Gemeente Venray m Eerste energieneutrale woning wm mm logistieke Venlo-Venray hotspot Melding storing openbare verlichting Belparkeren Gemeentehuis gesloten College tevreden met positievejaarrekening 2009 Meerlo-Wanssum sluit 2009 af met positief rekeningsaldo Tweede Kamerverkiezingen op 9 juni... u stemt toch ook? PEEL EN MAAS Donderdag 20 mei 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden U kunt storingen of schade aan straatverlichting melden bij NOBRA, de beheerder van de openbare verlichting in onze gemeente. De gemeente Venray is blij met deze meldingen, want dergelijke storingen kunnen niet alleen hinder, maar ook onveilige situaties opleveren. U kunt de storingen melden via www.venray.nl, klik bovenaan op Contact. Daarnaast kunt u meldingen van defecte straatverlichting ook 24 uur per dag telefonisch doorgeven via het gratis telefoonnummer van NOBRA: 0800-0266666. Dit bureau beoordeelt of uw melding spoedeisend is. Van een spoedeisende melding is sprake als de storing acuut gevaar oplevert. Is een melding spoedeisend, dan wordt direct actie ondernomen. Is de melding niet spoedeisend, dan wordt hij verwerkt in de reguliere herstelronde, minimaal eens in de 14 dagen. Betaal uw parkeergeld achteraf, 1 dan betaalt u nooit teveel! 1 Meld u nu aan voor belparkeren via 1 www.venray.nl. C Op tweede pinksterdag, 24 mei, is het gemeentehuis gesloten. Venray, focus op mensen Export Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 20 De regio Venlo-Venray is dit jaar uitgeroepen tot de 'belangrijkste logistieke hotspot van Neder land'. Daarmee versloeg zij de regio West-Brabant, die deze titel vorig jaar won. Voor deze verkiezing werd onder andere gekeken naar de aanwezigheid van personeel in de bedrijven, de beschikbaarheid van grond en de bereikbaarheid van de regio. Wethouder Jan Loonen van de gemeente Venray is trots dat deze regio de verkiezing heeft gewon nen: "Dit hebben we te danken aan een prima logistieke bedrijvigheid, enorme inzet en samenwerking met alle partijen. Het winnen van deze titel stimuleert de regio om door te gaan met het verbeteren van de totale infrastructuur". Ookwethou- der Mark Verheijen van de gemeente Venlo reageerde positiefop de uit slag van de verkiezing. Hij gafaan dat de kracht van deze regio met name zit in de samenwerking tussen onderwijs- en kennisinstellingen en de logistieke bedrijven. Venrays eerste energieneutrale woning is gebouwd van piepschuim met beton. Patrickvan der Broeck, Wethouder van milieu en duur zaamheid en Bert Kersten, gedeputeerde van de provincie Limburg, plaatsten woensdag 12 mei de eerste wand van de woning aan de Koepas in Oirlo. De wanden, vloeren en plafonds van de woning zijn gebouwd van dubbele panelen van piepschuim met daaraan bevestigd een betonvlechtwerk. De panelen worden gevuld met beton en tegen de binnen- en buitenkanten komt een laag spuitbeton. Het gebouw is daarmee uitstekend geïsoleerd. De kou blijft buiten, de warmte binnen. In de zomer andersom. Duurzaam Initiatiefnemer Iso Betonbouw John van Gestel bv uit Oirlo is de enige in Nederland die op deze manier bouwt. De woning is duurzaam, want alle materialen zijn opnieuw te gebruiken. De woning is ook energieneutraal. Dat betekent dat ze evenveel energie opwekt als ze nodig heeft. De daarvoor benodigde investeringen zijn gedaan uit de bespaarde bouwkosten. "De arbeidsuren zijn namelijk de helft in vergelijking met traditionele bouw", zegt John van Gestel. "In één dag bouw je al een volledige verdieping." Van Gestel investeerde de besparing bij deze voorbeeldwoning terug in energiebesparende maatregelen. Zo is de woning voorzien van een warmte pomp die warmte uit de grond haalt. De warmtepomp wordt aangedreven door een elektromotor, die wordt gevoed door zonnecollectoren. Voor een optimale zoninval worden de acht zonnepanelen aan een mast geplaatst. Reststroom wordt opgeslagen in 24V-accu's. Die leveren de stroom voor de led-verlichting in het huis. De woning wordt verder uitgerust met driedubbel glas en geïsoleerde, elektrische luiken. Reacties panelleden Het panel van 23 logistieke experts was erg te spreken over wat de regio Venlo-Venray heeft gepres teerd. Zij gaven aan dat de regio een goede bereikbaarheid heeft, zowel per spoor als over het water of de weg. Ook is het Duitse achter land, zoals het Ruhrgebied, vanuit deze regio goed te bereiken. Daar naast gaven de panelleden aan dat er volop grond beschikbaar is, zoals op Trade Port Noord in Venlo en dat er veel initiatieven worden genomen. Denk daarbij aan activi teiten rondom de Floriade. Energiebesparing stimuleren Wethouder Patrick van der Broeck is erg enthousiast over dit initiatief. "Deze bouw sluit naadloos aan bij de ambitie van de gemeente Venray om te komen tot energiebesparing, het toepassen van duurzame energie en duurzaam bouwen."Van de gemeente kreeg Van Gestel inderdaad alle medewerking, beaamt hij. "Er was in het begin even een hobbel over het ontwerp. Maar toen eenmaal duidelijk was wat er aan deze woning ten grondslag ligt, heeft het ARK constructief meegedacht. De gemeente heeft ook alle medewerking verleend om de bouw mogelijk te maken." Patrick van der Broeck: "Deze woning is ook voor de gemeente Venray een voorbeeldwoning. We zien graag meer energieneutrale