St. Oda eervol ten onder Geweldige prestatie Pierre Sommers Jubileum weekend SV Oostrum Lake Valley loopt promotie mis Bedrijven beachvolleybal Limburgse tennis kampioenen Dames 5 team van het jaar Acfeè/e TIEIJERS 1 Sealed Air Nelipak" PEEL EN MAAS Sporting ST met zes teams Geslaagd pinkstertoernooi Donderdag 27 mei 2010 - Pagina 18 Paul Büddiger: "Graag met promotie afscheid genomen" iMPRü MEMEN1 t e r i rtWP anagement tiaisiHP elect«S REGI STER MAKELAARS IN ASSURANTIËN Custom Ttiermoformed Products IRIS m ■&p cards trap Piet Hoex Bouwadvies Tel. 0478-582350 Phoe.vadviesfa home.nl De jongens van basisschool St. Oda uit Ysselsteyn hebben deelgenomen aan de derde ronde van een school- voetbaltoernooi in Blerick. Er waren drie poules van vier ploegen. St. Oda won twee keer, speelde een keer gelijk en won daardoor de poule. In de laatste wedstrijd van de kruisfinale moesten de spelers van St. Oda met 2-0 winnen om dit toernooi op hun naam te schrijven. Al snel kwamen ze op een 1-0 voorsprong. Er werd geprobeerd om de tweede goal te maken, maar enkele minuten voor tijd scoorde de tegenstander. Toch moch ten de jongens een beker in ontvangst nemen, want dit was het beste resul taat in meer dan 25 jaar voor de St. Oda basisschool. Tijdens de Achterhoekse Paarden dagen heeft Pierre Sommers uit Mer- selo, lid van Recreatiemenners Yssel- steyn e.o., een geweldige prestatie geleverd. Sommers gaf in het pinkster weekend de hele Nederlandse top, met onder andere Harrie Verstappen, Riny Rutjens, Carlo Vermeulen en Benny Godschalks, het nakijken en pakte dikverdiend de eerste plaats. Vorig jaar werd Pierre Sommers Nederlands kampioen in de klasse 3 mennen twee span. Daarmee behaal de hij het startbewijs voor de hoogste klassen in de mensport klasse 4. Tijdens de eerste wedstrijd in Horst behaalde hij een zevende plaats en in Uden, tijdens de tweede wedstrijd, Sporting ST neemt met zes senio renelftallen aan het seizoen 2010/11 deel. De nieuwe fusieclub speelt zijn thuiswedstrijden op sportpark Hoog veld in Tienray. Het eerste elftal komt uit in de vierde klasse. Trainer Henk de Bijl beschikt over een selectie van 35 spelers, negentien van Swolgense Boys en zestien van TOP'27. De vier lagere elftallen zijn eveneens volledig gemixt met voetballers uit Tienray en Swolgen. Het eerste elftal van TOP'27 is vrijwel volledig in de eerste selectie opgenomen. Alleen Marc Kusters is gestopt. Van de hoofdmacht van Swol- gense Boys zijn drie spelers vrijwil lig teruggegaan naar het derde elftal: Bas Heijnen, Sjoerd Kerstjens en Niek Lemmen. Doelman Gert Custers zit bij de selectie van het eerste en tweede elftal. verbeterde hij zich met een tweede plek in de eindrangschikking aanzien lijk. Met zijn triomf tijdens de Achter- hoekse Paardendagen, een van de allergrootste paardenevenementen in Nederland, gaf Sommers opnieuw zijn visitekaartje af met een eerste plaats. Deze wedstrijd telt mee voor de Nederlandse kampioenschappen en voor de selectie van menners die gaan deelnemen aan de wereldkampi oenschappen. In het pinksterweekend waren in Duitsland en België senior- en jeugdleden van tafeltennisvereniging Summa/Red Stars actief op de inter nationale toernooien van Erkelenz en Hasselt. Dit gebeurde met wisselende successen. In Duitsland op het toer nooi in Erkelenz deden de jonge seni oren Rick Pouwels en Desmond Jans sen van zich spreken met goed spel tegen in hoofdzaak spelers met zoge naamd materiaal. In de poule speelde ze een puike serie wedstrijden met als resultaat tegen tegenstanders uit Bonn, Wassenberg