BRADERIE Communicanten bakken broodjes Liberty Park showt rijdend Duits materieel Onderscheiding Johan Ebberink Huub Stevens nieuwe schutterskoning Coninxhof wint verkeersquiz Koninginnedag geslaagd 'Handen af van helpers' MondZorG WOENSDAG 12 MEI Avondvierdaagse Venray PEEL EN MAAS BRADERIE VAN 10.00 TOT 17.00 UUR VEEL ACTIVITEITEN HENSENIUSPLEIN EN SCHOUWBURGPLEIN Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 De regen kon zondag het schut tersfeest van schutterij 't Zandak- ker Gilde Sint Jan uit Venray niet bederven. Na 137 schoten viel uiteindelijk de beslissing. Tam- boermaïtre en bestuurslid Huub Stevens schoot de vogel met een welgericht schot naar beneden. Stevens kroonde zich daarmee tot de nieuwe koning van de schutte rij. De koning van ere werd dit jaar gewonnen door Jan Beekmans. De nieuwe koningen werden geïnstal leerd door wethouder Ike Busser. Tijdens het eerste bondsschut- tersfeest bij de Bussen Schutten in Neer op zondag 16 mei worden zij gepresenteerd. Busser en deken Smeets hadden eerder op de dag de eer om de koning van de schut terij Guus Stiphout te ontdoen van zijn koningsattributen. Nadat ook de koning van ere, Ralph Hof- fschulz, bedankt was voor zijn bewezen diensten, waren de beide koningstitels vacant. Wordt u gevonden door uw doelgroep? Flyers Internet Communicatie PEEL EN MAAS Karel Joosten gemeentesecretaris Karel Joosten uit Roermond is met ingang van 1 juli de nieuwe gemeentesecretaris van Venray. Joosten is nu nog werkzaam bij de provincie Limburg waar hij hoofd is van de afdeling Infraprojecten. Hij vervangt Piet Lucassen die per 1 mei de gemeente Venray heeft verlaten. De gemeente is verheugd over de aanstelling. Burgemeester Gilis- sen: "We zijn blij dat we op korte termijn een zeer goede kandidaat voor Venray hebben kunnen aan trekken. Zijn managementkwalitei ten, ervaring binnen het openbaar bestuur, gevoel voor politieke en bestuurlijke verhoudingen, relati veringsvermogen en zijn gevoel voor niet alleen de zakelijke maar ook de menselijke kant, maakt de heer Joosten tot een goed opvolger." Karel Joosten is op dit moment werkzaam bij de Provin cie Limburg. Hiervoor was hij van 1991 tot 2009 werkzaam bij de gemeente Roermond. Zijn laatst vervulde functie daar was die van directeur Ruimte tevens locose cretaris. In de periode januari tot oktober 2007 was hij in Roermond waarnemend secretaris. Voor zijn functie in Roermond was hij onder andere werkzaam bij Arca- dis Advies en Brema-air. Joosten studeerde Civiele techniek aan de Hogeschool Heerlen en volgde de post Hbo opleiding Bedrijfskun de eveneens aan de Hogeschool Heerlen. De periode van overbrug ging blijft daarmee beperkt tot twee maanden. In die tijd neemt Jan Herman de Baas de functie van gemeentesecretaris waar. Venray onderzoekt woonwensen De gemeente Venray gaat een onderzoek uitvoeren naar de woonwensen van haar inwoners. Het onderzoek moet per dorp/ wijk antwoord geven op vragen als hoe tevreden men is met de hui dige woonsituatie, of de inwoners verhuisplannen hebben en wat voor soort woning zij dan wensen. Het vorige woningbehoeftenon- derzoek dateert uit 2007. Voor het onderzoek is 24.000 euro beschik baar. Er is voor dit onderzoek geko zen voor een digitale vragenlijst. Ieder huishouden krijgt een uitno digingsbrief in de bus. Daarin staat een internetpagina, inlogcode en wachtwoord om het onderzoek via internet in te vullen. Inwo ners die geen internetaansluiting hebben, kunnen een schriftelijk exemplaar van het onderzoek aanvragen. In het onderzoek staan vragen over de huidige woonsitu atie, eventuele verhuisplannen en kenmerken van de gewenste woning. Het onderzoek wordt uit gevoerd door adviesbureau Com- panen uit Arnhem. Uiteraard vindt de verwerking anoniem plaats. Omdat het voor starters momen teel moeilijk is toe te treden op de woningmarkt, krijgen een groot aantal thuiswonende kinderen in de leeftijd vanaf 18 jaar tot en met nog invullen jaar eveneens een vragenlijst bezorgd. Omdat de doelgroep 55+ een toenemende groep betreft is er ook speciale aandacht voor deze doelgroep. Het onderzoek moet antwoord geven op de vraag of het huidige woningbouwprogramma aansluit op de wensen van de inwoners. BakkerijVan