Veel interesse bouwkavels Ysselsteyn 'Welcome, how are you' Boekwerk over noviciaat Regio Venray logistieke hotspot Overkapping VMK Trakteert Mae u wei pé lucht in met pié aswoik? PCNPERPAG HEIMLVMRT Niets! www.omroepvenray.nl PEEL EN MAAS Wwwvriewvan,mjerlot PEEL EN MAAS Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 5 Inschrijving loopt nog tot 3 juni Veertig belangstellenden zijn maandag naar de infor matiebijeenkomst gekomen in gemeenschapshuis De Smelehof. In Ysselsteyn blijkt opnieuw veel interesse voor het bouwen in eigen dorp. Dit maal zijn er in de tweede fase van het plan Timmermanns- weg-Ringweg 33 kavels uit te geven. In 2006 ging het om 20 bouwkavels die in een mum van tijd verkocht waren. Vier jaar geleden moesten er ruim tien gegadigden teleurge steld worden. Zij vielen bij de loting van de eerste fase buiten de boot. Nu krijgen ze een nieuwe kans. De belangstelling is zo groot dat de 33 kavels in een keer wor den uitgegeven. Op maandag 7 juni verricht een notaris de loting in het gemeentehuis. Dorpsraad voorzitter Sieb Nijssen vindt het ook frappant. De bouwsector wordt hard getroffen door de eco nomische crisis en menig bouw project ligt stil en wordt op de lange baan geschoven. Want men sen zijn huiverig geworden om in deze tijd een huis te kopen. Yssel- steyn lijkt er weinig last van te hebben. "Ondanks de tegenwind blijft de belangstelling hier groot. Het doet de dorpsraad deugd dat er weer zoveel mensen zijn geko men", zegt Nijssen. Het heeft er wellicht mee te maken dat er in Ysselsteyn jaren lang niet gebouwd kon worden vanwege de stankcirkels. Door de versoepeling van de nieuwe geur- wet, zijn er weer bouwmogelijk heden in het ontginningsdorp. De meeste voorkeur gaat uit naar een vrij staande woning. Toch zijn er ook twee tweekappers in het plan opgenomen. De gemeente is al vanaf begin februari bezig het ter rein van 4,5 hectare bouwrijp te Sietske Zwiebel en Gijs Jeuken genieten in Katmandu V. E www.tedscomicart.nl Begin 2010 begonnen ze aan een wereldreis die een jaar zal duren. Sietske Zwiebel uit Ven- ray en Gijs Jeuken uit Leunen liepen al twee jaar met het idee rond, maar hebben er inmid dels ook een bijzonder aspect aan toegevoegd. Totdat zij ver trokken, zamelden zij namelijk geld in voor het project Braille Without Borders van Venray- naar Paul Kronenberg. Hun ervaringen in Katmandu. "Een bezoek waar we lang naar uit gekeken hebben en waar we alle inspanningen, samen met fami lie, vrienden, kennissen, de Van Meijel Stichting, maar ook onbe kenden, voor geleverd hebben. Begin maart was het dan eindelijk zover. Na even zoeken vonden we de school, verscholen achter een groot gebouw in een klein straatje, waar we hartelijk welkom gehe ten werden door Kyila, één van de eerste leerlingen in het project. De vriendelijk- en vrolijkheid straalt van ieder kind af dat we tegenko men en de ene na de andere 'wel come, how are you?' vliegt ons om de oren. Van Kyila krijgen we een uitgebreide rondleiding door het gebouw en krijgen we een kijkje in de dagelijkse gang van zaken binnen de muren van de school. Het is ongelofelijk om te zien hoe goed en makkelijk de kinderen hun weg vinden door het hele gebouw. Ze zien er zo gelukkig uit en lijken met iedereen even goed op te kunnen schieten. We maken een praatje met de kinderen en ook Kyila kunnen we alles vragen maken. Even dreigde een bezwaar van veehouder Vergeldt aan de Timmermannsweg roet in het eten te gooien. Projectleider Kees van Velzen meldt maandagavond dat het beroep weer is ingetrok ken bij de rechtbank. Het is een hele klus geweest om de lager gelegen weilanden op te hogen. Ambtenaar Jan van Dijk vertelt dat er liefst 34.000 kubieke meter gele en zwarte zand is aangevoerd om het bouw terrein op de gewenste hoogte te brengen. Er is ook 14.000 kubieke meter water weggepompt uit het drassige gebied. Voor het bouw- verkeer worden er provisorische asfaltwegen aangelegd. Zodra de meeste woningen zijn voltooid, wordt