Nieuwe eigenaar D-Company Nieuwe schoenenzaak Aan den Heuvel ontwikkelt zich ActiveRooy strikt toptrainer Kevin van Leuven zesde Bronzen plakken voor turners Knappe winst Didier Peeters Set Up PEEL EN MAAS Cliëntenraad Venray behartigt belangen van psychiatrische patiënten Donderdag 29 april 2010 - Pagina 28 Wereldkampioen onthult maquette Wereldpaviljoen Aspergecruises Start mindfulness- training in Sambeek Vraagt u zich wel eens af hoe u zich staande kunt houden in deze complexe hectische wereld waarin u voortdurend aan het schakelen bent tussen privé en werk, tussen de zorgtaken en de eigen behoeften? Of verzucht u ook wel eens dat het zo niet meer gaat en het leven niet meer leuk is? Open dag zorgboerderij Samen De nieuwbouwwijk Aan den Heuvel in Venray leeft. Wat ooit begon met schetsmatige tekenin gen op papier, is nu realiteit. In Cluster I zijn inmiddels circa 100 woningen gebouwd en bewoond en Cluster II is op dit moment volop in beweging. Er wordt al gewoond, er wordt gebouwd en meerdere woningtypen zijn in verkoop. ijiëntenadviesbureau hord- en Midden-Limburg "Meer kennis en informatie van belang Volgens de politie Venray ver oorzaken psychiatrische patiën ten steeds meer overlast en is zij te veel tijd kwijt met het omgaan met deze problemen. Cor Rut ten, voorzitter van de collectieve cliëntenraad van GGZ Noord- en Midden-Limburg, vindt juist dat de politie moet leren omgaan met deze mensen en hun problemen. Door Sanne Claessens In een regionaal dagblad werd onlangs door de politie uitgehaald naar GGZ en met name naar zijn cli- enten in Venray. Volgens de politie gaat het vooral om cliënten die geïn tegreerd zijn in de maatschappij, waar ook minder toezicht is, en wordt deze groep steeds groter. Cor Rutten (64) is zelf lange tijd cliënt geweest bij het GGZ en is al tien jaar lid en voorzitter van de cliëntenraad. Een raad voor en door cliënten, die de kwaliteit van de zorg nauwlettend bewaakt en daarom ook werd geraakt door de uitspraken van de politie. "Op deze manier wor den cliënten in een etalage geplaatst en eigenlijk allemaal over een kam geschoren. Cliënten die terugkeren in de maatschappij zijn net zo goed gewoon burgers, maar misschien met een kleine beperking." Volgens Cor moet iedereen die fouten maakt daarvoor gestraft worden, zo ook (ex-) cliënten, maar er moet ook gekeken worden naar de achtergrond van deze mensen. Daarnaast zou er veel meer aandacht moeten komen voor de 'gezonde' en goede kanten van deze mensen in plaats van naar de fouten die ze maken te kijken. Cor is al lange tijd actief om de belangen van cliënten te behartigen. Waar ooit één cliëntenraad begon, zijn er inmiddels al zeven raden actief. Daarnaast vindt er een nauwe samenwerking met het Cliëntenad viesbureau plaats, volgens Cor een uniek concept waardoor veel achter grondinformatie verkregen wordt en veel zorgvragen van cliënten beant woord kunnen worden. Cliënten die integreren in de maatschappij krijgen namelijk veel en goede begeleiding. De cliëntenraad kijkt naar de behoef ten en belangen van de mensen en met behulp van vakteams zorgt ze ervoor dat ze de hulp krijgen die ze nodig hebben. "Het is meer dan vier muren en een dak boven hun hoofd. We kijken naar welke maatschappe lijke steunsystemen we hebben maar vooral naar wat de cliënt nodig heeft. Cor Rutten. Het gaat dan vooral om dagbesteding en hulp aan huis, om te voorkomen dat cliënten in een sociaal isolement vallen, de eenzaamheid