Ingezonden Eerste stelling over komst asielzoekers Venray's Mannenkoor pakt uit Kleurwedstrijd i F L PEEL EN MAAS In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Sportclubs "Er is vaak veel gemeenschaps geld gemoeid met investeringen in bestaande of nieuwe accom modaties. Naarmate het investe ringsbedrag en het aandeel dat de gemeente daarvan voor zijn reke ning neemt hoger is, wordt het belang ook groter dat het gemeen schapsgeld zinvol en verantwoord besteed wordt. We vinden dan ook dat het college als onderdeel van elk project een overeenkomst met de initiatiefnemers moet sluiten waarin de gemeente haar regie rol vastlegt in afspraken over de randvoorwaarden ten aanzien van de realisatie en het gebruik van de nieuwe of verbouwde accom modatie en over de controle op de uitvoering van die randvoor waarden." Zie hier een onderdeel uit het nog zeer verse coalitie akkoord tussen CDA, PvdA en Samenwerking. Met verbazing las ik dan ook het artikel rondom Christoffel. Blijkbaar is men nu al bereid binnen de coalitie bij het eerste de beste dossier de afspra ken naast zich neer te leggen. Als een verassing kan de opstelling van het college niet komen, voor geen enkele partij. Ik was er zelf bij toen in de vorige raadsperiode door wethouder Jansen duidelijk gesteld werd dat de gemeente de regie voert als het gaat om grote bedragen. Daarbij komt nog dat de accommodatie van Christoffel als een soort pilot gezien werd voor de samenwerking tussen gemeente en (sport)clubs. Er staan immers nog meer clubs te wach ten om aanpassing of bouw van hun clubgebouw. Reden te meer lijkt me om je als coalitie aan de afspraken te houden zodat er ook geen twijfel kan bestaan wie nu het geld beheert en precedenten geen kans krijgen zich te ontwik kelen. Het lijkt me überhaupt een hele rare gang van zaken als een gemeente een grote zak met geld van ons allemaal geeft aan een club en daarbij zegt "zie maar wat je er mee doet". Ook vreemd dat een club een aannemer in de arm neemt en tegelijkertijd in het arti kel van vorige week zegt dat ze de expertise voor aanbesteding niet bezitten en dan weer wel weten wat een nieuwe aanbesteding extra gaat kosten. Erg verwarrend allemaal. Het zou mooi zijn als er een afspraak gemaakt kon wor den tussen gemeente en clubs dat iedere euro welke gespaard wordt door goedkopere aanbe steding, werk door vrijwilligers, materiaalkortingen etc. direct terug zou vloeien naar de clubs zodat de sport in Venray een extra impuls krijgt (droomt ondertussen ook verder over wereldvrede en schoner milieu). In het duale stel sel waarin we nu politiek voeren zou een wethouder zijn rug recht moeten houden (sterkte Patrick). Dit wordt wat dat betreft een inte ressante casus op 11 mei. Getals matig (de helft 1 zetel voor een meerderheid in de raad) is het een gelopen race en wint Christoffel (alvast proficiat Jan). Maar voor de geloofwaardigheid van de politiek in relatie tot de (sport)clubs en dus ook de mensen in Venray lijkt het succes wat minder. Ik adviseer de voorzitters van de clubs die nog moeten gaan (ver)bouwen deze zaak nauwlettend in de gaten te houden en straks te profiteren van eventueel niet consequent gedrag vanuit de coalitie. Verder lijkt het me een goed plan dat de fractievoorzitters van de coalitie partners elkaar nog eens recht in de ogen kijken als het gaat om de afspraken in het coalitieakkoord. Nick van Sinderen, Venray Smaak Kunst. Het is als met primaire smaaksensaties. Waar je van houdt, doet je watertanden bij de gedach te alleen al. Wat je hebt leren ken nen door onderzoek, maar door jou als smerig werd ervaren, heeft slechts een woord van herken ning nodig om je in walging te doen omdraaien - het hoeft niet nóg eens op je tong te belanden, laat staan je huig te passeren. Dit opgeslagen inzicht in jezelf hoeft je echter niet te hinderen het smakenspectrum verdergaand te (willen) verkennen. Als je wordt afgeremd in zo'n