Kunsthistoricus Harry Vriens overleden PANTALON HEMDEN «SgLaB mim POLO'S €29?® Kletske ZOMER fgfggS! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 mei 2010 - Pagina 7 De regio Venlo is verko zen tot gastheer van de 55e Nationale Boomfeestdag in 2011. Dat heeft Stichting Nati onale Boomfeestdag offici eel bekendgemaakt. Naast de regio Venlo was de gemeente Dordrecht samen met Staats bosbeheer in de race voor dit nationale evenement. De Nationale Boomfeestdag 2011 vindt plaats op 23 maart op het terrein van de Floriade 2012. Jaarlijks wordt de nationale viering ergens in Nederland geor ganiseerd. De zes gemeenten van de Regio Venlo (Beesel, Gennep, Horst aan de Maas, Peel en Maas, Venlo en Venray) hadden de han den ineengeslagen om in 2011 de viering van de Nationale Boom feestdag naar de regio te halen. Hiervoor hebben zij samen met de Floriade 2012 een zogenoemd bid- book ingediend bij Stichting Nati onale Boomfeestdag. Wethouder Mark Verheijen van de gemeente Venlo: "We hadden zware concur rentie vanwege het feit dat Staats bosbeheer (de 'moeder' van de stichting) en hoofdsponsor BP in samenwerking met de gemeente Dordrecht nadrukkelijk ook in de race waren voor komend jaar. Ik ben dan ook erg blij dat de Stich ting Nationale Boomfeestdag tóch de regio Venlo heeft verkozen tot gastheer. De doelstelling van de Nationale Boomfeestdag om kin deren op positieve wijze bij hun groene leefomgeving te betrekken sluit naadloos aan bij het program ma van de Floriade en zorgt tevens voor meer landelijke bekendheid van de Floriade in 2012." Volgens Onno Hoes (voorzitter Nationale Boomfeestdag) levert de Natio nale Boomfeestdag echter niet alleen extra positieve aandacht op voor de Floriade, maar ook omgekeerd. "Ik blij dat we met de internationale aandacht voor de Floriade de belangrijke bood schap van de boomfeestdag ook buiten Nederland kunnen uitdra gen." De regio Venlo heeft verschil lende activiteiten in petto voor de Nationale Boomfeestdag in maart 2011. Deze bestaan onder andere uit allerlei educatieve projecten, groenaanplant, schoonmaak van natuurgebieden en de vijfde editie van het Kids4Trees-Songfestival. Maar ook wordt er ingezet op de adoptie van natuurgebied in de eigen omgeving en wereldwijd. Alles wordt georganiseerd voor 750 kinderen uit de regio én uit Duitsland onder het thema 'Breng smaak in de wereld met bomen', terwijl er ook een link wordt gezocht naar het door de VN uit geroepen Internationale Jaar van het Bos in 2011. Er wordt nog bekeken om ook nog kinderen uit andere landen voor dit evene ment uit te nodigen. Sinds 1957 wordt in Nederland jaarlijks de Nationale Boomfeestdag gevierd. Ruim 115.000 kinderen van basis scholen plantten in 2010 op deze dag een boom langs straten en pleinen, in parken en bossen, verspreid over het hele land. De dag wordt georganiseerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met Staatsbos beheer en meer dan 400 deel nemende gemeenten. Stichting Nationale Boomfeestdag heeft als doelstelling kinderen van groep 7 (10/11 jaar) kennis, inzicht en begrip voor bomen en de functie van bomen voor de samenleving bij te brengen en de kinderen inzicht geven dat ze ook zelf een bijdrage kunnen leveren aan een groene samenleving. Corridor Mode Na een kortstondig ziekbed is afgelopen zaterdag de bekende kunsthistoricus Harry Vriens uit Well op 79-jarige leeftijd over leden. Hij genoot in deze regio bekendheid door zijn boeiende lezingen en rondleidingen. Harry Vriens, geboren in 1931, was docent Nederlands en geschiede nis in het voortgezet onderwijs. Hij voltooide de opleiding Voort gezette Studie Handvaardigheid