berden Bisdom 450 jaar WOLFF d intratuin puppy-stuif-in A Vershuys.com «k» magazijn verkoop! irnm Ai mister KOOL's MOEDERDAG! GEOPEND Moederdagontbijt in één muisklik! Moederdag .\*i v.a. 29,95 Zeldzame Koninginnedag geslaagd Oostrum op drempel kampioenschap En verder: Altijd in Stijl Bandoetere als weM ZONDAG 9 MEI MOEDERDAG EN HEMELVAARTSDAG DONDERDAG 13 MEI 0 'tUkhrt*nrsthMÜ Rongen dé specialist: ÜOE* tegels, sanitair en tegelwerken! Kunst Cultuur 10-11 Gemeentelijke mededelingen 15 Sport 16-19 Kerkelijke diensten 22 CD VERKOOPSTER TRENDAFDELING VERKOOPSTER LINGERIE VAKANTIEKRACHT Wethouders Jansen en Van der Broeck maken kennis met 'Safer Neighbourhood' Landweert, de grootste wijk van Venray, heeft steeds meer last van criminaliteit en jongerenoverlast. Tijdens de emotionele bewonersavond op 24 maart in wijkcentrum 't Stekske zijn bij alle partijen de ogen opengegaan. Er moet daadwerkelijk iets gebeuren, voordat het helemaal uit de hand loopt. Alleen een geza menlijke aanpak van politie, wijkbewoners, gemeente en jongerenwerk heeft effect. Maar hoe? Engeland loopt al een paar jaar voorop met het succesvolle project 'The safer Neighbour hood Programm'. In 2004 werd hiermee de European Crime Pre ventie Award gewonnen. Het ging om de criminaliteitsbestrijding in vijf buurten in Birmingham. De gemeente Maastricht heeft de Engelse buurtaanpak als proef al overgenomen in enkele ach terstandswijken. Ook Venray wil ervaring opdoen met 'Meer veilig heid in de wijk'. De wethouders Patrick van der Broeck en Twan Jansen maken van 17 tot 21 mei een vierdaagse studiereis naar Bournemouth en Poole. De twee plaatsen liggen aan de Engelse zuidkust, vlak bij Southampton. De Dorset Police en de politie van Maastricht hebben samen een programma opgesteld. De deelne mers aan de cursus leren hoe de aanpak van jongerenoverlast het beste werkt. De wijk Rossmore Alderney is qua grootte en pro blematiek te vergelijken met de Venrayse wijken Brukske en Land weert. De basis van de nieuwe aan pak is een stevige samenwerking tussen politie en opbouwwerkers. Samen met de bevolking trekken ze op in de strijd om de wijk veili ger te maken. Ook in andere wes terse steden slaat de aanpak aan. Belangrijk is de inzet van buurt- agenten die de contacten met de wijk moeten versterken. Daarbij is het cruciaal in gesprek te blij ven met de jongerengroepen die de problemen veroorzaken. Door preventief aanwezig te zijn in de wijk, kunnen veel problemen wor den voorkomen. De aanpak begint met het in kaart brengen van de problemen op het gebied van criminaliteit, veiligheid, leefomgeving en buurt- statistieken en bevolkingssamen stelling. Daarna worden actiegroe pen gevormd die een gedetailleerd actieplan opstellen. Vanuit de frontlinie werken gemeente, poli tie en jongerenwerk dagelijks samen. Iedere dag worden wijk bewoners op straat gevraagd naar hun veiligheidsbeleving. En iedere zes weken is er een grote bijeen komst in het wijkcentrum. Dan worden de resultaten van de afge lopen zes weken besproken. Op basis hiervan worden drie nieuwe speerpunten voor de komende periode gekozen. De twee Ven- rayse wethouders maken in vier dagen kennis met de werkwijze van 'Safer Neighbourhood'. Ook een ambtenaar en vertegenwoor digers van Wonen Venray, politie en Synthese gaan mee. Het doel is de opgedane ervaringen toe te passen in Landweert en Brukske. De gemeente Venray wil binnen- kort samen met alle betrokken partijen een programma opstel len voor de verbetering van de leefbaarheid en veiligheid in deze wijken. De politie Limburg Noord is al enigszins bekend met de Engelse aanpak. Enkele agen ten hebben al vaker een bezoek gebracht aan de collega's van de Dorset Police. Op donderdag 13 mei wordt in Venray gevierd dat het bisdom Roermond 450 jaar bestaat. Op deze