en Dueren een ver diende tweede plaats en dus waren ze verder in het toernooi. In een tus- senwedstrijd werd in een spannende partij het team uit Heiden met 3-2 geklopt en zo was er een plaats in de kwartfinale verdiend. Hierin was het team van Schirgiswalde uit de buurt van Dresden te sterk en kwam er een einde aan de opmars naar de finale. De jeugdteams speelden niet slecht, maar hadden moeite met het spel van de tegenstanders. Sportpark De Spar in Oostrum staat in het teken van het 75-jarig jubileum van SV Oostrum. Dit jubileum is aan leiding voor een divers programma voor jong en oud. Vrijdag 28 mei wordt afgetrapt met de receptie met aansluitend een optreden van de party- en schlagerband Immerklem. ImmerKlem speelt de beste klas siekers, de leukste schlagers en de beste Duitstalige muziek. Vervolgens vindt op zaterdag 29 mei de sportdag plaats voor de jeugd, de wedstrijd van de SV Oostrum-selectie tegen Lucky Ajax en als klap op de vuurpijl het optreden van De Corona's. De Coro na's zijn onder andere bekend van het Holland Heineken House tijdens de Olympische Winterspelen in Van couver. Het jubileumweekend wordt op zondag 30 mei afgesloten met de Oostrumse sportdag met aansluitend een optreden van de band Aacht vur Elluf! Meer informatie over het pro gramma en de kaartverkoop staat op www.75jaarsvo.nl. Watergras-Lake Valley 2-2 (2-2). Doelpunten: Nordin Attouzin en Nelson de Kok. Lake Valley promoveert niet via de nacompetitie naar de eredivisie. Vrijdag in Gouda slaagden de Ven- rayse zaalvoetballers er niet in de 2-3 thuisnederlaag tegen Watergras recht te zetten. Ondanks een uitstekende tweede helft bleef Lake Valley op een 2-2 remise steken. Zonder Enis Genc, Richard van de Kerkhof en coach Paul Janssen kende Lake Valley een vliegende start. Al in de eerste minuut scoorde Nor- din Attouzin de openingstreffer: 0-1. Daarna hielden beide teams elkaar in evenwicht. Het was in het eerste kwartier vooral aftasten. Toch slaag den de Zuid-Hollanders erin binnen twee minuten de 0-1 achterstand om te buigen in een 2-1 voorsprong. Een paar minuten voor rust trok Nelson de Kok de stand weer gelijk: 2-2. Na de hervatting zette Lake Valley alles op de aanval. Watergras werd stevig onder druk gezet maar de 2-3 bleef uit. Met captain Niels Hermsen als meevoetballende keepers zette het Venrayse team in de slotminuten nog eens alles op de aanval. Maar het geluk liet de bezoekers in de steek. Sifedien Assouiki, Nordin Attouzin en Nelson de Kok troffen in de laatste twee minuten alle drie de paal. Bij een 2-3 zege hadden er strafschop pen genomen moeten worden en bij 2-4 was Lake Valley naar de tweede ronde gegaan. Het mocht niet zo zijn. Lake Valley moet komend seizoen met de nieuwe coach Johan den Otter opnieuw beginnen in de eerste divi sie. Dat zal zonder Niels Hermsen (31) zijn. De verdediger gaat als trai ner-coach aan de slag bij het tweede team. Hij volgt Henri Willems op die net als hoofdcoach Paul Janssen stopt. Gisteren (woensdag) is er van alle ver trekkers afscheid genomen. Sten van Vessem (24) komt Lake Valley versterken. Van Vessem is een linkspoot, waarna de Venrayse club al langer op zoek was. Van Vessem speelt op het veld samen met Richard van de Kerkhof bij Blauw Geel in Veghel, dat onlangs naar de hoofdklasse promo veerde. In de zaal kwam hij afgelopen seizoen uit voor eredivisionist FCV uit Valkenswaard. Deze club houdt op te bestaan. Volleybalvereniging ActiveRooy in Venray houdt op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 juli een beachvol- leybal- en