r 7/ De Gouden Leeuw open voor publiek DE GOUDEN LEEUW MondZorG Gunhoek Venray Feestelijke Open Dag zaterdag 15 mei 2010 Maak een rondje Gouden Leeuw PEEL EN MAAS De gemeente Venray gaat op korte termijn de belangrijkste problemen rond het NS-sta- tion in Oostrum aanpakken. Er komen onder meer 50 par keerplaatsen bij en 500 fiets- klemmen. Ook komen er extra bushaltes en krijgt de Stations weg fietsstroken. Dat hebben Burgemeester en Wethouders besloten. Het besluit is het startsein voor operatie die vóór de Floriade klaar moet zijn. Het project bestaat naast het opknappen van de stationsomge ving uit het veiliger maken van het gebied en uit het verbeteren en veiliger maken van de spoorlijn Roermond-Nijmegen (Maaslijn). Voor de werkzaamheden vraagt het college de gemeenteraad een krediet van 1,35 miljoen euro. Partners in het project zijn Pro Rail, de provincie Limburg, het ministerie van Verkeer en Water staat en vervoerder Veolia. Ook zij dragen bij in de kosten. De parkeerplaats wordt aangelegd op de bestaande loswal aan de oost- zijde van het station. De ontslui ting loopt via een aan te leggen weg vanaf de Mgr. Hanssenstraat. Een voetgangersbrug zorgt ervoor dat autopassagiers veilig kunnen oversteken naar het station. Om geluidoverlast voor direct omwo nenden te beperken, plaatst de gemeente een schutting langs het parkeerterrein. Bij het pakket maatregelen gaat het om een tussenfase in de ont wikkeling van de stationsomge ving. Over het opknappen van het gebied wordt al langer gedacht en gesproken. In 2009 kwam het thema aan de orde tijdens een symposium en enkele informatie avonden. Tijdens die bijeenkom sten is steeds gesproken over een groter project, inclusief ver plaatsing van het busstation en de bouw van woningen en kantoren. Door de recessie en de daarmee gepaard gaande bezuinigingen heeft het college besloten een tussenfase in te lassen. Wethouder Ike Busser (Integrale Veiligheid) licht het besluit toe: "Dat besluit is mede genomen omdat op dit moment andere partijen bereid zijn te investeren in het gebied. Het gaat dan bijvoorbeeld om Pro Rail, die extra fietsklemmen wil aanbrengen en 300.000 euro uit trekt om het verblijf op het station voor reizigers te verbeteren. Als de gemeente nu niet meedoet, gaat die trein voorbij". aldus Busser. Het inlassen van een tussenfase betekent niet dat het eindplaatje uit beeld is, maar onbekend is hoe dat er uit ziet en wanneer het klaar is. Kunstmanifestatie in Geijsteren De jubileumuitgave van de Internationale Kunstmanifes tatie Geijsteren is een groot succes geworden. Rond vijf duizend bezoekers bevolkten zondagmiddag de dorpsstra ten en het kermisplein van Geijsteren met mensen die genoten van gevarieerde en hoogstaande kunst en de vele soorten muziek. Dit jaar was ook eethoeve De Boogaard en hun binnenplaats weer betrokken bij de kunstma nifestatie. Het was een gouden greep. In een prachtige ambiance exposeerden daar diverse kunste naars op en langs de paden, in de schuur en op de binnenplaats. Na dagen van regen scheen zondag morgen de zon volop toen Re si Frissen, de vrouw van gouverneur Léon Frissen, de zetel betrad van een enorme kunstauto van Juul Baltussen. Vanaf deze hoge zetel opende zij de tiende editie van de kunstmanifestatie. Ze prees de Stichting Kunstmanifestatie Geijsteren voor dit fantastisch kunstfeest en had lovende woor den voor haar onvermoeibare voorzitter, de kunstenares Mieke van Uden. Ze noemde haar de moeder van de kunstmanifestatie. Resie Frissen vond het hartver warmend hoe de 54 kunstenaars hadden gereageerd op het voor stel om een beeld van Mieke van Uden te bewerken volgens hun eigen discipline. Een unieke expositie kwam op deze wijze tot stand onder de naam Mieke and Friends. Ze was ook enthousiast over de wijze waarop de dorpsgemeenschap Geijsteren zich