Miljoenen voor dijkverbetering Prijswinnaar ballonvaart ^Ingezonden 680 euro voor Calebas Geslaagde uitwisseling MondZorG PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 29 april 2010 - Pagina 11 Het ministerie van Verkeer en Waterstaat stelt 85 miljoen euro beschikbaar voor het uitvoeren van de dijkverbe- tering in het Maasdal door Waterschap Peel en Maasval lei en Waterschap Roer en Overmaas. Daarnaast is nog eens tien miljoen euro gere serveerd voor het reactiveren van de oude Maasarm bij Ooij- en-Wanssum. Het streven van de Limburgse partijen is om op korte termijn met de voor bereidingen te starten, zodat het Maasdal uiterlijk in 2020 op een beschermingsniveau van 1/250 is beveiligd. In maart dienden de Limburgse overheden een gezamenlijke ver zoek in bij demissionair minister Eurlings.In een conceptconvenant stelden de partijen voor op welke wijze en onder welke condities zij de maatregelen hoogwater bescherming Maas samen willen aanpakken. Om het Maasdal de door het Rijk beloofde bescher ming van 1/250 te bieden, zijn naar schatting enkele honderden miljoenen euro's nodig. Over dit convenant is binnenkort overleg met de minister. Vooruitlopend op het conve nant willen de waterschappen samen de prioritaire waterkerin gen aanpakken. Dit zijn de dijken in gebieden met veel inwoners en dan gaat het om maatregelen die snel kunnen worden opgepakt. Hiervoor wordt de toegezegde 85 miljoen euro gebruikt, die nog bij Rijkswaterstaat Maaswerken aanwezig zijn. Uiterlijk 1 juli 2010 worden bestuurlijke overeenkom sten over de zogenaamde prio ritaire gebieden gesloten tussen het ministerie en de afzonderlijke waterschappen. Waar mogelijk gebeurt de aanleg van dijken in combinatie met gebiedsontwik- keling. Hierbij is 'ruimte voor de rivier' het uitgangspunt, zoals bij de gebiedsontwikkeling in Oijen- Wanssum. De eerste fase van de dijkverbeteringen is uitgevoerd door Rijkswaterstaat Maaswerken. De tweede fase wordt een grotere klus dan enkele jaren geleden nog werd gedacht. Dat komt onder meer door de strengere eisen die aan de dijken worden gesteld nu ze onder de Wet op de waterke ringen vallen. Van de 65 miljoen euro voor verschillende trajecten is daarnaast nog eens 10 miljoen euro gereserveerd voor het reac tiveren van de oude Maasarm bij Ooijen-Wanssum. De maatregelen die met de resterende 10 miljoen euro kunnen worden uitgevoerd, worden nog nader uitgewerkt. Tijdens de paasshows in Yssel- steyn, bij Linders Natuursteen en decoratie, in samenwerking met autobedrijf Gommans De Wit en Partycentrum Roelanzia, maakten de bezoekers kans op een ballonvaart voor twee perso- nen. Renske Munsters is uit alle inzendingen getrokken als win nares en mocht onlangs de prijs in ontvangst nemen. Op de foto v.l.n.r. Sandra Linders, Mia Rongen, Daan Baan, Renske Munsters en Rob Vlaar. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Circuit De discussies met betrekking tot een racecircuit in het Venrayse zorgen bij tijd en wijle voor inte ressante kopij, en soms ook voor een kijkje achter de schermen van de publiekprivate samenwer king in onze gemeente. Afgelo pen week wilde het toeval dat twee artikelen twee verschillende aspecten van de raceproblematiek belichten. Enerzijds een artikel van de redactie waarin met name aandacht wordt gevraagd voor de positie van de ondernemer en zijn doelgroep, de raceliefheb bers. Daarnaast een ingezonden artikel waarin een inwoner van Merselo blijk geeft van zijn zor gen met betrekking tot de nega tieve invloed van het circuit op de economische waarde van het onroerend goed in de omgeving. Minimaal twee dingen vallen daar bij op: De gemeente hanteert bij de WOZ blijkbaar een vorm van pro-actieve taxatie, zelfs dusdanig dat effecten van nog niet geno men besluiten worden meegere kend. In het geval