beachfootvolleytoernooi op een speciaal daarvoor aangelegd strand bij sporthal De Wetteling in Venray. Op de vrijdag wordt er een bedrijventoernooi gehouden. Hier kunnen teams bestaande uit vier per sonen tegen elkaar beachvolleybal- len. Tijdens dit toernooi is er ook een barbecue. Verder is er een 2 tegen 2 beachvolleybal te zien zijn vanuit het beachcircuit van de Nederlandse Volleybal Bond. Dit circuit trekt door heel Nederland en overal spelen loka le en regionale teams tegen elkaar om punten voor de ranking en een plaats in de landelijke finale te behalen. Meer informatie en het inschrijffor mulier zijn terug te vinden op www. rooyonthebeach.nl. Kroon ontbreekt op mooi seizoen SVOC'01 Paul Büddiger ruimt koppend weg in zijn laatste wedstrijd voor SVOC'011. EWC'46-SVOC'01 1-1 (0-1). Doelpunten: 26. Gijs Dinghs 0-1; 69. Ton Vanmaris 1-1. Scheidsrechter: Van Vlokhoven (Lierop). Toeschouwers: 300. Rode kaart: 83. Marcel Lenssen (trainer SVOC'01) vanwege com mentaar op de leiding. Gele kaart: Marijn Arts (EWC) en Maikel Wis- mans (SVOC'01). SVOC'01: Ellery; Emonts (60. Tacken), Büddiger, Jenneskens en Van de Ven; Classens (60. Hel legers), Strijbos en Wismans; Tijssen, Dinghs en Maas (75. Loo- nen). Door Henk Willemssen Bijna de gehele competitie bivakkeert SVOC'01 op de tweede plaats in de zesde klasse E. De tri colores kunnen in de nacompeti- tie het fraaie seizoen echter niet bekronen met promotie naar de vijfde klasse. "We hebben inder daad een prachtig jaar gehad", zegt Paul Büddiger (bijna 31). De libero speelt zaterdagavond in Well zijn allerlaatste wedstrijd in de hoofdmacht. "Helaas duurde het seizoen voor ons net iets te lang. Vorige week tegen Yssel steyn hebben we het laten liggen. Jammer, ik had graag met promo tie afscheid genomen." Terwijl Büddiger na afloop zijn verhaal doet, komt zoontje Merijn (3) aanrennen. Hij heeft een cadeautje voor zijn vader. Een ingelijste actie foto. Paul raakt zichtbaar ontroerd. "Ja, dit doet me wel wat. Ik sta met tranen in mijn ogen", stamelt hij. "Ik ben topfit. Ik ben de enige speler die deze competitie iedere minuut heeft gespeeld." Maar de in Castenray geboren Oirlonaar kan het voetbal len steeds moeilijker combineren met zijn gezinsleven en werk. Zeven maanden geleden werd zoontje Pepijn geboren. "Ja, twee kinderen en ik werk in de gezondheidszorg met onregelmatige diensten. Het is me te druk. Ik moet vaker diensten ruilen of zondag na het voetballen direct gaan werken. Het wordt me allemaal wat te veel. Daarom ga ik in het tweede elftal voetballen. Het was een lastige beslissing, want ik ben nog hartstikke fanatiek." In het seizoen 1996/97 debuteert Paul Büddiger in het eerste elftal van Castenray. In 2001 volgt de fusie met DIS. Büddiger ziet veel leeftijdgenoten in de loop der jaren afhaken. Hij blijft de tricolores trouw, ook in de magere jaren. Zelfs een zware knieblessure (afgescheurde kruisband) overwint hij. "Ik ben er toen ruim een jaar uit geweest. Ik heb keihard getraind om terug te komen." Ook Arjan Tijssen vertrekt. De aanvaller maakte twee jaar geleden zijn comeback. Daarmee verdwijnen twee spelers die de perio de van voor de fusie nog hebben mee gemaakt. Van de huidige hoofdmacht is aanvoerder Tom Strijbos nog de enige. Hij droeg eind vorige eeuw al het blauw-witte tenue van Castenray. SVOC'01 strijdt zaterdag in Well vol overgave voor zijn laatste promotie kans. Na het 0-4 verlies tegen Yssel- steyn moeten de tricolores winnen van EWC. In de competitie is dat twee keer gelukt. In de 26e minuut opent