Wat wil de burger eigenlijk? GHV-relaties schenken aan Hartstichting Genieten van Oirato keizersveld 79 0478-582851 venlo/blerick: antoniuslaan 2 077-3871006 luxe kwaliteitskeukens die óók nog eens betaalbaar zijn FRANSSEN PEEL EN MAAS Geef uw mening op pollingsite Venray Venray krijgt een eigen pol lingsite. Op www.burgersvan- venray.nl zal maandelijks een stelling worden gepubliceerd waar inwoners van Venray op kunnen reageren. De site is een initiatief van enkele inwo ners van Venray en wordt onder andere ondersteund door het nieuwsblad Peel en Maas. Dankzij een financiële bijdrage van de CAI gaat de website volgende week don derdag van start. Wat wil de Venrayse burger eigenlijk? Deze vraag wordt vaak gesteld als er zich in Venray een belangrijke zaak aandient waar over de inwoners van de gemeen te Venray zich verwonderen, opwinden of gewoon een mening hebben. Na enige tijd verstomt de publieke discussie omdat menig een denkt dat hij of zij er toch niets aan kan veranderen. Wat waarschijnlijk niet iedereen in Venray zich realiseert, is de vraag wie er nu eigenlijk de baas is in Venray. Welnu, de gemeenteraad, onlangs opnieuw samengesteld na de verkiezingen, bepaalt uitein delijk wat er in Venray gebeuren moet. In wezen heeft dus iedere kiezer binnen de gemeente Ven- ray de gelegenheid gehad om zijn of haar oordeel daarover te vellen. Verkiezingen worden echter maar een keer in de vier jaar gehouden. In een gemeente als Venray gebeu ren er dagelijks nieuwe dingen. Zaken die niet in een verkiezings programma stonden of die van grote invloed zijn op het leven in Venray. Een groepje onafhankelijke bur gers van Venray, Charles de Vilder, Arnoud Bruijns, Jan Hurenkamp en Wil Mutsaers, hebben dit gege ven aangegrepen om een polling- site te starten. Bruijns is hierbij betrokken als directeur van Bibli- oNu. Bij deze organisatie ligt ook de financiële verantwoording. De inwoners van Venray krijgen met deze site de mogelijkheid om hun mening over belangrijke zaken te geven. Dit zullen steevast onder werpen zijn die de gemoederen in Venray nogal bezighouden. Hier voor is de website www.burgers- vanvenray.nl ontwikkeld. Hierbij zou www ook kunnen worden gelezen als WatWillenWij. Op de site kunt u met een simpele klik uw mening geven over een voor gelegde stelling. Bovendien kunt u nog aangeven waarom u die mening bent toegedaan. In dat laatste geval zal uw mening en argumentatie direct op de website worden gepubliceerd. Elke vier weken wordt een nieuwe stelling gepubliceerd. Dat gebeurt zowel in het nieuwsblad Peel en Maas als op de website. Naast de stelling vindt u in toe lichting extra informatie over het onderwerp. Op de website wordt bovendien verwezen naar eerder gepubliceerde artikelen in de media. Aan het einde een de periode wordt de definitieve uit slag gepubliceerd en worden de meningen geanalyseerd. Ook dat wordt weer gepubliceerd op de website en in Peel en Maas. Tege lijkertijd wordt weer een nieuwe stelling gelanceerd. De initiatief nemers willen hiermee een beeld krijgen van wat er leeft onder de Venrayse bevolking. Uitgangspunt van de initiatiefnemers is dat deze verworven informatie niet alleen op de website en in Peel en Maas gepubliceerd moet worden maar ook onder de aandacht moet wor den gebracht van bij de stelling betrokken partijen. De eerste stelling wordt vol gende week in Peel en Maas gepubliceerd. Wellicht kunt u nu al raden waarover die zal gaan, want "www.burgersvanvenray.nl" probeert ook in te spelen op de actualiteit. een abonnement waard PEEL EN MAAS Donderdag 29 april 2010 - Pagina 21 Ter gelegenheid van de ope- se Hartstichting. De opbrengst ning van de nieuwe werkplaats was 1855 euro. Op de foto van Autobedrijf GHV te Oostrum, reikt Jac Vermeulen van GHV werd tijdens de receptie de moge- de cheque uit aan José van de lijkheid gegeven een bedrag Coolweijk van de Nederlandse te schenken aan de Nederland- Hartstichting. Optreden op 3 mei "Goed verhaal. Leuke humor. ambitieuze amateurclub en dit Grappige personages. Eén is zichtbaar op het podium. Dit van de betere