Kampioen De Peelkorf verliest Kampioenen De Peelkorf Het Alvertje Pupillen F2 Merselo kampioen Welpen 3 Oranje Wit kampioen Mooi afscheid Kristie en Loes Oranje Wit A1 kampioen Merselo korfbal SV Oostrum korfbal SVOC'01 tegen Concordia PEEL EN MAAS HSV De Roerdomp Oranje Wit SV United korfbal DES De Peelkorf korfbal SVOC'01 korfbal Donderdag 27 mei 2010 - Pagina 19 Korfbalsters SVOC'01 komen een doelpuntje tekort Astrid Classens ging in de slotfase tevergeefs op jacht naar de gelijkmaker. SVOC'01-De Wilma's 8-9 (4-4). Doelpunten SVOC'01: Noortje Phi- lipsen (2x), Yvon Classens, Anke Wennekers, Astrid Classens, Maud Deenen, Linda Claessens en Kim Dircks. De korfbaldames van SVOC'01 hebben pinkstermaandag door een 8-9 nederlaag tegen De Wilma's naast het kampioenschap gegrepen in de overgangsklas se. Ondanks de nederlaag krijgt SVOC'01 nog een herkansing, want ook medekoploper Concor dia verloor uit tegen Bio: 11-7. De thuisploeg startte op sportpark De Heesakker niet energiek genoeg om meteen duidelijk te maken wie de baas in eigen huis was. Coach Meine Jonkers: "We speelden niet fel genoeg in de eerste twintig minuten. We moe ten nog feller zijn, scherper zijn vanaf de eerste minuut. Niet alleen incasse ren, maar ook uitdelen. We zijn nog te lief, te netjes en willen alles korfbal lend oplossen." De gasten kwamen al na twee minuten op voorsprong, maar die werd na ruim tien minuten teniet gedaan door een benutte strafworp van Yvonne Classens. Na een kleine twintig minuten ontspon zich een levendig duel met kansen aan beide zijden. Noortje Philipsen vanonder de korf en Anke Wennekers, fraai van afstand, brachten de thuisploeg op een 3-1 voorsprong. De gasten uit Wil- bertoord toonden echter veerkracht en kwamen via twee treffers weer op gelijke hoogte. Nadat Astrid Classens SVOC'01 opnieuw aan de leiding had gebracht, bepaalde De Wilma's op slag van rust de stand op 4-4. Met deze stand gingen beide partijen rusten. Na de pauze begon SVOC'01 opnieuw niet scherp genoeg. De gas ten profiteerden gretig en sloegen met twee treffers op rij een gaatje: 4-6. De ingevallen A-speelster Maud Dee- nen verkleinde al snel weer de achter stand met een fraaie treffer. Toch was de thuisploeg niet bij machte om de tegenstander op de knie te krijgen. De Wilma's, dat met bezieling knokte om een plaats bij de eerste twee op de ranglijst te bemachtigen, sloeg kei hard terug met opnieuw twee treffers achter elkaar, waarvan de tweede uit een dubieus gegeven strafworp. Met een 5-8 voorsprong leek de thuis ploeg geknakt en De Wilma's in vei lige haven. Het tegendeel was echter waar. SVOC'01 gooide in de slotfase van het duel eindelijk alle schroom van zich af. Via Linda Claessens met een tref fer van onder de korf en een benutte strafworp van Noortje Philipsen werd de achterstand in een paar minuten teruggebracht naar slechts een doel- puntje: 7-8. Met nog ruim tien minu ten op de klok kon het duel nog alle kanten op. SVOC'01 rook bloed, zette opnieuw aan, maar kreeg zeven minuten voor het einde de deksel op de neus. De Wilma's scoorde uit een strafworp de 7-9. Een