SVOC'01 de score na een mooie aan val. Het begint op het middenveld bij Arjan Tijssen, die op links opent op Luc Maas. De vleugelaanvaller levert een loepzuivere voorzet af, die door Gijs Dinghs subliem ineens wordt binnengeschoten: 0-1. EWC moet nu komen. De glijdende Tom Stevens mist net de bal. Na de hervatting ver hoogt de thuisclub de druk op het SVOC-doel. Libero Paul Büddiger en de jonge doelman Mickey Ellery - die de geschorste Freek Steeghs vervangt - houden lang stand. Aanvoerder Rob Stevens kan vrij inkoppen, maar hij mist het doel. Even later krijgt zijn broer Tom een nog dikkere kans. Kee per Ellery weet de bal nog net voor de lijn te keren. In de 69e minuut moet de SVOC-doelman toch de gang naar het net maken. Een fraaie stiftbal van Ton Vanmaris is hem te machtig: 1-1. Trainer Marcel Lenssen is een echte winnaar. Hij weet dat de 1-1 funest is voor de promotiekansen. De hele wed strijd heeft hij het al aan de stok met de jonge leidsman Ralf van Vlokho- ven. In de 83e minuut is het moment daar. "Een aanfluiting voor de KNVB dat jij hier fluit." Die opmerking is de bekende druppel. De woedende Lens- sen wordt met rood weggestuurd. Na afloop staat de verongelijkte trainer nog te razen. "Ik fluit zelf de A-jeugd van Oostrum. Dus ik weet waarover ik het heb. Ik hoef bij de jeugd echt niet zo een wedstrijd te leiden, zoals hij het hier denkt te doen. Een schande." Ondanks de teleurstelling kijkt Lens- sen tevreden terug. Na drie magere jaren heeft SVOC'01 weer glans gekre gen. "Ja, kijk maar eens van hoever we zijn gekomen. De jongens hebben er echt alles aangedaan. Het is een fan tastisch seizoen geweest. We hebben er bijna alles uit gehaald wat erin zat. Alleen jammer dat de promotie net niet is gelukt." Met Pinksteren is het kermis in Geijsteren. Op zondag zijn alle voetballers welkom in huize Lens- sen. "De twee vaten bier staan al klaar. We maken er weer een gezellige ker miszondag van. Hopelijk ben ik dan mijn woede kwijt. Het zit me behoor lijk dwars. Ik sta ervan te kijken dat ik hier nog zo rustig sta te praten. Want ik kook van binnen. Op het tennispark van BRZ in Beek hebben afgelopen weekend de eindrondes plaatsgevonden van de Limburgse jeugdkampioenschappen. De broers Mark en Paul Geurts van TV De Gagel uit Wanssum hadden zich met gemak weten te plaatsen in de respectievelijke veertien- en zestienjarige categorieën. Julie Cre- mers wist zich ook bij de laatste vier te plaatsen in de meisjescategorie tot en met zestien jaar. Na een mak kelijke overwinning van Mark Geurts in de halve finale kon hij zijn zesde Limburgse titel halen tegen Stan Kra mer uit Bunde. Deze partij verliep als een triller waarbij Geurts op een 6-4 en 5-4 achterstand het wedstrijd verloop toch nog om kon keren via een 7-5 overwinning in de tweede set waarbij de derde set vervolgens met 6-0 gewonnen werd. Julie Cremers die als vierde geplaatst was moest het in de halve finale opnemen tegen de als eerste geplaatste Anne Schlicher uit Swalmen. Deze partij wist ze na een 3-0 achterstand in de derde set met 3-6, 6-4 en 6-4 maar zich toe te trek ken. De finale tegen Sandra Jodlowski van NIP Roermond kende een soort gelijk verloop Daar wist Cremers wederom op basis van wilskracht en geduld een achterstand van 4-0 in de derde set om te zetten naar een 7-5 overwinning. Paul Geurts die vooraf gold als de torenhoge favoriet in de jongens 16 categorie maakte dat ook waar. Na een mindere halve finale liet hij met name in de tweede set van de finale tegen Tariel Matsjitadze zijn werkelijke niveau zien. Daar