De 4 poorten van Venray Dag van het Park in Venray Toneel in Overloon Atoombommen in Liberty Park Expositie Amaze 2010 Zondagochtend concert in Venray De Hakkespits in nood Zes verdachten Y - PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 27 mei 2010 - Pagina 11 Programma Schouwburg Venray Komende week staan er nog drie voorstellingen op het programma van Schouwburg Venray: de cabaretvoorstelling De Nachclub van Fred Delf- gaauw en Sjaak Bral, Guido's Orchestra Masters of Music en het cabaretprogramma Ter Bescherming van de Jeugd, California. In Schouwburg Venray kun nen belangstellenden op vrijdag 28 mei vanaf 20.00 uur de caba retvoorstelling De Nachclub van Fred Delfgaauw en Sjaak Bral bezoeken. Delfgaauw en Bral introduceerden in hun vorige voorstelling Koffiehuis De Ooie vaar een nieuwe vorm van theater, het cabadrama. Een vervolg kan daarom niet uitblijven. Meester verteller Delfgaauw en cabaretier Bral verhalen in De Nachclub over een sjofele nachtwaker, die des tijds hopeloos verliefd was en nog steeds is op de nachtclubzangeres Laila. Een man, in dit geval een pop, met een zwaarbeladen verle den, dat weggestopt zit onder zijn stofjas.En dat alles in een onver valste Haagse tongval. Op zaterdag 29 mei komt Gui do's Orchestra Masters of Music naar de schouwburg in Venray. Masters of Music is het nieuwe corssover concert van Guido's Wethouder Patrick van de Broeck opende eerder deze maand onder grote belangstel ling De 4 poorten van Venray. Hiermee werd een al langer bestaande wens, tijdelijke kunst op de rotondes, gereali seerd. In een, door zonne-energie aan gedreven trein werd een rondrit gemaakt langs de vier rotondes. Kunstenaar Erik Habets die mee reed, gaf een toelichting op zijn kunstwerken. Het enthousiasme, na terugkeer van de rit, was groot. Vanwege de grote belangstelling moest de rondrit een aantal malen herhaald worden. Gemeente Ven- ray en Odapark profileren zich steeds nadrukkelijker met kunst in de openbare ruimte. De vier rotondes die aansluiting geven op de grote in- en uitvalswegen wor den ingezet als tijdelijke tentoon stellingslocatie voor jonge heden daagse beeldend kunstenaars. De rotondes zullen fungeren als de poorten van Venray. Deze roton des geven de bezoeker vanuit alle windstreken toegang tot het centrum van Venray. De komen de jaren zal de invulling van de rotondes een aantal malen wis- selen; de frequentie van de wisse ling van de kunstwerken is afhan kelijk van actuele thema's die aansluiten bij de gemeente Venray, Odapark en regionale activiteiten. De kunstenaar die als eerste zijn 'verhaal' verbeeldt, is Maastrichte naar Habets (Heerlen 1979). Zijn kunst is verhalend en figuratief. Hij maakt daarbij gebruik van Ven- rayse verhalen met een fikse dosis humor. Niettemin heeft zijn werk vaak dubbelzinnige ondertoon: een laagdrempelige ongecompli ceerde en een heldere kritische, maar die laatste ondertoon altijd met een knipoog. Foto: Piëlhaasstunt (Zuidsingel/ Leunseweg). Drie typische Ven- rayse kenmerken vormen samen de basis van het kunstwerk met de titel: 'De Piëlhaasstunt'. De schapenhandel waarmee Ven- ray wereldwijd op de kaart werd gezet, de illegale straatraces in Venray en het Venrayse carnavals symbool De Piëlhaas zijn samen gekomen en versmolten tot een monumentale sculptuur. De Piël- haas stunt op een crossmotor over een schans van tien schapen de lucht in. Het werk verbeeldt de climax van dit fantastisch verhaal. De Dag van het Park, de zesde op