Melodramatic in OJC Watjang Vlinderestafette op het Pieterpad Loes Swinkels wint Op Ut Tuffelke Menu 2010 richt zich op levenscultuur Thema-avond bij Wapenbroeders Maiden Night a s PEEL EN MAAS Donderdag 6 mei 2010 - Pagina 11 Jera on Air in Ysselsteyn wordt dit jaar gehouden op donderdag 13 mei. Eerder dit jaar werd tijdens de bandwedstrijd Fight For Fame gestreden om de felbegeerde eer het festival te mogen openen. De formatie Flowfabriek wist uitein delijk met vernieuwende instru mentale hiphop zowel de jury als het aanwezige publiek te overtui gen van haar onmiskenbaar aan- wezige talent. Opvallend was dat deze veelbelovende band de enige op Fight For Fame was die geen gitaar en drumstel gebruikt. De Flowfabriek doet het met blazers en rappers. Een geweldige mix, zo bewees Flowfabrieks grote voor beeld Kyteman al eerder. Als klap op de vuurpijl bevestigde de orga nisatie deze week het New Yorkse Star Fucking Hipsters. Deze Ameri- kaanse formatie bestaat uit band leden van grote punkbands die op dit moment wat minder actief zijn: Choking Victim, Leftover Crack en The Slackers. Met bijna een mil joen hits op de MySpacepagina van de band, en een contract bij het gerenommeerde Fat Wreck Chords, timmeren de leden van Star Fucking Hipsters met succes aan de weg. Sinds kort is het moge- Star Fucking Hipsters lijk om bij elke Free Record Shop in Nederland en België kaartjes te kopen voor dit evenement. Tevens kunnen belangstellen den terecht bij elke vestiging van Van Leest in Nederland en België. Ook via www.jeraonair.nl kunnen kaarten aangeschaft worden. In Geijsteren wordt zondag 9 mei voor de tiende keer de tweejaarlijkse Internationale Kunstmanifestatie Geijsteren gehouden. Liefst vierenvijf tig deelnemers doen aan deze kunsthappening mee. Vanwe ge het jubileum is er ook een expositie van een zeer speci aal kunstproject: Mieke and Friends. De manifestatie vindt plaats in de straten van het dorp, in de kerk en rondom Eethoeve de Boogaard. De organisatie is al voor de tiende keer in handen van de Stichting Kunstmanifestatie Geijsteren. De expositie wordt 's morgens om 11.00 uur geopend door Resie Frissen, de echtgenote van de gou verneur van Limburg. De kunstmanifestatie Geijsteren is een niet meer weg te denken evenement in zuid-Nederland. Kunstenaars uit binnen- en bui tenland staan te dringen om een plekje op deze kwalitatieve hoog waardige manifestatie, die elke twee jaar wordt bezocht door duizenden bezoekers. De kunste naars zijn afkomstig uit Neder land, Duitsland, Lithouwen en Spanje. Daarnaast exposeren vier bekende Limburgse kunstenaars, Appie Drielsma, Sjer Jacobs, Sjaak Smetsers en Rik van Rijswick, hun allernieuwste creaties. In de Sint Willibrorduskerk van Geijsteren is museaal werk te zien van de Duitse kunstenares Maria Lehnen (Mönchen Gladbach). Deze expo sitie wordt muzikaal opgeluisterd door Egbert Derix en Georges van de Ven. In de dorpskern van Geijs- teren is niet alleen veel kunst te zien. Musici van allerlei pluimage en straattheaterartiesten luiste ren deze zomerse Moederdag in De kapel van Juul Baltus- sen, getiteld: Het vrolijke roomse leven. Geijsteren muzikaal en kleurrijk op. Op een overdekt Frans terras komt de bezoeker bij van al het moois dat wordt voorgeschoteld. Ter viering van de tiende kunst manifestatie heeft initiatiefneem ster en voorzitter van de stichting, de keramiste Mieke van Uden, een zeer bijzonder kunstproject gelanceerd. Zij heeft alle 54 deel nemers aan de kunstmanifesta tie een beeld van haar gegeven met