en aansluitend de Kunstacademie in Arnhem. Hij was docent Beel dende Vorming aan het college Marianum in Venlo en doceerde kunst- en cultuurgeschiedenis aan de Volksuniversiteit Venray e.o. Zijn lezingen en rondleidingen trokken altijd veel belangstelling. Met veel liefde voor het detail wist Schoolproject Verkeer bij De Landweert Jaarlijks wordt op openba re basisschool De Landweert in Venray een schoolproject gehouden. Hierbij werkt de hele school gedurende een periode rond hetzelfde thema. Naast de activiteiten in de groe pen zijn er ook activiteiten die samen worden gedaan. Dit jaar staat het project in het teken van Verkeer. De school wordt daar voor aangekleed met echte ver keersborden. Ook vinden er een aantal ludieke activiteiten plaats. Op donderdagmiddag 27 mei is er een opening in de gemeen schapsruimte van de school. Hier wordt dan het toneelstuk Jungle Verkeer door een theatergroep opgevoerd. Bovendien gaan de groepen 5, 6 en 7 een dagje naar De Fabriek, een verkeerstuin in Maasbree. De andere groepen doen een fietsvaardigtest op het schoolplein. Op woensdag 2 juni vindt op de school een creatieve ochtend plaats. De kinderen wor den gemengd en gaan samen diverse creatieve activiteiten doen. Ter afsluiting is er op 10 juni de verkeerstraining Streetwise. De kinderen moeten verschillende activiteiten uitvoeren onder bege leiding van instructeurs van de ANWB. Viva la Donna Day bij Beautysalon Inge Op 28 mei verwent Beautysa lon Inge vrouwen die getroffen zijn door kanker. Inge Janssen van de beautysalon doet dit in het kader van de nationale ver wendag, in het leven geroepen door onder meer schoonheids salons, kappers en masseurs. Vrouwen getroffen door kanker krijgen geheel belangeloos een gratis verwenbehandeling. "Even je aandacht afleiden van je ziekte, je weer even vrouw voelen en stra len, dat is het doel van de Viva la Donna Day", aldus Inge. Door een massage of een schoonheidsbe handeling krijgen deze vrouwen weer een beetje zelfvertrouwen. Hierdoor kan het leven weer posi tiever worden hervat. Stichting Viva la Donna initieert deze derde verwendag, die is opgezet vanuit de persoonlijke ervaring van de oprichtster, Corinne de Haas. Zij is zelf op jonge leeftijd getroffen door kanker. Na de diagnose van kanker is er weinig aandacht voor nazorg. Juist dan is er behoefte aan persoonlijke aandacht. "Gewoon doorgaan" is een veelgehoorde kreet en vrouwen doen er vaak alles aan om omgeving en gezin te ontzien. Soms zijn er fysieke en mentale beperkingen waardoor de drempel voor een lekkere verwen behandeling groot is. Toch blijkt een persoonlijke vorm van aan dacht het herstel te bevorderen. Daarom opent Inge Janssen de deu ren van haar Beautysalon op vrij dag 28 mei 2010 om op deze bij zondere verwendag vrouwen, die getroffen zijn door kanker, weer te laten stralen. Bel voor een afspraak of meer informatie met: Beautysa lon Inge, Kruitweg 33, Venray. Kijk op www.beautysaloninge.nl of bel met 06 - 28413469 hij zijn toehoorders te boeien. Hij heeft diverse publicaties op zijn naam staan, onder andere over de architectuur en de geschiede nis van de Grote Kerk van Venray en over de Venrayse architect van Bergen en de Venrayse baksteen architectuur. Uitvoerig beschreef hij de bouwgeschiedenis van de psychiatrische inrichtingen Sint Anna en Sint Servatius. Kort voor zijn overlijden legde hij de laatste hand aan een studie over de archi tectuur en de bouwkunst van het voormalige noviciaat Sint Pascha- lis in Oostrum. De uitvaartdienst is vrijdag 21 mei in de parochie kerk van Well. Donderdag 20 mei (vanavond) is er om 19.00 uur een avondwake in de