Wandeling IVN m i A i De wettelozen I Het nieuwe programma Igm&s. is uit! Lv.; /O ft (MéV IS h, schouwburg venray PEEL EN MAAS tSv V JOHN GRISHAM PEEL EN MAAS Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 11 Nieuwe programma van Schouwburg Venray is uit Het theaterprogramma 2010-2011 van Schouwburg Venray heeft in al haar genres weer verrassende en vernieu wende elementen. Niet alleen het programma is nieuw. Ook de brochure werd in een nieuw jasje gestoken, er kwam een nieuwe theaterkrant uit, de website is vernieuwd en ook de reserveringsmethode is compleet nieuw. Vijf nieuwe zaken die trots gepresenteerd worden. Schouwburg Venray heeft voor het seizoen 2010-2011 maar liefst 21 vernieuwende voorstellingen geboekt. Een aantal succesvoor stellingen is in reprise genomen op uitdrukkelijk verzoek vanwe ge de grote vraag in 2009-2010. Grote namen en boeiende voor stellingen mag u tegemoet zien in het nieuwe theaterseizoen. Direc teur Anne-Christine Liebrand van Schouwburg Venray is enthousiast over het programma: "Zo kunnen we Herman van Veen, en heel bij zonder ook zijn twee dochters Anne en Babette met een eigen programma verwelkomen. Ook gaan we Rowwen Hèze, Guido Weijers, Bert Visscher, Tineke Schouten, Simone Kleinsma en Guido Dieteren weer zien. Shoe Bizz, Brokstukken, Veerle Mal- schaert, Bencha theater, Momix en Feeks kent u nog niet, maar zij gaan voor verrassingen zorgen. Dans, komedie, show, opera, klas siek, toneel, musical, theatercon certen en wereldmuziek, het is er allemaal. En zeker niet op de laatste plaats zijn ook de amateur- kunstvoorstellingen weer volop vertegenwoordigd. Gala(slot) concerten van jubilerende ver enigingen zoals het Venrays Man nenkoor en Koninklijke Harmonie Euterpe; jubileumconcerten van Koor Harmony en Confetti en een geheel eigen Scrooge in een Ven- rayse Christmas Caroll." Men vindt alle programma's terug in de vernieuwde brochure Anne-Christine Liebrand kijkt enthousiast vooruit op het nieuwe theaterjaar in Schouwburg Venray. waarin uitgebreide beschrijvin gen staan over de voorstellingen. Ook vindt men in dit boekwerkje informatie over Schouwburg Ven- ray en al haar mogelijkheden. Dit jaar verspreidt Schouwburg Ven- ray ook een krant met daarin een compact totaaloverzicht van het nieuwe programma. Voor een snel totaalbeeld een handige, extra ser vice. Voor nog uitgebreidere infor matie, wijst Schouwburg Venray graag naar de totaal vernieuwde website. Hier kan men zich uit gebreid oriënteren en gemakke lijk doorklikken naar nog meer informatie en filmpjes. De website geeft naast de programma-infor matie, theaterarrangementen, ver huringen en sponsormogelijkhe den ook algemene gegevens over openingstijden en boekingsmoge lijkheden. De website biedt tevens gelegenheid om met de schouw- burg in gesprek te gaan. Liebrand: "Schouwburg Venray hoort graag uw mening, uw ideeën en wen sen. De meeste vernieuwende actie die dit jaar doorgevoerd is, is het reserveringssysteem. Van achter de computer kan men een keuze maken voor een pro gramma, de eigen stoel uitkiezen, betalen en een eigen entreebewijs printen. De oude wijze van reser veren blijft uiteraard ook moge lijk. Kortom, op vijf gebieden ver nieuwde Schouwburg Venray haar organisatie. We willen graag het regionale theater blijven dat aan gepast aan de tijd en dichtbij huis goed amusement biedt. Professio neel maar ook voor en door ama teurs. Een totaalavondje uit kan al beginnen met een theaterdiner bij theatercafé/restaurant De Artiest. Bij elke voorstelling kan men bij een bestelling meteen reserveren voor een diner." Programma Schouwburg Venray Frank Boeijen met Concert naar de schouwburg, de caba retvoorstelling Ridder van Eric van Sauers en de Volen- dammers Jaap, Jan en Jaap met een gloednieuwe theater tour Pluche, Zweet en Tranen. Dit zijn de drie voorstellingen komende week in Schouw burg Venray. Frank Boeijen komt op woens dag 12 mei met zijn show In Con cert naar de schouwburg. Boeijen laat zich op het podium bijstaan door getalenteerde en gedreven muzikanten. Voortdurend is hij op zoek naar verrassende, muzi kale invalshoeken. De bezoekers kunnen luisteren naar een uitge balanceerde variatie van klank kleuren en composities. Bekende liedjes, voorzien van nieuwe, avontuurlijke arrangementen, vor