Zeilmakerij Claessens 't Steigerpaleis: nieuwe locatie Nieuwe leren... Otto vierde feest Rechterhand terug Verkoopwagen op industrieterrein? Leerwerkplaatsen stimuleren Contour staat voor kwaliteit en ambitie Feestelijke opening. Ingezonden www.omroepvenray.nl Zenith PEEL EN MAAS Donderdag 27 mei 2010 - Pagina 9 Joy Claessens heeft het bedrijf van haar ouders, Zeil makerij Claessens, met ingang van april dit jaar overgeno men. Het 51 jaar oude bedrijf krijgt hiermee een nieuwe impuls. "Sinds 1959, toen mijn ouders zich vestigden aan de Poststraat in Venray, zijn we werkzaam als sportwinkel waar de focus gelegd werd op de recreatieproducten. Je moet daarbij denken aan alle nodi ge producten voor de recreatie zelf, maar ook materialen voor de reparaties aan tenten, caravans en vouwwagens", vertelt Joy. Na een aantal jaren werd gestart met de verhuur van tenten, caravans en vouwwagens. Omdat verhuurde tenten regelmatig terugkwamen met kleine scheurtjes of kapotte ritsen, begon Leo Claessens met het repareren van tenten en tent doeken. "Omdat hier na verloop van tijd veel vraag naar was, zijn mijn ouders gaan uitbreiden naar een volledige zeilmakerij en repa ratie-inrichting. Achter de winkel werd een atelier ingericht waar de Foto: Hoedemaekers Venray. reparaties konden worden uitge voerd." De afgelopen 50 jaar zijn daar veel producten gemaakt en gerepareerd. "Altijd met veel liefde en perfectie. De kwaliteit en de service hebben we altijd hoog in het vaandel staan." In september 2009 besloot Leo Claessens om te stoppen met de zeilmakerij omdat hij meer tijd voor zichzelf wilde. "Als kind heb ik altijd een passie gehad voor het werk van mijn ouders. Al op jonge leeftijd hielp ik mee in de winkel. Daarnaast vond ik het leuk om het reilen en zeilen mee te maken", zegt Joy. "Om die reden heb ik besloten de zaak over te nemen. Daarnaast merken we dat er nog steeds een grote vraag is naar reparaties van tenten en maatwerk." Klanten zijn dus weer van harte welkom in de Poststraat. Leo Claessens zal zijn dochter onder steunen waar nodig. "De ervaring en kennis van mijn vader is zeer belangrijk", stelt Joy. Ook bent u bij Zeilmakerij Claessens welkom voor kleine accessoires. Na een succesvolle start, een jaar geleden op Keizersveld, heeft 't Steigerpaleis beslo ten zijn showroom verder uit te breiden. Daarvoor is het bedrijf verhuisd naar een nieu we locatie, Stationsweg 126c in Oostrum. 't Steigerpaleis is de specialist in het vervaardigen van duurzame meubels van steigerhout en aan verwante producten. Steigerhou ten meubels zijn een trend in vele tuinen en interieurs. "Wij maken unieke meubels voor elke ruimte, voor particulieren maar ook de complete inrichting voor bedrij ven. Tevens is ons tuinassortiment uitgebreid met HKC en diverse hardhouten schuttingen en vlon ders", aldus Roel Bertrams van 't Steigerpaleis. Op tweede pink sterdag kon iedereen een kijkje nemen in de nieuwe showroom en deelnemen aan de prijsvraag. Voor meer informatie kijk op www. steigerpaleis.nl, of u kunt contact opnemen met Roel Bertrams, tele foonnummer 06-52652454. Het nieuwe gebouw van Gilde Opleidingen, pal naast het station in Oostrum, werd donderdagmiddag offici eel geopend door burge meester Hans Gilissen, die een kunstwerk van kunste naar Jos Laven uit Heerlen onthulde. "Uitgangspunt voor dit beeld was het thema groei, vandaar het sterk verticale karakter. De zuil- vorm zet zich in een ritme van boeken voort naar de top, waar de goudkleurige stoelvorm het doel van de verbeelde leerweg 'bekroond', legt Laven uit. De nieuwbouw biedt onderdak aan 1100 studenten en 80 medewer kers. De nieuwe mbo-school was hard nodig omdat Gilde