natuurlijke drift, dan komt dat doorgaans vanuit de nestwarmte, al dan niet in ver eende kracht met aanpalend volk uit het sociale circuit waarin je opgroeit. Vanuit zichzelf zal het autonome lichaam noch de daarin gehuisveste geest snuffeldrang op voorhand de kop indrukken. Zo gaat het ook met morele, seksuele, intellectuele en andere mentale voorkeuren die verderop in het leven in- of uitgaand langs onze geestelijke smaakpapillen glijden. Kort gezegd: je bent -eenmaal in de jaren des onderscheids aanbeland- voor wat je lekker of vies, mooi of lelijk, aanvaardbaar of abject vindt zelf verantwoordelijk en zo hoort het ook. Het gaat immers over jou. Maar je zult -waartoe je je ook ontwikkeld hebt- niet gauw op het idee komen een actiegroep in het leven te roepen ter verban ning van hen die -bijvoorbeeld- oorsmeer wél lekker vinden. Of de medische wereld oproepen iets uit te vinden dat het menselijk lichaam ervan weerhoudt om oor smeer überhaupt aan te maken, dan wel de overheid middels een parlementaire enquête ertoe pro beren te bewegen om oorsmeer te gaan oormerken als een plaag. Het vergaren van ideeën, voorkeuren en vooringenomenheid in onze jaren van groei lijkt ook wel een beetje op hoe we ertoe komen om te denken dat we allemaal verstand hebben van voetbal. Of van kunst - om terug te keren naar mijn uitgangspunt. Wie niet van Rembrandt houdt, zal het Rijks museum niet snel binnentreden. Voor Van Gogh en het naar hem vernoemde museum geldt hetzelf de. Wie niet van het werk houdt zoals te zien is tijdens de tijdgeest tentoonstellingen in het Odapark, blijft ervandaan. Prima. Ik lees nooit stukjes in de krant van men sen die boos of teleurgesteld zijn over deze of gene tentoonstelling die ergens in den lande te bezoe ken is, maar waar ze uit giftigheid wél naar zijn gaan kijken - een enkele Don Quichote daargelaten. Des te verbazingwekkender is bijvoorbeeld een verslag in onze lokale weekkrant van iemand die de hele 'périphérique' rondom ons provinciestadje afrijdt om aan zijn moeder te tonen hoe zeer dat verloederd is omdat er onbegrij pelijke, ja zelfs blasfemische kunst op de rotondes ervan te zien is. Ondanks de smaldenkerij die uit zulke stukjes blijkt, is het natuurlijk ook een aardige bron van vermaak. Voor de schrijver ervan wellicht niet meteen omdat die nog meent het gelijk minstens te moeten ver kondigen, ongeacht of het ergens over gaat of niet. Voor de kunstin stelling die door lokale, regionale en provinciale overheden capabel is bevonden om keuzes te maken inzake de te volgen kunstkoers zijn zulke stukjes soms amusant, soms treurigmakend. Maar het lijkt tenminste in de verte nog op iets van een dialoog. Wezenlijk meer verontrustend is dat er nean- dertalers rondlopen die niet eens meer kunnen denken. Die zich op objecten in de openbare ruimte storten als een horde hondsdolle wolven. Die zich na het weggooi en van hun laatste luier vrijwillig hebben laten lobotomeren. Mis schien moeten we deze creatu ren proberen te koppelen aan de moralistische stukjesschrijvers van Venray en van die ontmoetingen een jaarlijks terugkerend modder- worsteltoernooi maken - waarbij we een paar ton oorsmeer door de modder mengen. Dan valt er nog eens wat te lachen. Leo Creemers, Venray. Braderie In Venray wordt op woensdag 12 mei van 10.00 tot 17.00 uur een braderie gehouden op het Hense- niusplein en het Schouwburgplein. Er staan kramen met onder meer oude ambachten, kunstnijverheid en cadeauartikelen. Fysiotherapeut Hub de Bruijn uit Venray neemt na veertig jaar afscheid Uit een beroepskeuzetest op de HBS bleek dat Hub de Bruijn inte resse had in fysiotherapie. "Des tijds een vrij nieuw vak", vertelt hij. "Het helpen van mensen en de affiniteit met sport spraken mijn aan. In 1970 behoorde ik tot de eerste lichting fysiotherapeuten en ging aan de slag in het toen nieuwe St. Elisabethziekenhuis in Venray. Een jaar later ging ook Henk op den Buysch daar