Peter Nellen fc. 40% GD intratuin WOLFF magazijn verkoop! isnsm £j/ea*& mister KOOL's Al uw vers in één muisklik! Vershuys.com T0900 - 8600 r h an c GEOPEND wtenc^rrfvi/p korting NU GRATIS Bandoetere Eindexamens Diamanten bruidspaar in Venray rds De Peelkorf kampioen En verder: Rongen dé specialist: Voor tegels, sanitair: en tel 0478 516 708 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 duur W0& zaarn reinigen T (0478) 569 750 misterkools.nl Tijdens de grandioze pinkstershow op hele collecties in gordijnen en tapijt Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 DAGLENZEN OP PROEF! 2e PINKSTERDAG 24 mei JEANS MODE CASUALS Dragster damesjeans van 59.95 nu 2 voor 75.- Honderdeenendertigste jaargang - week 20 - donderdag 20 mei 2010 Warmtebeelden van alle gebouwen komende week op website gemeente Dik 'Nederlandse kinderen worden gestaag dikker'. Deze mededeling hoorde ik deze week op de radio. Of die boodschap mij verwondert? Nee, totaal niet, zeker na mijn korte vakantie ben ik ervan over tuigd dat Nederland de komende jaren meer en meer van die gezel lige dikkerds zal produceren. Aan de Spaanse kust, in een prachtig viersterrenhotel waar je gratis en onbeperkt kon eten en drinken, zag ik tot mijn afgrijzen kinderen van een jaar of zeven 's morgens om 11.00 uur het ene bord ijs na het andere bord friet naar binnen bunkeren, om even later aan de rand van het zwembad een dikke hamburger naar binnen te laten glijden. En dat het dorstige types waren, die vakantievierende kin deren met overgewicht, was ook al snel duidelijk. Want de ene na de andere cola verdween soepel in hun toch ietwat uit de kluiten gewassen keeltje. Door de regen die ook het zuiden van Spanje de heel week teisterde, ik kreeg de vakantie die ik verdiende, zaten veel vakantiegasten de hele dag binnen. Ook hun kinderen ver veelden zich dood en zaten zak ken vol chips etend en mobiel bel lend in de computer- en tv-ruimte van het chique hotel. Ze hadden geen zin om met pa en ma over de boulevard te schuifelen en/of de prima uitgeruste sportruimte van het hotel in te duiken. Ouders vin den overgewicht kennelijk geen pedagogisch probleem. Maar dat is het volgens mij toch wel. Net als bij computeren en televisiekijken, is het ook bij snacken en snoepen belangrijk om grenzen te stellen. Ook als je over de grens bent. Opvoeden doe je uiteindelijk, naast het bieden van een gezellige en liefdevolle thuisbasis, ook door te zeggen dat iets niet kan. Maar ja, dat wordt moeilijk als pa en ma de hele vakantie aan de tap hangen. Ik ben in ieder geval genezen van al dat all-inclusive-gedoe en ga deze zomer weer lekker terug naar de camping... En nu is het hoog tijd voor een hartig tussendoortje! En een advies aan alle supermarkten: laat kinderen voortaan gratis fruit uit zoeken en geen snoep! Hannes Kunst Cultuur 10 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 17-20 Kerkelijke diensten 22 De raadzaal in het gemeente huis puilt maandagavond uit. Een paar honderd Venrayna- ren komen niet voor een spec taculaire raadsvergadering. Nee, ze zijn reuze benieuwd naar de foto die van hun huis is genomen. Geen gewone foto maar een luchtfoto, gemaakt met een speciale camera vanuit een vliegtuig, waarop warmtebeelden te zien zijn. De foto is bewerkt met de plattegrond en de kaart van het kadaster. Zo is van iedere woning en elk gebouw duidelijk te zien hoe groot het warmteverlies via het dak is. Goed geïsoleerde pan den kleuren donkerblauw, terwijl oudere huizen vaker in het rood staan afgebeeld. Er zijn maandag slechts een paar beeldscher men voorhanden. Veel te weinig om iedereen een kijkje te laten nemen. Afdelingsmanager Henk Loonen belooft dat vanaf vandaag (donderdag) er beeldschermen in de publiekshal worden opgesteld. Zodat iedereen tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis de foto's kan komen bekijken. Vanaf volgende week zijn ze ook te vinden op de website van de gemeente. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) staat versteld Na ontdekking milde variant vogelgriep in Deurne Honderden kinderen zijn de afgelopen weken bezig geweest met het kleuren van de prach tige kleurplaat waarop de mobiele India-schoolbus van SOS Meerlo- Wanssum staat. Op die manier werd het project in Chennai van de mondiale groep SOS Meerlo-Wans- sum ook onder de aandacht van schoolkinderen gebracht. Het idee was van Judith en Guido van Dijck van supermarkt Plus aan de Krui denlaan in Landweert. De super markt is een van de sponsoren van de kunstmanifestatie in Geijsteren, die onlangs werd gehouden. Toen de supermarktdirectie hoorde dat voorzitter Mieke van Uden van de Stichting Kunstmanifestatie Geijs- teren een kunstproject had, Mieke and Friends, waarvan de opbrengst naar het SOS-schoolbusproject in India gaat, werd het idee geboren om ook iets voor kinderen op te zetten. Via de supermarkt wer den de kleurplaten verspreid. De acht winnaars mochten woens dagmiddag een minuut gratis winkelen op de snoepafdeling van de supermarkt. Acht bedrijven aan de west kant van Ysselsteyn vallen onder het vervoersverbod na de ontdekking van een geval van vogelgriep in Deurne. De bedrijven liggen binnen een cirkel van drie kilometer van het besmette bedrijf. Op een pluimveebedrijf met zo'n 28.000 kippen in Deurne is een