rij, wordt gehouden op zon dag 30 mei. Van 11.00 tot 17.00 uur is er van alles te beleven in het Odapark in Venray. Er zijn dan ook leuke, spannende en inte ressante activiteiten voor jong en oud. De Dag van het Park is een initiatief van de ANWB. Voor inmiddels de zesde keer houdt de gemeente Venray deze dag in het Odapark. Het thema van deze dag is 'Bomen'. De gemeente Venray organiseert deze Dag van het Park in samenwerking met de Bomenstichting en Stichting Wereldboom. Wethouder Ike Bus- ser opent de Dag van het Park om 12.00 uur. Tijdens de opening treedt ook de groep Dancing with Trees op. Dit is een groep muzikanten die met hun instru menten in een boom klimmen en vervolgens muziek maken. Tijdens het optreden klimmen ze door de boom van tak naar tak en van onderen naar boven. Overige acti- viteiten: streekgerechten proeven bij de zorgboerderijen, onthul ling wereldbomen en installatie beschermheer, medaillons maken van wereldboomschijfjes, demon straties valkenier en schapenhoe- den met echte schaapskudde, bomen klimmen voor de jeugd onder deskundige begeleiding met schommel, schatgraven in het stuifzand en zelf broodjes bakken, verschillende informatiestands (over bijen, vlinders, vogels), bloemsierkunst, een bloemstuk maken onder begeleiding, ontdek de natuur met ElemenTree en er is een verhalenverteller. Voor een hapje en een drankje is iedereen welkkom in het Theehuis. Kinde ren van de basisschool krijgen dit jaar een stempelkaart. Op deze kaart staan negen activiteiten voor de jeugd. Als ze vijf stempels op de kaart hebben staan, krijgen ze een appel, een drankje en een ijsje in de stand van de gemeente Ven- ray. Het Overloons Toneel (HOT) speelt op vrijdag 2 en zaterdag 3 juli in het vernieuwde open luchttheater in het Liberty Park in Overloon. Het toneelstuk Rupa Lucian, kind van Roemenië. Het is inmiddels ruim twintig jaar gele den dat de Roemeense dictator Ceaucescu door zijn genadeloos onderdrukte volk werd afgezet en geëxecuteerd. Deze gebeur tenissen hebben diepe indruk gemaakt op de rest van Europa. Daarom brengt Het Overloons Toneel Rupa Lucian kind van Roemenië, een door Ad de Bont geschreven toneelbewerking van de gebeurtenissen. Een Neder lands echtpaar gaat op vakantie naar Roemenië. Een prachtig land met vriendelijke mensen. Als hen wordt gevraagd een popje met belangrijke informatie het land uit te smokkelen, raken zij betrok ken bij het land en zijn onder drukte bevolking. Na terugkeer in Nederland wordt hen gevraagd om nog een keer naar Roemenië te gaan. Dan kruisen de paden van het echtpaar, de onderdruk king en Rupa Lucian elkaar. Het stuk begint beide dagen om 20.00 uur. Er is nog een extra voorstel ling op 18 september vanaf 20.00 uur. Kaartjes zijn vanaf 7 juni ver krijgbaar bij de Plusmarkt, Home Body, Salon Toine en Landal De Vers. Zie ook www.hetoverloons- toneel.nl en www.openluchtthea- teroverloon.nl. Orchestra. Het jonge dertigkop- pige poporkest, onder leiding van Guido Dieteren, bewijst dat pop en klassiek één kunnen zijn. Herkenbare klassieke muziek wordt gecombineerd met fraaie popsongs, prachtige filmmuziek en nieuwe, eigen composities. De nummers worden gezongen door Wendy Kokkelkoren. Kom naar het theater voor een perfecte avond uit met het meest bruisen de poporkest ter wereld! Aanvang 20.00 uur. In het cabaretprogramma Ter Bescherming van de Jeugd, Cali fornia, dat op dinsdag 1 juni in de schouwburg wordt opge voerd, maken Tim en Dries han dig gebruik van