Petruskerk in Bergen. Fietstocht naar molen Merselo Fietsvierdaagse Venray houdt op maandag 24 mei (tweede pinksterdag) in het kader van Meimaand Fiets maand een gezinsfietstocht van 30 kilometer. De tocht start op het Schouwburgplein in hartje Venray. Vervolgens fietsen de deelnemers in de richting van Merselo, waar ze een bezoekje kunnen brengen aan de molen Nooit Gedacht. Een bezoek aan de molen is zeker de moeite waard. De molenstichting houdt op 24 mei de Dag van de Wind. Tijdens deze dag is er een fair waar van alles te koop is. Daarnaast zijn er tal van activiteiten op het gebied van wind, duurzaamheid, kunst en cul tuur. Denk bijvoorbeeld aan een vliegershow, verschillende crea tieve workshops voorlezen voor kinderen en enkele lezingen over windenergie. Er zijn doorlopend rondleidingen in de molen en op de zonnige terrasjes zijn drankjes en hapjes te nuttigen onder het genot van sfeervolle muziek. De windmolenfair start om 11.00 uur. Andere bezienswaardigheden tij dens deze tocht zijn onder meer het Loobeekdal, de Weverlose berg, kinderspeeltuin Vlakwater en de Leunse Paes. De kosten voor volwassen bedragen 3 euro per persoon. Kinderen onder begelei ding van volwassen kunnen gratis deelnemen en ontvangen bij de start een attentie. De deelnemers kunnen zich op 24 mei van 09.00 uur tot 14.00 uur inschrijven op de startloca tie op het Schouwburgplein. Reserveren is niet nodig. Om optimaal te kunnen profiteren van de samenwerking met de stichting Nooit Gedacht, adviseert het bestuur van Fietsvierdaagse Venray de fietsliefhebbers die een bezoekje wensen te brengen aan de windmolenfair om rond 10.00 uur te starten. Meer informatie: www.fietsvierdaagse-venray.nl of www.molenmerselo.nl/nieuws. html, of bel 06-57670220 of 06-40543574. Burgemeester Gilissen opent Dierenspeciaalzaak Op tweede pinksterdag zal burgemeester Gilissen de nieuwe Dierenspeciaalzaak XXL van Van der Ligt aan de Leunseweg 47a openen. In de voormalige auto garage is Van der Ligt Allicht een aantal maanden geleden gestart met een dierenspeciaalzaak. Die renspeciaalzaak XXL heeft een compleet assortiment voor al uw huisdieren. Die zijn op tweede pinksterdag dan ook welkom tus sen 9.00 en 17.00 uur. De hele dag zijn er tal van activiteiten. Zo is er een springkussen, schminken, een poppenkast, ballonnenclowns, grabbelton en een kleurwedstrijd. Uiteraard zijn er diverse aanbie dingen en ontvangen de gasten een gratis kopje koffie of thee. Burgemeester Gilissen zal rond 13.00 uur de openingshandeling verrichten. Mooiland presenteert een bij zonder project voor groep 1-2 3-4 van alle basisscholen uit de gemeente Horst aan de Maas en Venray: Boer zoekt school! Het is lente, tijd om naar buiten te gaan. Voor de kinderen van de De natuurbegraafplaats Weverslo in het landelijk gebied van Heide, gelegen in de Peel tussen Venray en Deurne, is open voor publiek. Met het plaatsen van informatiepane len bij de ingang aan de Jans- lust 11 start de eerste natuur- begraafplaats in de Peel zijn voorlichtingsactiviteiten. Een natuurlijke vorm van begraven is erg in opkomst. Naar verwachting wordt een graf in de natuur in de nabije toe komst de meest geliefde vorm van begraven. In een bosgebied in het agrarisch Peellandschap zijn op landgoed Weverslo de voorzienin gen gereed om een graf in de vrije natuur te kiezen. Overledenen kunnen er voor onbepaalde tijd een laatste rustplaats vinden. Er zijn in het natuurbos steeds vrije plekken beschikbaar waaruit geko zen kan worden. De graven liggen op ruime afstand van elkaar. Eer- basisscholen de tijd om laarzen aan te doen en naar de boerderij te gaan. Ook de boer