Opleidin gen op de locatie aan de Westsin gel uit zijn jasje groeide. Het aan- Het bijzondere kunstwerk van Jos Laven wordt onhuld. tal studenten uit Noord-Limburg en Oost-Brabant is de afgelopen jaren behoorlijk gegroeid. Daar naast vraagt het nieuwe leren om een grote variatie aan werkplek ken waar studenten, zelfstandig of in groepjes begeleid door docen ten en onderwijsassistenten, kun nen werken. De beeldbepalende nieuwbouw aan de Henri Dunant- straat is OOstrum is hier helemaal op ingericht. De locatiekeuze naast het station is in nauwe samenwerking met de gemeente Venray tot stand gekomen. Op Peel en Maas TV was afgelopen weekend een reportage te zien waarin de opening van de nieuw bouw centraal stond. De uitzen ding is te bekijken op de website www.peelenmaastv.nl. Foundation helpt in overstroomde gebieden Polen Otto Workforce vierde feest. Dit jaar bestaat de Venrayse uitzendorganisatie tien jaar. Afgelopen weekend werd daar uitgebreid bij stilgestaan met een relatieavond in Studio 21 op het Mediapark in Hilver sum en twee concertavonden op Airport Weeze met als top attractie de Poolse megaster Doda. Vrijdagavond werden maar liefst zeshonderd gasten ontvan gen in het mediapark om het tweede lustrum van Otto mee te vieren. Gasten uit heel Europa, uit Nederland en zeker ook uit Venray. De zakenrelaties van Otto werden met een wervelende dinnershow in de watten gelegd. Tussendoor werd stilgestaan bij de ontwikke ling die Otto had doorgemaakt en was er plaats voor een geste van de businessclub van SV Venray. Voorzitter Sjef Keijzers van de voetbalclub maakte bekend dat de opbrengst van de jaarlijkse golf- dag, 1400 euro, geschonken werd aan de Otto Foundation. Voor Otto was deze avond vooral bedoeld als dank voor de bijdrage die hun relaties hebben geleverd aan het succes van Otto. Alle gasten kregen verder het boek 'Het hoogtepunt is morgen' over de succesformule van Otto, de afgelopen tien jaar. Een inspi rerend verhaal over razendsnelle groei (van 0 tot 150 miljoen omzet in tien jaar tijd) van de marktleider op het gebied van internationale arbeidsbemiddeling in Nederland. Een uiterst commercieel en strak geleid bedrijf, dat zich in de markt onderscheidt door een uitge sproken keuze voor een mense lijke aanpak. 'Wij behandelen onze medewerkers zoals wij zelf behan deld willen worden als wij in een ander land zouden werken'. Het verhaal van Otto Work Force is vooral ook het verhaal van Frank van Gool, een eigenzinnige leider die stuurt vanuit zijn gevoel. Hij nam op zijn zestiende het tuin- dersbedrijf van zijn ouders over, kende forse zakelijke tegenslagen en stuwt momenteel zijn uitzend bureau naar de Europese top. 'Een rasondernemer met een perfecte timing en een waanzinnig gevoel voor marketing', aldus schrijver Peter de Knegt in zijn boek, dat ook verkrijgbaar is bij boekhandel Van den Munckhof. Op zaterdag en zondag vonden in een hangar op Airport Weeze twee concerten plaats, waar in totaal ongeveer 4500 mensen op afstroomden. Deels medewerkers van Otto (zaterdag) en deels ander publiek. "Het werden twee top avonden", aldus Frank van Gool. Behalve SV Venray, waar Otto een van de hoofdsponsoren van is, doneerde ook andere relaties een bedrag de Otto Foundation. Als maatschappelijk betrokken orga nisatie wil Otto een bijdrage leve ren aan de oplossing van soms nog schrijnende problemen in de gebieden waar zij hun medewer kers werven. Via de Otto Founda tion werd onder meer steun ver leend aan een weeshuis in Polen en aan het jaarlijkse kerstdiner voor daklozendiner in Opole. Door de grote overstromingen in Polen heeft de Otto Foundation besloten om geld beschikbaar te stellen voor de getroffen