leerkrachten het nieuwe centrum officieel te openen. Wederom zul len dit jaar nagenoeg alle horeca- medewerkers weer hun positieve steentje bijdragen. Vorig jaar is het een groot succes geweest en ook dit jaar hopen zij dat de hore- camedewerkers er weer net zo hard voor gaan om zoveel moge lijk fooi binnen te halen voor dit project. Er staat een marktkraam op de Grote Markt tussen de ter rassen waar Hendriks en Hae- gens producten uit Guatemala verkopen. Petra Thielen, bekend van de viskookcursussen, viert dit jaar haar tienjarig bestaan. In het kader van dit jubileum houdt zij op 17 juni een benefietkook- workshop. Er wordt gezamenlijk gekookt en vervolgens getafeld onder het genot van een glas wijn. Opgeven kan voor 10 juni via aldahaegens@home.nl of via petrathielen@live.nl. Zenith sterfhuisconstructie? The Zenith (letterlijk vertaald "het toppunt") heeft in alle toon aarden haar toppunt bereikt. Vol gens faillissements-curator Jeroen Bakkers heeft The Zenith de gemeenschap zo'n slordige negen miljoen euro schade berokkend. Uiteraard is dit exclusief eerdere kosten van politie-inzet, gemeen telijke bemoeienissen en vernie lingen aan station en omgeving. Door het faillissement van 16 janu ari 2007 zijn diverse zelfstandigen in de financiële afgrond geraakt. Doordat Maessen de eigendom van de parkeerplaatsen had, was The Zenith onverkoopbaar. Een discotheek zonder parkeerplaat sen krijgt immers geen vergun ning. "Reddende engel" Maessen kocht The Zenith uiteindelijk voor drie miljoen euro, zo'n zeven mil joen voordeliger dan de oorspron kelijke kostprijs van tien miljoen. Hierdoor verloor ABN-aMrO zeven miljoen op de door haar aan The Zenith verstrekte lening. De slimme eigendomsscheiding van parkeerplaats en discotheek kan Maessen (en wie weet zijn vriend Van Dijck) in de toekomst dus zo'n zeven miljoen euro voordeel opleveren. Na de faillietverklaring werd in de Witte Hoeve een bij eenkomst door wethouder Lei Hel- dens, hoofd politie John Geraedts en hoofd Team handhaving Bart van Dijk belegd. Deze normen en waardenuitdragers kondigden voor een volle zaal het einde van de vrije sluitingstijden voor de Venrayse horeca aan. De bezorgde horecaondernemers uit het cen trum hadden één prangende vraag: Gelden de vervroegde sluitingstij den ook voor The Zenith? Er was nog een tweede toneelvoorstel ling nodig voordat de heren durf den te vertellen dat uitsluitend The Zenith haar vrije sluitingstij den mocht behouden. Achteraf is gebleken dat The Zenith de vrije sluitingstijden al vóór deze slech te soap op zak had. Kortom, een totale minachting van al diegenen die door de gemeente uitgeno digd waren! Uit zéér betrouwbare bronnen heb ik vernomen dat Lei Heldens alles op alles heeft gezet om The Zenith een tweede kans te geven. Dit blijkt niet alleen uit de eenzijdige gunning van de vrije sluitingstijd, maar ook uit het feit dat de bepalingen van de wet Bibob wel heel ruimhartig in het voordeel van Maessen en Van Dijck werden toegepast. Blijkbaar is het oprichten van enkele nieu we BV's voldoende om het discu tabele Zenith-verleden te wissen. Fijn dat onze politiek zich zo inzet voor de "noodlijdende" onderne mers, althans voor één of enkelen. Blijkbaar laten de gemeente en hun grote vrienden geen middel onbenut om de burgers en kleine ondernemers van Venray, veelal met willekeur en botte bijl, het vel over de oren te trekken. Van welke partij was die Heldens ook al weer? Juist ja, het CDA! Leo Reintjes, Leunen Begin juli van dit jaar wil het Mondiaal Platform Venray door middel van een wereld markt en een wereldmaaltijd aandacht besteden aan de zogenaamde millenniumdoe len. In de aanloop naar deze manifestaties verschijnt er tot begin juli iedere week in deze krant een kort artikel over elk van de acht millenniumdoe len. Daarin wordt dan vooral beschreven wat er in of vanuit onze gemeente allemaal wordt gedaan om die doelen te berei ken. Deze week een algemeen ver haal om het allemaal weer even op te frissen. De millenniumdoe len zijn in 2000 geformuleerd door 189 wereldleiders die op dat moment de Verenigde Naties vormden. Ze zijn erop gericht om het aantal arme, zieke en kansarme mensen in de wereld drastisch te verminderen. In de onlangs geopende fontein op het schouwburgplein zijn de acht mil lenniumdoelen prachtig in hard stenen logo's verwerkt. In de zilve ren stenen, die als druppels om de fontein heen liggen, staat bij elk logo een korte tekst met uitleg. Een daarvan is op de foto hierbo ven te zien. Waar gaat het om bij die millenniumdoelen? Om veel dingen. Zo moet de armoede in de wereld in 2015 gehalveerd zijn ten opzichte van 1990. Alle kinde ren over de hele wereld moeten in 2015 basisonderwijs kunnen vol- gen. Zoals bekend, krijgen meisjes in veel landen minder onderwijs dan jongens. Dat verschil moet in 2015 ook de wereld uit zijn. De kindersterfte moet terug, d.w.z. dat het aantal kinderen dat voor het vijfde jaar sterft met twee derde moet zijn teruggebracht ten opzichte van 1990. Ook de gezondheidszorg voor aanstaande moeders moet beter. Die sterfte moet ook met tweederde terug. Meer in het algemeen moet in 2015 aan de verspreiding van ziek tes als HIV/Aids, malaria en ande re dodelijke ziektes een halt zijn toegeroepen. De gezondheid van miljoenen mensen in ontwikke lingslanden wordt bedreigd door ontbossing en onveilig drinkwater en die gevaren moeten in 2015 ook veel minder zijn. In het Mondiale Platform zijn ongeveer twintig organisaties gebundeld die in Venray allemaal op hun manier bezig zijn met ondersteuning van projecten in de Derde Wereld die bijdragen aan de realisering van de millenniumdoe len. Er is veel ongelijkheid in de wereld en die moet minder wor den. Jongens en meisjes in India moeten net zo veel kans hebben op goed onderwijs als de kinderen in Venray. In Ghana mogen niet meer vrouwen sterven als gevolg van zwangerschap dan in Venray. Dat soort dingen. Volgende week meer in deze krant, maar ook nu al op de website www.mondiaal- platformvenray.nl. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 De maat is vol vrijdag tussen 9.00-17.00 uur www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11