Open dag crematorium Venrayse biografieën (2) Boete dreigt voor Nijsen/Granico JACOBS Kermis onder een parachute t Unieke samenwerking DAKSCAN BESPREKEN? dakbedekkingen PEEL EN MAAS Donderdag 20 mei 2010 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Smaak (2) Geweldig dat Kateman het werk van grote namen kent. Dan moet hem ook bekend zijn dat grote kunstenaars verguisd werden door hun tijdgenoten. Opmerke lijk, daarom, dat geesten die anno nu het werk van een Habets ver guizen zo'n diepe buiging maken voor Rembrandt. Behoudendheid is blijkbaar van alle tijden, zoals beeldende kunst ook is. Heden daagse kunst is niet bedoeld om sec mooi gevonden te worden - het gaat om een dialoog. Kabouter buttplug staat fier in Rotterdams openbare ruimte - prima. Op een van Venrays rotondes kan een sok kel staan met een abstract beeld; persoonlijk vind ik het een groene drol op een sokkel, but who cares. Daarom is het zo fijn dat dit beeld wordt geduid met een reclame bord (daarmee precariorechten- plichtig), en dat het duidelijk geen Odaparkkeuze is. Beeldende kunst in de openbare ruimte behoeft geen consensusmodel (in Kate- mans woorden: 'volgens maat schappelijke maatstaven'), zelfs niet als een meerderheid ervan walgt. En een wethouder hoeft evenmin consensus na te streven - hij en andere (gekozen) bestuur ders hebben een mandaat gegeven aan professionele mensen voor het tentoonstellen van hun keu zes. De burger (ook Frans Kate- man) mag ernaar kijken en zich erover opwinden, ervan genieten of zich in onverschilligheid afwen den. Maar niet het (morele) bezit over de openbare ruimte claimen, kunstwerken daarin menen te kunnen verbieden of ze bescha digen of vernietigen. Of openlijk suggereren dat de professionals -én daarmee hun mandaatgevers- randcriminelen dan wel randde bielen zijn. Dat getuigt van slechte smaak. Alleen met een open geest blijft alles in beweging. En kun nen we alle kanten op, altijd en overal. Ook en misschien wel juist op rotondes in Venray. Al was het maar om onze negentigjarige moe ders in rolstoelen mee te nemen om bij die uitstapjes tegen hen te kunnen uitroepen: 'Kijk mam, wat is het leven toch een wonder!' Leo Creemers, Venray Fiets gestolen Het is niet te geloven. Drie jaar geleden was er in Venray een bruiloft. Mooie zomeravond, dus met de fiets naar de bruiloft in De Witte Hoeve. Fiets geparkeerd en op slot gezet. Prachtige avond, gezellig feest. We komen buiten en ja hoor, de fiets van mijn vrouw gestolen. Zaterdag 15 mei; gezel lig avondje Venray, mooi weer, avondje geboekt in de schouw burg. Laten we na vier jaar weer eens met de fiets gaan, we hadden gezworen nooit meer met de fiets naar Venray te gaan. Een fiets van vier jaar oud, moet kunnen? Fiet sen geplaatst op de plaatsen die in Venray verplicht en betrouwbaar moeten zijn, dus in de aangewe zen fietsenrekken en op slot gezet. Prachtige avond, gelachen en veel plezier gehad, totdat we bij de ver plichte fietsenstalling kwamen. Ja hoor, weer de fiets van mijn vrouw gestolen. Ik vind dit dus ook een aanfluiting voor de regels van de gemeente Venray. Plaats je fiets op de daarvoor aangewezen plaatsen voor de veiligheid van je fiets. Een tip. Mensen, parkeer je fiets mid den voor de schouwburg, al mag het niet. Maar de kans dat je op je fiets naar huis kunt fietsen, zal dan groter zijn dan dat je je fiets in de daarvoor aangewezen fietsenstal ling zet. Marcel Lenssen, Venray Burgerkunst Met verbazing las ik de ingezon den brief van de heer Kateman uit Venray in de Peel en Maas van 13 mei, waarin hij