gunde hij zijn tegenstander slechts 11 punten in 7 games waardoor de wedstrijd met 6-3 en 6-1 door hem gewonnen werd. Het jaarlijks terugkerende mixtoer- nooi van ActiveRooy staat al sinds jaar en dag bekend als afsluiting van het volleybalseizoen en ook gelijk de start voor het nieuwe seizoen. Op het mixtoernooi worden jeugd, senioren en recreanten 'gemixt' en wordt er een onderlinge competitie gespeeld. Het sociale aspect is hierin veruit het belangrijkste, al wil natuurlijk ook iedereen winnen. Ook dit jaar weer was de opkomst groot; er waren maar liefst twaalf teams samengesteld die in twee poules tegen elkaar streden voor de hoofdprijs: een vlaai. Na een geza menlijke warming-up werden er maar liefst tien wedstrijdrondes gespeeld. Op het mixtoernooi staat traditiege trouw ook de uitreiking van de tro fee voor jeugdspeler van het jaar en de welbekende Piet Hoex beker voor het team van het jaar. Dit jaar waren de nominaties voor jeugdspelers voor het jaar: Dagmar Boom (circulatie/ Meiden C), Guus Janssen (Jongens B) en Amber Knoops (Meiden B). Guus Janssen werd de uiteindelijke winnaar en ontving uit handen van voorzit ter Theo Vervoort de welverdiende trofee. De nominaties voor de Piet Hoex beker (het team van het jaar) waren dit jaar voor de drie kampioe nen van ActiveRooy: dames vetera nen 3, heren 2 en dames 5. Uit han den van Piet Hoex zelf werd dit jaar dames 5 gekroond tot team van het jaar. Naast het geslaagde mixtoernooi stond vorige week ook het welbe kende jeugdkamp op de agenda. Een twintigtal jeugdleden ging onder lei ding van een de jeugdkampcommis sie een sportief weekend tegemoet. Dit weekend stond in het teken van bewegen en plezier met activiteiten zoals de ActiveRooy prestatietocht, zeskamp, smokkelspel, spelletjesmid dag, ochtendgymnastiek, fototocht en het naspelen van het programma de Lama's. Topschutters voetbal in de prijzen Bij Sport2000 werden afgelopen zaterdag de prijzen uitgereikt aan de winnaars van onze topschuttersru briek. Zesdeklasser Ysselsteyn was afgelopen seizoen de grote winnaar en wist in het teamklassement met 61 gescoorde doelpunten de eerste prijs binnen te halen: een set wedstrijdbal len voor het nieuwe voetbalseizoen in de vijfde klasse. In het individu ele klassement ging de hoofdprijs ook naar Ysselsteyn. Paul Jeurissen scoor de zestien keer en was daarmee de meest trefzekere amateurvoetballer uit de gemeente Venray. Hij mocht een paar fraaie voetbalschoenen uitzoe ken. Freek Thoone (Venray) en Ruud Custers en Chris Wilschut (beiden Oostrum) volgden met vijftien doel punten. Omdat Thoone in de hoogste klasse speelt, werd hij tweede in het eindklassement, terwijl Custers en Wilschut als gedeeld derde eindigden. Zij kozen alle drie voor het nieuwe WK-shirt van Oranje als prijs. De prijswinnaars kregen van Summa Adviesgroep ook een tegoed bon voor twee uur gratis dienstverle ning. Die kunnen worden verzilverd voor een adviesgesprek op maat voor bijvoorbeeld een hypotheekadvies of pensioenadvies. Summa Adviesgroep werkt inmiddels al ruim een jaar op basis van uurtarifering. Hierin gaat Summa uit van het uitgangspunt dat elke klant uniek is, waarbij beloning plaatsvindt voor het werk dat daad werkelijk geleverd wordt. Manuel Conejo, die namens Summa Advies groep de prijzen uitreikte, wenste de topschutters veel plezier met de gewonnen prijzen en hoopte ze terug te zien om hen in de toekomst van een goed advies te kunnen voorzien. m ijP^WpUSI li .255 it ALBENG .(jijwïM ril*®

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18