De sterke arm Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Een goed idee is 2000 euro waard Deze week Evenementen Dodenherdenking in Venray Bezuinigingen PEEL EN MAAS Vind jij dat er in de gemeente Venray wel eens wat leuks georganiseerd mag worden voor jongeren? Ben je tussen de 12 en 23 jaar en heb je een goed idee? Ga dan naar www.mijnideeisgeldwaard.nl. De gemeente Venray stelt voor ieder goed idee maximaal 2000 euro beschikbaar. Maar... je moet het plan wel zelf uitvoeren. Bij de organisatie van de activiteit kan Synthese je ondersteunen. De gemeente Venray heeft het zogenaamde wensgeld onder andere geïntroduceerd omdat jongeren vinden dat er te weinig voor hen te doen is in Venray. Het wensgeld moet jongeren stimuleren zelf activiteiten te bedenken en organiseren. Dat is niet alleen erg leerzaam voor de jongeren, er komen zo ook nieuwe activiteiten in Venray bij waar de jeugd zelf behoefte aan heeft. Bouwplannen Gemeentehuis Openingstijden Week 17 Wet milieubeheer Donderdag 29 april 2010 - Pagina 20 30 apr. - Koninginnedag 2 mei - Autocrosswedstrijd Veulen 5 mei - Lake Valley straatvoetbal centrum Venray Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Enge Steeg 1, Leunen - vergroten van de woning (nr. bal00160) - Oirloseheide 2, Oirlo - vernieuwen van de woonboerderij (nr. balOOlöl) - Beek 2, Merselo - verbouw pand (nr. bal00162) - Veulenseweg 20, Veulen - vergroten van het pand/bouwen van een schoorsteen (nr. bal00163) - Vredeweg 20, Vredepeel - veranderen van de schuur (nr. bal00164) - St. Jozeflaan 18, Smakt - vergroten en verbouwen van de woning (nr. bal00165) - Buizerdlaan 13, Venray - bouwen van een overkapping en tuinhuis (nr. bal00166) - Aronskelk 80, Venray - vervangen/veranderen van de kozijnen (nr. bal00167) - Willemstraat 3b, Venray - vergroten van de woning - (nr. bal00168) - Raadhuisstraat 1, Venray - veranderen/renoveren van het gemeentehuis (nr. bal00169). Sloopvergunningen - Parkweg 3, Venray - slopen van de woning/kantoor (nr. slpl00025) - Paardekopweg 9, Ysselsteyn - slopen van de kalkoenenstal (nr. slpl00026) - Raadhuisstraat 1, Venray - inpandige sloop t.b.v. verbouwing (nr. slpl00027). Reclamevergunningen - Deputé Petersstraat 27, Oirlo - plaatsen van reclame (nr. recllOOOlö) - Deputé Petersstraat 27, Oirlo - plaatsen van reclame (nr. recll00017) - Deputé Petersstraat 27, Oirlo - plaatsen van reclame (nr. recll00018). Monumentenvergunning - Raadhuisstraat 1, Venray - inpandige sloop t.b.v. verbouwen (nr. monl00004). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeesteren Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Muurpeper 12, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00144). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 30 april t/m 10 juni 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeesteren Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/of artikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Werckenslaan 10, Venray - herbouwen van de woning (fase 1) (nr. bal00105). U kunt de betreffende stukken van 30 april t/m 10 juni 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbankte Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Binnenhof 6, Oostrum - bouwen van een garage/tuinhuis (nr. bal00117, verzenddatum 23/04) - Meerloseweg 21, Wanssum - veranderen van de dakopbouw en bouwen van een overkapping (nr. bal00119, verzenddatum 23/04) - Langstraat 74, Venray - plaatsen van een roldeur (nr. bal00121, verzenddatum 23/04) - Prins Bernhardstraat 24, Venray - vergroten van de woning (nr. bal00120, verzenddatum 23/04) - Mgr. Martensstraat 1, Blitterswijck - bouwen van een carport en het wijzigen van de gevelaanzichten (nr. bal00124, verzenddatum 23/04) - Truus Schröderstraat 4, Venray - bouwen van een prieel (nr. bal0123, verzenddatum 23/04) - De Houskuilstraat 2a en 2b en Pastoorstraat 22b te Wanssum - bouwen van twee garages en het wijzigen van een carport (wijzigen van seniorenwoningen) (nr. bal00146, verzenddatum 23/04). Sloopvergunningen - Oude Oostrumseweg 16, Venray - slopen van de schuur en carports (nr. slpl00019, verzenddatum 23/04). Reclamevergunningen - Deurneseweg 96, Ysselsteyn - plaatsen van reclame (nr. recll00014, verzenddatum 23/04). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uurtelefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 4 mei t/m 17 mei 2010 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - De Steeg 10 Merselo - een revisievergunning te verlenen aan De Steeg Beheer B.V., De Steeg 10 te Merselo voor een vleesvarkenshouderij (MM090068) - Vredeweg 17 Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan Marcellis Vredeweg VOF Vredeweg 17 te Vredepeel voor een varkenshouderij annex landbouwproductiebedrijf (MM090120). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 30 april t/m 10 juni 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Veldstraat 28 Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Poels Agro B.V., Veldstraat 28 te Merselo voor een varkenshouderij en akkerbouwbedrijf (MM090021). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen ofzoveel mogelijkte beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 30 april t/m 10 juni 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Vorige week stelde het college van Burgemeester en Wethou ders een aantal bezuinigings voorstellen vast om de begroting voor de komende jaren sluitend krijgen. Eind juni besluit de gemeenteraad hierover. Hoeveel en per wanneer gemeenten moeten bezuinigen is nog onzeker. Het college wil nu al maatregelen nemen om klaar te zijn voor de toe komst. Naar verwachting bedraagt de korting door de rijksoverheid 4 miljoen euro in 2014. Dit is 10 pro cent van de algemene inkomsten die de gemeente van het rijk ontvangt. Voorstellen Waar mogelijk wil het college ondanks de bezuinigingen gewenste investeringen realiseren. Het college maakt dit mogelijk door een deel van de winst van de verkochte Essent-aandelen verantwoord in te zetten. Daarnaast wordt voorgesteld de onroerendezaakbelasting beperkt te verhogen in 2011 en 2012. Verlaging van de afval- en rioolhef fing compenseert deze verhoging gedeeltelijk. Er wordt bezuinigd op wegenonderhoud, uitvoering van projecten vertraagd en subsidies verlaagd voor een totaal bedrag van afgerond 3,2 miljoen euro in 2014. Verenigingen krijgen 10 procent minder subsidie en deze wordt 5 jaar bevroren. Vanaf 2010 moet de ambtelijke organisatie het met 1,9 miljoen euro minder doen. Dit bete kent zo'n 30 fte. Daarnaast wil het college een miljoen als stelpost opnemen voor nieuw beleid. Als de korting van het rijk uitpakt zoals voorzien betekent dat eenmalig een miljoen euro beschikbaar voor nieuwe ontwikkelingen. De be zuinigingen worden evenwichtig verdeeld. Het college hecht aan een goede vangnetregeling voor inwo ners met de minste draagkracht en doet geen bezuinigingsvoorstellen op dit terrein. Niets te vrezen hadden Burgemeester en Wethouders van de plaatselijke hermandad. Ze waren op uitnodiging van John Geraedts, chef basis eenheid en plaatsvervangend districtschefVenray, op bezoek bij de Basiseenheid Venray van de Politie Limburg-Noord. Het werd een interessante kennismaking. Na een korte uitleg over de organisatie stelden de wijkagenten zich voor en gaven ze een korte weergave van de situatie in de wijken en dorpen die onder hun werkgebied vallen. "De betrokken heid van de wijkagenten overstijgt datgene wat er op papier van hen verwacht wordt. Met hun aanpak staan ze midden in de Venrayse samenleving. Hun voelsprieten zijn ook buiten het dagelijks werk actief. Doordat ze ieder op zijn of haar eigen manier goed bereikbaar en toegankelijk zijn, wordt dit door de Venrayse mensen ook zo ervaren. Alle respect!" aldus burgemeester Hans Gilissen. Jeugd Bij een kennismaking hoort dat men verwachtingen uitwisselt ten aanzien van de samenwerking tussen politie en bestuur. Ook een aantal belangrijke problemen die in Venray spelen kwam aan de orde. Het meest in het oog sprong de aanpakvan allerlei zaken die de jeugd aangaan door een speciaal daarmee belaste medewerker: Peter Wefels. Hij gaf een uitleg over de jeugdproblematiek waarmee de gemeente Venray en in het bijzonder de politie Venray te maken heeft. Venray heeft last van een criminele jeugdgroep en een zestal hinderlijke jeugdgroepen. Peter werkt nauw samen met de straathoekwerkers en bijvoorbeeld het Raayland College. Ook coördineert hij politie onderzoeken met jeugdige verdachten en heeft hij gesprekken met de ouders. Op dinsdag 4 mei vindt in Venray de jaarlijkse dodenherdenking plaats. Deze plechtigheid in de Grote Kerk begint om 18.45 uur. Na afloop is er een stille tocht naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad, waar onder meer kransen worden gelegd. Tijdens de plechtigheid voeren burgemeester Hans Gilissen en Carola Hoedemaekers van Amnesty International en leden van de Oecumenische Werkgroep Venray het woord ter herdenking van alle mensen die in de Tweede Wereldoorlog en daarna, waar ook ter wereld, het slachtoffer zijn geworden van oorlogen of oorlogshandelingen. Ookdragen kinderen van de basisscholen De Landweert en De Hommel een steentje bij aan deze herdenkingsplechtigheid. Het thema van de dodenherdenking is dit jaar: 'Vrijheid wereldwijd, wat is daarvoor nodig?'Verder verzorgen de Fanfare St. Oda uit Merselo en het Collegium Vocale uit Venray de muzikale opluistering van deze herdenkingsplechtigheid. Stille tocht De route van de stille tocht naar het Oorlogsmonument aan het Kerkpad is: Mgr. Goumansplein, Grote Markt, Hofstraat, Raadhuisstraat, Kerkpad tot aan het monument. Bij het Oorlogsmonument houden militairen van de Groep Geleide Wapens De Peel de erewacht. Na het spelen van de Last Post worden twee minuten stilte in acht genomen. Vervolgens zullen onder andere de burgemeester en de voorzitter van het Oranjecomité, de Commandant GGW De Peel, de Bond van Wapenbroeders en de kinderen van De Landweert kransen en bloemen leggen. De herdenking wordt besloten met het spelen van het Reveille en het Wilhelmus. Iedereen is van harte welkom bij deze betekenisvolle, jaarlijkse plechtigheid. Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 - Rotsheide 2, Venray - bouwen van een woning (nr.bal00130) - Heidseschoolweg la, Heide - bouwen van een varkensstal (nr. ba090138). U kunt de betreffende stukken van 30 april t/m 13 mei 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/ofvrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Stationsweg, Venray - veranderen van de woning (nr. bal00062, verzenddatum 23/04). Melding Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Roffert 15 Castenray - dhr. M.H.A. Claasens, Broekhuizerdijk 53 te Melderslo in verband met het oprichten van een akkerbouw- oftuinbouwbedrijf met open grondteelt. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 29 april 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basis-ontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 17.indd 20 28-04-2010 16:27:55

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13