Leunen B2 kampioen SV United kampioen w: Lake Valley sluit af met royale zege Venray verliest laatste duel Venray zoekt nieuwe zaal voetbalkeeper Jonker Schoonmaak m ItET tas J ifSTjigsil pumn ÉRïk HHÊIif SMScJty PEEL EN MAAS SPONSORS SV VENRAY ZAALVOETBAL Suthma 3D KLEDINGSPONSOR HIGH Stand topdivisie PDV De Maasvogels Lake Valley verliest na penalty's Lake Valley-Amicitia 2-2. Doel punten: Mehmet Gurbuz en Richard van de Kerkhof. Amicitia wint na strafschoppen (4-1). O-l 75-jarig bestaan SV Oostrum Bliksembezoek Edgard Davids Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 21 De jeugdafdeling van voetbalver- pioen begroeten. Leunen B2 was de eniging Leunen mocht weer een kam- sterkste in zijn klasse en pakte de titel. In de eerste klasse van de voor jaarscompetitie is D1co van SV United kampioen geworden. VERSTRAATEN personenvervoer Maatwerk in flnanctQ^P lakertield Assurantie Advies Kroonkmid 79 Venray Gstmit cafe, gewoon gtttINg spcrtcatê -cafetaria LA ND WEERT Kruidenlaan 105 Venray M (0478) 5B0 480 FLEXTRONICS V-**» VENRAY - BOXMEER r T 1 mmi.vardeninuiickhol.nl top mn town Grotestraat 56 Venray Henseniusplein 5c Venray WDMIHSWUI 9 Lake Valley-Fermonia Boys 2 11-4 (3-3). Doelpunten: 7. Richard van de Kerkhof 1-0; 10. Mark Blenc- kers 2-0; 12. Omar Oukassi 2-1; 17. I. Aziz 2-2; 20. I. Aziz 2-3; 22. Richard van de Kerkhof 3-3; 32. Haisam Seifeddine 4-3; 39. K. Akrom 4-4; 43. Nordin Attouzin 5-4; 44. Richard van de Kerkhof (strafschop) 6-4; 47. Richard van de Kerkhof 7-4; 48. Mark Blenc- kers 8-4; 49. Mark Blenckers 9-4; 49. Mark Blenckers 10-4; 50. Nel son de Kok 11-4. Scheidsrechter: Geurts (Nederweert). Toeschou wers: 75. Gele kaart: 44. K. Akrom (Fermonia Boys 2) vanwege hands. Lake Valley: Janssen; Attouzin, Blenckers, Gurbuz, Hermsen Van de Kerkhof, De Kok en Seifeddine. Door Henk Willemssen Lake Valley is de competitie in de eerste divisie D geëindigd met een royale 11-4 thuiszege op Fer- monia Boys 2. Voor het eerst dit seizoen boekte het Venrayse team een overwinning met dubbele cij fers. Toch zag het daar lange tijd niet naar uit. In de laatste acht minuten scoorden de Venrayna- ren liefst zeven keer. Daarbij zat een glaszuivere hattrick van Mark Blenckers, die hij binnen ander halve minuut voltooide. Toch was coach Paul Janssen na afloop alles behalve tevreden. Met stij gende ergernis zag hij hoe zijn team voor rust een snelle 2-0 voorsprong verspeelde. De gedreven coach wilde niets weten van het excuus dat er eigenlijk niets meer op het spel stond. Lake Valley had de derde plaats en deelname aan de nacompetitie al vei liggesteld. "Ik wil altijd winnen. Ook in de allerlaatste wedstrijd, als het er niet meer toedoet. Want dit duel is een opstapje naar volgende week, als we Watergras treffen in de play-offs. En bovendien zitten er hierboven men sen op de tribune. Die willen we toch niet de hal uitjagen", aldus Paul Jans sen die zijn team een slappe instelling verweet. Tijdens de pauze ging hij dan ook flink tekeer. "Ja, dit was de eerste keer dat ik echt boos werd. Maar het was wel nodig. Ik miste de felheid en er slopen daardoor irritaties in de ploeg. En ik kan het niet hebben al spelers op elkaar gaan fitten. Dat is uit den boze" Na afloop riep hij Mehmet Gurbuz en Nelson de Kok bij zich om de onderlinge fricties uit