werken. In 1975 besloten we voor onszelf te beginnen. Ons pand aan de Langstraat hebben we eigenhan dig in de avonduren opgeknapt. We hebben stoelen op de rom melmarkt gekocht, geschilderd en zelf gordijnen genaaid. In 1977 openden we een dependance in Brukske en in 1984 nog een in Landweert. Inmiddels hebben we deze dependances afgestoten en werkten we met z'n drieën. En nu, na mijn vertrek, zij nog met z'n tweeën." Veertig jaar in het vak zitten is bijzonder. "Toen ik begon, had ik het me anders voorgesteld. Maar ik heb nooit spijt gehad van mijn beroepskeuze, integendeel. Het mooie aan fysiotherapeut zijn, is dat het een van de weinige beroe pen is waarbij je lijfelijk contact hebt met mensen. De behandeling is daardoor zeer intiem. Ik denk dat dit heel bijzonder is, je komt zo heel dicht bij de mensen. Het leuke is dat je veel verschillende mensen ziet, alle geledingen, alle leeftijden. Ik denk dat ik zeker 15.000 mensen heb behandeld in die jaren. Iedereen is anders en met iedereen probeer je te com municeren op zijn of haar niveau. Je kunt vaktechnisch wel een goede fysiotherapeut zijn, maar als je niet met mensen kunt omgaan, dan schiet je tekort." KWALITEITSBEWAKING "Net als elke andere profes sie is het vak van fysiotherapie aan veranderingen onderhevig," legt Hub de Bruijn uit. "Toen ik van de opleiding kwam, werd er veel met apparatuur gewerkt. Nu is de behandeling meer gericht op oefentherapie, al denk ik wel eens dat we hierin doorslaan. Een Hub de Bruijn:Wat ik belang rijk vind voor het vak en de gezondheidszorg in het alge meen, is dat de menselijke maat niet wordt vergeten balans vinden tussen methodes: dat is de kracht. Verder zijn we door de jaren heen meer pro bleemgericht gaan werken. Dit moet ook het uitgangspunt zijn. Ook is de kwaliteitsbewaking beter geworden. Iedere vijf jaar moet je je accreditatie halen. Er bestaat ook een keurmerk: HKZ, wat de waarde daar ook van is. Het brengt veel administratieve romp slomp met zich mee. We schrijven zoveel, dat we aan behandelen haast niet meer toekomen. Bij wijze van spreken dan." Herinneringen genoeg na veer tig jaar werk. Hub de Bruijn is een DUBBEL GEVOEL Donderdag 29 april was de laat ste werkdag van Hub de Bruijn. Na een afscheidsreceptie zat zijn werk in de praktijk erop. "Veertig jaar is een hele tijd. Ik heb veel uren gemaakt, maar altijd kunnen rekenen op het thuisfront. Mijn vrouw heeft dat altijd perfect opgevangen en ook gewerkt voor de praktijk. We hebben drie kin deren en inmiddels vier kleinkin deren. Eindelijk kan ik meer tijd met ze doorbrengen. Ik heb een dubbel gevoel bij mijn afscheid. Ik heb een prachtige tijd gehad, maar moet nu afscheid nemen. Ik denk dat het echte besef nog komt. Maar ik heb genoeg te doen. Ik tuinier graag en hou van gol fen en reizen. En ik vervul nog verschillende bestuursfuncties. Ik kom mijn tijd wel door. Wat ik nog wil zeggen: iedereen heel erg bedankt voor de overweldigende warme belangstelling tijdens mijn afscheid." De jonge Venrayse onderne mer Daan Versleijen (24) heeft samen met zijn Duitse collega Mariano Zamorano (39) een plan voor natuureducatie aan geboden aan de Floriadedirec- tie en het Wereldpaviljoen. Dat gebeurde na de ledenver gadering van de Rabobank in de Venrayse schouwburg. Tijdens deze vergadering hielden direc teur Paul Beck van Floriade 2012 en voorzitter René Poels van het Wereldpaviljoen voordrachten over beide initiatieven. Omdat Floriade 2012 vooral ook een expositie moet zijn waar veel te beleven valt, meldden Daan Vers- leijen en Mariano Zamorano zich bij Beck en Poels. Daan Versleijen heeft zijn sporen al verdiend als dierenverzorger in verschillende dierentuinen in ons land. Hij wil educatie en entertainment op het gebied van natuur en dieren com bineren en daarmee demonstra ties verzorgen voor jong en oud. Daarvoor heeft hij recentelijk het bedrijfje Wise Owl Natuureducatie opgericht.Datzelfde heeft