men in de voorstelling een ideale bedding voor nieuwe songs. Zo wordt het publiek getrakteerd op pakkende ballades, breekbare luisterliedjes, swingende folk- en popsongs en zwoele symfonieën. Aanvang 20.00 uur. Op woensdag 19 mei vanaf 20.00 uur kan men de cabaretvoorstelling Ridder van Eric van Sauers bezoeken in de schouwburg van Venray. Ridder is een dappere strijd van de eenling in een hem onbekende wereld. Een wereld die ik met open vizier en onverschrokken te lijf zal gaan. Druipend van de edelheid en een zaamheid die ridders zo eigen is. Ik kan niet anders. Want ik ben nou eenmaal die ridder. Ik zal uw huidige kijk op het leven door klieven en u meenemen in een wereld die zowel bruut als ontroe rend kan zijn. Zullen de vrouwen van mij houden, zullen de mannen mij bewonderen? Waarschijnlijk wel, maar zeker is het niet. Want de ridder heeft geen andere keuze dan zijn eigen weg te gaan', aldus ridder Eric. De Volendammers Jaap, Jan en Jaap zijn terug in het theater met een gloednieuwe the atertour met de passende naam Pluche, Zweet en Tranen op don derdag 20 mei in de schouwburg. Ze worden begeleid door een eigen band. De nummers, die ook op hun nieuwste cd Dromers en Dwazen staan, hebben ze samen geschreven. Zij gaan ditmaal terug Frank Boeijen komt naar de schouwburg in Venray. Foto: Tessa Posthumaboer. naar een akoestische basis. Aan vang 20.00 uur. Voor meer infor matie kan men www.schouw- burgvenray.nl bezoeken. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Accordeonfestival Trio Buddiger houdt op zondag 16 mei een accordeon- en harmo nicafestival met open podium in zaal De Sevenwaeg aan de Markt in Sevenum. De zaal gaat open om 12.00 uur en de aanvang is om 13.00 uur. IVN Geysteren-Venray houdt op zondag 16 mei een wandeling langs de Eckeltsebeek in Afferden. De Eckeltse beek is een slinge rend beekje dat ligt in een beek dal met een belangrijk natuur functie. De beek en het hele beekdal heeft de laatste jaren een metamorfose ondergaan. Het land bouwgebied rond ruïne Bleijen- beek is veranderd in een golfbaan. De weilanden tussen Rijksweg en Spitsbrug worden natuurvrien- delijk beheerd. De Eckeltsebeek zelf is van een rechte gestuwde beek gewijzigd in een kronkelend snel stromend beekje met brede natuuroevers. Aangezien de wan deling start bij de ruïne van voor malig kasteel Bleijenbeek, wordt voordat de wandeling langs de Eckeltse beek aanvangt stilgestaan bij de cultuurhistorie rond deze ruïne. De ruïne zelf wordt niet bezocht. De wandeling start om 10.00 uur. 3 - kv v 'v V Het programma van Jera on Air, dat als vanouds weer plaats gaat vinden op Hemelvaartsdag don derdag 13 mei, is rond. Mala Vita en Jaya the Cat zijn als laatste toegevoegd aan de line-up. De leden van Mala Vita hebben hun wortels liggen in ver schillende Europese landen en de meesten hebben hun huis en haard moeten verlaten vanwege de verwoestende oorlog in ex- Joegoslavië. Via ijzersterke songs doordrongen van hoop, protest en melancholie werpen de leden van Mala Vita een kritische en ori ginele blik op de globaliserende wereld. Sinds de oprichting in 2002 heeft Mala Vita zich in een duizelingwekkend tempo ontwik keld. De band heeft vele podia in diverse binnen- en buitenlandse zalen en festivals beklommen. Met als hoogtepunten onder andere driemaal Lowlands, een grote tour door Mexico en tweemaal Noor derslag. Mala Vita gaat bij Jera on Air als afsluiter fungeren op de Alternative Stage. Met hun roots in Boston speelt Jaya the Cat een originele mix van reggae, punk, rock en ska vanuit het Neder landse Amsterdam. De mannen spelen een gevarieerd repertoire. Jaya The Cat was onder andere al Mala Vita te vinden op Lowlands, Pukkel pop en de Warped Tour. Reeds vier albums werden uitgebracht waar van More late night Transmissions de laatste is. Jaya the Cat speelt 's middags in de alternatieve tent. Voor het complete programma en alle speeltijden kan men terecht op www.jeraonair.nl. Jera on Air is deze dag geopend vanaf 14.00 uur. De Peel in Beeld is de nieu we tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus in Venray. De tentoonstelling bestaat uit ruim 90 schilderijen, tekenin gen en foto's van ruim twin tig kunstenaars die de vele gezichten van natuurgebied de Peel laten zien. De ten