De schijnwi op: Marc (TOP'2 m SV Ysselsteyn Merselo verliest bij Fiducia Boy Seijkens nieuwe aanwinst Venray •S Venray Geen paniek Volharding na zevende verlies Venray dwingt te weinig af in Breda '1/7/7 Summa Topschutters Klassement I FLE> TRONICS PEEL EN MAAS Donderdag 29 april 2010 - Pagina 23 top inn town 52 49 48 44 36 32 31 30 23 22 20 SV Merselo jt 1 mimi SPORT2000 Mark Blenckers gelooft er nog in: "We mogen het nooit opgeven" Makkelijk gegeven strafschop helpt Baronie in het zadel: 2-0 VV Holthees BVV'27 SV Leunen SV Geijsteren De redactie van Peel eii^aas zet ook in het voetbalseizoen 2009-2010 w ke- lijks een speler of trainer van een amateurvereniging uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssumin de schijnwerpers. Ook spelers van SSS'18, Volhariing en Holthees worden in de rubriek 'De Schijnwerper op...' aan de tand gevoeld. De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuwsblad ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat weekend gesp eeld wordenrZijn de voorspellingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal voor de jeugdafdeling van zijn voet balvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan het Hen- seniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in De schijn werper op: Marc Kusters, aanvaller van ToP'27. Naam: Marc Kusters Leeftijd: 32 Woonplaats: Horst Partner: Mijn vriendin Lieke Kursten Beroep: Installatiemonteur bij Van Til burg in Horst Club:TOP'27 Positie: Spits Hoogtepunt: De periodetitel met TOP en het kampioenschap met de A1 van SV Meerlo Dieptepunt: Ik heb een langdurige enkelblessure gehad Beste trainer: Gé Ummenthun, Roland Heger en Han Friesen Beste boek/tijdschrift/krant: De bestsellers van Kluun Andere hobby's: Stappen Mooiste vrouw: Er zijn heel veel mooie vrouwen Favoriete club: PSV en Barcelona Favoriete speler: Ruud van Nistelrooy Favoriete tv-programma: Heb ik niet Favoriete vakantieland: Als de zon er maar schijnt Wie wordt kampioen in jullie klasse?: Bavos Wie wordt laatste in jullie klasse?: Holthees Marc redactie Venray-Papendrecht 4-1 2-1 Nulandia -Volharding 1-2 2-0 SSS'18-NWC 2-0 2-1 SVEB -Leunen 2-2 3-1 Swolgense Boys-Hapse Boys 3-0 2-1 Bavos-Holthees 2-0 4-1 TOP'27-Excellent 2-1 1 -3 Milheezer Boys- SV United 1-3 1-1 DEV Arcen-Oostrum 3-1 1-3 SVOC'01- Merselo 4-1 5-1 Vanwege het beperkte inhaalprogramma was er vorige week geen gastvoorspel- ler in onze rubriek. De stand: 1) Guus Gielens (Leunen)*** 11 2) Martijn Christians (Swolgense Boys) 8 3) Ferry Heijl (Holthees), Stefan Dielissen (Merselo) en Freek Steeghs (SVOC'01) 7 6) Roel Vissers (SV United), Tom Theeuwen (SV United) en Ruud Janssen (Vol harding) 6 9) Khalid Hlimi (SV Venray) en Sam Meeuse (SSS'18) 5 punten 11) Daan Geenen (SV Venray), Bas Camps (Oostrum), Denny Loenen (Holthees) en Tom Rutten (Swolgense Boys) 4 punten 15) Ales Jurcik (SSS'18) en Nick van Hoek (Leunen) 3 punten 17) Ralph Kessels (Oostrum) en Tim Vervoort (ToP'27) 2 19) Dave Hendriks (Volharding) en Thijs Hendriks (Ysselsteyn) 1 punt. Thijs Hendriks (Ysselsteyn) heeft de uitslagen van de wedstrijden Elsendorp- Merselo en Lottum-SVOC'01 nog tegoed. Sam Meeuse (SSS'18) heeft de uitslagen van de wedstrijden Herpinia-Volhar- ding en Fiducia-Merselo nog tegoed. Guus Gielens (Leunen) heeft de uitslag van het duel Meterik-SV United nog tegoed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de top schutters van alle ploegen uit de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum weer prachtige prij zen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abonnees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klassement 2009-2010. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcom petitie 2009-2010. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@ summa.nl. Teamklassement 1) Ysselsteyn 2) SV Venray 3) SVOC'01 4) Oostrum 5) Merselo 6) Volharding 7) Swolgense Boys 8) SV United 9) Holthees 10)Leunen 11) TOP'27 en SSS'18 Individueel klassement 1) Ruud Custers (Oostrum) 15 2) Paul Jeurissen (Ysselsteyn), Sander Thijssen (Swolgense Boys) en Freek Thoone (Venray) 12 5) Chris Wilschut (Oostrum) en Gijs Dinghs (SVOC'01) 11 7) Phil Versteegen (Ysselsteyn) 10 8) Bas Heijnen (Swolgense Boys) 9 9) Maikel Wismans (SVOC'01), Joost Jenneskens (SV United), Bas Litjens (Merselo) en Thijs Berkers (Yssel- steyn) 8. Uitslagen Deurne B2-Ysselsteyn B1 0-3 Ysselsteyn C1G-rkPVV C1 7-0 Lierop C2-Ysselsteyn C2G 6-4 Ysselsteyn D1-sc Helmondia D3 6-1 Ysselsteyn D2-Olympia Boys D1 1-8 Mierlo Hout D6-Ysselsteyn D3 6-2 Ysselsteyn E1-Lierop E2 2-3 Mierlo Hout E7-Ysselsteyn E2 0-2 Ysselsteyn E3-Olympia Boys E2G 0-0 Ysselsteyn E4-Neerkandia E2 1-5 NWC F4-Ysselsteyn F1 4-4 Ysselsteyn F3-Liessel F3 0-2 Ysselsteyn MF1-2-SVOC'01 MF3 1-2 Rood Wit'62 C4-Ysselsteyn C2G 0-5 Ysselsteyn E2-Deurne E6 1-0 Deurne E9G-Ysselsteyn E3 3-2 Programma zaterdag 1 mei Ysselsteyn A1-SVSH A1 15.00 Ysselsteyn D3-Someren D7G 12.00 Olympia Boys E1-Ysselsteyn E1 11.30 Mierlo Hout E8-Ysselsteyn E3 10.15 BAVOS E3G-Ysselsteyn E4 11.00 Ysselsteyn F1-SVSH F1 10.15 Ysselsteyn F2-Someren F7 10.15 SVEB MF1-2-Ysselsteyn MF1-2 11.00 Ysselsteyn E3-VF.C. E3 19.00 Ysselsteyn F1-VF.C. F1 19.00 Ysselsteyn F2-VF.C. F2 19.00 Ysselsteyn F3-VF.C. F3 19.00 Ysselsteyn E1-VF.C. E1 20.00 Ysselsteyn E2-VF.C. E2 20.00 Ysselsteyn E4-VF.C. E4 20.00 Programma maandag 3 mei Ysselsteyn A1-Deurne A2 19.00 Uitslagen Ysselsteyn 2-Wittenhorst 4 2-2 Ysselsteyn 3-Oostrum 3 0-5 Ysselsteyn 4-Volharding 6 1-3 Veteranen-Merselo 2-2 Programma zaterdag 1 mei Leunen-Veteranen 17.00 Programma zondag 2 mei Astrantia-Ysselsteyn 14.30 Ysselsteyn 3-Montagnards 4 13.00 Ysselsteyn 4-Fiducia 3 11.00 Holthees 3-Ysselsteyn 5 11.00. Fiducia-Merselo 2-0 (1-0). Merselo ging in de zesde klasse E met 2-0 onderuit bij Fiducia. In de eerste helft had Merselo het beste van het spel, maar de kansen werden niet benut. Na ruim een halfuur nam de thuisclub uit De Rips een 1-0 voor sprong. Na de pauze ging het spel gelijk op met een iets feller Fiducia, maar met een beter voetballend Mer- selo. In de 78e minuut kende de arbi ter een onterechte penalty toe aan de Brabanders (2-0) en was de wedstrijd beslist. Een op het oog beter voetbal lend Merselo, werd afgelopen zondag afgetroefd door de inzet van de thuis ploeg. Het was Merselo dat met com binatiespel in het eerste halfuur het spel naar zich toetrok, maar eenmaal voor de goal wist men niet echt kan sen te maken en af te dwingen, veelal werden de spitsen niet gevonden of verkeerd aangespeeld. Ondanks de snelle buitenspelers werd dit niet uit gebuit. De thuisploeg vocht voor iede re bal en