Leunen C3 kampioen SVOC01 F2 kampioen Swolgense Boys A1 kampioen Oostrum Cup 2010 Onnodig verlies Manual Basketballers kampioen Unieke prestatie Tom Thijssen i Eerste dan voor Marcel Litjens Zes Limburgse kampioenen "N I PEEL EN MAAS Donderdag 20 mei 2010 - Pagina 18 Slotavond TOP'27 Mini-P toernooi succes Afscheidsfeest SV Geijsteren Manual De Mudhunters ISBV Venray e.o. Emile Cox zevende PDV De Zwaluw De Maasvogels *r- Versterking SV Leunen C3 heeft de kampioens wedstrijd tegen naaste concurrent Baarlo C3 met 3-2 gewonnen. Na een 1-2 achterstand werd uiteindelijk de winnende treffer vlak voor tijd gescoord. SVOC'01 F2 is door een 10-0 zege Hendrikx, Sjoerd Classens, Rens Frans- op Sparta'18 F8 kampioen geworden sen, Gijs Wismans, Dennis Zanders in zijn klasse. Op de foto de spelers en Patryk Bossy en de leiders Marcel Sep Vollenberg, Jesper Weys, Sem Franssen en Paul Classens. Swolgense Boys A1 is kampioen geworden. Tienray en Swolgen zijn trots op deze talenten van de nieuwe fusieclub Sporting ST. In het pinksterweekend vindt in Oostrum voor de negende keer een internationaal A-toernooi plaats. Het toernooi op zaterdag 22 en zondag 23 mei wordt gespeeld op sportpark De Spar met deelname van tien teams: Herpinia (winnaar van vorig jaar), Keijenburgse Boys, Belfeldia, Achilles '29, VV Zeddam, VV Limmen, SV Harf- sen, Tus Preussen-Vluyn'09 (Duits land), Dorchester Town FC (Enge land) en SV Oostrum. Doelstelling van het toernooi is om de jeugdleden een afscheid aan te bieden voordat zij overgaan naar de seniorenafde ling. Op vrijdagavond 21 mei arrive ren de teams op het sportpark. Om circa egen 22.00 uur vindt de loting van de poules plaats. Zaterdag wordt om 9.45 uur het toernooi officieel geopend en om 10.00 uur starten de eerste wedstrijden. Er wordt gespeeld in twee poules. Tussen de wedstrijden door zijn er diverse ludieke acties, zoals penalty's schieten en 'cabrio schieten'. Het accent ligt natuurlijk op het voetballen en toeschouwers kunnen genieten van echt toernooi- voetbal. Op zaterdagavond is er een warm buffet. Er wordt gedurende het toernooi op het sportpark overnacht. Op zondagmorgen na het ontbijt beginnen de laatste poulewedstrijden om 10.30 uur. Vanaf 1330 uur worden de finales gespeeld en de uiteindelijke cupwinnaar is rond 16.15 uur bekend. BSAC-Manual 9-8 (4-4). Doel punten Manual: Ankie Billekens (3x), Bo Kersten en Conny van Tilburg (beiden 2x) en Joy Jakobs. De handbaldames van Manual ver loren zondag in de lentecompetitie nipt van BSAC. In Maasbree werd het 9-8 in het voordeel van de thuisploeg, die het geluk had dat de gasten uit Venray kans op kans misten. Manual ging in Maasbree tegen eersteklasser BSAC op voor de eer ste overwinning in de lentecompeti tie. In de beginfase van de wedstrijd werd al duidelijk dat beide partijen aan elkaar gewaagd waren. Het spel golfde op en neer, maar in veel goals resulteerde dat niet. Met nog tien minuten te spelen in de eerste helft stond er slechts een tussenstand van 4-2 in het voordeel van BSAC op het scorebord. Dit had Manual volledig aan zichzelf te wijten. Een aantal straf- worpen en veel vrije kansen werden gemist. Door twee individuele acties van Conny van Tilburg wist Manual voor rust toch nog op gelijke hoogte te komen: 4-4. In de rust werd er door trainer/ coach Twan Rongen vooral bena drukt simpel en geconcentreerd te blijven handballen. De tweede helft toonde hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft. De aanvallen volgden elkaar snel op, maar gescoord werd er amper. Na tien minuten gespeeld te hebben, wist Manual via geplaatste schoten van Joy Jakobs en Ankie Bil- lekens toch een kleine voorsprong te pakken: 4-6. Deze voorsprong werd in vijf minuten tijd echter teniet gedaan door de lange opbouwster van BSAC. Zij scoorde drie keer achter elkaar en bracht haar team op een voorsprong van 7-6. Bij