te praten. Door het drukke programma ont brak doelman Arjan Schatorjé. Hij werd vervangen door Marco Janssen. Enis Genc (bovenbeen) en Sifedien Assouiki (enkel) bleven geblesseerd aan de kant. Coach Janssen hoopt dat beiden binnenkort weer inzetbaar zijn. Voor de balans in het team zijn ze vrijwel onmisbaar. Na zeven minuten opende uitblin ker Richard van de Kerkhof de score. Na hakjes van Nelson de Kok en Nor- din Attouzin scoorde de Helmonder hard en hoog: 1-0. Drie minuten later gaf Haisam Seifeddine een voorzet vanaf rechts. Mark Blenckers, slechts een paar seconden binnen de lijnen, tikte de 2-0 binnen. Bij de volgende aanval kon Blenckers zomaar doorlo pen maar hij miste het doel. Doelman Marco Janssen werd halverwege de eerste helft, na enkele goede reddin gen, toch gepasseerd: 2-1. Lake Val ley leed soms slordig balverlies en het was verdedigend kwetsbaar. Dat kwam vooral doordat het terugver- dedigen wel eens werd 'vergeten'. Daardoor kon de Roermondse ploeg de achterstand ombuigen in een 2-3 voorsprong. Met een doeltreffende schuiver in de verre hoek bracht Van de Kerkhof de ruststand op 3-3. Na de pauze zette Haisam Seifed- dine, op aangeven van Van de Kerkhof, zijn team weer op voorsprong: 4-3. De bezoekers wisten nog een keer terug te komen: 4-4. Acht minuten voor tijd veroverde Nordin Attouzin de bal en hij schoot raak: 5-4. Een minuut later verijdelde een Fermonia-speler met de hand een doelpoging van Van de Kerk hof, die zelf de strafschop benutte: 6-4. In de laatste vijf minuten brak het ver zet van de Roermondse ploeg. Nadat Mehmet Gurbuz (paal) en Mark Blenc- kers (over) misten, scoorde Richard van de Kerkhof zijn vierde treffer: 7-4. Daarna was het de beurt aan Mark Blenckers die binnen anderhalve minuut een hattrick scoorde: 10-4. In de slotseconden pikte Nelson de Kok nog zijn doelpuntje mee: 11-4. Eindstand eerste divisie D TFH/Omnisport (K) ZV Weert (P) Lake Valley (P) 't Kesjotje Amicitia Fermonia Boys 2 ODV Yerna Venray 2 Klein Arsenal 16-41 (76-36) 16-33 (62-44) 16-32 (67-55) 16-24 (60-53) 16-23 (67-50) 16-18 (55-72) 16-16 (54-47) 16-12 (35-63) 16-7 (51-107) FC Marlène-Venray 5-1 (1-0). Doelpunt: Issam El Ouadi. Venray heeft vrijdag uit tegen FC Marlène zijn laatste competitieduel verloren. Tegen de regerend lands kampioen ging de Venrayse debutant in de topdivisie met 5-1 onderuit. De aanvallers Frits Lucassen (vakantie) en Samir El Ghoul (blessure) ontbraken. Gijs Mooren van het tweede team maakte zijn debuut in de hoofdmacht. Venray kende in het Noord-Holland se Heerhugowaard een prima start. Het eerste kwart van de wedstrijd was voor de bezoekers, die enkele uitgespeelde kansen creëerden. Maar zoals vaker in dit seizoen ontbrak het aan de afronding. In de loop van het eerste bedrijf trok FC Marlène - dat al zeker was van deelname aan de play offs - het spel steeds meer naar zich toe. Toch leek Venray ongeschonden de pauze te halen, maar twintig secon den voor het rustsignaal viel toch de 1-0. Na de hervatting verhoogde FC Marlène de druk op het Venrayse doel. Al vrij snel viel de 2-0. In de 26e minuut kreeg een speler van de thuisclub de enige gele kaart van de wedstrijd, vanwege commentaar op de leiding. Venray wist er niet van te profiteren. Halverwege de tweede helft viel de 3-0 en drie minuten later