zich zorgen maakt over de kunst op de rotondes in Venray. We zien hier een man die stelt dat kunst alleen dan passend is als deze in dienst staat van het volk, de burger en duidelijk op het volk, de burger dus, is gericht Het volk mag namelijk niet in ver warring raken, zeker niet als het daarvoor betaald heeft. Dit is een opvatting met een niet onverdach te traditie. In de jaren dertig van de vorige eeuw sprak men in ons buurland Duitsland van entartete Kunst als deze niet beantwoorde aan de volkswil. Daarnaast heeft Kateman nog een andere vreemde gedachte. Hij realiseert zich niet dat kunst niet gemaakt wordt voor het volk. Toen hij in de Sixtijnse Kapel was, was hij op de verkeerde plaats. De kunst in deze kapel was destijds niet bedoeld voor burgers zoals meneer Kateman, maar voor een beperkte, in dit geval geestelij ke elite. Hetzelfde geldt voor Frans Hals en Van Gogh. Ook Frans Hals produceerde alleen maar kunst voor een kleine elitaire bovenlaag van welgestelde handelslieden. Van Gogh werd aanvankelijk alleen herkend als belangrijk kunstenaar door een kleine groep individuen, die zijn uniek scheppend vermo gen konden waarderen. De door Kateman zo belangrijk gevonden burger waardeerde hem niet, daarom stierf Van Gogh ook totaal verarmd. Kateman wil, zo geeft hij steeds weer aan, een man van het volk zijn. Kunstenaars zijn vrij denkers die zelf bepalen hoe hun beeldentaal eruit komt te zien. Daarom wordt kunst nog steeds alleen opgepikt en genoten door mensen die openstaan voor deze geestelijke vrijheid. Dit is dus niet de wereld van burger Kateman. C. de Vocht, Venray Engelse aanpak in Landweert De Engelse aanpak van de jeugd criminaliteit, is succesvol geble ken en wel voornamelijk om het feit, dat in Engeland sinds 1991 ouders strafrechtelijk vervolgd kunnen worden voor criminele gedragingen van hun minderja rig kind. Dergelijke wetgeving kennen wij (nog) niet. De ouder wordt niet vervolgd voor de daad van het kind, maar wegens schen ding van de zorgplicht jegens dat kind. Bij de rechtspleging wordt uitgegaan van een vermoeden, dat er verband bestaat tussen falende opvoeding en crimineel gedrag en dat de ouder daar schuldig aan is. Kan de ouder de aanklacht niet weerleggen, dan volgt een sanc tie, die varieert van een verplichte opvoedingscursus; geldboete; beta ling van proceskosten etc. Grootscheeps landelijk onder zoek (1993-2000) naar het effect van deze unieke wetgeving gaf verbluffende resultaten. Deug delijk ouderschap - meer dan andere sociale factoren - had een groot positief effect op crimineel gedrag van minderjarigen. Verder bleek, dat aan ouders opgelegde sancties, hun opvoedingsvaardig heden opvallend hadden verbe terd. Ook vielen de jeugdige crimi neeltjes minder vaak in herhaling. De Engelse regering was laaiend enthousiast; wij in Nederland haal den onze neus op. Als u dit leest, vertoeft een Venrayse afvaardi ging in het Engelse Dorset, om zich daar door de politie te laten informeren. Hopelijk keert zij met veel nuttige informatie huiswaarts. Gevreesd moet worden, dat Land- weert het zal moeten stellen met een 'halve Engelse aanpak'. Waarom? Omdat de Nederlandse wetgever ter bestrijding van de jeugdcriminaliteit vooralsnog niet van plan is ons strafrecht naar beproefd Engels model aan te pas sen. Mr. ing. J.B. van den Elsen, Ven- ray Waardedaling huizen Volgens Peel en Maas van 13 mei heeft wethouder Van der Broeck aan de SP geantwoord dat van waardedaling van woningen door de eventuele komst van een circuit aan de Bakelsedijk geen sprake is. Deze uitspraak