zienderogen liet Merselo het duel uit handen liet glippen. De 1-0 kwam dan ook niet echt uit de lucht vallen. Een aanval van Merselo werd op het middenveld onderbroken en via John Lucassen kwam de bal onge lukkig voor de voeten van de jonge rechtsbuiten. Die liet met een beke ken schuiver doelman Stefan Wilms kansloos. De 1-0 was meteen ook de ruststand. In de tweede helft speelde het spel zich voornamelijk af tussen de beide zestien metergebieden. Fiducia en Merselo deelden kleine plaagstoot- jes uit, maar echt gevaarlijk werd het niet aan beide kanten. Bas Litjens was in de 75e minuut het dichtste bij de gelijkmaker, maar zijn inzet belandde op de lat. Tien minuten voor tijd viel de definitieve beslissing. Een duel van Joost Cornelissen met de Fiducia-spits werd door de arbiter bestraft met een penalty. Dit buitenkansje werd door de thuisploeg met beide handen aan gegrepen: 2-0. Uitslagen Fiducia-Merselo 2-0 Westerbeekse Boys-Merselo 3 3-4 Ysselsteyn-Merselo vet 2-2 HBSV B2-Merselo B1G 3-2 Stormvogels C2-Merselo C1 1-5 Wittenhorst C3-Merselo C1G 1-0 Kronenberg D1-Merselo D1G 5-2 MVC'19 E4G-Merselo E1G 10-1 MVC'19 E6-Merselo E2G 6-0 Stormvogels'28 F1G-Merselo F1G 2-2 IVO MP-Merselo MP 0-4 Programma zaterdag 1 mei Merselo vet-Holthees vet 17.00 Merselo A1G-TSC'04 A1 B.14.00 Merselo B1G-SV Oostrum B1 B.13.00 Merselo C1G-Leunen C2G B.11.45 Merselo D1G-HRC'27 D1G B.10.15 Merselo E1G-Baarlo E3 B.9.15 Merselo E2G-SV United E6CO B.9.15 Merselo F1G-Wittenhorst F3 B.8.30 Merselo MP-SSS'18 MP B.8.30 Programma zondag 2 mei SVOC'01-Merselo 14.30 SV Swolgense Boys 3-Merselo3 10.30 Programma dinsdag 4 mei De Zwaluw Boy Seijkens (28) is de derde aanwinst van hoofdklasser Ven- ray. De middenvelder uit Venlo is afkomstig van de Groesbeekse eersteklasser Germania. Eerder legde Venray al verdediger Paul Janssen (sSs'18) en aanvaller Renell Luydens (Helmond Sport) vast. Door Henk Willemssen Boy Seijkens gold ooit als een van de grootste voetbaltalenten van Nederland. Hij speelde liefst 26 jeugd- interlands. Op zijn achttiende debu teerde hij in de hoofdmacht van VVV. In 2002 werd hij na een drankincident uit de selectie gezet door de toenma lige trainer Wim Dusseldorp. Seijkens speelde 45 competitieduels voor VVV. Hij voetbalde nog samen met Tom van Bergen, die eveneens afkomstig is van Blerick. Een andere overeenkomst tus sen beide middenvelders is, dat ze na een incident bij VVV vertrokken. Van Bergen verkaste destijds naar MVV terwijl Seijkens medio 2002 de over stap maakte naar TOP Oss. Daar dacht hij een nieuwe kans te krijgen, maar mede door blessures kwam hij niet verder dan dertien optredens in het eerste elftal. In 2003 leek de carrière van de geblokte middenvelder voorbij. Seijkens ging voor de lol voetbal len in het derde elftal van Blerick. In 2005 keerde hij bij Panningen, dat zojuist was gepromoveerd naar de hoofdklasse, terug op een hoger plan. Het werd geen succes want Pan- ningen degradeerde roemloos. Toch had de Blerickenaar zich in de kijker gespeeld want hij werd aangetrok ken door hoofdklasser De Treffers uit Groesbeek. In 2008 stapte hij over naar Germania dat naar de hoofdklas se was gepromoveerd. Na een seizoen moest Germania weer een stap terug doen. De Groesbeekse club vertoeft momenteel in de middenmoot van de eerste klasse. Peter