en boerin hebben het voorjaar in de bol. Mooiland heeft vijftien boerenbe drijven in Horst aan de Maas en Venray gevraagd de deuren voor de kinderen open te zetten. De lijkheid en eenvoud zijn de ken merken. Ruimte, rust en privacy bepalen het beeld. De plekken zijn allemaal gesitueerd bij of rondom toekomstbomen. Dat zijn markante bomen waarvan de verwachting is dat die nog een groot aantal jaren zullen blijven staan. Er is alle ruim te om aan speciale wensen zoals een familiegraf of een combinatie van een graf en een urnengraf te voldoen. Het is ook mogelijk om een graf te reserveren. Natuurbe- graven houdt in dat het lichaam op een organische manier wordt teruggegeven aan de aarde. Alleen duurzame materialen die zonder problemen weer opgenomen wor den door de natuur vergezellen het lichaam. Een natuurbegraafplaats is bij uitstek een plek om te bezin nen en te gedenken. In de natuur krijgen verhalen en herinneringen alle kans om te gedijen. Grafmar keringen zullen hooguit bestaan uit een gedenkboom of een hou ten gedenkteken in de vorm van boer en boerin zullen alles vertel len over het nieuwe leven op de boerderij, over de jonge kalfjes, de jonge poesjes en nog veel meer. Wat is nou mooier als een jong kalfje over zijn bol aaien? Tijdens het bezoek aan de boerderij is er een rondleiding en een verwer- bijvoorbeeld een boomstronk of een houten sculptuur. Zo blijft het bos natuurlijk. Voor grafste nen of grafkeien is er geen plaats, omdat die ook nu van nature niet in het bos voorkomen. Door het planten van gedenkbomen blijft het bos zich ook steeds verjon gen en vernieuwen. Het behoud en de verdere ontwikkeling van de natuurkwaliteit en natuurbele ving van het gebied gaan zo hand in hand met de mogelijkheid tot natuurbegraven. Een keuze voor een natuurgraf is daarmee ook een bijdrage aan de instandhouding en verdere ontwikkeling van het bos, de natuur en het agrarische Peel- landschap. Natuurbegraafplaats Wever- slo houdt op zondag 30 mei van 10.00 tot 16.00 uur een open dag. Iedereen die meer wil weten over natuurbegraven en kennis wil maken met de mogelijkheden op Weverslo, is welkom. Voor meer informatie zie www.weverslo.nl. kingsactiviteit voor de kinderen. Scholen die mee willen doen, kun nen bellen of mailen naar Mooi- land voor een afspraak bij een boerenbedrijf in de buurt: www. mooilandlimburg.nl, pieter@mooi- landlimburg.nl of telefoon 06 54901099. tie, gebaseerd op windkracht, waarbij een prijs te winnen valt. Vanzelfsprekend draait de molen en zijn er voldoende molenaars aanwezig om doorlopend rond leidingen te geven. Museum De Peelstreek stelt molengerelateerde voorwerpen ten toon. Uiteraard wordt er door de molenstichting meel verkocht om brood en pan nenkoeken van te bakken. Meel dat ambachtelijk gemalen is op windkracht en met molenstenen. Eveneens verkoopt molen Nooit Gedacht het recent uitgekomen boek Leven van de Wind, waarin de historie van de Nooit Gedacht in woord en in beeld gebracht is. Tegen inlevering van dit artikel, bij aanschaf op de molen, krijgt men korting op de aanschaf van het boek. Op de Dag van de Wind krijgt men daarbij nog een pond pannenkoekenmeel cadeau. Op de Windmolenfair is tevens een terras ingericht. Daar kan onder het genot van een drankje en een hapje uitgerust worden, kijkend en luisterend naar de bewegingen en het karakteristieke geluid van de draaiende wieken. Videofilmers opgelet Wat te doen met die lange vakantiefilm? U heeft een fan tastisch idee voor een speel- filmpje. Maar hoe pak je dat aan? Allemaal vragen die mogelijk bij u spelen. Op donderdag 27 mei om 20.00 uur verzorgt de LOVA (Limburgse