van Van der Broeck is niet overeenkomstig de waarheid, zoals blijkt uit het volgende citaat uit het antwoord van de gemeente op een bezwaar schrift tegen de WOZ-taxatie van een inwoner van Merselo: 'Bij de waardebepaling [van uw woning] is voldoende rekening gehouden met de dreigende lawaaioverlast van het nieuwe circuit de Peel. Waarbij de taxateur opmerkt dat een bedrag van 75.000 euro in mindering is gebracht met betrek king tot de omgevingsfactoren'. Wethouder Van der Broeck was dus op zijn minst slecht geïnfor meerd toen hij zijn uitspraak deed. De Raad van State heeft in haar uitspraak iedereen ontvankelijk verklaard die binnen vier kilome ter van het nieuwe circuit woont. Dat betekent dat de inwoners van vrijwel geheel Ysselsteyn Merselo en Vredepeel straks een schade claim zullen kunnen indienen wegens waardedaling van hun woning. Die schade zal in de tien tallen miljoenen lopen. Is het dan niet beter om dat schadebedrag te besteden aan het volledig geluid- dicht maken (lees: overkappen) van het circuit? Jos van der Velden, Merselo Stem op 't fraayste ondernemerke De verkiezing van 't fraayste ondernemerke, georganiseerd door Venray Centraal, is dit jaar zeer succesvol. Inmiddels is een recordaantal stemmen uitge bracht op de kandidaten die sinds begin deze maand op de website van www.fraayvenray.nl staan. De wedstrijd is dit jaar samen met de fotoclub georganiseerd. Kin deren werden op de kindermarkt tijdens Koninginnedag gefotogra feerd. Venray Centraal maakte een selectie en plaatste de kandidaten op de site. Tot op heden zijn er al meer dan 200 stemmen uitge bracht. Wilt u ook stemmen? Ga dan naar www.fraayvenray.nl en klik op de tab Fraay en breng ver volgens uw stem uit. Er kan tot 16 juni gestemd worden. Op dinsdag 1 juni wordt de eerste steen gelegd van het nieuwe crematorium Bosch huizen in Venray. Aansluitend zal op zaterdag 5 juni de bouw van het crematorium worden opengesteld voor belangstel lenden. Op deze dag wor den er rondleidingen in het gebouw verzorgd. Het nieuwe crematorium, dat onderdeel uitmaakt van DELA, is gelegen aan de Spurkterdijk 40. De officiële opening en eerste steenlegging wordt verricht door Joris Huizinga, directeur DELA Uitvaartverzorging, en het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray. Na de officiële opening kunnen alle aan wezigen letterlijk een eigen steen tje bijdragen. Deze bijdrage zal worden verwerkt in het gebouw, zodat tijdens de opening begin 2011 kan worden teruggekeken op een gezamenlijke herinnering. Na de eerste steenlegging opent het nieuwe crematorium op 5 juni haar deuren voor belangstellen den. DELA participeert samen met aannemersbedrijf Driessen aan de landelijke Dag van de Bouw. Van 10.00 uur tot 16.00 uur wor- den geïnteresseerden ontvangen met een kopje koffie. Elly Swin- kels, locatiemanager crematorium Boschhuizen: "Tijdens de open dag krijgen bezoekers een rond leiding door het crematorium dat in aanbouw is. Aan de hand van bouwfoto's krijgen zij een toelich ting op hoe het crematorium er in de toekomst uit zal komen te zien. Op dit moment is de aanbouw halverwege. Naar verwachting zal het crematorium in januari offici eel haar deuren openen." Crematorium Boschhuizen in Venray is onderdeel van DELA. Ruim 100 vestigingen, zo'n 1.000 medewerkers en 3 mil joen verzekerden maken de coöperatieve vereniging Draagt Elkanders Lasten (DELA) markt leider in de Benelux. DELA helpt mensen al ruim 70 jaar tegen een eerlijke prijs met repatrië ring, opvang, begrafenis, crema tie, nazorg en financiële diensten