van het circuit accepteert de gemeente daaren boven blijkbaar al bij voorbaat dat de winst van de ondernemer ook letterlijk ten koste gaat van de omwonenden: het circuit brengt geld op, maar huizen in de omge ving worden minder waard. Wat mij betreft is dit aanleiding om er nog eens op aan te dringen om niet alleen de locatiekeuze zorg vuldig uit te voeren, maar ook alle nodige maatregelen te nemen om de geluidsoverlast van de toekom stige locatie tot nul te beperken. Het raadgevend ingenieursbureau dat bij de locatiekeuze is betrok ken zal daarin vast ook advies kunnen geven. En de toekomstige omwonenden van de uiteindelijke locatie zullen ongetwijfeld bereid zijn een hogere WOZ belasting te betalen wanneer de economisch waarde van hun pand verzekerd is. Laat Venray een voortrekker zijn in een samenwerking waar gemeente, ondernemer en parti culieren gezamenlijk de winnaars zijn. Peter Philipsen, Venray Circuit (2) Inwoners van Merselo zijn ver ontwaardigd over het feit dat de gemeente Venray hun bezittin gen lager getaxeerd heeft door het nieuwe circuit van Maessen. Menen jullie nou echt dat dit cir cuit niet gebruikt gaat worden? Een klein beetje naïef in mijn ogen. Wethouder Janssen heeft vorig jaar duidelijk gemaakt dat de gemeente er alles aan zal doen om dit nieuwe circuit te behouden. Milieufederatie Limburg heeft ingestemd met een locatieon- derzoek en zal zich bij de uitslag hiervan neerleggen. Dit bezoek is in mijn ogen gewoon een show voor de buitenwereld om het gezicht van de milieufederatie en de gemeente te redden. Er zullen voor het oog een paar locaties aangewezen worden, maar alles is reeds beklonken, ga daar maar van uit. En ga er ook maar vanuit dat Maessen bij de demoshow van vorig jaar geluidsrapporten heeft laten maken, zodat jullie (degenen dit nog doorprocederen en op de milieufederatie hoeven jullie niet meer te rekenen) geen poot meer hebben om op te staan. Wil Maessen en de gemeente een cir cuit dat past in zijn omgeving? Zo ja, tijdens de zwarte markt in het VECC is iedereen over het circuit gelopen en tijdens het nabor relen zijn wij tot onze conclusie gekomen. Deze baan in het VECC is ideaal. Aan- en afvoerverkeer is gewoon perfect, voldoende par keerplaatsen, het is binnen, dus geluidsoverlast is tot het mini mum terug te brengen en het is op een industrieterrein waar over last thuishoort en zeker niet in een natuurgebied. Gemeente Ven- ray, dit VECC wordt op zaterdagen reeds gebruikt om te karten, en ik zou zeggen, steek hier ons geld en uw energie in, hier hoort het circuit thuis en veroorzaak geen tweedeling in Merselo. Peter J akobs, Venray een abonnement waard Met de aankoop van het vroegere GBP-pand in Wans- sum heeft Vitelia zijn eerste stappen gezet om te komen tot een plek voor grondstof- fenoverslag in de haven van Wanssum. De aankoop is onderdeel van het plan 'Trade Port de Peel'. Hierbij gaat door herontwikke ling van de locatie ten oosten van de haven ruimte ontstaan voor toekomstige overslag en meng voederactiviteiten van Vitelia. Onderdeel van deze herontwikke ling is de aanleg van een nieuwe rondweg met havenoversteek in Wanssum, het uitdiepen van de haven en de aanleg van een nieu we insteekhaven en loswal. "Een overslag via de haven biedt veel voordelen voor Vite lia. Wekelijks worden 9.000 ton grondstoffen aangevoerd, oftewel ruim 300 opleggers die vanuit Rotterdam, Duitsland en Frankrijk naar Oirlo of Ysselsteyn worden gedirigeerd", zegt directeur Ste fan Kuijpers. "Met het uitbreiden van de productiecapaciteit op de beide locaties in Ysselsteyn en Oirlo naar 5.000 ton per week, wordt de aanvoerplanning zeer kritisch. Vaak is er maar enkele uren voorraad van bepaalde pro ducten. Met de feestdagen moeten links en rechts buffers worden gecreëerd om ook op deze dagen grondstoffen