liep FC Marlène uit naar 4-0. Met Ruud Brands als meevoetballende keeper probeerde het Venrayse team nog iets terug te doen. Dat had al snel succes toen Issam El Ouadi in de 35e minuut tegen scoorde: 4-1. Vlak daarna viel de 5-1. In de slotminuut incasseerde Kees Thies, international van FC Mar- lène, tot woede van zijn coach een rode kaart. De thuisclub experimen teerde in de slotfase met een mee spelende doelman. Egon Claessen zag zijn kans en schoot van grote afstand op het verlaten doel. Veldspeler Kees Thies, die halverwege zijn eigen helft stond, voorkwam met een handsbal een tegentreffer. Thies is door zijn rode kaart geschorst voor het eerste duel van de play-offs. De wedstrijd was pas om kwart over elf afgelopen. Ruim na twee uur 's nachts arriveerde de ploeg terug in Venray. Dik acht uur van huis voor een uurtje zaalvoetbal. Voor de drie Zuid-Limburgers in Ven- rayse dienst komt er nog tweemaal een uur bij. Ook dat is voetbal in de topdivisie. CFE Ciba/VDL (K) FCK De Hommel FC Marlène HV/Desko Leekster Eagles Hovocubo Malabata Avanti Venray FCW/EventPlaza 18-46 (121-56) 18-43 (91-49) 18-35 (82-43) 18-32 (93-67) 18-27 (84-82) 18-24 (69-70) 17-18 (70-79) 17-18 (62-85) 18-9 (57-107) 18-1 (45-136) SV Venray raakt zijn beide doel mannen kwijt. Martin Michels, sinds dit seizoen de eerste keeper, stopt. Hij kan het trainen en spe len op het allerhoogste zaalvoet balniveau niet meer combineren met zijn studie in Tilburg. Door Henk Willemssen Ook tweede doelman Thijs Lenders heeft zijn vertrek aangekondigd. Het zoeken naar een nieuwe sluitpost heeft momenteel de hoogste priori teit voor coach Jos van Gerven. De komende weken traint de 19-jarige Martijn Jacobs bij de Venrayse topdi- visionist mee. Van Gerven kent Jacobs nog uit zijn periode als districtscoach. "Martijn is een jonge, talentvolle kee per. Ja, ik denk dat hij de topdivisie aankan. In de directe omgeving van Venray zie ik zo geen andere doelman voor dit niveau." Martijn Jacobs, afkomstig uit Heer len, verdedigt momenteel het doel bij de Maastrichtse eredivisionist Arcan. Daarvoor kwam hij over van FCH uit Heerlerheide. Met Egon Claessen, Issam El Ouadi en Jeffrey Geurts telt Venray al drie Zuid-Limburgers. Weke lijks moeten ze drie keer naar Venray reizen. "Het voordeel van Martijn is ook dat hij een OV-jaarkaart heeft. Zo kan hij relatief goedkoop reizen. De komende tijd gaan we bekijken hoe het van beide kanten bevalt", aldus Van Gerven. De Venray-coach is niet bang voor concurrentie van Fermonia Boys, dat afgelopen vrijdag kampioen werd in de eredivisie. De Roermondse ploeg wordt de tweede Limburgse club in de topdivisie. Fermonia Boys is drin gend op zoek naar versterking en zal in dezelfde vijver vissen als Venray. Mogelijk dat Venrayse spelers wor den benaderd door de club van John Fermont. "Dat zou kunnen, maar ik denk niet dat er spelers van ons naar Fermonia Boys vertrekken", zegt Van Gerven. "Ik ga er vanuit dat, buiten het vertrek van Martin, iedereen blijft. De meeste gesprekken zijn geweest en met een paar spelers wordt nog gesproken. Venray heeft toch een reputatie opgebouwd als opleidings vereniging. We hebben een jong team dat kan doorgroeien. Bij Fermonia Boys heerst toch een heel andere cul tuur. Het is qua vereniging niet te ver gelijken." Martin Michels is afkomstig uit de eigen opleiding en hij maakte deel uit van de nationale jeugdselecties. Dit Uitslag wedvlucht Laon: 357 dui ven, zestien deelnemers. 