Organisatie van Audiovisuele Ama teurfilmers) een informatieavond in Plein 14, Henseniusplein 14 in Venray. Na een inleiding geven zij u aan de hand van amateurfilms uit de provincie, een beeld van wat in clubverband door u als fil mer, met uw videocamera bereikt kan worden. Limburg kent inmid dels vijftien videoclubs voor ama teurfilmers. In en rond Venray bestaat deze mogelijkheid nog niet. Daarom ziet het bestuur van de LOVA hierin een aanleiding om via deze informatieavond te proberen u als geïnteresseerden te helpen om eventueel een nieuwe club op te richten. Café De Pielhaas dicht Na meer dan 40 jaar hebben Nel en Jan Willems besloten om café De Pielhaas in Venray te sluiten. Nel en Jan hebben ervoor gekozen om met de stil le trom de deur op slot te draai en. "Het zou op dit moment te veel emoties geven die hiermee gepaard gaan om het anders te doen. Wij danken echter allen die in de loop van de jaren bij ons aan de tap te gast waren", klinkt het in koor. Doordat de gezondheid van Nel achterblijft,zij deAOW-grens gepas seerd is en het café onlosmakelijk met hun woonhuis verbonden is, komt er na 84 jaar een einde aan het café aan de Eindstraat. Vanaf 1 maart 1970 mocht Nel hier gasten ontvangen van allerlei pluimage. Niet op de laatste plaats de grote aantallen darters die hier een gezellig thuisfront vonden. Menig wedstrijd is hier in de late uur tjes beslist. Voorheen was ook het cafévoetbalteam De Pielhaas en de schutterij St. Anna hier gehuisvest. Hun beeldje prijkt nog steeds aan de muur, evenals veel andere attri buten die in de loop der tijd ach ter zijn gebleven. Lopende het jaar kon men hier rustig een goed glas bier nuttigen en ongestoord met de gastvrouw over alledaagse din gen discussiëren. Met feestdagen als kermis en carnaval echter werd de tapruimte volgestouwd met jong en oud die vriendschappelijk en familiair het glas hieven. Gast vrijheid was wat de bezoeker hier kreeg en of je dagen of maanden niet geweest was, Nel begroette iedereen als vanouds. De eenling die op vaste tijdstippen naar bin nen en buiten ging, maar ook de groepen met vastelaovend de zaak letterlijk deden uitpuilen van ver tier. Nel: "De darters die een goed onderkomen elders hebben gevon den, worden speciaal bedankt. We gaan genieten van rustige dagen en kijken met veel genoegen terug op veertig jaar werken in een echt 'ald-Venrods café. Het was moj zat'." Yoga bij EVA Xareni Jacoba start op woens dag 19 mei met yogales in moe dercentrum EVA in Venray. Jacoba komt uit Mexico en had daar haar eigen yogastudio. Ze is een jaar in Nederland, heeft de inburge ringcursus gevolgd en wil hier ook graag een start maken met yogalessen. Ze spreekt de Neder landse taal redelijk en het geven van yogales in het Nederlands is voor haar een oefening. De eerste les duurt van 9.15 tot 10.15 uur. Er zijn in totaal acht lessen. Wie deel wil nemen kan zich opgeven via telefoon (0478)587081 of 06 42793486. Kijk voor meer infor matie op www.yogareni.com. Gemeente hoeft niet in te grijpen bij paardenhouderij De gemeente Venray heeft terecht afgezien van maatre gelen tegen stankoverlast bij paardenhouderij Litjens aan de Meerloseweg in Wanssum. Dat heeft de Raad van State woensdag beslist. De eigena ren van de naastgelegen zorg boerderij De Lindehof eisten ingrijpen door de gemeente, omdat Litjens tegen de regels in zijn paardenmest niet vaak genoeg zou afvoeren. De gemeente weigerde in te grijpen, omdat er geen sprake zou zijn van een overtreding. Vol gens de exploitanten is dat wel het geval, omdat Litjens ook een zorgplicht heeft. Dat is een extra milieueis voor bedrijven en instel lingen om