gebie den. "Op 5 juni vieren we in Opole ons tienjarig bestaan met onder meer een benefietconcert. Dan zullen wij een nu nog onbekend bedrag overmaken. Mogelijk dat we dit aan de premier van Polen kunnen overhandigen", aldus Van Gool. Het Heilig Hartbeeld in het Pastoor Wijnhovenpark in Venray heeft zijn rechterhand weer terug. Donderdagmiddag werd onder toeziend oog van Jeanny Hijl- de Kort en Ger de Koster-Lelkens van atelier Hijko de hand vastgelijmd. De rechterhand van het karakte ristieke beeld werd een hele poos geleden vernield en door de twee Venrayse 'stadsrestaurateurs' met veel toewijding opgeknapt. Het beeld in het parkje bij de Francis canerpark is in de afgelopen jaren regelmatig het doelwit geweest van vandalen. In 2002 werd het door de twee dames ook al een keer netjes gerestaureerd. De restauratie wordt betaald door de gemeente Venray. Op Peel en Maas TV was afgelopen weekend een korte reportage te zien over de 'terugkeer' van de hand. Die uitzending is te bekijken op de website www.peelenmaastv.nl. De restaurateurs Ger de Kos ter en Jeanny Hijl zien dat het goed is. Interview met Henk Spreen op www.peelenmaastv.nl Hij gaat het opnieuw pro beren. Maar dit keer op een andere plek. Henk Spreen uit Ysselsteyn heeft bij de gemeente Venray een nieuwe aanvraag voor een standplaats ingediend, op de hoek van de Ambachtstraat en de Paul Burgmanstraat, pal tegenover industrieterrein Smakterhei- de. Vanuit een mobiele kraam wil hij van maandag tot en met vrijdag van 6 uur 's morgens tot 21.00 uur 's avonds diverse snacks, belegde broodjes, pannenkoeken, kof fie, frisdrank en verpakt ijs gaan verkopen. Maar waarom wil hij toch zo graag een standplaats in de buurt van een industrie terrein? Spreen: "Omdat er een behoefte aan is. Er is op de industrieter rein niks te vinden waar chauf feurs terechtkunnen voor een belegd broodje of een kopje koffie. Je ziet het op andere industrieterreinen ook. In het buitenland, maar ook in Neder land. Bijvoorbeeld in plaatsen als Venlo en Uden." Wat is dan het probleem? Is het moeilijk om een stand plaatsvergunning te krijgen? "In Venray levert het nogal wat problemen op, kan ik je melden. Ik ben nu twee jaar bezig en nog niks verder." Je zou nog wel op andere plek ken in Venray willen staan? "Ja, ik heb inmiddels diverse aanvragen gedaan. Voor Smak- terheide, De Blakt, Keizersveld. Eigenlijk voor alle grote industrie terreinen in Venray." Henk Spreen wil graag diverse etenswaren gaan verkopen op de industrieterreinen in Venray. Is er binnenkort een gesprek met het college? "Ik heb op 4 juni een gesprek met wethouder Busser. Dan gaan we eens kijken wat zijn insteek is." Henk Spreen kwam deze week aan het woord in de uit zending van Peel en Maas TV. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Dirk vertelt zijn verhaal Ronde Tafel 160 Venray-Horst houdt op woensdag 2 juni vanaf 19.15 uur het seminar Dirk Dirk. Het is voor de tiende maal op rij dat er een seminar plaatsvindt in de Schouwburg in Venray. Ditmaal is Dirk Scheringa te gast. Naast de presentatie van Scheringa is het gelukt om cabaretier Dirk DeNoy- elle vast te leggen. De Vlaming is in België de meest veelzijdige en gevraagde entertainer en staat op het punt ook Nederland te verove ren. Het seminar wordt jaarlijks gehouden met als uitgangspunt geld in te zamelen voor een goed doel. Ondernemers worden uitge nodigd om de avond bij te wonen, waarvan de opbrengst gespen deerd wordt in de regio Horst- Venray. Dit jaar gaan de opbrengs ten naar Omroep Reindonk. Een streekomroep die verder wil pro fessionaliseren en voor vele men sen in de regio een vaste baken is voor het vernemen van het laatste nieuws en goede muziek. Dirk Scheringa is het voorbeeld van hoe een 'gewone jongen' het kan schoppen tot een icoon van economisch succes. Met Buro Fri- sia heeft Scheringa zijn onderne ming uitgebouwd tot de landelijk opererende DSB-Groep. Aan het succes kwam echter een einde. De teloorgang van de DSB-bank was het Nederlandse economi sche nieuws van 2009. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? Er zijn nog kaarten beschikbaar. Deze zijn te bestellen via www.rt160.com. Op bouwplaatsen waar gewerkt wordt in opdracht van de provincie Limburg of de zeven Limburgse centrum gemeenten -waaronder Ven- ray- zijn voortaan altijd leer lingen aan het werk. De provincie en de gemeenten (naast Venray Maastricht, Heerlen, Roermond,Weert,Venlo en Sittard- Geleen) hebben daarover met de bouwsector afspraken gemaakt. De afspraken gelden voor de bouw, infra en aanverwante sectoren. De gemeente Sittard-Geleen vertegen woordigt ook de kleinere gemeen ten Beek, Schinnen en Stein. De afspraken liggen vast in het zoge heten convenant 'Werken aan Vak manschap', dat dinsdag 25 mei is getekend door de overheden, de bouwsector, de regionale oplei dingscentra (ROC's), kenniscen trum Fundeon en Colo (de koepel organisatie van de kenniscentra). Concreet betekent het convenant dat de partijen bij de uitgifte van overheidsopdrachten bekijken in hoeverre het realistisch is om leer werk -en stage plaatsen in te zet ten. Indien dit het geval is zullen er voorwaarden in het aanbeste dingsbestek worden opgenomen. Bovendien blijkt dat leerlingen, die veel praktijkervaring opdoen, een grotere kans hebben te slagen in hun vakopleiding. Het convenant is opgesteld op initiatief van gede puteerden Noël Lebens en Odile Wolfs. Zij vrezen dat er anders op den duur een tekort aan vak mensen ontstaat. De economische crisis heeft de bouw namelijk hard getroffen waardoor aanne mers niet altijd meer genegen zijn leerlingen in dienst te nemen om vakken als metselen, timmeren of straten maken in de praktijk te leren. ,,Zodra de economie weer aantrekt zal een tekort aan vak mensen ontstaan", vreest Lebens. Daarom heeft hij samen met Odile Wolfs het voortouw genomen om te komen tot een provinciebreed convenant waarin overheden, opleidingsinstituten, woningcor poraties en de bouwsector zelf afspraken hierover maken. Eind juni nemen de woningcor poraties een besluit over hun deel name aan dit convenant. Gedepu teerde Noël Lebens gaat er van uit dat ook de Limburgse woningcor poraties tekenen. "De signalen die ik tot nu toe heb mogen ontvan gen, zijn positief", aldus Lebens. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! PC Instal genomineerd door ICT Waarborg Apetrots is Marian ten Hol der van PC Instal. De Ven- rayse onderneemster is een van de tien overgebleven genomineerden voor de titel automatiseerder van het jaar. Deze wedstrijd is in het leven geroepen door ICT Waarborg, een brancheorganisatie op het gebied van automatisering. "Dat betekent dat ik het toch goed doe", stelt Marian. Volgens haar zijn er in Nederland slechts drie vergelijkbare bedrijven die door een vrouw gerund worden. "Van de oorspronkelijk 500 gese lecteerde bedrijven zijn er tien over. Dat betekent dat ik er toch mooi 490 achter me heb gelaten en me zo goed weet te presen teren in een mannenwereld die de ict-branche toch is." Volgende week maandag is de prijsuitrei king in theater De Flint in Amers foort. "Alle bedrijven zijn beoor deeld door de stichting en ook is gekeken naar de reacties van klanten. Vijf jaar geleden besloot ik om van mijn hobby mijn bedrijf te maken. Dat ik nu in die top tien sta, vind ik een mooie prestatie." Bij PC Instal kunt u terecht voor onderhoud en reparatie van uw computer, maar ook voor nieuwe pc's, printers, laptops en compu teronderdelen. "Ook verzorg ik het aanleggen van netwerken en het installeren van randappara tuur." Wilt u meer weten, kijk dan op www.pcinstal.nl. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuws- zaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weige ren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Ook ik werkte in de Zenith... De Zenith,wat een prachtige toko. De Zenith,wat een eer om er te werken. De Zenith, wat een fijne collega's. De Zenith, zes zevenduizend mensen samen. De Zenith, de allergrootste en mooiste. Tot nu toe heb ik niks gelogen en/of verzonnen. Nee, dat liegen en verzinnen deed de fami lie Van Dijck voor je. Je gelooft het niet,na zoveel jaren met succes in De Steeg te Leunen. Ik heb er zelfs m'n 50ste verjaardag gevierd. Voor weinig geld hard werken, maar dat deerde niet. Je had lol, veel lol en heel fijne collega's. Nogmaals baas Van Dijck was niks, helemaal niks. Maar je werkte in de Zenith, de grootste van de Benelux. In januari werd je al verteld dat je de volgende jaarwisseling geen vrij kreeg. Lachen,dat zullen we nog weleens zien! En zo kan ik nog wel een paar kilometers door lie gen en verzinnen, want dat deden ze. Een jongen van drie jaar in een hele grote vrachtwagen laten rijden, lukt ook niet. Amateurisme ten volle voeten uit. Harrie laat je niet paaien door die gasten: een wegrestaurant, een overdekte kartbaan, een speeltuin. Maar zorg ervoor dat de familie Van Dijck hier nooit meer kan spelen. Al met al: familie Van Dijck: sterkte. Dj Hans Broere alias John de Wolf U kunt nog stemmen Inmiddels hebben bijna 100 mensen hun stem uitgebracht op de stelling 'De komst van 1200 asielzoekers op het St. Annaterrein is verantwoord'. Deze stelling staat op de nieuwe website www.bur- gersvanvenray.nl. Ook u kunt uw mening hierover geven door deze website te bezoeken, aan te geven of u het daarmee eens of oneens bent. Bovendien kunt u uw stand punt op deze site toelichten. U heeft nog tot eind mei de tijd om op deze stelling te reageren. In juni volgt een nieuwe stelling. Sinds 1 april is Contour in Venray te vinden in zijn nieu we huisvesting langs de A73. Het is een locatie die Contour in staat stelt zijn verdere ambi tie voor Venray en omgeving waar te maken. Contour Accountants is de laatste jaren gegroeid naar een organisatie van meer dan 100 medewerkers en heeft vestigin gen in Cuijk, Boxmeer, Venlo, Venray en Weeze. Contour is dé accountant/adviseur voor het mkb en staat voor laagdrempelig heid, betrokkenheid en kwaliteit. Het kantoor in Venray huisvest momenteel de loonafdeling en fungeert als ontvangstplaats voor de vele accountancyklanten uit Venray en omgeving. Vanuit deze locatie kan Contour nog meer de focus op Venray en omgeving leg gen. Contour heeft de ambitie om ook van Venray een grote regio nale vestiging te maken, waar alle disciplines voorhanden zijn om de klanten optimaal te bedienen. Laagdrempeligheid en betrokken heid zijn daarbij als vanouds de kernbegrippen. De marketingstrategie van Con tour is eenvoudig. Voor het lokale mkb de optimale dienstverlening. Kwalitatief minstens zo goed als de 'big four', qua betrokkenheid vergelijkbaar met de boekhouder op de hoek, 'met minder neemt u immers geen genoegen. Inschake ling van lokale adviseurs is daarbij van belang. Reden waarom Henk van der Heijden uit Venray ver bonden is aan de organisatie. Dat Contour ook kwaliteit hoog in het vaandel heeft staan, blijkt uit de in 2009 toegekende vergunning in het kader van de Wet toezicht accountantsorganisaties, kortweg Wta vergunning. Nadat er een strenge