Rongen, bestuurs lid technische zaken, had een jaar geleden al een gesprek met Seijkens. Toen kwam het niet tot een over eenkomst. "We kunnen wel wat rou tine gebruiken", zegt Rongen. "Boy wil graag wat dichter bij huis gaan voet ballen. Hij ziet Venray als een mooie club om zijn carrière af te sluiten." Na Koen Ooms (31) en Wesley Plugers (terug naar Geldrop) heeft ook Bob Crooij (31) zijn afscheid van Venray aangekondigd. Ooms en Crooij gaan komend seizoen op een lager niveau spelen bij Woenselse Boys in Eindho ven. De club staat op de drempel kam pioen te worden in de vijfde klasse. "Bob merkt dat het lichamelijk steeds meer vergt om op hoog niveau te blijven presteren", zegt Rongen. "Hij heeft als aanvallende middenvelder een belangrijke rol in het elftal. Maar het frisse is er wat vanaf. Hij heeft al een paar keer op de bank gezeten. Ik kan begrijpen dat hij een stap terug wil doen. Bob wil ook voorkomen dat hij een jaar te lang doorgaat." Na Janssen, Luydens en Seijkens zal Venray binnenkort wellicht nog twee nieuwe spelers presenteren. Peter Rongen kan nog geen namen noemen. "Omdat we de afsluitende gesprek ken nog moeten voeren." Toch ligt hij alvast een tipje van de sluier op. Een speler is afkomstig van een hoofd klasser uit het westen van het land. Hij gaat verhuizen naar Sevenum en hij heeft zich daarom bij Venray aan gemeld. Daarnaast is er een ex-speler van Fortuna Sittard die naar Venray wil komen. "Er zijn nog meer spelers die interesse hebben", zegt Rongen. "We worden regelmatig gebeld door voetbalmakelaars. Het gaat slecht met veel profclubs, die flink moeten bezuinigen. Daardoor komen veel spe lers op straat te staan. Ze hopen bij een goede amateurclub nog onderdak te krijgen." m M MEMBERS VAN II"lil™ll Kledingsponsors: Special Member: First Lady, Venray, Tegelen en Arcen SUMMA Advies Groep B.V. Flanderijn en Geboers Personato Werving Selectie Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Ambassador Member: Gamma, Venray Gemeente Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Burgemeester Hans Gilissen Gilde BT Golden Membeis: Gossimijne, bar-bistro Art.com Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Attractiepark Toverland Hotel Asteria Bavaria Winters Liessel ING, Venray De Bruijn Isolatie B.V. Intratuin, Venray De Golfhorst, America Invent Personeel en Organisatie Eye Watch Security Group Janssen Venray Stucadoors B.V. Flextronics Jenniskens Installatie B.V. GGZ Groep Jewagas B.V., Wanssum Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Julicher en Meijer Advocaten Hofmans Tapijten, Cuijk K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Inalfa Roof Systems Group B.V. Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kersten Europe Kyoto Koi Farm Koenen en Co. McDonald's Venray Lifestyle Mode/ Secondo Fashion OTTO Work Force B.V. Maessen Bedrijven Peka Kroef B.V. Makelaardij Carel Fijen Plus G. van Dijck Venray Manders Automation Price Cleaning B.V. Manders Verhuur Rabobank, Venray Mari, Wanssum Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Martin Cuijpers Seacon Logistics Maximize Nederland B.V. Van den Munckhof B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Van Haren Autobedrijven B.V. Mister Kool's, Wanssum Vie Curi Vitaal ND Logistics Members: Nelipak B.V. ABN/AMRO Bank NLW Groep Adecco Notariskantoren Venray Administratiekantoor Van Dijck Lenders Partycentrum "De Witte Hoeve" Arbo Office Nederland PG Group BV Argowil B.V Peelrand Makelaardij B.V. Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Restaurant de Beejekurf Auto Arena Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Rocom Telecommunicatie B.V. Autowijk Keizersveld Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Autoschade Venray Rooijerie Uitmarkt Avydo accountants en belastingadviseurs Saarloos Automotive Equipment, Venray Baat accountants en fiscalisten Salarispoint, Oirlo Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Sport 2000 Bol Accountants, Venray Steenhandel Kusters Bouwbedrijf Fleuren Sterke Tekst Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Studio Spinazie BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Tandartsenpraktijk Venray Brienen aan de Maas Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Claassen, Moolenbeek en Partners Ten Brinke Hekwerken Claassen Bouw Vastgoed BV Thetru B.V. CleanCare24 Thomassen Interieurs BV Cocosoft Thuijls Beheer B.V. Contour, Accountants en Belastingadviseurs Timber Hirsi Europe BV Cornelco B.V. Time2Paint Culinair Creatief Ruud Welbers Van de Mortel Assurantie Advies DatZitt Horeca Projectmeubilair Van Dijck Bouw en Industrie De Aanpak Bouwservice B.V. Van Dijck - Achten - Lenders Advies De Lekkernij - tAnker, Merselo Van der Putt Advocaten Deloitte,Venlo Van Gansewinkel B.V. Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Vera Venray BV Derksen Dienstverlening Verkeersschool Nottelman Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Verspreidingsburo Periodiek Electro Martens Installatie B.V. Verstraaten Business Travel Elektro Van Gogh B.V. Volantis - Hollman Adviseurs ERWOLAR B.V. WIKO Investments Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Feenstra Warmte Totaal Zorg Wonen Venray Feestcafe De Koets ZR Accountants en Adviseurs ■Sportnieuws -info Herpinia-Volharding 3-0 (0-0). Doelpunten: 47. Nicky Janssen 1-0; 75. Niek van Sonsbeek 2-0; 90. Sander van Dieten 3-0. Scheids rechter: Arends (Hoog-Hexel). Toeschouwers: 300. Gele kaart: Niels van der Linden (Herpinia), Roel Gerrits en Johan Vullings (Volharding). Volharding: Hubers; Gerrits, Branje (70. Van Gent), Lamers en Hamzic (75. Jacobs); Vullings, Verberkt en Blenckers; Hendriks (46. Van Duijnhoven), Ermers en Buijssen. Door Henk Willemssen En dat is zeven! Ook in het cru ciale degradatieduel met Herpinia (3-0 verlies) slaagt Volharding er niet in de negatieve reeks af te breken. De Vierlingsbekers staan ondanks de zeven nederlagen op rij nog steeds boven de rode streep in de tweede klasse H. Al 47 jaar speelt de traditierijke club op dit niveau of zelfs hoger. Ter wijl supporters openlijk twijfelen of hun club het redden zal, daar lijkt van paniek nog geen sprake. Precies een jaar geleden is het hosanna in het rood-witte kamp na de 1-0 derbywinst op SSS'18 voor liefst 1600 toeschouwers. Volharding gaat met 42 punten de nacompetitie in. Nu staat de teller op slechts 20 punten en opnieuw lonkt de nacom- petitie. Ditmaal voor degradatie. En Volharding-middenhalf Ben Verberkt (midden) houdt zijn tegenstander van Herpinia van de bal. Rechts kijkt Mark Blenckers toe. Bron: website Herpinia. het