deze stand schakelden de Venrayse handbaldames een tandje bij. Dit leidde tot een flink aantal overtredingen van BSAC. Maar ook tegen vijf óf zelfs vier veldspelers wist Manual moeilijk tot scoren te komen. Via een prachtig afstandsschot van Bo Kersten en een benutte strafworp van Ankie Billekens wist Manual nog wel terug te komen tot 9-8, maar vrije kan sen op de gelijkmaker werden door de Venrayse handbaldames om zeep geholpen. Net zoals in de voorgaande wedstrijden tegen BSAC werd er dus met één punt verschil verloren. Op zaterdag 12 juni om 18.45 uur speelt Manual 1 haar eerste thuis wedstrijd in de lentecompetitie tegen Loreal 2. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal de Wetteling. Het U22-team van basketbalvereni ging Jumpers'76 uit Venray is afgelo pen weekend kampioen geworden. Door een 50-86 zege in de uitwed strijd tegen BC Best werd de titel in de wacht gesleept. De finale van de Limburgse Jeugd- masters in Sittard is afgewerkt en onder de deelnemers bevonden zich twaalf leden van de vereniging Summa/Red Stars. Die hadden zich geplaatst onder de beste tien van hun klasse over vier toernooien ver speeld over het gehele seizoen. Naast dit aantal was ook de prestatie van Tom Thijssen uniek in de topklasse, de sterkste klasse van de Limburgse Jeugdmasters. Thijssen presteerde het om alle vier de toernooien op zijn naam te zetten in de serie en tevens de finale winnend af te sluiten. Alle toernooien inclusief de finale winnen, is nog nooit gebeurd. Ook Matthian Vaes behaalde de finale in de twee de klasse en hierin moest hij na een spannende strijd de tegenstander feli- citeren. In de derde klasse B bereikte Ruben de Francesco de halve finale en hierin verloor hij na sterk verweer. Uiteindelijk werd hij verdiend derde. Eveneens in de derde klasse B bereik te Loes Martens een vijfde plaats en in de tweede klasse haalde Annika Jenniskens een zesde plaats. Eervolle klasseringen haalden verder in deze top tien van de diverse klassen Miran da Jaspers, Lynn Martens Dominique Buijs, Niels Jenniskens en Willem van der Zanden. In de klasse onder de 25 behaalde Rick Pouwels een tweede plaats en Judith Stoef werd vijfde in deze zelfde klasse. In het Pinkster weekend spelen diverse leden van de vereniging buitenlandse toernooien in Duitsland als België. Na een fusietraject van negen jaar gaat TOP'27 met ingang van 1 juli fuseren met buurclub Swolgense Boys tot Sporting ST. Vanaf seizoen 2011/2012 zal Sporting ST gaan spe len op het nieuwe sportpark, gelegen tussen Swolgen en Tienray. De bouw zal deze zomer beginnen. Om dit aller laatste jaar af te sluiten, houdt TOP'27 zoals ieder jaar weer een slotavond, maar dan grootser dan normaal. Er zal een tent staan op het trainingsveld, waarin de band Jeopardy acte de pre sence zal geven.Verder zal de tap rij kelijk vloeien en is er een uitgebreide barbecue. Tot slot is er ook nog een verrassingsact. De slotdag vindt plaats op zaterdag 12 juni om 20.00 uur op sportpark 't Hoogveld in Tienray. Ook oud-leden zijn van harte welkom, zij betalen een eigen bijdrage van tien euro. Opgeven kan tot en met 1 juni. Voor meer informatie en opgave mail: slotavond@top27.nl Twintig teams met de allerklein sten uit de voetbalcompetitie en veel familie maakten het wederom een prachtig Mini-P toernooi op Hemel vaartsdag op sportpark De Heesak ker in Oirlo/Castenray. In vier poules werd er op het hoofdveld van sport park De Heesakker gestreden om de hoofdprijzen. Uiteindelijk waren er vier poulewinnaars: SVOC'01, Leu nen, Wittenhorst 3 en Wittenhorst 4. Daarnaast kregen alle spelers bij de prijsuitreiking een medaille. Het eerste elftal van SV Geijste- ren houdt op zaterdag 5 juni een afscheidswedstrijd vanaf 16.30 uur. Aansluitend is er een feestavond en een barbecue. Opgeven kan bij Ger Poels via telefoon (0478)532812, 06-53130313 of via e-mail