De Pretband Venray viert jubileum Shakespeare in Cambrinus in Horst Bluestopper Van Bach tot Zappa Don't Lose It! in De Witte Hoeve St. Petrus' Banden goede doel fietsvierdaagse PEEL EN MAAS \\Von,men lm h'e/7,,/ Grayson Capps is op woensdag 19 mei te gast bij Cambrinus in Horst. Live concerten van Capps zijn altijd bijzondere ervaringen met zijn sterke songs, zijn uitstra ling en contact met het publiek en het daarbij behorende enthousi asme. Met violiste Daron Douglas uit New Orleans aan zijn zijde lijkt de bezetting klein, maar 'it will smoke', zoals ze in de VS zeggen. Capps is een echte dichter van de straat. Zijn nummers worden bevolkt door hoeren, zwervers, vagebonden en alcoholisten. Deze rootsrock-, blues- en countryzan- ger groeide op in Alabama, waar zijn vader vrienden om het kamp vuur verzamelde om verhalen te vertellen en muziek te maken en luisteren. Zodoende werd hij muzikaal gevormd door arties ten als Hank Williams en Woodie Guthrie. Met zijn rauwe stem zingt hij idealistische en droef geestige teksten en steekt dat in een mengsel van verschillende muziekstijlen. Capps is een ener gieke, charismatische performer bij wie optredens altijd uitdraaien op een muzikaal spektakel. Voor meer informatie en reserveringen kan men www.cambrinusconcer- ten.nl raadplegen. een abonnement waard PEEL EN MAAS De Pretband Venray viert op zaterdag 15 mei het elfjarig jubi leum in en om café 't Upke aan de Grote Markt in het centrum van Venray. Elf jaar geleden liepen vier net- dertigers tegen het probleem aan dat er steeds weer een nieuw excuus moest worden verzon nen om te kunnen blijven genie ten van de geneugtes des levens. Echter carrièreambitie, kinderen en daardoor drukte thuis, zagen zij als een obstakel in hetgeen zij graag deden, namelijk een biertje pakken met vrienden. Een van de heren kwam op het lumineuze idee om een activiteit te beden ken waarbij ze een biertje kon den nuttigen met hun vrienden. Het enige belang in deze was dat ze het thuisfront de mond wisten te snoeren; immers zij zouden een sociaal belang dienen en wie kon ze dat nou kwalijk nemen? Hoe het ook zij, het idee heeft zich omgezet in een a-muzikale club die eigenlijk alleen maar een biertje wilde drinken met elkaar. De club waarover we spreken bestond toen uit tien leden. Een tweetal leden had verstand van zaken wat betreft muziek maken, de andere hadden nog nooit een instrument van dichtbij gezien laat staan erop gespeeld. Momenteel hebben ze een alternatieve repetitieruimte. De Pretband is ontwikkeld tot een vrolijke, muzikale band bestaan- de uit veertien leden. De huidige bezetting bestaat uit vijf trompet ten, vijf trombones, een bas en diversen percussie. De festivitei ten rondom het jubileum begin nen zaterdag 15 mei rond de klok van 15.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.depretband.nl. Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 13 Sprinters Bibliotheek Venray kent een speciale sprinter service voor lezers die graag de nieuwste titels in huis halen. Sprinters zijn pas verschenen boeken waarvoor over het algemeen een grote belangstelling bestaat. Vrijwel direct na verschijning worden de boeken door de bibliotheek uitge leend. Normaal gesproken moet de lener enige maanden wach ten. Sprinters mogen maximaal twee weken geleend worden. Zo is een grote doorstroming van de boeken mogelijk en kunnen meer mensen van de service gebruik maken. Voor het lenen van de Sprinters wordt E 1,50 gerekend per boek. Uit de inkomsten wor den de uitgaven voor extra aan schaf bekostigd. Het assortiment wordt voortdurend