het asfalt weer verwijderd en komen er klinkers in de stra ten. Er ligt een gescheiden riole ring van in totaal 1250 meter. In de groenstrook komt een wadi wat we willen. Er is een onder verdeling gemaakt in de Mouse, Tiger en Rabbit-klassen; de eerste voor de jongste leerlingen en de laatste voor de oudere, gevorder de leerlingen. We zien leerlingen het braille zowel lezen als typen en zijn verbaasd over het feit dat ze zowel Tibetaans, Chinees en Engels kunnen praten, lezen en schrijven. Het wordt ons al heel snel dui delijk dat hier heel goed werk geleverd wordt door alle mede werkers van het project. We kun nen dan ook niet wachten om de symbolische cheque met het mooie bedrag te overhandigen. Voordat we hier echter aan toeko men worden we eerst uitgenodigd door Kyila om met de kinderen te lunchen. Na een zingend gebed De regio Venlo-Venray is wederom uitgeroepen tot de belangrijkste logistieke hotspot van Nederland. Venlo had de titel ook al van 2004 tot en met 2008. De afgelopen twee jaar won de regio West-Brabant de verkiezing voor logistieke hotspot van het jaar. De regio Venlo-Venray laat West Brabant, de logistieke hotspot van vorig jaar, maar met één punt ver schil achter. Een panel van 23 logis tieke experts gaven Venlo-Venray de meeste punten op onderde len als aanwezigheid personeel, beschikbaarheid grond en aan wezige infrastructuur. Wethouder voor het overtollige regenwater, dat via de greppel langs Dopheide onder de Middenpeelweg door wordt afgevoerd naar de water- schapssloot. De afwatering blijkt een heikel punt in dit bouwplan. Dat was ook het grootste bezwaar van veehouder Vergeldt, die vond dat er met zijn belangen te wei nig rekening werd gehouden. Maandag meldt een bewoner van Dopheide 1 dat het water bij hem de tuin inloopt. Van Dijk belooft langs te komen om te kijken naar een oplossing. De hoofdingang is vanaf de Timmermannsweg waar een ver keersdrempel wordt aangelegd. Per woning komen er twee par keerplaatsen, een op eigen terrein en een in de openbare ruimte. De komende weken worden alle kabels en leidingen gelegd. De kavels variëren van ruim 300 tot 900 vierkante meter. Sieb Nijssen vallen ze allemaal aan en is het een mooi gezicht om de jongste naast de oudste te zien genieten van het eten. Na de lunch is het dan eindelijk zover: de overhandi ging van de cheque. Alle kinderen worden door Kyila opgetrommeld op het schoolplein en dan maken wij het bedrag bekend dat we de afgelopen twee jaar hebben ingezameld: 14.455.53 euro. De kinderen beginnen allemaal spon taan te juichen en klappen en als dank zingen ze een lied voor ons. Behoorlijk onder de indruk nemen we alle dankwoorden in ontvangst en weten we één ding zeker: wat een fantastisch en geweldig mooi project is dit, Na de storytelling die een lerares met de leerlingen doet nemen we afscheid van de leerlingen en roept een van de jon- Mark Verheijen van de gemeente Venlo (Economische Zaken): "Het is fantastisch dat onze inzet en regionale aanpak zich al zo snel uitbetaald in een koppositie. De kracht van onze regio zit hem met name in de samenwerking tussen onderwijs- en kennisinstellingen en de logistieke bedrijven. De logistieke sector in de regio Venlo- Venray heeft in de toekomst nog enorme economische potentie." In hun commentaar zijn veel panelle den erg lovend over de prestaties van de logistieke hotspot regio Venlo-Venray: 'Bereikbaarheid van deze regio is prima, diverse modaliteiten, voldoende logistiek personeel mede door Duitse ach- meent dat er wat meer kleinere kavels van rond 400 meter zouden moeten zijn. Van Velzen reageert dat bij de indeling rekening is gehouden met de woningbehoef te-enquête. De inschrijving loopt nog tot 3 juni. De notaris bepaalt op 7 juni de volgorde. Iedere inschrijver krijgt een persoonlijk gesprek waarin de voorkeurskavel kan worden aangegeven. Van Vel- zen vroeg om niet blind te varen op één kavel maar ook om een alternatief achter de hand te hou den. "Want hoe hoger het