Hemelvaarts dag bezoekt mgr. Wiertz, bis schop van Roermond, het dekenaat Venray-Gennep. De viering bestaat onder meer uit een pontificale hoogmis in de Grote Kerk, die wordt opgeluis terd door een gelegenheidskoor van kerkkoorleden uit diverse parochies, met medewerking van een groot aantal parochiepriesters uit het dekenaat, misdienaars en acolieten uit verschillende paro chies van het dekenaat, het gilde en schutterij. Deze mis begint om 11.00 uur. Direct na de mis begint een demonstratie vendelzwaaien op het grasveld naast de kerk. De lunch kan gebruikt worden in De Witte Hoeve. Belangstellen den die nog geen lunchbon heb ben gekocht, kunnen in De Witte Hoeve consumptiebonnen kopen. Lunchen kan van 12.30 tot 15.00 uur. In De Witte Hoeve is tevens een fototentoonstelling, Religieus Erfgoed in Limburg, te zien, en belangstellenden kunnen deelne men aan een fotoprijsvraag, van 12.30 tot 15.00 uur. Tijdens het middagprogramma in De Witte Hoeve vindt een optreden plaats van een kinderkoor en het publiek kan ook genieten van een muzi kaal optreden met piano en dwars fluit. De wandeling langs kruisen en kapellen in het centrum wordt begeleid door de Stichting Krui sen en Kapellen. Mensen die mee willen wandelen, kunnen zich om 12.30, 13.30 en 14.30 uur melden bij de ingang van de Grote Kerk. De rondleidingen door de Grote Kerk starten om 12.30, 13.30 en 14.30 uur en de toren kan wor den beklommen vanaf 12.30 uur. Tot slot is er een plechtig lof in de Grote Kerk. Aanvang: 15.30 uur. Tukkers Wat heb ik gelachen! Zondag, even na 16.15 uur, barstte het feestgedruis los in het land van de Tukkers. En ik zat er middenin. Ja, ik dacht een rustig park geboekt te hebben in Twente, maar nee hoor, onderweg kwam ik samen met de rest van de familie in een file terecht. Een rode feestfile, want FC Twente is de kampioen van Nederland! Vlak voor onze auto buitelden in rood gehulde supporters over de A1. Dronken van geluk, met tranen in hun ogen. Gek vind ik dat altijd, dat volwas sen mannen hun ogen niet droog kunnen houden als hun club een prijsje in het voetbal wint. Waar hebben we het eigenlijk over? Over een spelletje dat met elf tegen elf wordt gespeeld, en dat tegenwoordig bijna altijd wordt beslist door een blunder van een met regeltjes volgepropte scheids rechter of zijn langs de zijlijn hup pelende assistent. Ik kan er niet meer naar kijken, naar het voetbal van tegenwoordig. Ik zie veel te veel schwalbes, tackles op elkaars benen, spugende stervoetballers en schreeuwende en scheldende coaches op het veld, en krijgt het al helemaal Spaans benauwd als ik hoor dat supporters van de ene partij maar weer eens op de vuist gaan met de fans van de andere partij en/of de politie. Ik heb er genoeg van, van die overdreven voetbalwereld, en werk op maan dag 14 juni om 13.30 uur, het moment dat het Nederlands elftal begint aan de eerste WK-wedstrijd tegen Denemarken, ook gewoon door. Natuurlijk, want waar heb ben we het eigenlijk over? Over voetbal. Een spelletje dat wordt gespeeld door 22 mensen die ach ter een bal aan rennen en dat aan het eind wordt gewonnen door Duitsland.Ik ga half juli in ieder geval niet in Duitsland op vakan tie. Stel je voor dat ik voor aanvang van mijn welverdiende zomerva kantie in een zwart-witte file met brallende Duitsers terechtkom Met vriendelijke groet, vanuit een te gek Tukkerland! Hannes tel 0478 516 708 Groot feest maandag in het Ambachtskwartier in Venray. In het bijzijn van kinderen en kleinkin deren vierde Louis Weijs zijn hon derdste verjaardag. Naast familie kwamen ook burgemeester Hans Gilissen en deken Smeets van Ven ray de jarige feliciteren. Weijs koos ervoor om op 97-jarige leeftijd, na de dood van zijn vrouw, naar het Ambachtskwartier te verhuizen. Vooral door de goede dagopvang voelde