kan nog erger. De laatste plaats betekent onherroepelijk degradatie naar de derde klasse. Mark Blenckers heeft, ondanks een nieuwe klap, ver trouwen in een goede afloop. "Natuur lijk geloof ik er nog in. Er komen nog twee wedstrijden en die kunnen we winnen. Dan zijn we veilig. We mogen het nooit opgeven", klinkt het strijd vaardig. Trainer Stephan Sijbers wijst op het programma. Herpinia speelt nog tegen de twee staartclubs Wilhel- mina'08 en PSV'35. Volharding moet nog uit naar Nulandia en op 9 mei thuis tegen Achates. "Het wordt wel heel lastig", beseft Sijbers, die geen beroep kan doen op de geblesseerde verdedigers Ruud Janssen, Patrick van Kempen en Johan Speijcken. Zo maakt Epi Lamers, voor dit seizoen overgekomen van Hapse Boys, zijn debuut in de hoofdmacht. Na een lange blessureperiode heeft Lamers wedstrijdritme opgedaan in het twee de elftal. Samen met Rob Branje, die terugkeert van een schorsing, vormt hij het centrum van de defensie. "Als we vandaag winnen, dan zijn we zo goed als veilig. Voor 95 pro cent zeker", zegt secretaris Herman Denen voor aanvang in de bestuurs kamer. "Maar we spelen nu weer met een compleet andere defensie. Zo gaat het al wekenlang." Toch komt Volharding in een zomers Herpen goed uit de startblokken. Dave Hen- driks omzeilt de doelman maar een verdediger brengt ten koste van een corner redding. Al direct worden er over en weer twee forse overtredin gen gemaakt. Die onderstrepen het belang van de wedstrijd. Centrale mid denvelder Ben Verberkt wordt stevig aangepakt maar arbiter Arends houdt de kaarten nog op zak. Uit een dieptepass van Rob Branje krijgt de actieve A-junior Vincent Buijssen vrije doortocht over de lin kerflank. Grensrechter John Veld ziet het gevaar en steekt snel de vlag omhoog. Tot woede van de Volhar ding-aanhang. "Schandalig! Op nog geen vijf meter na", briest erevoorzit ter Jan Nabuurs. De sterk spelende Verberkt ziet zijn schuiver vlak naast het doel verdwijnen. Dan is het plotse ling gevaarlijk aan de overkant als Epi Lamers over de bal maait. Maar doel man Erik Hubers verijdelt de doelpo ging. Ben Verberkt moet het opnieuw ontgelden en ditmaal tovert de leids man wel de gele prent tevoorschijn. Het hardwerkende Volharding blijft in een hoog tempo op zoek naar de ope ningstreffer. Dave Hendriks is er dicht bij maar de keeper weet het schot tot corner te verwerken. De defensie van Herpinia oogt soms paniekerig, getuige de hoekschoppen die zomaar worden weggeven. Toch weet Volhar ding er niet van te profiteren. Tijdens de pauze vervangt Chris van Duijnho- ven als linkervleugelspits topscorer Dave Hendriks. Vincent Buijssen ver huist naar de rechterflank. Al snel gaat het fout. Binnen twee minuten leidt Herpinia met 1-0. "We staan te slapen. We geven geen rugdekking", verklaart Sijbers, die weet dat het dan een heel lastig verhaal wordt. Volharding kan geen vuist meer maken en zakt steeds dieper in het moeras. Het eerste elf tal van SSS'18, met een taxibus naar Herpen afgereisd, heeft leedvermaak langs de kant. De geel-zwarten heb ben ook reden tot lachen, want voor het eerst in de 92-jarige voetbalhisto rie eindigt SSS'18 hoger dan de aarts rivaal uit Vierlingsbeek. Erik Hubers voorkomt de 2-0 van aanvoerder Jordy Suppers. Bij een luchtduel raakt captain Rob Branje