Mariano Zamorano uit Heinsberg gedaan met zijn bedrijf Zoonimal Wild Encounters. Daan Versleijen en Mariano Zamorano hebben elkaar gevonden en besloten om hun kennis en ervaringen te bunde len en als één team met dezelfde ambitie aan de slag te gaan: Kinde ren en volwassenen meer bewust maken van de natuur en wat er om hun heen leeft en groeit. "Op die manier kunnen we samen een nog beter en krachtiger product op de markt brengen", zeggen de twee dierenvrienden in koor. Dit product is natuureducatie in de breedste zin van het woord. Door dat beiden een goede kennis heb ben van dierentraining, kunnen ze echte dieren gebruiken om een beleving nog intenser te maken. Hierbij valt te denken aan verschil- Economisch lende vogelsoorten zoals roofvo gels, uilen en papegaaien tot zoog dieren zoals lama's en kamelen. Paul Beck had grote waardering voor het plan dat de twee natuur vrienden hebben ontwikkeld. Hij zal het plan in elk geval binnen de Floriadeorganisatie bespreken. Natuureducatie past ook bij de doelstellingen van het Wereld paviljoen. Ook daar wordt beke ken of er mogelijkheden zijn tot samenwerking. "Het is fantastisch dat jonge mensen op deze manier bezig zijn met natuureducatie en op een diervriendelijke manier Van links naar rechts:Mariano Zamorano en Daan Versleijen hebben zojuist hun plan aange boden aan Paul Beck (Floriade) en René Poels (Wereldpaviljoen) (Foto: Linda Verheijen). shows verzorgen", aldus Poels. perspectief CDA Venray houdt op dinsdag 18 mei vanaf 20.00 uur in zalen complex De Witte Hoeve in Venray een forumdiscussie met als belang rijkste vraag: hoe stimuleren we als gemeente de Venrayse econo mie? Leo Heldens, oud-wethouder van de gemeente Venray, leidt de avond. Aan de hand van inleidin gen van Hans Kasper, Directeur E'til (regionaal economisch onder zoeksbureau), Jan Vinkenvleugel, directeur Rabobank Venray, en Jan Loonen, wethouder economie gemeente Venray, worden een aan tal stellingen geponeerd, als ingre diënten voor de open discussie. RAY FYSIO INSTI Ter gelegenheid van het 100- jarig jubileum trakteert het Venray's Mannenkoor het Ven rayse publiek op een muzikaal weekend. Gratis toegankelijk voor iedereen. De gasten wor den voorzien van drankjes en hapjes door de leden van het koor en hun dames. Als gastheer laat het VMK niets aan het toeval over. Om ervoor te zorgen dat de gasten op het feest beschermd zijn tegen te felle zon nestralen of een regenbuitje, is door een select team van technici van Perfect Sky een unieke oplos sing bedacht: een combinatie van een paraplu en een parasol. Een paraplusol dus. De grootste paraplusol van Europa is bedacht om het verblijf voor de gasten te veraangenamen. Deze paraplusol is het eindresultaat van tientallen vergadering in binnen- en buiten land, en van duizenden computer berekeningen en simulaties. Kos ten noch moeite zijn gespaard om op 4, 5 en 6 juni op het Schouw burgplein de gasten met een gigantische paraplusol te bescher men. Een paraplusol met een dia meter van 30 meter (de grootste in Europa) zorgt er die dagen voor dat iedereen door een perfecte geluidsinstallatie met volle teugen kan genieten van de muziek. 's Avonds speelt zich tegen de bin nenkant van de paraplusol boven dien een feeëriek lichtspel af. De paraplusol overspant een groot deel van het Schouwburgplein. Om de paraplusol in de lucht te krijgen en vooral te houden, is een 80-tons kraan nodig, de grootste in de verre omgeving van Venray. Een kraan die de paraplu sol op 21 meter hoogte vast zal houden. Het hijsvermogen van deze reusachtige kraan moet in de punt van de paraplu minimaal 3000 kilogram zijn. Volledig geïn stalleerd heeft de paraplusol een omtrek van 94,25 meter en een oppervlakte van 706,86 m2. Het installeren van de paraplusol is op vrijdag 4 juni een schouwspel op zichzelf. Meer dan 40 technici zijn erbij betrokken. Bij het opzet ten wordt tevens geprobeerd om het record voor het