hun achtergrond als psychologen. Na uitgebreide onderzoeken, vrijwillige opname in de psychiatrie en een bezoek aan het orakel van de Heilige Franciscus van Assisi, willen zij het antwoord vinden op de vraag: "Wie zijn wij en waar is onze pia nist?" Inderdaad, vroeger had Ter Bescherming van de Jeugd een pianist. Nu is hij er niet meer. Een toevalligheid. of zit er meer ach ter? In ieder geval vindt Dries het beter zo, maar Tim wordt verteerd door een schuldgevoel. Aanvang 20.00 uur. De nieuwe brochure van Schouwburg Venray voor het sei zoen 2010/2011 is uit. Wie deze brochure niet ontvangen heeft, kan een exemplaar afhalen bij de kassa van de schouwburg aan het Schouwburgplein in Venray. Voor meer informatie: www.schouw- burgvenray.nl. In het Liberty Park in Overloon wordt op dinsdag 1 juni een ten toonstelling geopend over de atoombommen op Hiroshima en Nagasaki. De tentoonstelling is gemaakt in Japan en is dit jaar alleen in Overloon te zien. Het nationale herdenkingscentrum in Nagasaki heeft de tentoonstelling zes jaar geleden ontwikkeld. Ieder jaar is de tentoonstelling ergens in de wereld te zien. Zo stond de tentoonstelling in het verleden onder meer in Chicago en Kuala Lumpur in Maleisië. En dit jaar dus in Overloon. De atoombom men maakten een einde aan de Tweede Wereldoorlog in Azië. Maar daar werd een hoge prijs voor betaald. De tentoonstelling laat pijnlijk duidelijk zien wat er gebeurde met de mensen in de directe omgeving van de ontplof fing. In Overloon zullen ongeveer twintig voorwerpen te zien zijn die overgebleven zijn na de aanval op Nagasaki op 9 augustus 1945. Onmiskenbaar zijn de grote krach- ten en hoge temperaturen die bij ontploffing vrijkwamen. Uitein delijk was het effect, behalve een kilometershoge paddenstoel van as en puin, dat er enkele honderd duizenden mensen omkwamen. De helft van hen onmiddellijk binnen enkele seconden, de ande ren in een tijdsbestek van hooguit enkele jaren aan de gevolgen van radioactiviteit. Ter gelegenheid van de opening van deze bijzon dere expositie komt een Japanse overlevende vertellen hoe zij als achtjarig kind haar familie verloor en wat er in de maanden en jaren daarna in Nagasaki gebeurde. De lezing, die drie keer wordt gehou den, is toegankelijk na aanmelding vooraf bij het museum. Er zijn per lezing maximaal honderd plaatsen beschikbaar. De eerste lezing is op maandag 31 mei vanaf 14.00 uur, de tweede op dinsdag 1 juni vanaf 11.00 uur en de laatste wordt ook deze dinsdag gehouden vanaf 15.00 uur. Alle lezingen vinden plaats in de aula van het museum. In beeldentuin Bovenloon in Overloon wordt de voorjaarsex positie Amaze 2010 gehouden. Te zien in de 13.000 vierkante meter expositietuin zijn land schapskunst, sculpturen, brons, mozaïek, projecten en hard steen. Zeven kunstenaars laten dit jaar ruim vijftig werken zien. Deze voorjaarsexpositie is voor het eerst een samensmelting van de oude en de nieuwe grote beel dentuin. In het nieuwe gedeelte van de beeldentuin geeft dit jaar onder andere Bert Otter een verrassende blik op landschaps kunst. Door middel van oerkunst ontstaat een unieke samenhang tussen de natuur van nu en ons prehistorische verleden. Maar ook in het traditionele gedeelte van de beeldentuin kan men genie ten van unieke werken. Zo zijn de objecten van Frans Gerritsen een samensmelting van glas en staal en staan de bronzen beelden van Maarten Donders rondom de vijvers statig te pronken als ware ze één met de prachtige tuin. De