kwaliteitskeuring is onder gaan door de Autoriteit Financiële Markten (AFM), is de vergunning vorig jaar toegekend. Veel kanto ren zijn tijdens de beoordeling afgehaakt of hebben de vergun ning niet eens aangevraagd. Con tour behoort tot de 25% kantoren waaraan de vergunning zonder verbetertraject verleend is. De vergunning staat voor kwaliteit en biedt het bedrijf de mogelijk alle dienstverlening zelfstandig te mogen uitvoeren, waaronder een wettelijke controle. In 2010 heeft Contour een convenant geslo ten met de Belastingdienst in het kader van Horizontaal Toezicht. Met dit convenant heeft Contour de mogelijkheid om voor zijn klanten een aangifte in te dienen die de fiscus zal volgen en waar bezwaarschriften en controles achterwege blijven. Uiteraard belooft de klant samen met Con tour aan de Belastingdienst dat de aangifte juist is, waarbij natuurlijk de weg van de minste belasting niet uit het oog wordt verloren. Het sluiten van dit convenant geeft aan dat Contour een serieu ze partij is die werkt met serieuze klanten. De Belastingdienst onder schrijft die stellingname dus ook. Op donderdag 27 mei houdt Contour open dag, waarbij ieder een het nieuwe kantoor op Kei- zersveld 91b kan bewonderen. Aansluitend is er een symposium bij Asteria om 19.30 met aanspre kende sprekers en uiteraard een gezellige borrel na afloop. Schrijf u in via de website www.contour- accountants.nl. Burgemeester Hans Gilissen opende op tweede pinksterdag onder grote belangstelling de nieuwe Dierenspeciaalzaak XXL van Van de Ligt aan de Leunseweg 47a. In de voormalige autogarage is Van de Ligt Allicht een aantal maanden geleden gestart met een dierenspeciaalzaak. Dierenspeci aalzaak XXL heeft een compleet assortiment voor alle huisdieren. De opening is zeer geslaagd, ver telt Kathleen van de Ligt. "De men sen hingen met de benen buiten, het was allemaal super!" de bur gemeester knipte ter gelegenheid van de opening van de nieuwe ves tiging geen lintje door, maar liet, geheel in stijl van een dierenspe ciaalzaak, een groot aantal duiven los. De opening werd opgeluisterd met muziek van MMSK St. Petrus Banden. Bijzonder is dat Van de Burgemeester Hans Gilissen opende de nieuwe vestiging van Eric en Kathleen van de Ligt in Venray. Ligt in de zaak, in samenwerking met de Dierenartsenpraktijk Yssel- steyn, een dierenartsenspreekuur start. Tijdens de opening werd de nieuwe ruimte voor het eerst gebruikt. "Een nieuwe service. Niet alleen kunnen mensen voor al hun dierenproducten terecht bij ons, maar ook voor de dieren arts. Tevens is er een afhaalloket voor recepten. Eigenaren van die ren hoeven daarvoor voortaan niet meer naar Ysselsteyn te rijden. Ze kunnen voor een recept gewoon bij Van de Ligt in Venray terecht." Voor meer informatie en foto's van de opening kijk op www.van- deligtallicht.nl. Vrijwilliger bij Omroep Venray VRIJWILLIGER BIJ OMROEP VENRAY IETSVOOR JOU? Technische medewerkers Redactie- en sportredactiemedewerkers ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM vrijdag tussen 9.00-17.00 uur In een enthousiast team hebben wij plaats voor; Het technisch assisteren van een radioprogramma in de studio of bij een locatie uitzending. Het werken op de redactie met als werkzaamheden het verzamelen en schrijven van actuele berichten voor de nieuws en/of sportuitzending van Omroep Venray. Verder zijn wij op zoek naar Presentatoren en Verslaggevers voor de nieuws- en sportuitzending van de omroep. INTERESSE? Stuur een e-mail naar info@omroepvenray.nl voor het maken van een afspraak voor een vrijblijvend gesprek. Meer informatie vind je op onze website. O Folo Hoedemaekars

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9