toeslaat en ze dus de fout in zouden kunnen gaan", aldus Cor. Te denken valt bijvoorbeeld aan het Maatjesproject, waar men sen aan elkaar gekoppeld worden en waarmee de groei van de cliënt bevor derd wordt. Alleen al in Noord- en Midden-Lim burg verleent het GGZ hulp aan meer dan tienduizend cliënten. Eén op de vier a vijf mensen uit Venray is zelf op de een of andere manier in aanra king geweest met het GGZ. Wellicht iets waar nog steeds een klein taboe op rust, anderzijds is de geestelijke gezondheidswereld iets waar Venray groot en bekend mee is geworden. Om te voorkomen dat cliënten, en daardoor ook het GGZ, negatief in beeld komt, is Cor van mening dat de maatschappij zich meer zou moeten verdiepen in cliënten. "Er heerst bij veel mensen angst en er zijn voor oordelen. Maar deze zouden wegge nomen kunnen worden door open te staan voor elkaar." Cor vindt dat de cliënt wel degelijk zelf verantwoorde lijk is voor zijn daden, maar wel een andere aanpak nodig heeft. Iets wat gerealiseerd zou kunnen worden door de politie en anderen meer informatie te geven over hoe ermee om te gaan. "We verwachten dat een moderne politieorganisatie zich verdiept en bekwaamt in mensen met een GGZ- achtergrond, zodat ze onderdeel worden van een dagelijkse politiere- aliteit en taakopvatting", schrijft Cor in een brief aan de politie Venray, na het lezen van het eerste artikel in de krant. Inmiddels is hij uitgenodigd voor een gesprek en kijkt hij ernaar uit om samen met de politie om de tafel te kunnen gaan zitten. Het mag duidelijk zijn dat Cor zich inzet voor de belangen van cliënten, omdat hij als ervaringsdeskundige als geen ander weet hoe moeilijk het kan zijn om terug te keren in de maat schappij. "Mensen met lichamelijke en dus zichtbare beperkingen in een rol stoel, die worden ook door anderen geholpen. Ik kijk naar psychiatrische cliënten als mensen met een onzicht bare rolstoel en voor hen worden dus geen deuren opengehouden. Maar nog belangrijk, we zijn gewone bur gers, we willen daarom ook gewoon behandeld worden." Peeldancers opent sportbraderie Met een leuke dansshow opent dansvereniging De Peeldancers uit Ysselsteyn op vrijdag 30 april tij dens Koninginnedag om 14.00 uur de sportbraderie op het Henseni- usplein in Venray. De Peeldancers bestaat op dit moment uit 32 leden. De show wordt geopend door de Silver Stars, een gardegroep die regelmatig meedoet aan wedstrijden. Vervolgens is er een optreden van de groep Rem!x. Dit enthousiaste groepje meiden tussen de 14 en 21 jaar danst show modern. De groep Swing is ook een gardegroep met kinderen vanaf 6 jaar, gevolgd door Magic, een groep die show modern danst in de juniorenklasse en even eens regelmatig deelneemt aan wed strijden. Om 15.55 uur treedt Imke Versteegen op als soliste met een gar- dedans. In de stand van de Peeldan- cers kan men informatie inwinnen en aanmelden indien men interesse heeft in deze vorm van dansen. Het nieuwe dansseizoen start na de meivakan tie en nieuwe leden zijn van harte welkom. Op 16 april opende Close Harmony, een nieuwe moderne schoenenzaak, zijn deuren aan de Schoolstraat 18. Close Harmony voert een bijzondere collectie dames- en herenschoenen van bekende merken zoals Jan Jans sen, Venice, Marco Potteri, Nancey States etc. in de maten 36 t/m 42. De schoenenzaak heeft een aparte, moderne uitstraling en is eigendom van Nick Brussaad. Nick komt zelf uit de schoenenwereld en is in Venray geen onbekend gezicht. "Close Har