vanzelfsprekende gastvrijheid van Marian en Kees van Boven com pleteren het geheel tot een gewel dige beleving. Sinds 2009 heeft de beeldentuin een dagrecreatieve bestemming. Dit betekent dat er de mogelijkheid wordt geboden om in de toekomst een eco/art center met een bebouwingsop pervlak van 260 vierkante meter te realiseren. Onder andere de mogelijkheid tot professionele ontvangst van bezoekers liggen nog vele andere mogelijkheden binnen handbereik. Bijvoorbeeld buiten de nu lopende kunstexpo sities ligt op het gehele perceel de weg nu open voor het houden van workshops, wijnproeverijen, educatieve sessies, performers, evenementen, poëzieweekends, management trainingen, klas sieke muziek, samenkomsten van natuur- en kunstliefhebbers etc. Beeldend kunstenaars, exposan ten, sponsoren en andere geïnte resseerden die meer willen weten over de vele mogelijkheden van het eco/art center bovenloon kunnen contact opnemen. De expositie loopt van 30 mei tot en met 11 juli en is elke zaterdag en zondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Groepen op aanvraag. Op zaterdag 29 mei is de officiële opening voor genodigden. Beel dentuin Bovenloon is te vinden aan de Holthesedijk in Overloon. Telefoon (0478)640611, e-mail info@bovenloon.nl. Zie ook www. bovenloon.nl. Wandel4daagse Plus Verbeeten houdt in samen werking met het JOC Vierlings beek Groeningen weer de (avond) wandelvierdaagse van woensdag 2 tot en met zaterdag 5 juni door de omgeving van Vierlingsbeek. De wandelvierdaagse wordt dit jaar gehouden in vooravonduren. Op de vierde dag, zaterdag 5 juni, wordt er 's middags gewandeld. Op alle vier de dagen kunnen de wandelaars kiezen uit de afstan den 5, 10 of 15 kilometer. Op zaterdag kan er bovendien geko zen worden voor 20 kilometer. De start- en finish is bij het OJC Gryphusgebouw zijn aan de Gro testraat. De starttijden zijn op de eerste drie dagen vanaf 18.00 uur en op zaterdag voor de langste afstand vanaf 13.00 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij de Plus Verbeeten super markten in Vierlingsbeek en Over- loon en aan de kassa bij aanvang van de wandelvierdaagse.Net als de vorige jaren zijn er prijzen beschikbaar gesteld worden voor de meest ludiek uitgedoste ver kleding op de vierde dag voor individuele deelnemers, groepen van twee tot zeven deelnemers en voor groepen vanaf zeven deelnemers. Als de weersomstan digheden het toelaten is er op zaterdag vanaf 16.00 uur een fees telijke intocht vanaf Sportpark Soetendaal. Verkoopdagen Kiwanisclub Land van Cuijk houdt twee zomer uitverkoopda- gen op zaterdag 5 en zondag 6 juni. Een deel van de opbrengst gaat naar de weduwe van een overle den lid van de kiwanisclub. Er is van alles voor in huis, zoals lin nen-, kleer- en keukenkasten, tafels en stoelen, nachtkastjes, klokken, glaswerk, schalen, hei ligenbeelden, goudkleurige lijst jes enzovoort. Buiten staan tuin- ameublementen, aardewerken kruiken, brievenbussen, manden enzovoort. Iedere bezoeker kan gebruikmaken van kortingsbon nen 40, 50 en 60% voor een artikel naar eigen keuze. Als tegenpres tatie voor de hulp van Kiwanis schenkt Rietje een deel van de opbrengst aan goede doelen. Eén daarvan is het plaatsen van een fraaie bank bij de nieuwe vijver in Maashees. De verkoopdagen zijn zaterdag 5 juni van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 6 juni van 10.00 tot 16.00 uur aan de Mgr. Geurtsstraat 44 in Maashees. Voor een voorproefje: www. kiwanislvc.nl/binnenhof een