te zorgen dat er geen overlast ontstaat. De Raad van State oordeelt nu dat die zorg plicht hier niet geldt. Die extra eis geldt slechts als er sprake is van forse milieuhinder terwijl er onvoldoende regels zijn om die hinder aan te pakken. Het is een vangnet voor ernstige milieuover tredingen. Maar daarvan is volgens de Raad geen sprake bij Litjens. De paardenhouder heeft wel met de gemeente een afspraak gemaakt om zijn mest om de drie dagen te verwijderen. Maar dat hij zich niet aan die afspraak houdt, betekent nog niet dat hij de milieuregels overtreedt. De gemeente kan hem natuurlijk wel aan hun afspraak houden. Oscar Kraal geeft drumclinic Muziekcentrum Best bestaat dit jaar 25 jaar en is inmiddels alweer tien jaar in Venray geves tigd. In het kader van dit jubileum zal op 27 mei een demo cq. clinic gegeven worden door drummer Oscar Kraal. Kraal is onder meer drummer bij Anouk en Candy Dulfer. Tijdens de demo zal hij gaan vertellen over drummen, rearding, bekkens, microfoons en stokken. De aanvang is om 19.00 uur en reserveren kan via de web site www.mcbv.nl De demo/clinic wordt gehouden op Keizersveld. Rondrit tweewielers Voor de elfde keer wordt op zaterdag 22 mei door Poot Twee- wielers de jaarlijkse internationale rondrit voor alle oudere tweewie- lers, ongeacht bouwjaar, gehou den. Inschrijven vanaf 9.00 uur aan het Grootdorp 47 in Merselo. Het vertrek is om 11.30. Afgelo pen jaar hebben 175 rijders uit Nederland, Duitsland en België meegereden. Om 16.00 is er de prijsuitreiking van de mooiste twee- wielers. Meer informatie staat op www.p-poot.nl. Haalt u voldoende business uit uw site? Flyers Internet Communicatie Op het moment dat ik deze woorden schrijf, is de premiè re van de Passiespelen in volle gang, met als eregast niemand minder dan de koningin. Komende zomer staat Tegelen weer in het licht van deze Pas siespelen. In een wat oudere versie van de tekst komt, naast de moeder van Jezus, ook de moeder van Judas voor. De vraag wordt gesteld wie van de twee moeders groter verdriet heeft: Maria de moeder van Jezus, die onschuldig stierf of de moeder van Judas, de ver rader die later uit wroeging zelfmoord pleegde. Welke moeder heeft groter ver driet om haar zoon? Een antwoord op die vraag hebben we niet, maar de vraag zelf mag ons wel aan het denken zetten. Er kunnen dingen in een leven gebeuren, die we alleen van horen zeggen hebben en dan staan we soms gauw klaar met ons oordeel. Vooral als zoiets veraf gebeurt. "Hoe kan iemand zoiets doen, het is een schan daal." Maar als er zoiets triests in de persoonlijke sfeer dicht bij onszelf gebeurt, dan reageren we al snel heel anders. Dan vervliegt onze behoefte om te oordelen en maakt plaats voor stil verdriet. In een poging te begrijpen hoe het zover kon komen. Als iemand ons persoonlijk koud laat, kunnen we glashard en ijskoud oordelen. Maar als we om iemand geven, wordt het een ander verhaal. Dan kan de liefde voor een mens sterker zijn dan de teleurstelling over de daad. In mijn jaren in Maastricht was er een parochiane, een weduwe, van wie de zoon voor een ernstig delict gevangen zat. De zaak had meer dan eens de voorpagina van de krant gehaald. Dat hij gedaan had waarvan hij beschuldigd werd, daar bestond geen twijfel over. Ook bij zijn moeder niet. Recht praten wat krom was, daarvan was bij haar geen sprake. Toch was de waarheid die zij over hem vertel de in de persoonlijke gesprekken anders en vollediger dan die in de krant. Omdat haar liefde voor hem intact was gebleven. Om het in Bijbelse termen uit te drukken: we staan ver van Judas af en kunnen hem gemakkelijk alleen maar als verrader