Gemeente Venray College bezoekt dorpsraad Blitterswijck Wie verdient architectuurprijs 2011? Openbare bekendmakingen Collectes Infoavonden dakisolatie; voorkom warmteverlies Bewoners gezocht voor nieuwe wijkraden Vlakwater, De Brabander en Smakterheide Gemeentehuis gesloten Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Eind april reikte de gemeente Venray haar allereerste architectuurprijs uit aan GGZ Noord- en Midden- Limburg voor het project nieuwbouw én renovatie Servaashof. HetAdviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) vond dit het meest bijzondere en geslaagde project van de afgelopen jaren in de gemeente Venray. Voor de architectuurprijs van 2011 kunt ook u projecten aanmelden. Voor de eerste Venrayse architectuurprijs selecteerde het ARK projecten die de afgelopen jaren in het oog sprongen. De architectuurprijs wordt vanaf nu jaarlijks uitgereikt. Voor 2011 kunnen alle inwoners van Venray projecten aanmelden die in 2010 gerealiseerd zijn. Diegenen die het winnende project aanmelden, kunnen zelf ook een aardige prijs winnen. Aanmelden kan via www.venray.nl. Klik daarvoor rechts op de link Direct naar... Welstandsadviezen. Via dezelfde link kunt u een digitaal boekje bekijken waarin alle genomineerde projecten van 2010 staan. Het boekje is ook gratis verkrijgbaar bij de afdeling Publieksdiensten. Beleidsregels Bouwplannen Overeenkomst grondexploitatie Kapvergunningen Wet milieubeheer Milieu-effectrapportage Vanwege Hemelvaart is het gemeentehuis gesloten op donderdag 13 mei en vrijdag 14 mei. Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 19 Met de afwezigheid van de die dag geridderde wethouder Busser en de burgemeester, die daags tevoren Blitterswijck al bezocht, schoven de wethouders Patrickvan der Broeck, Twan Janssen en Jan Loonen bij de Blitterswijckse dorpsraad aan. Het college vond de kennismaking met de Blitterswijckse dorpsraad belangrijk en weet nu beter wat er leeft in het dorp. Na een wederzijdse voorstelronde lichtten de wethouders hun portefeuille toe en vertelden ze over hun aandachtsvelden. Hierna nam het college kennis van de zaken waarmee de dorpsraad druk doende is. Daarbij gaat het bijvoor beeld om de afronding van de laatste projecten van de oude gemeente Meerlo-Wanssum. De nieuwe projecten die op stapel staan zijn woningbouw, het gemeen schapshuis, het blotevoetenpad en de ligweide aan de Maas. Rondleiding Om letterlijk meer gevoel te krijgen bij de projecten liet de dorpsraad het college met een rondleiding door het dorp al deze projecten zien. Over het blotevoetenpad en de ligweide werden concrete vervolg afspraken gemaakt. Het bezoek verliep in een prettige open sfeer en geeft vertrouwen voor de toekomst. Bewoners die willen weten of hun dak goed is geïsoleerd, kunnen volgende week terecht in de burgerzaal van het gemeentehuis. Daar worden de resultaten gepresenteerd van de dakscan van de bebouwde kom van de gemeente Venray, die met een speciale camera vanuit een vliegtuig gemaakt is. Op de scan is te zien via welke daken veel warmte ontsnapt. De gemeente adviseert tevens huiseigenaren over de mogelijkheden van energiebesparing en over de nieuwe Limburgse subsidieregeling. Op een koude heldere winternacht begin maart vloog een vliegtuig van de firma Dakwacht met een speciale camera over de bebouwde kom van de gemeente Venray. Die camera maakte warmtebeelden van de daken in alle wijken en dorpen. Daardoor is nu zichtbaar dat naar schatting tot 30% van de huiswarmte verloren gaat via de daken. Voor mensen die hun huis beter willen isoleren tonen de beelden ook aan waar er iets aan de hand kan zijn. Vooral bij de nok, schoorstenen en spouwmuren lijkt op veel plaatsen het dak warmer. Of het zinvol is iets aan het dak te doen, door bijvoorbeeld isolatie ofeen daktuin aan te brengen, kan uiteindelijk het beste ter plekke bekeken worden. Energieverlies voorkomen Venray is één van de eerste gemeenten in Nederland die het energieverlies via daken in kaart heeft gebracht met dakthermografie. Doel van dit project is om zoveel mogelijk energieverlies in Venray te voorkomen en zo de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Bijeenkomsten De informatiebijeenkomsten zijn op 17, 18 en 19 mei van 19.00 tot 21.00 uur, in de burgerzaal op het gemeentehuis. Maandag 17 mei is voor de inwoners van het centrum (kern van Venray), de Brabander, Vlakwater en Veltum. Dinsdag 18 mei is de avond voor bewoners van Leunen, Heide, Vredepeel, Castenray, Smakt, Merselo, Veulen, Ysselsteyn, Oirlo, Wanssum, Geysteren en Blitterswijck en op woensdag 19 mei zijn de inwoners uit Landweert, Antoniusveld, Brukske en Oostrum van harte uitgenodigd. Alle dorpen in de gemeente Venray hebben een dorpsraad. Echter drie wijken hebben er nog geen; Vlakwater, De Brabander en Smak terheide. Hier moeten nog wijkraden worden opgericht. Daarom zoekt het opbouwwerk van Synthese bewoners in deze wijken die zich willen inzetten voor hun wijk en een wijkraad willen vormen. De gemeente Venray vindt gebiedsgericht werken belangrijk. De wens van de gemeente Venray is om in alle wijken en dorpen een vaste aanspreekpartner te hebben. Dorps- en wijkraden zijn hier de aangewezen partijen voor. Met deze raden en met Wonen Venray, politie en Synthese stelt de gemeente wijk- en dorpsontwikkelingsplannen (Wop's en Dop's) op, waarin staat hoe de leefbaarheid in een wijk is en hoe we in de komende jaren kunnen samenwerken aan behoud en verbetering. Een wijkraad is: een bewonersoverleg voor een wijk het eerste aanspreekpunt voor gemeente, bewoners en organisaties actief voor behoud en bevordering van de leefbaarheid actief voor het algemeen belang van alle bewoners in de wijk actief om bewoners te betrekken bij de wijk actief om de communicatie tussen wijk, instellingen en gemeente te verbeteren. Ofer in Vlakwater, De Brabander en Smakterheide voldoende draagvlak is voor een wijkraad wordt eerst samen met de wijkbewoners onderzocht. Daarnaast wordt onderzocht wat de onderwerpen zijn waarmee de wijkraad aan de slag kan. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Léon van Dijck, opbouwwerker Synthese, telefoon (0478) 51 73 17 ofe-mail l.vandijck@synthese.nl. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld Burgemeester en Wethouders hebben op 27 april 2010 de volgende regelingen vastgesteld: - Beleidskader m.b.t. de overheidszorg voor overledenen in de gemeente Venray die geen nabestaanden hebben ofwaarde nabestaanden weigeren in de lijkbezorging te voorzien - Overeenkomst met begrafenisonderneming Theo Arts conform het aanbestedingsbeleid. De beleidsregels treden op 13 mei 2010 in werking en liggen ter inzage. Aangevraagd Bouwvergunningen - Haammakerstraat/Velrumse Kleffen (blok 3) ongenummerd, Venray - bouwen van een appartementencomplex (nr. bal00179) - Nieuwe Maasheseweg/Christoffelkruid ongenummerd, Venray - bouwen van 34 woningen (nr. bal00180) - Meerselsepeel 8, Ysselsteyn - bouwen van een varkensstal en toebehoren (nr. bal00181) - Meerselsepeel 8, Ysselsteyn - vergroten van een zeugenstal en toebehoren (nr. bal00182) - Meerselsepeel 7a, Ysselsteyn - bouwen van een zeugenstal en toebehoren (nr. bal00183) - Meerselsepeel 7a, Ysselsteyn - bouwen van een vleesvarkensstal en toebehoren (nr. bal00184) - Anna Blamerstraat 15, Venray - veranderen garagedeur door pui (nr. bal00185) - Kiekweg 21, Venray - vergroten van de woning en bouwen carport (nr. bal00186) - Mgr. Hanssenstraat ongenummerd, Oostrum - bouwen van een woning met garage (nr. bal00187) - Agrobaan ongenummerd, Ysselsteyn - bouwen van een bedrijfsverzamelgebouw (nr. bal00188) - Haammakersstraat/Veltumse Kleffen (blok 5) ongenummerd, Venray - bouwen van een appartementencomplex (nr. bal00189) - Sperwerstraat 44, Venray - vernieuwen van een terrasoverkapping (nr. bal00190) - Litsenbergweg 7, Ysselsteyn - bouwen van een overkapping (nr. bal00191) - Mina Krusemanstraat 50, Venray - vergroten van een woning (nr. bal00192) - Lavendelheide 24, Venray - vergroten van een woning (nr. bal00193) - Wethouder Pubbenstraat 9, Venray - vernieuwen bestaande kozijnen (nr. bal00194). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/ofartikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Zandbleek 38, Venray - vergroten van een woning (nr. bal00141). U kunt de betreffende stukken van 17 mei t/m 31 mei 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders zijn op 4 mei 2010 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie ten behoeve van de bouw van één woning aan de Horsterweg 70 b te Castenray. De overeenkomst heeft betrekking op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie P nummers 608 en 989 (gedeeltelijk). U kunt de zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomsten van 13 mei 2010 tot en met 9 juni 2010 (vier weken) inzien. Verleend - Vogezenlaan 13 - voor 1 eik, geen herplant in het kader van een dunning. U kunt de desbetreffende stukken van 13 mei t/m 23 juni 2010 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Roffert ongenummerd Oirlo - een oprichtingsvergunning te verlenen aan V-snaar Projecten bv, Timmermannsweg 26a te Ysselsteyn voor een varkens- en biggenhouderij (MM100023). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 13 mei t/m 23 juni 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Lorbaan 10 Veulen - een veranderingsvergunning te verlenen aan VOF D.P en J.G. Janssen, Lorbaan 10 te Veulen voor legkippen- en schapenhouderij, hondenfokkerij, tuinbouwbedrijfen zorgboerderij (MM100012). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 13 mei t/m 23 juni 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folderoverde beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, ofvia www.postbus51.nl._Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Aanmeldingsnotitie Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Ysselsteynseweg 49 Ysselsteyn - Pluimveebedrijf EI49, Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn voor het uitbreiden van een pluimveehouderij en kalkoenenbedrijf (Inkl000912) - Deurneseweg 182Ysselsteyn - Strijbos-Jenissekens O.G. bv, Deurneseweg 176 te Ysselsteyn voor het uitbreiden van een pluimveehouderij en landbouwproductiebedrijf (Inkl001556). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaaktot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 13 mei t/m 23 juni 2010 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. 12 mei - Braderie, centrum Venray 13 mei - Jera on Air, Ysselsteyn 16 t/m 22 mei - Astma Fonds Longstichting 12 mei 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Le Giesen, Franco Gori Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 19.indd 18 11-05-2010 16:05:47

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18