zege voor de thuisploeg leek verder weg dan ooit. Na een fout bij de tegenstander scoorde Kim Dircks van dichtbij in dezelfde minuut 8-9 en was het duel opnieuw open. In de laatste vijf minu ten ging SVOC'01 verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Het team van coach Meine Jonkers ontbeerde ech ter het kleine beetje geluk om op zijn minst de gelijkmaker te scoren en de punten te delen. Een puntje dat ach teraf goud waard was geweest, omdat directe concurrent Concordia verloor bij Bio. "Dit is verschrikkelijk balen", foeterde Jonkers meteen na het laat ste fluitsignaal. "We komen een doel- puntje te kort, één doelpunt. Gezien het spelbeeld had een gelijkspel er ook ingezeten." Nadat hij stoom heeft afgeblazen, overheerst de realiteitszin. "Natuurlijk waren er dubieuze beslissingen van de scheidsrechter, kregen we onte recht enkele stippen tegen. Maar daar heeft het niet aan gelegen. We moeten zelf de kracht hebben om iets neer te zetten. Daarin moeten we nog groei en. In andere wedstrijden is dat uitste kend gelukt, dan zie jet het verschil in resultaat en kom je boven de tien doelpunten uit." De spanning en de onervarenheid bij de jonge speelsters waren volgens Jonkers niet bepalend bij de mislukte missie. "We hebben genoeg ervaring in de ploeg. Dames die een paar keer finales hebben gespeeld om het kam pioenschap of promotie. Wel legt een aantal speelsters onnodig veel te veel druk op zichzelf. Want als wij ontspan nen spelen, maar wel heel scherp, dan kunnen wij als team ontzettend veel." Als de uitslagen van de concurren ten binnensijpelen, wordt de stem- ming er niet beter op. Winst voor NDZW en De Wilma's, verlies voor SVOC'01 en Concordia. Het slechtste scenario wordt waarheid. Vier ploe gen die gelijk bovenaan eindigen in de overgangsklasse A. "Dit is echt balen", zegt een teleurgestelde Jon kers opnieuw. "De competitie krijgt nu nog een lang staartje (zie kader, red.). Maar we zijn er klaar voor." De korfbalsters van SVOC'01 heb ben woensdagavond in Schijndel al tegen Concordia gespeeld in de strijd om het kampioenschap in de over gangsklasse A. Bij het ter perse gaan van Peel en Maas was de uitslag van dit duel nog niet bekend. Op diezelfde avond speelden in Erp ook NDZW en De Wilma's tegen elkaar. De uitslagen van die twee wedstrijden zijn donder dag (vandaag) te zien op Kabelkrant Venray. De vier ploegen eindigden op pinkstermaandag, de slotdag van de competitie, met negentien punten gelijk bovenaan in de overgangsklasse A. De winnaars van deze twee duels beslissen op zondag 30 mei in de finale, opnieuw bij Avanti in Schijndel, wie uiteindelijk kampioen wordt en promoveert naar de hoofdklasse. Dit duel begint om 17.15 uur. De verlie zer van deze finale krijgt op woens dag 2 juni nog een herkansing om te promoveren naar de hoofdklasse korf bal. Die ploeg speelt dan een promo tie/degradatiewedstrijd tegen de num mer zeven van de hoofdklasse. Klimroos-De Peelkorf 13-10 (7-4). Doelpunten De Peelkorf: Kim Kusters (3x), Ellen Smits en Lisa Verlijsdonk (beiden 2x), Marly van Asten, Paula van Veghel en Nicole Tielen. In