opzetten van dit soort tenten, dat op 5 uur 37 minuten staat, te verbeteren. Het Venray's Mannenkoor toont met dit project tevens aan wat op het vernieuwde Schouwburgplein maximaal mogelijk is. De komende dagen zijn enkele duizenden kinderen een prachtige kleurenplaat van de mobiele India-school- bus van SOS Meerlo-Wanssum aan het kleuren. Op die manier wordt het pro ject van de mondiale groep SOS Meerlo-Wanssum ook ander de aandacht van schoolkinderen gebracht. Het idee is van Judith en Guido van Dijck van de PLUS aan de Kruidenlaan in Landweert Venray. De PLUS is een van de sponsoren van de kunstmanifesta tie in Geijsteren op zondag 9 mei. Toen Judith en Guido hoorden dat Mieke van Uden een kunstproject had, Mieke and Friends voor het SOS project, werd het idee gebo ren om ook iets voor de kinderen te doen. Via de winkel worden de kleurplaten, waarop de India-bus staat, verspreid. Kinderen die de kleurplaats hebben ingekleurd kunnen deze inleveren in de PLUS supermarkt in Venray of tijdens de kunstmanifestatie. Daar heeft de PLUS ook een stand gemaakt waar kinderen cakejes kunstzinnig kun nen versieren. Judith en Guido hebben voor alle leeftijdscatego rieën dezelfde prijs uitgeloofd: een minuut gratis winkelen op de snoepafdeling. Op 11 mei bekijkt de jury de werkstukken en op 19 mei mogen de winnende kinderen gratis snoep winkelen. Overigens staat in de draaideur van de PLUS een van de spraakmakende beel den van Mieke and Friends. Het is de White Lady van de Venrayse kunstenaarschilder en beeldhou wer Jan Driessen. Het betreft een zwarte etalagepop die hij op een bijzondere manier heeft bewerkt en waarin het beeld van Mieke van Uden ook een bijzondere plek heeft gekregen. World Fair Trade Day De Wereldwinkels in Nederland willen op zaterdag 8 mei fairtrade mensen in contact brengen met cultuur. Binnen het thema Fair- trade, een wereld van cultuur heeft Wereldwinkel Venray aan de Henseniusstraat deze dag bijzon dere producten tentoongesteld. De voorjaarsfolder is net uit. Of het nu gaat om shawls, halsket tingen, boodschappentasjes of briefpapier; al deze producten zijn uniek in hun soort. De producten die de wereldwinkel verkoopt hebben bijna allemaal een cultu rele lading, door het behoud van dessins en kunstzinnige vormge ving. Niet alleen Nederland, maar over de hele wereld worden er die dag activiteiten georganiseerd om aandacht te vragen voor gair- trade: eerlijke handel met respect voor mens, natuur, maar ook voor cultuur. Een groepje leerlingen van de muziekschool gaat tussen 13.00 en 14.00 uur in de winkel musiceren. Er is voor iedereen iets lekkers te proeven. Kinderen kun nen in de winkel een kleurplaat afhalen en met het inkleuren daar van een prijsje winnen. GIPS-project De Stichting GIPS Zuid-Limburg is een vrijwilligersorganisatie waarbij gehandicapten op basis scholen kinderen laten ervaren hoe het is om met een handicap te leven. Door het directe contact tussen leerling en gehandicapte bereiken zij dat er meer begrip ontstaat voor gehandicapten. De Stichting GIPS Zuid-Limburg bezoekt jaarlijks tweehonderd klassen (groep 7 en 8 van de basis school) in Limburg. Door de voor lichting wordt de integratie van gehandicapten bevorderd. Tevens wordt gewerkt aan beeldvorming bij de jeugd als het gaat om gehan dicapt zijn. De kracht van het pro ject is dat er meerdere vrijwillli- gers met verschillende handicaps naar de school gaan. Het Gehandi capten Platform Venray wil graag dat er een GIPS-groep in Venray actief wordt. Wie ervoor voelt om als ervaringsdeskundige deel uit te maken van een GIPS-groep in Venray, kan contact opnemen met het Gehandicapten Platform Venray via telefoon (0478)586313 of via e-mail GPVenray@home.nl. KIjk ook op www. stichting-gips. nl voor meer informatie en reac ties van kinderen op dit project. thuiszorg Thuiszorg nodig? Bel (088) 850 00 00 www.rienvanmierlotuinen.nl Hub de Bruijn (64) heeft donderdag 29 april