up-to-date gehouden zodat steeds de nieuw ste titels beschikbaar zijn. Het huidige aanbod van Sprin ters ziet er als volgt uit: Isabel Allende, Het eiland onder de zee. Michael Connelly, Tweede leven. Sebastian Fitzek, De zielenbre ker. Michael Koryta, Het stille uur. Camilla Lackberg, Zeemeermin. Henning Mankell, De gekwelde man. Jill Mansell, Versier me dan. Santa Montefiore, De affaire. Jo Nesbo, Headhunters. Audrey Niffe- negger, De tweeling van Highgate. Susan Smit, Vloed. In de bibliotheek worden de sprinters op een speciale plaats gepresenteerd. Het actuele sprin teraanbod en de sprinterlijsten van de voorgaande jaren staan vermeld op de website van de bibliotheek www.biblionu.nl. Met de bibliotheekkaart van BiblioNu kunnen leners in alle vestigingen gebruik maken van de diensten van de desbetreffende biblio theek. Kinderen voor Kinderen het VARA-liedjesfestijn trekt opnieuw het land in met Kinde ren voor Kinderen Songfestival 2010/2011. De VARA houdt dit jaar voor de negentiende keer dit festival. Kinderen vanuit het hele land worden daarom weer uitge nodigd om mee te komen zingen, onder voorwaarde dat zij geboren zijn na 1 oktober 1998 en voor 1 oktober 2003. De deelnemers zingen liedjes uit het Kinderen voor Kinderen repertoire. De regi stratie van de landelijke finale zal door de VARA op televisie worden uitgezonden. De voorronden beginnen dit jaar in september. Tijdens deze voorronden, die op verschillen de locaties in het land worden gehouden. worden de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit beoordeeld, maar ook op hun presentatie. Kinderen die wor den geselecteerd voor deelname aan de provinciale finales van het songfestival worden dan bege leid door een band en vocals. De provinciale finales vinden plaats vanaf januari 2011. De winnaars van de provinciale finales plaatsen zich voor de landelijke finale die begin 2011 gaat plaatsvinden. Kinderen die willen deelnemen aan de voorronden kunnen alle informatie vinden op kvk.vara. nl. Een van de voorrondes wordt gehouden op 30 oktober in Ven- ray. Marialof in Tienray Het jaarlijkse Marialof in Tienray wordt gehouden op Hemelvaarts dag donderdag 13 mei. Midden in deze meimaand, mag de gemeen schap samenkomen bij de hemel se moeder Maria. Een moeder die ons bij de hand wil nemen en ons wil begeleiden door het leven. Graag wil men dit ook vieren en samenkomen in de Mariaplaats van Tienray. Al sinds 1440 wordt Maria hier vereerd als Troosteres der Bedrukten en al ruim 130 jaar ook als de onze Lieve Vrouw van Lourdes. Niet voor niets kreeg Tienray de eretitel Klein-Lourdes. Het Marialof begint om 15.00 uur en wordt muzikaal opgeluisterd door Gemengd Koor Tienray. De kerk is ook overdag geopend voor een bezoek. Autisme Het Autisme Info Centrum (AIC) van de Nederlandse Ver eniging voor Autisme (NVA) en MEE Noord en Midden Limburg houden op woensdag 19 mei een inloopavond over autisme in Venlo. De avond is bedoeld voor opa's, oma's, familie, vrienden en beken den van mensen met autisme. Frans Coolen, projectleider van het AIC en werkzaam bij de NVA, geeft een presentatie over autisme en de impact die het op de omge ving heeft. De inloopavond wordt gehouden bij MEE Noord en Mid den Limburg aan de Drie Decem- bersingel in Blerick. Aanvang 19.30 uur. Aanmelden is nodig en kan via e-mail aic-venlo@hotmail.com. De Stichting Puur Cultuur pre senteert op donderdag 20 mei de vertel- en muziekvoorstelling Will's Will op het podium van Cambrinus in Horst, uitgevoerd door het internationale Amster dam Chambre Theater. Dit muziektheater is gebaseerd