de hoofdklasse B verloor kam pioen De Peelkorf op de slotdag van de competitie de uitwedstrijd tegen Klimroos: 13-10 (7-4). De thuisploeg kreeg van de scheidsrechter volop strafworpen en pakten die cadeau tjes maar al te graag uit. Na de pauze kwam De Peelkorf terug, maar pakte Klimroos in de slotfase de zege. Don derdag 27 mei (vanavond) strijdt De Peelkorf tegen SVSH, de kampioen in de hoofdklasse A, om een plek in de topklasse. In Hoogeloon kon kampioen De Peelkorf vrijuit spelen: er stond niets meer op het spel. A-speelster Marly van Asten bracht De Peelkorf al snel op een 0-1 voorsprong met een mooi afstandschot. Een strafworp voor Klimroos trok de stand daarna echter weer snel gelijk: 1-1. De eerste helft bleef het duel lang gelijk op gaan. Klimroos bouwde weliswaar een klei ne voorsprong op (3-1), maar De Peel- korf bleef in de buurt en tien minuten voor rust was het opnieuw gelijk: 4-4. Daarna wist Klimroos echter een paar puntjes te pakken en met een 7-4 voorsprong de rust in te gaan. In de tweede helft kwam De Peelkorf goed terug. Na tien minuten spelen was het opnieuw gelijk: 8-8. De Peelkorf had op dat moment het beste van het spel en leek uit te kunnen lopen. Klimroos kreeg echter in korte tijd twee straf- worpen en een vrije bal mee die ze wisten te benutten. Daarmee stond de thuisploeg opnieuw op voorsprong: 11-9. De tijd was voor de gasten te kort om die voorsprong nog in te kun nen halen. Beide ploegen kwamen weliswaar nog tot scoren, maar het is Klimroos dat uiteindelijk aan het lang ste eind trok. De jeugdafdeling van korfbalvereni ging De Peelkorf uit Ysselsteyn heeft tijdens de tweede veldcompetitie drie kampioenen mogen begroeten. De B1, welpen 1 en D2 waren de sterkste ploegen in hun klasse. Vijver 4 wordt op zaterdag 5 juni officieel geopend. Alle leden van het Alvertje zijn hierbij van harte wel kom. De opening staat gepland voor 17.00 uur en vindt plaats op de par keerplaats bij vijver 4. Op zaterdag 29 mei wordt vijver 2 geheel bezet zijn door de wedstrijdvissers die dan vis sen voor de beker van nationale hen- geldag. Vissen van 12.00 tot 16.00 uur en bijeenkomst om 11.00 uur bij de vijver De prijsuitreiking is bij café Piet aan de jachthaven.Aanmelding kan tot uiterlijk donderdag voorafgaande aan de wedstrijden, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home. nl. Op vrijdag 4 juni 15.00 uur tot en met zondag 6 juni 12.00 uur zijn de vijvers 1 en 2 gereserveerd voor de karpervissers die dan hun jaar lijkse wedstrijd daar vissen. De vierde wedstrijd uit de 50 pluscompetitie is gespeeld. Uitslag: 1) Bertje van den Hoogenhof. 2) Piet Beijersbergen. 3) Jac Dekkers. 4) Pieter Kunen. 5) Jan Voesten. De strijd om de eindoverwin ning gaat tussen Jan Voesten en Pieter Kunen/ De vijfde wedstrijd om de len tekoning voor lange hengels is afge- werkt. Uitslag: 1) Jan Voesten. 2) Henk Theeuwen. 3) Antoon Langenkamp. 4) Peter Beelen. 5) Antoon Sanders. De eindstand van deze serie is als volgt. 1) Henk Theeuwen. 2) Antoon Lan genkamp. 3) Antoon Sanders. 4) Jan Sanders. 