te hebben. Een over slag geeft ons derhalve een kri tische beschikbare voorraad van zo'n 15.000 ton grondstoffen en de aanvoerlogistiek op de meng- voederbedrijven kan exact 'just in time' geregeld worden." VOORDELEN Hierdoor ontstaat volgens Kuij pers weer ruimte voor gebruik van meerdere grondstoffen met alle voordelen van dien. "De aanvoer per schip biedt ook prijs- en kwa- liteitsvoordelen. Zo wordt bij de vulling van het schip de kwaliteit bepaald en is deze bij aankomst bekend bij een partij van 1.500 tot 3.000 ton. Nu moet deze kwa liteit van iedere individuele partij van 25 ton bij aankomst worden bepaald. Een ander voordeel is het miheu en de omgeving. Aanvoer per schip kost uiteraard veel min der CO2, maar ook de aanvoer op het productiebedrijf kan met 35 ton in plaats van de huidige 25 ton. In het buitenland geldt een gewichtsbeperking, zodat deze vrachtwagens momenteel maar 25 ton ineens kunnen aanvoeren. Dit betekent 30% minder vracht bewegingen, oftewel twaalf per vestiging per dag. Tevens zal de aanvoer beter gespreid over de dag aankomen, hetgeen voor de dorpen waarin we produceren minder overlast oplevert." De grondstoffenoverslag biedt voor Vitelia straks ook de mogelijk heid om op een efficiënte manier grondstoffen of bewerkte behan delde grondstoffen rechtstreeks aan de klant te leveren, een trend die volgens Kuijpers steeds meer groeiende is. Het stedenbouwkun dig bureau ABLE2 heeft inmiddels een ruimtelijke visie voor Wans sum ontwikkeld en vanuit de vervoersacademie Venlo is een businessplan opgesteld. "Uit dit businessplan blijkt dat de inves tering een extra bijdrage levert aan ons beleid, doordat we hier mee een extra kwaliteitsimpuls kunnen geven aan onze voeders en de kostprijs verder daalt door efficiency en inkoopvoordelen. Het aangekochte pand blijft voor lopig verhuurd aan derden en zal gedeeltelijk door ons zelf gebruikt gaan worden. Verder wordt in het op te stellen businessplan voor het Living Lab bekeken of deze optie in Wanssum te realiseren is. De planning is om in 2012 de grondstofoverslag te kunnen rea liseren." Ondanks opheffing gemeente Meerlo-Wanssum De Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum-Wasosz onderhield vijftien jaar lang nauwe banden met de Poolse gemeente Wasosz. Na de opsplitsing leken de vriendschappen tussen beide gemeenten verloren te gaan. Maar niets is minder waar, want een nieuwe stichting heeft het stokje overgenomen. Binnenkort staat er weer een uitwisseling op het program ma. Waarom is de stichting Vriendenkring Meerlo-Wans- sum -Wasosz eigenlijk opgehe ven? Die vraag stelde verslag gever Ron Koenen van Peel en Maas (TV) aan oud-voorzitter Joep Hahn van de per 1 janu ari 2010 opgeheven Stichting Vriendenkring Meerlo-Wans- sum-Wasosz. "Nou, de stichting bestaat vijf tien jaar. Na de val van de Berlijnse muur hadden ze in Polen heel veel behoefte aan contact met het Westen. Ook andere landen achter het IJzeren Gordijn hadden dat. Wij hebben daar aan meegedaan, net zoals veel andere gemeenten in Nederland. Maar na vijftien jaar hoort Polen bij de Europese gemeenschap, het land heeft zich snel ontwikkeld, het kan zelf die contacten wel maken. We heb ben mooie projecten met Wasosz gedaan. Eigenlijk was de aanlei ding de opheffing van de gemeen te Meerlo-Wanssum. Dat viel mooi samen.We hebben ons doel bereikt en we hebben dat ook uitgelegd in Wasosz en ze begrijpen het wel." Wat waren die doelstellingen? "Nou, in de eerste plaats die con tacten. We hebben gezegd: we moeten vrienden maken, maar wat daarachter zit, is dat je veel meer begrip krijgt voor elkaar. Vooroor delen die er toch waren en nog wel zijn, dat die weggenomen worden. Aan beide kanten. Wij dachten: die mensen leven in het stenen tijdperk en daar dachten ze dat wij kapitalisten waren, alsof