na veer tig jaar afscheid genomen als fysiotherapeut. De geboren en getogen Venraynaar behoorde in 1970 tot de eerste lichting fysiotherapeuten die afstu deerden. Door de jaren heen zag hij zijn vak veranderen. Er kwam meer aandacht voor oefentherapie en het pro bleemgericht behandelen van de patiënt. De kwaliteit wordt beter beschermd en er kwam steeds meer administratieve rompslomp. bekende naam in Venray gewor den. "Ik behandel één cliënt al 35 jaar. Dat vind ik wel bijzonder. In zo'n lange tijd bouw je een spe ciale band op. Doordat mensen mij kennen, komen ze makkelij ker naar me toe. Ze weten dat ik dialect spreek en dat maakt de drempel voor een aantal lager. Het voordeel is dat ik vaak weet wie ik voor me heb, doordat ik veel mensen ken. Als er iemand bij me komt, ken ik vaak de hele familie en achtergrond. De babbeltjes met de mensen ga ik missen. Wat ik belangrijk vind voor het vak en de gezondheidszorg in het algemeen, is dat de menselijke maat niet wordt vergeten. Door alle grote fusies zitten er in veel zorginstel lingen managers die veel geld kos ten en weinig betekenen voor de zorg. Daar moet paal en perk aan worden gesteld. Ik weet zeker dat met hetzelfde geld, maar met een andere organisatie, de zorg beter kan worden geregeld." Donderdag 6 mei 2010 - Pagina 7 Venrays plan voor natuureducatie Burgers van Venray kunnen hun mening geven Vanaf vandaag kunt u elke week uw mening geven over actuele Venrayse zaken. Op www.burgersvanvenray.nl staat de eerste stelling ge publiceerd. Het zal u niet verwonderen dat deze in het teken staat van de mogelijke komst van asielzoekers naar Venray. De site is een initi atief van enkele inwoners van Venray en wordt onder meer ondersteund door het nieuwsblad Peel en Maas. Dankzij een financiële bijdra ge van de CAI gaat de web site vandaag van start. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) is van plan om op het St. Annaterrein asiel zoekers te huisvesten. Volgens het bestemmingsplan zou dat geen probleem zijn. Ook de GGZ Noord- en Midden-Lim burg, de eigenaar van het ter rein en de gebouwen, ziet de komst van asielzoekers wel zit ten. Dat geldt ook voor de ge meente Venray. De gemeente wil het aantal asielzoekers wel beperken tot maximaal 1200 personen. Ook wil de gemeen te dat de asielzoekers gedu rende maximaal tien jaar op het terrein worden gehuisvest. Het St. Annaterrein is al jaren lang onderwerp van gesprek. Plannen om op het terrein wo ningen te bouwen, zijn nooit gerealiseerd. Door de komst van asielzoekers zou verpau pering van het gebied kunnen worden voorkomen. www. burgers van Venray wil weten hoe de Venraynaar denkt over de komst van een asielzoekers centrum. Wat is uw mening over de stelling: 'De komst van 1200 asielzoekers op het St. Anna terrein is maatschappelijk verantwoord'. Bent u het daar mee eens of oneens? Als u uw mening wilt moti veren, dan kunt u die - des gewenst anoniem - op deze site invullen. Ga dus snel naar www.burgersvanvenray.nl. Nu onze fijne collega Hub de Bruyn is gestopt met werken, zetten wij de PRAKTIJK VOOR FYSIOTHERAPIE aan de LANGSTRAAT voort. Naast de reguliere Fysiotherapie kunt U bij ons vooral terecht voor: - manuele therapie volgens de laatste inzichten van het Maitland en Mulligan concept - McKenzie en Pilates oefentherapie - hypervenfilafie en niet-funcfioneel ademen - manuele lymfedrainage en oedeemtherapie - sporttaping, lymftaping en kinesiotaping - kaakgewricht problemen - advies en begeleiding bij fysieke werkhervatting Alle behandelingen worden door de aanvullende verzekering vergoed. Henk op den Buysch en Lucy Broeksteeg proteion huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen 'tijd voor mensen" 'tijd voor wensen' www.proteion.nl VAN MIERLO www.rienvanmierlotuinen.nl Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 "Het babbeltje met de mensen ga ik missen"

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7