elke twee jaar achter dit kunstfeest schaart. De opening werd overigens verricht in bijzijn van burgemeester Hans Gilissen van Venray en wethouder Patrick van den Broeck. Het kleur rijke Sint Willibrordusgilde open de de openingsceremonie met een mooie opkomst en de traditi onele vendelgroet. De kunstenaars waren na afloop tevreden over de drukte en de geweldige sfeer in het dorp. Het was een feest om in Geijsteren te zijn. Op het centrale plein van de manifestatie naast de expositie Mieke and Friends ston den de vrijwilligers van SOS Meer- lo-Wanssum naast de grote gele schoolbus. De vrijwilligers ver- m sr-.- kochten het prachtige full colour kunstboek Mieke and Friends waarin foto's van alle kunstwer ken zijn afgedrukt met een dvd over het project. Voor mensen die de gelegenheid nog niet heb ben gehad dit boek te bestellen is er nog altijd de mogelijkheid om dit bij Keramieke in Geijsteren te kopen en bij Boekhandel van de Munckhof en kunsthandel Amba in Venray. De opbrengst van de boekverkoop en de opbrengst van de 54 beelden van Mieke and Friends zijn bestemd voor het nieuwe project van SOS Meerlo- Wanssum, de mobiele schoolklas voor de organisatie van pappa Ste ven Vidyaakar in Chennai (India). Ook de kinderen van basisschool Willibrordus hadden traditioneel weer een prachtige kleurrijke stand met zelfgemaakte snuis terijen die in het teken stonden van het schoolbusproject in India. Ook de opbrengst van deze stand, volgens de kinderen meer dan 350 euro, gaat naar het SOS Meerlo- Wanssum projet. Voor Mieke van Uden hadden de kunstenaars en de stichting kunstmanifestatie nog een ver rassing in petto. Allen hadden in woord en beeld een bijdrage gele verd aan een uniek boek: Friends en Mieke. Voorzitter René Poels van SOS Meerlo-Wanssum sprak tijdens de slotbijeenkomst van een unieke productie Mieke and Friends. Nooit eerder beleefde SOS zo'n groots opgezet project ten behoeve van een van haar pro jecten. Hij dankte Mieke van Uden en Anne Kunen voor het gewel dige initiatief en de internationale kunstenaars voor de tijd, energie, creativiteit en de materialen die zij belangeloos in dit project heb ben gestoken. "De straatkinderen van Chennai zijn u allen daarvoor zeer dankbaar", aldus Poels. Onsmakelijk De ingezonden brief van Leo Creemers vorige week in Peel en Maas leek in eerste instantie iets toe te voegen aan de discussie over kunst op de Venrayse roton des, maar veranderde tijdens het lezen in een onsmakelijke berg frustratie van het niveau van een klein kind die ze net zijn speeltje hebben afgenomen. De Venrayse burger heeft alle recht om zich een mening te vormen en die te uiten over wat in de openbare ruimte wordt geplaatst. Het zijn tenslotte de burgers die voor de kosten moe ten opdraaien. Het Odapark heeft ruim 400.000 euro ontvangen voor het plaatsen van kunst op vier rotondes en bovendien al jarenlang geprofiteerd van gemeentelijke subsidies. Op hun eigen website kun je bovendien lezen dat de heer Welschen en de zijnen er vanuit gaan dat de subsidiebedragen de komende jaren nog eens met 50 procent omhoog gaan om renda bel te kunnen blijven werken. De vergelijking tussen oorsmeer en dit soort kunst ontgaat me, behalve dan dat ze beide evenveel waarde hebben voor de burgers. Leo heeft tijdens het schrijven van dit stuk waarschijnlijk te ver met zijn pot lood in z'n oor gepeuterd en niet alleen oorsmeer aangetroffen, maar ook z'n hersenstam beschadigd. Leo is de weg kwijt, en verliest de realiteit uit het oog. Het Odapark is eigendom van de burgers en heeft zich ten dienste van de burger op te stellen. De gemeente heeft het park [M Ik aangekocht, is eigenaar, en steekt al jaren lang bergen geld in het project. Marijke Cieraad heeft zelf gezegd: 'We willen niemand tegen ons in het harnas jagen, maar zien juist graag datVenraynaren