we allemaal grote bankdirecteuren waren, zal ik maar zeggen. Dat was één, maar ten tweede kan ieder een zich nog wel de hulpgoederen herinneren. In het begin gingen vrachtauto's vol kerstpakketten naar Wasosz, later is dat overge gaan in inventaris voor bijvoor beeld scholen en ziekenhuizen, en nog later kwamen de Kern met Pit-projecten. Via subsidies van ons en van anderen namen de mensen zelfs het initiatief om hun dorpen op te knappen door bijvoorbeeld gemeenschapshuizen en speel tuinen te maken. Dat vonden wij eigenlijk het allermooiste project uit Kern met Pit." De vriendschapsbanden blij ven in de toekomst toch in kleiner formaat bestaan? "Ja, dat klopt. Naast ons functio neerde een werkgroep van ouders die de uitwisselingscontacten tus sen kinderen en ouders, geheel op vrijwillige basis, zelf hebben voortgezet. Want dat deden wij niet meer. Dat hebben ze heel goed opgepakt en dat blijven ze doen. En toen hebben wij gezegd: wij stoppen, de stichting is offici eel opgeheven, maar wij willen hen helpen om verder te gaan en zelf een stichting op te richten. We hebben ze bijvoorbeeld onder steund bij het opmaken van de aktes bij de notaris. En we hebben het geld dat wij nog hadden over gemaakt op hun rekening." Je bent er blij mee dat er toch een contact blijft bestaan? "Nou, vooral in Polen zelf zijn mensen die dat graag willen en hier ook. Elk jaar komt een groep hiernaartoe en het jaar daarop gaat een groep naar Polen toe. En ja: ik ga altijd wel even kijken, want ik ken natuurlijk heel veel mensen, en het zou me niks verbazen als ik af en toe samen met mijn vrouw Riny naar Polen reis, want we zijn Henk Lomme, voorzitter van de nieuwe Stichting Vrienden van Wasosz, kijkt uit naar de komst van de Poolse gasten in mei. daar altijd welkom." Henk Lomme, voorzitter van de nieuwe Stichting Vrienden van Wasosz, waarom gaan jul lie door met de activiteiten? "Nou, ik denk dat het een hart stikke goede toevoeging is voor jongeren, kinderen vooral. Sowie so komen ze eens een keer in een ander land, waar ze vervolgens moeten leren om zichzelf in het Engels verstaanbaar te maken. En als ze in een Pools gastgezin zitten, moeten ze met z'n tweeën probe ren een verhaal klaar te maken, want die mensen vragen natuurlijk ook: wat doen je vader en moeder? De bekende vragen die over een weer gesteld worden." Binnenkort hebben jullie weer een uitwisseling? "Ja, van vrijdag 21 mei tot en met maandag 24 mei. Vrijdagavond om 23.00 uur komen de Poolse gasten in Weeze aan, ze komen voor het eerst met het vliegtuig. Ik denk dat van de groep die nu komt 98 procent nog nooit in een vliegtuig heeft gezeten. Ook voor hen is het dus een enorme uitdaging." Gaan jullie alleen feesten, of staan er ook nog wat educa tieve elementen op het pro gramma? "Nee, het is niet alleen feesten. Het is ook de bedoeling dat ze hier wat op kunnen steken. We begin nen op zaterdagmorgen rond 9.00 uur altijd met sport. Sport verbroe dert, zegt men altijd. Nou, dat is in dit geval dus ook. We spelen leuk onder elkaar, nooit met ploegen tegen elkaar. Dat ze in groepjes met elkaar bezig zijn, dat is het belangrijkste. En we hebben 's middags ook nog een roofvogel show en 's avonds een barbecue met een disco. We hebben een dj uitgenodigd. Een van de jongens die altijd met ons mee is gegaan, Jelle Classens, zorgt ervoor dat we hier alle materialen hebben staan. En dan wordt er én door jong én door oud gedanst, want dat kun nen ze in Polen als de beste." De tv-reportage over de vriend schapsbanden tussen Meerlo- Wanssum en Wasosz was vorige week te zien op Peel en Maas TV. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Henk van Lierop werkt op zaterdag 1 mei precies 40 jaar als zwemonderwijzer in Ven ray. Op die dag is er van 16.30 tot 20.00 uur een receptie in de Whistlerstraat 24 in Venray waar iedereen in de gelegen heid is om hem met dit jubi leum te feliciteren. Badmeester Henk staat al jaren bekend in de regio Venray. Op 1 mei 1970 begon hij bij het oude gemeentebad. Hij heeft daar jaren lang met plezier gewerkt. Hij weet nog precies hoe het daar was. "Als ik ga wandelen, loop ik vaak langs het oude zwembad. En denk nog steeds aan die tijd met zijn mooie herinneringen en verhalen. Ik vind het nog steeds jammer dat het zwembad daar weg is. Ik heb daar altijd ontzettend graag gewerkt." Nu werkt hij al jaren bij sportcentrum De Sprank, een van de vestigingen van Laco. Ook daar doet hij zijn werk met veel plezier. "Sommige mensen zwemmen al zo lang dat je daar toch een hele band mee opbouwt. Ze kwamen al in het oude gemeentebad en nu in het nieuwe bad. Kinderen die nu zwemles van me krijgen, vertellen dat hun vaders en moeders, zelfs hun opa's en oma's van mij zwem les hebben gehad. Mijn werk is heel gevarieerd. Je komt ook steeds andere mensen tegen. Vooral als je al langer werkt en de mensen kent, vertellen ze je ook veel meer. Bijvoorbeeld over hun familie of over hoe het met ze gaat." Naast de zwemlessen aan kinderen, geeft hij ook aquajoggen, trimzwemmen, meer beweging voor ouderen en nog veel meer. Iedere maand komt het diploma-zwemmen weer terug, dat hij elke maand afneemt bij heel veel kinderen. Ook geeft hij zwemles aan verstandelijk gehan dicapten van Bronlaak uit Oploo. Het respect met alle zwemmers is wederzijds. "Ik vind het fijn om met mensen om te gaan. Ik vind het nog steeds geweldig." Henk van Lierop staat bekend als de grote badmeester met een bril, beetje kaal hoofd en een harde stem. Bijna iedereen uit Venray of de omgeving heeft wel een herin nering aan hem, van de zwemles, vrij zwemmen of van groepsles sen. Spreek willekeurig iemand in Venray aan over badmeester Henk en de kans is groot dat hij of zij zegt 'O, daar heb ik nog zwemles van gehad'. "Er zijn er genoeg die niet door het gat durfden, maar ik heb ze toch zo ver gekregen", lacht badmeester Henk. Vier weken lang zijn de kin deren van basisschool De Keg bezig geweest rondom het thema water uit de kraan. Omdat water uit de kraan niet voor iedereen in deze wereld zo vanzelfsprekend is, hebben de kinderen geld ingezameld en 680 euro geschonken aan de Stichting Calebas. Calebas ondersteunt het ontwikkelingswerk in de regio van Bolgatanga in het noordoos ten van Ghana. Calebas is in 2007 opgericht met als doel de activi teiten van ontwikkelingswerker Wiljo Fleurkens uit Veulen te ondersteunen. Na het overlijden van Wiljo in 2008 heeft de stich ting Calebas haar doelstellingen bijgesteld en ondersteunt nu de stichting Kalabash in de regio Bol- gatanga, een van de armste regio's in Ghana. Calebas richt zich met name op het bouwen van scho len, klinieken en het boren van waterputten. De projecten wor den samen met dorpsbewoners uitgevoerd. Bewoners worden gestimuleerd om zelf projecten aan te dragen. Vervolgens worden zij betrokken bij de realisatie en is het de bedoeling dat ze, nadat een project gerealiseerd is, zelf voor het onderhoud zorgen. Tijdens de schoolviering van afgelopen vrij dag hebben de mensen van stich ting Calebas het mooie bedrag van 680 euro in ontvangst mogen nemen. Dit bedrag heeft de school bij elkaar gebracht tijdens de recordpoging op de Doedag. Een meer dan geslaagd weekend. Zo kan het uitwisse lingsweekend tussen de jeugd- harmonieorkesten van de Koninklijke Harmonie Euter pe Venray en de Noutewënzer van de Harmonie Municipale uit Grevenmacher (Luxem burg) samengevat worden. In een goed gevulde Schouw burg Venray brachten de jeudhar- monieorkesten, zowel afzonder lijk als gezamenlijk, een mix van swingende nummers uit de film Grease, de musical Tarzan en num mers van Abba, afgewisseld met