mony is een zaak voor mensen met Meervoudig wereldkampioen vier- spanpaarden IJsbrand Chardon heeft zondagmiddag de grote maquette onthuld van het Wereldpaviljoen. Dat gebeurde in de vip-lounge tijdens de opening van de internationale men wedstrijden op het terrein van de Kas- teelse Bossen in Horst aan de Maas. Het wereldpaviljoen bestaat uit twee futuristischs gebouwen die op Venlo Greenpark worden gebouwd en tij dens de wereldtuinbouwtentoonstel ling Floriade 2012 in gebruik worden genomen. In het gebouw komt een educatief belevingscentrum, waar kin deren en jongeren kunnen beleven hoe kinderen in andere landen leven. Volgens en voorzitter René Poels van het Wereldpaviljoen krijgt de regio Noord-Limburg met dit paviljoen een voor ons land uniek mondiaal cen trum waar kinderen bagage krijgen om als wereldburgers de toekomst in te gaan. Poels vertelde dat medio juni het moment is dat bekend wordt gemaakt of het Wereldpaviljoen inder daad haalbaar is. Woningcorporatie Wonen Limburg is bereid om te inves teren en te bouwen, mits de stichting de exploitatie rond krijgt. "Daar zijn we nu keihard voor aan het werken met de vrijwilligers van het bestuur en adviseurs", aldus Poels. Het idee van het Wereldpaviljoen komt van SOS Meerlo-Wanssum en wordt gedra gen door de mondiale groepen uit Noord-Limburg, de Regio Venlo, pro vincie Limburg en COS Limburg. Ook het basisonderwijs in Noord-Limburg en het Citaverde College werken mee aan de realisering van dit paviljoen. Alweer voor het tiende jaar kunt u in het aspergeseizoen genieten van de aspergecruises. In een unieke samen werking tussen rederij Filia Mosae en het bekende aspergerestaurant Hostellerie De Hamert in Wellerlooi geniet u, al varend over 'Mooder' Maas' en door het aspergeland Noord-Lim burg, van een heerlijk viergangenme nu met de koningin van de groente in de absolute hoofdrol. In 2010 zijn de volgende data gepland: donderdag 13 mei, zondag 30 mei, zondag 13 juni en zondag 20 juni. Reserveren is noodza kelijk en kan rechtstreeks bij rederij Filia Mosae, telefoon 0478-501898 of 06-51526325. Kijk ook op internet www.filiamosae.nl of mail naar info@ filiamosae.nl. een eigen smaak die niet graag met de massa mee willen lopen", aldus Nick. Dat Close Harmony voorop loopt, zie je in de winkel waar met het merk Slovs, gepromoot door Vic toria Koblenka, reeds de wintertrends inzet. Slovs is voor Venray exclusief bij Close Harmony verkrijgbaar. Close Harmony is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m don derdag van 930 tot 18.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Als u deze 'maalstroom van het leven' wil doorbreken, dan kan een mindfulnesstraining een omslag bete kenen in het leven. Tijdens de training ontwikkelt u aandacht voor het hier en nu waardoor u weer de regie over uw leven in de hand kunt nemen in plaats van dat het leven met u op de loop gaat. De aandacht die u ontwik kelt maakt dat u naast de lastige zaken ook de aangename kanten van het leven gaat opmerken waardoor u met meer plezier in het leven kunt staan. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat de training een positief effect heeft in het verminderen van stress en piekeren, het omgaan met las tige emoties zoals angst, somberheid, spanning en op gezondheidsklachten zoals chronische pijn en moeheid. De training bestaat uit 8 avonden en een hele dag. De start van de training is op dinsdag avond 11 mei. De andere avonden zijn op donderdag in Het Kloosterhuis te Sambeek. Voor infor matie kunt u kijken op de website: www.mindfulness-samma-sati.com bellen: 0485-578512/ 06-33844645 of mailen: samma-sati@hotmail.com Zorgboerderij Samen in Overloon houdt op zondag 2 mei een open dag van 10.00 tot 16.00 uur. De zorgboer derijen zijn ontstaan vanuit het idee om mensen een nuttige 'boeren'-dag- besteding te geven. Eind jaren negen tig gingen de eerste zorgboerderijen van start. Een boerderij waar ouderen of mensen met een beperking naartoe kunnen gaan voor een actieve dagbe steding. Iet Cremers startte in 2008 samen met haar man met de zorg boerderij. Voor meer informatie over de zorg boerderij kijk op www.zorgboerde- rijsamen.nl. Volleybalvereniging ActiveRooy in Venray heeft met Niek Latuhi- hin opnieuw een toptrainer weten te strikken. Latuhihin wordt de opvolger van Rudi Kun-Kuti die na twee jaar afscheid neemt van Acti- veRooy. ActiveRooy is nog steeds aan het professionaliseren, met als doel het door de standaardteams behalen van de divisieklasse. Om dit niveau te bereiken is er weer een toptrainer gecontracteerd. De afgelopen twee jaar is de weg richting divisie inge slagen en om deze klasse te bereiken werd een nieuwe trainer aangesteld. Rudi Kun-Kuti werd als hoofdtrainer binnengehaald om de spelers van Acti- veRooy op het gebied van techniek en volleybalstrategie verder te laten ontwikkelen. Volleybalgoeroe Kun- Kuti bracht ActiveRooy als opleider van de standaardteams, jeugdtalenten en trainers in twee jaar naar een fors hoger niveau. Dit heeft vorig jaar dan ook geresulteerd in de promotie van het eerste herenteam naar de pro motieklasse en dit jaar een spannend gevecht om het kampioenschap dat resulteerde in een derde plaats. Ook het eerste damesteam behaalde dit jaar een verdienstelijke derde plaats in de promotieklasse. Helaas heeft Rudi Kun-Kuti aangekondigd ActiveRooy te verlaten en moest er op zoek worden gegaan naar een nieuwe hoofdtrainer. Die werd gevonden in de persoon van Niek Latuhihin, die met ingang van 1 mei aan de slag gaat bij de Venrayse club. Niek Latuhihin is geboren in 1979 en afkomstig uit Gennep. Hij komt uit een echte volleybalfamilie. Vader Bas (voor de oudere leden van de Venrayse volleybalvereniging geen onbekende) en broer Misha (Olympisch volley balgoud in Atlanta) zijn gevestigde namen in de regio. In het verleden heeft Niek in België, Italië en Neder land gespeeld, ondermeer bij eredivi sieclub Omniworld uit Almere. Niek is op dit moment onder andere actief als trainer/coach van Trivos Heren 1 uit Wijchen, dat uitkomt in de regiodivisie en nog kansen heeft op promotie naar de tweede divisie. Binnen ActiveRooy zal Niek op de woensdagmiddag en avond de trainingen gaan verzorgen van de circulatie (jeugd) afdeling en de standaardteams. Niek zal bij zijn trainingen worden bijgestaan door assistenttrainers, zij zullen de tweede training en wedstrijdcoaching voor hun rekening nemen. Dit houdt in dat niet alleen de teamleden getraind gaan worden, maar ook de assistent trainers van ActiveRooy krijgen de mogelijk heid om zich verder te ontwikkelen. Op deze wijze profiteert ActiveRooy dubbel van de kennis en kunde van een toptrainer. Daarnaast zal Niek Latuhihin een belangrijke rol gaan ver vullen binnen de circulatie. Naast het trainen van deze jeugdspelers zal hij zich ook intensief bezig houden met de opleiding van de circulatietrainers. Het opleiden van de circulatietrainers is volgens ActiveRooy