panden. Dat past in ons beleid van bewustwording van duurzaamheid. Als gemeente doen wij dan ook graag een beroep op de inwoners van Venray om waar mogelijk energiebesparende maatregelen te nemen." s I Het college van BenW heeft de jaarrekening van 2009 van de gemeente Venray vastgesteld. Deze sluit met een positief resultaat van 1.773.000 euro. Dit resultaat overtreft het verwachte resultaat, oorzaak hiervoor zijn met name de afkoop van een rijksregeling, het zeer terughoudend zijn bij het inhuren van extern personeel en lagere onttrek kingen uit reserves. In de voorjaarsnota 2010 wordt een voorstel opgenomen om van dit resultaat 610.000 euro over te hevelen naar 2010 om trajecten te kunnen uitvoeren die in 2009 niet zijn afgerond, het restant wordt voor de helft toegevoegd aan de reserve renovatie gemeentehuis en de algemene reserve, ieder 581.500 euro. Bezuinigingen Het positieve resultaat van 2009 heeft geen consequenties voor het bezuinigingstraject dat in gang is gezet. Het negatieve begrotings saldo zoals dat bij de programma begroting 2010 is opgenomen manifesteert zich met name vanaf het jaar 2011 als gevolg van de aangekondigde kortingen op de rijksuitkeringen. Prestaties 2009 Naast het financiële resultaat geeft de jaarrekening antwoord op de vraag 'Is gedaan wat is afgespro ken?' Dat antwoord is overwegend positief. De gemeente heeft in 2009 diverse aansprekende prestaties neergezet. Bijvoorbeeld op het gebied van projecten, zoals realisa tie nieuwbouw sport- en evenementenhal, uitvoering Centrum op de schop en de open stelling van de parkeergarage Gouden Leeuw. Ook zijn positieve resultaten behaald op het terrein van extra inzet lokale en regionale bestuurlijke aanpak criminaliteit, implementatie modernisering WSW, ontwikkeling visie werkplein, gebiedsplan Ooijen-Wanssum en herijking van de Strategische visie. Daarnaast is onder meer gewerkt aan de voorbereiding van de grenswijziging en is gestart met het bezuinigingstraject. Het college van BenW van Venray heeft de jaarrekening 2009 van Meerlo-Wanssum behandeld en ter vaststelling aangeboden aan de raad. De jaarrekening sluit met een positief saldo van 299.500 euro. Dit resultaat wordt, naast mee- en tegenvallers op verschillende posten, vooral veroorzaakt door een hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds en lagere kosten voor de Wmo. College en gemeenteraad van Meerlo-Wanssum hebben zich in 2009 vooral gericht op het borgen van de speerpunten van Meerlo-Wanssum bij de beide fusiepartners. Venray en Horst aan de Maas hebben deze goed opgepakt. Venray wil in de loop van dit jaar in goed overleg met alle betrokkenen komen tot besluitvorming over sportpark Noord. Projecten als sportpark Zuid in Swolgen en de brede school in Meerlo worden door Horst aan de Maas opgepakt. De voor 2009 geplande werkzaamheden uit de dorps ontwikkelingsplannen (DOP's) worden door Horst aan de Maas en Venray gezamenlijk opgepakt en afgerond. Splitsing Met de opheffing van Meerlo-Wanssum is de gemeente Venray in de her- indelingswet aangewezen als de rechtsopvolger van Meerlo-Wanssum. Dat betekent onder meer dat Venray verantwoordelijk is voor de afwikkeling van de financiën van Meerlo-Wanssum. Daar hoort ook het opstellen en vaststel len van de jaarrekening 2009 bij. Mede op basis van deze jaarrekening vindt de verdere afwikkeling van de (financiële) splitsing van Meerlo-Wanssum plaats. Hiervoorwordt een splitsingsnota opgesteld. De gemeenteraden van Venray en Horst aan de Maas behandelen deze splitsingsnota in november en de provincie stelt hem uiteindelijk vast. Op woensdag 9 juni 2010 kunt u uw stem uitbrengen voor de ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer. Alle kiesgerechtigden krijgen binnenkort een stempas thuisbezorgd. Per woning ontvangt u ook een kandidatenlijst. Als uop9 juni niet in Venray bent, maar elders in Nederland, dan kunt u uw stempas om laten zetten in een kiezerspas. U kunt daarmee overal in Nederland stemmen. Een kiezerspas kunt u op twee manieren aanvragen: schriftelijk en mondeling. Schriftelijk kunt u uw kiezerspas tot uiterlijk 26 mei aanvragen door uw stempas op te sturen naar de gemeente Venray, afdeling Publieksdiensten Verkiezingen, postbus 500, 5800 AM Venray. Mondeling kunt u tot vrijdag 4 juni 13.00 uur een kiezerspas aanvragen bij de afdeling Publieksdiensten. Volmacht Als uop9 juni niet in de gelegenheid bent zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders een volmacht geven. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Op de achterzijde van uw stempas kunt u de naam invullen van de gemachtigde die voor u gaat stemmen. De gemachtigde kan iedereen zijn die in Venray woont en ook een stempas heeft ontvangen. Van belang is wel dat de gemachtigde niet meer dan twee machtigingen heeft aangenomen en de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengt. Het geven van de machtiging kan tot en met de dag van de verkiezingen zelf. De gemachtigde moet naast de stempas(sen) en zijn eigen legitimatie bewijs (bijvoorbeeld paspoort, identiteitskaart of rijbewijs), ook een kopie van uw legitimatiebewijs meenemen. De voorzitter van het stembureau vraagt hier naar. adv week 20.indd 15 19-05-2010 16:24:28

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15