milde variant van vogelgriep geconstateerd. Het gaat om een variant van H7, en niet om de voor mensen gevaarlijke H5N1 die voor al in Azië heerst. Deze griepvariant maakt vogels nauwelijks ziek en is niet gevaarlijk voor mensen. Het bedrijf is dinsdag voor de zeker heid geruimd. Om elk risico te vermijden is een gebied van circa drie kilometer rond het besmette bedrijf ingesteld, waarbinnen per direct maatregelen van kracht worden. In dit gebied valt ook het westelijk deel van Ysselsteyn. Binnen het gebied is elk vervoer van pluimvee en levende vogels, broed- en consumptie-eieren ver boden. Ook het transport van gebruikt strooisel en mest is niet toegestaan. De verbod geldt voor vervoer vanuit, naar en binnen het gebied. Per direct gaat bovendien de afschermplicht in. Al het pluim vee moet naar binnen of mag alleen onder een afdak naar buiten. Het vervoer van zoogdieren (waar onder runderen, varkens, schapen, geiten en paarden) is verboden voor zover deze dieren afkomstig zijn van of naar bedrijven gaan waar pluimvee aanwezig is. Ook het rijden met vervoermiddelen die geschikt zijn voor het vervoer van bovengenoemde dieren, pro ducten of mest is niet toegestaan. Jaarbeurzen, markten, tentoonstel lingen en andere evenementen waarbij pluimvee of andere in gevangenschap levende vogels bijeengebracht worden zijn verbo den in het gebied. Bij commerciële bedrijven wordt de bezoekersre geling van kracht. Naast de acht bedrijven in Ysselsteyn liggen nog twaalf pluimveebedrijven in de driekilometerzone. Deze bedrij ven worden de komende dagen gescreend. Er komt ook onderzoek bij bedrijven die in de afgelopen tijd contact hebben gehad met het besmette pluimveebedrijf. De gemeente Venray heeft de bedrijfs bezoeken van de afdeling Handha ving in verband met de besmetting opgeschort. van de enorme belangstelling. "Als het gratis is en er valt iets te verdienen, dan komen de mensen wel." De gemeente en de provincie geven subsidies om huiseigenaren aan te zetten hun panden beter te isoleren. Van der Broeck meldt dat dertig procent van het ener gieverlies ontsnapt via het dak. Na Amsterdam en Nijmegen is Ven- ray de derde gemeente waar het bedrijf Dakwacht luchtfoto's heeft genomen. Begin maart cirkelde 's nachts een vliegtuigje boven Ven ray en de dertien kerkdorpen. "Het heeft helaas wat langer geduurd", zegt Van der Broeck. "Een voor waarde is dat het 's nachts koud en onbewolkt is." Toch zijn de foto's slechts een momentopname. Een donderblau- we kleur betekent lang niet altijd dat het om een goed geïsoleerd gebouw gaat, waarschuwt Cock de Jong van Dakwacht. "Een schuur tje of een bijgebouw zonder enige isolatie, kleurt donkerblauw als het niet verwarmd wordt." De stra ten zijn opvallend rood gekleurd. Volgens De Jong komt dat doordat asfalt en klinkers overdag warmte opnemen, die vervolgens 's nachts wordt geregistreerd als warmte verlies. Niet alleen 'lekke daken' worden vastgelegd. Ook slecht dat de plaatjes ook bedoeld zijn als bewustwording. Veel bewo ners hebben er geen benul van dat ze voor de mussen op het dak stoken. "Door het zichtbaar te maken in beelden, dringt het besef door dat er iets moet gebeuren. Met relatief lage kosten is het dak al goed te isoleren", zegt De Jong, die nog een stap verder gaat. "Want je kunt veel meer met het dak. Het kan dienen als energieopwekking, zoals door het aanbrengen van zonnepanelen." In de toekomst kunnen gebouwen zo steeds meer in hun eigen energie voorzien. Er kan zelfs 'overproductie' ontstaan. LEES VERDER OP PAGINA 3. geïsoleerde lichtkoepels, serres en ramen zijn goed zichtbaar. Bij sommige gebouwen ontsnapt veel energie door de zogeheten kou debruggen. Zoals te zien is bij de twee sportzalen in de wijk Bruks- ke. De daken zijn blauw, maar ze worden gescheiden door een fel rode streep. Dit betekent dat er een 'lek' zit tussen de aansluiting van beide gymzalen. Nieuwbouw heeft vaak goede dakisolatie. Er is dan ook een groot verschil tus sen oude en nieuwe buurten. Echt fel rode kleuren zijn het meest te zien op de industrieterreinen. "Er zijn nogal wat bedrijven die veel warmteverlies lijden. Ook zijn het vaak lekkages of niet goed sluiten de constructies." De Jong vertelt 21 en 22 mei dames zomercollectie 2009 zondag 23 mei CARBOOTSALE IN HORST ROMMELMARKT van 8.30 t/m 16.00 uur Kasteellaan, entree 2 euro, tot 12 jr gratis TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN BlERMANN - VAN DEN Eijnden, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Dit jaar bestaan wij 25 jaar. Kom langs voor speciale acties! Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken en! Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Uitverkoop Showroomkeukens De Hulst 9a, Oostrum-Venray T 0478 - 56 93 28 www.peternellenkeukens.nl berden T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl I e www.tapijtcentrum.nl CAMPS OPTIEK EDWIN S. BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 p kapsalon schoonheidssalon pedicure make up nagel styling pruiken van 11.00-17.00 uur Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 EN MAAS Grote belangstelling voor dakscans Acht bedrijven onder vervoersverbod Op zoek naar snoep... Jansen-Noy, Guides in Fashion www.jansen-noy.nl y \5v At

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1