op deze terreinen. Nabestaanden waarderen de dienstverlening met ruim een negen. DELA heeft het Keurmerk Uitvaartwezen. Sinds 2006 is DELA hoofdspon sor van het Nationaal Dames Volleybalteam. In de Venrayse geschiedenis kom je veel Venraynaren tegen die op een of andere wijze een rol hebben gespeeld in de lokale geschiedenis. Zij genie ten nu nog steeds lokale, maar soms ook landelijke en inter nationale bekendheid. Het His torisch Platform Venray heeft het initiatief genomen om van deze plaatsgenoten biografie- en samen te stellen. Maande lijks zal in Peel en Maas een biografie verschijnen. Deze biografie zal vervolgens ook op Rooynet.nl na te lezen zijn. In deel 2 monseigneur Antoon Hanssen. Jan Michel Joseph Antoon Hans- sen werd op 20 augustus 1906 in Oostrum geboren als zoon van Peter Johannes Hanssen en Maria Gertruda Hendrina Loonen. De vader van Antoon Hanssen kwam uit Broekhuizenvorst en ging na zijn huwelijk in 1904 in Oostrum, waar zijn vrouw vandaan kwam, wonen. Antoon Hanssen werd als tweede kind in het uiteindelijk zes kinderen tellende gezin gebo ren. In 1914, toen hij acht jaar oud was, verhuisde hij met het gezin naar de ouderlijke woning van zijn vader in Broekhuizenvorst. Dit was hoeve Aen gen Sandt in Ooijen (waar nu de fabriek van Oerlemans staat). Antoon Hanssen doorliep met uitstekend gevolg het gymnasium in Roermond. Na verdere studie in Rolduc en op het grootseminarie in Roer mond werd hij in 1930 tot pries ter gewijd. Tot 1934 studeerde hij aan de Apollinaris, de pauselijke rechtshogeschool in Rome om in 1937 te promoveren op het proef schrift De sanctione nullitatis in processu canonico. Van 1934 tot 1947 doceerde hij kerkelijk recht aan het grootseminarie in Roer mond. Tevens werd hij redacteur van Nederlandse Katholieke Stem- men en bestuurslid van een volks hogeschool, de RK Limburgse journalistenkring en de landelijke Katholieke Actie. In januari 1945 werd hij met vele stadgenoten naar Friesland geëvacueerd en werkte vanuit Drachstercompag- nie tot eind juni in de zielzorg onder zijn lotgenoten. Zijn benoeming tot coadjutor van de bisschop van Roermond met recht van opvolging in 1947 was voor hem en zijn naasten een verrassing. De bisschopswijding geschiedde in de nood-kathedraal. Zijn wapenspreuk was Vince in bono malum. Tevens werd bij benoemd tot titulair bisschop van Birtha. In Broekhuizenvorst werd de wijding daarna met de gehele gemeenschap op grootse wijze gevierd. Sedert 1948 was hij emi gratiebisschop, de schakel tussen het Nederlandse episcopaat en anderzijds de vaderlandse emi gratie-instanties en bisschoppen in de immigratielanden. Hij reis de naar de VS, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland en Brazilië. Door zijn bemiddeling en baanbrekend werk werden priesters benoemd en geestelijke nazorg geschapen voor de emigranten. Met F. Féron, vicaris-generaal van zijn bisdom, ontwierp mgr. Hans- sen het mandement De katholiek in het openbare leven van deze tijd; in enigszins gematigde vorm vaardigde het Nederlandse epis copaat dit in 1954 uit. Het pleitte voor het behoud van de eigen katholieke organisaties. Maar het verbod van het lidmaatschap van NVV, VARA en PvdA wekte beroe ring bij katholieken en niet-katho- lieken; ook de boven-Moerdijkse bisschoppen waren er niet geluk kig mee. In opdracht van de Con gregatie de Propaganda Fidei in Rome visiteerde Mgr. Hanssen in 1956 de pas herstelde hiërarchie- en in Denemarken, Noorwegen, Zweden, Finland en IJsland. Toen bisschop mgr. J.H.G. Lemmens emeritus werd, bestuurde mgr. Hanssen