nummers van onder meer Phil Collins, Michael Jackson en Eric Clapton. Beide orkesten traden in het eerste deel van het program ma afzonderlijk op. Na de pauze vormden ze samen een orkest. Met de nummers The final count down en het Vliegerlied kregen ze het publiek van de stoelen. Speci ale gastpianist, de tienjarige Ran- gel Silaev uit Venray, kreeg na zijn optreden met de nummers Rondo Alla Turca en Stairway of dreams (een samenspel met Euterpe) een daverend applaus van het publiek. Na afloop van het concert was er in de foyer van de schouw burg nog disco voor de jeugd. De muzikanten uit Luxemburg waren vrijdagavond 23 april gastvrij ont vangen. 's Avonds was er dan het concert in de schouwburg. Een miniconcert door de Noutewën- zer in het Odapark op zondagoch tend 25 april sloot het uitwisse lingsweekend af. Wijkplatform Binnen de gemeente Venray is gebiedsgericht werken een van de belangrijkste onderwerpen. Voor alle wijken en dorpen worden wijk- en dorpsontwikkelingsplan nen opgesteld in samenwerking met dorps- en wijkplatforms. In deze plannen wordt gekeken hoe het met de leefbaarheid van het gebied is en hoe in de komende jaren gezamenlijk kan worden gewerkt aan behoud en verbete ring van de leefbaarheid. Naast de gemeente zijn ook andere partijen betrokken bij het opstellen van de plannen, zoals Wonen Venray, poli tie, SPOV en Synthese. De wens van de gemeente Venray is om in alle wijken en dorpen dorps- en wijkplatforms op te richten. In de wijken Vlakwater, Brabander en Smakterheide zijn nog geen wijk- platforms. Daarom is het opbouw werk van Synthese op zoek naar bewoners in deze wijken, die zich in willen zetten voor de wijk en gezamenlijk een wijkplatform willen vormen. Samen met deze bewoners wordt eerst onder zocht of in de wijk voldoende draagvlak is om een wijkplatform op te starten. Hierbij wordt ook ingegaan op de mogelijke func ties en wordt onderzocht wat de onderwerpen zijn waarmee het wijkplatform aan de slag kan. Wie betrokken is bij de leefbaarheid in de wijk en graag iets voor zijn medebewoners wil betekenen, kan voor meer informatie contact opnemen met Léon van Dijck, opbouwwerker Synthese, via tele foon (0478)517317 of via e-mail l.vandijck@synthese.nl. Wie wordt het Fraayste Ondernemerke? Ook dit jaar organiseert Venray Centraal op Koningin nedag weer de wedstrijd voor het Fraayste Ondernemerke. Een fotograaf zal op Koningin nedag tijdens de traditionele kindermarkt foto's maken van de handelaren in spe. De organisatoren van Venray Centraal kiezen uit de gemaakte foto's enkele kinderen die vervol gens op de website www.fraay- venray.nl worden gepubliceerd. Vervolgens kan iedereen in de periode van 10 mei tot en met 16 juni op een van de kandida ten stemmen. Na sluiting van het 'stembureau' wordt de uitslag bekendgemaakt. Net als andere jaren is de winnaar of winnares verzekerd van een onbezorgd dagje shoppen en/of vertoeven in Venray met diverse leuke cadeau bonnen die hij of zij bij deelne mende winkeliers kunnen beste den. Ook een schouwburgbezoek voor twee personen hoort tot het winnaarspakket. PLIV In verband met Bevrijdingsdag is het Platform Lage Inkomens Venray gesloten op woensdag 5 mei. De geplande belastingafspra ken gaan wel gewoon door. Verder is PLIV gesloten op donderdag 13 mei vanwege Hemelvaartsdag en op maandag 24 mei vanwege Pinksteren. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AV Venray Tel. 0478-514468 Vitelia wil grondstoffenoverslag in haven Wanssum Vriendschapsbanden met Wasosz blijven Henk 40 jaar badmeester FRANK 5CHAErrtRS Renovatie Bitumineuze daken Lood- en zinkwerken Velux vensters 0478-511094 Stationsweg 124B Venray-Oostrum www.centrum-mondzorg.nl Ontwikkelingslocatie Rondweg CeHaVe-Landbouwbelang Heemex

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3