trots zijn op de kunst in hun woonplaats'. Venray heeft twee rotondes die wel voldoen aan de maatschappelijke maatstaven die gesteld worden aan kunst op een rotonde. Op de roton de Raadhuisstraat/Noordsingel staat een vergrote replica van een beeld gemaakt door een Venrayse kun stenaar. Over deze rotonde hoor je niemand klagen, en iedereen kan deze rotonde passeren zonder te schrikken van rare vormen. Boven dien staat dit beeld er al langer dan die van het Odapark en het is nog niet eens bekrast. In Wanssum staat een prachtige 'paaseiland kop' aan het einde van het dorp. Zeer onderhoudsvriendelijk en vanda lisme bestendig tot in lengte van jaren. Leo, burgers zijn niet onwe tend als we het hebben over kunst. Zelf heb ik de nachtwacht gezien; de sixtijnse kapel in het Vaticaan betreden, en ook het van Gogh en Frans Hals museum bezocht. Kunst is een kwestie van smaak. Dit soort kunst ervaar je in een daarbij pas sende omgeving. Om hedendaagse kunst in Venray te bekijken moet je naar het Odapark. Maar kunst in de openbare ruimte moet voldoen aan de eisen die de burgers hieraan stel len. Tijdens meerdere bijeenkom sten is de wethouder al gewezen op de verwachtingen van de bur gers, maar hij wenst hieraan geen gehoor te geven. Waarschijnlijk omdat hij door de bestuursleden van het Odapark; onder het genot van een goed glas; sterk beïnvloed is om een andere richting te kiezen. Het Odapark heeft de wethouder tenslotte nodig om hun bestaan te continueren en heeft er alle belang bij de relatie met hem gezond te houden. Frans Kateman, Venray Engelse aanpak in Landweert? Geachte wethouders Jansen en Van der Broeck. In Peel en Maas stond dat de gemeente Venray de overlast en de criminaliteit in Land- weert gaat aanpakken. Maar als bur ger en als belastingbetaler rijzen de haren mij ten berge wanneer ik lees op welke wijze dit gaat gebeu ren. Eerst een vierdaags reisje van u beiden naar Engeland en daarna wordt er in Venray een bureaucra tisch circus opgetuigd met het in kaart brengen van de problemen, het vormen van actiegroepen, die een gedetailleerd actieplan moe ten opstellen, etc., etc. Kortom: een ambtelijk wangedrocht, dat waar schijnlijk tot niets zal leiden. Ik stel een heel andere aanpak voor: ga eens praten met Ahmed Marcouch, de oud-voorzitter van stadsdeel Slotervaart in Amsterdam. Hij is buitengewoon succesvol geweest met zijn aanpak van de problemen in Slotervaart, en wel zodanig dat zelfs vanuit het buitenland is geke ken hoe hij de problemen heeft opgelost. Ik heb honderd maal meer vertrouwen in de aanpak van Marcouch dan in uw plannetjes. Ga dus niet naar Engeland maar naar Amsterdam. Misschien jammer van uw leuke reisje, maar beter voor Landweert. A.Turkenburg, Merselo Snel kilo's verliezen? Huidverzorgings Studio Est- hique in Ysselsteyn heeft er nu een nieuwe service bij. Met het Powerslim Proteïne afslank plan kunnen mannen en vrouwen die te kampen hebben met overge wicht terecht voor een persoon lijke begeleiding door gecertifi ceerd voedingsdeskundige Wilma Weijmans; het powerslim principe berust op een minimale aanvoer van vetten en koolhydraten waar door een verandering in de stof wisseling plaats vindt. De vetreser- ves in het lichaam worden direct aangesproken. Gevolg: een snelle afname van het gewicht: vier tot zes kilo in vier weken, zonder afname van spiermassa. Door de persoonlijke begeleiding onder vinden de gebruikers de steun die ze vaak missen bij het volgen van traditionele, caloriebeperkte dië ten, waardoor ze vaak terugvallen in het bekende jo jo effect. Via het individueel samen te stellen stap penplan kom je uiteindelijk weer terug in een eigen, gezond voe dingspatroon om voor lange tijd het bereikte gewicht te behouden. Op dinsdag 18 mei is er een infor matie avond met proeverij van de diverse producten bij