vanaf nieuwjaar 1958 het bisdom Roermond. Hij zocht per dekenaat contact met zijn gees telijkheid; het lukte niet, zoals hij wenste. Binnen een halfjaar openbaarde zich een ongeneeslijke ziekte. Zijn manier van sterven in het acade misch ziekenhuis in Nijmegen imponeerde menigeen. Hij over leed op 25 juni 1958 in die plaats. Volgens eigen zeggen dankte Hanssen zijn religiositeit aan zijn vrome, reeds op zijn elfjarige leef tijd verloren moeder. Hij was een typische Noordlimburger, ijverig, energiek, sober, vasthoudend en trouw, maar hij kende zijn tekort komingen. Improviseren, relati veren, humor en vlotte omgang met medemensen waren niet zijn sterkste zijden. Met grote intelli gentie en eruditie kweet hij zich van zijn verantwoordelijke taken. Mgr. Hanssen werd begraven in de bisschoppelijke grafkapel in Roer mond. Na zijn dood werd zowel in Broekhuizenvorst als in Oostrum een straat naar hem vernoemd. Energieverlies door daken verminderen Dat door een verbetering van de energiebalans van de vijf wanden van een woonhuis op termijn het milieu en de portemonnee minder belast worden, is algemeen bekend. Maar veel huisbezitters weten niet waar ze hun, meestal beperkt, budget het beste voor kunnen gebruiken, in de ver warming of in het isoleren van het huis. Het meest voor de hand liggen de antwoord is eerst de isolatie verbeteren en dan zal blijken dat er voor de verwarminginstallatie een veel kleinere capaciteit nodig is, vervangt men de verwarmings installatie eerst en isoleert men daarna, zal blijken dat de capa citeit meestal te groot is. Alleen al met een goed geïsoleerd dak kan het wooncomfort aanzien lijk worden verbeterd en zullen de stookkosten dalen. Zeker bij oude daken, die nauwelijks of niet geïsoleerd zijn zullen de stookkos ten nu aanzienlijk zijn, 30% van de warmte gaat immers door het dak verloren. Door het deskundig aanbrengen van een dakisolatie zullen de stookkosten verminde ren en zal het leefcomfort stijgen. Isolatie kan worden aangebracht aan de binnezijde of buitenzijde van een dak. Elke vorm is afhanke lijk van de wijze waarop een dak is gebouwd. Het aanbrengen van isolatie is bij uitstek een klus voor de vakman. Wanneer een dak des kundig wordt geïsoleerd zal het energieverbruik afnemen en zal het leefcomfort aanzienlijk wor den verbeterd. De waarde van het huis zal verbeteren indien er een goed geïsoleerd dak op zit. Een goed dak is dus mede bepalend voor de waarde van het huis. Momenteel zijn een aantal gemeentes die het isoleren van woningen stimuleren en overheid bied de mogelijkheid dat er in een aantal gevallen 6 BTW mag worden berekend over de materialen en uitvoering i.p.v. 19%. Dit levert u direct 13% prijs voordeel op. Door het dak op een goede wijze te isoleren kan een bij drage worden geleverd aan een beter klimaat. Welke isola tie materiaal in welke situatie het best kan worden toegepast kan de (dak)vakman het beste adviseren. Meer informatie op www.jacobs-dakbedekkingen.nl. Geluidsoverlast schoorsteen Nijsen/Granico hangt een dwangsom boven het hoofd. Als het mengvoeder- en recy clingbedrijf in Veulen zich niet houdt aan de in 2002 aan het bedrijf verleende bouwvergun ning, dan krijgt het een boete opgelegd. Dat heeft het college van B en W de directie van Nij- sen/Granico laten weten. Het gemeentebestuur volgt met zijn besluit het advies van de com missie bezwaarschriften, die vindt dat de gemeente Venray handha vend moet optreden tegen Nijsen/ Granico. De bezwaarcommissie verklaarde het bezwaarschrift van buurtbewoner Wim Holtermans