op het verhaal van Shakespeare's terugkeer naar zijn geboorteplaats Stratford en de laatste dagen van zijn leven. Voor deze voorstelling werd originele muziek geschre ven op teksten van Shakespeare. De voorstelling wordt in het Nederlands vertelt en gezongen door een internationale cast met Froukje Flieringa uit Nederland, de Schotse Sophie Ruthven-Stuart en Tatiana Lina uit Rusland. William Shakespeare (1564 1616) is 's werelds beroemdste dichter, maar over zijn leven is weinig met zekerheid bekend. Zijn testament is bewaard geble ven, maar daarin worden zijn toneelwerken en poëzie niet genoemd. Zich bewust van zijn naderende einde ziet Shakespeare zich gedwongen na te denken over het lot van zijn aardse bezit tingen en zijn literaire nalaten schap. Gelukkig is Richard Bur- bage, collega-acteur en vriend, nabij om ervoor te zorgen dat de geschriften niet ten onder zullen gaan in de strijd om de erfenis die is losgebrand. De familie ziet de waarde niet van de stapels, in hun ogen, zedeloze en bloeddorstige verhalen en vechten ze om geld, huizen en zilver. In Will's Will draait het om Shakespeare's ware nalatenschap. Bewaard in een kist op zolder wordt de deksel geopend en wordt de toeschouwer deelge noot van de manuscripten en van Shakespeare's herinneringen en horen fragmenten van teksten van zijn onsterfelijke personages. De voorstelling begint om 20.00 uur. Voor informatie en reserverin gen zie www.cambrinusconcer- ten.nl en www.puurcultuur.nl. Het publiek in Cambrinus in Horst staat op zondag 16 mei een dubbelconcert te wachten, waar bij gitarist Cor Mutsers een cen trale rol speelt. Het eerste concert is een klassiek gitaarconcert door Chris Janssen en Cor Mutsers. Beiden virtuoos op gitaar en ver bonden door één passie brengen ze het programma Van Bach tot Zappa. Mutsers heeft zijn sporen als gitarist en zanger ruimschoots verdiend bij artiesten als Gerard van Maasakkers, Mathilde Santing, Ilse DeLange, Lenny Kuhr, Toon Hermans en José Carreras. Jans sen is klassiek gitarist in hart en nieren met een voorliefde voor populaire muziek. Vol toewijding, aandacht voor detail en zorgvul digheid creëren beide gitaristen een muzikaal huwelijk tussen klas siek en pop. In het tweede con cert neemt de stem een belang rijkere plaats in en presenteren Jennemieke Snijders en Mutsers hun programma Liedjes waar je stil van wordt. Snijders voegt haar stem bij die van Mutsers en het maakt voor haar weinig verschil of ze in een bescheiden woon kamer staat of op een reusachtig podium. Snijders klinkt overal vol komen vanzelfsprekend en haar intense stemgeluid voelt direct vertrouwd. Van heel dichtbij klin kend legt ze met heldere stem een warme deken van geluid over de dag en speelt daarbij de begelei dende bas. Dit concert begint om 16.00 uur. Voor meer informatie en reser veringen telefoon (077)3983009 en www.cambrinusconcerten.nl. Op het tweede Don't Lose It! en friendsdag op zondag 16 mei in De Witte Hoeve in Venray wordt een gevarieerd programma geboden. Na de succesvolle cd presentatie van Don't Lose It in 2009 heeft de band met eigenaar Nen Vosse afgesproken wellicht ieder jaar een fandag te houden. Muzikale gasten die in deze regio en ver daarbuiten bekendheid genieten gaan optreden. Zo is er onder andere een optreden door multi-instrumentalist, producer en musicus Had Verheijen. Don't Lose It! staat sinds kort met de song Carmelita op een verzamel- cd die geproduceerd is door Had Verheijen. Een grote diversiteit aan muziekstijlen op een cd met de titel Vrienden van Café de Muzikant, 't bekende muziek café