elsenger@ planet.nl. Wilt u het nieuws van SV Geijsteren per email ontvangen, stuur een email naar bram_derikx@hotmail.com Uitslagen Dames B PSV toernooi 1e D-jeugd Loreal-Manual 14-22 Dames C Rapiditas-Manual 5-6 Dames B Loreal-Manual 17-4 Heren B Manual-BFC 13-37 Heren Manual-Merfeldia 14-33 Dames BSAC-Manual 9-8 Op zondag was er een marathon in het Belgische Wolfdonk en tegelij kertijd een training rond Venray voor de senioren. Er gingen vijf Mudhun- ters naar België en in Venray stonden er veertien Mudhunters aan de start. Een uurtje later vertrokken er dertig kinderen en vijf begeleiders voor de derde bijeenkomst van de Jeugd Sport Kennismaking. Er werd een tocht gereden met hierin enkele stukken waar techniek geoefend werd. Aan sluiten bij de Mudhunters hoeft geen probleem te zijn. Geïnteresseerden hebben de mogelijkheid om een aan tal keren gratis mee te doen. Ga voor meer informatie naar www.mudhun- ters.nl. Agenda: Zondag 23 mei vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Mariahout, 25, 40 of 55 km. Op dinsdag (in het bos) en donder dag (op de weg) om 19.00 uur een training. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Een ploeg van tien tafeltennissers van de Invaliden Sport- en Belangen Vereniging Venray e.o. heeft deelgeno men aan een sporttoernooi in Schijn- del. Op sportpark De Leemputten was volop gelegenheid om sportief in het strijdperk te treden met andere men sen met een beperking. Behalve van tafeltennissen kon worden genoten van voetbal, biljarten, darten, rolstoel- dansen, hockey, fietscross, paardrijden, zwemmen, waterbasketbal, handbike, rolstoeltennis en jeu de boules. De tafeltennissers zijn in voorbereiding voor het NK op 12 juni in Tilburg. Dit toernooi was een goed ijkpunt voor de spelers. Er werd geconcentreerd en fanatiek gespeeld om het ereme taal en niet zonder resultaat. In de 4e klasse sleepte Marie-Louise Theeuwen een derde plaats in de wacht door in totaal 10 wedstrijdpun- ten. Nog beter deed Ankie Muijsers het in de 5e klasse. Zij behaalde acht tien wedstrijdpunten en een tweede plaats. Daarmee hield zij zich Theo van Elferen ternauwernood van het lijf. Hij werd in deze klasse derde met veertien wedstrijdpunten. Net voor Sandy Aalders die op dertien wed- strijdpunten uitkwam. Eline Jacobs kwam niet verder dan een wedstrijd puntje. Ook in de klasse 6 was er suc ces. Nieuwkomer Stefan van Bergen werd derde met twintig punten. Leo Reintjes wist in deze klasse vijftien wedstrijdpunten bij elkaar te slaan. Harrie Jacobs en Kelly Creemers behaalde allebei acht punten. Ron Custers behaalde geen enkel punt. Na afloop ontvingen alle deelnemers een medaille. Tijdens de NK Motocross in Mill is Emile Cox uit Wanssum bij de open categorie Inters op een zevende plaats geëindigd. Cox neemt na vier NK-wedstrijden een zevende plaats in het klassement in. In een sterk deelne mersveld had Emile Cox in de eerste manche een goede start, maar moest in het strijdgewoel al snel terrein prijs geven. Vanaf een vijftiende plek kwam hij nog wel terug tot de achtste positie, maar viel in de slotfase uitein delijk terug naar een tiende plaats. In de tweede manche slot Cox al snel aan bij de kopgroep. Het tempo lag enorm hoog en de motorcrosser uit Wanssum had moeite om aansluiting te behouden bij de kopmannen. Hij eindigde uiteindelijk als zevende en deed daarmee goede zaken in de tus senstand. Uitslag wedvlucht Peronne; 22 deelnemers, 404 duiven. 1 L. Snijders. 2, 7, 9, 20 P Loonen. 3, 13, 19, 22 J. van Kessel. 4, 18, 23 Chr. Gerrits. 5, 25 N. van Hoof. 6, 11, 15, 21 Van Haren Stiphout. 8 M. Voesten en dochter. 10, 24 H. Strijbosch. 12, 16, 17 H. Peeters. 14 J. Kerstens. Uitslag wedvlucht Nan- teuil le Haudouin; 23 deelnemers, 495 duiven. 1, 22 M. Voesten en dochter. 2 N. van Hoof. 3, 15 H. Strijbosch. 4, 5, 19 J. Kerstens. 6, 7, 9, 10, 18, 20 W Bouten. 