een belangrijke langetermijninvestering. Men zegt niet voor niets wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en daar is ActiveRooy zich zeker van bewust. Om de komende jaren goed te (blijven) presteren wordt er middels het aanstellen van Niek Latuhihin geïnvesteerd in de jeugd. Dit zal uiteindelijk tot resultaat moeten hebben dat ActiveRooy een divisiespe- lende volleybalvereniging wordt. Uitslagen VC Riethoven-Set Up N6-1 Set Up N6-1-VC Riethoven Set Up N6-1-Activia Set Up N6-1-VVC Vught Supersport 600-coureur Kevin van Leuven uit Swolgen heeft een zesde plaats behaald tijdens de Bikers' Trop hy op het circuit van Spa in Francor- champs. Na een teleurstellende eerste wedstrijd tijdens de Paasraces waar Kevin als 24e eindigde door een valse start en technische problemen, was hij er op gebrand om goed te preste ren. De kwalificaties verliepen naar tevredenheid en Kevin mocht voor de twee geplande wedstrijden als zeven de vertrekken vanaf de startgrid. In de eerste wedstrijd volgde na de start in de eerste bocht een rode vlag situ atie omdat er meerdere coureurs vie len. Een andere coureur raakte Kevin zelfs tegen de schouder tijdens zijn val. Gelukkig bleef het bij wat lichte kneu zingen. Na de herstart lag Kevin op Elian Remmo behaalde brons. Jasper Sanders 4e plaats in de catego rie instap niveau 10. Teun Ponjee 5e plaats in de categorie instap niveau 10. Max Doppelbauer 5e plaats in de categorie pupil niveau 9. Bo Verrijth 6e plaats in de categorie pupil niveau 11Freek van der Brand 6e plaats in de categorie jeugd niveau 8. Verder zijn in Terneuzen de Nederlandse kampioenschappen dames divisie 3 gehouden. Amy van Broekhoven behaalde hier een vijfde plaats. De eerste vier gezinswoningen van architect Vrencken Hoen zijn snel ver kocht en inmiddels is gestart met de bouw hiervan. De laatste vier wonin gen zijn ondertussen ook in de ver koop gebracht. De woningen bieden tal van uitbreidingsmogelijkheden; een optionele bijkeuken, dakkapel, garage en/of carport. Verkoopprijzen vanaf 225.000 euro von met momen teel een interessante tijdelijke over heidsbijdrage van 6.500 euro. Binnen Cluster II worden twaalf patiowoningen van architect Bulkens gerealiseerd. De realisatie wordt gefa seerd ingevuld. Binnenkort worden de eerste woningen opgeleverd. Voor de tweede fase zijn momenteel vier woningen in deverkoop. De prijzen zijn vanaf 315.000 euro von. Uitgangs punten voor het ontwerp zijn royale woningen die voldoen aan de moder ne wooneisen. De patiotuin in combi- natie met wonen/slapen op begane grond en de extra verdieping met drie slaapkamers en een tweede badkamer staan garant voor een optimaal woon comfort. De acht sfeervolle jaren-30- woningen zijn als familie van elkaar ontworpen en vormen samen een levendig straatbeeld. De woningen zijn stuk voor stuk charmant, comfor tabel en zelfbewust. Momenteel zijn er drie woningen in de verkoop. Ook deze woningen kunnen naar behoef te en wens van de koper uitgebreid worden met diverse opties. In Cluster I zijn deze woningen een groot suc ces gebleken. De prijzen liggen vanaf 289.000 euro von met ook hier 6.500 euro overheidsbijdrage. Ten slotte zijn er acht exclusieve patiowoningen van architect Wauben, gelegen tussen Haviklaan en Bosuil, in de verkoop. De fraaie patiotuin in combinatie met vloerverwarming, wonen/slapen op begane grond nivo en de extra verdieping met twee slaapkamers en een tweede badka mer staan garant voor een optimaal