gegrond. Holtermans verzocht de gemeente om maatregelen te nemen tegen de geluidsoverlast die wordt veroorzaakt door een in 1999 gebouwde schoorsteen op het terrein van het bedrijf aan de Veulenseweg in Veulen. Nijsen/ Granico was bereid om de buurt bewoners tegemoet te komen door een nieuwe, inpandige schoor steen te bouwen. De bouwvergun ning werd in 2002 verleend door de gemeente, maar de schoorsteen werd nooit gerealiseerd. Volgens Nijsen/Granico omdat het lawaai uit de fabriek binnen de normen bleef door het aanbrengen van extra isolatie op de huidige schoor steen. De gemeente Venray wei gerde vervolgens in te gaan op de eis van Holtermans om op te tre den tegen het bedrijf. Ze wees de buurman erop dat hij zijn klach ten over geluidsoverlast bij de provincie Limburg moest melden. In 2004 werd de verandering van het bouwplan door een 'wijziging van ondergeschikt belang' door de gemeente goedgekeurd, waardoor de bouw van de inpandige schoor steen onnodig zou worden. De commissie bezwaarschriften oordeelt echter anders en stelt Holtermans in het gelijk. De juris ten vinden dat de buurman terecht verlangt dat de gemeente handha- vend optreedt tegen het bedrijf. Nijsen/Granico kan de overtreding beëindigen door alsnog overeen komstig de in 2002 verleende bouwvergunning te bouwen of een nieuwe bouwvergunning aan te vragen om de huidige situatie te legaliseren. Directeur Martin Derks van Nijsen/Granico laat weten dat het bedrijf enkele weken geleden een bouwvergunning voor de schoorsteen heeft aangevraagd. "Ik heb er alle vertrouwen in dat die vergunning er komt. De schoor steen zorgt, zoals aangetoond, niet voor geluidsoverlast. Daarnaast komt er alleen condens uit de schoorsteen." Vier bekeuringen De politie heeft zaterdag tussen 15.00 en 20.30 uur een controle van het Maasproject (recreatietoe- zicht) in district Venray gehouden. In totaal werden 26 personen gecontroleerd en vier bekeurin gen uitgereikt. DAKRENOVATIE DAKISOLATIE DAKSCAN De meest veelzijdige dakbedekker in uw regio. Openingstijden: ma. - vr.: 9.00 - 12.00 en 13.00 - 17.00 uur, za.: 9.00 - 12.00 uur De dorpsraad van Geijsteren tovert sinds vier jaar in nauwe samenwerking met eet- en drinkcafé 't Trefpunt tijdens de pinksterkermis in het Maasdorp het plein om tot een gezellige ontmoetingsplaats voor alle kermisvierders. Sinds jaar en dag opent Fanfare Concordia Wanssum de kermis op eerste pinksterdag. Dit is tevens voor Concordia Wanssum een bedankje richting de Geijsterse sponsoren/begunstigers van de vereniging. Vroeger werd er nog door Geijsteren getrokken met de hele vereniging, maar de laatste jaren wordt er bij goed weer een optreden verzorgd op het pleintje in Geijsteren. Bij slecht weer is er enkele keren uitgeweken naar zaal De Kei. De dorpsraad van Geijsteren verzorgt de faciliteiten rondom dit optreden. Twee jaar geleden spanden de dorpsraad en 't Trefpunt voor het eerst een grote parachute over het plein om een extra ambiance te geven aan het optreden en de rest van de kermis. Vanwege de lovende Twee jaar geleden spanden de dorpsraad en 't Trefpunt tij dens de kermisdagen voor het eerst een grote parachute over het plein. reacties is door 't Trefpunt beslo ten om ook dit jaar weer de Geijs- terse kermis beschut onder een parachute te houden. Dit jaar voor de eerste maal onder de vlag van de gemeente Venray. Op zaterdag avond wordt het kermisprogram- ma geopend in zaal De Kei door Cover-up. Cover-up speelt muziek vanaf de jaren tachtig tot nu. Op zondag worden de festiviteiten op het plein traditiegetrouw