toneelstukken. jaar op het toneel onder andere Goed en realistisch gespeeld. een jonge debutant, maar ook We komen volgend jaar zeker een speler met 50 jaar ervaring. weer kijken". Dit zijn enkele Samen met de overige leden uitspraken die toneelvereni- brengen zij vol overgave het ging Oirato uit Oirlo vaak heeft komisch blijspel De Richel op mogen ontvangen na de voor- de planken, geschreven door stellingen die zij reeds in eigen Ton Davids en bewerkt door De dorp gebracht hebben. Zij zijn Groot. De regie is in handen van terecht trots op dit resultaat Marion Pingen. Voorverkoop vindt en verheugen zich dan ook op plaats bij café/cafetaria D'n Terp het volgende optreden, name- in Oirlo. Telefonisch reserveren lijk maandag 3 mei in Schouw- kan via Marjolein (06-54931666) burg Venray. De voorstelling of Erik (06-24155156). Ook aan begint om 20.00 uur. de kassa zijn voldoende kaartjes te verkrijgen. De kaartjes kosten Toneelvereniging Oirato is een tien euro. Ondanks verlies van 16 miljoen in 2009 Inalfa Roof Systems Group rekent voor 2010 op een posi tief resultaat. Opmerkelijk als je de jaarcijfers 2009 bekijkt. Vorig jaar leed de Venrayse autodakenfabrikant een ver lies van maar liefst zestien miljoen euro. "Dat verlies klopt", meldt Mar cel Schabos, voorzitter van de raad van bestuur van Inalfa. "Vorig jaar zaten we midden in de crisis. Vooral het eerste kwartaal was zeer slecht, het tweede was wat minder en het derde kwartaal was alweer redelijk te noemen." Scha- bos noemt het vierde kwartaal zelfs zeer goed en meldt dat het herstel zich in het eerste kwartaal van 2010 heeft doorgezet. "Vooral de markten in Azië en Amerika trekken aan. Europa loopt nog wat achter, maar ook daar hebben we goede verwach tingen. Behalve dat de markten aantrekken, hebben we vorig jaar ook de nodige kostenbesparin gen doorgevoerd", aldus Schabos. Marcel Schabos is sinds maart vorig jaar aangesteld als directeur. "Voorheen zat ik in de raad van commissarissen. Toen directeur Ton Houben had aangegeven zich te willen terugtrekken, werd mij gevraagd om deze taak over te nemen." Een jaar later kan Scha bos tevreden terugkijken. "Voor 2010 voorzie ik een aanzienlijk positief bedrijfsresultaat." Schabos wil daarbij geen cijfers noemen. "Ons product wordt voornamelijk ingebouwd bij de grotere duur dere merken. BMW, Mercedes en Audi kennen een grote export naar voornamelijk Azië. Daar pro fiteren wij van mee. Verder heb ben we recent nieuwe opdrach- ten binnengehaald bij BMW, Ford America en Hyundai/Kia". Verder hee ft Schabos ook een aantal ver anderingen binnen de organisatie aangebracht. "Op deze wijze den ken we ook in de toekomst goede resultaten te blijven realiseren." Inalfa heeft verder het opstarten van twee assemblagefabrieken op het programma staan. "Die komen in Slowakije en Mexico. Daarnaast bekijken we de mogelijkheid van een tweede fabriek in China." China is ook voor Inalfa een groei markt. Inalfa is overigens niet van plan om de productie in Venray helemaal weg te halen. "Indien er productie wordt verplaatst, zullen we voor Venray naar alternatieven kijken", meldt Schabos. In Venray wordt onder meer geproduceerd voor Mercedes, BMW, Rolls Royce, Audi, Volvo en Citroën. Bij Inalfa werken momenteel wereldwijd Marcel Schabos. 1850 mensen. Tijdens het diep tepunt in de crisis waren dat er 1500. In Venray zijn 450 mensen in vaste dienst en zijn tijdelijk 150 uitzendkrachten werkzaam. Schabos voorziet ook geen problemen door allerlei fusies en overnames binnen de auto-indu strie. "Volvo komt nu in Chinese handen, maar voor de volgende modellen mag de Volvo-directie nog autonoom beslissen." Ook is er momenteel geen sprake van een eventuele over name. Geruchten hierover deden al lange tijd de ronde. "Indien de huidige eigenaren, veelal financi- ele instellingen, aandelen willen verkopen, dan streven wij er als directie naar om voor de onderne ming een betere toekomst te reali seren", besluit Marcel Schabos. KEUKENCENTRUM Inalfa rekent op positief jaar O MtDliedrlUaW www.franssenkeukens.n

Peel en Maas | 2010 | | pagina 14