abonnement waard 3 De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twin tig kunstenaars die de vele gezichten van natuurgebied de Peel laten zien. De tentoon stelling is open op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor meer informatie zie www. museumvenray.nl. In een serie artikelen stellen we u een aantal schilders voor. Marinus Bies (Aarle-Rixtel 1894-1975 Aarle-Rixtel). Marinus Bies werd op 12 februa ri 1894 geboren in Aarle-Rixtel. Als negenjarige begon hij al met schil deren. Naast zijn werk als kantoor- klerk bij de schroefboutenfabriek Van Thiel in Helmond volgde hij een schriftelijke tekencursus. Op zijn 39ste kreeg hij wegens de cri sis in de jaren '30 van de vorige eeuw ontslag. Hij maakte van de nood een deugd en werd kunst schilder. In het begin was het nog hard ploeteren om rond te komen, later, na het winnen van een wed strijd voor Brabantse kunstenaars, in 1938 uitgeschreven door het van Abbemuseum in Eindhoven, konden hij en zijn gezin einde lijk behoorlijk van zijn werk gaan leven. Hij ging iedere dag op pad, veelal de Peel in, om inspiratie op te doen voor zijn werk in het ate lier. Hij schilderde uit het hoofd en recht uit het hart. Hij was een expressionist en een romanticus, tot aan zijn laatste snik op zoek naar de grootsheid van het Peel- landschap, door hem zo drama- In het kader van de zondagoch tendconcerten houden blaaskapel De Smeleblaozers Ysselsteyn en Venrode op zondag 30 mei vanaf 11.30 uur een zondagochtend concert in Schouwburg Venray. De verenigingen trakteren het publiek deze morgen op blaas muziek en koorzang in het lichte genre. De Smeleblaozers bestaat uit vijftien muzikanten die onder steund worden door een eigen geluidsteam. Een optreden staat garant voor muzikaliteit, sfeer en plezier voor jong en oud. Het repertoire bestaat namelijk uit verschillende muziekstijlen, te weten enerzijds marsmuziek, walsen, polka's en solowerken voor verschillende instrumenten, anderzijds uit dans-, stemming- en feestmuziek. Verschillende num mers worden begeleid door een zanger of zangeres. De kapel staat onder leiding van Will Jacobs en de zang wordt verzorgd door Rob Arts en Mirjam Michels. Venrode bestaat uit 35 vrouwen in alle leef tijdscategorieën. Zij zingen alleen muziek in het lichte genre wat bestaat uit allerlei stijlen, namelijk pop, musical en easylistening. De uitdaging wordt door dit koor niet uit de weg gegaan. De muziek, die door de eigen dirigent gear rangeerd wordt voor het koor, is grotendeels zes- tot achtstemmig. Venrode staat onder leiding van Max Smeets. Hij verrast de bezoe kers deze morgen, samen met het koor, met een recital van Queen nummers. Informatie over beide verenigingen en het concert is te vinden op www.smeleblaozers.nl en www.venrode.nl. De folkloristische dans groep de Hakkespits wordt in haar voortbestaan bedreigd. Er is een groeiend tekort aan dansleden met als gevolg dat de uitvoering van optredens onder druk is komen te staan. De optredens zijn in toene mende mate moeilijk te realise ren, zowel binnen als buiten de regio en in het buitenland. Om de optredens te kunnen blijven doen op een verantwoorde wijze, hopen de leden dat ze er leden bij krijgen. Nieuwe mensen die van dansen houden en de Venrayse cultuur een warm hart toedragen. De groep bestaat reeds meer dan 25 jaar en is bekend in Venray e.o., in Nederland en ver daarbui ten. Overal werden en worden de prachtige kostuums van de Hak- kespits bewonderd en de Noord