de vraag dit op eigen wijze te bewerken. De resultaten zijn ronduit verbluffend. Totaal ver schillende objecten zijn ontstaan, die laten zien hoe -uitgaande van éénzelfde beeld- de eigen ideeën en stijl uitwerken. De 54 nieuwe kunstwerken worden voor het eerst gepresenteerd tijdens de kunstmanifestatie in Geijsteren op 9 mei en trekken daarna langs verschillende musea en openbare gebouwen in Zuid-Nederland tot en met de wereldtuinbouwten toonstelling Floriade in 2012. Alle kunstenaars werkten pro Deo mee vanwege het goede doel. De opbrengst gaat voor 100 procent naar het nieuwe project van SOS Meerlo-Wanssum, een mobiele school in Chennai (India). Tijdens de kunstmanifestatie wordt het prachtige kunstboek Mieke& Friends ten doop gehou den, met daarbij een dvd, een documentaire over het kunst project. Ook de opbrengst van de boeken komt ten goede van het schoolbusproject. De kunst manifestatie duurt tot 's middag 17.00 uur. Rondom het dorp is voldoende gelegenheid om gratis te parkeren. Jongerensoos OJC Watjang pakt tijdens de kermisdagen in Oirlo flink uit met een coverband en ver schillende dj's. Dit kermisspektakel wordt gehouden op zaterdag 9 mei vanaf 20.00 uur. Bezoekers worden deze avond begroet met stevige rock- en skacovers van coverband Melodramatic. Deze achtkoppige Melodramatic coverband is uniek in z'n soort. Als toetje gaan soos-dj's de feestmassa tot in de late uurtjes verwennen met muziek. De deuren van de soos gaan om 20.00 uur open. Meer informatie over de kermis is te vinden op www.watjang.nl. In één weekend het Pieter pad lopen en tegelijkertijd vlinders tellen. Dat gebeurt op 21 en 22 augustus tijdens het vlinderwandelweekend. Inschrijven voor een of meer dere etappes kan via www. vlinderwandelweekend.nl Het 492 kilometer lange Pie terpad (een uitgave van Nivon Natuurvrienden) loopt van Pie- terburen naar de Sint-Pietersberg en is voor deze gelegenheid opge knipt in 93 etappes tussen de 5 en de 10 km lang. Tijdens het wande len van een (of meerdere) etappes tellen de deelnemers de vlinders die ze zien op dit meest bekende wandelpad van Nederland. Ieder een kan zich inschrijven voor een of meerdere Pieterpad-etappes via de website www.vlinderwandel- weekend.nl. Wandelaars lopen op eigen gelegenheid. Hoe de begin- en eindpunten met het openbaar vervoer te bereiken zijn, is te zien op de website. In dit derde vlinderwandelweekend hopen de organisatoren De Vlinderstich ting en Nivon Natuurvrienden dat, net als in 2008 en 2009, alle etappes weer worden gelopen. Zo kan er een goede vergelijking gemaakt worden als het gaat om de vlinderstand in Nederland. In 2009 werden 7607 vlinders gemeld (tegenover 4200 in 2008). Dat komt vooral omdat 2008 een slecht vlinderjaar was. De meest gespotte vlinder was in beide jaren het klein koolwitje. Museum Sorghvliet weer open Museum Sorghvliet in Tien- ray is vanaf zaterdag 1 mei weer geopend. In dit privémuseum wordt een uitgebreide verzame ling gebruiksvoorwerpen uit de periode 1850-1950 gepresenteerd. Het museum is zo ingericht dat de bezoekers een indruk krijgen van hoe de bevolking vroeger leefde. Het museum is geopend op don derdagmiddag en op afspraak. 150 jaar Max Havelaar Dit jaar is het 150 jaar geleden dat Max Havelaar van de auteur Multatuli verscheen. Al meteen veroorzaakte het boek grote opwinding. 