5) Peter Beelen. Voor vragen en informatie betreffende lidmaat schap en vergunningen kan men con tact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. Uitslag derde zomeravond: 1) A. van Bakel. 2) S. Philipsen. 3) G. Ver- donschot. Vrijdag 28 mei van 17.00 uur tot en met 30 mei 12.00 uur vij ver gereserveerd in verband met kar perwedstrijd. Maandag 31 mei vissen cliënten gGz van 18.00 tot 21.30 uur. Woensdag 2 juni vierde zomeravond competitie. Aanvang 18.00 uur. Voor inlichtingen over vergunnin gen kan men terecht bij HJ. v.d. Ekker, St. Antoniusstraat 31, 5801 AR in Venray, telefoon 06-12668661, e-mail huubvdekker@home.nl of kijken op www.hsvderoerdomp.nl. Pupillen F2 van korfbalvereniging SV Merselo zijn ongeslagen kampioen geworden in hun klasse. Op de foto de kampioenen: Kaylie Poels, Marisca van Meyel, trainster Anke Zegers, Anne Gielens, Geke Nij- enhuis, Kim Arts, Floor Smits en leid ster Renate Arts. Welpen 3 van korfbalvereniging Oranje Wit uit Leunen heeft dit sei zoen laten zien de sterkste te zijn. De jonge korfbalsters pakten op fraaie wijze het kampioenschap in hun klasse. Oranje Wit-Korloo 13-9 (10-6). Doelpunten Oranje Wit: Loes Kate- man (4x), Petra van der Haghen (3x), Linda de Kleijn en Caroline Michels (beiden 2x), Kim Hendrix en Rian Derikx. Door een 13-9 zege in de thuiswed strijd tegen Korloo zijn de korfbalda mes van Oranje Wit derde geworden in de hoofdklasse A. De thuisploeg nam in de eerste helft een beslis sende voorsprong (10-6) en gaf die in de tweede helft niet meer prijs. Na een jarenlange staat van dienst namen Loes Kateman en Kristie Ambrosius afscheid van Oranje Wit 1. Oranje Wit begon pinkstermaandag ondanks het hete weer vol energie aan de wedstrijd. Er werden door het aanvalsvak meteen veel kansen gecre- eerd. De bal werd in een hoog tempo rond gespeeld. Het duurde alleen even voordat deze kansen ook werden afge maakt. Uiteindelijk wist Oranje Wit te scoren via een strafworp, maar Kor- loo bleef telkens bij met scoren. De thuisploeg maakte in deze fase ook veel kleine overtredingen die door een goed fluitende scheidsrechter dan ook meteen werden bestraft met een Uitslagen Oranje Wit-Korloo 13-9 Noviomagum 5-Oranje Wit 3 9-7 Oranje Wit 4-ZSV 2 6-11 De Merels-recreanten 7-1 Oranje Wit A1-De Merels A1 11-4 Swift A2-Oranje Wit A2 11-8 DES B1-Oranje Wit B2 1-6 Oranje Wit D1-Wittenhorst D1 16-1 SV United-OW welpen 2 0-0 OW welpen 2-Peelkorf 2 0-8 Programma woensdag 26 mei ODOS 3-Oranje Wit 4 20.00 Programma zaterdag 29 mei OW pupillen F1-SV United 13.30 Roka D2-Oranje Wit D2 10.00 Uitslagen SV United-Oostrum 1-8 SV United D1-SVOC01 D2 4-6 SV United E1-SVOC01 E1 1-1 SV United F1-SVOC01 F2 0-0 SV United F2-SVO F1 3-0 SV United W1-Oranje-Wit W2 0-0 Peelkorf W1-SV United W1 4-0 Des W3-SV United W3 0-1 SV United W3-Peelkorf W4 4-0 Programma zaterdag 29 mei Oranje-Wit F1-SV United F1 13.30 Uitslagen De Peelkorf 2-Merselo F2 1-5 HBSV D1-Merselo D1 15-1 Lottum D1-Merselo D1 10-2 DES B1-Oranje Wit B2 1-6 Swift A2-Oranje Wit A2 11-8 Oranje Wit A1-De Merels A1 11-4 Lottum-Merselo 10-11 Wittenhorst-Merselo 2 midw. 4-3 Uitslagen DES A1-NAS A1 6-5 DES