aangeslagen, even later moet hij naar de kant. Dat kan er ook nog wel bij. De zwalkende rood-witte formatie wordt in het laatste kwartier op een kansloze 3-0 nederlaag getrakteerd. "Het komt puur door die eerst tegen- goal. Dat hakt erin", weet Mark Blenc- kers. "Vooral omdat we al zes keer hebben verloren. We creëren de laat ste tijd ook weinig kansen. Voor rust krijgen we ze wel, maar dan maken we ze niet." Zelfvertrouwen is volgens trainer Sijbers het sleutelwoord. "Na de 1-0 is alle vertrouwen weg. Het zakt hele maal in. We kunnen geen druk meer zetten, de kopjes gaan steeds verder omlaag en Herpinia gooit het achterin dicht." Baronie-Venray 2-0 (0-0). Doelpunten: 61. Casper van Elsacker (strafschop) 1-0; 77. Terry Jager 2-0. Scheidsrechter: Meulman (Eem). Toeschouwers: 250. Gele kaart: Peter Nabbe en Rik Linders (Venray). SV Venray: Nabbe; Van Mil (72. Plugers), Lenders, Willemse en Custers; Van Bergen, Gommers (85. Bronzwaer), Crooij en Lin- ders; Thoone en Joosten. Door Jan Leijsten Venray is door de 2-0 nederlaag tegen Baronie de zesde plaats in de hoofdklasse B kwijtgeraakt aan UNA. Het wordt een zware dobber voor de rood-witten om zich te plaatsen voor promotieduels naar de topklasse. Bij de nummer twee Baronie, dat jaagt op koploper Gemert, kwam het verlies in het laatste halfuur tot stand. De inleiding vormde een dubieuze strafschop die Baronie na een uur in het zadel hielp. Maar Venray toonde in Breda ook een volkomen gebrek aan stootkracht. Er werd amper een goede mogelijkheid uitgespeeld, om over echte kansen maar te zwijgen. De 3-1 zege op Schijndel, van een week eer der, bleek meer een incident dan een ommekeer te zijn. In de openingsmi nuut mocht Bob Crooij al een corner nemen waaruit Bas Joosten doelman Guido van Sant andermaal tot een hoekschop dwong. Venray ging gede gen van start met Freek Thoone in de spits en Bob Crooij in zijn nabijheid. Met Bas Joosten op links en Tom van Bergen, die op rechts vanaf het mid denveld kwam, toonden de bezoekers aanvallende impulsen. Terwijl de thuis club slechts opereerde met Van Elsac- ker als diepe spits en de kleine Tiago Faria da Silva als linksbuiten. De han- dige aanvaller deed een paar weken geleden Venray in eigen huis nog de das om, door na rust als invaller twee keer te scoren (1-2). Zondag scoorde Da Silva niet, maar hij bezorgde rechts achter Angelo van Mil wel handenvol werk. Wout Gommers liet zich zien met een vrije trap schuin voor het Bre dase doel. Door de trage balcirculatie leek Baronie de Venraynaren in slaap te willen sussen. Risico's werden daar door snel uitgebannen. Freek Thoone ging neer in de zestien toen de schoen van Thomas Litjens zijn gezicht trof. De vrouwelijke grensrechter De Jong, uit het Noord-Hollandse Wormer, gaf aan dat er weinig aan de hand was. Er viel verder niet veel te beleven in een wedstrijd die al snel zijn aantrekkelijk heid verloor. Na rust kwam bij Baronie, dat in 1971 het betaalde voetbal verliet, de met een masker spelende Terry Jager binnen de lijnen. Al snel moest Hans Custers door middel van een corner redden. Het rommelige spel hield aan, wat eigenlijk deze subtopper onwaardig was. Venray voetbalde met de wind mee iets meer naar voren. Een mooie combinatie met Crooij en Thoone werd door Tom van Bergen over geschoten. Peter Nabbe werd