'De Javaan wordt mis handeld!', de Indische regenten- kliek zuigt z'n eigen bevolking uit en de Nederlandse elite, inclusief de koning (Willem III), doet eraan mee. Uitbuiting en machtsmis bruik: universele thema's die van alle tijden zijn. Het boek is dan ook opgenomen in de Canon van de Nederlandse Geschiedenis. Om deze verjaardag een extra dimen sie te geven is er bij BiblioNu Venray deze maand aandacht voor het goede doel. In dit geval voor het keurmerk voor Fairtrade, de Stichting Max Havelaar, die er in de geest van Multatuli naar streeft om de inlandse bevolking eerlijk en rechtvaardig te behandelen en te betalen. De expositie in onder andere de etalage is gemaakt in samenwerking met de Wereldwin kel Venray. Kermis in Oirlo De aftrap van het Venrayse ker- misseizoen is ook dit jaar weer traditioneel in Oirlo, waar van zaterdag 8 tot en met dinsdag 11 mei een knusse dorpskermis staat opgesteld op de nieuwe locatie Onder de Linde. De kermis bestaat uit botsauto's en een draaimolen. Spelletjesfanaten kunnen terecht bij de schietsalon, touwtje trek- ken/eendjesvissen, grijpkranen en de boksbal. Voor de inwendige mens staan er nougat-/suikerwer- ken, suikerspin/popcorn en vis- verkoop. Voor meer informatie kan men kijken op www.kermis- venray.com. Concert Smither geannuleerd De Europese toer van bluesi coon Chris Smither, met Peter Mulvey in het voorprogramma, is geannuleerd vanwege gezond heidsproblemen van cardiolo gische aard. In Nederland zou Smither onder andere optreden in Paradiso Amsterdam, Frits Philips Eindhoven en op 12 mei in Cam- brinus in Horst. Bevalling thuis of in Maasziekenhuis Bevallen is een bijzondere gebeurtenis. Sommige vrouwen kijken er halsreikend naar uit, andere vrouwen vinden het jam mer dat deze speciale periode bijna voorbij is. Het is, hoe dan ook, belangrijk om goed voorbe reid te zijn op de bevalling, zeker als het uw eerste kindje betreft. De keuze om thuis of in het zie kenhuis te bevallen, speelt daarbij ook een belangrijke rol. Daarom organiseert het Maasziekenhuis Pantein in samenwerking met Thuiszorg Pantein en Kraamzorg Groene Kruis op donderdag 27 mei een informatieavond over zwangerschap en bevallen. Een gynaecoloog, verloskundige en kraamverzorgende geven informa tie over de bevalling en de kraam zorg, thuis en in het ziekenhuis. De anesthesioloog vertelt over de pijnbestrijding tijdens de beval ling en de diëtiste besteedt aan dacht aan het onderwerp voeding tijdens de zwangerschap. Aan het einde van de avond is het moge lijk om vragen te stellen. Aanstaan de moeders en hun partner zijn van harte welkom op deze infor matieavond. De toegang is gratis. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. De locatie is het personeelsrestaurant in het souterrain van het Maas ziekenhuis Pantein, Loerangelse- straat 1 in Boxmeer. Aanmelden is mogelijk via www.maaszieken- huispantein.nl of telefonisch bij het Maasziekenhuis, dagelijks van 11.00 tot 12.00 uur, via telefoon nummer (0485) 567 203. Expositie Mieke Cobussen Kunstenares Mieke Cobus- sen exposeert tot medio sep tember haar schilderijen in De Rooijerie in Venray. Cobussen, geboren in Rotter dam en woonachtig in Ottersum, is autodidact. Haar werk bestaat uit schilderijen en tekeningen, uitgevoerd in olieverf, acrylverf, aquarelverf en inkt op een onder grond van doek, hout of papier. Ze maakt gebruik van een breed scala aan kleuren, vormen en tech nieken, waarbij ze zich laat leiden door haar gevoel. De laatste jaren werkt ze voornamelijk met acryl verf. In de loop van de tijd heeft zij een geheel eigen stijl ontwik keld, tussen figuratief en abstract in. Daarin voeren mensen, het contact tussen mensen onder ling, en menselijke emoties de