1, 5, 18, 23, 25 Freddy Textor. 2, 8 Toon Roosen. 3, 6, 10 12, 17, 19,24 Jan Kuijpers. 4, 11, 15 Harry Francken. 7, 20, 22 Jac Ver hoeven. 9 Sraar Peters. 13, 14, 16 Theo Kleeven. 21 Wiel Theeuwen. seizoen nam hij de plaats onder de lat over van Thijs Lenders die een stapje terugdeed. Lenders, afkomstig uit Vel den, was medio 2006 de opvolger van Raymond Janssen. Behalve een nieuwe doelman zoekt Venray mogelijk nog een versterking. Daarnaast moet het tweede team, dat uitkomt in de eerste divisie, aangevuld en versterkt worden. Naast Lenders stoppen ook de routiniers Jeroen de Block en Eric Troisfontaine. Dorian Teensma traint al een aantal weken mee. Hij is afkomstig uit het Zuid-Limburgse Beek waar hij bij een eersteklasser zaalvoetbalt. Teensma verhuist binnenkort naar Horst. Hij heeft een aantal jaren geleden deel uitgemaakt van het Limburgse dis trictteam. Van Lake Valley keert Tim van den Bekerom na een seizoen weer terug. Mede door blessures kwam de linkspoot weinig in actie. Daarnaast wordt een aantal A-junioren overgeheveld naar de selectie. Venray traint de gehele maand mei nog door. Op 9 augustus beginnen de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. "We hopen komend jaar een stapje naar de middenmoot te kunnen maken", aldus Jos van Gerven. Lake Valley is gesneuveld in de kwartfinale van het bekertoernooi. Na de 2-2 tegen Amicitia, trokken de Midden-Limburgers door het beter nemen van strafschoppen aan het langste eind. Drie weken eerder, voor de compe titie in de eerste divisie D, won Lake Valley thuis nog met 4-1. Vorige week maandag nam het Venrayse team in sporthal De Wetteling een 1-0 voor sprong door Mehmet Gurbuz. Halver wege stond het 1-1. Na de hervatting profiteerde Amicitia van een onoplet tendheid in de defensie: 1-2. Lake Val ley kreeg enkele uitstekende kansen maar pal en lat stonden de verdiende gelijkmaker in de weg. Pas vlak voor tijd zorgde Richard van de Kerkhof voor de 2-2. Penalty's moesten zorgen voor een beslissing. Lake Valley startte goed want Nelson de Kok schoot direct raak. Zoals Amicitia de eerste drie strafschoppen feilloos nam. Het Ven- rayse team was daarna niet meer suc cesvol. Mehmet Gurbuz (op doelman), Mark Blenckers (paal) en Richard van de Kerkhof (over) wisten het net niet te vinden. Amicitia benutte ook de vierde penalty en bereikte zo de halve finale. EYE WATCH SECURITY T XI GROUP v./ BSWOUDE i *3 ENERGIE TOTAAL ADVIES T A XI vjT\* T A XI v._/\BSWC munckhof btf i i spon café-cafetaria Landweert puma.com COI\ PAINT N STUCADOORS Spectaculair jubileumweekend De voorbereidingen zijn al maanden aan de gang. Heel Oostrum kijkt uit naar het laat ste weekend van mei, waarin het vijfenzeventig jarig bestaan van Sport Vereniging Oostrum groots gevierd zal gaan worden. Een kleine terugblik op hoe deze ver eniging uitgroeide tot een bijzon dere club met een groot dorpsge- voel. Door Sanne Claessens Niet veel huidige leden kunnen zich voorstellen hoe hun sportvereni ging ooit begon. Voetballen op lege stukken grond met eigen gemaakte goals. Dat er veel veranderd is in vijf enzeventig jaar mag duidelijk zijn. Op 5 maart 1935 wordt de