wooncomfort. Verkoopprijzen vanaf 324.000 euro von. Voor meer informatie kijk op www. aandenheuvel.nl of neem contact op met Hauzer Partners, tel. 0478 513700 of Intermakelaars 0478 516605. een mooie vierde plaats die hij vol kon houden tot het einde. In de tweede wedstrijd lag Kevin na de eerste bocht negende, in de eerste doorkomst derde. Helaas volgde er wederom een rode vlag. De herstart volgde en Kevin kwam wat ver naar buiten en miste hierdoor de aansluiting met de kop groep. Hij kwam als zevende door. Met een nieuwe pr in de laatste ronde en een goed gereden wedstrijd leverde hem dit de zesde plek op. Kevin van Leuven na de wedstrijd: "Ik heb er het maximale uitgehaald, de banden zijn een enigszins beperkende factor op dit circuit. Dit is een mooi weekend geweest het geeft me weer het nodi ge zelfvertrouwen, en ik kijk al uit naar Hengelo waar op 16 mei de volgende wedstrijd van het ONK gepland staat." Gymnastiekvereniging St. Christof- fel uit Venray heeft in Vaals aan de Limburgse kampioenschappen heren turnen deelgenomen. Elian Remmo behaalde de bronzen medaille bij ben jamin 1 en Max Philipsen behaalde de derde plaats bij instap niveau 11. Verdere uitslagen: Coen van de Lis donk 10e plaats in de categorie pupil NTS-13. Freek Goes 9e plaats in de categorie instap 2 NTS-14. Menno Mater 9e plaats in de categorie benja min niveau 10. Conner Smals 5e plaats in de categorie benjamin niveau 10. Anja en Marcel van Arkel zijn sinds kort de nieuwe eigenaren van D-Company. Beiden hebben de zaak aan de Grotestraat 5 overgenomen van Dieuwertje van Dijck. Anja van Arkel, die in het Schoutenstraatje ook de winkel Little Kids heeft, was altijd al gecharmeerd van de winkel en de collectie van D-Company. Na de over name heeft zij aan de collectie tal van nieuwe merken toegevoegd, zoals Supertrash, Bench, Siters Point etc. D-Company heeft een collectie voor zowel dames als kinderen vanaf twee jaar. Daarnaast is de collectie ook uit gebreid met positiekleding. Het perso neel, Hanneke en Mayke, blijven mede het gezicht van D-Company bepalen. De klant kan dus dezelfde service en advies verwachten zoals men die gewend was, zowel bij D-Company als Little Kids. Voor meer informatie: D-Company, Grotestraat 5, telefoon 0478-515006. Op het op een na het laatste meet moment voor judoka's tot 17 jaar op de Duth Yourt Open in Maassluis was Didier Peeters (15) van Sportinstituut Verhagen uit Venray, die als tweede geplaatst stond in de klasse -50 kg, goed op dreef. In de finale won Pee- ters van regerend Nederlands kampi oen Joey de Goede uit Hoogvliet. De loting was niet gunstig voor Didier Peeters. In de eerste ronde kwam hij meteen tegen de Belgisch kampioen Karim Maekelberg te staan. Vrij makkelijk won hij die par tij met een vol punt. In de tweede partij tegen Denny Drent deze wist hij in de verlenging met een klein verschil te winnen. De derde partij tegen Timo Leerdam werd ook weer met een schouderworp gevolgd door een beenworp gewonnen. In de finale tegen Joey de Goede was Didier Peeters uitstekend op dreef. Na een schouderworp (yugo, klein punt) maakte hij de partij binnen een minuut af met een verwurging (ippon, vol punt). Voor Didier Peeters is deelname aan de Europese kampi oenschappen uitgesloten, omdat het lichtste gewicht -55kg is en Didier draait in de klasse -50kg. Volgend jaar gaat de Venrayse judoka voor een plaats op het EK in de klasse -55kg.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21