boventoon. Het werk van Cobus- sen is te zien tijdens de openings tijden van De Rooijerie aan de Grote Markt in Venray. Zie ook www.rooijerie.nl. Na een muzikale strijd van hoog niveau is Loes Swinkels samen met haar band de winnaar gewor den van Op Ut Tuffelke. Dit is een bandwedstrijd voor regionale bands in Gryphus in Vierlings beek. Deze singer/songwriter uit Nijmegen verdiende met deze overwinning het openingsoptre- den van Op De Tóffel 2010 in Vier lingsbeek en met het optreden van haar is het programma van dit popfestival compleet. Naast Loes Swinkels Band kan het publiek tijdens de achttiende edi tie van Op De Tóffel genieten van optredens van 21 Eyes Of Ruby, Daybroke, The Rudolfs, DJ Lucky Jay, Mathijs Leeuwis, Eefje, Awk ward I, Blaudzun, The Van Jets, The Mad Trist, Straf, Beans Fatback, Go Back To The Zoo, DeWolff, Hei- devolk, Boemklatsch en Rigby. Op De Tóffel vindt plaats op zondag 20 juni op het Vrijthof in Vierlings beek. Meer informatie is te vinden op www.opdetoffel.nl. Reizende kunstmanifestatie moet tweejaarlijks plaatsvinden In oktober vindt in Noord Limburg Menu 2010 plaats. Menu 2010 is een reizende kunstmanifestatie die in vijf weekeinden evenveel gemeen ten in de regio Venlo aandoen. Menu 2010 is een idee van het Odapark, dat wordt uitgevoerd door de Stichting Cultuurma nifestatie Noord-Limburg in samenwerking met Cultuurbe- drijf. Insteek van de manifestatie is de Noord-Limburgse levenscul tuur. "Noord-Limburg heeft een enorme kennis op het gebied van agro en food, zaadveredeling, productie, distributie, reststroom verwerking en biogasinstallaties. Daarover gaat Menu 2010. Kun stenaars uit binnen- en buitenland hebben zich hierdoor laten inspi- reren en zijn bezig met kunstwer ken, installaties, films, voorstel lingen en muziek", vertelt Loek Sijbers. Vorige week hield de orga nisatie een informatieavond in het Odapark. De bijeenkomst telde slechts een handjevol mensen "Maar het gaat om de kwaliteit", aldus Sijbers. Inmiddels zijn diver se kunstenaars vastgelegd. Onder hen Koen Vermechelen, in Venray bekend om zijn kippenexpositie, en het duo Doyle en Mallinson, de makers van Tesco, het skelet dat vorig najaar sneuvelde in het cen trum van Venray. "Maar we willen ook lokale inbreng. Culturele verenigingen en instellingen kunnen inspelen op Menu 2010. Hierdoor wordt de manifestatie, in elke plaats waar we komen, weer anders. Dat maakt het juist zo mooi." In Venray zal met name het Schouwburgplein op 9 en 10 oktober plaats van handeling zijn. Op het plein wordt een voedselloods gebouwd van ongeveer 200 m2. Daaromheen worden kunstwerken geplaatst en vinden voorstellingen plaats. "We willen de mensen laten zien, horen, proeven, ruiken en voelen aan alles wat Noord-Limburg is." Behalve in Venray is Menu 2010 te zien in Gennep (2 en 3 oktober), Horst aan de Maas (16 en 17 okto ber), Peel en Maas (23 en 24 okto ber) en ten slotte in Venlo op 30 en 31 oktober. Culturele instellingen die den ken van toegevoegde waarde te kunnen zijn voor Menu 2010, kunnen via de website www. menu2010.nl contact opnemen met de organisatie. In zaal 't Brugeind aan de Hoofd straat/De Leeuwerik in Meerlo wordt door de afdeling Venray en omgeving van de Bond van Wapen broeders op dinsdag 11 mei vanaf 18.00 uur de thema-avond De Indiëgangers van Meerlo gehou den. Op 6 maart is in Meerlo een Indiëmonument onthuld. Na deze plechtigheid konden belangstel lenden in café Oud Meerlo naar een tentoonstelling kijken. Door de drukte hebben weinigen dit vol doende kunnen