Limburgse dansen gewaardeerd. Het repertoire bestaat uit dansen van rond 1900. Ze worden uitge voerd in dracht met ondersteu ning van muzikanten. Momenteel telt de groep acht dansparen en vier muzikanten. Tot op heden is de vereniging in staat gebleken te kunnen oefenen en op te treden met muzikale ondersteuning van livemuziek. De groep wil heel graag nieuwe leden opnemen. Zij zullen hen met plezier en gemo tiveerd de dansen aanleren, hen kennis laten nemen van een stuk je volkscultuur en tekst en uitleg geven over de toenmalige plaatse lijke dracht en gebruiken. De oefenavonden zijn een keer per veertien dagen, op een maandagavond om 20.30 uur in wijkcentrum de Kiosk in de wijk Brukske in Venray. Belang stellenden kunnen voor meer informatie ook contact opne men met.Hans Stevens, telefoon 0478-584243. tisch weergegeven. Zijn bekend ste doeken zijn donker van sfeer. Soms is er het licht van een onder gaande zon, weerkaatst door een kalme plas. Op zijn doeken figu reren een verlaten schuur, enkele bomen, een verre molen en af en toe een paar gestalten. Woest en ledig was de Peel en zij werd dit pas goed door Bies. In 1995 is in Aarle-Rixtel, op de plaats van het atelier van Bies, een museum voor zijn werk opgericht. Orgelconcert Venray Het Orgelcomité Venray houdt op zondag 30 mei vanaf 16.00 uur een orgelconcert door Wil lem Hörmann in de Grote Kerk in Venray. Hörmann is titulair orga nist van de St. Catrien Den Bosch en de St. Petrus in Rosmalen. Het programma dat Hörmann heeft samengesteld is gevarieerd en interessant, en strekt zich in de tijd uit van 1600 tot heden. Hör- mann is een muzikaal veelzijdig man. Naast zijn twee vaste paro chies is hij docent toetsinstrumen ten. Hij is zelf op vijf toetsinstru menten afgestudeerd, en heeft de afgelopen jaren op meer dan vijftig orgels concerten verzorgd. Daarnaast is hij actief in diverse organisaties die zich met orgels en orgelmuziek bezighouden. In Ven- ray is hij vorig jaar en dit jaar te horen geweest in samenwerking met de Zangers van Sint Frans. Dit concert is het eerste van twee orgelconcerten die dit jaar door Orgelcomité Venray gehou den worden. Het tweede concert vindt plaats op 12 september. African Night Stichting Cambrinus Concerten in Horst houdt een dubbelconcert met twee bands uit Afrika tijdens de WK-voetbalweken in Zuid- Afrika. Vier weken lang gaat alle media-aandacht uit naar Afrika, maar deze aandacht is voor het grootste deel gericht op voetbal. Daarom heeft dit Horster muziek- podium besloten om aandacht te vragen voor de culturele kant van dit continent. In samenwerking met Festival Mundial in Tilburg komen de bands Ikobe uit Rwan da en Dicko Fils uit Burkina Faso naar Horst en kan het publiek ken nismaken met een facet van de uitgebreide en kleurrijke muziek cultuur uit dit zwarte werelddeel. Deze African Night wordt gehou den op woensdagavond 16 juni in De Kasteelboerderij in Horst. De Locht Streekmuseum De Locht in Melderslo staat in het weekeinde van 29 en 30 mei in het teken van klokken maken. Op zaterdag en zondag zijn er vakmensen op dat terrein in het museum, die de bezoekers graag deelgenoot willen maken van hun kennis en vaardigheid op het terrein van klokken maken en repareren. Uiteraard geven zij ook advies. Op zondag voegt zich een 'grote broer' bij hen met enige grote uurwerken, die normaliter in kerktorens hangen. Op zondag is de zadelmaker aanwezig om uit leg te geven over zijn vak en zijn vakmanschap te demonstreren. Bovendien