toonstelling is geopend op woensdag-, zaterdag- en zon dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, tot en met 12 september 2010. Voor meer informatie zie www.museumvenray.nl. In een serie artikelen stellen we u een aantal schilders voor. Jan Althuizen (Deurne 1948-). Jan Althuizen woont en werkt in Griendtsveen, midden in de Peel. Hij werkt met een speciale tech niek van aquarel en wit vetkrijt, waarin hij de verandering van het landschap van de Peel laat zien. De belangrijkste inspiratiebron voor de schilderijen en aquarellen van Jan Althuizen zijn landschaps thema's en dan vooral het veran derende landschap van de Peel ten gevolge van de vernatting. Zijn werken zijn niet realistisch. De landschappen tonen vaak expres sieve, halfabstracte voorstellingen. Hij verbeeldt op suggestieve wijze met directe lijnen en verfstreken de grillige groei van berkenbo men, water en moeras, spiege lingen, het doodse ritme van stervende stammen, knoesten en grillige groeisels, kortom: de dood se schoonheid van de vernattende Peel. Vaak zijn in deze landschap pen ook mensfiguren, als tweede inspiratiebron verweven. Het lijkt alsof de figuren zijn verstrengeld met de natuur, waarbij de natuur voor leven en dood staat. De mensen worden weergegeven als stammen, menselijke natuur- groeisels of als symbool voor de mythologische oermoeder Aarde. De technieken die Jan Althuizen op de tentoonstelling laat zien zijn aquarel met wit vetkrijt en linoafdrukken op papier. In de gemengde techniek aquarel met wit vetkrijt heeft hij een eigen stijl ontwikkeld. Met wit vetkrijt wordt op aquarelpapier getekend en daarna overschilderd met aqua rel. De witte krijtlijnen stoten de aquarelverf af en blijven hierdoor duidelijk zichtbaar. Het is een combinatie van tekenen en schil deren van grafische lijnstructuren met de transparante kleuren van aquarelverf. Deze techniek vereist een directe werkwijze. Jan Althui zen hanteert deze bij voorkeur in zijn werk om de expressiviteit van zijn schilderijen te versterken. De Locht Streekmuseum De Locht in Melderslo staat op zondag 16 mei volledig in het teken van de oude ambacht hout bewerken. Uiter aard is er een klompenmaker, die laat zien hoe het Hollandse schoeisel wordt gemaakt. Anderen laten zien wat zij met hun gereed schappen en veel geduld kunnen maken van grote stukken hout. Er is ook een tentoonstelling van het door hen vervaardigde houtsnij werk. Tot en met 1 juni is de ten toonstelling Gewassen en Gestre ken te bewonderen. In de speciaal daarvoor ingerichte ruimte wordt getoond hoe het wassen en strij ken zich in de afgelopen eeuwen heeft ontwikkeld van puur hand matige zware arbeid tot de hui dige bezigheid met wasautoma ten. Uiteraard zijn er werktuigen uit alle jaren tentoongesteld en is er veel schriftelijke informatie beschikbaar. Het museum is dage lijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De demonstraties beginnen om 13.00 uur. Kijk voor nadere informatie op www.museumdelocht.nl. Boekrecensie in Peel en Maas In De wettelozen keert John Grisham terug naar het fictie ve Ford County in de staat Mis sissippi, waar zijn debuut De jury en het latere Het dossier zich afspeelden. In zeven mis daadverhalen vertelt de suc cesvolste thrillerschrijver ter wereld over mannen en vrou wen die in aanraking komen met de minder fraaie aspecten van de Amerikaanse samenle ving. Zoals de broers en moeder van een terdoodveroordeelde die naar zijn executie gaan... de vreem deling die misstanden in verzor gingstehuizen aan het licht brengt en daar zelf schatrijk mee wordt... de advocaat die alles zat is en er met het geld van zijn cliënten vandoor gaat... de vader van een slachtoffer die de advocaat van de tegenpartij ter verantwoording roept... John Grisham heeft zeven meeslepende verhalen geschre ven over mensen die proberen te DE WETTELOZEN overleven in een wereld die niet perfect is. De misdaad is voelbaar, de verhalen zijn soms ontroerend, soms grappig, en laten altijd een diepe indruk achter. De wettelo- zen is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 17,95 euro. "Hét regionale theater met goed amusement" Frank Boeijen en Ridder Programma festival Jera on Air rond A r TT De Peel in Beeld (1) HHret- -

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11