nummer, hoe meer kans er is dat de beoog de kavel al is vergeven." Iemand wilde weten of er uitstel mogelijk is, wanneer de huidige woning niet op tijd verkocht wordt. "Nee", reageerde Kees van Velzen. "Als u uw huis niet kwijtraakt, dan is dat helaas geen argument. Het ligt anders als er iets gebeurt in de privésituatie. Dan gaan we maat werk leveren." Sietske en Gijs overhandigden een cheque van bijna 14.500 euro aan de kinderen van het project Braille without Borders. gens 'See you tomorrow'. Wij had den ons geen mooier gebaar kun nen wensen. Bij deze kunnen we alleen maar zeggen dat we zeker weten dat elke cent hier goud waard is en zijn we blij dat we met eigen ogen hebben kunnen zien waar we het al die tijd voor heb ben gedaan. Tot slot een woord van dank aan Paul en Sabriye, die er voor gezorgd hebben dat Braille Without Borders een speciale plaats in ons hart heeft gekregen. Voor een filmpje van het danklied en een foto-impressie kun je een kijkje nemen op onze site: http:// sietsengijs.reismee.nl." terland, grond volop beschikbaar'. 'Venlo-Venray heeft duidelijk de handdoek opgepakt om West-Bra bant weer te gaan verslaan. Er zijn veel initiatieven, NV Regio Venlo is erg actief, veel activiteit rondom Floriade. Er is nu weer veel ruimte beschikbaar op Trade Port Noord. De acquisitie van nieuwe partijen is weer sterk opgepakt met daarbij ook toenemende aandacht voor verladers. met hen wordt nu direct gepraat, in plaats van via logistiek dienstverleners.' 'Blijft een prima vestigingsregio voor logistiek, temeer door de combinatie poort naar Ruhrgebied en de handels- en logistieke functie die van oudsher goed is ontwikkeld' Inmiddels ruim een jaar geleden is door enige enthou siaste mensen het initiatief genomen om aandacht te besteden aan het voormalige noviciaat van de congregatie van de Broeders van Liefde. Mede vanwege het feit, dat het hier om een gemeente lijk monument gaat, hebben de initiatiefnemers ervoor gekozen om in boekvorm, de architectonische uniciteit van het gebouw met de daarin nog aanwezige kunstschatten te beschrijven. Onder auspiciën van de Histori sche Kring Oostrum en Spraland, die ook fungeert als uitgever van het boekwerk, wordt ruime aan dacht geschonken aan Het Tju- venaat van de Broeders, zoals dit Ook Venray gaat voor Villa Flora In navolging van Venlo wil ook het college van B en W van Ven- ray in principe participeren in de ontwikkeling en exploitatie van Villa Flora. Participatie houdt in dat Venray mede garant staat voor de externe lening die samen met de herindelingsgelden en de subsidie nodig is om Villa Flora te realiseren. In beginsel staat Venray garant voor 1.63 miljoen euro, dit is 1/5 deel van de lening. Indien er regiogemeenten zijn die niet meedoen in de participatie over weegt Venray om voor een groter deel, gelijk aan de andere partici perende gemeente(n) garant te staan. Villa Flora biedt tijdens de Floriade 2012 ruimte aan de bin- nententoonstelling van de Neder landse sierteeltsector en is een belangrijk herkenningspunt op het Floriadeterrein. De gemeente raad van Venray beslist op 29 juni over de participatie. Prijzenfestival DA Tot en met 19 juni is er bij DA Drogisterij en Luxe Parfumerie in Venray een groot prijzenfestival met een hoofdprijs ter waarde van minimaal 150 euro. Deelnemen is mogelijk door na aankoop van een product naam en telefoonnum mer op de kassabon te vermelden en in een emmer te deponeren. Wekelijks wordt er een hoofd prijs getrokken. De prijzenpot is gevuld met onder andere een jaar lang gratis scheren van Gillette, een haar- en huidverzorgingspak ket, twee gezichtsverzorgingspak- ketten van Oil of Olaz, een Oral elektrische tandenborstel en voor iedereen in het gezin een Vitality tandenborstel met groot badlaken, allemaal prijzen van minimaal 150 euro. DA Drogisterij is gevestigd aan de Grotestraat 31 in Venray. Mariaviering De KBO afdeling Oostrum houdt op dinsdag 18 mei vanaf 14.30 uur een Mariaviering. Hier voor