B1-Oranje Wit B2 1-6 Erica C1-DES C1 11-3 Peelkorf D3-DES D1 5-4 Prinses Irene E1-DES E1 3-4 DES welpen 3-SV United 0-1 SKC'06 2-DES welpen 3 1-1 ROKA-DES 2 11-3 vrije worp of zelfs verschillende straf- worpen. Oranje Wit wist wel telkens opnieuw goede kansen te creëren en ging uiteindelijk met een 10-6 stand de rust in. De tweede helft gebeurde er niet meer zoveel. Mede door het warme weer lag het tempo een stuk lager. Een kwartier voor het einde was er voor de afscheid nemende dames Loes Kateman en Kristie Ambrosius een publiekswissel. Uiteindelijk wist Oranje Wit in de tweede helft ook nog maar drie keer te scoren, maar Korloo lukte het ook niet meer om te scoren, waardoor een 13-9 als eindstand op het scorebord verscheen. Oranje Wit kan terugkijken op een goed seizoen, de doelen zijn bereikt. Kampioen worden in de zaal en hand haven op het veld. Volgend jaar zal het team versterkt worden door de zusjes Mandy en Nancy Litjens. Uitslagen Klimroos-De Peelkorf 13-10 Klimroos 2-De Peelkorf 2 7-5 De Peelkorf 3-DOT 3 14-4 Lottum 2-De Peelkorf 4 6-6 De Peelkorf 5-SVOC'01 5 4-5 Olympia-Recreanten 5-5 Programma zondag 30 mei De Peelkorf 3-Noviomagum 5 12.00 Programma woensdag 2 juni Miko'76 3-De Peelkorf 5 20.00 De Peelkorf 6-De Eendracht 2 20.00 Uitslagen JES A1-De Peelkorf A1 6-12 De Korfrakkers B1-De Peelkorf B1 6-3 De Korfrakkers C1-De Peelkorf C1 3-6 De Peelkorf D1-Spes D1 4-4 De Peelkorf D3-DES D1 5-4 SKC'06 E1-De Peelkorf E1 2-2 Peelkorf F2-Merselo 2 1-5 Welpenteams SKC'06-Peelkorf 3-3 Peelkorf-SV United 4-0 Peelkorf 2-SKC'06 5-0 Oranje-Wit 2-Peelkorf 2 0-8 Peelkorf 4-SVOC'01 1-0 SV United 3-Peelkorf 4 4-0 Uitslagen Pupillen F1 SV United-SVO 3-0 Pupillen E1 De Merels-Oostrum 3-1 Pupillen D1 Oostrum-SWIFT 2-2 Pupillen D2 Oostrum-Swift 4-2 Aspiranten C1 Klimop-Oostrum 1-3 Aspiranten B1 HBSV-Oostrum 6-3 Midw.dames SV United-Oostrum 1-8 Recreanten HBSV-Oostrum 13-2 Programma woensdag 2 juni Oostrum-Lottum 20.00 Uitslagen SVOC'01 A1-Be Quick A1 8-7 SVOC'01-De Wilma's 8-9 SVOC'01 B1-Be Quick B1 4-5 SVOC'01-Corridor 2 4-4 SVOC'01 B2-ODOS B1 2-8 SVOC'01 B2-Olympia B1 7-5 De Peelkorf 5-SVOC'01 5 4-5 ONA C1-SVOC'01 C1 8-2 SVOC'01 D1-ODIO D1 5-1 Recreanten-Lottum 2-5 SVOC'01 D1-Rosolo D1 1-5 United D1-SVOC'01 D2 4-6 United E1-SVOC'01 E1 1-1 SVOC'01 F1-SKC'06 F1 0-8 SV United-SVOC'01 F2 0-0 De Welpen-SKC'06 2 0-2 De Peelkorf 4-De Welpen 0-1 Oranje Wit A1 werd dit seizoen de terechte kampioen in de 1e klasse en promoveert hiermee volgend seizoen naar de hoofdklasse korfbal. Oranje Wit A! werd ongeslagen kampioen en won de laatste wedstrijd tegen de nummer twee, De Merels, met maar liefst met 11-4. "Verschrikkelijk balen" Het Alvertje opent vierde visvijver Op zaterdag 5 juni opent hengel sportvereniging 't Alvertje Oostrum de nieuwste vijver van vijvercom plex het Wanssums Ven. Daarmee is het aantal visvijver van dit complex uitgegroeid naar vier. De afgelopen jaren is er door bestuur en leden hard gewerkt om deze vijver te realiseren. Rond 1990 begon het Alvertje met de aanleg van een visvijver langs de Wanssumseweg ter hoogte van het Hoogzand in