is het de laatste zondag van de maand en dus wordt de authentieke bakkersoven in het originele bakhuisje weer warm gestookt en bakken de bakkers ouderwets brood, dat de bezoe kers uiteraard kunnen kopen. Kinderen mogen meewerken met de bakkers. Zij mogen hun eigen broodjes kneden en versieren, die daarna in de oven door de bak kers worden gebakken. Tot en met 1 juli is er nog de tentoonstelling Gewassen en Gestreken te zien. Het museum is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op ande re tijden terecht. De demonstra ties en speciale activiteiten begin nen om 13.00 uur. Voor algemene informatie kijk op www.museum- delocht.nl. Jazzy chansons Cambrinus in Horst ontvangt op zondag 30 mei de in de Bel gische muziekwereld bekende pianist Yves Meersschaert, een tijd lang de ene helft van Derek Vis. Meersschaert komt met de nieuwe band Le Grand Bateau, genoemd naar een van de grote cruiseschepen die vroeger de wereldzeeën bevoeren met aan boord een orkest of jazzclub en die speelden voor de chique uit gedoste passagiers. Die tijd hoort tot het verleden, maar herleeft nu weer met dit Belgische vijftal. Franse chansons met een bossa nova- en jazzyfeeling, gezongen door zangeres Aster van den Vae- renbergh, sfeervol en ritmisch gedragen door pianospel van Yves Meersschaert, contrabas door Koen Klinge, drums door Tom de Wulf en op gitaar Thomas Noel. Dit concert begint om 16.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www.cambrinusconcerten.nl. Handwerk De Hoge Beek In ontmoetingsruimte De Halm komen elke donderdagmiddag de dames van handwerkclub De Hoge Beek samen om hun hobby te beoefenen. De dames houden op zondag 6 juni van 14.30 tot 17.00.uur een verkoopmiddag. Te koop zijn dan 3D-kaarten. 50+ Wandelen WSV De Natuurvrienden Mer- selo houdt op maandag 31 mei een groepswandeling van 10 kilo meter. De start is om 13.30 uur in Den Hoek aan het Grootdorp in Merselo. Het clublokaal is om 13.00 uur open. Er is een wagen- rust. e-mail: Boekrecensie in Peel en Maas Omdat ze weigert hem na sluitingstijd een drankje te geven, vermoordt Vicky Rai, playboy en zoon van de minis ter van Binnenlandse Zaken, de serveerster Ruby Gill. Hij kent de juiste mensen en wordt vrijgesproken. Maar op het feestje dat hij geeft om zijn vrijspraak te vieren, wordt hij zelf neergeschoten. Wanneer de politie de gasten fouilleert, treft ze bij zes mensen een pistool aan. Deze verdachten blijken allemaal een motief te hebben. De onder zoeksjournalist Arun Advani maakt het tot zijn missie uit te zoeken wie de moordenaar is. Vikas Swa- rup schetst in zijn langverwachte tweede roman een intrigerend beeld van de hedendaagse stan denmaatschappij in India en van onze door corruptie, machtsmis bruik en celebrityverering geken merkte wereld. Zes verdachten in een onvervalste pageturner, het werk van een meesterverteller. Vikas Swarup werd geboren in India en is diplomaat. Zijn eerste roman was een groot internatio- naal succes en verscheen in meer dan veertig talen. De film naar het boek, Slumdog Millionaire, was de hit van 2009 en won meerdere Oscars. Vikas Swarup is tegen woordig als ambassadeur geves tigd in Japan. Zes verdachten is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19,95 euro. Je "Smeleblaozers SLUMDOG MILLIONAIRE fa-. De Nachtclub en Guido De Peel in Beeld (3) redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl ysselsteyn VAN DE AUTEUR VAN

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11