oprichting van de Rooms Katholieke Oostrumse VoetbalVereniging voor het eerst officieel vastgelegd in de statuten. In 1946 wordt de jeugdafdeling opge richt met een A-, een B- en een C-team. In 1965 begint Broeder Huijbers met de begeleiding van kinderen vanaf tien jaar die elke woensdagmiddag bij elkaar komen om te trainen. Vijf jaar later opent de vereniging haar eerste sportpark aan de Sparrendreef in Oostrum. Terwijl het ledenaantal blijft groeien, vinden er daarnaast ook nog andere veranderingen plaats. Er wordt een korfbalvereniging opge richt (1984) en een tennisvereniging. Het kampioensteam van Oostrum in het seizoen 1971-1972. Het sportpark wordt daarmee dus ook een belangrijke sociale ontmoe tingsplaats, dat het dorpsgevoel van de mensen versterkt. Het park wordt daarnaast beschikbaar gesteld voor de jaarlijkse Oostrumse sportdag. Mensen van jong tot oud die een dag samen komen om te sporten. Natuur lijk wordt er tennis gespeeld, korfbal en voetbal, maar ook bijvoorbeeld jeu de boules voor de ouderen. In 1998 komt er voor het eerst een voorstel voor de verplaatsing van het sportpark. Twee jaar later wordt er gestart met de bouw aan de overkant van de Sparrendreef, waar meer ruim te is voor de verenigingen. In 2003 fuseren de voetbalvereniging en de korfbalvereniging waarna ze samen de huidige naam SVO dragen. Tegen woordig staan SV Oostrum bekend als een enthousiaste en bloeiende vereniging. Oostrum mag dan met nog geen 2300 inwoners een klein dorp genoemd worden, uit de leden aantallen van SVO blijkt hoe groot de betrokkenheid is. De afdeling voetbal telt maar liefst 536 leden en de korf balafdeling 111 leden. Dat zij ook een sociale rol vervuld, blijkt nog maar eens uit het feit dat de vereniging lou ter op vrijwilligers draait, momenteel meer dan tweehonderd. Op 5 maart van dit jaar, precies vijfenzeventig jaar na het begin van alles, werd er al een nieuw scorebord onthuld en werden er nieuwe spon sorcontracten getekend. Maar in het weekend van 28, 29 en 30 mei zal het feest pas echt losbarsten. Ook nu, tijdens de voorbereidingen van het jubileumweekend, blijkt de betrok kenheid van velen bij SVO. Veel vrij willigers hebben zich aangemeld om dit weekend tot een onkenbaar en onvergetelijk groot feest te maken. Op vrijdag 28 mei zal er begonnen worden met een receptie om 19.30 uur, waarbij vrienden en (oud)gedien- den elkaar nog eens de hand kunnen schudden en samen terugkijken. De avond zal vervolgd worden met een eerste feestavond. De volgende dag vindt er een spellenmiddag plaats voor alle kinderen uit Oostrum. Alleen al voor deze middag zijn maar liefst 120 vrijwilligers actief om deze dag perfect te laten verlopen. Die middag zal er ook een bijzondere wedstrijd plaats vinden op de velden van SVO. Een selectie Oostrumse voetballers zal het dan op gaan nemen tegen Lucky Ajax, een elftal met oud Ajax- spelers. 