Gassel krijgt jaarlijks ongeveer 350 kinderen van groep 4 op bezoek. De communicanten bakken in de bakkerij broodjes en koekjes. Na afloop krijgen ze de zelfgemaakte broodjes en koekjes mee naar huis. Van elk kind wordt 0,50 euro gevraagd. Dat bedrag wordt door de bakkerij verdub beld. Dit geld wordt dit keer gedo neerd aan het KiKa-fonds, dat geld inzamelt voor onderzoek naar een betere behandeling en genezing van kinderkanker. Uniek in Overloon, uniek in Nederland en zelfs uniek in de Benelux: op 15 en 16 mei toont het Liberty Park in Over- loon rijdend Duits materiaal, speciaal over laten komen vanuit diverse buurlanden. Het Duitse WO2-materieel, zoals Hetzers en Halftracks, is schaars in de wereld. Duits WO2- materi eel dat ook nog rijdt, is helemaal uniek. Liberty Park heeft het voor elkaar gekregen om dit materieel naar Overloon te krijgen. Dat dit een uniek evenement is, bewijst zich wel in de grote interesse die er voor dit evenement is ontstaan vanuit diverse buurlanden. 'Fans' vanuit Engeland, België, Duitsland en natuurlijk Nederland reizen naar Overloon af om deze voertuigen te zien én tegen een kleine vergoeding mee te mogen rijden. Maar dat is nog niet alles. Op zondag wordt dit evenement aangevuld met diverse activitei- ten, zoals een tentoonstelling van Twenot in het Marshall Museum, een Militaria Markt, demonstraties van Battle Tanks Nederland, een klimrots voor de echte waaghal zen, diverse kinderactiviteiten en natuurlijk een gezellig hore- caplein met toepasselijke muziek. Op beide dagen kunnen de bezoe kers om 14.00 uur ook nog eens gebruikmaken van een gratis rondleiding door het Marshall Museum. Op zaterdag 15 mei is Militracks geopend van 12.00 tot Op 15 en 16 mei toont het Liberty Park in Overloon rijdend Duits materiaal Foto: Liberty Park Overloon. 18.00 uur. Op zondag 16 mei is Militracks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs voor het evenement bedraagt 4,50 euro per persoon, een passe-partout voor zowel het evenement als het museum kost op deze dagen 10 euro per persoon. Voor meer informatie: www.libertypark.nl. Donderdag 6 mei 2010 - Pagina 9 Oud-Venraynaar Johan Ebbe- rink (60) uit Nuenen is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. Ebberink heeft zich een lange periode verdienstelijk gemaakt op het terrein van mensenrechten, cultuur, politiek, vluchtelingen, gehandicaptenwelzijn en onder wijs. Hij was onder meer lid van een werkgroep van Amnesty Inter national Nuenen, bestuurslid en lid van de activiteitencommissie van de Sociale Culturele Accom modatie Scarabee, ruim 26 jaar raadslid van de gemeente Nuenen, bestuurslid van de Stichting Vluch telingen Werk Nuenen, medeop richter en lid van het Platform Gehandicaptenbeleid Nuenen, lid van het lokaal comité Europees Jaar Gehandicapten en wethou der van de gemeente Nuenen. Hij had in zijn portefeuille Wet Maatschappelijke Ondersteuning, Welzijn, Educatie, Sociale voorzie ningen, Kunst en cultuur, Kermis- zaken en Sport. Ebberink gaat na zijn recente afscheid als wethou der weer terug naar het onderwijs als docentenbegeleider. Afgelopen vrijdag werd aan de vertrekkende Nuenense wethouder Ebberink een afscheidsreceptie aangebo den en hij ontving uit handen van burgemeester W Ligtvoet voor zijn verdiensten voor de gemeenschap een zilveren erepenning van de gemeente Nuenen. De 52e Avondvierdaagse Ven- ray wordt gehouden van 10 tot en met 13 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilometer per dag. Op zondag 13 juni is er ook een 20 kilometerwandeling. De voorinschrijving is op woensdag 9 juni van 17.00 tot 20.00 uur in Schouwburg Venray. Elke dag ontvangen de deelnemers op de rustplaats een traktatie. Boven dien ontvangen ze een herinne ringsmedaille. Iedereen kan deel nemen, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. Start en finish zijn op het Schouwburgplein. Op zondag 13 juni doen de deelnemers mee aan het defilé door het centrum van Venray. Dit defilé wordt opge luisterd door een tiental muziek korpsen uit Venray en omgeving en start om 12:45 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij Stichting Avondvierdaagse Ven- ray via telefoon 06-10202006, bij Germy Thielen via telefoon (0478)515890, Dymph Frederiks via telefoon (0478)580572 of bij Gonnie Frederix via telefoon (0478)583765. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandag 10 mei weer open. Het café is een maandelijkse infor mele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulp verleners en andere belangstel lenden elkaar in een ongedwon gen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wisselen en te leren over dementie en aan verwante thema's. Deze avond wordt een dvd over dementie vertoond. Het Alzheimer Café Ven- ray vindt plaats in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. De inloop is vanaf 19.00 uur en de aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tele foon (0478)527066. niet ontvangen? Bel 582877! Groep 7-8 van basisschool Coninxhof heeft de finale van de verkeersquiz van Noord-Limburg gewonnen. Van de dertig vragen hadden de leerlingen er slechts twee fout. Zij versloegen in de finale vier andere scholen. Coninxhof heeft zich als beste van Noord-Limburg geplaatst voor de finale van Lim burg, in Roermond. Burgemeester Hans Gilissen deelde in De Witte Hoeve de medailles aan de win naars uit. Venray kan terugkijken op een sfeervolle viering van Koningin nedag. Op een enkele kleine bui na bleef het in de morgen- en middaguren droog, waardoor dui zenden bezoekers de weg naar de pleinen wisten te vinden. Het publiek werd een gevarieerd programma geboden met veel muziek en dans. Voor de kinde ren die een zakcentje bij wilden verdienen, was er de jaarlijkse kindermarkt. 's Middags was er voor het eerst op het Henseni- usplein een geslaagde sportbra- derie. Op Peel en Maas TV was afgelopen weekend een repor tage te zien die in het teken stond Venray stond op Koninginne dag weer bol van de activiteiten. van Koninginnedag in Venray. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. 'Handen af van onze helpers' is het motto van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook de hulpverleners van VieCuri hebben helaas weleens met dergelijke geweldpleging te kampen. Het ziekenhuis doet er alles aan om dit geweld zo veel mogelijk te voorkomen. En niet zonder resultaat: uit handen van het ministerie van Binnenlandse Zaken ontving VieCuri onlangs erkenning voor zijn 'veilige zorg'. De afgelopen jaren heeft het ziekenhuis maatregelen genomen die het aantal geweldsincidenten behoorlijk hebben teruggedron gen. Van 206 incidenten in 2004 naar 51 incidenten in het afgelopen jaar. Een belangrijke maatregel was de invoering van de 24-uurs bevei liging in Venlo. Op de locatie Ven- ray zijn de geweldsincidenten zo laag dat een dergelijke beveiliging niet nodig is. Het maakt namelijk een groot verschil uit dat in Venray geen afdeling spoedeisende hulp is. Bij spoedeisende situaties lopen de spanningen sneller hoog op. Daarom heeft VieCuri ook bewust gekozen om een beveiligingsloge bij de spoedeisende hulp te situe ren. Alleen al de aanwezigheid van de beveiliging heeft volgens het ziekenhuis een enorm preventieve werking. Naast het nemen van maatregelen om geweld te voorko men, heeft VieCuri duidelijke pro cedures opgesteld over hoe tegen geweldplegers op te treden. In een convenant met het ministerie van Justitie en met de politie is vast gelegd dat het ziekenhuis namens zijn medewerkers aangifte van geweldpleging kan doen. Hierdoor kunnen de medewerkers zich vei liger voelen en is het melden van geweldsincidenten voor hen laag- drempeliger. Door alle getroffen maatr egelen voldoet VieCuri aan de landelijke normstelling 'Vei lige Publieke Taak'. Als erkenning hiervoor heeft het ziekenhuis van het ministerie van Binnenlandse Zaken een plaquette gekregen. Deze plaquette met het beeld merk 'Handen af van onze helpers' is door burgemeester Bruls van Max, Visser, voorzitter van de Raad van Bestuur (links), en Hubert Bruls, burgemeester van Venlo en voorzitter van de Veilig heidsregio, bij de onthulling van de plaquette. de gemeente Venlo in het zieken huis officieel onthuld. Dit deed hij mede uit zijn rol als voorzitter van de Veiligheidsregio. iV.>:.'..if-.t'ï CENTRUM www.centrum-mondzorg.nl Wij zorgen er voor dat uw website vindbaar is. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9