in het Venrayse doel bijna verrast door een lob van ex-RBC'er Frits Paap. Een minuut later ging de bal op de stip na een duel tussen Wout Gommers en Jager. Er leek ogenschijnlijk niets aan de hand maar arbiter Meulman wees gedecideerd naar de stip. Casper van Elsacker pakte het cadeautje dankbaar uit: 1-0. "Die penalty was het keerpunt in de wedstrijd", zei aanvoerder Wout Gommers. "Ik raakte die speler amper aan. De bal ging zelfs nog de andere kant op. Ongelooflijk." Met Wesley Plugers voor Van Mil hoopte Jan Poels aanvallend wat meer te brengen. Maar uitgespeelde kansen bleven uit, ondanks dat de Baronnen toch niet de sterren van de hemel speelden. Van Elsacker omspeelde Hans Custers en omdat de rugdekking ontbrak, kon invaller Terry Jager ongehinderd de 2-0 aantekenen. De thuisclub juichte niet eens uitbundig. Of het kwam door het besef dat koploper Gemert niet dichter werd genaderd of door dat de zege zo gemakkelijk tot stand kwam. Want de rood-witten bleven tot het eindsignaal toe machteloos. Jan Poels verklaarde na afloop in de bestuurskamer dat bij een aantal spe lers de mentale weerbaarheid ontbrak. "Maar voor die strafschop was er voor ons niets aan de hand." Uitslagen Holthees vet.-SSS'18 vet. 0-2 Montagnards 5-Holthees 2 0-4 Holthees 3-SVEB 4 5-4 Programma donderdag 29 april Holthees 2-Venray 11 19.00 EWC 4-Holthees 3 19.30 Programma zaterdag 1 mei Merselo vet.-Holthees vet. Programma zondag 2 mei BAVOS-Holthees 14.30 EWC 3-Holthees 2 11.00 Holthees 3-Ysselsteyn 5 11.00 Uitslagen SV Venray 6-BVV'27 3-3 Hegelsom 4-BVV'27 2 6-3 Elsendorp DA1-BVV'27 DA1 0-6 Programma donderdag 29 april Sambeek 3-BVV'27 2 19.30 Programma zaterdag 1 mei SV United/BVV'27 Vet-Wittenhorst Vet 16.30 Programma zondag 2 mei Kronenberg 2-BVV'27 12.00 SV United 4-BVV'27 2 10.30 VOS DA1-BVV'27 DA1 12.00 Uitslagen Leunen E4-Venray E17 5-4 Leunen B2-Olympia'18 B3 5-5 Gemert C2-Leunen C1 1-1 Leunen C2G-Volharding C2G 4-3 Venray C7-Leunen C3 4-1 Leunen D1G-RKSV FCV D1 8-1 HRC'27 D1G-Leunen D2G 4-2 Blerick D3G-Leunen D3G 6-0 GFC'33 E1-Leunen E1 5-3 Leunen E2-Swolgen B E1GC 3-4 Leunen E3G-Spcl.Irene E4 1-7 Resia E4G-Leunen E4 6-6 Leunen F1G-Resia F1 1-5 GFC'33 F3-Leunen F2 3-4 Leunen F3G-GFC'33 F4 0-6 Venlose B F13-Leunen F4G 3-3 Leunen F5-MVC'19 F5 1-4 Beekse Boys vet-Leunen vet 0-0 Leunen 3-SVOC'01 2 5-3 Helden 3-Leunen 2 4-2 Lottum 2-Leunen 4 1-0 Leunen 5-HRC'27 2 2-4 Melderslo 3-Leunen 6 0-1 Programma donderdag 29 april Venray F3-Leunen F1G 18.30 Leunen 5-Ysselsteyn 3 19.00 Programma zaterdag 1 mei Leunen A2-Baarlo A2 15.00 Leunen B1-SVOC'01 B1 15.00 Merselo C1G-Leunen C2G 12.30 Leunen D2G-Stormvog.D1G 11.30 Leunen D3G-MVC'19 D2G 11.30 Leunen E1-Melderslo E1 11.15 TSC'04 E2-Leunen E2 9.30 RKSVFCV E3-Leunen E3G 10.00 Leunen E4-SVOC'01 E2G 9.15 Leunen F4G-EWC'46 F3 9.15 IVO F6-Leunen F5 10.45 Leunen Mini-F onderlinge wedstrijd 9.15 Leunen vet-Ysselsteyn vet 17.00 Programma zondag 2 mei SVEB-Leunen 14.30 MVC'19 4-Leunen 2 11.30 Leunen 3-Oostrum 2 11.30 Hegelsom 2-Leunen 4 11.00 Leunen 5-Oostrum 3 11.00 Leunen 6-Oostrum 4 10.30 SVEB E1-Leunen E1G 13.30 Uitslag Geijsteren-Stormvogels'28 3 2-5 Programma zaterdag 1 mei Geijsteren vet-Melderslo vet 16.30 Programma zondag 2 mei Geijsteren-Volharding 7 11.00 Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16