zien en veroordelen. Maar hoe zou iemand in zijn omgeving denken? Hou zou de moeder van Judas denken? Zonder goed te keuren wat haar zoon deed, kan haar liefde voor hem nog wel in stand blijven. Want het blijft haar kind. Van veraf iets schandaligs meemaken, is iets heel anders dan van dichtbij. Deken Smeets, Venray. De tweede editie van de Dag van de Wind ofwel de Wind- molenfair wordt gehouden op maandag 24 mei in Merselo. In en rond windmolen Nooit Gedacht draait het van 11.00 uur tot 17.00 uur om wind, weer, natuur, energie, historie, cultuur en kunst. Voor volwassenen en voor kin deren zijn er veel activiteiten en is het gezellig vertoeven in een lan delijke sfeer. De tocht die door de Stichting Fietsvierdaagse Venray is uitgezet op 24 mei voert langs dit unieke monument en evene ment. Vanaf de naast de molen gelegen sportvelden zijn de hele dag vliegeraars van vliegerclub Gemert in touw die met hun vlie gers het luchtruim opsieren. Er is een drietal demonstraties van vliegerfotografie en weeramateurs komen vertellen over het weer en hoe het weer te voorspellen is. Er wordt informatie gegeven en films getoond over windenergie en er zijn twee lezingen (vanaf 14.00 uur) over moderne windener gie, waarbij ook de relatie gelegd wordt met de techniek van de traditionele windmolen. Speciaal voor kinderen wordt gedemon streerd hoe windkracht omgezet wordt in energie. De wandelver eniging de Natuurvrienden heeft een gezinswandeling van circa vijf kilometer uitgezet in de bos sen rond Merselo die bij de molen start, maar bezoekers kunnen ook met de boswachter een korte edu catieve wandeling naar het bos maken. De Schaapscompagnie organiseert demonstraties scha pen scheren en schapen drijven en 't Raokeliezer vertelt bezoekers over oude granen, die op de graan- veldjes naast de molen zijn aan gelegd. Stichting Mooiland toont haar activiteiten op het gebied van natuureducatie. Daarnaast is er een diversiteit van artikelen te koop op het gebied van natuur. Niet alleen natuurlijke voeding, biologische wijn en streekpro ducten, maar ook worden inge nieuze en leerzame spelletjes verkocht die zijn gebaseerd op natuurkunde, wiskunde en logica. Bezoekers die creatief bezig wil len zijn, kunnen deelnemen aan workshops vilten, vlechten en vlaggetjes maken. Er zijn teke ningen, schilderijen, keramiek en kleine sculpturen te koop. Daar naast worden sierraden, stoffen en tuindecoraties van eigen ontwerp verkocht. Natuurlijk ontbreken de windgongen niet. De hele dag wordt muzikaal omlijst door enke le koren, orkestjes en solisten, die met hun repertoire de landelijke sfeer kracht bij zetten. Ten slotte worden boeken ver kocht rondom de thema's wind, molens, energie, weer, natuur, kunst en lokale historie. Voor de jongste bezoekers zijn er poppen kastvoorstellingen en wordt het molenaarssprookje Repelsteeltje gespeeld. De kinderboekenschrijf ster Monique van der Zanden, een goede bekende op de molen, leest voor uit haar boek over de lucht ballonvaart in 1871 van Parijs naar Merselo. Ook de vrolijk gekleurde schminkcaravan zal er weer zijn. Er kan pony worden gereden en is er een grote ballonnenwedstrijd. Voor de wat oudere kinderen is de 'wervelwind' naar Merselo gehaald, een spectaculaire attrac- Boomfeestdag in regio Boer zoekt school DIVERSE KLEUREN CEINTUUR 29.95 GROTE KEUZE, FRISSE ZOMERDESSINS 19.95 metsttfl/enkarakter Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 een abonnement waard Wij verhogen de response via uw website. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Dag van de Wind Begraafplaats open

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7