Roelanzia in Ysselsteyn. Aanvang 19.30. graag even aanmelden via mail of tele foon, www.eenbeterehuid.nl tele foon 0478 579639. PEEL EN MAAS Accent Flex Services is vanaf eind maart de nieuwe naam van Intervention uitzendburo met ves tigingen in Limburg en Brabant. Wat blijft is de focus op de regio en de snelle levering van flexkrach- ten. Nieuw is de aanpak: er wordt voortaan proactief geworven om on-demand flexkrachten te kunnen leveren. Gemotiveerde mensen die passen bij de bedrijfscultuur. "Wij zoeken mensen voordat er vacatu res zijn," verklaart directeur Hans Tange. Het huidige Intervention bestaat al vijftien jaar en behoort sinds 2008 totAccent Jobs for People, een internationale uitzendorganisatie met ruim 180 vestigingen in België, Frankrijk, Spanje, Slowakije,Italië en Nederland (zeven jaar op rij ver kozen tot beste werkgever). Hans Tange is blij met de nieuwe naam en aanpak: "We hebben ambitieuze plannen en laten ons niet weer- Kleurwedstrijd voor SOS De komende dagen zijn enkele duizenden kinderen een prach tige kleurenplaat van de mobiele India-schoolbus van SOS Meerlo- Wanssum aan het kleuren. Op die manier wordt het project van de mondiale groep SOS Meerlo- Wanssum ook ander de aandacht van schoolkinderen gebracht. Het idee is van Judith en Guido van Dijck van de PLUS aan de Krui denlaan in Landweert Venray. De PLUS is een van de sponsoren van de kunstmanifestatie in Geijste- ren op zondag 9 mei. Toen Judith en Guido hoorden dat Mieke van Uden een kunstproject had, Mieke and Friends voor het SOS project, werd het idee geboren om ook iets voor de kinderen te doen. Via de winkel worden de kleurplaten, waarop de India-bus staat, verspreid. Kinderen die de kleurplaats hebben ingekleurd kunnen deze inleveren in de PLUS supermarkt in Venray of tijdens de kunstmanifestatie. Daar heeft de PLUS ook een stand gemaakt waar kinderen cakejes kunstzinnig kun nen versieren. Judith en Guido hebben voor alle leeftijdscatego rieën dezelfde prijs uitgeloofd: een minuut gratis winkelen op de snoepafdeling. Op 11 mei bekijkt de jury de werkstukken en op 19 mei mogen de winnende kinderen gratis snoep winkelen. Overigens staat in de draaideur van de PLUS een van de spraakmakende beel den van Mieke and Friends. Het is de White Lady van de Venrayse kunstenaarschilder en beeldhou wer Jan Driessen. Het betreft een zwarte etalagepop die hij op een bijzondere manier heeft bewerkt en waarin het beeld van Mieke van Uden ook een bijzondere plek heeft gekregen. houden door economische tegen wind." Accent Flex Services werkt vanuit de vraag van klanten. "De basis van onze nieuwe aanpak is de company scan. Hierbij inventa riseren we welke vacatures er kun nen ontstaan als de onderneming gaat groeien. Vervolgens kijken we - of werken we mee - op de werk plekken om een goed beeld te krij gen van de bedrijfscultuur. Daarna starten we vrijblijvend de werving, zodat we passende flexkrachten in ons bestand hebben wanneer er vacatures ontstaan. Onze klanten zijn daarmee verzekerd van een uitstekende match. Het snel kun nen leveren van gemotiveerde, pas sende krachten is een kwestie van proactief werken en werven. Mee denken en investeren dus." Voor grotere klanten is er de gespecialiseerde unit Accent Dedi cated Services. De ervaren account specialisten zijn het aanspreekpunt voor alle werving selectieacti viteiten, het relatiebeheer en de evaluaties bij de opdrachtgever. "Onze medewerkers staan garant voor een grote betrokkenheid, professionele werkwijze en een oplossingsgerichte houding," aldus Hans Tange. "Ze zijn vakkundig, gedreven en hebben een grote kennis van de regio. Doordat we ook veel vestigingen in de omlig gende kleinere dorpen hebben, zit ten we altijd dichtbij onze klanten en sollicitanten. Toch zijn we één hecht team met één belang: het klantbelang." Accent