midden in de Peel in Neer kant. Naast Verheijen zijn er ook optredens door The Blue Sisters en Peter Hendriks. Ook Venrayse gasten ontbreken niet. Zo kan men genieten van optredens door Hayke Janssen op bluesharp en Boudewijn Pelzer met z'n vrien den The Good, The Bad and The Ugly. Jazz zangeres Auke Classens uit Oirlo zingt enkele nummers met de band. Bruno Lord stuwt met z'n krachtige stem Don't Lose It op naar stevige bluesrock. Deze muzikale rondleiding begint om 16.00 uur en duurt tot onge veer 20.00 uur. Voor informatie kan men terecht op www.timeswitch.web- log.nl. Muziek-, Mars- en Showkorps St. Petrus'Banden. De Stichting Fietsvier daagse Venray biedt jaarlijks een stichting of vereniging de mogelijkheid om tijdens het fietsevenement geld in te zamelen voor de eigen kas. Onder meer de opbrengst van het kansspelletje rad van avontuur komt ten goede aan de kas van de stichting of ver eniging die voor dit goede doel wordt uitgeloot. Uit de dertien inzendingen is in eer ste instantie een voorselectie gemaakt en vervolgens heeft het lot beslist. Het goede doel van 2010 is Muziek-, Mars- en Showkorps St. Petrus' Banden. Deze uitslag is door onze voor zitter Jan Kreutz onlangs aan het bestuur van St. Petrus' Banden meegedeeld. Wie kent MMSK niet? Het korps bestaat nu ruim 50 jaar en bestaat uit een tam boersectie en een orkest. De tamboersectie bestaat uit 16 tamboers, het orkest heeft 38 spe lende leden. Vaak treden ze geza menlijk op, maar ook wel apart. Bij zeer veel festiviteiten, die in Venray plaatsvinden, zijn ze pre sent. Of dit nu carnavalsoptoch- ten, de intocht van St.-Nicolaas, de jaarlijkse processie, de St.-Maar- tenoptocht, communievieringen etc. zijn, de muzikanten verzorgen hierbij de muzikale noot. Maar het korps doet meer. Het heet niet voor niets showorkest. Het neemt deel aan taptoes, aan straatshows, maar verzorgt ook concertop tredens in de schouwburg. Het korps bestaat hoofdzakelijk uit jonge muzikanten, daardoor heeft het een jeugdige uitstraling. Dit is ook in de muziekkeuze terug te vinden. Deze bestaat hoofd zakelijk uit lichte, voor iedereen herkenbare muziek. Een zo jeug dig korps is prachtig en geeft de vereniging ook zekerheid voor de toekomst. Maar het legt wel een grote belasting op met name het financieel reilen en zeilen van het korps. Met name de opleidingen van de jeugdige leden en het daar voor benodigde instrumentarium vraagt veel geld. De inkomsten die tijdens de fietsvierdaagse worden verworven, worden ook daaraan besteed. Ongetwijfeld zal Muziek-, Mars- en Showkorps St. Petrus' Banden gedurende het fietseve- nement één of meerdere optre dens verzorgen. Fietsvierdaagse Venray is dit jaar van 20 t/m 23 juli. Tevens roept de organisatie alle fietsliefhebbers op om deel te nemen aan de speciale fietstocht die door de routecommissie is uit gezet op Tweede Pinksterdag (24 mei) onder de naam Fietsroute Nooit Gedacht. Meer informatie: www.fietsvierdaagse-venray.nl. Lourdescomité Lourdescomité afdeling Venray en Velden houdt op dinsdag 18 mei een voorlichtingsavond voor de deelnemers aan de bedevaar ten naar Lourdes die van juni tot september gehouden worden door de Organisatie Stichting Lim burgse bedevaarten. Deze voor lichtingsavond wordt gehouden in het parochiehuis van Tienray aan de Bernadettelaan. Voorafgaande aan deze avond is er om 19.00 uur een eucharistieviering in de paro chiekerk van Tienray. Deze viering wordt gecelebreerd door pastoor Verheggen en het koor van Tien- ray luistert de dienst muzikaal op.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13