8, 12, 24 Reijnders-Cuijpers. 11 H. Pee- ters. 13, 16, 23, 25 Chr. Gerrits. 14, 21 P Loonen. 17 P. Smits. Uitslag wedvlucht Nanteul le Haud- ouin: 371 duiven, zestien deelnemers. 1, 5, 14, 16, 25 Jan Kuijpers. 2, 3, 6, 12, 17, 18 Freddy Textor. 4, 21 Wiel Thee- uwen. 7, 24 Theo Kleeven. 8 Toon Roosen. 9 Sraar Francken.10, 22 Sraar Peters. 11, 19 Harry Francken.13, 15, 23 Jac Verhoeven. 20 Bert Verhoeven. Dames BVV'27 glansrijk kampioen BVV'27-Wittenhorst 2-1 (2-0). Doelpunten BVV'27: Wieneke Ver mazeren en eigen doelpunt Wit- tenhorst. De voetbalsters van BVV'27 wer den zondag in eigen huis kampioen in de zesde klasse. De thuisploeg won met 2-1 van Wittenhorst en pakte door deze zege de titel. BVV'27 kwam sterk uit de startblokken en leidde hal verwege al met 2-0 door een goal van Wieneke Vermazeren en een eigen doelpunt van een speelster van Wit- tenhorst. Sinds de start van het dames voetbal in Blitterswijck is dit het eer ste kampioenschap van BVV'27. Voorafgaand aan de wedstrijd sprak de trainer Hans Tax zijn gebruikelijke oppeppende woorden in de kleed kamer, om de dames vooral gecon centreerd en gemotiveerd aan de aftrap te laten komen. Eenmaal bui- De kampioenen op de foto, bovenste rij v.l.n.r: Eric Classens (grensrech ter) Saskia Tax, Linda Janssen, Paul Wilmer (leider), Twan Ingenpass (grens rechter), Hans Tax (trainer) en Sandra Nooyen. Middelste rij v.l.n.r: Jolanda Speijcken, Rianne Rijshouwer, Anne Vermazeren, Bianca Bos, Loes Cox, Eline Tijmensen, Karlijn Beurskens en Marlon Tax. Onderste rij v.l.n.r.:Angelique Rutten, Yvonne Besouw, Sandra Wijnhoven, Wieneke Vermazeren, Evelien Classens, Dimphy de Koning en Sylvia van de Water. kon de champagne ontkurkt worden. Beelden van het kampioenschap waren eerdere deze week te zien in de uitzending van Peel en Maas TV De uitzending gemist? Kijk dan op www. peelenmaastv.nl ten waren er al vele toeschouwers aanwezig, stond de muziek luid aan en daarmee was de sfeer opperbest. Alle ingrediënten voor een leuke kam pioenswedstrijd. Zouden de dames dorpsgeschiedenis gaan schrijven? Na de aftrap bleek dat het gemak waar mee het in de voorbije weken steeds gelukt was om de bal vroeg in het net van de tegenstander te deponeren, nu niet aanwezig. Het was niet een van de spitsen van BVV die scoorde, maar kreeg het team van Wittenhorst een eigen goal te verwerken. Zo konden de dames uit Blitterswijck juichen en was het kampioenschap al een klein stapje dichterbij. Gesteund door de vele toeschouwers, sterrenflitsers en zelfs vuurwerk, kon het niet meer misgaan. De tweede goal viel later in de wedstrijd en werd gescoord door Wieneke Vermazeren. Uiteindelijk kregen de dames van BVV ook te maken met een eigen doelpunt. 2-1 Daarmee bracht een verdedigster van BVV, onbedoeld de spanning terug in de wedstrijd. Gelukkig was daar snel genoeg niets meer van te merken en De dames van BVV'27 kunnen nog altijd versterking gebruiken. Dames die voetbal een leuke sport vinden, graag sportief bezig zijn en in team verband willen spelen, zijn dan ook van harte welkom bij een gezellig damesteam. Meiden of dames die inte resse hebben, kunnen contact opne men met het bestuur van de Blitters- wijckse voetbalvereniging via email hendrixniels@gmail.com. Of neem eens een kijkje op de website www. bvv27.nl Ruim 2000 buitenlandse sporters naar Venray Het jaarlijks door Judo Vereniging Venray georganiseerde Internationaal judotoernooi mag zich ook dit jaar verzekerd weten van een grote bui tenlandse deelname. Liefst 300 ver schillende clubs en nationale selecties reizen in het weekend van zaterdag 29 en zondag 30 mei met in totaal 1600 deelnemers naar Venray om op de judomatten in beide sporthallen van de Wetteling een gooi te doen naar eremetaal. Naast de actieve sporters zullen ook nog een groot aantal coaches, begeleiders en supporters naar Ven- ray afreizen. Het