geopend door Fanfare Concordia uit Wans- sum. Daarna is het plein de gehele dag een ontmoetingsplaats voor families. Vanaf 21.00 uur openen dj Izzy en Random het avondpro gramma in zaal De Kei. De maan dag staat in het teken van families en vrienden. Op het plein is vanaf circa 14.00 uur muziek, verzorgd door het dj-duo Double U Rules. Gedurende de dag wordt de sfeer verzorgd door een optreden van een schlagerduo uit de regio. Venrayse bedrijven bundelen krachten Van den Munckhof BV en Martin Cuypers BV in Venray gaan vanaf 1 juli een nauwe samenwerking opstarten. De directies van beide bedrij ven hebben hierover onlangs overeenstemming bereikt. Beide ondernemingen hou den hun eigen identiteit, maar de leiding is van mening dat, wanneer de bedrijven samen optrekken, zij de klanten nog beter van dienst kunnen zijn. Van den Munckhof richt zich als onderneming op diverse activitei ten zoals uitgever (Peel en Maas, Kabelkrant Venray, Peel en Maas TV), druk en print, kantoorvakhan del en boekhandel. In 2011 trekt een van de directieleden/aandeel houders zich uit het bedrijf terug. Reden om eens goed naar de toe komst te kijken. De overgebleven eigenaren willen zich met name op druk, print en uitgeven gaan richten waarbij consumenten en bedrijven optimaal bediend kun nen worden. "Dat betekent dat wij op zoek zijn gegaan naar partij die onze bedrijfsmatige kantoorvak handel zou willen overnemen en onze klanten van een gelijkwaar dige service kan voorzien. Met Martin Cuypers BV zijn we zeker dat we deze partner gevonden hebben. Buiten de groep kan toorartikelen heeft Martin Cuy- pers BV heeft een grote kennis en specialisme op het gebied van kantoormachines en kantoor- en projectinrichting. De synergie die onstaat door samen naar buiten te treden zal er toe leiden dat wij nog beter onze klanten van dienst kunnen zijn", verklaart John van den Munckhof. "Bovendien liggen beide bedrijven elkaar wel en heb- ben duurzaam ondernemen hoog in het vaandel staan. Zo zijn we zelf in het bezit van het ISO-14001 milieucertificaat." Bart Everaerts, een van de direc teuren bij Martin Cuypers BV, bevestigt de samenwerking en de overname van de kantoorvak handel van Van den Munckhof BV. "We zijn al jaren elkaars collega's en spreken elkaar regelmatig. Bij onze klanten krijgen wij als faci litair dienstverlener ook steeds meer de vraag naar drukwerk, wat natuurlijk niet onze business is. Maar met deze samenwerking kunnen wij onze klanten via Van den Munckhof BV ook op dit punt van dienst zijn. Verder gaan we ook op het gebied van marketing en logistiek samenwerken. In onze optiek heeft deze samenwerking niet alleen maar een meerwaarde voor beide bedrijven, maar zeker ook voor de bedrijfsmatige klan ten." Het personeel van beide bedrij ven is inmiddels ingelicht over de te nemen stappen. Een deel van de klanten is reeds persoonlijk op de hoogte gesteld, terwijl de overige klanten een brief hebben ontvangen. Bedrijfsmatige klanten kunnen hun kantoorartikelen in de toekomst direct bij Martin Cuy- pers bestellen. Veel klanten maken al gebruik van de webwinkel van Van den Munckhof of Martin Cuy- pers. Die bestellingen zullen alle maal door Martin Cuypers worden afgehandeld. Van den Munckhof blijft nog wel particulier kantoorartikelen verkopen in de boekhandel aan de Hofstraat. Martin Cuypers doet dat ook in hun winkel aan de Schoolstraat. Stayerhofweg 7 T (0478) 53 17 95 Wanssum www.jacobs-dakbedekkingen.nl F (0478) 53 25 44 E info@jacobs-dakbedekkingen.nl m

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9