bekijken en daar om wordt de expositie herhaald. Fotograaf Wim Hoeijmakers geeft een diashow over deze onthulling en de foto's die boven water zijn gekomen uit de fotoalbums van de Meerlose Indiëgangers, zoals aantekeningen, dagboeken en per- soonlijke bescheiden. Ook wordt aandacht besteed aan krantenarti kelen, zoals Het Lichtspoor van 6 oktober 1948 en het Dagblad voor Noord-Limburg. Verder wordt een bijdrage getoond van Reinier Thiesen over 't Meerlo's Klokje in de periode 1947-1950. Een blaadje dat werd uitgebracht door het Meerlose Thuisfront met het doel de jongens in Indië op de hoogte te houden met wetenswaardighe den uit Meerlo. Ook werden acties gevoerd om pakketjes te kunnen sturen naar de Meerlose jongens. Tevens wordt door de wapenbroe ders een tentoonstelling ingericht met voorwerpen en documenten. Introducés en overige belangstel lenden zijn deze avond van harte welkom. J j* CM V k In Gryphus in Vierlingsbeek vindt op woensdag 12 mei de jaarlijkse Maiden Night plaats, een gezellig samenzijn vol beeld en geluid, sterke verhalen, frika dellen en een heuse Maidenquiz. Live op de planken staat een Iron Maiden tributeband; de uit Duits land afkomstige Eddie's Revenge. De band is een ijzersterke kopie met een zanger die qua uiterlijk en vooral qua stem sterk lijkt op Bruce Dickinson. Voor de muzikan ten van Eddie's Revenge is het een genot om het machtige geluid van de Britse rockiconen door te geven. Iron Maiden is een van de meest tot de verbeelding sprekende hardrockbands. De Maiden Night begint om 20.30 uur. Meer infor matie over dit concert is te vin den op internet www.gryphus.nl. Popquiz in De Evenaar Ook dit jaar staat café De Eve naar in Venray in het teken van popmuziek. Op zondag 23 mei vindt namelijk alweer de 18e edi tie plaats van de jaarlijkse Venrayse Popkwis. In deze quiz wordt de muziekkennis van de deelnemen de teams getoetst, waarbij zij mid dels beeld- en geluidsfragmenten langs 40 jaar popmuziek geleid worden. Net als vorig jaar wor den er dit jaar ook videobeelden gebruikt. De quiz is niet te moei lijk gemaakt. De organisatie is dit jaar handen van Marc Gommans, Maurice Hoevenaars en Frank Ver- heyen. Samen hebben zij gezorgd voor een goede verdeling van de muziek over alle jaren en stijlen heen. De nadruk ligt nog steeds bij de pop- en rockmuziek. Voor de deelnemende teams zijn prijzen te winnen die uiteraard van alles te maken hebben met muziek. Deze prijzen worden gecombineerd met geldprijzen voor de beste teams. De winnaars van vorig jaar zijn uiteraard weer aanwe zig om de titel te verdedigen. De inschrijving is inmiddels geopend en de eerste aanmeldingen zijn al binnen. Er zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Groepen van maximaal vier personen kun nen nog deelnemen door zich in te schrijven op de website van de organisatie. De quiz start om 14.00 uur in café De Evenaar aan de Mer- seloseweg in Venray. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur. De verwachte eindtijd is 18.30 uur. Meer infor matie is te vinden op www.pop- kwis.com. Aanmelden kan ook via e-mail info@popkwis.com. Gewijzigde aanlevertijden Peel en Maas In verband met Hemelvaartsdag op donderdag 13 mei verschijnt Peel en Maas reeds op woensdag 12 mei. Ook voor die week geldt: aanleveren van kopij op maandag 10 mei voor 10.00 uur. Adverten ties kunnen worden aangeleverd tot maandag 10 mei 18.00 uur. Star Fucking Hipsters op Jera on Air Internationale kunstmanifestatie

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11