Oostrum. De plas met water die daar sinds de zestiger jaren lag, werd gekocht van de gemeente. Bovendien wist het bestuur nog enke le aangrenzende stukken grond te verwerven. Wat destijds begon als een vijver is momenteel uitgegroeid tot een fraai complex met vier vijvers. De grote drijvende krachten achter dit project waren Hein van Valkengoed, destijds voorzitter, de technische man Gerrit van Sinten en de man van de financiën, Harrie Lenssen. Zij hadden toen al de vooruitziende blik dat de Maas, destijds visplek bij uitstek in de regio, zijn beste tijd had gehad en dat visvijvers de toekomst zouden hebben. Zonder de visie van dit drie manschap was er nooit een dergelijk gebied met mooie vijvers en vooral mooie natuur gerealiseerd. Het terrein met daarop de vijvers, dat overigens geheel eigendom is van de vereniging, beslaat momenteel een oppervlak een van 16,1 hectare waarvan 8 ha uit water bestaat. De grote vrijwilli- gersgroep waarover het Alvertje kan beschikken heeft de handen flink uit de mouwen gestoken om vijver 4 klaar te krijgen. Behalve de ontgron ding zijn bijna alle werkzaamheden door de eigen mensen uitgevoerd. Zo werden er prachtige betonnen vis- steigers gemaakt en een beklinkerde parkeerplaats aangelegd. Afgelopen herfst werd het terrein rond vijver 4 aangeplant met bomen en struiken. Behalve dat het Wanssums Ven bij vis sers geliefd is, is het ook een paradijs voor wandelaars. Rond de vijvers zijn overal banken en enkele picknickta fels neergezet. Er loopt zelfs een wan delroute over het terrein, dat overdag vrij toegankelijk is voor iedereen. Op de openingsdag zijn er bij de diverse vijvers allerlei activiteiten gepland. Zo is er rond vijver 1 en 2 de jaarlijkse karperwedstrijd. Een 24-tal karpervissers vist daar van vrijdag 4 juni 17.00 uur tot zondag 6 juni 12.00 uur non-stop op karpers. In vijver 3 is de jeugd actief en is er het zogenaam- de projectvissen. Bij dit projectvis- sen wordt de groei van de afgelopen herfst op proef uitgezette kruiskar- pers gecontroleerd. Dit alles in het kader van het aalscholverproject van Sportvisserij Nederland, waaraan het Alvertje deelneemt. In de nieuwe vij ver vier is een demonstratie matchvis- sen. De planning was dat Hein van Val kengoed, die 30 jaar bestuurslid was waarvan 20 jaar voorzitter, de opening van vijver vier zou verrichten. Omdat hij echter begin mei is overleden, wordt deze taak overgenomen door zijn zus, mevrouw Corry Borssen- van Valkengoed. Vanaf 15.30 uur worden genodigden, leden en belangstellen den verwacht op de parkeerplaats bij vijver vier, waar de opening plaats zal vinden. Na een rondleiding langs de diverse vijvers zal om 17.00 uur de officiële opening worden verricht. Aansluitend is er dan nog een gezel lig samenzijn onder het genot van een drankje. Met deze opening is vijver complex het Wanssums Ven nog niet compleet. De plannen voor de aanleg van een grote vijfde vijver liggen al op tafel. Er zal echter nog wel heel wat water door de Maas gaan, voordat het Wanssums Ven zijn definitieve vorm heeft.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19