judotoernooi van de Venrayse Judo Vereniging is daar mee het grootste toernooi in Europa en het meest Internationale evene ment binnen de gemeente Venray. Het toernooi wordt dit jaar bezocht door judoka's uit België, Duitsland, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Engeland, Litouwen, Polen, Rus land, Letland, Denemarken, Tsjechië, Ukraine, Wales, Schotland, Hongarije, Zweden, IJsland, Ierland, Slovenië en natuurlijk ook uit Nederland. Maar liefst 85% van het totale deelnemers veld komt vanuit het buitenland. Hier mee is wel bewezen dat het Venrayse toernooi een enorme aantrekkings kracht heeft binnen de judowereld in geheel Europa. De organisatie is dan ook erg blij, mede gezien de enorme deelname, dat zij dit jaar voor het eerst kan beschikken over een veel grotere sportaccommodatie, door de uitbreiding van De Wetteling met een tweede sporthal. "We zijn echter wel erg teleurge steld in het feit dat de nieuwe hore cagelegenheid van beide hallen nog steeds niet te gebruiken zal zijn, omdat die nog niet is opgeleverd. Nog erger is dat de huidige bestaande horecagelegenheid twee dagen voor het toernooi zijn deuren moet slui ten", aldus Adrie van Stokkem van Judo Vereniging Venray. "Optisport zal die taak overnemen en zal hier door zijn vuurdoop ondergaan in een geïmproviseerde ruimte met tijde lijke inventaris. Als organisatie van het toernooi hopen wij dat dit geen pro blemen op zal leveren, omdat anders de populariteit van het Venrayse eve nement voor de toekomst nadelig zal worden beïnvloed." Naast de actieve judowedstrijden tijdens het gehele weekend zal er ook op zaterdagavond vanaf 21.00 uur weer een bijprogramma zijn. Ditmaal is dat niet op het Schouwburgplein, maar in een gedeelte van de sporthal De Wetteling. Die avond zullen twee orkesten, BOB en Rooy2U, een optreden ver zorgen voor judoka's, begeleiders en coaches en geïnteresseerde bevolking van Venray. De entree is hiervoor vrij. Afgelopen weekend heeft Marcel Litjens (40 jaar) van Sportinstituut Verhagen de zwarte band eerste dan judo behaald. Litjens, vroeger wed strijdjudoka, pakte anderhalf jaar geleden de draad weer op. Na veel trainingsuren met zijn maat Michel Minckenberg wist hij het examen in Born met goed gevolg af te leggen. De twee gaan nu samen opnieuw aan de slag, omdat Minckenberg op wil voor de zwarte band derde dan. Sportinstituut Verhagen uit Venray nam afgelopen weekend met achttien judoka's deel aan de Limburgse kam pioenschappen in Born voor mensen met een beperking. De judoka's van Verhagen scoor den uitstekend met zes Limburgse kampioenen: Maikel Classens, Stefan Claesens, Dirk Krombach, Casper Pee- ters, Sonny Noordlander en Patrick Stijvers. Tweede plaatsen waren er voor Pim Veroude, Jordy Peters, Kick Bos, Patrick v/d Beuken, Randy Geerts, Jacky Mutsres en Jasper Holtackers. Derde werden Rubin Peeters, Wesley Classens, Rob de Bakker, Michael van der Male en Pricilla de Roock. De meeste van deze judoka's zullen mee gaan doen aan de Nationale Special Olympics van 4 tot en met 6 juni in Venray. Dit zijn de Nederlandse spelen voor mensen met een verstandelijke beperking en tevens het hoogst haal bare titel voor judoka's in deze doel groep. Er nemen 26 judoka's deel aan deze spelen. Tijdens een judotoernooi in Mierlo vielen de broers Peeters in de prijzen. Thierry Peeters won zaterdag al zijn partijen met overmacht en mocht plaatsnemen op de hoogste trede van het erepodium. Dani Logtens en Coen Thijssen wonnen slechts een partij en vielen buiten de prijzen. Een dag later wist Didier Peeters in zijn nieuwe gewichtsklasse -55 kg een derde plaats te bemachtigen. Didier verloor zijn tweede partij, maar wist in de verliezersronde al zijn partijen te winnen. In de strijd om de bronzen medaille won hij vervolgens met een vol punt (ippon).

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18