Flex Services heeft een eigen state of the art matching- en administratiesysteem. "Hierdoor zijn wij snel en slagvaar dig door een optimale samenwer king tussen de vestigingen en het Sales Support Center", aldus Hank Adriaans, Manager SSC. Eind maart is de nieuwe aan pak geïntroduceerd. Hans Tange is vol vertrouwen. "De 'onzeker heid' in 2010 heeft geen invloed op onze arbeidsmoraal. Als je niet weet wat de markt doet, zorg dan dat de markt weet wat jij doet. Klanten zullen ervaren dat onze toegevoegde waarde toeneemt en dat de nieuwe naam niks afdoet aan de betrouwbare dienstverle ning die we al vijftien jaar bieden. De komende jaren gaan we Accent Flex Services in Nederland verder op de kaart zetten en het netwerk fors uitbreiden. Aan ambitie en passie geen gebrek." "We komen graag langs voor een kennisma king en toelichting. Bel ons voor een afspraak, we kunnen er binnen vijftien minuten zijn. We willen nu eenmaal de snelste zijn." Accent Flex Services, Grote Markt 13 in Venray, telefoon 0478- 552828,venray.industry@nl.accent. jobs www.accent.jobs. ook voor uw tuin bezels, on/e she: w VvxV.guftho ek. nl Venray De Hoveniers Er wordt een feestelijke open dag gehouden in De Gouden Leeuw in Venray op zaterdag 15 mei. Alle zojuist opgeleverde woningtypes zijn te bewonderen in een groot opgezette openstel ling van alle woningtypes. Onlangs zijn achttien nieuwe stadswonin gen met tuin en dertig vleugelap partementen met balkonterrassen opgeleverd. Tevens is het nieuw aangelegde Gouden Leeuwplein te bewonderen. Er is in ieder modelappartement en -woning een deskundige aanwezig, die van A tot Z kan informeren over het project. Deze dag wordt gehouden om de bezoekers te laten beleven hoe het is om in een uniek project als de Gouden Leeuw te mogen wonen. Er zijn 29 appartementen te vinden in de tien verdiepingen tellende woontoren (koop). De twaalf vleugelappartementen zijn zowel te koop als te huur en zijn gelegen aan het Gouden Leeuw plein. Met name huren kan voor zowel gezinnen die flexibiliteit wensen aantrekkelijk zijn, als ook voor de senior die juist vrijheid en gemak wenst. Ook de achttien stadswoningen en de dertig vleu gelappartementen zijn zowel te koop als te huur. Er zijn nog diver se appartementen en woningen beschikbaar. De open dag duurt van 11:00 tot 14:00 uur. De ontvangstlocatie is aan het Gouden Leeuwplein. Men kan zijn auto parkeren in de ondergrondse parkeergarage. Kijk voor meer informatie op www.ongekendwonen.nl. Langs alle opengestelde modelwoningen Programma zaterdag 15 mei van 11:00 tot 14:00 uur Modelwoning meermformatie:WWW.Ongekendwonen.nl J QjJ HAUZER INGÜt) 1 T/lf wonen venray real estate Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 7 Venray investeert in stationsomgeving Een groot feest rond Mieke and Friends CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 www.centrum-mondzorg.nl niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De snelste match De Gouden Leeuw Het De Gouden Leeuw Journaal houdt u op de hoogte van de ontwikkelingen van het wooncomplex De Gouden Leeuw. Uniek gelegen tussen stad en natuur aan de voet van het Venrayse centrum, op loopafstand van winkels en voorzieningen. Ontvangst bij nieuw aangelegd Gouden Leeuwplein Met koffie,thee en limonade Bekijk in uw eigen tempo en tijd elke modelwoning Bij elk woningtype kunt u deskundigen spreken Neem uw familie mee en geniet van de dag! Parkeergelegenheid in de parkeergarage 29 woontorenappartementen (koop) nog diverse appartementen beschikbaar 12 vleugelappartementen (koop en huur) nog enkele appartementen beschikbaar 18 stadswoningen (koop en huur) nog enkele woningen beschikbaar 30 vleugelappartementen (huur) zojuist opgeleverd, diverse opties fercDvenray.nx SSS partners ,a c m

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7