's Avonds vindt er een jubileum show plaats en zal de avond waar schijnlijk volgens planning weer ein digen in een fantastisch feest met een optreden van de Corona's (bekend van het Holland House in Vancouver). Op de laatste dag van het weekend vindt er de traditionele Oostrumse sportdag plaats en zijn er diverse acti viteiten voor de kleinsten. Later in de middag neemt feestband Aacht vur Elluf uit Oostrum het over, om voor de laatste keer even flink te knallen. Na de prijsuitreikingen en de trekking van de jubileumloterij aansluitend zal het weekend samen afgesloten worden. Oostrum maakt zich op voor een bijzonder groots weekend, waar in veel te vieren valt. Het jubileum op de eerste plaats, maar daarnaast natuurlijk ook de thuisoverwinning afgelopen zondag op Bavos met 3-1, waarmee Oostrum het kampioen schap binnenhaalde en promoveert naar de vierde klasse. Het zal het dorp hoe dan ook vast iets gaan geven waar nog lang over nagepraat kan worden, en wat ze met gemak naar de hon derd zal helpen. Voor meer informa tie over de historie en natuurlijk het programma van het jubileumweekend kunt u terecht op www.75jaarsvo.nl. Voor eventueel meer informatie over de vereniging zelf, neemt u dan een kijkje op www.svoostrum.nl. Straatvoetbal 2010 geslaagd Streetmasters, GTA Venray en Bui tenkansje Rechts vertegenwoordigen Venray op 12 juni in Maastricht tijdens de regionale van het SVBN straatvoet baltoernooi. Deze drie teams waren in hun leeftijdscategorie het sterkste tijdens de eerste editie van het Ven- rayse straatvoetbaltoernooi van Lake Valley in samenwerking met de SVBN (Straat Voetbalbond Nederland). Het evenement vond op Bevrijdingsdag plaats op het Hensenius- en Schouw burgplein in Venray. Achter de scher men hebben Synthese en SV Lake Valley maanden veel werk verricht om het evenement tot een succes te maken. Niet zonder resultaat, want er deden vijftien teams in drie ver- schillende leeftijdscategorieën mee. Ook was er aan publieke belangstel ling geen klagen. De winkels waren open en men kon genieten van een mooi evenement in hartje Venray. Na de eerste wedstrijdenreeks verzorg den G-voetballers van SV Venray een demonstratiewedstrijd. Daarna kreeg het publiek een mooie demonstratie van Nelson de Kok en Rik van Zon. Zij zijn de specialisten in het free style voetbal in Nederland. Nelson is natuurlijk geen onbekende in Venray aangezien hij sinds de winterstop voor SV Lake Valley speelt. Hierna was het wachten op de aankomst van Edgar Davids. Davids, die eerder in Maastricht, Heerlen, Roermond en Nelson de Kok, Edgar Davids en Jeroen van Stokkem van Lake Valley samen op de foto. Venlo zijn gezicht had laten zien, had in het begin van de dag wat vertra ging opgelopen, waardoor hij pas om 15.30 uur in Venray was. Dit mocht de pret niet drukken. Edgar nam de prijs uitreiking van de G-voetballers op zich en ieder jeugdteam mocht met hem op de foto. Daarna verrichtte hij de aftrap van een wedstrijd en was hij niet te beroerd om nog een half uur in Venray te blijven voor de nodige handtekeningen en foto's. Uiteinde lijk vertrok hij richting Helmond en ging het toernooi richting de finales die uiteindelijk om 17.30 uur plaats- vonden. Na afloop was iedereen laai end enthousiast over het evenement en werden de prijzen uitgereikt door burgemeester Hans Gilissen van Ven- ray. Volgend jaar gaat SV Lake Valley dit zeker weer organiseren. De uitslagen: 10 t/m 12 jaar: 1. Streetmasters 2. SV Leunen 3. Explosives 4. Bad Boys en 5. Tokkie 13 t/m 15 jaar: 1. GTA Venray 2. FC Knudde 3. Simpsons 4. T-Boys 16+: 1. Buitenkansje Rechts 2. All Stars 3. Herberg De Peel 4. Shab Ven- ray 5. Nul Potentie en 6. Tees Puntos.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21