hij zich al gauw thuis in deze nieuwe omgeving. Hij ont dekte bij zichzelf nieuwe hobby's waarvan hij nooit had durven dro men. Zijn geheim? "Regelmatig een boek lezen uit de bibliotheek en op zijn tijd een glaasje wijn of een Franse cognac is goed voor ieder een. Het ene houdt je hersens in conditie en het ander je hart." Ook Peel en Maas TV besteedde deze week aandacht aan de ver jaardag van Louis Weijs. De repor tage is terug te zien op de website www.peelenmaastv.nl. Gewijzigde aanlevertijden Peel en Maas In verband met Hemelvaarts dag op donderdag 13 mei ver schijnt Peel en Maas reeds op woensdag 12 mei. Ook voor die week geldt: aanleveren van kopij op maandag 10 mei voor 10.00 uur. Advertenties kunnen worden aangeleverd tot maandag 10 mei 18.00 uur. BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl ASTERIA duurzaam reinigen T (0478) 569 750 misterkools.nl lp JEANS MODE CASUALS Leuke dameshorloges Moederdagbrunch Janssen MARTIN GAUS HONDENSCHOOL VENRAY start iedere week www.martingausvenray.nl ROY4LCKNIN J ^Plantencentrum Een hectare groot uitzoeken TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN 7 en 8 mei kids dames trend zomercollectie 2009 Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Honderdeenendertigste jaargang - week 18 - donderdag 6 mei 2010 EN MAAS Mé Met een zeer volledig en uitgebreid mode-assortiment voor dames, heren en lingerie zijn wij één van de grootste mode winkels van Venray. Een leuk en divers team zorgt voor de gezellige sfeer en het deskundige advies bij de verkoop van krachtige fashion labels in onze winkel. Wij zijn op zoek naar een: Voor 20-30 uur per week. Ben je dol op mode? Ben je enthousiast, representatief en vind je het leuk om klanten in onze winkel goed te adviseren? Dan pas je perfect in ons team. Wij zoeken iemand tussen de 18 en 35 jaar die bereid is om op flexibele tijden te werken. Full-time Vind je het een uitdaging om klanten optimaal te adviseren wat betreft lingerie? Ben je representatief, beschik je over goede contactuele eigenschappen en ben je tussen de 20 en 40 jaar? Dan ben je misschien de geschikte persoon voor deze functie. Ervaring in de lingerie is een pre. Oproepkracht zomermaanden Als je bijzondere interesse in mode hebt, spontaan bent en een baantje zoekt voor de zomervakantie: laat het ons even weten; misschien ben jij onze nieuwe vakantiekracht! Belangstelling? Mail je sollicitatie naar mstevens@berdenmodevenray.nl of stuur hem per post naar: Berden Mode Venray T.a.v. Monique Stevens Grotestraat 23 5801 BE Venray Telefoon 0478-581526 Engelse aanpak in Landweert? srhoonhpidssaoin mqpl stuliinq w HOTEL ZONDAG 9 MEI R D A G - B R U N C H kinderen: 1 en 2jr. gratis 3t/m5Jr. €8,50 - 6 t/m 12jr €11,50 Moederdag-keuzemenu e 22,- P.P. Maasheseweg BDa Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl m Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl www.wolffjeansvenray.nl ^^venray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 van 11.00-17.00 uur Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 9 mei vanaf 11.00 uur Dans Partycentrum www.dansenenfeesten.nl Tel. 0478-510500 Raadhuisstraat 6 5801 MA Venray KENNIS EN RESPECT Lage prijzen super kwaliteit VQfl den Beuken meer dan 4000 soorten ZOMERBLOEIERS EN KUIPPLANTEN ACTIE! Hangbaskets, mediterane planten ACTIE rhododendrons 50 cm 8,95 buxus 30 cm 0,59 lavendel €0,75 komkommer, groente, tomaten pl., enz. mooie tuin, vaste pl., heesters hagen. OPENINGSTIJDEN incl. koopavonden wk 18-19 ma t/m vr 8.30-12.00 13.00-18.00 19.00-20.30 za 8.00-16.00 St. Jansstraat 43 Meterik Jel. 06-30587998 f op uw werk. Niet duurder! heren: 14 en 15 mei dames: 21 en 22 mei Jansen-Noy, Guides in Fashion www.jansen-noy.nl Honderd jaar jong

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1