zijn alle senioren uit Venray en de kerkdorpen uitgenodigd. De viering wordt voorgegaan door pastoor Keller en muzikaal opge luisterd met volkszang en Maria- liederen. Na de mis is er gelegen heid om nog wat na te praten in zaal Back in Time in Oostrum. Wat gebeurt er als U niet adverteert door de inwoners van Oostrum genoemd werd. Het eerste deel van het boek beschrijft de ont staansgeschiedenis van de congre gatie van de Broeders van Liefde, de vestiging ervan in Venray en de stichting van het noviciaat. Daarbij komt ook de keuze van het dorp Oostrum als vestigings plaats aan bod, alsmede de keuze van de architect, de kunstenaars en de aannemer. Ook wordt aan dacht besteed aan de feestelijke opening in 1937 alsmede aan de ervaringen en belevenissen die oud-broeders en novicen hebben ondervonden. Het tweede deel beschrijft de bijzondere archi tectuur van het gebouw en de prachtige kunstwerken van de verschillende kunstenaars, die op uitnodiging van de Haarlemse ont werperarchitect Jos Bekkers, mede Ter gelegenheid van haar 100- jarig jubileum trakteert het Ven- ray's Mannenkoor het Venrayse publiek op 4, 5 en 6 juni op een muzikaal weekend. Tijdens het evenement VMK Trakteert!, maken tal van (internationale) artiesten en muziekgezelschappen hun opwachting. Om er voor te zorgen dat het weer geen parten gaat spe len wordt het Schouwburgplein in Venray overkapt met Europa's grootste paraplusol. Als gastheer van hun jubileumfeest laat het VMK niets aan het toeval over. Om er voor te zorgen dat de gasten beschermd zijn tegen te felle zon nestralen of een mogelijk regen buitje is door een select team van technici van een unieke oplos sing bedacht: een combinatie van een paraplu en een parasol. De paraplusol. Deze paraplusol met een diameter van 30 meter zorgt ervoor dat iedereen door een perfecte geluidsinstallatie met volle teugen kan genieten van de vorm hebben gegeven aan het zo te noemen Gesamtkunstwerk. Het opknappen van zowel interieur als exterieur door beeldhouwer Cees Smout, edelsmid Jan Kriege, glaze nier Karel Trautwein en schilder/ glazenier Pieter Geraedts, wordt daarbij uitgebreid toegelicht. De kunstzinnige en spirituele beteke nis van het gebouw als geheel en de kapel in bijzonder, wordt even eens beschreven. De biografieën van de onderscheiden kunste naars en haar betekenis voor de kerkelijke (bouw)kunst vormen het slot van dit document, dat rij kelijk geïllustreerd is met bij de tekst passende afbeeldingen. De foto's zijn van Paul Doorenbosch en Geert-Jan Windemuller. Het boekwerk wordt gepresenteerd op 9 oktober tijdens de open dag in verslavingskliniek St. Paschalis. muziek. 's Avonds zal zich tegen de binnenkant van de paraplusol bovendien een feeëriek lichtspel afspelen. De paraplusol overspant het Schouwburgplein van de lichtmasten tot de bomen voor de Schouwburg en de bomen aan de zijde van de Schoolstraat! Om dit alles in de lucht te krijgen en vooral te houden is een 80-tons kraan nodig, de grootste in de verre omgeving van Venray. Om het gewenste effect te bereiken zal de paraplusol met tuien vastge maakt worden. Het installeren van de paraplusol zal op vrijdag 4 juni een schouwspel op zichzelf zijn. Meer dan veertig technici gaan dit voor Venray unieke spektakel kla ren. Bij het opzetten wordt tevens geprobeerd het record voor dit soort tenten dat op 5 uur 37 minuten staat, te verbeteren! Het Venray's Mannenkoor gaat er alles aan doen om van het evenemen tenplein van Venray een 'plaatje' te maken. Omroep Venray op tournee door de dorpen Jubileumtour in Merselo Maandag 2e pinksterdag 11.00 - 15.00 uur live vanaf de windmolenfair in Merselo Jubileumtour bij SV Oostrum Zaterdag 29 mei vanaf 13.00 uur live vanaf sportpark "de Spar". met o.a. verslag van de wedstrijd SVO Selectie - Lucky Ajax Tuinrenoratie^aat bij ons rerder dan Ld iMtKroi ud rood, /td ofbiami ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 31 4593

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5